ANA[DIA]LOG -- קשקשן צמרת

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
לצד הדיון הטכנלוגי שהלך והסתעף לצערי גם לכיוונים שאינם קשורים בעליל לתכני השרשור, ראיתי לנכון לציין ההבדלים שמתקיימים בעת האזנה לשתי המדיה.

כמובן שאין כאן שום נסיון מגמתי לקבוע איזו מדיה איכותית יותר או לחילופין עדיפה או מרגשת יותר. כל העסק נבחן במערכות חברים, והקביעה כאן היא בשכלול מה שהתקבל באמצעותן.

לפני הצגת המסקנות, חשוב לי להתעכב לרגע בעניין הרעשים למיניהם שמיוחסים לפטיפון. למרות נכונות הדברים, ככל שעולים ברמת הבניה של הפטיפון וברמת הקומפוננטים שמאפשרים את ההגברה של הראש, כמו הפונו סטייג', עם או בלי סטפאפ, איכות הזרועות והראשים, החומרים בהם נעשה שימוש, ובכלל טיפול בחשמל שדות מגנטיים והארקות, שהמדיה הארכאית רגישה להם הרבה יותר, הרעשים הולכים ופוחתים משמעותית.

לצד הרעש המכני, מתווספים בדרך כלל רחשי חשמל סטטי שניתן לטפל בהם בצורה יעילה. כאשר אלה מטופלים באמצעות עלומה שמכוונת לתקליט בזמן שהפטפון מנגן (יש עוד שיטות), ה מנוטרלים הרחשים בצורה דרמתית, וסך כל הרעש המכני שאותו לא רק אני שומע ביתר שאת בשעה שהטיפ יוצר מגע בתחילת רצועה נטולת אינפורמציה יורד.

מכאן שרמת הרעש בעת האזנה לוויניל, תלוי בלא מעט גורמים, שניתנים כיום לטיפול, וזה שווה כל השקעה שלרוב ובניגוד למחשבה המקובלת, אין צורך לקחת עבורה משכנתא.

נעבור לתאכלס. חשוב לציין שלא האזנתי ליותר מדי מערכות שהיה להם בנמצא את הגם וגם ברמה הגבוהה, והכוונה גם לאפשרות השוואה שמתבצעת יחסית מהר.
הדבר הראשון שקפץ בהשוואה לפטיפון, באה לידי ביטוי במנעד הטקסטורות והגוונים (מכונה לא פעם כצליל עשיר) שבדיגיטל התקבלו בצורה יותר מתונה.
לא יודע אם זה מה שגרם לתוצאה הדיגיטלית להישמע יותר סטטית, ובמילים אחרות פחות משוחררת ואוורירית. מכאן הייתי מצפה שהסאונד שמתקבל גם לאור היתרונות בנתונים הכלליים העדיפים של הדיגיטל, ישמע יותר מפוקס וזה לא קרה. בתוך כך כל העסק נשמע פחות זוהר ממה שהושג באמצעות הפטיפון.

פרט למקרה בודד (על מערכת אחת) ההשוואות מן הסתם לא כללו את המעבר מקובוז לטידל שלכשעצמו מגלם שינויים סוניים באיכות הפלט, מה שבכל אופן לא העיב על המסקנות הכלליות שאני מעלה כאן. דרך אגב באנלוג יש הרבה יותר אפשריות מהסוג הזה, שאין טעם להכנס אליהן כאן.

לבסוף, המיימד הראליסטי בדיגיטל, שונה בתכלית ממה שמתקבל מהפטיפון, ובהשוואה אליו הוא התקבל בפחות תלת מיימדיות, הוא נשמע יותר חלק ונטול עומק. הפטיפון נשמע פחות סטטי, גם משום שהקונטרסטים שהוא מייצר נשמעים
דומיננטיים יותר. כמובן שכל אחד לשיטתו יקבע עד כמה הפערים הללו מתקיימים, או שלא, ובמידה שכן עד כמה הם זניחים או מהותיים עבורו.
יש לך גם דיגיטל וגם אנלוג?
הרבה מלל לא הבנתי כלום
מה זה בכלל ״סאונד סטטי״? סאונד שבור אני כבר מבין...

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
יש לך גם דיגיטל וגם אנלוג?
הרבה מלל לא הבנתי כלום
מה זה בכלל ״סאונד סטטי״? סאונד שבור אני כבר מבין...
מה זה קשור אם יש לי גם וגם? איכן כתבתי סאונד סטטי? תקרא שוב ולאט.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
אפשר למלא פה עוד 50 עמודים ללא תכלית
בתכלס שני המקורות אחלה, מה בדיוק המטרה? לשכנע אנשים להתמקד במקור ספציפי?
ללא קשר לסאונד בכלל, דיגיטל הרבה יותר פרקטי, אין שאלה בכלל.
זה תחביב, אני מזכיר, אנשים שונים אוהבים אלמנטים שונים בתחביב, אין טעם לחפור ולהגיע ״למסקנה״

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
מה זה קשור אם יש לי גם וגם? איכן כתבתי סאונד סטטי? תקרא שוב ולאט.
קשור כפרה
אני מנסה להבין על מה אתה מבסס את מה שכתבת, בביטחון גמור יש לומר
הזכרת סאונד סטטי, מנסה להבין על מה מדובר

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
זה תחביב, אני מזכיר, אנשים שונים אוהבים אלמנטים שונים בתחביב, אין טעם לחפור ולהגיע ״למסקנה״
זו בדיוק המסקנה...
שאין מסקנה.

פעם זה נשמע טוב יותר ופעם השני...

רן

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
זה תלוי ציוד תלוי ממיר תלוי הקלטה תלוי חדר תלוי תלוי מליון ואחד גורמים
יש ממירים בעלי במה מאוד עמוקה ויש כאילו יותר שטוחה
יש ממירים מסוימים עם במה עמוקה יותר מפטיפונים מסויימים, כמובן תלוי הקלטה וכו
לא ניתן לדבר על אחד מול השני באופן מכליל וגורף ולהגיע למסקנות
בתכלס שניהם סבבה, אני לאחרונה יותר בדיגיטל אבל זה בא בתקופות

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
shushu
צודק בהחלט, ולכן כתבתי את זה בתחילת הפוסט, וזה אכן בראש ובראשונה תחביב, ואני טוען זאת לכל אורך הדרך.

לגבי אותם הדברים שאתה מעלה אפשר לייחס גם בנוגע להתדיינות האינסופית בדבר הפערים הטכנלוגיים שמתקיימים בין המדיה השונים, שמלכתחילה הייתה ללא תכלית, גם מהסיבה שבמובן הרחב לא חודש כאן הרבה. אממה הדיון הנ"ל פתח צוהר להעלות דברים שלא דוסקסו עד היום בדו ערוצי וגם לא ברובריקת האודיופיליה, וזה בהחלט מבורך.

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
זה תלוי ציוד תלוי ממיר תלוי הקלטה תלוי חדר תלוי תלוי מליון ואחד גורמים
ועדיין אנשים בוחרים במדיה מסויימת או גם וגם. ובוא זה לא סותר את זה שמתקיימים פערים בין ציודים וטכנלוגיות שבאות ומתחלפות בהתאם לרוח התקופה, או שיש לחלק מהם הצדקה להתקיים מסיבות אוביקטיביות, ולא מאיזה צורך רומנטי או שופני וחשוב לציין זאת, ובכלל אין שום רע לבחון דעות בדומה לציוד, מה עוד שזה לגיטימי בעולמות התעשיה והתחביבים.

נערך לאחרונה ב:

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
קשור כפרה
הזכרת סאונד סטטי, מנסה להבין על מה מדובר
ההפך הגמור כתבתי שלא חייבים לקבל את דברי, אז גם אתה בא לסובב אותם, הגיע הזמן להפסיק את הגישה הפסולה הזו. זה הופך את הפורום ללא רציני.
כמובן שאין כאן שום נסיון מגמתי לקבוע איזו מדיה איכותית יותר או לחילופין עדיפה או מרגשת יותר.
מספיק ברור
כמובן שכל אחד לשיטתו יקבע עד כמה הפערים הללו מתקיימים, או שלא, ובמידה שכן עד כמה הם זניחים או מהותיים עבורו.
הזכרתי סאונד סטטי כיצד ולמה? שוב אפרופו עיוותים.

נערך לאחרונה ב:

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
יותר סטטי, הכוונה לסאונד יותר יציב, פחות מתפתח. במילים אחרות סאונד שהוא פחות עשיר בקונטרסטים, כזה שהמרקמים והגוונים שלו יותר מעודנים ופחות עמוקים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
לא חושב שיש לי לקות בהבנת הנקרא

הנה המבנה של מה שכתבת, מלא סתירות פנימיות
לצד הדיון הטכנלוגי שהלך והסתעף לצערי גם לכיוונים שאינם קשורים בעליל לתכני השרשור, ראיתי לנכון לציין ההבדלים שמתקיימים בעת האזנה לשתי המדיה.

כמובן שאין כאן שום נסיון מגמתי לקבוע איזו מדיה איכותית יותר או לחילופין עדיפה או מרגשת יותר. כל העסק נבחן במערכות חברים, והקביעה כאן היא בשכלול מה שהתקבל באמצעותן.
אין נסיון מגמתי לקבוע אבל יש כאן קביעה? אולי תחליט?

לפני הצגת המסקנות, חשוב לי להתעכב לרגע בעניין הרעשים למיניהם שמיוחסים לפטיפון. למרות נכונות הדברים, ככל שעולים ברמת הבניה של הפטיפון וברמת הקומפוננטים שמאפשרים את ההגברה של הראש, כמו הפונו סטייג', עם או בלי סטפאפ, איכות הזרועות והראשים, החומרים בהם נעשה שימוש, ובכלל טיפול בחשמל שדות מגנטיים והארקות, שהמדיה הארכאית רגישה להם הרבה יותר, הרעשים הולכים ופוחתים משמעותית.
אז יהיו מסקנות, כן? למרות שאין (או יש) נסיון לקבוע?
לצד הרעש המכני, מתווספים בדרך כלל רחשי חשמל סטטי שניתן לטפל בהם בצורה יעילה. כאשר אלה מטופלים באמצעות עלומה שמכוונת לתקליט בזמן שהפטפון מנגן (יש עוד שיטות), ה מנוטרלים הרחשים בצורה דרמתית, וסך כל הרעש המכני שאותו לא רק אני שומע ביתר שאת בשעה שהטיפ יוצר מגע בתחילת רצועה נטולת אינפורמציה יורד.

מכאן שרמת הרעש בעת האזנה לוויניל, תלוי בלא מעט גורמים, שניתנים כיום לטיפול, וזה שווה כל השקעה שלרוב ובניגוד למחשבה המקובלת, אין צורך לקחת עבורה משכנתא.

נעבור לתאכלס. חשוב לציין שלא האזנתי ליותר מדי מערכות שהיה להם בנמצא את הגם וגם ברמה הגבוהה, והכוונה גם לאפשרות השוואה שמתבצעת יחסית מהר.

הנה המסקנות מגיעות, אני במתח
ומסייג שלא שמעת הרבה מערכות עם ציוד ברמה דומה, אז לא ברור לי מניין המסקנות

הדבר הראשון שקפץ בהשוואה לפטיפון, באה לידי ביטוי במנעד הטקסטורות והגוונים (מכונה לא פעם כצליל עשיר) שבדיגיטל התקבלו בצורה יותר מתונה.
לא יודע אם זה מה שגרם לתוצאה הדיגיטלית להישמע יותר סטטית, ובמילים אחרות פחות משוחררת ואוורירית. מכאן הייתי מצפה שהסאונד שמתקבל גם לאור היתרונות בנתונים הכלליים העדיפים של הדיגיטל, ישמע יותר מפוקס וזה לא קרה. בתוך כך כל העסק נשמע פחות זוהר ממה שהושג באמצעות הפטיפון.

פרט למקרה בודד (על מערכת אחת) ההשוואות מן הסתם לא כללו את המעבר מקובוז לטידל שלכשעצמו מגלם שינויים סוניים באיכות הפלט, מה שבכל אופן לא העיב על המסקנות הכלליות שאני מעלה כאן. דרך אגב באנלוג יש הרבה יותר אפשריות מהסוג הזה, שאין טעם להכנס אליהן כאן.
הנה יש מסקנות כלליות
לבסוף, המיימד הראליסטי בדיגיטל, שונה בתכלית ממה שמתקבל מהפטיפון, ובהשוואה אליו הוא התקבל בפחות תלת מיימדיות, הוא נשמע יותר חלק, ופחות עמוק. הפטיפון נשמע פחות סטטי, גם משום שהקונטרסטים שהוא מייצר נשמעים
דומיננטיים יותר.
עוד מסקנות

כמובן שכל אחד לשיטתו יקבע עד כמה הפערים הללו מתקיימים, או שלא, ובמידה שכן עד כמה הם זניחים או מהותיים עבורו.

מאוד נחמד מצידך שאתה מאשר לכל אחד לפעול לשיטתו. מזכיר לי שיטת שלם וקח, כאילו שיש שיטה אחרת...

לא מאמין על עצמי שנדבקתי בכתיבה עם ציטוטים...

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
לא חושב שיש לי לקות בהבנת הנקרא

הנה המבנה של מה שכתבת, מלא סתירות פנימיות
גם אני לא חושב, אם זאת למה ישר לכתוב שיש מלא סתירות פנימיות כשאין.
הנה המסקנות מגיעות, אני במתח
ומסייג שלא שמעת הרבה מערכות עם ציוד ברמה דומה, אז לא ברור לי מניין המסקנות
בוודאי שלא שמעתי את מה ששמעתי על ציוד ברמה דומה זה בכלל הגיוני הסייג הזה. גם לא כתבתי שזה נעשה על הרבה מערכות.
בכל זאת המסקנות מגיעות ממערכות שהציוד שלהם היה גם וגם, וברמה גבוהה, או שלא ניתן לקבוע גם את זה.

אבל הבנתי אותך, עצם העובדה שהעלתי מסקנות בנדון, אז כבר יש בזה משהו פסול ומגמתי. כשאתה או אחרים משווים ציודים אתם לא מגיעים למסקנות, האמת גם אחלה גישה. זה מסתדר לי, משום שהמסקנות שהגעתי אליהן אינם לרוחך ולקחתי גם את זה בחשבון.

נערך לאחרונה ב:

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
יותר סטטי, הכוונה לסאונד יותר יציב, פחות מתפתח. במילים אחרות סאונד שהוא פחות עשיר בקונטרסטים, כזה שהמרקמים והגוונים שלו יותר מעודנים ופחות עמוקים.
סאונד מונוטוני

• Like
Reactions: arb

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
גם אני לא חושב, אם זאת למה ישר לכתוב שיש מלא סתירות פנימיות כשאין.

בוודאי שלא שמעתי את מה ששמעתי על ציוד ברמה דומה זה בכלל הגיוני הסייג הזה. גם לא כתבתי שזה נעשה על הרבה מערכות.
בכל זאת המסקנות מגיעות ממערכות שהציוד שלהם היה גם וגם, וברמה גבוהה, או שלא ניתן לקבוע גם את זה.

אבל הבנתי אותך, עצם העובדה שהעלתי מסקנות בנדון, אז כבר יש בזה משהו פסול מגמתי. כשאתה או אחרים משווים ציודים אתם לא מגיעים למסקנות, האמת גם אחלה גישה. זה מסתדר לי כי המסקנות שהגעתי אליהן אינם לרוחך ולקחתי גם את זה בחשבון.
המסקנות שהגעת אליהם אינן ״לרוחי״ וגם אינן ״לא לרוחי״
הטקסט שלך פשוט מכיל סתירות פנימיות ומושגים חדשים באופן שלא ניתן להבין אותו
ובגלל שאתה כותב דברים והיפוכם, ומסייג כל דבר, אומר שלא מגיע למסקנות אבל מציין אותם, לא ניתן באמת להתדיין באופן ענייני.
בנוסף השתמשת במושג מסקנות כלליות (בשונה מניסוח כגון: דעתי היא כזו וכזו) באופן שמרמז כאילו המסקנות מחייבות באופן כלשהו, מהסיבה שהן כלליות.

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
המסקנות שהגעת אליהם אינן ״לרוחי״ וגם אינן ״לא לרוחי״
הטקסט שלך פשוט מכיל סתירות פנימיות ומושגים חדשים באופן שלא ניתן להבין אותו
אשמח להסביר מה שלא היה מובן לך.
ובגלל שאתה כותב דברים והיפוכם, ומסייג כל דבר, אומר שלא מגיע למסקנות אבל מציין אותם, לא ניתן באמת להתדיין באופן ענייני.
בנוסף השתמשת במושג מסקנות כלליות (בשונה מניסוח כגון: דעתי היא כזו וכזו) באופן שמרמז כאילו המסקנות מחייבות באופן כלשהו, מהסיבה שהן כלליות.
איפה כתבתי שלא אגיע למסקנות, או שהשתמשתי במושג מסקנות כלליות?
עכשיו תורך לתת הסברים....

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
אשמח להסביר מה שלא היה מובן לך.

איפה כתבתי שלא הגיע למסקנות, או שהשתמשתי במושג מסקנות כלליות?
עכשיו תורך לתת הסברים....
הדגשתי באופן ברור בציטוט שלך, עשיתי בשבילך את העבודה,
תקרא מה שכתבת, הטקסט הוא שלך,
שבוע טוב שיהיה

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
הדגשתי באופן ברור בציטוט שלך, עשיתי בשבילך את העבודה,
תקרא מה שכתבת, הטקסט הוא שלך,
עם כל הכבוד לך shushu
אין שום דבר ממה שאתה טוען שאפשר להתייחס אליו ברצינות.

לסייג מסקנות ולבסוף לכנות אותן כלליות זה לגיטימי, ומה לא מובן לך שזו דעתי, בפרט שזו לא דעתך. שים לב לתגובתך הראשונית;
מיותר להמשיך.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
קשה לי להבין איך אפשר להתיחס ברצינות למה שכתבת, באופן כוללני עם מסקנות כלליות שלך על הפורמטים

חוצמזה, כל הפלספת הארוכה שכתבת מדברת בלשון אובייקטיבית-לכאורה ונחרצת לחלוטין על איך ש"הפטיפון נשמע" יחסית לדיגיטל, בלי לקחת בחשבון שכך הדברים נשמעים לך, ולא לאחרים. אחרים שומעים ומרגישים אחרת, ואני לא רואה שום סיבה שהיא בעולם להעדיף את דעתך על זו של מישהו אחר כלשהו.

לדעתי יש מקום לכל הטעמים, ולכל הצורות שבהן אנשים שומעים, איש איש והעדפתו, אבל לתאר את מה שמישהו אחד שומע כאילו "כך זה נשמע ול אחרת", כאילו מדובר בעובדות אובייקטיביות, זה מוגזם לחלוטין.

אפשר לעצור, הטקסטים מונחים באתר, שכל אחד ישפוט לעצמו באופן סטטי כזה או אחר.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור