ANA[DIA]LOG -- קשקשן צמרת

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
היא לא שלי.
היא שלך, ושל עוד שחושבים כמוך, אבל לא כולם חושבים כך, אפילו כאן, ואין הגדרה פורמלית שמחייבת את כולם.

לגישתך, אני לא מבין אז מה ההבדל בינך לבין נער בן 18 שמעלה באס וטרבל.
אם תשאל אותו הוא יענה לך בצורה רהוטה פחות ש :

זה קשור להפקת הצליל שיגרום למוזיקה להיות מערבת ומרגשת יותר.
מבחינתי, אודיופיל זה כל מי שאוהב סאונד טוב (לטעמו) ממערכת אודיו. הוא לא צריך לעמוד באף קריטריון נוסף, לא גיל ולא באס ולא טרבל, וגם ייתכן שאין לו גרוש על התחת לקנות מערכת, אבל הוא מתלהב מסאונד טוב, לטעמו, בניגוד לאחרים, שאת רובם המוחלט לא באמת מעניין אם הסאונד טוב או לא, בטח לא במידה שתגרום להם להוציא הרבה כסף על הנושא.

בזה אני בטוח שאני בעמדת מיעוט. יש הרבה שמתגאים בהיותם אודיופילים שנעלים על שאר בני התמותה :)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הפוסל במומו פוסל
כל מה שכתבת עליי אני חושב עליך
רק תנחש מה ?
לדעה שלך אין שום עליונות על שלי
אתה לא אומר כאן אקסיומות
אלא רק דעות
זה כל הקטע המשעשע
לא משנה מה אתה חושב. ואני לא מתעסק בעליונות עליך או בהיפוכה. זה לא רלוונטי. אני אישית לא צד בעניין של הטיעונים הטכניים שאני מעלה, וגם לא של הטיעון שלך אין ניסיון אודיופילי מעשי, אלא רק ידע בסיסי והיגיון עקום, שנוגדים את הניסיון המעשי של אנשים כאן.

מה המערכת שלך?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
לא משנה מה אתה חושב. ואני לא מתעסק בעליונות עליך או בהיפוכה. זה לא רלוונטי. אני אישית לא צד בעניין של הטיעונים הטכניים שאני מעלה, וגם לא של הטיעון שלך אין ניסיון אודיופילי מעשי, אלא רק ידע בסיסי והיגיון עקום, שנוגדים את הניסיון המעשי של אנשים כאן.

מה המערכת שלך?
כמה כשלים לוגיים בתגובה אחת
משעשע
בוא אני אסביר לך שוב
"הטיעון הטכני "שאתה מעלה הוא דעה שלך בלבד
והדעה שלי משתווה לשלך לא ולא פחותה משלך
אתה גם לא תקבע לי איזה ניסיון יש לי או אין לי כנ"ל לגבי הידע שלי ואתה גם לא בדיוק המדד שלי לגבי ההגיון שלי , עקום או לא עקום אתה האחרון שתקבע.
צריך עוד פירוט או שזה מספיק ברור ?
אין לי בעיה לפרט לגבי לכל דבר ודבר , יש לי את כל היום:לב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
כמה כשלים לוגיים בתגובה אחת
משעשע
בוא אני אסביר לך שוב
"הטיעון הטכני "שאתה מעלה הוא דעה שלך בלבד
והדעה שלי משתווה לשלך לא ולא פחותה משלך
אתה גם לא תקבע לי איזה ניסיון יש לי או אין לי כנ"ל לגבי הידע שלי ואתה גם לא בדיוק המדד שלי לגבי ההגיון שלי , עקום או לא עקום אתה האחרון שתקבע.
צריך עוד פירוט או שזה מספיק ברור ?
אין לי בעיה לפרט לגבי לכל דבר ודבר , יש לי את כל היום:לב:
טוב שההיגיון העקום שלך משכנע אותך.

מה המערכת שלך? את זה אתה מתחמק מלפרט, למרות שיש לך את כל היום.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
79
נקודות
28
אם יש לך בעיה בתדרים כל כך נמוכים, הפתרון הכי טוב .... קונגו, כזה ששוברים איתו קירות.

ועכשיו ברצינות, יש חדרים בעייתיים יותר ופחות. לאחר שלומדים היכן הבעיות, אפשר להתפנות לטפל בדרכים ובתקציבים כל אחד בדרכו, טעמו וכיסו.

גם לך יש בעיות בתדרים האלה, אלא אם הרמקול שלך בכלל לא מנגן אותם.

נכון, יש יותר ויש פחות, באם אתה בוחר טיפול פאסיבי, בכולם הוא די זהה, אין המצאות חדשות, אלה שייכות לעולם המתקדם, זה עם התיקון הדיגיטלי שומו שמיים, והפיתוחים האחרונים בתחום ע"ע WaveForming

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
טוב שההיגיון העקום שלך משכנע אותך.

מה המערכת שלך? את זה אתה מתחמק מלפרט, למרות שיש לך את כל היום.
רק אדם עם היגיון עקום יכול לחשוב שהוא יכול לחלק ציונים להיגיון של אדם אחר
בזבזתי עליך גם ככה יותר מדי אנרגיות
את ההתנשאות בשקל שלך אתה מוזמן לשמור לאנשים אחרים
אל תפנה אליי יותר.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
הטיעון הטכני "שאתה מעלה הוא דעה שלך בלבד
כל טיעון טכני שעמיר מעלה תמיד נסמך על חוקי הפיזיקה ועל עובדות, זו הסיבה שקוראים לו טיעון טכני ולא דעה. מעולם, אפילו לא פעם אחת לא הפרחת בצורה לוגית אף טיעון טכני של עמיר או של מישהו פה בפורום. ומעולם לא סיפרת לנו מה רכיבי המערכת שלך.
המנטרה היחידה שלך היא שדיגיטל טוב יותר מאנלוג וטכנית אף אחד לא חולק עליך בעניין ככה שלא חידשת כלום. והטיעון הקבוע הנוסף שלך הוא שעל פי מדידות אתה יודע איזה רכיב טוב יותר.
בוא אולי תתקדם ותיתן קצת עומק נוסף לדיונים שבהם אתה משתתף…
ומה הסיבה שאתה כל כך מתעקש לא לספר לכולם איזה מערכת יש לך, מה הייתרונות שלה מה היית רוצה לשדרג…

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
כל טיעון טכני שעמיר מעלה תמיד נסמך על חוקי הפיזיקה ועל עובדות, זו הסיבה שקוראים לו טיעון טכני ולא דעה. מעולם, אפילו לא פעם אחת לא הפרחת בצורה לוגית אף טיעון טכני של עמיר או של מישהו פה בפורום. ומעולם לא סיפרת לנו מה רכיבי המערכת שלך.
המנטרה היחידה שלך היא שדיגיטל טוב יותר מאנלוג וטכנית אף אחד לא חולק עליך בעניין ככה שלא חידשת כלום. והטיעון הקבוע הנוסף שלך הוא שעל פי מדידות אתה יודע איזה רכיב טוב יותר.
בוא אולי תתקדם ותיתן קצת עומק נוסף לדיונים שבהם אתה משתתף…
ומה הסיבה שאתה כל כך מתעקש לא לספר לכולם איזה מערכת יש לך, מה הייתרונות שלה מה היית רוצה לשדרג…
סורי אבל הטיעונים הטכניים שלו הם דעות בלבד
כשאלוהי האודיו ירדו מהשמים וכשאנשים באמת מוסמכים , מומחים אמיתיים שאני סומך על הדעה שלהם שיש להם Klippel שמודדים רמקול יגידו לי משהו לגביו אני אאמין ב100%
עד אז נטו דעות
אף אחד הוא לא גורו שיקבע לי מה נכון או לא נכון ובטח לא יגיד לי שההיגיון שלי עקום או כל מיני קשקושים מתנשאים בשקל אחרים
לפרט לגבי המערכת ? אל תשאל כמה חשק נשאר לי לפרט לגבי המערכת או כל דבר אחר אחרי כל ההתנשאויות והמילים היפות כאן מחלק מהאנשים.
אני חבר בפורומים עולמיים אחרים ובחיים לא נתקלתי בדברים כאלה
אבל לא מתרגש , לא מזיז לי בכלל.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
רק אדם עם היגיון עקום יכול לחשוב שהוא יכול לחלק ציונים להיגיון של אדם אחר
בזבזתי עליך גם ככה יותר מדי אנרגיות
את ההתנשאות בשקל שלך אתה מוזמן לשמור לאנשים אחרים
אל תפנה אליי יותר.
אני רק מציין למען הפרוטוקול שלמרות שמר @Audiofile דרש מאחרים לפרט את המערכות שלהם, ואני נעניתי לבקשה, הוא עצמו עדיין לא פירט :(

מעניין למה.

למען הפרוטוקול, אין לראות בזה פניה לאדון הנ"ל :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
כל טיעון טכני שעמיר מעלה תמיד נסמך על חוקי הפיזיקה ועל עובדות, זו הסיבה שקוראים לו טיעון טכני ולא דעה. מעולם, אפילו לא פעם אחת לא הפרחת בצורה לוגית אף טיעון טכני של עמיר או של מישהו פה בפורום.
כדי להבחין בין טיעון טכני לבין דעה אישית, ו/או כדי להפריך טיעון טכני, נדרשת מידה מינימלית כלשהי של ידע ושל הבנה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
אמנם לא שמעתי את המערך העדכני של עמיר,

אבל על המערך הקודם
פתחתי פוסט בנושא
לפני כמה שנים טובות,
"ביקור אצל עמיר (AK1)."

זו הייתה חוויה מרעננת בהחלט.
אשר מאוד הרשימה אותי במוזיקה רב ערוצית.
ואף עשה לי חשק בזמנו להתקין שתי "מפלצות" לצידי הספה אצלי.

אני הייתי באותה תקופה, עם Front End של סט ווילסונים ו סט דו ערוצי מלא של Accuphase (שמנע 4 יחידות נפרדות כולל Room Correction של החברה) סאב Velodyn dd18plus וסט קולנוע מושקע לאותם ימים, פרוססור אנטם + הגברה רב ערוץ של פאראסאונד + יחידת Dirac חיצוניתDDRC-88A
.

אבל מה אני מבין…..

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
סורי אבל הטיעונים הטכניים שלו הם דעות בלבד
כשאלוהי האודיו ירדו מהשמים וכשאנשים באמת מוסמכים , מומחים אמיתיים שאני סומך על הדעה שלהם שיש להם Klippel שמודדים רמקול יגידו לי משהו לגביו אני אאמין ב100%
עד אז נטו דעות
אף אחד הוא לא גורו שיקבע לי מה נכון או לא נכון ובטח לא יגיד לי שההיגיון שלי עקום או כל מיני קשקושים מתנשאים בשקל אחרים
לפרט לגבי המערכת ? אל תשאל כמה חשק נשאר לי לפרט לגבי המערכת או כל דבר אחר אחרי כל ההתנשאויות והמילים היפות כאן מחלק מהאנשים.
אני חבר בפורומים עולמיים אחרים ובחיים לא נתקלתי בדברים כאלה
אבל לא מתרגש , לא מזיז לי בכלל.
יש לך דרך לוגית להפריך את הטיעונים של עמיר חוץ מלהגיד שאתה נסמך על מומחים אחרים שעליהם אתה סומך?
קצת לא מסתדר לי דבר נוסף, אתה טוען שמעניין אותך איך נשמעה ההקלטה בחדרי העריכה, עמיר היחיד פה שקורא ספרים שנכתבו ע״י אלה שהיו שם ביצירת האלבומים הכי גדולים בהיסטוריה…
פונים אליך יפה ומתייחסים אליך מצויין כמו כל אחד פה. הסיבה שאתה לא מפרסם מהיר המערכת שלך היא אחרת אלה שנוח לך להיתפס על פעם או פעמיים שילבו בך וגם זה קרה אחרי שהטרלת…

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
יש לך דרך לוגית להפריך את הטיעונים של עמיר חוץ מלהגיד שאתה נסמך על מומחים אחרים שעליהם אתה סומך?
קצת לא מסתדר לי דבר נוסף, אתה טוען שמעניין אותך איך נשמעה ההקלטה בחדרי העריכה, עמיר היחיד פה שקורא ספרים שנכתבו ע״י אלה שהיו שם ביצירת האלבומים הכי גדולים בהיסטוריה…
פונים אליך יפה ומתייחסים אליך מצויין כמו כל אחד פה. הסיבה שאתה לא מפרסם מהיר המערכת שלך היא אחרת אלה שנוח לך להיתפס על פעם או פעמיים שילבו בך וגם זה קרה אחרי שהטרלת…

אין לי צורך להפריך שומדבר שאף אחד אומר אף אחד הוא לא גורו בשבילי או או אלוהי האודיו שאני אצטרך להפריך את דבריו
כל מה שנאמר זה דעות כמו של אדם אחר
אף אחד הוא לא מעל הטבע בשבילי .
דעה של כל אדם שווה לדעה של כל אדם .
מגוחך בעיניי שאני בכלל צריך להפריך דברים של אנשים, לא משנה כמה הם חושבים שהם יודעים

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
345
נקודות
83
אמנם לא שמעתי את המערך העדכני של עמיר,

אבל על המערך הקודם
פתחתי פוסט בנושא
לפני כמה שנים טובות,
"ביקור אצל עמיר (AK1)."

זו הייתה חוויה מרעננת בהחלט.
אשר מאוד הרשימה אותי במוזיקה רב ערוצית.
ואף עשה לי חשק בזמנו להתקין שתי "מפלצות" לצידי הספה אצלי.

אני הייתי באותה תקופה, עם Front End של סט ווילסונים ו סט דו ערוצי מלא של Accuphase (שמנע 4 יחידות נפרדות כולל Room Correction של החברה) סאב Velodyn dd18plus וסט קולנוע מושקע לאותם ימים, פרוססור אנטם + הגברה רב ערוץ של פאראסאונד + יחידת Dirac חיצוניתDDRC-88A
.

אבל מה אני מבין…..
מה היה לך אז @AK1 ?
חבל שאין תמונות

בלי קשר,
אני לא יודע אם זה עניין של מנטליות או תרבות אבל אף פעם לא ראיתי פה שמישהו הכניס את פרטי המערכת שלו בחתימה,
נניח ב WBF זה דיי מקובל.

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
"גבוהים וחלק תחתון נפוחים, רופסים, או לחילופין מודגשים יתר על המידה" זה תיאור של משהו ששומעים, לא תוצאות מדידה. העדרם אינו אינדיקציה לכך שהחדר נמדד טוב. היו הרבה מערכות ללא תופעות כאלה הרבה לפני ששמענו בכלל על טיפולים אקוסטיים, בעוד שהרוב המוחלט של החדרים נמדדים לא טוב, כך ש""אין מצב שהחדר שבו מתקבל פלט מהמערכת הזו ימדד לא טוב" זו הסקת מסקנות שגויה.

אם זו המציאות, ומבלי להכנס לאחת מההבחנות החביבות עליך, שרוב החדרים נמדדים לא טוב, האספקטים השמיעים אוביקטיבית, היינו אותם תדרים גבוהים או נמוכים נפוחים, שמהדהדים או רופסים, וכנ"ל ההפך, במצב שהקומפוננטים של המערכת תקינים, החשמל מטופל ברמה סבירה, בהחלט יצביע במדידות על בעיה בתגובת החדר, ברמה כלשהי של תדרים בוציים, דיפים פיקים בעיות תזמון וכו. כאשר כל אלה יתמתנו, הסאונד ילך וישתפר וישמע יותר ברור נקי ומסודר.

אתה מציין ש"...שיווי משקל קולי אף פעם לא מייצר מונוטוניות. הוא משאיר את הדברים כפי שהם. אם הם מונוטוניים, הם נשארים כאלה, ואם לא, הם נשארים לא..."

כנראה שאתה באמת לא מעוניין ללמוד כלום, למרות שאתה מציג את עצמך כההפך הגמור. שיווי משקל קולי מסויים בחדר מסויים עם מערכת מסויימת, ייצר מונוטוניות. זה דבר שבהחלט קיים, כי שוב אין כאן יש מאין, וזה בדוק. זה לא פגש אותך משום שאתה עוסק רוב הזמן בעיקר בניחושים, בניגוד לפרקטיקה.

לבסוף כל זה מסתכם אצלך איך לא בעיווטים.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
מה היה לך אז @AK1 ?
חבל שאין תמונות

בלי קשר,
אני לא יודע אם זה עניין של מנטליות או תרבות אבל אף פעם לא ראיתי פה שמישהו הכניס את פרטי המערכת שלו בחתימה,
נניח ב WBF זה דיי מקובל.

עמיר פרסם בשרשור הנ"ל
פוסט #309

לגבי ה-signature לגמרי צודק!

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
79
נקודות
28
תעבור ערוץ, בגיהנום ששרת התחבורה שלנו תצלה הולך להיות הרבה יותר חם מכל תוכנית בישול.

תגיד. יש לך את זה ביותר איכסה?
מה זו צורת ההתבטאות הזו? להקיא
איך אומרים שם? בושה. בושה

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
אנאלוג נשמע שונה מדיגיטל.
טוב או פחות טוב יחליט המאזין.
אודיופיל מקצה זמן מחשבים ותשומת לב לאופן שבו המוזיקה מתנגנת אצלו. וכל זאת מעל לממוצע הרגיל ובהתאם ליכולותיו..פרוצדוראלית אדם עשיר שקונה מערכת במיליון דולר בהחלטה ריגעית כי הוא" רוצה את הכי טוב !" , הוא רשמית אודיופיל. אבל האם הוא באמת כזה ? לעומת מישהו דל יכולות שמפנטז שנים וחוסך ובודק ומשווה וקונה מערכת ב 10000 שקל?

אני קצת סקפטי לגבי סטנדרטיזציה בתחום, תחום השמיעה והקשר להנאה נותר תעלומה . אבל בהחלט יודע כשלעצמי לזהות מתי מדובר במערכת שמשיגה יעדים אודיופילים

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
תעבור ערוץ, בגיהנום ששרת התחבורה שלנו תצלה הולך להיות הרבה יותר חם מכל תוכנית בישול.
חבל שאתה מאבד עשתונות ומכניס פוליטיקה. לידיעתך, אחלה מירי רגב. אני אצביע עבורה בכיף. וזה לא קשור בכלל לתחום. חבל שאתה מאבד מוניטין לטעמי.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
81
נקודות
28
וואלה, כולם כאן צדיקים (לכאורה)...:)

אני, בהתאם להגדרתך- "דביל", בכך שהוא לא מסוגל להנות ממוזיקה, או ממערכת שנשמעת שבורה לגמרי, במקום שבו המוזיקה אמורה להשמע מצוין, לאור עלות הרכיבים שעומדים מולי ו/או ביחס לידע של הבעלים וכיוצ"ב..

וזאת בניגוד להנאה צרופה ממוזיקה כשאני מקשיב לה באמצעות ה- Jabra שלי, או במונית...ששם יש אפס ציפיות..

רן
הרשה לי ,אבל הצלחת לבלבל אותי. (-:.
"אני" , "בכך שהוא ", לא הבנתי .מודה .

כוונתי היתה כמובן לא לאדם כזה או אחר,אלא באופן
כללי. כשיש אובססיה אנחנו לא במקום טוב.
וזה נכון לכל דבר ועניין.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור