ANA[DIA]LOG -- קשקשן צמרת

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
מעניין, שאלנו שאלות דומות וקיבלנו תשובות שונות. אנסה שוב לבדוק. תודה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
היא שלך ושל עוד אנשים שחושבים כמוך -- הרוב, אני כאמור בעמדת מיעוט -- שההגדרה של אודיופיל קשורה רק לנאמנות גבוהה.

אבל יש כאלה שמגדירים אודיופילי כמוני. לדוגמה במילון Cambridge:

a person who is very interested in and enthusiastic about equipment for playing recorded sound, and its quality:

ויש גם כאלה עם יותר הומור משנינו בנושא: :)

1. Someone who usually looks at young audio equipment. And rapes it through various input and often output sockets.
  2. Audiophiles usually argue to the death as to which setup is best
  3. A person who enjoys their audio equipment more than the actual music
  4. One who listens to the stereo rather than the music.
  5. Audiophile is a word that is commonly used in some underground communities to mean a person who passionately enjoys music, generally to the extent in that it causes euphoria and/or arousal, whether spiritual or sexual. Many audiophiles generally favor music with deep bass.
  6. Someone who has sexual relations with speakers and / or headphones.

יש עוד מזה...
אני חושב שאתה מבין אותי היטב :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני עדיין מצפה להסבר במה טעיתי.

לא מפריע לי שטוענים שטעיתי -- אני לא חסין מטעויות, ואין לי שום בעיה "להודות" בהן כשאני מבין שטעיתי.

עם זאת, האשמתו של @arb שאני מטעה אחרים היא ברמה אחרת של בעייתיות.

אני מצפה ממנו או להסבר מנומק לגבי הטעות, או שיקח את דבריו חזרה. אין לי צורך שיתנצל, אם כי זה מן הראוי אם ההאשמה אכן אינה במקומה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
האדם שלך הוא ציודיופיל
ההגדרה לאודיופיל כוללת עוד כמה דברים חוץ מרכישת ציוד.
רשמתי בודק חוקר וקונה בדל אמצעים. ציודופיל זה וורסיה פרוצדורלית של אודיופיל.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
בבדיקה נוספת שעשיתי אתה אכן צודק

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
מעניין, שאלנו שאלות דומות וקיבלנו תשובות שונות. אנסה שוב לבדוק. תודה.
זו לא פעם ראשונה, או עשירית, ש-ChatGPT, Gemini והמקביל המיקרוסופטי, Copilot, נותנים תשובות לא נכונות בעליל, או לא עקביות, או סותרות וכיו"ב, כולל סתירות פנימיות. אלה מקורות מצויינים לאינפורמציה ראשונית, אבל משם צריך לבדוק שהתשובות אכן נכונות, והן הרבה פעמים לא.

כשמפנים את "תשומת ליבם" לבעייתיות, הם מתנצלים, ומייצרים תשובה חדשה, שעלולה גם היא להיות לא פחות בעייתית. לפעמים אחרי ההתנצלות הם עונים בדיוק אותה תשובה בעייתית שוב!

בבדיקה נוספת שעשית אתה אכן צודק
תודה!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני חושב שאתה מבין אותי היטב :)
ברור, וגם היה לי ברור לכל האורך שההגדרה שלך נפוצה בהרבה יותר, כפי שכתבתי כבר בהתחלה:
מבחינתי, אודיופיל זה כל מי שאוהב סאונד טוב (לטעמו) ממערכת אודיו. הוא לא צריך לעמוד באף קריטריון נוסף
...
בזה אני בטוח שאני בעמדת מיעוט

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
בבדיקה נוספת שעשית אתה אכן צודק אם כי אצלי במערכת כן קיימת הדמייה של הגובה.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אני אומר משהו וחובה עליך להפריך את מה שאני אומר לך ולהוכיח שאני טועה
אחרת אתה זה שטועה
אני חייב לאמץ את הגישה הזאת לחיים:D

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
בבדיקה נוספת שעשית אתה אכן צודק אם כי אצלי במערכת כן קיימת הדמייה של הגובה.
בשום שלב לא טענתי שאין דבר כזה. כתבתי שאינפורמציית גובה אינה נכללת בהקלטות, אלא אם מקליטים אותה במיוחד בנוסף, ושלי אישית זה לא משנה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
רשמתי בודק חוקר וקונה בדל אמצעים. ציודופיל זה וורסיה פרוצדורלית של אודיופיל.
מלבד חקר ורכישת ציוד אודיופיליה כוללת:
1. שימוש בהקלטות ברמה גבוה
2. טיפול אקוסטי של חלל האזנה
3. ביצוע מדידות וכיול
4. תרבות וקהילה סביב התחביב

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
בשום שלב לא טענתי שאין דבר כזה. כתבתי שאינפורמציית גובה אינה נכללת בהקלטות, אלא אם מקליטים אותה במיוחד בנוסף, ושלי אישית זה לא משנה.
לא נכללת בהלטה.
מי שרוצה יכול לשבת על הרצפה - יהיה לו יופי של גובה

• Haha
Reactions: AK1

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
נכון יהיה לומר: היות ואין ערוץ עבור גובה בסטריאו, אשליית הגובה שאנחנו שומעים בעת ניגון מוזיקה היא תוצר השילוב של עקרונות פסיכו-אקוסטיים, טכניקות הקלטה, סביבת השמעה ועיבוד לאחר יוצר אשליה של גובה במה סאונד. המוח מפרש מגוון רמזים שמיעתיים ליצירת תמונת סאונד תלת-ממדית, כולל גובה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אחרת אתה זה שטועה
שוב לא הבנת:

אם אני אומר משהו, זה לא מחייב אותך בשום אופן וצורה להפריך את זה.

רק אם אתה חושב שאני טועה, ורוצה להבהיר את זה לי ולכל שאר הקוראים, לא מספיק לומר שאני טועה, אלא יש להפריך את דברי בנימוקים משכנעים. אבל כפי שאמרו לך אפילו בשרשור הזה, באף מקרה שבו לא הסכמת איתי, לא הפרכת את דברי.

כל זה לא קשור לענייני גורו ולא קשור אישית אליך או אלי. יש טיעונים שמתייחסים לנושא נתון, שאתה יכול להסכים איתם, להפריך אותם, להוסיף להם משהו, או לשתוק בנושא.

מה שקרה עכשיו עם @שניצל ו- @arb הוא דוגמה למצב שבו אמרו לי שאני טועה, אבל לא הסבירו במה הטעות. שניצל לפחות אמר משהו, אבל עניתי לו למה אני לא חושב שמדובר בטעות, ומאז גם הוא נעלם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
986
נקודות
113
אחרת אתה זה שטועה
לא.
אם אני אומר משהו ומנמק את מה שאני אומר ואתה טוען שאני טועה , אז אתה צריך להסביר איך ולמה הנימוקים שלי אינם נכונים.

ובלי קשר , יצאת קטן ולא רציני כשמצד אחד אתה יזמת את עניין גילוי רכיבי מערכת והשתפנת בעצמך.

לדעתי אתה נהנה מתשומת לב ולכן זורק מידי פעם אמירות שמטרתן, במקרה הטוב , לייצר טראפיק.

כל אחד מוזמן להסיק את מסקנתו לגבי איך להגיב לך , אם בכלל…

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
נכון יהיה לומר: היות ואין ערוץ עבור גובה בסטריאו, אשליית הגובה שאנחנו שומעים בעת ניגון מוזיקה היא תוצר השילוב של עקרונות פסיכו-אקוסטיים, טכניקות הקלטה, סביבת השמעה ועיבוד לאחר יוצר אשליה של גובה במה סאונד. המוח מפרש מגוון רמזים שמיעתיים ליצירת תמונת סאונד תלת-ממדית, כולל גובה.
אני לא יודע מה נכון לומר -- אמרתי שאין לי הסבר -- ונראה לי שגם אתה לא באמת יודע. אתה מזכיר כל מיני דברים שחלקם יכולים להיות נכונים ויכולים שלא להיות נכונים. אני מעדיף להכיר בזה שאני לא יודע על פני לגבב הסברים של מה שאני לא יודע.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אני לא יודע מה נכון לומר -- אמרתי שאין לי הסבר -- ונראה לי שגם אתה לא באמת יודע. אתה מזכיר כל מיני דברים שחלקם יכולים להיות נכונים ויכולים שלא להיות נכונים. אני מעדיף להכיר בזה שאני לא יודע על פני לגבב הסברים של מה שאני לא יודע.
נראה לי שאפשר להסביר את זה בחפיפת התדרים בקרוסאובר יחד עם הפרשי פאזות. אבל זו רק השערה. התחושה שלי שהתרומה לתלת מימד יכולה לעזור. שווה לחקור את הנושא.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
לא.
אם אני אומר משהו ומנמק את מה שאני אומר ואתה טוען שאני טועה , אז אתה צריך להסביר איך ולמה הנימוקים שלי אינם נכונים.

ובלי קשר , יצאת קטן ולא רציני כשמצד אחד אתה יזמת את עניין גילוי רכיבי מערכת והשתפנת בעצמך.

לדעתי אתה נהנה מתשומת לב ולכן זורק מידי פעם אמירות שמטרתן, במקרה הטוב , לייצר טראפיק.

כל אחד מוזמן להסיק את מסקנתו לגבי איך להגיב לך , אם בכלל…
זה לא היה מכוון אליך בכלל
ואת תשאל
מה שהכי חשוב לי בחיים זה ליצור טראפיק לאתרים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
נראה לי שאפשר להסביר את זה בחפיפת התדרים בקרוסאובר יחד עם הפרשי פאזות. אבל זו רק השערה. התחושה שלי שהתרומה לתלת מימד יכולה לעזור. שווה לחקור את הנושא.
אולי לא הבנתי נכון את דבריך, אבל לא ברור לי איך חפיפת תדרים -- כנראה בתחום צר -- גורמת לכל הפרזנטציה הוירטואלית השלמה -- שיש בה הרבה תדרים -- לשנות גובה, ועוד בצורה רציפה, לא לקפוץ למעלה כשמופיעים התדרים הנ"ל ולחזור למטה כשהם נפסקים.

לא ברור לי מה חקירה מצידנו בנושא יכולה לעזור, למעט אולי אם רוצים לייצר הרגשת גובה שאינה בהקלטה, שמבחינתי האישית זה כאמור לא רלוונטי.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
מלבד חקר ורכישת ציוד אודיופיליה כוללת:
1. שימוש בהקלטות ברמה גבוה
2. טיפול אקוסטי של חלל האזנה
3. ביצוע מדידות וכיול
4. תרבות וקהילה סביב התחביב
אני לא כל כך עם סעיף 3 בנפרד, אני שמרן כשזה מגיע לטיפול אקוסטי אקטיבי בסיגנאל. מה לעשות ככה אני.
מדידות נכללות אצלי בסעיף 2.
אבל כן מסכים לעיקר האיפיון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור