WiiM Ultra המכשיר שעושה מהפכה בעולם האודיו

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
לא טענתי ולא התכוונתי שיש יתרון סוני שמיע בהאזנה double-blind למערכת יקרה יותר, אם בכלל ואם ספציפית שלי, ו/או שאין הטיות מכל הסוגים וכל הכיוונים.

כל מה שכן אמרתי וכן התכוונתי הוא שבניגוד לנאמר לעיל, המטרה בהשקעת סכומים גבוהים יותר במערכת אינה תמיד שופוני, אלא לפחות בחלק מהמקרים, וכן כולל שלי ספציפית, לקבל סאונד טוב יותר.
הנקודה הראשונה כיוונה לאמירה של רועי51 וחוץ מזה כלל לא טענתי שטעית (גם אם השתמשתי במילה "סייג") - מצאתי לנכון להוסיף לשיחה אפקט נוסף שבעיני נוכח מאוד

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
וואו, כמה פעמים הסברתי את זה! :(

הסדר הפוך. כשאתה אומר משהו, אתה לא צריך להוכיח כלום. אבל אם מישהו, אני או מישהו אחר, ממש לא משנה מי, סותר את מה שאמרת, אז רק אם אתה רוצה שלדבריך תישאר משמעות, אתה צריך או להסביר במה האחר טעה, או למה בכל זאת מה שאתה אומר נכון. אחרת, אם לא חשוב לך שלדבריך תישאר משמעות, אתה לא צריך לעשות כלום, אבל מה שאמרת ישאר בחזקת מופרך.

שוב, אתה לא חייב לאף אחד לעשות את זה, אבל אם אתה לא עושה את זה, אל תתפלא שלא מתייחסים אליך ברצינות ולא מחשיבים את דעתך כשווה לזו של אחרים. לא מדובר בי אישית וגם לא בך אישית, רק בדבריך.

אותו דבר בדיוק תקף גם כשאני או מישהו אחר כותב משהו ומישהו סותר את דברינו. אם לא נסביר במה האחר טעה או למה מה שאמרנו בכל זאת נכון, מה שאמרנו יישאר בחזקת מופרך. אני לא שונה מאחרים בזה.

מה שכן שונה הוא ההיסטוריה: העובדה שדבריך נסתרו בהרבה מקרים, שעד עכשיו לא טרחת באף אחד מהם להסביר במה האחר טעה, או למה בכל זאת מה שאתה אומר נכון, ואחוז ניכר מדבריך נשארו בחזקת מופרכים. *זה* מה שמחליש את דבריך, לא איזה עיקום של אד הומינם.

בכל מקרה, וו לא תחרות מי צודק יותר או חכם יותר או בכלל. זה עניין פשוט של תכנים, שלא משנה מי אמר מה, ולא משנה האם ומי חושב שהוא צודק, אלא רק מה נאמר, ומה מתוך זה נכון ומה לא.
אז זהו ההנחה הבסיסית שלך שאתה איכשהו "סותר" את דבריי שוב ושוב והסאבטקסט של סותר זה מפריך / מוכיח אותי על טעותי , הוא הוא השגוי.
אתה לא סותר דבר מדבריי , אתה מציע את דעתך מלומדת ככל שתהיה , אבל זה כל מה שזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
הנקודה הראשונה כיוונה לאמירה של רועי51 וחוץ מזה כלל לא טענתי שטעית (גם אם השתמשתי במילה "סייג") - מצאתי לנכון להוסיף לשיחה אפקט נוסף שבעיני נוכח מאוד
בכלל לא חשבתי שאמרת שטעיתי.

הנקודה במה שכתבתי היתה ספציפית: בניגוד לנאמר, מערכת יקרה יותר זה לא תמיד שופוני, בטח לא ספציפית אצלי.

ברור שגם אם המטרה הבסיסית היא סאונד טוב יותר, הדרך שבה פועלים והתפיסות וכיו"ב מושפעים מכל מיני דברים בכל מיני צורות שאפשר לנתח מכאן ועד הודעה חדשה.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
קצת בגישת זן - אם נחנך אותו פחות - הוא דווקא יתחנך יותר מהר...
(ואז יפלוט פחות אמירות דעתניות גורפות מדי, נכון Audiofile?)
אבל זו רק דעתי הדעתנית.
שמע
אני נמצא בפורומים עולמיים אחרים עם אלפי תגובות ועשרות שרשורים שאני פתחתי ומעולם לא הייתה לי בעיה שם.
משום מה פה כל מילה ופסיק שלי זוכים למתקפות וביקורות והיו גם מילים "יפות " כלפיי
שאגב מעולם לא ירדתי לרמה הזאת
אז הבעיה היא איפשהו לא בי, כי שוב זה לא קורה לי באף פורום

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
אז זהו ההנחה הבסיסית שלך שאתה איכשהו "סותר" את דבריי שוב ושוב והסאבטקסט של סותר זה מפריך / מוכיח אותי על טעותי , הוא הוא השגוי.
אם מישהו אמר X, ואחר אמר ש-X לא נכון, זה נקרא לסתור, גם אם האחר לא צודק, ואם האמירה ש-X לא נכון מגובה בטיעונים חזקים, כאלה שאדם רציונלי ישתכנע מהם, זה נקרא הפרכה. עדיין ייתכן שההפרכה שגויה,, אבל כדי להפריך אותה, יש צורך לתת נימוקים חזקים יותר, ואתה אף פעם לא נותן נימוקים כלשהם, חלשים או חזקים, כך שדבריך נשארים בחזקת מופרכים.

סורי, הגדרות בסיסיות. זה שאתה מנסה להדביק לדברים תוויות לפי איך שמתאים לך, החל ב"אד הומינם" שלא לפי ההגדרה המקובלת וכלה ב"הצעת דעה", לא משנים את המצב.

נ.ב., לא לשכוח את הפרופורציות: כל הטיעונים וההפרכות וכו' הם ברמה של פורום באינטרנט, לא ברמה של משפטים במתמטיקה או בית משפט.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
שמע
אני נמצא בפורומים עולמיים אחרים עם אלפי תגובות ועשרות שרשורים שאני פתחתי ומעולם לא הייתה לי בעיה שם.
משום מה פה כל מילה ופסיק שלי זוכים למתקפות וביקורות והיו גם מילים "יפות " כלפיי
שאגב מעולם לא ירדתי לרמה הזאת
אז הבעיה היא איפשהו לא בי, כי שוב זה לא קורה לי באף פורום
בוא תפנה אותנו לפורומים האלה, כולל שמות המשתמש, ונראה במו עינינו אם המצב הוא כפי שאתה מתאר. אני -- וכנראה עוד כמה אחרים -- בספק לגבי זה, ומבחינתנו אלה דיבורים באוויר.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
בניסיון אחרון לפקס קצת את הדיון על הצעצוע הזה ב- $300, אז מה הערך פה? שיש מכשיר שנותן חבילת פיצ'רים מרשימה (כך טוענים, אני לא יודע), במחיר זול, ועל הדרך גם נמדד טוב על פי ASR?

אני עדיין טוען שאני לא רואה כאן שום בשורה מעניינת, והסיבה היחידה שפותח השרשור חשף את המוצר הזה כאן, היא כי יש סביב המוצר הייפ ברשת. אני לא רואה כאן חדשנות טכנולוגית, צליל מעניין, או רמת מחיר שלא אותגרה בעבר. יש כאן שעטנז של פיצ'רים שבתור צרכן אני לא הייתי מעריך, כי במקום להשקיע כסף בלעשות מוצר שנשמע טוב יותר, הם מכוונים רוחבית כדי לתפוס כמה שיותר קוראי פורומים עם צרכי חיבוריות שונים. או במילים אחרות: סאונד הוא לא בראש סדר החשיבות כאן.

זה לא אומר שהמוצר לא בחירה טובה. זה פשוט אומר שאין כאן בשורה של ממש.
ראשית (כפרה עליך) אני ממש מעריך את המאמץ לשחק יפה (באינגליזית זה נשמע יותר טוב).

תראה, אין מנוס בלהכיר בכך שהערך של "נמדד טוב בASR" שונה בין צרכנים משתי הגישות...
אודה ואתוודה (לא הפתעה גדולה) שאני מחזיק מ"נמדד טוב", אם כי בתוך הקשר בלבד: אני לא מעוניין (עד שיתחשק לי אחרת) באפקטים של מנורות/דיסטורשן נעים, SNR גבוה מערך מסויים מתחיל להיות חסר משמעות, להתאמה החשמלית יש משקל עצום (ולעתים היצרנים לא מספקים את הנתונים ורוויו "טכני" כן). אני גם מכיר בהעדפות האישיות שלי לגבי מה עושה לי חשק ומה לא - מעבר למדידות (למשל, פח דקיק של הcase עושה לי תחושת מעפנות שלא אוכל לשקם בעזרת שום מדידה :)).

בוא נחזור לפיצ'רים ול"חבילה":
זה לא בדיוק חדשנות טכנולוגית פאר אקסלנס, יותר עבודת ניהול מוצר שאפשר לקרוא לה מוצלחת (ואפשר גם לא). המסקנה שלך שסאונד לא בראש סדר העדיפויות טעונה הוכחה, במקרה הטוב. המוצר אגב זכה לשבחים רבים במבחני האזנה סובייקטיבים, לא שצריך להתרגש מזה (אני חשדן כלפי הייפ ברשת לפחות כמוך).
אני לא חושב שאוסף הפיצ'רים הוא רק גישה רוחבית (שהיא לא רעה בכלל בקטע עסקי) אלא גם להיות future proof ככל שניתן, צריך לזכור שהזירה הדיגטלית רצה קדימה מהר בהרבה משאר רכיבי מסלול האודיו, פותרת בעיות מהר יותר ומייצרת תקנים חדשים השכם והערב. יש פה גם כמה פיצ'רים שמכוונים ל-multiroom - יש מי שהם חשובים לו.
לטעמי הEQ הפרמטרי (להבדיל מגרפי) + יציאת הסאב גמישת הקינפוג הם הפיצ'רים הכי מוצלחים פה. לי אישית המוצר לא קוסם ממגוון סיבות אבל זה נראה "חבילה יפה" - זה לא מילה גסה, אפילו באתר אודיופילי...
האם זה "בשורה"? לא חושב, בשורה זו מילה גדולה. שווה לזרוק איזכור בפורום? לדעתי בהחלט כן.
ר.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,887
נקודות
113
אם כשמישהו מגיב לך עניינית ומתייחס לדברים שאתה כתבת, לדעתו סותר ומפריך את דבריך וגם לדעתם של עוד חברי פורום יש טעם בדבריו. לדעתך זו רק דעה ואתה בוחר לא להתייחס עניינית אז מה הסיבה שאתה משתתף בפורום? אין לך עניין שגם אחרים ישתכנעו שדעתך היא זו היותר נכונה? על מנת שתוכל לשכנע אתה צריך להתייחס ולענות עניינית למה שכותבים לך.
מה הטעם בדיונים אם חברי הפורום לא עונים ומתייחסים אחד לדבריו של השני?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
ראשית (כפרה עליך) אני ממש מעריך את המאמץ לשחק יפה (באינגליזית זה נשמע יותר טוב).

תראה, אין מנוס בלהכיר בכך שהערך של "נמדד טוב בASR" שונה בין צרכנים משתי הגישות...
אודה ואתוודה (לא הפתעה גדולה) שאני מחזיק מ"נמדד טוב", אם כי בתוך הקשר בלבד: אני לא מעוניין (עד שיתחשק לי אחרת) באפקטים של מנורות/דיסטורשן נעים, SNR גבוה מערך מסויים מתחיל להיות חסר משמעות, להתאמה החשמלית יש משקל עצום (ולעתים היצרנים לא מספקים את הנתונים ורוויו "טכני" כן). אני גם מכיר בהעדפות האישיות שלי לגבי מה עושה לי חשק ומה לא - מעבר למדידות (למשל, פח דקיק של הcase עושה לי תחושת מעפנות שלא אוכל לשקם בעזרת שום מדידה :)).

בוא נחזור לפיצ'רים ול"חבילה":
זה לא בדיוק חדשנות טכנולוגית פאר אקסלנס, יותר עבודת ניהול מוצר שאפשר לקרוא לה מוצלחת (ואפשר גם לא). המסקנה שלך שסאונד לא בראש סדר העדיפויות טעונה הוכחה, במקרה הטוב. המוצר אגב זכה לשבחים רבים במבחני האזנה סובייקטיבים, לא שצריך להתרגש מזה (אני חשדן כלפי הייפ ברשת לפחות כמוך).
אני לא חושב שאוסף הפיצ'רים הוא רק גישה רוחבית (שהיא לא רעה בכלל בקטע עסקי) אלא גם להיות future proof ככל שניתן, צריך לזכור שהזירה הדיגטלית רצה קדימה מהר בהרבה משאר רכיבי מסלול האודיו, פותרת בעיות מהר יותר ומייצרת תקנים חדשים השכם והערב. יש פה גם כמה פיצ'רים שמכוונים ל-multiroom - יש מי שהם חשובים לו.
לטעמי הEQ הפרמטרי (להבדיל מגרפי) + יציאת הסאב גמישת הקינפוג הם הפיצ'רים הכי מוצלחים פה. לי אישית המוצר לא קוסם ממגוון סיבות אבל זה נראה "חבילה יפה" - זה לא מילה גסה, אפילו באתר אודיופילי...
האם זה "בשורה"? לא חושב, בשורה זו מילה גדולה. שווה לזרוק איזכור בפורום? לדעתי בהחלט כן.
ר.
הבשורה היא בכך שיש המון מכשירים בסגנון אך תמיד הייתה בהם פשרה כלשהי בגלל המחיר
והפעם זו סוג של חבילה די שלמה שמספקת את רוב האודיופילים ובמחיר נגיש כמעט לכל אחד.
לגבי הביצועים הDAC שלו אמור להיות מעולה כמו ואפילו יותר מהדגמים הקודמים של החברה גם בגלל השימוש בשבב מתקדם.
לגבי DACs בכללי
ופה אני לובש חליפת מגן
דונגל של אפל ב9$ נמדד טוב בדיוק כמו DAC של אלפי דולרים , לכן כל נושא הDACS הוא די Solved מה שנקרא , רוב המדדים הם מעבר לטווח השמיעה האנושי בכלל , את רוב העבודה עושה השבב כמובן שיש את השלב האנלוגי והוא יותר קריטי אבל גם הוא לא בשמיים
בבליינד טסט אם יהיה אפשר להבדיל בין הWiiM לבין DAC של $50K?
מסופקני ?.
האם DAC אולפני כמו של RME למשל שאוכל על DAX אודיופילי בכל מחיר אגב ישמע יותר טוב ?
תיאורטית הוא לא אמור אבל איפשהו יש לי תחושה שכן.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אם כשמישהו מגיב לך עניינית ומתייחס לדברים שאתה כתבת, לדעתו סותר ומפריך את דבריך וגם לדעתם של עוד חברי פורום יש טעם בדבריו. לדעתך זו רק דעה ואתה בוחר לא להתייחס עניינית אז מה הסיבה שאתה משתתף בפורום? אין לך עניין שגם אחרים ישתכנעו שדעתך היא זו היותר נכונה? על מנת שתוכל לשכנע אתה צריך להתייחס ולענות עניינית למה שכותבים לך.
מה הטעם בדיונים אם חברי הפורום לא עונים ומתייחסים אחד לדבריו של השני?
הטענה שלי היא כזאת , אף אחד לא אומר כאן תורה מסיני
אף אחד כאן הוא לא מדד לצדק או אמת או עובדות מדעיות או אקסיומות
לכל אדם יש דעה משלו והיא מבוססת חלקית על עובדות חלקית על הטיות וחלקית על טעם אישי וכו
אני לא מוכן , ולא משנה לי מי זה , להיות במקום של אמרתי לך משהו ואם לא הפרכת וטרחת להפריך כל מילה שאמרתי אז אתה טועה
אף אחד לא יכול להגיד לי את זה כי אף אחד הוא לא עובדה מדעית מהלכת

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
והפעם זו סוג של חבילה די שלמה שמספקת את רוב האודיופילים ובמחיר נגיש כמעט לכל אחד.
לגבי הביצועים הDAC שלו אמור להיות מעולה כמו ואפילו יותר מהדגמים הקודמים של החברה גם בגלל השימוש בשבב מתקדם.
לגבי DACs בכללי
ופה אני לובש חליפת מגן
דונגל של אפל ב9$ נמדד טוב בדיוק כמו DAC של אלפי דולרים , לכן כל נושא הDACS הוא די Solved מה שנקרא , רוב המדדים הם מעבר לטווח השמיעה האנושי בכלל , את רוב העבודה עושה השבב כמובן שיש את השלב האנלוגי והוא יותר קריטי אבל גם הוא לא בשמיים
מסופקני ?.
האם DAC אולפני כמו של RME למשל שאוכל על DAX אודיופילי בכל מחיר אגב ישמע יותר טוב ?
אם אתחזק ציפיות שדאק אמור בין היתר לעשות לי קפה (המחשבה הראשונה שקפצה לי לראש חורגת מכללי הפורום), אז די "בהגדרה", דאק שלא מכין קפה, יהווה עבורי פשרה. שבב מתקדם זו תכונה של הדיזיין, תכונות של המוצר המוגמר נמדדות כנגד מערך הציפיות ממנו...
דונגל של אפל לא נמדד טוב כמו דאקים מודרנים במחיר וגודל נדיבים יותר - במקסימום אתה יכול לטעון שהוא חוצה את הסף השמיע של יחס אות לרעש, לפני שדיברנו על מתח מוצא/עכבת מוצא/הספק ופיצ'רים.

האם האתגר הטכנולוגי של דאק הוא "בעיה פתורה"? ככותרת כללית בשיחה טכנולוגית - לדעתי כן. האם מוצר קומפלט שצרכנים מכנים "דאק" עונה תמיד על הציפיות שלהם בכל ההיבטים, רציונלים ולא רציונלים, למה שנמדד ולמה שנתפש, אלו שקשורים לממשק, להתאמה חשמלית, לתאימות "דיגיטלית", לנראות, לאמינות, לפיצ'רים משוגעים ככל שיהיו - לפעמים כן ולפעמים לא. גם אם "תפתור" את אתגר ההמרה אלף פעמים. זו מטרה נעה.

דעתי בנושא מבחנים עיוורים ידועה כאן, איכשהו זה לא הכניס אותי לריבים ועימותים מי יודע מה. יודע למה? כי אני משתדל להצמד לעיקרון של "קרא את החדר" ומכבד את הפלטפורמה שמארחת אותי.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,887
נקודות
113
הטענה שלי היא כזאת , אף אחד לא אומר כאן תורה מסיני
אף אחד כאן הוא לא מדד לצדק או אמת או עובדות מדעיות או אקסיומות
לכל אדם יש דעה משלו והיא מבוססת חלקית על עובדות חלקית על הטיות וחלקית על טעם אישי וכו
אני לא מוכן , ולא משנה לי מי זה , להיות במקום של אמרתי לך משהו ואם לא הפרכת וטרחת להפריך כל מילה שאמרתי אז אתה טועה
אף אחד לא יכול להגיד לי את זה כי אף אחד הוא לא עובדה מדעית מהלכת
אבל אם אדם טוען כנגד טענה שלך משהו הגיוני ואתה עדיין מאמין שדעתך היא זו הנכונה לטובת הדיון תענה עניינית.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,887
נקודות
113
לגבי DACs בכללי
ופה אני לובש חליפת מגן
מסופקני ?.
שום רכיב אודיו לא דאק ולא סטרימר בלי שום קשר לשבב שבו או לטכנולוגיה שהוא משתמש לא יישמע טוב בלי ספק כוח משובח, המכשירים הזולים נופלים שם.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אבל אם אדם טוען כנגד טענה שלך משהו הגיוני ואתה עדיין מאמין שדעתך היא זו הנכונה לטובת הדיון תענה עניינית.
קח בחשבון שאני כבר מותש כי אני צריך "להוכיח " כל מלה שלי וכל פסיק כאילו אני בחקירה צולבת כלשהי
יחס שאליו אף אחד אחר לא זוכה
אז לכתוב מגילה הסבר על כך דבר אין לי כוח
הלוואי והיו לי כוחות כמו של AK1

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,887
נקודות
113
קח בחשבון שאני כבר מותש כי אני צריך "להוכיח " כל מלה שלי וכל פסיק כאילו אני בחקירה צולבת כלשהי
יחס שאליו אף אחד אחר לא זוכה
אז לכתוב מגילה הסבר על כך דבר אין לי כוח
הלוואי והיו לי כוחות כמו של AK1
אני לוקח בחשבון כל הסבר הגיוני שמתיישב עם הידע שיש לי כך שאם אתה מותש מלהסביר את דעתך ועמיר הפריך את הטענה שלך בטענה שמתיישבת עם ההיגיון שלי (או של כל קורא אחר של הפורום) אז הוא זה ששיכנע אותי.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אני לוקח בחשבון כל הסבר הגיוני שמתיישב עם הידע שיש לי כך שאם אתה מותש מלהסביר את דעתך ועמיר הפריך את הטענה שלך בטענה שמתיישבת עם ההיגיון שלי (או של כל קורא אחר של הפורום) אז הוא זה ששיכנע אותי.
הוא לא הפריך כלום זאת כל הנקודה

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,577
נקודות
113
החיים (בענף ובתחום) היו הרבה יותר פשוטים לנו הלקוחות, אם כל התחביב הזה היה מסתכם בקופסא אחת שעושה פלאים וגם עולה כמו ארוחה ל-5 במסעדת "BBB" (לדוגמא).

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,887
נקודות
113
הוא לא הפריך כלום זאת כל הנקודה
בכל הוויכוחים שלכם הוא הפריך את הטענות שלך, לפחות מבחינתי. עכשיו אם לדעתך זה לא המצב זה לגמרי סבבה אבל כחבר פורום לא הצלחת לשכנע שדעתך היא זאת הנכונה.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
בכל הוויכוחים שלכם הוא הפריך את הטענות שלך, לפחות מבחינתי. עכשיו אם לדעתך זה לא המצב זה לגמרי סבבה אבל כחבר פורום לא הצלחת לשכנע שדעתך היא זאת הנכונה.
אוקיי דעה לגיטימית
אני מבחינתי יודע מה נכון ומה לא
איפשהו לא בדיוק התרשמתי מכל המגילות
אגב הבאתי כאן המון הוכחות אבל לא ספרו אותן
אכן מפתיע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור