WiiM Ultra המכשיר שעושה מהפכה בעולם האודיו

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
כנראה שאם היו עושים כזה מחקר הוא היה מעדיף דווקא ברונטיות עגלגלות -
1. "עגלגלות" - השרדות, ילודה, הקשר אבולוציוני וכל זה
2. מי נראה לך שמנהל מחקרים כאלה? בלונדיניות

אני מבין את הבעייתיות בהשוואה בין 2 המקרים. אין קשר בין הדוגמא לנושא הסאונד.
מה שסהכ רציתי לציין
שבסוף הטעם שונה מאחד לשני במבחן המציאות.
גם אם מחקרים מראים אחרת.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אני מבין את הבעייתיות בהשוואה בין 2 המקרים. אין קשר בין הדוגמא לנושא הסאונד.
מה שסהכ רציתי לציין
שבסוף הטעם שונה מאחד לשני במבחן המציאות.
גם אם מחקרים מראים אחרת.
הכל טוב ואין שום בעייתיות - הגבתי כך רק כדי לשעשע. האנלוגיה לא רעה וממילא לאנלוגיות אין מנדט להוכיח דבר אלא רק להמחיש או לעורר מחשבה.

לגבי הטעם מול מחקר - אני אשמח מאוד אילו העיסוק בחומר הטכני/מדעי/מחקרי לא יתפרש תדיר כניסיון להכתיב טעם - זה בפירוש לא המצב. יותר מזה - שימוש בכלים האלו מאפשר ניווט מוצלח בהרבה לנקודה שבה הבדלי הטעם מתחילים לבוא לידי ביטוי. אחד הדברים שאנשים (בכלל, לא רק באודיו) נרתעים מלקבל - זה מחקרים שמראים שהבדלים בין בני אדם (בנקודות מסויימות) - קטנים בהרבה ממה שהיו רוצים להאמין (snowflakes וכל זה..). גם באודיו זה המצב ובתור אודיופילים זה לא צריך להפריע לנו - הרי הדרישות שלנו גבוהות ואנחנו חיים את הניואנסים - לפחות כך אנחנו אוהבים לחשוב (בלי ציניות).

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
הכל טוב ואין שום בעייתיות - הגבתי כך רק כדי לשעשע. האנלוגיה לא רעה וממילא לאנלוגיות אין מנדט להוכיח דבר אלא רק להמחיש או לעורר מחשבה.

לגבי הטעם מול מחקר - אני אשמח מאוד אילו העיסוק בחומר הטכני/מדעי/מחקרי לא יתפרש תדיר כניסיון להכתיב טעם - זה בפירוש לא המצב. יותר מזה - שימוש בכלים האלו מאפשר ניווט מוצלח בהרבה לנקודה שבה הבדלי הטעם מתחילים לבוא לידי ביטוי. אחד הדברים שאנשים (בכלל, לא רק באודיו) נרתעים מלקבל - זה מחקרים שמראים שהבדלים בין בני אדם (בנקודות מסויימות) - קטנים בהרבה ממה שהיו רוצים להאמין (snowflakes וכל זה..). גם באודיו זה המצב ובתור אודיופילים זה לא צריך להפריע לנו - הרי הדרישות שלנו גבוהות ואנחנו חיים את הניואנסים - לפחות כך אנחנו אוהבים לחשוב (בלי ציניות).
זאת הבעיה, שברגע שמעלים פה מחשבה על מדידה - זה מיד נתפס כאתגר על האוזן והרומנטיקה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
ביקורות בחלקם מהללות ובחלקם ממש ממש לא.
לא כל כל רלוונטי - אסביר למה:

אני לא מכיר את הרמקול ולא בדקתי עליו אבל בוא נניח לרגע שהוא רמקול מהולל טכנית עם ספין טוב וטווח דינמי מדהים וכו וכו.
מה שאנשים שמעו זה את הסטאפ - לא את הרמקול לבד.
אני יכול לגרום בקלות לרמקול מדהים להישמע ממש רע.
מה שצריך לחפש זה רמקול פלסטלינה - רמקול טוב ככל שתוכל טכנית.
כל נושא הטונאליות והטעם האישי וכו וכו - הוא ממש עניין של התאמה אישית ומשחקים - בהגברה,הכבילה ,הצבה וכו וכו.
יש גם אלמנט של טעם אישי - אבל ממה שאני חוויתי רמקולים ממש טובים ישקפו את השרשרת בצורה לא מתנחפת - זה טוב כי אם יודע מה אתה עושה - אתה מלך ויכול לקחת את זה לכל מקום רומנטי שתרצה.
זה רע - כי אם אתה לא יודע מה אתה עושה - לרמקול אין צבע מובנה שמתעלם מהשרשרת - הוא לא סלחני ותמיד צבוע.
רמקול לדוגמא שאני אישית מאוד אוהב(ונמדד מעולה) ושמעתי אותו עם המון המון מגברים זה טידלוגם בכמה חדרים.
אתה בקלות רבה יכול להרוס את מה שאתה מקבל ממנו, אבל כשאתה יודע מה אתה עושה או נעזר באנשים שיודעים - התוצאה פנמונאלית.
אני שמעתי אותו עם שני מגברים היברדים והלסת שלי הייתה על הרצפה.(זה הטעם שלי ) .מישהו אחר יכול לקחת אותו לטעם שלו.
מה שחשוב זה שהרמקול מאפשר את זה.
רמקול טוב הוא רמקול טוב
ורמקול לא טוב הוא רמקול לא טוב.

נערך לאחרונה ב:

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
לא כל כל רלוונטי - אסביר למה:

אני לא מכיר את הרמקול ולא בדקתי עליו אבל בוא נניח לרגע שהוא רמקול מהולל טכנית עם ספין טוב וטווח דינמי מדהים וכו וכו.
מה שאנשים שמעו זה את הסטאפ - לא את הרמקול לבד.
אני יכול לגרום בקלות לרמקול מדהים להישמע ממש רע.
מה שצריך לחפש זה רמקול פלסטלינה - רמקול טוב ככל שתוכל טכנית.
כל נושא הטונאליות והטעם האישי וכו וכו - הוא ממש עניין של התאמה אישית ומשחקים - בהגברה,הכבילה ,הצבה וכו וכו.
יש גם אלמנט של טעם אישי - אבל ממה שאני חוויתי רמקולים ממש טובים ישקפו את השרשרת בצורה לא מתנחפת - זה טוב כי אם יודע מה אתה עושה - אתה מלך ויכול לקחת את זה לכל מקום רומנטי שתרצה.
זה רע - כי אם אתה לא יודע מה אתה עושה - לרמקול אין צבע מובנה שמתעלם מהשרשרת - סלחני אך תמיד צבוע.
רמקול לדוגמא שאני אישית מאוד אוהב(ונמדד מעולה) ושמעתי אותו עם המון המון מגברים זה טידלוגם בכמה חדרים.
אתה בקלות רבה יכול להרוס את מה שאתה מקבל ממנו, אבל כשאתה יודע מה אתה עושה או נעזר באנשים שיודעים - התוצאה פנמונאלית.
אני שמעתי אותו עם שני מגברים היברדים והלסת שלי הייתה על הרצפה.(זה הטעם שלי ) .מישהו אחר יכול לקחת אותו לטעם שלו.
מה שחשוב זה שהרמקול מאפשר את זה.
רמקול טוב הוא רמקול טוב
ורמקול לא טוב הוא רמקול לא טוב.
מסכים לגמרי

בהקשר לדוגמא הספציפית של הרמקול המדובר,
אני מניח הנחה סבירה שאם הוא (במיוחד במחירו) לא הפך לאגדה עוד בחייו
היה אמור להפוך לאגדה אחרי מותו (הרמקול יוצר ב2001).
ךא עושה רושם שהוכנס להיכל התהילה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
זאת הבעיה, שברגע שמעלים פה מחשבה על מדידה - זה מיד נתפס כאתגר על האוזן והרומנטיקה.
כתבתי את הדברים הבאים עוד לפני שראיתי את הפוסט הזה:

עלה בדעתי שמכל הוויכוחים כאן, אנשים עלולים לחשוב שאני נגד מדע, מחקרים, ו/או מדידות.

ההיפך הוא הנכון, אני לגמרי בעדם. כן יש לי הסתייגויות לגבי:
  1. באודיו -- הסתמכות של מאזינים על מדידות וערכיהן שאין מתאם בינם לבין מה ששומעים, ובטח לא כשהמתאם הפוך. לצורך פיתוח מוצרי אודיו, התאמות חשמליות, וכיולים למיניהם, ברור שנדרשת הסתמכות גם על מדידות כאלה.

2. באופן כללי -- התייחסות מאובנת למדע, למחקרים, ולמדידות, ובמיוחד לפרשנויות שלהם, כאל אמת מוחלטת שאם לא מקבלים אותה כפי שהיא מוצגת, סימן שלא מבינים כלום מכלום. בהרבה מחקרים יש בעיות מתודולוגיות, שגורמות לכך שהם לא מוכיחים את מה שהם יצאו להוכיח, יש גם מצבים שבהם מה שהם כן הוכיחו לא מובן, או שהוא מוצג בצורה לא נכונה/מדויקת

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
כתבתי את הדברים הבאים עוד לפני שראיתי את הפוסט הזה:

עלה בדעתי שמכל הוויכוחים כאן, אנשים עלולים לחשוב שאני נגד מדע, מחקרים, ו/או מדידות.

ההיפך הוא הנכון, אני לגמרי בעדם. כן יש לי הסתייגויות לגבי:
  1. באודיו -- הסתמכות של מאזינים על מדידות וערכיהן שאין מתאם בינם לבין מה ששומעים, ובטח לא כשהמתאם הפוך. לצורך פיתוח מוצרי אודיו, התאמות חשמליות, וכיולים למיניהם, ברור שנדרשת הסתמכות גם על מדידות כאלה.
לשיטתך מדידות של רמקול יכולות לשרת את פיתוחו, לכל אורך התהליך וגם כוולידציה שמטרות התכנון הושגו בהצלחה. אבל אם חלילה נרצה למסור לצרכן איזה תקציר מועיל מזה אז פתאום זה לא אומר כלום על הרמקול? האם זה הגיוני?

1. באופן כללי -- התייחסות מאובנת למדע, למחקרים, ולמדידות, ובמיוחד לפרשנויות שלהם, כאל אמת מוחלטת שאם לא מקבלים אותה כפי שהיא מוצגת, סימן שלא מבינים כלום מכלום. בהרבה מחקרים יש בעיות מתודולוגיות, שגורמות לכך שהם לא מוכיחים את מה שהם יצאו להוכיח, יש גם מצבים שבהם מה שהם כן הוכיחו לא מובן, או שהוא מוצג בצורה לא נכונה/מדויקת
סבבה. רק שזו לא הסתייגות "שלך" אלא ההסתייגות הדי ג'נרית שיש לרובנו לגבי מדע ומחקר.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
89
נקודות
28
מסכים לגמרי

טידל זה אכן רמקול רמקול.. ויש רק רמקול אחד שהיה מבחינתי עדיף ממנו.
אבל רק נקודה עד כמה זה סובייקטיבי, מי ששמע איתי טידל (ב 2 סיטואציות שונות) אמר "סבבה.. יותר אהבתי את הזה והזה" הזה והזה זה גם סט ששמענו יחד , ולא אהבתי בכלל..
יתרה מזה, אני עצמי ככל שעובר יותר הזמן, משנה את העדפותיי, ככה שאם הייתי שומע תוצאה מסויימת לפני כמה שנים ואמרתי עליה שהיא לא משהו, היום היא בגדר שאיפה.
האם פעם, לפני שנים, שנכנסתי לתחביב הזה, ואהבתי את זה חמים ועגול עם רול אוף בגבוהים והבאס השמנמן, אז הייתי בעצם טועה? צודק? טכנית מבין פחות מעכשיו? שהעדפה שלי כיום היא בקצה השני, ויש שיגידו בהיר ורזה...
המשתנה היחיד שהתשנה הוא החשיפה, הרפרנס (שהוא בתכלס זכרון עמום כשאתה לא משווה אחד ליד אחד, אבל עדיין הוא שם) וההתנסויות.
עכשיו, אם למישהו עושה את זה הבנה טכנית, אהלן וסהלן, אבל לא כל מי שאין לו כח ללמוד את הנושא הוא "חרד מדידות" או מפחד מהם, פשוט לא מעניין, זהו, ככה פשוט.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
כל העולם ואשתו גם קיבלו והאמינו/מאמינים שמדידות THD ו-FR±tolerance הן משמעותיות, גם אם הן לא כל כך מגובות במחקר אמפירי, אז למה שלא יקבלו תוצאות שמגובות גם ע"י העדפות אישיות ברמה כלשהי? ברור שיקבלו וכדאי שיקבלו!

אז "כל העולם" לא בתמונה ואינו רלוונטי לדיון ואין איתו ויכוח.
לא רלוונטי להשוות THD לאנומליות ברמקול - זה בערך כמו שתגיד לי THD של 20 אחוז שאין אדם אחד שאוהב.
כל העולם -בהחלט בתמונה .
כל העולם מאמץ את זה לא כי הוא מאמין שהעדפה זו תקפה רק בתנאי מעבדה -אלא גם בתנאים רגילים -אחרת לא הייתה טרחה שכזו מצד כל יצרן ברמה/מכייל ברמה /חברות RC/קליפל ציוד מדידה וכו וכו - בסוף -חברות רוצה למכור -ואם יש נוסחא שיודעת לנבא בסבירות גבוהה סאונד מעודף היא תלך על זה - מה שכן -זה דורש הרבה כסף והנדסה -ולא לכולם יש .
ויש גם חלק (לא קטן) של חברות גדולות וקטנות מאוד שעדיין נצמד לסוג של האוס סאונד שלו, צבוע ולא טבעי - כי זה שמבדל אותו מאחרים והם התמתגו ככאלה - והקהל שלהם לא ממש בענייניים וחושב שמה ששונה הוא המיוחד.אלו רמקולים שלרוב מוחלפים, מאוד מגבילים.

אני לא מתווכח איתך יותר על האם זה LIKE או LOVE ובאיזה משמעויות. עזבתי את זה לגמרי.
עזוב גם הכללות כמו סובייקטיבי ואובייקטיבי -- אני לא מתייחס לזה בכלל.
אתה יכול לחזור לזה - גם פה אין לך קייס.
ני רק טוען שההעדפות בתוך המחקר -- ב"מעבדה" -- שונות מההעדפות מחוץ למעבדה, והן לא יכולות להיות דומות באופן עקבי, כי מחוץ למעבדה בכלל לא שומעים את מה ששומעים במעבדה. הסברתי למה, בטיעונים שונים לגמרי מהקודמים.

אתה יכול לטעון .לא השתכנעתי וגם התעשיה לא.

Toole מצא דרך מדעית "להפוך דעות לעובדות", אבל לא ע"י דעות שנוצרות "בטבע", אלא דעות שנוצרות בתנאי מעבדה, ושאינן רלוונטיות מחוץ למעבדה, אבל זה כנראה הכי קרוב שאפשר להגיע עם בני אדם. הוא בעצם גילה שבני אדם רגישים מאוד -- בתנאי מעבדה -- לענייני ניטרליות, ויכולים לשמש כמעט כמכשירי מדידה אנושיים לעניין הזה.
רא לעיל.שוב - לא משכנע.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
טידל זה אכן רמקול רמקול.. ויש רק רמקול אחד שהיה מבחינתי עדיף ממנו.
אבל רק נקודה עד כמה זה סובייקטיבי, מי ששמע איתי טידל (ב 2 סיטואציות שונות) אמר "סבבה.. יותר אהבתי את הזה והזה" הזה והזה זה גם סט ששמענו יחד , ולא אהבתי בכלל..
יתרה מזה, אני עצמי ככל שעובר יותר הזמן, משנה את העדפותיי, ככה שאם הייתי שומע תוצאה מסויימת לפני כמה שנים ואמרתי עליה שהיא לא משהו, היום היא בגדר שאיפה.
האם פעם, לפני שנים, שנכנסתי לתחביב הזה, ואהבתי את זה חמים ועגול עם רול אוף בגבוהים והבאס השמנמן, אז הייתי בעצם טועה? צודק? טכנית מבין פחות מעכשיו? שהעדפה שלי כיום היא בקצה השני, ויש שיגידו בהיר ורזה...
המשתנה היחיד שהתשנה הוא החשיפה, הרפרנס (שהוא בתכלס זכרון עמום כשאתה לא משווה אחד ליד אחד, אבל עדיין הוא שם) וההתנסויות.
עכשיו, אם למישהו עושה את זה הבנה טכנית, אהלן וסהלן, אבל לא כל מי שאין לו כח ללמוד את הנושא הוא "חרד מדידות" או מפחד מהם, פשוט לא מעניין, זהו, ככה פשוט.
אם תרצה להפוך את טידל לחם - אתה יכול . דרייברים מהירים וקלים.
שים מגבר מנורות עם גרופ דילי רציני בבס(לא כולם כאלה ) ותקבל באס מלווה שיחמם לך את העסק.
רוצה אנלטי- יש המון אופציות.
ספין טוב
ללא רזוננס
מהיר (מדיד)
מעבר חלק בין טוויטר לוופר
כל זה מדיד לחלוטין.
ללא אופי - כמו שצריך.

זה לא סוביקטיבי -זה רמקול פשוט טוב שתלוי איפה שמעת אותו ולאן לקח אותו הבעלים בטעות או במתכוון - זה מה שיגרום לך לתת את דעתך עליו כי הרמקול לא מביא איתו צבע.
זה לא הרמקול היחיד כן ?
אבל עבורי הוא בעשריה הטובה - המדידות שלו מאשרות את זה אחד לאחד - כמה מפתיע ;)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
מסכים לגמרי

אני לא כל כך מתייחס לזה .
אני מכיר רמקולים שהפכו לאגדות שלא הייתי שם במקלחת.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
89
נקודות
28
אם תרצה להפוך את טידל לחם - אתה יכול . דרייברים מהירים וקלים.
שים מגבר מנורות עם גרופ דילי רציני בבס(לא כולם כאלה ) ותקבל באס מלווה שיחמם לך את העסק.
רוצה אנלטי- יש המון אופציות.
ספין טוב
ללא רזוננס
מהיר (מדיד)
מעבר חלק בין טוויטר לוופר
כל זה מדיד לחלוטין.
ללא אופי - כמו שצריך.

זה לא סוביקטיבי -זה רמקול פשוט טוב שתלוי איפה שמעת אותו ולאן לקח אותו הבעלים בטעות או במתכוון - זה מה שיגרום לך לתת את דעתך עליו כי הרמקול לא מביא איתו צבע.
זה לא הרמקול היחיד כן ?
אבל עבורי הוא בעשריה הטובה - המדידות שלו מאשרות את זה אחד לאחד - כמה מפתיע ;)
אני מדבר על זה שישבנו באותו החדר באותו הזמן.
אחד אהב, אחד פחות.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אני מדבר על זה שישבנו באותו החדר באותו הזמן.
אחד אהב, אחד פחות.
תראה אני לא רוצה לבטל פה טעם אישי .
אבל מה זה אומר שאחד אהב ואחד לא לגבי הרמקול ?
בהחלפת מגבר יכול להיות שהשני היה אוהב והראשון לא ובמגבר אחר הפוך .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
לא רלוונטי להשוות THD לאנומליות ברמקול - זה בערך כמו שתגיד לי THD של 20 אחוז שאין אדם אחד שאוהב.
כל העולם -בהחלט בתמונה .
כל העולם מאמץ את זה לא כי הוא מאמין שהעדפה זו תקפה רק בתנאי מעבדה -אלא גם בתנאים רגילים -אחרת לא הייתה טרחה שכזו מצד כל יצרן ברמה/מכייל ברמה /חברות RC/קליפל ציוד מדידה וכו וכו - בסוף -חברות רוצה למכור -ואם יש נוסחא שיודעת לנבא בסבירות גבוהה סאונד מעודף היא תלך על זה - מה שכן -זה דורש הרבה כסף והנדסה -ולא לכולם יש .
ויש גם חלק (לא קטן) של חברות גדולות וקטנות מאוד שעדיין נצמד לסוג של האוס סאונד שלו, צבוע ולא טבעי - כי זה שמבדל אותו מאחרים והם התמתגו ככאלה - והקהל שלהם לא ממש בענייניים וחושב שמה ששונה הוא המיוחד.אלו רמקולים שלרוב מוחלפים, מאוד מגבילים.
"העולם" מאמץ הרבה מדידות ששואפות לנייטרליות, מתוך הפרדיגמה שניטרלי זה טוב וזה הדבר הכי קרוב שיודעים למה שאנשים מעדיפים, וספינורמה זה בדיוק זה, גם מחוץ למעבדה, ואני לא בשום ויכוח על זה. כפי שכתבת, יש כאלה שמתעסקים בליצר משהו לא ניטרלי שחלק אוהבים, אבל זו לא הגישה הנפוצה.

אין טעם לחזור על הסיפור של כל העולם כי אני לא בוויכוח עם העולם. אתה סוחב את זה לשם בצורה שאינה קשורה לכוונתי, אולי כי אתה חושב שזה אומר שאתה לא לבד. אתה לא לבד בפרדיג

לא הפעם הראשונה של פרשנות לא נכונה לדברים.

אתה יכול לחזור לזה - גם פה אין לך קייס.
זה שאתה לא מבין ו/או לא מקבל זה לא אומר שאין קייס.

הבנתי שענייני ה-LIKE אינם טיעונים יעילים, כי זה ארוך ומסובך, ולאנשים אין סבלנות להתעמק בזה, אז פוסלים וממשיכים הלאה.

אתה יכול לטעון .לא השתכנעתי וגם התעשיה לא.
התעשיה לא שייכת לכאן, ואני יכול לטעון, ואתה לא מהפריך, מעבר ללחזור על אותם טיעונים "חלולים" וחסרי תוקף שזה לא הגיוני והתעשיה לא חושבת כך. כאמור, זה שאתה לא מבין ו/או לא מקבל זה לא אומר שאין קייס.

אם אתה רוצה להפריך, תגיד ספציפית מה לא נכון במה שכתבתי.

רא לעיל.שוב - לא משכנע.
שוב, זה שאתה לא מבין ו/או לא מקבל זה לא אומר שאין קייס. זה רק אומר שאתה לא מבין ו/או לא מקבל.

ללא נימוקים ספציפיים זה חסר משמעות.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
89
נקודות
28
תראה אני לא רוצה לבטל פה טעם אישי .
אבל מה זה אומר שאחד אהב ואחד לא לגבי הרמקול ?
בהחלפת מגבר יכול להיות שהשני היה אוהב והראשון לא ובמגבר אחר הפוך .
יש ניואנסים ברמקול, שחוזרים על עצמם לא משנה מה תחבר להם ומה תחליך מסביב.
אפשר לאהוב ואפשר לא.
צליל זה לא רק גבוהים מיד נמוכים חמים קריר ושאר תיאורים.
זה פילוסופיה, ואני משתדל לא להכנס לזה כי זה תפיסה חושית אישית, אבל ננסה:
יש רמקולים, שלא משנה מה תחבר להם, זה נשמע שהסאונד "לא איתך בחדר", אין לזה מדד והרמקולים למרות התכונה הזו יכול להתפס אצל אנשים בכל זאת כפתוח ואפילו בהיר.
אני לא יכול לחיות עם התכונה הזו , גם אם כל השאר מושלם.
יש תכונות שמדדים לא יכול לזהות והם לא קשורים לצבע הצליל או למהירות שלו או לשקיפות של הרמקול להחלפת ציוד.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
יש ניואנסים ברמקול, שחוזרים על עצמם לא משנה מה תחבר להם ומה תחליך מסביב.
אפשר לאהוב ואפשר לא.
צליל זה לא רק גבוהים מיד נמוכים חמים קריר ושאר תיאורים.
זה פילוסופיה, ואני משתדל לא להכנס לזה כי זה תפיסה חושית אישית, אבל ננסה:
יש רמקולים, שלא משנה מה תחבר להם, זה נשמע שהסאונד "לא איתך בחדר", אין לזה מדד והרמקולים למרות התכונה הזו יכול להתפס אצל אנשים בכל זאת כפתוח ואפילו בהיר.
אני לא יכול לחיות עם התכונה הזו , גם אם כל השאר מושלם.
יש תכונות שמדדים לא יכול לזהות והם לא קשורים לצבע הצליל או למהירות שלו או לשקיפות של הרמקול להחלפת ציוד.
מסכים לגמרי .גם אני.
אבל ברוב המקרים - זה עניין של אינטרקציה של רמקול-מאזין-חדר ולא תכונה מופלאה ברמקול .
ועדיין מסכים שיש ניואנסים כאלה לא מדידים אבל קלים להבנה - לדוגמא גובה במה - שהוא נגזרת של גובה הטוייטר ופיזור של הרמקול.
אפס קופסתיות וגובה - ברמקולי פאנאל למשל.
כל אלה נתנים גם לחיזוי על ידי ההבנה של איך הרמקול בנוי ועדיין אני מסכים שיש ניואנסים ושם נמצא הטעם- כל עוד הרמקול טוב אוביטקיבית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
לשיטתך מדידות של רמקול יכולות לשרת את פיתוחו, לכל אורך התהליך וגם כוולידציה שמטרות התכנון הושגו בהצלחה. אבל אם חלילה נרצה למסור לצרכן איזה תקציר מועיל מזה אז פתאום זה לא אומר כלום על הרמקול? האם זה הגיוני?
אין בעיה עם תקציר, השאלה היא אם הוא באמת מועיל. בונים את הציוד איך שבונים אותו, בהסתמכות על מה שעובד מבחינתם, אבל כשבאין לבחור רמקול, ומתייחסים ברצינות להבדלים בתוצאות בדיקות שאין להם משמעות בשמיעה, עלולים להחמיץ את האופציות הטובות יותר בהאזנה בגלל זה. שוב אותה דוגמה: THD מתחת ל-1% לא שמיע בהאזנה אפילו בסינוס, אז מי שיסנן ציוד עם 0.8% ויבחר בציוד עם 0.4% בגלל שהוא יותר "טוב" ב-THD, ייתכן שהוא עושה טעות. עדיף שיקשיב. ברור שאם ה-THD הוא 20%, יש בעיה, אבל זה לא מצב שקורה הרבה.

ראה בנאום של Toole, שאומר ב-1:07:15 שאפילו על צמיג יש יותר אינפורמציה שימושית ואמינה מאשר ב-published specs של רמקול, אפילו מקצועי, ואין בהם שןם דבר שימושי

סבבה. רק שזו לא הסתייגות "שלך" אלא ההסתייגות הדי ג'נרית שיש לרובנו לגבי מדע ומחקר.
אבל לא לכולנו, אפילו כאן.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אבל זו לא הגישה הנפוצה.
רוב הרמקולים בשוק - לא טובים -עובדה קיימת ולא טבעיים.
לא כי לא רוצים - אלא מהסיבות שציינתי.
וזה תקף עשרות מונים לשוק האודיפילי - שם הקשר בין מחיר לתוצאה - לא קיים.
וזו הסיבה היחידה שאני ממשיך את הדיון הזה - כדי לתת פה פרספטקבה אחרת שאינה תלויה במחיר - וגם קצת רצון וחוש פנימי לדייק באודיו.
אין טעם לחזור על הסיפור של כל העולם כי אני לא בוויכוח עם העולם. אתה סוחב את זה לשם בצורה שאינה קשורה לכוונתי, אולי כי אתה חושב שזה אומר שאתה לא לבד. אתה לא לבד בפרדיג
אני חושב שיש טעם.
הדעה שלך מאוד חריגה לאנשים שמבינים אודיו ולכן יש טעם.
זה כמו שמישהו יגיד שאין שמש או משהו כזה - עבור מי שמבין באודיו.

אם אתה רוצה להפריך, תגיד ספציפית מה לא נכון במה שכתבתי.
אמרתי עשרות פעמים.לא חושב שיש טעם לחזור על זה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
THD מתחת ל-1% לא שמיע בהאזנה אפילו בסינוס, אז מי שיסנן ציוד עם 0.8% ויבחר בציוד עם 0.4% בגלל שהוא יותר "טוב" ב-THD, ייתכן שהוא עושה טעות. עדיף שיקשיב. ברור שאם ה-THD הוא 20%, יש בעיה,
זו הפואנטה עמיר אולי החשובה ביותר פה.
ברמקולים זה קורה המון .ממש המון - ה 20 אחוז.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
רוב הרמקולים בשוק - לא טובים -עובדה קיימת ולא טבעיים.
לא כי לא רוצים - אלא מהסיבות שציינתי.
וזה תקף עשרות מונים לשוק האודיפילי - שם הקשר בין מחיר לתוצאה - לא קיים.
וזו הסיבה היחידה שאני ממשיך את הדיון הזה - כדי לתת פה פרספטקבה אחרת שאינה תלויה במחיר - וגם קצת רצון וחוש פנימי לדייק באודיו.
אז מה? איך זה קשור למה שכתבתי?

אני חושב שיש טעם.
הדעה שלך מאוד חריגה לאנשים שמבינים אודיו ולכן יש טעם.
זה כמו שמישהו יגיד שאין שמש או משהו כזה - עבור מי שמבין באודיו.
אני מבין שלא להסכים עם הפרשנות שלך למחקר שקול לגמרי ללומר שאין שמש.

על המחקר, תוצאותיו, והשימושיות שלו בכל העולם ואשתו, אין לי שום ויכוח, אבל אתה מנסה לעקם את זה לשם. אני לא שם.
יש טעם לחזור על זה רק אם רוצים לעקם את מה שאמרתי. אחרת זה לא שייך לכלום.

אמרתי עשרות פעמים.לא חושב שיש טעם לחזור על זה.
אמרת רק לגבי ענייני הלייק, לא אמרת כלום לגבי הטיעון החדש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור