ANA[DIA]LOG -- קשקשן צמרת

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
האמת, כל הויכוחים כאן על מה יותר טוב עברו כל גבול. שכל אחד יחליט בשביל עצמו. אבל את הניסוי שה׳אדיופיל׳ הציע ועמיר פסל בגלל הרעשים של הוויניל, ניתן לבצע: לקחת קובץ דיגיטלי ולאחד אותו דיגיטלית עם רעשים מוקלטים של וויניל (את רעשי השריטות בלבד). האמת לא ממש מעניין אותי מי ינצח.
היי למרות שהרעיון שלך נחמד וניתן לביצוע
אני חשבתי על משהו אחר
לוקחים את ה פטיפון הכי יקר בעולם
עם ויניל אודיופילי הכי יקר שיש , כבד מבחינת גרמים וכו.
לוקחים קובץ Hi res
שניהם של אותו מאסטר של אותו אלבום כמובן
מנגנים את שניהם בלי קשר לרעשים ולקליקים ולפופים
ואנשים יבחרו
כמובן שהרעשים בויניל יהיו סימן כלשהו אבל זה לא אומר בהכרח שיבחרו בו בגלל זה
אם אדם כנה עם עצמו הוא יתעלם מזה ויתייחס נטו לסאונד
איך הגבוהים , בס , רוחב במה , הפרדת כלים , טונליות וכו

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
פרסמתי את הפוסט הזה לפני יותר מעשרה ימים, והיו גם הרבה דיונים לפניו שבהם השתתפתי בצורה פעילה. היו פה ושם רגעים מאתגרים ו/או מתסכלים, אבל רוב הזמן היה לי מעניין, הרגשתי נינוח ולעיתים קרובות משועשע, למדתי דברים חדשים וארגנתי בראש דברים ישנים, כך שמבחינתי היה גם מועיל ואולי גם לחלק מהאחרים.

עם זאת, כפי שקרה לי בעבר, לחץ הדם שלי הרגיש אחרת, ועלה לערכים גבוהים עד מסוכנים, לא רק רגעית אלא בממוצע. קוראים ללחץ דם "הרוצח השקט" כי באמת לא מרגישים בו, אבל נראה לי שלא כדאי לתת לו יותר מדי הזדמנויות, והחלטתי להוריד פרופיל בצורה מאוד משמעותית. זו לא הבטחה לא להגיב על שום דבר בשום מקרה, אבל הנוכחות שלי תקטן בהרבה, ככל שאצליח להתאפק :)

אני בטוח שלא מעטים ישמחו על כך, אז אולי גם בלהוריד פרופיל יש ערך מועיל :)

ביי בינתיים! (ורד)
אני יש לי דרך שאני משתמש בה להורדת לחץ בלי כדורים
קודם כל אני צנוע , אני לא חושב שהידע שלי או ההבנה שלי או החשיבה שלי היא עליונה לשל אנשים אחרים , כי זה פשוט לחיות בסרט
אחרי זה אני לא חושב שהדעה שלי היא תורה מסיני או מהרי האולימפוס של האודיו
אחרי זה אני לא מתנשא על אנשים או מדבר עליהם בצורה חסרת כבוד גם אם חושבים אחרת ממני
אחרי זה אני מפנים שאני רק בן אדם כמו כולם ולא אל אודיופילי
ואחרי זה אני מסיים עם כוס מים קרים כי זה מרגיע אותי
טיפ חינם לכל מי שרוצה להוריד את הלחץ דם בחיים האלה ;)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני חשבתי על משהו אחר
לוקחים קובץ Hi res
ואנשים יבחרו
כאמור, מנותק מהמציאות, ומתעקש שהסרט שלו הוא הנכון. מקרה אבוד

קודם כל אני צנוע , אני לא חושב שהידע שלי או ההבנה שלי או החשיבה שלי היא עליונה לשל אנשים אחרים , כי זה פשוט לחיות בסרט
עכשיו אתה מתיימר להבין גם ברפואה...
וכפי שכתבתי לך כבר 73,119,661,42 פעם, לי אין את המחשבות שאתה מייחס לי.
אתה ממציא אותן ומייחס אותן לי.

ואם חושבים על זה לרגע, כל המחשבות שלך מרוכזות בך, במה שאתה מרגיש שאני עשיתי לך. הכל מהעולם שלך. אגוצנטריות נטו.

אבל העולם לא מסתובב סביבך, וגם המחשבות שלי לא.

נ.ב., הבנתי את ה-bug שלך: אתה חושב שכשאני אמור לך שאמרת שטות, אתה חושב שאני אוטומטית מצרף לזה את המחשבה שאני דובר דברי חוכמה ולכן עדיף עליך. אולי זה כך אצלך (ואולי אצל אחרים), אבל לא אצלי. כשאני אמור לך שאמרת שטות, אני חושב רק על זה שנאמרה שטות, ושאתה זה שאמרת אותה. אני לא מכניס את עצמי לעניין. מבחינתי אני סתם צופה בתופעה מבחוץ ומתייחס אליה ככזו, בלי לראות בעצמי צד לעניין, ובלי ליחס משהו מזה אלי.

אחרי זה אני לא מתנשא על אנשים או מדבר עליהם בצורה חסרת כבוד גם אם חושבים אחרת ממני
לא שזה הולך לשנות משהו, אבל אספר לך איך התגלה אצלי לחץ הדם הגבוה:

היה היה פעם,לפני הרבה שנים, לפני שבכלל שמעתי על פורומים, והייתי בבית, בלי שהיה לי אפילו מישהו להתנשא עליו, ובלי שבזבזתי אנרגיה להסביר לאנשים את אותו הדבר מיליון פעם, סתם היה לי קצת חום, והלכתי לרופא. הוא מדד לי את לחץ הדם, פעמיים, ושאל אם אני מתרגש. אמרתי לו שלא -- הרגשתי נינוח לחלוטין, אבל הוא מדד שוב, ואמר שלחץ הדם שלי 190/90, אם אתה מבין מה זה אומר.

כל יום, כמה פעמים ביום, גם אחרי שאני לא בפורום לתקופה ארוכה, גם כשאני לא מתווכח עם אף אחד, סתם יושב וקורא, או שומע מוזיקה עם או בלי פרטיטורה, ולא רעב או צמא, ולא חושב על החדשות, ושנים לפני שהיו חדשות כאלה, בלי שום גורם חיצוני שאני מודע לו, ובלי שום גורם פנימי שאני מודע לו, כל יום יש זמנים שבהם לחץ הדם שלי עולה. אחרי שאני נוטל תרופות, הוא יכול לרדת, לפעמים למשך שעות ארוכות, והוא יכול גם להישאר עקשן למשך שעות למרות התרופות. כל יום במשך עשרות שנים, כמה פעמים ביום. גם ברוב המקרים כשאני מתעורר בלילה להתרוקן, אם אני טורח למדוד, זה גבוה.

זה שאתה מוכר כוס מים קרים למי שיש להם מצב רפואי שאין לך מושג לגביו זה בדיוק כמו העצות והדעות שלך באודיו, שרלטנות מוחלטת.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
גם כוס עראק תעבוד .:D

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43

היה היה פעם,לפני הרבה שנים, לפני שבכלל שמעתי על פורומים, והייתי בבית, בלי שהיה לי אפילו מישהו להתנשא עליו, ובלי שבזבזתי אנרגיה להסביר לאנשים את אותו הדבר מיליון פעם, סתם היה לי קצת חום, והלכתי לרופא. הוא מדד לי את לחץ הדם, פעמיים, ושאל אם אני מתרגש. אמרתי לו שלא -- הרגשתי נינוח לחלוטין, אבל הוא מדד שוב, ואמר שלחץ הדם שלי 190/90, אם אתה מבין מה זה אומר.

כל יום, כמה פעמים ביום, גם אחרי שאני לא בפורום לתקופה ארוכה, גם כשאני לא מתווכח עם אף אחד, סתם יושב וקורא, או שומע מוזיקה עם או בלי פרטיטורה, ולא רעב או צמא, ולא חושב על החדשות, ושנים לפני שהיו חדשות כאלה, בלי שום גורם חיצוני שאני מודע לו, ובלי שום גורם פנימי שאני מודע לו, כל יום יש זמנים שבהם לחץ הדם שלי עולה. אחרי שאני נוטל תרופות, הוא יכול לרדת, לפעמים למשך שעות ארוכות, והוא יכול גם להישאר עקשן למשך שעות למרות התרופות. כל יום במשך עשרות שנים, כמה פעמים ביום. גם ברוב המקרים כשאני מתעורר בלילה להתרוקן, אם אני טורח למדוד, זה גבוה.
אנשים לא יודעים להעריך. אפילו את בריאותך אתה מוסר על קידוש הפורום .

תרגיש טוב.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
איזה תחושות סובייקטיביות??? אני מדבר על הבנת הטקסט, שקופץ מנושא לנושא ומנסה מתחת לאדמה לחפור בעייתיות שאין , כנראה בכוונה לסתור. התחושה הסובייקטיבית שלי היא שיש לך משהו אישי נגד רן :)
כפי שרשמתי, תחושה סובייקטיבית שלך
בעליל לא הבנת את ההסברים ואתה לא מכיר/מבין את הנושא של הגדרות והשימוש בהן. מניסיון, לא יעזור להסביר מחדש, כי ממילא תחזור למשבצת הראשונה.
אשמח שתאיר את עיני על המונח המונפץ ״באס שבור״, לא מצאתי הגדרה כזו ברשת, במוזיקה, המושג באס שבור או "broken bass" אינו מושג מקובל או רשמי. אין התייחסות מקצועית ידועה למונח זה בהקשר למוזיקה, סאונד, או ציוד מוזיקלי. ישנם מושגים אחרים כמו "distorted bass" שמתארים מצב של עיוות בסאונד הבאס, אך "broken bass" אינו אחד מהם.

המושג "באס שבור" הוא דוגמה טובה לשימוש במונחים מומצאים שאין להם באמת בסיס במציאות. יש הממציאים מושגים כדי להצדיק דעה או לזלזל באחר במטרה לפגוע ולהקטין. סליחה, אך הדבר אינו תורם במאומה לשיח בפורום.

במידה ואני טועה/לא מבין/לא ידען.... הבא קישור למונח.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
זה די תלוי תערוכה, לא?

אתה מגיע למינכן ותאכלס כמעט הכל שבור, אתה עובר מחדר שהוא רע, לחדר שהוא רע מאוד...
ההנאה היא מהמסביב ולא מהסאונד, כי אין שם זכר בכלל לסאונד.

CES זה יותר Show מלכתחילה, אז קשה לשפוט, למרות שאתה מסוגל ליפול על איזה חדר באיזה מלון שיפתיע אותך מאוד.

מצד שני, מקומות כמו ISE, או CEDIA, זה מאוד שונה..

יש שם חדרים שגורמים לך לא להרדם בלילה מהמחשבות ומהאיכות שנחשפת אליה.

רן
חשבתי שהתווכנת גם חדרים בכללי ....

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
לא הבנתי כלום.

רן

מקווה שהפעם רשום בצורה מופשטת וקלה להבנה.

1. אקוסטיקה וציוד:
- כיצד אפשר להשוות בין דיגיטל לאנאלוג בלי להתחשב באקוסטיקה ובציוד? הם הרי תמיד משפיעים על איכות הצליל הסופי.

2. הבדלים אובייקטיביים וסובייקטיביים:
- יש לך סתירה: אתה מסכים שיש הבדלים אובייקטיביים, אבל גם טוען שכל ההבדלים סובייקטיביים.

3. חיזוי התוצאה:
- אם אי אפשר לחזות את התוצאה, קשה לזהות יתרונות וחסרונות.

4. חוסר הקשר:
- אם אין קשר בין שירותי הזרמה לבין הדיון, למה להשתמש באותה השוואה כדי להסביר חוסר עקביות בין אנאלוג ודיגיטל? זה מראה שבעינך יש קשר.

5. חוסר העדיפות הברורה:
- חוסר עקביות במבחנים לא מבטל הבדלים בין הטכנולוגיות. ייתכן שיש מקרים בהם מדיה אחת עדיפה על השנייה.

6. הנאה סובייקטיבית:
- אתה מערבב הנאה אישית עם איכות אובייקטיבית של הצליל. צריך להפריד בין ההיבטים הטכנולוגיים לבין ההנאה האישית.

הטענות שרשמת כוללות טעויות טכניות ולוגיות שמטעות ומחלישות את ההנמקה שלך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אנשים לא יודעים להעריך. אפילו את בריאותך אתה מוסר על קידוש הפורום .
לא מוסר ולא מתקרבן בנושא.

תרגיש טוב.
תודה! (ורד)

כפי שרשמתי, תחושה סובייקטיבית שלך
כן, רשמת, אבל לא הוספת בזה שום אינפורמציה, בטח לא כזו שסותרת את התחושה הסובייקטיבית.

למדתי ממך שאפשר להגיד משהו, ואם הוא לא מתקבל, אפילו אם הוא מוסבר בצורה ברורה ומנומק היטב, אפשר להתעלם מההסברים והנימוקים ולחזור שוב להתחלה, בלופ אינסופי. אתה אפילו לא נימקת ולא הסברת, אז אנחנו שוב בנקודת ההתחלה. אתה מחפש את רן מתחת לאדמה, והניסיונות שלך לסתור את דבריו חלשים ולאו דווקא הגיוניים.

אשמח שתאיר את עיני על המונח המונפץ ״באס שבור״, לא מצאתי הגדרה כזו ברשת, במוזיקה, המושג באס שבור או "broken bass" אינו מושג מקובל או רשמי. אין התייחסות מקצועית ידועה למונח זה בהקשר למוזיקה, סאונד, או ציוד מוזיקלי. ישנם מושגים אחרים כמו "distorted bass" שמתארים מצב של עיוות בסאונד הבאס, אך "broken bass" אינו אחד מהם.

המושג "באס שבור" הוא דוגמה טובה לשימוש במונחים מומצאים שאין להם באמת בסיס במציאות. יש הממציאים מושגים כדי להצדיק דעה או לזלזל באחר במטרה לפגוע ולהקטין. סליחה, אך הדבר אינו תורם במאומה לשיח בפורום.

במידה ואני טועה/לא מבין/לא ידען.... הבא קישור למונח.
אני לא הולך להסביר הכל מהתחלה שוב, אבל ההסבר נמצא כאן.

בקיצור -- אני יודע שזה מאתגר עבורך, משתתף בצערך -- האפשרות היחידה שאתה מכיר זה עם מונחים מוגדרים מראש שנמצאים בשימוש פומבי נרחב, ומוגדרים במילונים או במקורות מוסמכים. אתה בעליל לא מכיר את האפשרות שכל אחד יכול להמציא מונח, ולהגדיר לו את המשמעות שהוא רוצה, וכל מי שנתקל בהגדרה הזו יכול להשתמש במונח בקרב כל האחרים שמכירים אותה. זה סלנג אישי בעל תחולה מוגדרת, שכאן היא חברי הפורום. אנשים מחוץ לפורום וחברים חדשים לא יבינו במה מדובר, אבל חברי הפורום יכולים למצוא או לשאול מה ההגדרה, ומאז הם יכולים להשתמש בה בשיחה עם חברי הפורום ולהבין אותם, כמו שקורה עם כל מונח אחר.

מקווה שהפעם רשום בצורה מופשטת וקלה להבנה.

1. אקוסטיקה וציוד:
- כיצד אפשר להשוות בין דיגיטל לאנאלוג בלי להתחשב באקוסטיקה ובציוד? הם הרי תמיד משפיעים על איכות הצליל הסופי.
אבל לצורך השוואה, משתמשים באותה מערכת באותה אקוסטיקה, שהם מכנה משותף, רק המקורות שונים.

2. הבדלים אובייקטיביים וסובייקטיביים:
- יש לך סתירה: אתה מסכים שיש הבדלים אובייקטיביים, אבל גם טוען שכל ההבדלים סובייקטיביים.
הוא לא טוען שכל ההבדלים אובייקטיביים, ושבהחלט יש סובייקטיביים.

3. חיזוי התוצאה:
- אם אי אפשר לחזות את התוצאה, קשה לזהות יתרונות וחסרונות.
אין קשר סיבתי בין הדברים.

4. חוסר הקשר:
- אם אין קשר בין שירותי הזרמה לבין הדיון, למה להשתמש באותה השוואה כדי להסביר חוסר עקביות בין אנאלוג ודיגיטל? זה מראה שבעינך יש קשר.
יש קשר של אנלוגיה. יש כאן השוואה בין שני מקורות שונים, שיש להם יתרונות וחסרונות, שחלקם אובייקטיביים, אבל אי אפשר לחזות מראש מי מביניהם יישמע יותר טוב. מצב דומה (לא חייב להיות זהה) יש בנושא דיגיטל/אנלוג.

5. חוסר העדיפות הברורה:
- חוסר עקביות במבחנים לא מבטל הבדלים בין הטכנולוגיות. ייתכן שיש מקרים בהם מדיה אחת עדיפה על השנייה.
בשמיעה זה לפעמים כך ולפעמים כך. טכנולוגית אין תחרות.

6. הנאה סובייקטיבית:
- אתה מערבב הנאה אישית עם איכות אובייקטיבית של הצליל. צריך להפריד בין ההיבטים הטכנולוגיים לבין ההנאה האישית.
לא בדקתי למה אתה מתייחס, אבל תתחיל אתה. יש כאן עשרות דפים שבהם אתה מסרב או נכשל בלעשות זאת.

הטענות שרשמת כוללות טעויות טכניות ולוגיות שמטעות ומחלישות את ההנמקה שלך.
לא, היא כוללת אי הבנות שלך של הנאמר.

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
כאמור, מנותק מהמציאות, ומתעקש שהסרט שלו הוא הנכון. מקרה אבוד

עכשיו אתה מתיימר להבין גם ברפואה...
וכפי שכתבתי לך כבר 73,119,661,42 פעם, לי אין את המחשבות שאתה מייחס לי.
אתה ממציא אותן ומייחס אותן לי.

ואם חושבים על זה לרגע, כל המחשבות שלך מרוכזות בך, במה שאתה מרגיש שאני עשיתי לך. הכל מהעולם שלך. אגוצנטריות נטו.

אבל העולם לא מסתובב סביבך, וגם המחשבות שלי לא.

נ.ב., הבנתי את ה-bug שלך: אתה חושב שכשאני אמור לך שאמרת שטות, אתה חושב שאני אוטומטית מצרף לזה את המחשבה שאני דובר דברי חוכמה ולכן עדיף עליך. אולי זה כך אצלך (ואולי אצל אחרים), אבל לא אצלי. כשאני אמור לך שאמרת שטות, אני חושב רק על זה שנאמרה שטות, ושאתה זה שאמרת אותה. אני לא מכניס את עצמי לעניין. מבחינתי אני סתם צופה בתופעה מבחוץ ומתייחס אליה ככזו, בלי לראות בעצמי צד לעניין, ובלי ליחס משהו מזה אלי.

זה שאתה מוכר כוס מים קרים למי שיש להם מצב רפואי שאין לך מושג לגביו זה בדיוק כמו העצות והדעות שלך באודיו, שרלטנות מוחלטת.
עמיר,

קודם כל תרגיש טוב.

שנית, באמת חבל על הבריאות.

אני כבר רגיל לתבנית הרגילה של ההתנצחויות איתך, הצד השני מרגיש מושפל, מציגים את הטיעונים שלו כמטופשים
ואז, בלית ברירה הוא פונה לאישי...

אתה צריך להבין שבשלב הזה אתה פשוט צריך לקחת צעד לאחור, כי הצד השני איבד את זה

ובכלל, אתה מנהל כאן ויכוחים עם אנשים שכותבים כאן המון מלל מקושקש, אבל בפועל לא יודעים בכלל איך לחבר את כבל הרמקולים שלהם, בזמן שהם מקשיבים Out Of Phase במשך חודשים רבים..

כאשר כתוצאה מכך אין שום במה, אין שום פוקוס, אין שום אימיג'ינג..
הקיצר, סאונד שבור לגמרי.

וכל זאת בזמן שהם מתמוגגים מהסאונד חחח..

לא יודעים להקשיב בכלל, רק לכתוב בפורומים מלא מלל מקושקש.

עד שאתה מאלץ אותם לזחול מתחת לרמקול ולהחליף את הכבל,
הכל כדיי להחזיר את הקול של הזמרת מהתקרה בצד ימין למרכז הבמה.

אודיופילים בנדמה לי..

עזוב אותך, רק בריאות.

רן

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אני חשבתי על משהו אחר
לוקחים קובץ Hi res
ואנשים יבחרו
כמו שאמרתי. כל אחד וטעמו האישי. אני אישית שומע רק דיגיטל ונהנה מכל רגע, אבל לא מתכוון לשכנע חובבי וויניל. דרך אגב אני בספק אם קבצי הhi res מוסיפים משהו משלוש סיבות עיקריות: א. אלו תדרים מחוץ לטווח השמיעה שלנו. ב. רוב הספקטרום במוזיקה נמצא בכלל הרבה מתחת ל20kHz. ג. לא מכיר הרבה רמקולים שהspecs שלהם עובר את ה 25kHz.

נערך לאחרונה ב:

soler

אוהב את התחום
מעורבות
128
נקודות
43

עברתי על השרשור ברפרוף, רוצה לכתוב כמה דברים :
1. רוב הדברים שנכתבים כאן הם די דוחים מבחינת צורת הכתיבה וההתייחסות לאחר - אפילו שזה פורום אודיו ומקום שיכול להוות "שחרור לחץ" - בימים קשים אלו הייתי מקווה שנהיה יותר נחמדים אחד לשני אבל זו רק משאלת לב שלי..
יש פה מעט מאד אינפורמציה והמון (!) אגו.
2. חושב שחלק הפרסונות שכותבים בשרשור הזה ירוויחו ממש מטיפול פסיכותרפי/פסיכולוגי, ואני לא מתכוון להיות ציני ולא לרדת על אף אחד ! אבל חלק מהכותבים פה ממש מציגים הפרעות נפש.
להבהרה : זה לא ייעוץ רפואי רשמי ואני לא מטפל של אף אחד כאן..
אגב, מתוקף העיסוק שלי, אני עובר פסיכותרפיה כל הזמן - ממליץ לכולם..
3. והכי חשוב !
AK1 , המצב הרפואי שאתה מתאר מחייב מעקב רפואי ואני מרגיש מחוייב להתריע על כך ומקווה שאתה אכן במעקב כזה - לפי מה שאתה כותב, אתה על גבול הסכנה המיידית לאירוע רפואי מסכן חיים !
מקווה שלפחות את סעיף 3 אתה או מישהו מחבריך ייקח לתשומת ליבו.
תהיו בריאים..

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
3. והכי חשוב !
AK1 , המצב הרפואי שאתה מתאר מחייב מעקב רפואי ואני מרגיש מחוייב להתריע על כך ומקווה שאתה אכן במעקב כזה - לפי מה שאתה כותב, אתה על גבול הסכנה המיידית לאירוע רפואי מסכן חיים !
תהיו בריאים..
הקשבה למוזיקה תוארה במספר מחקרים מדעיים (כמו שאוהבים להגיד כאן בפורום) שיש להם קשר לירידת לחץ דם

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
עברתי על השרשור ברפרוף, רוצה לכתוב כמה דברים :
1. רוב הדברים שנכתבים כאן הם די דוחים מבחינת צורת הכתיבה וההתייחסות לאחר - אפילו שזה פורום אודיו ומקום שיכול להוות "שחרור לחץ" - בימים קשים אלו הייתי מקווה שנהיה יותר נחמדים אחד לשני אבל זו רק משאלת לב שלי..
יש פה מעט מאד אינפורמציה והמון (!) אגו.
2. חושב שחלק הפרסונות שכותבים בשרשור הזה ירוויחו ממש מטיפול פסיכותרפי/פסיכולוגי, ואני לא מתכוון להיות ציני ולא לרדת על אף אחד ! אבל חלק מהכותבים פה ממש מציגים הפרעות נפש.
להבהרה : זה לא ייעוץ רפואי רשמי ואני לא מטפל של אף אחד כאן..
אגב, מתוקף העיסוק שלי, אני עובר פסיכותרפיה כל הזמן - ממליץ לכולם..
אחד הדברים שאני הכי פחות מעריך בפורומים מסוג זה הוא אלה שאין להם מה לתרום לנושאי הדיון, אבל דואגים לנתח ולאבחן את הכותבים בו. פרופסורים לפסיכולוגיה ופוסט דוקטורנטים בתורת המוסר -- במינוי עצמי.

זה כמו שמישהו זר נכנס לאירוע של בעלי תחביב מסוים, שמתנהלים זה מול זה בדרך שהם מתנהלים, לעלות על הבמה, ולהתחיל לספר לכל אחד מה דעתך הבלתי-מלומדת על התנהלותו ועל צרכיו הנפשיים, ובאיזו מידה הוא צריך ללכת לטיפול. זה דוחה ויומרני בצורה קיצונית.

הפונקציה הזו מיותרת ובלתי רצויה כאן. לכו לפורומים של פסיכולוגיה ושל מוסר. כאן פורום אודיו.

3. והכי חשוב !
הגזמת לגמרי! איזו רמה של טימטום אתה מייחס לי אם אתה טורח להעלות את האפשרות שאני לא במעקב?

כדאי שתדבר עם המטפל/ת שלך על הצורך שלך לנתח ולאבחן בפומבי אנשים שאתה לא מכיר, להפגין בפומבי את האכפתיות-לכאורה שלך לגבי בריאותם של אנשים בוגרים, ולהסביר להם בפומבי מה הם צריכים לעשות. הרי היית יכול לעשות זאת בהודעה פרטית, אבל בחרת בפומבית. מה זה אומר עליך?

עדיף שתמחק את הפוסט הזה.

נערך לאחרונה ב:

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אחד הדברים שאני הכי פחות מעריך בפורומים מסוג זה הוא אלה שאין להם מה לתרום לנושאי הדיון, אבל דואגים לנתח ולאבחן את הכותבים בו. פרופסורים לפסיכולוגיה ופוסט דוקטורנטים בתורת המוסר -- במינוי עצמי.

זה כמו שמישהו זר נכנס לאירוע של בעלי תחביב מסוים, שמתנהלים זה מול זה בדרך שהם מתנהלים, לעלות על הבמה, ולהתחיל לספר לכל אחד מה דעתך הבלתי-מלומדת על התנהלותו ועל צרכיו הנפשיים, ובאיזו מידה הוא צריך ללכת לטיפול. זה דוחה ויומרני בצורה קיצונית.

הפונקציה הזו מיותרת ובלתי רצויה כאן. לכו לפורומים של פסיכולוגיה ושל מוסר. כאן פורום אודיו.

הגזמת לגמרי! איזו רמה של טימטום אתה מייחס לי אם אתה טורח להעלות את האפשרות שאני לא במעקב?

כדאי שתדבר עם המטפל/ת שלך על הצורך שלך לנתח ולאבחן בפומבי אנשים שאתה לא מכיר, להפגין בפומבי את האכפתיות שלך לגבי בריאותם של אנשים בוגרים, ולהסביר להם בפומבי מה הם צריכים לעשות. הרי היית יכול לעשות זאת בהודעה פרטית, אבל בחרת בפומבית. מה זה אומר עליך?

עדיף שתמחק את הפוסט הזה.
עכשיו גם להפגין אכפתיות זה לא בסדר? :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
עכשיו גם להפגין אכפתיות זה לא בסדר? :)
הפואנטה היא שזו הפגנת אכפתיות-לכאורה, שכולם יראו כמה שהוא דואג -- הרי הוא יכול היה לשאול אותי, בפרטי, האם/איך אני מטפל בזה. הוא לא שאל, ולא בפרטי, אלא הסביר לי מאוד בפומבי כמה זה חשוב, בלי לתת לי קרדיט מינימלי שאני ילד גדול ויודע את זה בכוחות עצמי, בלי שאצטרך להסתמך על הערכה רפואית שמישהו החליט לתקוע בפורום אודיו.

סיפרתי על מצב של לפני עשרות שנים, ולא הזכרתי אם לחץ הדם המוגבר שלי בימים האחרונים היה 150 או 200, שניהם גבוהים, אבל אחד מסכן חיים והשני הרבה פחות, אבל הוא לא טרח לשאול אם יש מקום לאזהרה חמורה ודרמטית כזו.

נראה לי שהוא יותר רודף תשומת לב מאשר איזה מאבחן מיומן, לא בתחום בריאות הנפש ולא בתחום בריאות הגוף. ותוקע את עצמו במקום ובצורה שלא צריך אותו, בדיוק כמוך, כך שלא מפתיע שאתה נזעק.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
הפואנטה היא שזו הפגנת אכפתיות-לכאורה, שכולם יראו כמה שהוא דואג -- הרי הוא יכול היה לשאול אותי, בפרטי, האם/איך אני מטפל בזה. הוא לא שאל, ולא בפרטי, אלא הסביר לי מאוד בפומבי כמה זה חשוב, בלי לתת לי קרדיט מינימלי שאני ילד גדול ויודע את זה בכוחות עצמי, בלי שאצטרך להסתמך על הערכה רפואית שמישהו החליט לתקוע בפורום אודיו
טוב
איזה רמקולים יש לך בכלל ?

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
לצד הדיון הטכנלוגי שהלך והסתעף לצערי גם לכיוונים שאינם קשורים בעליל לתכני השרשור, ראיתי לנכון לציין ההבדלים שמתקיימים בעת האזנה לשתי המדיה.

כמובן שאין כאן שום נסיון מגמתי לקבוע איזו מדיה איכותית יותר או לחילופין עדיפה או מרגשת יותר. כל העסק נבחן במערכות חברים, והקביעה כאן היא בשכלול מה שהתקבל באמצעותן.

לפני הצגת המסקנות, חשוב לי להתעכב לרגע בעניין הרעשים למיניהם שמיוחסים לפטיפון. למרות נכונות הדברים, ככל שעולים ברמת הבניה של הפטיפון וברמת הקומפוננטים שמאפשרים את ההגברה של הראש, כמו הפונו סטייג', עם או בלי סטפאפ, איכות הזרועות והראשים, החומרים בהם נעשה שימוש, ובכלל טיפול בחשמל שדות מגנטיים והארקות, שהמדיה הארכאית רגישה להם הרבה יותר, הרעשים הולכים ופוחתים משמעותית.

לצד הרעש המכני, מתווספים בדרך כלל רחשי חשמל סטטי שניתן לטפל בהם בצורה יעילה. כאשר אלה מטופלים באמצעות עלומה שמכוונת לתקליט בזמן שהפטפון מנגן (יש עוד שיטות), מנוטרלים הרחשים בצורה דרמתית, וסך כל הרעש המכני שאותו לא רק אני שומע ביתר שאת בשעה שהטיפ יוצר מגע בתחילת רצועה נטולת אינפורמציה יורד.

מכאן שרמת הרעש בעת האזנה לוויניל, תלוי בלא מעט גורמים, שניתנים כיום לטיפול, וזה שווה כל השקעה שלרוב ובניגוד למחשבה המקובלת, אין צורך לקחת עבורה משכנתא.

נעבור לתאכלס. חשוב לציין שלא האזנתי ליותר מדי מערכות שהיה להם בנמצא את הגם וגם ברמה הגבוהה, והכוונה גם לאפשרות השוואה שמתבצעת יחסית מהר.
הדבר הראשון שקפץ בהשוואה לפטיפון, באה לידי ביטוי במנעד הטקסטורות והגוונים (מכונה לא פעם כצליל עשיר) שבדיגיטל התקבלו בצורה יותר מתונה.
לא יודע אם זה מה שגרם לתוצאה הדיגיטלית להישמע יותר סטטית, ובנוסף פחות משוחררת ואוורירית. מכאן הייתי מצפה שהסאונד שמתקבל גם לאור היתרונות בנתונים הכלליים העדיפים של הדיגיטל, ישמע יותר מפוקס וזה לא קרה. בתוך כך כל העסק נשמע פחות זוהר ממה שהושג באמצעות הפטיפון.

פרט למקרה בודד (על מערכת אחת) ההשוואות מן הסתם לא כללו את המעבר מקובוז לטידל שלכשעצמו מגלם שינויים סוניים באיכות הפלט, מה שבכל אופן לא העיב על המסקנות הכלליות שאני מעלה כאן. דרך אגב באנלוג יש הרבה יותר אפשריות מהסוג הזה, שאין טעם להכנס אליהן כאן.

לבסוף, המיימד הראליסטי בדיגיטל, שונה בתכלית ממה שמתקבל מהפטיפון, ובהשוואה אליו הוא התקבל בפחות תלת מיימדיות, הוא נשמע יותר חלק, ופחות עמוק. הפטיפון נשמע פחות סטטי, גם משום שהקונטרסטים שהוא מייצר נשמעים
דומיננטיים יותר. כמובן שכל אחד לשיטתו יקבע עד כמה הפערים הללו מתקיימים, או שלא, ובמידה שכן עד כמה הם זניחים או מהותיים עבורו.

נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
343
נקודות
83
הפואנטה היא שזו הפגנת אכפתיות-לכאורה, שכולם יראו כמה שהוא דואג -- הרי הוא יכול היה לשאול אותי, בפרטי, האם/איך אני מטפל בזה. הוא לא שאל, ולא בפרטי, אלא הסביר לי מאוד בפומבי כמה זה חשוב, בלי לתת לי קרדיט מינימלי שאני ילד גדול ויודע את זה בכוחות עצמי, בלי שאצטרך להסתמך על הערכה רפואית שמישהו החליט לתקוע בפורום אודיו.

סיפרתי על מצב של לפני עשרות שנים, ולא הזכרתי אם לחץ הדם המוגבר שלי בימים האחרונים היה 150 או 200, שניהם גבוהים, אבל אחד מסכן חיים והשני הרבה פחות, אבל הוא לא טרח לשאול אם יש מקום לאזהרה חמורה ודרמטית כזו.

נראה לי שהוא יותר רודף תשומת לב מאשר איזה מאבחן מיומן, לא בתחום בריאות הנפש ולא בתחום בריאות הגוף. ותוקע את עצמו במקום ובצורה שלא צריך אותו, בדיוק כמוך, כך שלא מפתיע שאתה נזעק.
נראה ששניכם אוהבים או דורשים צומי...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור