WiiM Ultra המכשיר שעושה מהפכה בעולם האודיו

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אתה ידעת במה מדובר, ואתה זה שאמרת לי איזה גיין לשים.

הדיון הוא על הבסיס של הבסיס באודיו – והתאמה חשמלית.

אתה, שעוד נחשב לאחד שמבין קצת אלקטרוניקה בפורום, יוצא בהצהרה :

1.שמעתי גיין מתאים – לא אהבתי.
2.אהבתי יותר את המגבר שלי.

אז לגבי 1 – לא נכון.
לגבי 2 – לא מעניין .

אני מאמין שאתה מאמין שיש גיין נכון אבל כנראה בעולם הקוסמי גם זה – עניין של טעם.
וכפי שבסוף בסוף -הכול עניין של טעם ואם משהו רוצה לשמוע כמו נער בן 18 ברכב עם באסים בראש – זו זכותו וזו טעמו. אבל זה לא היי פידלטי.
זה טעמו – ופה זה נגמר.
לכן שכיוצאים בהצהרות – יש להצהיר הצהרה הגיונית , שעובדת ברוב המקרים ונחשבת לתקינה..

אף אחד לא שמי להגדיר מהי אודיופיליה – העניין מוגדר לפני שנודלתי.
לשיטתך, אין הבדל בינך לבין נהג מונית שסתם שם עוד שני סאבים כי הוא נהנה מזה.

הגדרת התחביב היא שונה – אודיופילה .לא אהבת מוזיקה .

המחקרים מראים שאנשים שונים אוהבים אותו סאונד ברוב המוחלט של המקרים .

היכולת לחזרות איך רמקול יגיב החל מתדר המעבר בחדרים שונים – היא מעל 90 אחוזים.
אתה יכול להתווכח עם המחקרים .זו זכותך אבל על תצפה לתגובה רצינית ממני לעניין זה.
אתה גם יכול להתווכח עם רוב החברות הטובות בתעשה שאימצו אותם – כמו קף/טאד עם הדרייבר הקואקסיאלי או טידל עם הטוויטר הגדול יותר שקרוב מאוד למיד(ואגב -בפעם הראשונה שראיתי את הרמקול – הבנתי בדיוק למה זה ככה ומיד חיפשתי מדידות -שהיו מעולות) – זה גם מסביר את המעבר החלק והבלתי מורגש בין המיד לגבוהים בסטאפ טוב וזה שהכל נשמע כיחידה אחת .
עכשיו אתה יכול להגיד לי שמעתי טידל – לא אוהב.
זה לא אומר לי כלום וזה לא אומר לפלוני כלום.אני מחפש ידע שימושי.
אולי זו המערכת/החדר/הסטאפ/נהג מונית הרבה באס – כל זה לא מעניין. מעניין שזה רמקול עם הנדסה מצוינת שראוי להיכנס לרשימה ששווה לבדוק.

לסיכום, גישתך האישית -היא מאוד נחמדה ואף מהנה לרוב האנשים כאן – השאלה שלי -במה היא תורמת לפלוני למעט דעה וחוויה מקרית וסובייקטיבית(כנ"ל שלי -גם שלי לא מעניינת)

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
אודיופיל הוא מי שאוהב סאונד טוב -- לטעמו --
צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים . וזה כל הסיפור ואין קשר לחרדת הסמכות מהמורה הדגול , שמסתבר שאימתו מוטלת על שאר כאלו שלא מסכימים איתו ***לחלוטין*** .

או שכמובן יש מחלוקת גם על ההגדרה האישית הזו . ברור שתהיה , כי דעה כזו שומטת באלגנטיות את הקרקע תחת הזוית המדעית של בר הפלוגתא חסר הרסן , שבין היתר מאמין (יודע?) שהוא מחזיק באמת המוחלטת בעניין המתאם בין מדידות להנאה . מצליל , לא מוזיקה .

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים . וזה כל הסיפור ואין קשר לחרדת הסמכות מהמורה הדגול , שמסתבר שאימתו מוטלת על שאר כאלו שלא מסכימים איתו ***לחלוטין*** .

או שכמובן יש מחלוקת גם על ההגדרה האישית הזו . ברור שתהיה , כי דעה כזו שומטת באלגנטיות את הקרקע תחת הזוית המדעית של בר הפלוגתא חסר הרסן , שבין היתר מאמין (יודע?) שהוא מחזיק באמת המוחלטת בעניין המתאם בין מדידות להנאה . מצליל , לא מוזיקה .
אין לי מושג על מה אתה מדבר .
גם אני לומד המון מאחרים - תמיד וכך תמיד יהיה .
אתה בגדול אומר לי שאתה לא מאמין ב MRI או משהו דומה .
וזה בסדר .
זו זכותך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
הדיון הוא על הבסיס של הבסיס באודיו – והתאמה חשמלית.

אתה, שעוד נחשב לאחד שמבין קצת אלקטרוניקה בפורום, יוצא בהצהרה :

1.שמעתי גיין מתאים – לא אהבתי.
אני מאוד מעריך את ידיעותיך באודיו, אבל אתה לא יכול להגיד לי מה אהבתי ומה לא.

2.אהבתי יותר את המגבר שלי.

אז לגבי 1 – לא נכון.
לגבי 2 – לא מעניין .
אני יודע שאותך זה לא מעניין, אבל אותי זה מה שמעניין כדבר ראשון.

מעניין אותי גם לשמוע על מדידות ועל שאר הנושאים הטכניים למיניהם, כולל איך אפשר להיעזר בהם לשיפור חוויית ההאזנה.

אני מאמין שאתה מאמין שיש גיין נכון אבל כנראה בעולם הקוסמי גם זה – עניין של טעם.
וכפי שבסוף בסוף -הכול עניין של טעם ואם משהו רוצה לשמוע כמו נער בן 18 ברכב עם באסים בראש – זו זכותו וזו טעמו. אבל זה לא היי פידלטי.
זה טעמו – ופה זה נגמר.
לכן שכיוצאים בהצהרות – יש להצהיר הצהרה הגיונית , שעובדת ברוב המקרים ונחשבת לתקינה..

אף אחד לא שמי להגדיר מהי אודיופיליה – העניין מוגדר לפני שנודלתי.
לשיטתך, אין הבדל בינך לבין נהג מונית שסתם שם עוד שני סאבים כי הוא נהנה מזה.
אני יודע שמבחינתך הכל סביב היי פידליטי, ומי שלא שותף לדעתך הוא ילד בן 18 או נהג מונית. הבנתי את זה כבר מזמן.
אני יודע שרוב האנשים מגדירים אודיופיליה כאהבת היי פידליטי, ושלא אתה המצאת את ההגדרות, רק לא תמיד כולם מסכימים על אותן הגדרות.
יש הרבה ויכוחים מיותרים בכל נושא שהוא שנובעים מהגדרות שונות בלי שמודעים לזה שההגדרות השונות.
כאן לפחות אנחנו יודעים שההגדרות הן שונות ויכולים להימנע מהחלקים המיותרים בוויכוח.

הגדרת התחביב היא שונה – אודיופילה .לא אהבת מוזיקה .
אתה מבלבל בין דברים שונים שכתבתי.

אני לא מבלבל בין אודיופיליה לאהבת מוזיקה. אלה דברים אורתוגונליים, ויכולים ללכת ביחד או בנפרד. אני מכיר מישהו שמוזיקה לא מעניינת אותו אבל ציוד על כל האספקטים שלו מאוד. הוא אודיופיל ולא חובב מוזיקה, ויש כאלה שאוהבים מוזיקה ולא אכפת להם מהסאונד.

אני גם אוהב סאונד טוב -- לטעמי -- ממערכות אודיו, ולכן אודיופיל להגדרתי, וגם אוהב מוזיקה, ואוהב לשמוע אותה בסאונד טוב, כך שהדברים בסינרגיה.

ספציפית, הטעם האישי שלי הוא לסאונד נייטרלי, אפילו עד כדי כך שאחרי כיול ה-RC, אני אפילו לא מיישם target curve כמו Harman אלא נשאר ב-flat. אז יכול להיות שאני אודיופיל אפילו לפי הגדרתך, למעט זה שאני לא ממשיך לנסות למקסם כל דבר שאפשר.

המחקרים מראים שאנשים שונים אוהבים אותו סאונד ברוב המוחלט של המקרים .
אני לא יודע על איזה מחקרים מדובר, וכאמור, המחקר הגדול של Toole לא בדק העדפות שמיעה אמיתיות, אם לזה אתה מתכוון.

היכולת לחזרות איך רמקול יגיב החל מתדר המעבר בחדרים שונים – היא מעל 90 אחוזים.
נכון, אפשר, אבל לא עד כמה אנשים ספציפיים יאהבו את זה, מה שבעיניך משני, ומבחינתי הוא העיקר.

אתה גם יכול להתווכח עם רוב החברות הטובות בתעשה שאימצו אותם – כמו קף/טאד עם הדרייבר הקואקסיאלי או טידל עם הטוויטר הגדול יותר שקרוב מאוד למיד(ואגב -בפעם הראשונה שראיתי את הרמקול – הבנתי בדיוק למה זה ככה ומיד חיפשתי מדידות -שהיו מעולות) – זה גם מסביר את המעבר החלק והבלתי מורגש בין המיד לגבוהים בסטאפ טוב וזה שהכל נשמע כיחידה אחת .
אין לי שום ויכוח עם זה -- וברור שמתכנני ובוני ציוד עובדים בעיקר לפי מדידות ומדע -- כך צריך להיות וזה מצויין, לא הייתי רוצה שיעבדו אחרת גם אם הייתי יכול להכתיב להם, אבל אני ממש לא רוצה, ולא מכתיב לאף אחד כלום. הטובים שבהם לא מסתפקים במדידות ובמדע, אלא משלבים מבחני האזנה, ומשנים את התיכנונים בהתאם לתוצאותיהם, אפילו אם זה פוגע קצת במדידות.

אבל בשורה התחתונה, למרות שכולם לכאורה שואפים להיי פידליטי, התוצאות שונות, ויש מוצרים שאנשים נתונים אוהבים יותר וכאלה שפחות. אתה מחפש את הטוב ביותר לפי הקריטריונים שלך, שכוללים מדידות כתנאי סף, ואני מחפש מה שנשמע לי הטוב ביותר לפי האוזניים שלי, בלי לטעון שזה הכי טוב עבור אף אחד חוץ ממני, ובלי לנסות לשכנע אחרים שיתנהלו כמוני ו/או יאהבו את אותם דברים.

עכשיו אתה יכול להגיד לי שמעתי טידל – לא אוהב.
זה לא אומר לי כלום וזה לא אומר לפלוני כלום.אני מחפש ידע שימושי.
אולי זו המערכת/החדר/הסטאפ/נהג מונית הרבה באס – כל זה לא מעניין. מעניין שזה רמקול עם הנדסה מצוינת שראוי להיכנס לרשימה ששווה לבדוק.
אני לא מצפה שמה שמעניין אותי יעניין אותך. אני לא בא ללמד אותך או לחנך אותך או להראות לך את האור. אשמח מאוד אם תמשיך בדרכך כפי שהיא. כשאני מתכתב אתך כאן בפורום, אני לא כותב רק לך, אחרת אפשר היה לסגור הכל בפרטי. כנראה שיש מתעניינים, משתעממים ואדישים לדברי כל אחד מאיתנו, בפרופורציות שונות.

לסיכום, גישתך האישית -היא מאוד נחמדה ואף מהנה לרוב האנשים כאן – השאלה שלי -במה היא תורמת לפלוני למעט דעה וחוויה מקרית וסובייקטיבית(כנ"ל שלי -גם שלי לא מעניינת)
כל אחד יחליט לעצמו מה תורם לו, באיזו צורה ובאיזו מידה. מה שתורם לך או לא תורם לך אינו בהכרח אותו דבר לאחרים. וכבר הבנתי שמבחינתך כל הדעות והטעמים של כולם, כולל שלך, אקראיים וחסרי חשיבות. זכותך לחשוב כך, ואני לא מנסה לגרום לך לחשוב אחרת.

מבחינתי, תמשיך לחשוב בדיוק את מה שאתה חושב, ולהתנהל בדיוק כפי שאתה מתנהל, והכל בסדר בדיוק כפי שהוא.

זה שיש דברים שאני מסתכל עליהם אחרת -- זכותי, במיוחד כל זמן שאולי בניגוד אליך, אני לא טוען שדרכי היא האובייקטיבית והנכונה וכולם צריכים להאמין בה ולפעול לפיה, אבל מעולם לא טענתי ולא חשבתי כך, ואין לי יומרות מעבר לזה, ואם יש מי שמתחבר לזה, זכותו, אבל באחריותו. בחירה שלו.

ודרך אגב, כמעט כל הדברים שאנחנו מתווכחים עליהם אינם קשורים לעובדות ולידע, אלא לצוורת ההסתכלות עליהם וההתייחסות אליהם.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
ארוך מאוד- לדיון מאוד פשוט .
הנקודה הכי חשובה בגדול מהמעט שקראתי היא שאני לא אומר לך מה לאהוב .
אני אומר שאהבתך אינה עוזרת לאחרים להתקדם . אתה יכול לרשום על אהבתך וזה לגיטימי לגמרי - מה שאתה לא יכול - או יכול אך לא בהצלחה - הוא לא להבין ולהפריך מחקרים ולהסיק מסקנות כאשר את הבסיס - אין .
אני לא מדבר על מסקנות לעצמך / מערכת שלך / אהבה שלך - אני מתכוון מסקנות שישרתו את הכלל .חשבתי שזה ברור

אשאיר אותך לבד לצערי מפני שאינני מוצא קרקע משותפת איתך .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113

אני לא חושב שזה שומט את הקרקע תחת משהו -- זו סתם הגדרה של תווית שמדביקים לאנשים ו/או שאנשים מדביקים לעצמם, וזה לא באמת משנה משהו אם ההגדרה של התווית הזו היא כך או אחרת. גם לא באמת משנה איפה מציבים את גבולות התחביב, מקסימום לא כולם יהיו בדיוק באותו העדר או באותה הטריטוריה, שאני לא מוצא טעם במלחמה עליהם. באיזשהו שלב זה מתחיל להיות pissing contest שאני לא ממש בטוח שאיש טעם להשתתף בה, למרות הנטייה שלי לא להשאיר דברים ללא תגובה.

ארוך מאוד- לדיון מאוד פשוט .
הנקודה הכי חשובה בגדול מהמעט שקראתי היא שאני לא אומר לך מה לאהוב .
אני אומר שאהבתך אינה עוזרת לאחרים להתקדם . אתה יכול לרשום על אהבתך וזה לגיטימי לגמרי - מה שאתה לא יכול - או יכול אך לא בהצלחה - הוא לא להבין ולהפריך מחקרים ולהסיק מסקנות כאשר את הבסיס - אין .
אני לא מדבר על מסקנות לעצמך / מערכת שלך / אהבה שלך - אני מתכוון מסקנות שישרתו את הכלל .חשבתי שזה ברור

אשאיר אותך לבד לצערי מפני שאינני מוצא קרקע משותפת איתך .
יופי, בדיוק בזמן. כתבתי את הנ"ל לפני שראיתי את התגובה שלך.

אני לא בטוח שצורת ההסתכלות שלי -- בניגוד לבחירות והאהבות האישיות שלי -- אינה עוזרת לאנשים להתקדם, אבל אני מבין שאתה חושב שדרכך היא היחידה הנכונה. שכל אחד ישפוט לעצמו מה מקדם אותו, וסך הכל, רוב הדברים אינם mutually exclusive, ואפשר גם וגם.

בנושא אחד כן יש סתירה: אתה טוען שמדידות מנבאות הנאה מהאזנה, ואני טוען שלפחות המדידות הרגילות לא, ושלפעמים המתאם הפוך.

אני הבאתי דוגמאות ספציפיות לגבי מדידות שונות, כולל מספריות, ונימקתי למה אני חושב כך. אולי טעיתי בהן, אבל לא הצבעת על טעויות.

לעומת זאת, אתה לא הבאת אף דוגמה לאיזה ערכים של איזה מדידות מנבאים מה, אלא נשארת ברמת התיאוריה השטחית -- כמו @Audiofile -- שמדידות אמינות ועקביות וכו' והאזנה לא, תוך התעלמות מזה שהמדידות לא מנבאות את ההנאה של אנשים ולכן אינן תחליף להאזנה. שאלתי על דוגמאות למדידות וערכיהן כמה פעמים, ותגובתך הייתה שאתה יוצא מהדיון.

הדוגמה היחידה שכן הבאת היתה ספינורמה, שעל מגבלותיה הרחבתי, וגם את זה לא הפרכת.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אם זה מעניין אותך באמת עמיר - אתה מוזמן כהרגלך לפשפש בפורום על הודעות שלי .
יש שם המון הסברים מה מנבא מה ומה קשור למה .
אם קראת לעומק את מחקר הספינורמה וזה לא שכנע אותך - אז אין לי דרך לשכנע אותך .
מה גם שקשה לנהל דיון טכני כשאין הבנה בסיסית של המושגים .

הרי ברוב המקרים ששולחים לך משהו טכני - זה משעמם אותך - אז איך תלמד ?
צריך להזיע קצת ולהשתפשף - אין דרך אחרת .

כל אורך שהותי פה הבאתי אין סוף דוגמאות - פרקטיות / תאורטיות וההצלבה בניהן כולל חוויות מאנשים ספציפיים .
אם כבר , זה אתה שכל דיונך וטענותיך תאורטיים בלבד וחסרי נסיון מהותי - עם נגזרות של פיליסופסיה ברמה מאוד גבוהה - אך לא קשורה לתחום .

הטענה שאני טוען היא לא שלי . היא של העולם כולו בערך .במיוחד בשנת 2024 .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
אם זה מעניין אותך באמת עמיר - אתה מוזמן כהרגלך לפשפש בפורום על הודעות שלי .
יש שם המון הסברים מה מנבא מה ומה קשור למה .
אם קראת לעומק את מחקר הספינורמה וזה לא שכנע אותך - אז אין לי דרך לשכנע אותך .
מה גם שקשה לנהל דיון טכני כשאין הבנה בסיסית של המושגים .

הרי ברוב המקרים ששולחים לך משהו טכני - זה משעמם אותך - אז איך תלמד ?
צריך להזיע קצת ולהשתפשף - אין דרך אחרת .

כל אורך שהותי פה הבאתי אין סוף דוגמאות - פרקטיות / תאורטיות וההצלבה בניהן כולל חוויות מאנשים ספציפיים .
אם כבר , זה אתה שכל דיונך וטענותיך תאורטיים בלבד וחסרי נסיון מהותי - עם נגזרות של פיליסופסיה ברמה מאוד גבוהה - אך לא קשורה לתחום .

הטענה שאני טוען היא לא שלי . היא של העולם כולו בערך .במיוחד בשנת 2024 .
נדיר מאוד שאני "מפשפש בפורום", אני מגיב למה שאני נתקל בו, ורק לעתים רחוקות זה בדברים ישנים, כשמישהו מקפיץ אותם.

זה לא לעניין לשלוח מישהו לחפש תגובות על נושא בלתי מוגדר בתוך אינספור שירשורים ואינספור פוסטים. מה הבעייה לתת כמה דוגמאות ספציפיות, של שם המדידה, ואיזה ערכים שלה מנבאים מה?

קראתי על הספינורמה, והאזנתי כמה פעמים להרצאה המאלפת של Toole. מרתק ממש, רק שלא נראה לי שבאמת בדקו העדפות שמיעה, והסברתי למה אני חושב כך.

איזה דיון טכני אתה מנהל ללא הבנת המושגים?

ברור שכל העולם חושב כמוך.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אתה מפשפש אין סוף בפורום - כאשר זה משרת אותך - לא חסרות דוגמאות( שאתה הבאת ) .

בדקו אך ורק העדפות שמע . לא בדקו שום דבר אחר . אני אמור / מעוניין לבזבז את זמני על דברים רשומים .

לא כל העולם חושב כמוני . זה יותר אני שחושב כמו רוב העולם .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
אתה מפשפש אין סוף בפורום - כאשר זה משרת אותך - לא חסרות דוגמאות( שאתה הבאת ) .
לא זכור לי פוסט שבו כתבת איזה ערכים של איזו מדידה מנבאים מה, ואם קיים כזה איפשהו, אין לי אפילו מילות מפתח לחפש לפיהן.

אני לא מרבה לחפש בפורום, ואם אני מחפש, זה לפחות לפי מילות מפתח.

מה הבעיה לכתוב כמה שורות כמו "בבדיקה A הערכים B עד C מנבאים D"??

אתה לא יכול להגיד שזה לוקח הרבה מזמנך היקר, או שזו בעיה כזו קשה, אתה בטח יודע דברים כאלה בעל פה -- או שאין דברים כאלה, ועל תקן התחמקות אתה שולח אותי לחפש בים הגדול.

בדקו אך ורק העדפות שמע . לא בדקו שום דבר אחר .
לא בדקו באיזה מידה הם נהנים לשמוע את המוזיקה שמדברת אליהם רגשית בווליום שנוח להם, ומה גורם להם להתרגש או להיות מעורבים או להתחבר או לרצות עוד, אלא השמיעו להם מוזיקה נתונה בווליום נתון, והם היו צריכים לתת ציונים בתהליך יבש וממוחשב.

אפשר לקרוא לזה העדפות שמיעה, אבל ממש לא באותה משמעות שעליה אנחנו נדברים -- או לפחות אני וכנראה רוב האחרים כאן.

בסופו של דבר זה התנקז להערכות של מידת הניטרליות, שזה ממש משהו שונה מהותית ועקרונית.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
זה התנקז להערכות של מידת הניטרליות
יש כאן משהו מעניין שאף אחד לא חשב עליו : ציוני העדפה גבוהים הגיעו ממאזינים מיומנים , אם אני זוכר נכון (היו שם גם נהגי מוניות). רק לדבר הזה לכשעצמו יש משקל ומשמעות לחרוץ כאן דין , או לפחות להטות את הכף באופן ברור לטובת צד מסוים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
יש כאן משהו מעניין שאף אחד לא חשב עליו : ציוני העדפה גבוהים הגיעו ממאזינים מיומנים , אם אני זוכר נכון (היו שם גם נהגי מוניות). רק לדבר הזה לכשעצמו יש משקל ומשמעות לחרוץ כאן דין , או לפחות להטות את הכף באופן ברור לטובת צד מסוים
מאזינים מיומנים בצורת ההאזנה הזו -- כלומר טובים יותר בזיהוי נייטרליות. אם אני זוכר נכון, גם הנימוקים היו במונחים של נייטרליות וסטיות ממנה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
עמיר ,

התשובה לשתי הטענות שלך למעטה :

איזה ניטרליות ? הביאו אנשים חסרי נסיון גם .
שאלו מה הם מעדיפים - זאת אומרת נהנים יותר ( like ) אתה מבין למה אין טעם להביא עוד דברים ?
(שכבר הובאו )

רוב האנשים אכן העדיפו רמקול עם ספין טבעי ( כמה מפתיע שבן אדם יעדיף משהו דומה יותר למה שקורה בטבע - ממש תגלית עולם ).

אני מזכיר … הנבחנים לא יודעים מזה נטראלי .
הקבוצה היחידה שהראתה תוצאות פחות עקביות הייתה הקבוצה עם בעיות השמיעה - hearing loss .

מה עוד אתה צריך ?

אתה כנראה לא תרד מהעץ וזה בסדר - מצפה למגילה פילוסופית .
מבין למה אין טעם לעוד דוגמאות ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
עמיר ,

התשובה לשתי הטענות שלך למעטה :

איזה ניטרליות ? הביאו אנשים חסרי נסיון גם .
שאלו מה הם מעדיפים - זאת אומרת נהנים יותר ( like ) אתה מבין למה אין טעם להביא עוד דברים ?
(שכבר הובאו )

רוב האנשים אכן העדיפו רמקול עם ספין טבעי ( כמה מפתיע שבן אדם יעדיף משהו דומה יותר למה שקורה בטבע - ממש תגלית עולם ).

אני מזכיר … הנבחנים לא יודעים מזה נטראלי .
הקבוצה היחידה שהראתה תוצאות פחות עקביות הייתה הקבוצה עם בעיות השמיעה - hearing loss .

מה עוד אתה צריך ?

אתה כנראה לא תרד מהעץ וזה בסדר - מצפה למגילה פילוסופית .
מבין למה אין טעם לעוד דוגמאות ?
אני לא צריך כלום.

את מה שהיה לי לומר בקשר לספינורמה אמרתי, כמה פעמים. לא משכנע אותך? בסדר גמור מבחינתי. כמו שכתבתי קודם, אני לא מנסה לשכנע אותך, ובטח לא לשנות אותך ואת מה שאתה חושב, ומצפה שתמשיך כרגיל. לא קרה כלום. מבחינתך זה מקסימום רק עוד אחד מני רבים בפורום הזה שלא מבין את מה שהוא אומר.

אני רק אומר שלמיטב ידיעתי, אין לך עוד דוגמאות מעבר לספינורמה, או לפחות לא הבאת אותן למרות שזו לא טירחה גדולה. אם אתה אומר שמדידות מנבאות הנאה, לדעתי, זה דורש גיבוי בהבהרה איזה ערכים של איזה מדידות מנבאים מה.

אחרת מה שאתה אומר נשאר ברמה התיאורטית של העובדה שמדידות עקביות ואנשים לא, בלי החיבור בין מדידות להנאה.

אתה יכול שלא לגבות את הטענה הזו, וגם זה בסדר מבחינתי. אני רגיל לזה שלא כולם כאן מגבים את טענותיהם מעבר ללחזור עליהן ללא שינוי. אני כן גיביתי את כל מה שאמרתי גם בהסברים למה אני חושב כך, וגם בערכים מספריים במקרים הרלוונטיים. אולי כתבתי שטויות, אבל לא תיקנת אותי.

אם תמצא דוגמאות, אשמח ללמוד ממך. אתה ללא ספק מומחה ואיש מקצוע באודיו ואני לא, ואני לא אומר את זה בציניות. הבעיה היחידה איתי שאני לא מקבל דברים רק כי מומחה אומר אותם, אלא אני גם חושב עליהם בעצמי בצורה עצמאית, וזה לא תמיד מה שהרוב חושבים. אני לא מתגאה בזה ולא מתבייש בזה, כך המוח שלי עובד, לטוב ולרע. אבל מהצד שלך, זו לא בעיה אמיתית, כי לא משנה ולא מעניין מה עוד אחד בפורום הבעייתי הזה חושב, או מעדיף, או אוהב.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
לא מוצא טעם להתדיין עמוקות איתך ברמה הטכנית .
הסיבות מובנות דרך הדברים שכתבתי ואין צורך להרחיב .
גם אני אדם שלא מסכים לדברים שהוא קורא ממומחה והכל מוטל בספק - אבל … יש דברים שכבר אין ספק ואין טעם להיכנס טכני. איתך לעומק מהסיבות שציינתי בין השורות .

עד עכשיו אגב לא ברור לי למה אתה לא מקבל את הספינורמה והמחקר של הרמן . אתה רואה שהמון חברות. אימצו ומאמצות את זה בשנים האחרונות על הילוך גבוה ויש כאלה שמאמות כבר עשרות שנים .

הפורום הזה - גם אם אני שונה מאוד מהאדם הממוצע כאן - חביב עלי מאוד .
המון חברים מפה - גם לחיים וגם לאודיו .
חלקם מסכמים מאוד וחלקם לא .
מחלקם אני למד ומחלקם לא .
אבל באמת חברים לחיים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
לא מוצא טעם להתדיין עמוקות איתך ברמה הטכנית .
הסיבות מובנות דרך הדברים שכתבתי ואין צורך להרחיב .
גם אני אדם שלא מסכים לדברים שהוא קורא ממומחה והכל מוטל בספק - אבל … יש דברים שכבר אין ספק ואין טעם להיכנס טכני. איתך לעומק מהסיבות שציינתי בין השורות .
לא רוצה לא צריך, כבר אמרתי כמה פעמים מה מבחינתי המשמעות של ההתחמקות מלתת כמה דוגמאות פשוטות. אתה עושה זאת בכל מיני צורות, כולל להסביר לי שאין טעם לנהל איתי דיון טכני, או שכבר כתבת הכל (מעולם לא בצורה האמורה) ואתה לא רוצה להשקיע 3 דקות לכתוב אותן, אבל כבר השקעת הרבה יותר זמן בהסברים למה לא לתת אותן.

לא מדובר על "דיון טכני", אלא על נגיד 5 שורות של דוגמאות עם אינפורמציה טריוויאלית בפורמט נתון: שם הבדיקה, תחום ערכים ומה הוא מנבא.

עד עכשיו אגב לא ברור לי למה אתה לא מקבל את הספינורמה והמחקר של הרמן . אתה רואה שהמון חברות. אימצו ומאמצות את זה בשנים האחרונות על הילוך גבוה ויש כאלה שמאמות כבר עשרות שנים .4
אני מקבל גם את הספינורמה וגם את התוצאות של הרמן כבעלי ערך ומועילים, והם כנראה הכי טוב שיש עד היום, אבל יש לזה מגבלות, וזה לא באמת מנבא העדפות שמיעה "אמיתיות", אבל לפחות זו מדידה שבנויה על משהו שקשור לשמיעה. מדידות אחרות בנויות בעיקר על אספקטים שהומצאו כמדדים לדיוק טכני, כמו סטיה מ-flat, עיוותים כאינטגרל של הסטיות מהסיגנל המקורי,, וכו' וכו'.

זה מודד רק אספקט אחד -- FR כפונקציה של הזווית, וצליל של רמקול אינו מאופיין *רק* על ידי זה.

מאוד קשה לעשות מחקר כשכל אחד מביא את הקטעים שלו ורוצה לשמוע בווליום שלו. זה לא מאפשר השוואות בקבוצות -- חלק מההשוואות נעשות בקבוצות -- וגם הקטעים שהם מביאים לא בהכרח חושפים נקודות בעייתיות ברמקולים במידה דומה -- הקטעים שכן השתמשו בהם נבחרו בין השאר לפי הקריטריון הזה

זה לא שהם טיפשים ולא יכלו לחשוב על בדיקה ישירה של העדפות שמיעה "אמיתיות", אבל זה מה שהם בחרו לעשות גם קל/ישים יותר, זה גם "מדעי" יותר שכולם עוברים את אותו בדיקה, גם אם היא לא מתאימה לכולם במידה שווה אם בכלל, וגם יש לי חשד גדול שהם עצמם חשבו שסאונד ניטראלי הוא עדיף, ויכול להיות שכמו בהרבה מחקרים, מה שהמארגנים מאמינים בו, זה מה שיוצא בתוצאות, גם אם מקפידים על מתודולוגיות ראויות. לא ראיתי שהוזכר איך המשתתפים הודרכו לתת ציונים. לא רק הטקסטים שנאמרים להם משפיעים אלא גם שפת הגוף של המדריכים. ההדרכה יכולה להשפיע מאוד על התוצאה.

זה מה שיצא לי מחשיבה עצמאית ומזה שאני לא מקבל דברים רק כי מומחים רציניים אמרו אותם, ואין ספק שהם מומחים רציניים. כך המוח שלי עובד, כאמור, לטוב ולרע. שוב, אתה יכול לומר שזה שטויות. מבחינתי זה בסדר שתחשוב שאלה שטויות, גם אם לא תסביר למה. זכותך. אני מקבל אץ זה שאתה חושב כפי שאתה חושב גם אם אתה לא מקבל את העובדה שאני חושב כפי שאני חושב.

הפורום הזה - גם אם אני שונה מאוד מהאדם הממוצע כאן - חביב עלי מאוד .
המון חברים מפה - גם לחיים וגם לאודיו .
חלקם מסכמים מאוד וחלקם לא .
מחלקם אני למד ומחלקם לא .
אבל באמת חברים לחיים
יופי, שמח לשמוע, אבל יש חברים במישור אחד, ויש מה שהם חושבים, אומרים, מאמינים, מעדיפים, אוהבים, וכו', שזה מישור אחר.

הרבה פעמים כתבת שהמישור השני לא מעניין אותך, הוא אקראי, לא עקבי, לא אמין, לא מקדם אנשים לשום מקום, וכו'.

ואתה לא באמת צריך את הפורום כדי לשמור על הידידות העמוקה וליהנות ממנה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
יש חשש גדול לחפירת יתר לא עניינית המובילה כל הזמן ללללל … כלום וגם קצת שום דבר.
עדיף עבורי שאסתפק במה שנאמר והתגובות שנתנו שהן בגדול - קשקוש .
אני אמשיך בדרכי ואתה בשלך .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
יש חשש גדול לחפירת יתר לא עניינית המובילה כל הזמן ללללל … כלום וגם קצת שום דבר.
עדיף עבורי שאסתפק במה שנאמר והתגובות שנתנו שהן בגדול - קשקוש .
אני אמשיך בדרכי ואתה בשלך .
צפוי לגמרי, אבל זכותך.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
בהנחה ומתכוונים למבחן כזה:

אפשר לראות ש"רוב האנשים" זה בעצם מאזינים מיומנים . הללו יודעים מה זה נייטראלי , בין יתר הקריטריונים שעל מציאתם בנויה מיומנותם.
מבקש לשים לב למשתנה ה"אמינות" על פיו קהל המאזינים נבחן . אמינות ... במובן של התאמה בין העדפה לאופי רמקול מסוים .. הנאה ? יוק . חוסר היכולת לבדל המוץ מהתבן בתוך ה"רוב" הזה וההתיחסות אליו כאל ישות קולקטיבית היא הגורם האמיתי והיחיד למחלוקת .
לא צריך סולם לרדת מהעץ . כיף בצמרת , יש זמן .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
בהנחה ומתכוונים למבחן כזה:

זה לא "מבחן כזה" אלא "המבחן הזה" ספציפית.

Sean Olive היה השותף של Floyd E. Toole לניסויים שבבסיס הספינורמה. נדמה לי שהוא גם זה שבנה את הנוסחה לחישוב ציון בודד כשקלול של תוצאות 70 המדידות (אם אני זוכר נכון את המספר) של כל רמקול מכל הזוויות -- לא מתוך איזה משהו מדעי אלא משחק עם המספרים עד שיוצא מתאם גבוה בין התוצאות לבין המספר הבודד הזה.

ועכשיו נזכרתי גם בנאום של Toole, שבו הוא מדבר על preserving art ו-reproducing art, כלומר האידיאל שלו היה שחזור מדויק ככל האפשר של האירוע המקורי, להלן נייטרליות. הוא מדבר על זה גם בספר שלו.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור