WiiM Ultra המכשיר שעושה מהפכה בעולם האודיו

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,197
נקודות
113
הופה! ממש מבסוט.

לצערי הזמן שיש לי מול המערכת, במיוחד חודשי הקיץ, גורמים להרהר לפעמים,
מתי באמת אזכה לנחת הזו מול המערכת מבלי להסתכל על השעון?, אך באמת אחזיר את ההשקעה שבה בפרקטיקה,
ואז נזכר ב-תוצאה של המכלול שבניתי ודעתי נרגעת ונינוחה (היה שווה את זה).
זה יגיע. הילדים גדלים ואתה תהיה שם שוב.
רק שאז מגיע שלב שאתה אומר כוסומו המערכת, מעדיף זמן עם הילדים שכבר לא ממש ילדים...
העיקר דפקנו עוד כבל במחיר של חופשה משפחתית חחח.... קשים הם חיו של האודיופיל.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,577
נקודות
113
העדיפות הראשונה היא המשפחה, תמיד.
המערכת הנוכחית וכל מרכיביה כאן בשביל להשאר, נהנה ממנה מאוד, בכל זמן שמתאפשר,

רק עם מגבלת זמן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
הכוונה היא
שמדע ומדידות הם כלים יותר אמינים משמיעה של אדם
אבל אם מקבלים את זה שמהטרה של ציוד אודיו הוא לגרום למאזין ליהנות מהמוזיקה שהוא שומע באמצעותו, לצורך זה מדידות אינן מדד אמין כלל.

לגבי הרוב המוחלט של המדידות,, אין מתאם אמין בין תוצאות מדידה טובות יותר להאזנה מהנה יותר. להיפך, בחלק מהמקרים יש אפילו מתאם הפוך, ובחלק אחר אין משמעות להבדלים בין מדידות כי לא שומעים הבדל כלשהו לשום כיוון.

לעומת זאת, יש מתאם גבוה מאוד בין תוצאות האזנה של אדם נתון לבין מידת ההנאה שלו.

זה לא אמין כמדד עבור אחרים, או עבור אותו אדם בתנאים מאוד שונים, אבל עדיין יותר אמין מאשר מדידות, במיוחד אם מי שמדווח על תוצאות ההאזנה שלו לאחרים הוא אמין ויש היסטריה של הרבה אחרים שהוא קלע לטעמם ואיפשר להם להגיע למערכות טובות יותר משהיו מרכיבים לעצמם על סמך מדע ומדידות. האמינות שלו גדולה יותר אם מכירים חלק מהדברים שהוא ממליץ עליהם או להימנע מהם, ויש מתאם בין ההמלצות שלו לבין העדפותיו של מי שקורא/שומע אותן.

במילים אחרות, לא מספיק שמדד יהיה אמין ועקבי בזכות עצמו, אלא השאלה הוא עד כמה הוא אכן מודד את מה שמנסים לנבא באמצעותו.

באסוציאציה פרועה משהו, זה מזכיר לי את הסיפור על החלמאי שנמצא מחפש מטבע ליד פנס, וכששאלו אותו אם שם הוא איבד את המטבע, הוא ענה שלא, זה היה ברחוב אחר, אבל שם אין אור.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,197
נקודות
113
העדיפות הראשונה היא המשפחה, תמיד.
המערכת הנוכחית וכל מרכיביה כאן בשביל להשאר, נהנה ממנה מאוד, בכל זמן שמתאפשר,

רק עם מגבלת זמן.
נדבר אחרי השדרוג הבא... בוא נהיה כנים חחח
takes one to know one

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,577
נקודות
113
נדבר אחרי השדרוג הבא... בוא נהיה כנים חחח
takes one to know one

יודע מה הוא יהיה :) יש (ויש) לזה זמן.
התחלנו לשים כל חודש עוד כמה שקלים בצד.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
חמוד RB68.

תגיד, על איזה פיצ'רים אתה מדבר שעושים אותו חבילה טובה יותר מהאחרים? אני קורא ולא רואה בו שום דבר מיוחד מעבר לאתר מהוקצע, עיצוב תעשייתי מוקפד של הקופסה, והרבה מאד חשיפה ברשת. פיספסתי משהו? אני שואל בתום לב.

אני לא אומר שהוא לא טוב, אני פשוט מנסה להבין איך אתה חושב, כדי להבין איך עובד תהליך מכירה של הרבה לקוחות פוטנציאליים של המוצר הזה.
המכשיר לא מעניין אותי, לא מנסה לקדם אותו ועד שלא שמעתי אותו מבחנתי סיכוי שהוא גם נשמע גרוע מהסמארטפון שלי.

החבילה שלו אם הבנתי נכון היא
דאק
פונוסטייג
rc בסיסי
פראמפ
שלט
תצוגה ברורה
ויכולת stream דרך wifi
כמו גם תמיכה בטידל,דיזר וכדומה
סהכ על פניו נראה כחבילה משתלמת במידה והסאונד סביר.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
המכשיר לא מעניין אותי, לא מנסה לקדם אותו ועד שלא שמעתי אותו מבחנתי סיכוי שהוא גם נשמע גרוע מהסמארטפון שלי.

החבילה שלו אם הבנתי נכון היא
דאק
פונוסטייג
rc בסיסי
פראמפ
שלט
תצוגה ברורה
ויכולת stream דרך wifi
כמו גם תמיכה בטידל,דיזר וכדומה
סהכ על פניו נראה כחבילה משתלמת במידה והסאונד סביר.
יש לו EQ פרמטרי. מניח שלזה התכוונת ב"rc בסיסי". זה תכונה די נדירה בציוד מהסוג הזה ואפשר להגיע איתה די רחוק עם מיקרופון, REW וקצת שיעורי בית (או עם איסי באחד מהסשנים פרו בונו שלו :cool: ). אם נשים בצד מכשיר RC על מלא, אין הרבה מקבילים לזה (RME ב-2k$).
גם הווי פיי סטרימינג וBT מודרני (כולל LDAC) זה נחמד...
עוד יותר נחמד - יציאה לסאב עם כיוון latency בין היתר - בשילוב עם הפילטרים, אפשר לבסס על זה אינטגרציה יפה (של סאב) ובזול.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
יש לו EQ פרמטרי. מניח שלזה התכוונת ב"rc בסיסי". זה תכונה די נדירה בציוד מהסוג הזה ואפשר להגיע איתה די רחוק עם מיקרופון, REW וקצת שיעורי בית (או עם איסי באחד מהסשנים פרו בונו שלו :cool: ). אם נשים בצד מכשיר RC על מלא, אין הרבה מקבילים לזה (RME ב-2k$).
עוד יותר נחמד - יציאה לסאב עם כיוון latency בין היתר - בשילוב עם הפילטרים, אפשר לבסס על זה אינטגרציה יפה (של סאב) ובזול.
תודה על חידוד הדברים.
לא באמת התעמקתי בנתוני במכשיר מלבד הכותרות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
בעבר אנשים היו קונים על סמך reviews במגזינים הכי גדולים בעולם כשאודיופילים מבוגרים בעלי Golden ears קבעו מה נשמע טוב ומה לא
חשבתי על דוגמאות ספציפיות לגבי "המדע" לעומת "Golden Ears".

קצת היסטוריה:

ההתחברות שלי לתקליטים ולמוזיקה קלאסית התחילה מפטיפון "מזוודה" עלוב, כשהייתי בן 17. אחר כך עבדתי בחופש במפעל שאבא שלי ז"ל עבד בו, ובעזרתו קניתי "מערכת" של פיליפס, עם פטיפון שכנראה היה עם ראש קרמי, ושני רמקולים קטנים על הקיר. השלב הבא היה מערכת כבר יותר רצינית, עם פטיפון של Yamaha, מגבר CA 810, וטיונר CT 710, גם Yamaha, ורמקולים KEF Concerto. גם זה וגם מה שבא אחריו בשנים הקרובות היו דגמים שאפשר להיכנס לחנות, לשמוע קצת, לקנות ולקחת הביתה.

בסביבות 1985 נתקלתי לראשונה במגזין Stereophile, וקראתי שם כתבה על מגבר Krell KSA 250 ואיזשהו פרה, גם של Krell, שניהם עם מדידות מצוינות. את הכתבה כתב מישהו שהיה נגן בסון בתזמורת, וחשבתי שבטח יש לו Golden Ears והוא יודע להאזין. במשותף עם עוד מישהו קנינו שנינו את הציוד, שלא היה כמוהו בארץ, בתיווך מישהו שבכלל לא היה בתחום אלא יצרן מצות, או משהו כזה. לא הצטערתי: ה-Krell הזה שירת אותי בנאמנות במשך הרבה מאוד שנים, ואין ספק שלא הייתי מגיע אליו ללא הכתבה הזו.

אחד מבעלי ה-Golden Ears המפורסמים ביותר בתולדות האודיו היה Harry Pearson, הידוע בכינויו HP, שייסד את המגזין The Absolute Sound (TAS), והיה העורך הראשי שלו. מתישהו בסביבות הזמן שבו נתקלתי ב-Stereophile נתקלתי גם ב-TAS, ומתישהו בהמשך נתקלתי בכתבה יוצאת דופן אפילו אצל HP, ששיבחה מונובלוקים מנורותיים 200W כ"א מדגם Antique Sound Lab Hurricane. מכרתי את ה-Krell ולא הצטערתי. אני מניח שמיותר לומר שהמדידות של ה-Hurricane היו עלובות ביותר, אבל הצליל אכן היה יוצא דופן והעניק לי הרבה שעות של הנאה צרופה מהמוזיקה והסאונד.

עם זאת, הייתה אתו בעיה רצינית: מדי פעם הייתה מתפוצצת מנורה, שבמקרה הטוב אפשר היה להחליף אותה, ובמקרה הפחות טוב הייתה לוקחת אתה את הפיוז, שהיה פנימי, ומי שמכר לי את המגבר אמר שבמקרה כזה כדאי שהוא יבוא להחליף, ויבדוק אם אין נזקים רציניים יותר. אלמלא הבעיה הזו, ייתכן שהייתי נשאר אתם מי יודע כמה זמן. מישהו שאני מכיר גם קנה אותם, ופחות התרגש מההתפוצצויות, כך שעדיין הוא משתמש בהם למרות שלא חסר לו כסף לקנות אחרים.

אחרי ה-Hurricane עשיתי קניות "מדעיות", בעיקר לפי המדידות -- מגבר של Bel Canto, שהיה עלוב נפש ונפטרתי ממנו מהר יחסית, ופרה ונגן שלהם, שהמשכתי להחזיק בהם תקופה ארוכה, אבל רק כשהחלפתי אותם הבנתי עד כמה הם לא היו מזהירים.

את המונובלוקים הבאים קניתי גם לפי כתבה/ות של בעלי Golden Ears, שגם נמדדו מצוין וגם נשמעו מצוין -- Parasound Halo JC 1, שהייתי מאושר מהם תקופת זמן ארוכה, עד שבאיזשהו שלב, כשכבר התרחקתי מהמירוץ אחרי הסאונד המדויק ועברתי לכיוון הסאונד הכיפי, החלפתי אותם במונובלוקים מנרותיים Audio Research Reference 250 SE, בעיקר על סמך המלצות של כאלה שסמכתי עליהם, שגם נמדדים טוב -- לא עד כדי כך טוב כמו ה-JC 1 -- אבל נשמעים לי טוב יותר.

בשורה התחתונה: אין סיכוי שהייתי מגיע לדגמים שהגעתי אליהם והייתי מאושר מהם ללא הסתמכות על Golden Ears, וההסתמכות בעיקר על "המדע" והמדידות הביאו אותי לכישלונות המהדהדים היחידים בכל המסלול הארוך שלי.

היום המגמה השתנתה
נסמכים יותר על מדדים יותר אובייקטיביים ומדע באופן כללי
אני מעריך שאין לך את הסטטיסטיקות הדרושות לגבי הכרזה על המגמה, לא לגבי העבר ולא לגבי ההווה, של כמה קנו/קונים לפי "מדע" ומדידות, וכמה לפי Golden Ears.

נראה לי שההבדל העיקרי לעומת העבר הוא שאת המגזינים החליפו כל מיני גורואים באינטרנט. ויש אנשים שקונים ציוד היי-אנד לפי לפי מה שהגרואים אומרים, ואפילו -- שזה ממש אבסורד -- לפי איך שהוא נשמע דרך YouTube, אבל גם האמירה הזו אינה מבוססת על סטטיסטיקות.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
נראה לי שאם @Audiofile היה מביא את הנתונים האלה ונוספים במקום סיפורי בית-ספר, התגובות, כולל שלי, היו שונות מאוד.

היו לו הרבה הזדמנויות להוסיף אותם גם אחר כך, ו/או לינקים למקורות לנתונים האלה ואחרים, אם הוא מתעצל לפרט, אבל מה שהוא כתב כתחליף לזה זה רק מחזק את ההתרשמות שהוא לא באמת בא לתרום משהו מועיל, אלא הנה עוד פעם הוא זורק פרובוקציה, שהתגובות אליה צפויות לא פחות מההתייחסות לדברים המילוליים שכתבתי. נראה לי שגם אחרים התרשמו כך.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
נראה לי שאם @Audiofile היה מביא את הנתונים האלה ונוספים במקום סיפורי בית-ספר, התגובות, כולל שלי, היו שונות מאוד.

היו לו הרבה הזדמנויות להוסיף אותם גם אחר כך, ו/או לינקים למקורות לנתונים האלה ואחרים, אם הוא מתעצל לפרט, אבל מה שהוא כתב כתחליף לזה זה רק מחזק את ההתרשמות שהוא לא באמת בא לתרום משהו מועיל, אלא הנה עוד פעם הוא זורק פרובוקציה, שהתגובות אליה צפויות לא פחות מההתייחסות לדברים המילוליים שכתבתי. נראה לי שגם אחרים התרשמו כך.
יתכן.
עם זאת, הדינמיקה איתו "מקולקלת" הרבה לפני הפוסט הזה - אני לא נכנס לכמה מזה באשמתו (לא מעט, אולי) משום שאני חושב שאיפוק מילולי משרת את כולנו ואין מתאימים מהוותיקים וה"מבינים" (גם בלי מרכאות) להוביל את הקו הזה, לטובת הפורום והתחום ובכלל.
אם אני עובר פה כ"עדין" או סוג של או"ם, האמן לי, זה מתוך בחירה - אם הייתי קורא דרור לכל תגובה אגרסיבית או צינית שבא לי לעתים לשחרר - זה היה נגמר בדמעות ;)

נערך לאחרונה ב:

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
אם הכל כל כך מושלם, מה השיפור שנתן ה RC שלך שהוספת למערכת עם כיול של מקצוען?
האם באיזון של בס מיד והי לטעמך?
האם בדיכוי גלים עומדים בחדר ההאזנה?
שיפור אחר?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,731
נקודות
113
מדידות זה דבר נחמד , אבל לא אומר כלום לגבי איך בא לך לשמוע , האמת שאני בעד שפופרות ורמקול נציל , או לחליפין מגבר קלאס a , שבטוח לא נמדדים אולטימטיבית , אני עייפתי ממגברים מדויקים שנשמעים כמו מקרר ווסטינגאוס, צריך קצת נשמה בצליל , יש לי מהכל , ותמיד השפופרות ודרייבר קרטון מנצחים , אז מה כל הקשר למדידות עם זה יבש וקריר , לא בטוח שהמדע יודע איך מתנהג המוח אחרי קבלת אות מהאוזניים ,

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אם הכל כל כך מושלם, מה השיפור שנתן ה RC שלך שהוספת למערכת עם כיול של מקצוען?
האם באיזון של בס מיד והי לטעמך?
האם בדיכוי גלים עומדים בחדר ההאזנה?
שיפור אחר?
איסי, למי זה מופנה ובאיזה הקשר?

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
איסי, למי זה מופנה ובאיזה הקשר?
ל AK1

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
מדידות זה דבר נחמד , אבל לא אומר כלום לגבי איך בא לך לשמוע , האמת שאני בעד שפופרות ורמקול נציל , או לחליפין מגבר קלאס a , שבטוח לא נמדדים אולטימטיבית , אני עייפתי ממגברים מדויקים שנשמעים כמו מקרר ווסטינגאוס, צריך קצת נשמה בצליל , יש לי מהכל , ותמיד השפופרות ודרייבר קרטון מנצחים , אז מה כל הקשר למדידות עם זה יבש וקריר , לא בטוח שהמדע יודע איך מתנהג המוח אחרי קבלת אות מהאוזניים ,
אין כמו שפופרות ורמקולים נצילים.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
מדידה יש בה טעם רק אם רוצים לתקן את החדר בעזרת RC או אקוסטיקה פסיבית.
תיקון ב RC על פי המדידה יביא לגרף יפה אבל לא בטוח שהתוצאה תהיה לטעמך.
השלב האחרון והחשוב ביותר הוא כיול נוסף ידני בעזרת הקלטות איכותיות לטעם שלך.
זה לוקח זמן, סבלנות וידע מעבר לכיול אוטומטי של הRC בהגדרת פילטרים פרמטרים.
שווה ללמוד, ידע חוסך כסף.
איסי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור