ANA[DIA]LOG -- קשקשן צמרת

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
יאתה יכול להישאר עם המחשבה הזו, בינתיים אף אחד לא הפריח את טענותי על כך שאנלוג נשמע טוב יותר, ולא רק לאוזני
התכוונת "הפריך", אבל, כפי שכתבתי
זה תמיד לטעמך ‑‑ זו אף פעם לא עובדה אובייקטיבית שמשותפת לכולם ‑‑ ותמיד יהיו עוד כאלה עם העדפות דומות, כך שזה לא אומר כלום. גם כשהוויניל מת קלינית, ורק שברי אחוז קנו ויניל, עדיין היו הרבה מבקרים וחובבים רעשנים שהעדיפו ויניל. אל תשכח שגם שברי אחוז של כלל האודיופילים זה הרבה מאוד אנשים!
יש גם הרבה אנשים כאן, בטח כולל אותי, שמעדיפים דיגיטל לפחות בחלק מהמקרים, כך שהטענה "הופרכה" כבר מזמן אפילו רק בשרשור הזה, שלא לדבר על התבטאויות קודמות של אנשים שונים.

זה שאתה חוזר על אותה אמירה לא נכונה/מדויקת הרבה פעמים לא הופך אותה לנכונה/מדוייקת.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
79
נקודות
28
יהדות נקבעת על פי האם ולא על פי אמונה או מעשים....

אף פעם לא שמעת על חילופי סטודנטים?

זה שורש הבעיה שלך... על פי האם זה השלב הטכני הראשוני, ללא המהות בדרך זה לא שווה כלום, חבל שאתה לא מבין את זה.
לא מעט אנשים איבדו את זה לאורך ההיסטוריה, חלקם היו קאפו, חלקם קצת אחרת.

אני לא השתתפתי בחילופי סטודנטים, תהנה, מקווה שזה יעשיר מה שצריך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
אין צורך באוסף כזה של צילומים -- זו סתם הצפה בסגנון של SONYES -- זה לא תורם שום דבר לדיון, רק הצפה לא רלוונטית, אולי כדי לעשות רושם.

- דעתי הצילומים מספקים דוגמאות ממשיות שמאפשרות להבין את הנושא

חוצמזה, לא כל MoFi באשר הוא ממקור DSD, רק סידרת One Step.

ייתכן שכך, אבל בנוסף ל Mofi הבאתי מספר דוגמאות נוספות של אלבומים שהוקלטו דיגיטלית ונשמעים טוב יותר בגרסת ה LP

זה תמיד לטעמך ‑‑ זו אף פעם לא עובדה אובייקטיבית שמשותפת לכולם ‑‑ ותמיד יהיו עוד כאלה עם העדפות דומות, כך שזה לא אומר כלום. גם כשהוויניל מת קלינית, ורק שברי אחוז קנו ויניל, עדיין היו הרבה מבקרים וחובבים רעשנים שהעדיפו ויניל. אל תשכח שגם שברי אחוז של כלל האודיופילים זה הרבה מאוד אנשים!

מכיוון שמדובר בחוויות של מספר לא מבוטל של אנשים (לא שזה משנה הרי המערכת נועדה לרצות אותי בלבד), אין לך אפשרות לקבוע שהדברים לטעמי בלבד.

אל תשכח ש(כמעט?)כל אלה שקונים תקליטים במחירים המופקעים של One Step, וגבוהים מהם אחרי שנפסק הייצור, הם חובבי ויניל, שכמובן יעדיפו לאין שיעור את גרסת הוויניל. לא מדובר במדגם מייצג של אוכלוסיית האודיופילים, רחוק מאוד מזה.

דווקא הסיפור של MoFi מאוד מאלף:

ראשית, אף אחד מכל מעריצי הוויניל והטוענים לעליונות המוחלטת של pure analog ו‑AAA לא הבחין משמיעה בירידת האיכות שהיתה אמורה לפי האידאולוגיה שלהם להיות דרסטית. כל העניין התגלה לא בזכות בעלי אוזני זהב ‑‑ אפילו בעלי אוזני נחושת היו אמורים להבחין בנפילת האיכות המאז'ורית ‑‑ אלא בזכות מישהו שחשב על כך שלא הגיוני שיופקו הרבה תקליטים בלי לייצר lacquers חדשים, שעבורם יש לנגן מחדש את הסרטים המקוריים, ולא סביר שבעלי הסרטים יסכימו לשחיקה כזו של הסרטים, אז הוא התחיל לשאול שאלות, וכך זה נחשף.

זו הוכחה ברורה לכך שדיגיטל לא בהכרח גורם לירידת איכות, ולא מטמא את הסאונד האנלוגי הטהור :)
שהעובדה שהתקליטים של MoFi הופקו ממאסטרים ב-DSD64 לא מוכיחה שהדיגיטל לא גורם לירידת איכות, אלא רק שהתהליך של המרה מדיגיטל לאנלוג יכול להיות מוצלח במקרים מסוימים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
זה שורש הבעיה שלך... על פי האם זה השלב הטכני הראשוני, ללא המהות בדרך זה לא שווה כלום, חבל שאתה לא מבין את זה.
אם להתפלסף, בשונה מנצרות קתולית, יהדותו של אדם אינה נמדדת במעשים, אך ורק דרך הורשת האם.
זה לא יכול להזיק

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
זה שאין לך נגישות לכזה מחקר לא אומר שאין כאלה מחקרים, חברות הכבלים לא מגששות באפלה פיתוח כבלים חדשים מבוסס על יידע הנדסי מבוסס מחקר.

דוד,
אתה טוען משהו, חובת ההוכחה עליך.
חיפוש באינטרנט ומנועי AI שונים לא מניב תוצאה שונה ממה שכתבתי.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
79
נקודות
28
אם להתפלסף, בשונה מנצרות קתולית, יהדותו של אדם אינה נמדדת במעשים, אך ורק דרך הורשת האם.

תראה, ברור שהשלב הטכני חשוב ונדרש. אבל הוא רק טכני, אם לא תמלא אותו בתוכן ומעשים, זה ישאר בגדר כותרת וסיסמא, כמו להשוויץ במותגים, כמו שבדרך כלל.
אבל אז, אתה לא באמת שייך בלב, בנשמה, באמונה לעם הסגולה.
אז כן, בהגדרה זה עדיין "יהודי" שם זה עוצר, כדאי באמת להצטרף עם תוכן, תגלה דברים נפלאים, ומי יודע לאן זה יקח.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
התכוונת "הפריך", אבל, כפי שכתבתי
תודה על תיקון השגיאה בכתיב (דיסגרפיה) , מניח שכוונת הדברים הובנה לך.
יש גם הרבה אנשים כאן, בטח כולל אותי, שמעדיפים דיגיטל לפחות בחלק מהמקרים, כך שהטענה "הופרכה" כבר מזמן אפילו רק בשרשור הזה, שלא לדבר על התבטאויות קודמות של אנשים שונים.
זכותך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
תראה, ברור שהשלב הטכני חשוב ונדרש. אבל הוא רק טכני, אם לא תמלא אותו בתוכן ומעשים, זה ישאר בגדר כותרת וסיסמא, כמו להשוויץ במותגים, כמו שבדרך כלל.
אבל אז, אתה לא באמת שייך בלב, בנשמה, באמונה לעם הסגולה.
אז כן, בהגדרה זה עדיין "יהודי" שם זה עוצר, כדאי באמת להצטרף עם תוכן, תגלה דברים נפלאים, ומי יודע לאן זה יקח.

העולם החילוני עשיר בתוכן, תרבות, מחשבה, חשיבה ופולקלור, לא פחות מהעולם הדתי.
בתי הכלא בארץ מארחים גם דתיים וחרדים, ולכן דתיות או מעשי דת אינם מספקים ארובה לכלום.

- מציע שנעזוב את הנושא היות ואנו בפורום אודיו.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
79
נקודות
28
העולם החילוני עשיר בתוכן, תרבות, מחשבה, חשיבה ופולקלור, לא פחות מהעולם הדתי.
בתי הכלא בארץ מארחים גם דתיים וחרדים, ולכן דתיות או מעשי דת אינם מספקים ארובה לכלום.

- מציע שנעזוב את הנושא היות ואנו בפורום אודיו.

אף אחד לא טען שלא, אני חילוני, אבל דובר על יהדות ולא על להיות חרדי. אתה מבין שונה מה שרושמים כמו הרבה פעמים בשרשור הזה.

עכשיו אתה רוצה להפסיק כי אנחנו בפורום אודיו? זה לא הפריע לך לרשום דברים איכסה שלא קשורים לאודיו ולהפיץ את הרעל.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
- דעתי הצילומים מספקים דוגמאות ממשיות שמאפשרות להבין את הנושא
במה עוד תמונה מוסיפה להבנת הנושא?

מילא עם היית מביא עוד נתונים לגבי כל דוגמה, מה המקורות הדיגיטליים והאנלוגיים וכיו"ב, זה אולי היה תורם. סתם תמונות? נאדה

ייתכן שכך, אבל בנוסף ל Mofi הבאתי מספר דוגמאות נוספות של אלבומים שהוקלטו דיגיטלית ונשמעים טוב יותר בגרסת ה LP
אתה עצמך כתבת:
בכוונה הוספתי גם את תקליט ודיסק של Mofi משום שאנחנו יודעים שהמקור הוא DSD בתקליט ובדיסק.
ולזה התייחסתי

מכיוון שמדובר בחוויות של מספר לא מבוטל של אנשים (לא שזה משנה הרי המערכת נועדה לרצות אותי בלבד), אין לך אפשרות לקבוע שהדברים לטעמי בלבד.
שוב לא הבנת את הנאמר: כשכתבתי שזה לטעמך, לא כתבתי שזה רק לטעמך, ושאתה היחיד, להיפך, כתבתי במפורש שתמיד יש ויהיו עוד שחושבים כמוך, אבל אתה והם זה לא כולם -- לא מדובר במשהו אובייקטיבי, וכעובדה, מעדיפי הוויניל הם המיעוט אפילו בין חובבי המדיות הפיזיות, ושיעורם זניח יחסית לרוב של כלל המאזינים שכולל סטרימיינג והורדות -- דיגיטליים.
זה תמיד לטעמך ‑‑ זו אף פעם לא עובדה אובייקטיבית שמשותפת לכולם ‑‑ ותמיד יהיו עוד כאלה עם העדפות דומות,
אבל אתה מתייחס לטעמך ולעצם הקיום של אנשים נוספים בעלי טעם דומה -- ללא תלות במספרם ולכך שאינם כל השאר -- כאל עובדה מוחלטת, והיא לא. זה רק טעם אישי, שמשותף לחלק מהאנשים, ובפועל למיעוט.

שוב חוזר אותו דבר כמו עם התייחסותך לבעיות בדיגיטל: אתה מתייחס רק לעצם קיומן ולא לכך שהן זניחות למה שקורה באנלוג. כאן אתה מתייחס רק לעצם קיומם של בעלי טעם אישי דומה לשלך ומתעלם בהעובדה שזה לא כולם -- שזו הנקודה שמראה שזה לא אובייקטיבי -- ובפועל הם מיעוט קטן ורעשני.

שהעובדה שהתקליטים של MoFi הופקו ממאסטרים ב-DSD64 לא מוכיחה שהדיגיטל לא גורם לירידת איכות, אלא רק שהתהליך של המרה מדיגיטל לאנלוג יכול להיות מוצלח במקרים מסוימים.
אם אף אחד לא הבחין משמיעה בירידת איכות, זה מוכיח במידה משכנעת בהחלט שירידת האיכות לא הייתה ניתנת להבחנה אפילו אצל מעריצי הוויניל המכורים ביותר, אלה שמשלמים הון על כל תקליט. לפי התיאוריות והאידיאולוגיות, ירידת האיכות הייתה אמורה להיות דרסטית ומורגשת מאוד ע"י כל אודיופיל שמכבד את עצמו, אבל התיאוריות והאידאולוגיות פשוט לא נכונות, עובדה.

והגדלת אותיות בסגנון החביב עליך:

התעלמת לגמרי מזה שזו הוכחה סופית ומושלמת לכך שמה שאוהבים בוויניל זה תוספת העיוותים, לא תוספת הדיוק :)

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
דן למה כשזה מגיע לכבלים אתה מציג טענה סובייקטיבית, הרי בסוף גם לכבל יש תכונות פיזיקליות מדידות. עצם זה שאינך מסוגל לחזות איזה כבל ישמע טוב יותר על פי מדידות שומט את הקרקע מתחת לטענה שמדידות הן חזות הכול. לגבי גודל השינוי שכבל עושה, זה לא הדיון.
בוקר טוב,
מפני ששהבדלים הם לא דרמטיים במדידות - והשינוי לא דרמטי (אך בהחלט קיים ומדיד) - הסיפור מסתכם בטעם אישי והתאמה "טונאלית" - סוג של מתלבש על המערכת ( שהם דבר אישי מאוד) - זה מאוד עושה שכל .

חסר דאקים שמקבלים מדידות מושלמות ונשמעים ההיפך, ASR מלא בכאלה דוגמאות.
פילטרים בסוף - אתה מכוון עם האוזן .ראה ביקורת של טאמבאקי בסטריאופיל ודברי ברונו פוצי.
ובנוסף - רוב הדאקים שנשמעים "לא טוב" - הם כאלה מפני שאודיופילים קלאסים לא יודעים להגדיר אותם או להטעים אותם לשרשרת . אני בלי פילטרים היום - אבל זה מה שיש.

אתה מדבר על על כך שאנחנו שומעים מערכת
פתרון תיאורטי, תבודד את הרכיב אותו אתה מעוניין לבדוק, במקרה של רמקול בדוק אותו על מספר סטים שונים באותו החדר.
זה לא יפתור את הבעיה מפני שיש רמקולים שיושבים בול על חדר או מיקום מסוים בחדר - ואם אתה לא מבין את הרמקול טכנית ואת החדר ואת האינטרקציה בניהם - אתה באפילה ובכאילו. אודיו זה בסוף מדעי וכך ראוי להתיחס אליו,בהקשר של מיקסום וקבלת החלטות.

נכון, ועדיין מדידות לא מסבירות כל תופעה אלה רק את מה שהן מודדות, לדעתי מתן סיכם יפה בהקשר זה.
לא הכל - רק 98 אחוז. ויהיה נכון לברור ציוד קודם כל לפי הבנה טכנית שלו.

אם תיאורטית ניקח 2 רמקולים במחיר X (נלך על 300K כדי שלכאורה העלות תכסה על הבעיות הנדרשות), שנמדדים פחות או יותר דומה על הספינורמה, האם בהכרח שניהם יוציאו סאונד דומה? לא, משום שעל אף המדידות החומרים, הטכנולוגיה והפתרונות יכולים להיות שונים.

אין דומה וגם יש עוד הרבה פרמטרים נוספים .
לא רק שאין דומה - גם אם תמדוד את אותו רמקול של אותו יצרן האחד שונה מהשני.- בחברות אולטרה (מחיר) לרוב ההבדלים הם מעל 2 די בי ולפעמים גם מעל 3 שזה דיי בושה וחרפה -פשוט רמקול אחר.

מעבר לזה כל מה שאתה אומר על החומרים משתקף במדידות - ספינורמה, זמן,דיסטורשיין,קומפרשיין,זמן תגובה וכו וכו.

אני לא אומר לקנות לפי מדידות - אני אומר לברור מה לשמוע לפי מדידות ולהבין את הדברים לעומק כדי להינצל מהמקריות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
עכשיו אתה רוצה להפסיק כי אנחנו בפורום אודיו? זה לא הפריע לך לרשום דברים איכסה שלא קשורים לאודיו ולהפיץ את הרעל.
תגובותי הלא נחמדות, הופנו כלפי מי ששנים מגיב כאן בצורה לא נאותה, גם כלפי.

לגבי החלק הראשון של דבריך, תרצה להמשיך, אין לי בעיה לעשות זאת בפרטי.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אתחיל מהסוף, קניין הוא עניין משפטי על רעיון, פטנטים הם המצאות על טכנולוגיות וסודות מסחריים נועדו להגנה על נוסחאות ותהליכי ייצור - עד כאן הדברים מהפן המשפטי.

איך תוכנן ואיך כבל X או Y עובדים, זה משהו שהחברה שומרת אצלה.

יש בפורום מספר חברים שמייצרים כבלים בעצמם, אתה יכול להפנות את השאלה אליהם, אני מניח שישמחו להבהיר מה עומד מאחורי ההחלטות שלהם בזמן שהם בונים כבל.
גם מהסוף :cool:, מה זה קניין רוחני אני יודע היטב...
התחושה שלי ואדגיש, זו תחושה ולא עובדה ואני מבסס אותה פחות על ידע טכנולוגי אלא על נסיון חיי העסקי-ניהולי (בתחומים טכנולוגים כמובן): החברה האלה מחרטטים ip משיקולים מסחריים נטו. אחרת לאותו ידע לכאורה היה נוכחות כלשהי - אקדמית או אחרת. אין כזאת נוכחות.
אני גם מכיר חברה שמכינים כבלים, חלקם יתחשבו בשיקולים טכנים מוכרים בלבד, חלקם מאלתרים או מעתיקים רעיונות ללא רציונל טכני בצידם. הכל טוב ואין לי טענות לאף אחד, שיהנו.
הנקודה שלי היא שאין "בחוץ" ידע רלוונטי ואני לא קונה את הטיעון שהכל "סודי". מדע לא נשאר סודי לאורך זמן.

צ'מע, אני בכלל לא בקטע של לפתוח דיון על זה, גם כי נטחן והתעייפנו, בעיקר כי זה שרשור על אנלוג. רק הגבתי מתוך סקרנות על ניואנס שהיה נדמה לי שקלטתי מדבריך...
יום טופ

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
אני גם מכיר חברה שמכינים כבלים, חלקם יתחשבו בשיקולים טכנים מוכרים בלבד, חלקם מאלתרים או מעתיקים רעיונות ללא רציונל טכני בצידם. הכל טוב ואין לי טענות לאף אחד, שיהנו.
ענית על הדברים טוב ממני :)
הנקודה שלי היא שאין "בחוץ" ידע רלוונטי ואני לא קונה את הטיעון שהכל "סודי". מדע לא נשאר סודי לאורך זמן.
זה דומה לתבשיל של סבתא: שמים קצת מזה, וקצת מזה, מוסיפים כזה, וטועמים. בכל זאת, התבשיל של סבתא יוצא טוב יותר. אולי זה הניסיון או הידיים שלה... לך תדע. להבדיל מקונדיטוריה, אין כאן כמויות מדוייקות ולכן אני מניח שלא חסרים שרלטנים בתחום.
צ'מע, אני בכלל לא בקטע של לפתוח דיון על זה, גם כי נטחן והתעייפנו, בעיקר כי זה שרשור על אנלוג. רק הגבתי מתוך סקרנות על ניואנס שהיה נדמה לי שקלטתי מדבריך...
יום טופ
יום נפלא

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
בוקר טוב,
מפני ששהבדלים הם לא דרמטיים במדידות - והשינוי לא דרמטי (אך בהחלט קיים ומדיד) - הסיפור מסתכם בטעם אישי והתאמה "טונאלית" - סוג של מתלבש על המערכת ( שהם דבר אישי מאוד) - זה מאוד עושה שכל .
בוקר נפלא דן,

טונאלי או לא טונאלי, כבל רמקול של נורדוסט לא נשמע כמו כבל רמקול של Purist, קצת קשה להתבלבל בינהם
בהתחשב בהבדל הזניח במדידות זה לא מספיק להסביר את ההבדל הסוני הגדול בינהם.
פילטרים בסוף - אתה מכוון עם האוזן .ראה ביקורת של טאמבאקי בסטריאופיל ודברי ברונו פוצי.
ובנוסף - רוב הדאקים שנשמעים "לא טוב" - הם כאלה מפני שאודיופילים קלאסים לא יודעים להגדיר אותם או להטעים אותם לשרשרת . אני בלי פילטרים היום - אבל זה מה שיש.
לא ארכוש משהו שלא נשמע לאוזני טוב גם אם נמדד מעולה, עם כל הכבוד לברונו פוצי (ויש כבוד) אחרים ולא פחות טובים ממנו נוהגים בגישה שונה, לדוגמה למפיזאטור.
זה לא יפתור את הבעיה מפני שיש רמקולים שיושבים בול על חדר או מיקום מסוים בחדר - ואם אתה לא מבין את הרמקול טכנית ואת החדר ואת האינטרקציה בניהם - אתה באפילה ובכאילו. אודיו זה בסוף מדעי וכך ראוי להתיחס אליו,בהקשר של מיקסום וקבלת החלטות.
מקבל
לא הכל - רק 98 אחוז. ויהיה נכון לברור ציוד קודם כל לפי הבנה טכנית שלו.
אתה לא שולל שמדידות הן חזות הכול ;)
אין דומה וגם יש עוד הרבה פרמטרים נוספים .
לא רק שאין דומה - גם אם תמדוד את אותו רמקול של אותו יצרן האחד שונה מהשני.- בחברות אולטרה (מחיר) לרוב ההבדלים הם מעל 2 די בי ולפעמים גם מעל 3 שזה דיי בושה וחרפה -פשוט רמקול אחר.

מעבר לזה כל מה שאתה אומר על החומרים משתקף במדידות - ספינורמה, זמן,דיסטורשיין,קומפרשיין,זמן תגובה וכו וכו.

אני לא אומר לקנות לפי מדידות - אני אומר לברור מה לשמוע לפי מדידות ולהבין את הדברים לעומק כדי להינצל מהמקריות.
אני חושב שבכלי ההנדסה של היום ניתן לייצר 2 רמקולים מחומרים שונים בעלי סאונד שונה שימדדו זהה, מסייג שאין לי מספיק ידע.

התשובה של perplexity.ai

Based on the provided search results, it is possible to design speakers with different materials for the cabinets or drivers that will measure similarly on objective tests like frequency response and distortion, but still sound different subjectively.​

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אני חושב שבכלי ההנדסה של היום ניתן לייצר 2 רמקולים מחומרים שונים בעלי סאונד שונה שימדדו זהה, מסייג שאין לי מספיק ידע.
בכלי מדידה של כבר לפני 40 שנה, אפשר להצביע על הבדלים בין שני רמקולים מאותו הדגם בדיוק...
בפירוש לא ניתן ליצר רמקולים מחומרים שונים שימדדו זהה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אישית אני אומר לך שמחליפים כבלים רואים את ההבדלים בגרף - בדקתי את זה מספר פעמים.המדידה מראה את זה .

לא אמרתי לרכוש לפי מדידות -אמרתי לסנן - מפני שיש המון המון המון חברות שמשקיעות בהכל חוץ מהנדסה וזה ניכר במדידות שלהן.המון שכבות לאקה - אפס סאונד.

לא תוכל ליצור רמקול מאותם חומרים בדיוק שנמדד אותו דבר.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
שוב, טכנית אתה צודק, ל DSD ולCD יש טווח דינמי גדול יותר, השאלה אם עושים בו שימוש, שי כבר ענה על השאלה הזו, בקצרה, מכיוון שלא נעשה שימוש בטווח דינמי כל כך גדול אין לערך הזה משמעות בפועל, רוב ההקלטות מבוצעות בטווח שלפטיפון אין בעיה להתמודד.

אוהו.. חתיכת תיבת פנדורה יש כאן. אבל בוא נדרוך על המוקש בכיף, מקסימום לא נסכים.. לתקליט יש טווח דינמי מקסימלי של 70DB (משמעותית פחות בד"כ). לאורגן יש טווח דינמי של למעלה מ 80DB. פסנתרים יכולים להגיע ע 50DB. תזמורת פילהרמונית, באולם קונצרטים מעולה, יכולה להגיע ל70+. איך שאתה לא הופך את זה, ל-DSD (או אפילו CD) יש פוטנציאל לבטא את זה ולתקליט פחות. עדיין טכנאי אולפן מעולה יודע לדחוס את הטווח הדינמי בצורה שלא יותר מדי תפריע או תורגש. אם אתה חובב ג'זז כמו שנדמה לי, אז זה לא יותר מדי משנה לך. תקליט יכול לבטא טווח דינמי של הרכבי ג'ז בצורה פנטסטית.
תבוא ותזכיר את הפיל שבחדר, שבסביבה עירונית יש רצפת רעש של 40DB ואפילו במושב אנו על 30DB.. אז בוא נירגע..
אבל בוא נעסוק בפוטנציאל. גם יצרני רמקולים טוענים לטווח דינמי של מאל 100DB. וכך גם יצרני מגברים, סטרימרים וכו..
אם זה מיותר כאן, אז זה בטח מיותר גם שם.
אני לא עוסק בפער שבין התיאורתי למעשי (או חוויתי) כי מזה לא נצא.

• AAA Audiophile 200g 33rpm Double LP
  • Mastered by René Laflamme at 2xHD on Nagra Equipment
  • Cut All Analog at Bernie Grundman Mastering
  • Plated by Master Craft & Pressed at Le Vinylist in Quebec
לגבי גרסת הקובץ

ראה בתמונות, רשום במפורש שנלקח ממאסטר אנלוגי.
כן, לקוח. ברור, ההקלטה היתה על טייפ. אבל המאסטר (המ שאתה מנגן במערכת) הוא אחר לחלוטין.
אני מבטיח לך שאין להם יכולת (גם למהנדס המקורי), לשחזר את הקונסולות של המיקס (וכיוצ"ב) ב 100% גם בסביבה אנאלוגית, או בתוכנה. מה שהם יכולים לעשות זה פשוט למצות את האיכות המקסימלית ממה שיש.
אני לא נכנס לשאלה מה יותר טוב בכלל, ולמה אנשים מעדיפים ויניל. אני רק מדגיש את הרעיון שכאשר המקור (המאסטר) שונה, יש הסבר נוסף להתלהבות של חובבי תקליטים למעט חיבה לדיסטורשן וכיוצ"ב (דובר בהרחבה, חבל ללעוס).
וטוב שדגמו... הטייפים בסופו של דבר יילכו לעזאזל, והפורמט הדגיטלי מבטיח שרידות.
עם זאת, אני חייב לציים שהפתעת, שהרי טענת טענות בשבחו של הסיגנל הרציף האנלוגי, וכאן בפירוש יש לנו מידע דגום.

אוהו! סוף סוף משהו שאני קצת מבין בו! אז לשאלה מי אנו היהודים, קודם כל עם או קודם כל דת. אפשר למלא (ואכן מילאו..) ספרים.
ברשותכם נזכיר רק עניין אחד:
אם יש לך תשעה צדיקים בדרגת משה רבנו בבית הכנסת, וחסר אחד למניין:
* יגיע גוי שבקיא בתורה, משנה, גמרא, הלכות, קבלה, תורת הסוד הישנה, חסידות, מומחה גם בבבלי וגם בירושלמי, גמר את הש"ס שלוש פעמים, ויודע כל סדרי המשניות. מכיר את התוספתות, המדרשים, ספרי המוסר, חרש את רמב"ם וזוכר בע"פ את השולחן ערוך, מקיים תרי"ג מצוות (ולא רק מצוות בני נוח)... עם כל הרצון הטוב, הוא לא יכול להשלים מניין.

* יגיע יהודי מבטן אמו, שבפעם היחידה שהיה בבית הכנסת זה היה כשהגיע לגיל מצוות, והוא יכול להשלים מניין.
אפילו הוא מחלל שבת בפרהסיה, כל עוד לא מחלל שבת בעת התפילה, כשר!

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
מה זה משנה (נכון ל 2024) הפוטנציאל? מה שרלוונטי הוא הטווח הדינמי שבפועל צרוב על המדיה.

המדיה היא היצור שאנחנו מנגנים בבית בסופו של דבר, לכן התוכן שלה הוא מקור המידע היחיד שרלוונטי (בקונטקסט של הדיון על טווחים דינאמים של פורמטים)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
אוהו.. חתיכת תיבת פנדורה יש כאן. אבל בוא נדרוך על המוקש בכיף, מקסימום לא נסכים.. לתקליט יש טווח דינמי מקסימלי של 70DB (משמעותית פחות בד"כ). לאורגן יש טווח דינמי של למעלה מ 80DB. פסנתרים יכולים להגיע ע 50DB. תזמורת פילהרמונית, באולם קונצרטים מעולה, יכולה להגיע ל70+. איך שאתה לא הופך את זה, ל-DSD (או אפילו CD) יש פוטנציאל לבטא את זה ולתקליט פחות. עדיין טכנאי אולפן מעולה יודע לדחוס את הטווח הדינמי בצורה שלא יותר מדי תפריע או תורגש. אם אתה חובב ג'זז כמו שנדמה לי, אז זה לא יותר מדי משנה לך. תקליט יכול לבטא טווח דינמי של הרכבי ג'ז בצורה פנטסטית.
תבוא ותזכיר את הפיל שבחדר, שבסביבה עירונית יש רצפת רעש של 40DB ואפילו במושב אנו על 30DB.. אז בוא נירגע..
אבל בוא נעסוק בפוטנציאל. גם יצרני רמקולים טוענים לטווח דינמי של מאל 100DB. וכך גם יצרני מגברים, סטרימרים וכו..
אם זה מיותר כאן, אז זה בטח מיותר גם שם.
אני לא עוסק בפער שבין התיאורתי למעשי (או חוויתי) כי מזה לא נצא.

כן, לקוח. ברור, ההקלטה היתה על טייפ. אבל המאסטר (המ שאתה מנגן במערכת) הוא אחר לחלוטין.
אני מבטיח לך שאין להם יכולת (גם למהנדס המקורי), לשחזר את הקונסולות של המיקס (וכיוצ"ב) ב 100% גם בסביבה אנאלוגית, או בתוכנה. מה שהם יכולים לעשות זה פשוט למצות את האיכות המקסימלית ממה שיש.
אני לא נכנס לשאלה מה יותר טוב בכלל, ולמה אנשים מעדיפים ויניל. אני רק מדגיש את הרעיון שכאשר המקור (המאסטר) שונה, יש הסבר נוסף להתלהבות של חובבי תקליטים למעט חיבה לדיסטורשן וכיוצ"ב (דובר בהרחבה, חבל ללעוס).
וטוב שדגמו... הטייפים בסופו של דבר יילכו לעזאזל, והפורמט הדגיטלי מבטיח שרידות.
עם זאת, אני חייב לציים שהפתעת, שהרי טענת טענות בשבחו של הסיגנל הרציף האנלוגי, וכאן בפירוש יש לנו מידע דגום.
ליאור, תודה על התגובה עניינית ומרתקת לקריאה, בין אם נסכים על כל פרט או לא נסכים על הכול, פשוט תענוג לקרוא וללמוד.

אוהו! סוף סוף משהו שאני קצת מבין בו! אז לשאלה מי אנו היהודים, קודם כל עם או קודם כל דת. אפשר למלא (ואכן מילאו..) ספרים.
ברשותכם נזכיר רק עניין אחד:
אם יש לך תשעה צדיקים בדרגת משה רבנו בבית הכנסת, וחסר אחד למניין:
* יגיע גוי שבקיא בתורה, משנה, גמרא, הלכות, קבלה, תורת הסוד הישנה, חסידות, מומחה גם בבבלי וגם בירושלמי, גמר את הש"ס שלוש פעמים, ויודע כל סדרי המשניות. מכיר את התוספתות, המדרשים, ספרי המוסר, חרש את רמב"ם וזוכר בע"פ את השולחן ערוך, מקיים תרי"ג מצוות (ולא רק מצוות בני נוח)... עם כל הרצון הטוב, הוא לא יכול להשלים מניין.

* יגיע יהודי מבטן אמו, שבפעם היחידה שהיה בבית הכנסת זה היה כשהגיע לגיל מצוות, והוא יכול להשלים מניין.
אפילו הוא מחלל שבת בפרהסיה, כל עוד לא מחלל שבת בעת התפילה, כשר!
:אצבע מורמת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור