ANA[DIA]LOG -- קשקשן צמרת

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
מוכרח לומר לכם שלמרות שהחדר שלי ממש טוב לפי המדידות של דן נגר התותח , נטיות ליבי קצת שונות מהמוצע כאן , בטוחני שהרוב שיאזינו יאמרו שיש יותר מדי מיד בס , שהגודל לא פרופורציונלי להופעה או להקלטה (גדול מידי , ענק) , שהדינמיקה מוגזמת , בקיצור חוסר אנינות טעם משווע , אבל מה לעשות שהמערכת זו החברה שלי , ואני מכייל אותה כרצוני ,
ועוד דבר שדן לא כתב כי הוא ביישן ממני , כשהחדר בסדר מכוייל לא משנה באיזה אמצעי אלקטרוני או פסיבי , אין צורך להשקיע מליונים בציוד כולל כבלים והכל , כי גם ציוד טוב ולא יקר מאוד ישמע מצויין !
מחזק.
לא רק שאין צורך - אין שום סיבה סונית.
אתה תשאר במקום או תלך אחורה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
לא חלקתי על זה כלל...
התייחסתי (מאוד נקודתית) להשפעה של ידע מוקדם על תהליך בחירת ציוד
לעיתים תופתע למרות "הידע המוקדם" , לא חסרות חברות יוקרה שקשה להאזין לציוד שלהם , יש יותר מדי שיווק , קח איזה אקיופייז בן עשרים ותנסה להתחרות בו באם הוא תקין עם ציוד מודרני ויקר !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
שושו ? ראית איך אני תומך בשטויות שלך?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
"איכות" או פרשנות לאיכות היא דבר מצטבר של ידע והרבה ניסיון סיזיפי -תכלס- של שנים ע"ג שנים עם אין ספור מסלולים וכיוונים עד שהאוזן מתחדדת ומתאזנת ורגישה הרבה יותר לשינויים, לא רואה באיכות נרכשת ומצטברת כיסורים,
כן הפרשנות לאיכות הופכת למעמסה עד תסכול, כאשר החיפוש לאיכות הופך להיות אובססיבי, וחיפוש בנרות גם איפה ש-"האבק הפך לברק" ופה מתחבר לדברים שנאמרו, הופך להיות מייסר, מתסכל, מכביד ומעייף - ובהרבה דרכים גם מראה על כשלון.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
לעיתים תופתע למרות "הידע המוקדם" , לא חסרות חברות יוקרה שקשה להאזין לציוד שלהם , יש יותר מדי שיווק , קח איזה אקיופייז בן עשרים ותנסה להתחרות בו באם הוא תקין עם ציוד מודרני ויקר !
לא אופתע.
אישית אני מתרשם יותר מנתונים מאשר משיווק ואת מה שאני חושב על הרבה מהשיווק בתחום שלנו - וואלה, עדיף שאשתוק...

אגב, לטעמי אין אצלך יותר מדי באס והדינמיקה על הכיף כיפק

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
החלק של ההנאה מהתחביב - שקשור לטענתם חברים פה להנאה ממוזיקה - מצטער לבשר - לא קשור לתחביב.
אני נהנה משיר שאני אוהב גם מהרמקולים של הטלויזיה /רכב שלי/רכב שעובר ברחוב /מועדון - מה לא.
רוב בני האדם אוהבים ונהנים ממוזיקה מאוד מאוד והיא מרגשת אותם מאוד - ללא קשר לאיכות.הכובע של האודיופיל שבי מוסר אוטמטית באותם רגעים.
זה לא שיש הגדרה פורמלית לתחביב, שכוללת רק אספקטים מסויימים ול אחרים.

נראה לי שההגדרה שלך לאודיופיליה קשורה להפקת הצליל האופטימלי לפי קריטריונים מסוימים, בעוד ששלי למשל, קשורה יותר להפקת הצליל שיגרום למוזיקה להיות מערבת ומרגשת יותר, כך שהקשר להנאה מהמוזיקה הוא חלק עיקרי בתחביב שלי.

לכל אחד יש גרסה משלו להתחביב שלו, ויש מכנים שהם משותפים להרבה אנשים. ההתעסקות באיכות הסאונד ממערכות אודיו הוא המכנה המשותף העיקרי, אבל הדברים הבאים, למשל, יכולים כן או לא להיכלל עבור אדם נתון:
  1. חיפוש אינסופי של הרכיב הבא להחלפה
  2. ריבוי בהשוואות ובדיקות ציוד, גם ללא כוונת קניה
  3. מדידות
  4. טיפולים אקוסטיים
  5. עיסוק באלקטרוניקה ובהשפעתה על הסאונד
  6. קריאה/צפיה על ציוד ועל סאונד, ביוטיוב ואתרים אחרים, מגזינים, ספרים
  7. DIY
  8. אירוח והתארחות אצל בעלי מערכות טובות, והאזנה משותפת, בפוקוס על הסאונד, פחות על המוזיקה.
  9. התכתבות על נושאים אודיופיליים, בפורומים ובין חברים
  10. חיפוש אחרי הקלטות והדפסות/גרסאות שלהן שנשמעות טוב במיוחד
וכו' וכו' וכו'

אני לא עוסק בכלל ב-1-7 (במדידות וטיפולים אני נעזר בחברים, ואחרי שהסתיימו לא עוסק בזה יותר), נדיר מאוד שאני מארח אודיופילים או מתארח כדי לשמוע מערכת. כשאני כן מארח/מתארח יכול להיות רכיב של סאונד, אבל גם הרבה פוקוס על מוזיקה, וחיפוש אחרי הקלטות והדפסות טובות הוא רכיב משמעותי מאוד מבחינתי.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
לא אופתע.
אישית אני מתרשם יותר מנתונים מאשר משיווק ואת מה שאני חושב על הרבה מהשיווק בתחום שלנו - וואלה, עדיף שאשתוק...

אגב, לטעמי אין אצלך יותר מדי באס והדינמיקה על הכיף כיפק
למה ?
אולי תפרט מה אתה חושב ? :)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
"איכות" או פרשנות לאיכות היא דבר מצטבר של ידע והרבה ניסיון סיזיפי -תכלס- של שנים ע"ג שנים עם אין ספור מסלולים וכיוונים עד שהאוזן מתחדדת ומתאזנת ורגישה הרבה יותר לשינויים, לא רואה באיכות נרכשת ומצטברת כיסורים,
כן הפרשנות לאיכות הופכת למעמסה עד תסכול, כאשר החיפוש לאיכות הופך להיות אובססיבי, וחיפוש בנרות גם איפה ש-"האבק הפך לברק" ופה מתחבר לדברים שנאמרו, הופך להיות מייסר, מתסכל, מכביד ומעייף - ובהרבה דרכים גם מראה על כשלון.
אהלן איתי ,
מה שלומך ?

אתה צודק ב 100 אחוז לגבי עניין התסתכול וההליכה הצידה .במקרה שלי - הייתי לפחות עשור בתחום כמחליף ציוד וכו וכו וגם עבדתי בתחום מגיל מאוד צעיר - למעשה מעולם לא עבדתי במשהו אחר.
העשור הראשון שלי - לא היה קשור בשום צורה למדידות או להבנה חשמלית עמוקה וכו.

אבל ברגע שאתה מתחיל ממש להבין אקוסטיקה/רמקולים לעומק/אלטרוניקה ועוד ועוד - אין תסכול .
כי אתה רואה את הבעיה ויודע לגעת בה במדויק . אתה גם יודע איך להימנע ממנה בשלב הבחירה.

ובניגוד לאחרים כאן, כולל ידידי המוערך - רן - זה נכון שגרף טוב לא יבטיח מערכת טובה וזה מה שעושים כמעט כולם - מודדים SPL ועוד דבר אחד אולי. זה רק קצה הקרחון.
אבל עשרות גרפים טובים של אותה מערכת בכל מיני פרמטרים - יבטיחו בסבירות מאוד גבוהה שהתוצאה תהיה טובה.

תרצה לשנות דברים /להוסיף אורגניות /FLOW ושאר דברים שיותר מדברים אליך אישית - יש מאה דרכים לעשות את זה - זה הדובדבן שבקצפת - זו לא העוגה.

וגם אם אגיע למישהו ובשיר מסוים הכל ישמע מדהים (לאזני) - זה לא אומר כלום לגבי הפונטנציאל של המערכת שלו ובעיקר החדר שלו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
החלק של ההנאה מהתחביב - שקשור לטענתם חברים פה להנאה ממוזיקה - מצטער לבשר - לא קשור לתחביב.
אני נהנה משיר שאני אוהב גם מהרמקולים של הטלויזיה /רכב שלי/רכב שעובר ברחוב /מועדון - מה לא.
רוב בני האדם אוהבים ונהנים ממוזיקה מאוד מאוד והיא מרגשת אותם מאוד - ללא קשר לאיכות.הכובע של האודיופיל שבי מוסר אוטמטית באותם רגעים.

אודיופיליה עוסקת בשחזור קול באיכות גבוהה. בשאיפה להשיג את איכות הצליל הטובה ביותר האפשרית בחוויות ההאזנה.
לכן אודיופיליה תכלול את הנושאים הבאים: התמקדות בפרטים מדויקים בציוד הסאונד ובסידורו, אופטימיזציה של האקוסטיקה בחדר, שימוש בפורמטי שמע באיכות גבוהה, והאזנה ביקורתית.

הנאה ממוזיקה לא קשורה לתחביב, אפשר להגדירה כתוצר לוואי או פרט נלווה לתחביב :)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אודיופיליה עוסקת בשחזור קול באיכות גבוהה. בשאיפה להשיג את איכות הצליל הטובה ביותר האפשרית בחוויות ההאזנה.
לכן אודיופיליה תכלול את הנושאים הבאים: התמקדות בפרטים מדויקים בציוד הסאונד ובסידורו, אופטימיזציה של האקוסטיקה בחדר, שימוש בפורמטי שמע באיכות גבוהה, והאזנה ביקורתית.

הנאה ממוזיקה לא קשורה לתחביב, אפשר להגדירה כתוצרת לוואי או פרט נלווה לתחביב :)
מאה אחוז:לב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
זה לא שיש הגדרה פורמלית לתחביב, שכוללת רק אספקטים מסויימים ול אחרים.

נראה לי שההגדרה שלך לאודיופיליה קשורה להפקת הצליל האופטימלי לפי קריטריונים מסוימים, בעוד ששלי למשל, קשורה יותר להפקת הצליל שיגרום למוזיקה להיות מערבת ומרגשת יותר, כך שהקשר להנאה מהמוזיקה הוא חלק עיקרי בתחביב שלי.

לכל אחד יש גרסה משלו להתחביב שלו, ויש מכנים שהם משותפים להרבה אנשים. ההתעסקות באיכות הסאונד ממערכות אודיו הוא המכנה המשותף העיקרי, אבל הדברים הבאים, למשל, יכולים כן או לא להיכלל עבור אדם נתון:
  1. חיפוש אינסופי של הרכיב הבא להחלפה
  2. ריבוי בהשוואות ובדיקות ציוד, גם ללא כוונת קניה
  3. מדידות
  4. טיפולים אקוסטיים
  5. עיסוק באלקטרוניקה ובהשפעתה על הסאונד
  6. קריאה/צפיה על ציוד ועל סאונד, ביוטיוב ואתרים אחרים, מגזינים, ספרים
  7. DIY
  8. אירוח והתארחות אצל בעלי מערכות טובות, והאזנה משותפת, בפוקוס על הסאונד, פחות על המוזיקה.
  9. התכתבות על נושאים אודיופיליים, בפורומים ובין חברים
  10. חיפוש אחרי הקלטות והדפסות/גרסאות שלהן שנשמעות טוב במיוחד
וכו' וכו' וכו'

אני לא עוסק בכלל ב-1-7 (במדידות וטיפולים אני נעזר בחברים, ואחרי שהסתיימו לא עוסק בזה יותר), נדיר מאוד שאני מארח אודיופילים או מתארח כדי לשמוע מערכת. כשאני כן מארח/מתארח יכול להיות רכיב של סאונד, אבל גם הרבה פוקוס על מוזיקה, וחיפוש אחרי הקלטות והדפסות טובות הוא רכיב משמעותי מאוד מבחינתי.
אנחנו מאוד דומים למעט סעיף 7

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
אהלן איתי ,
מה שלומך ?

אתה צודק ב 100 אחוז לגבי עניין התסתכול וההליכה הצידה .במקרה שלי - הייתי לפחות עשור בתחום כמחליף ציוד וכו וכו וגם עבדתי בתחום מגיל מאוד צעיר - למעשה מעולם לא עבדתי במשהו אחר.
העשור הראשון שלי - לא היה קשור בשום צורה למדידות או להבנה חשמלית עמוקה וכו.

אבל ברגע שאתה מתחיל ממש להבין אקוסטיקה/רמקולים לעומק/אלטרוניקה ועוד ועוד - אין תסכול .
כי אתה רואה את הבעיה ויודע לגעת בה במדויק .

ובניגוד לאחרים כאן, כולל ידידי המוערך - רן - זה נכון שגרף טוב לא יבטיח מערכת טובה וזה מה שעושים כמעט כולם - מודדים SPL ועוד דבר אחד אולי. זה רק קצה הקרחון.
אבל עשרות גרפים טובים של אותה מערכת בכל מיני פרמטרים - יבטיחו בסבירות מאוד גבוהה שהתוצאה תהיה טובה.

תרצה לשנות דברים /להוסיף אורגניות /FLOW ושאר דברים שיותר מדברים אליך אישית - יש מאה דרכים לעשות את זה - זה הדובדבן שבקצפת - זו לא העוגה.

וגם אם אגיע למישהו ובשיר מסוים הכל ישמע מדהים (לאזני) - זה לא אומר כלום לגבי הפונטנציאל של המערכת שלו ובעיקר החדר שלו.

אהלן דן
שלומי בסדר גמור (בהתחשב למצב)
מה איתך?

ללא ספק, חידוד האוזניים ובעיקר הרגישות מגיעים ממגעים מאוד עמוקים של הרבה ידע וניסיון סזיפי לאורך שנים ע"ג שנים,

האובססיביות מתחילה כאשר לא מקשיבים יותר לאוזנים שלך עצמך אלא מושפעים בהרבה דרכים שונות בהרבה פרמטרים שמשפיעים בסופו של יום על הרצון שגדל ושכבר לא קשור לכוונת המשורר ומאבדים כל כייון לתחום/תחביב.
ולמעשה כבר לא מקשיבים למוזיקה ולא מעריכים מוזיקה, אלא שורפים כל אנרגיה שיש מול המערכת ב-רק לחפור ולנבור, "מה לא טוב", או אך אני או ההוא מצטיירים בפני האחר.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
מערכת במיליון דולר בלי DSP או Room correction ובלי טיפול אקוסטי בחדר תשמע הרבה פחות טוב ממערכת הרבה יותר זולה שכן יש לה את הדברים הנ"ל.
זה הדבר הכי חשוב לגבי סאונד והאבסורד הוא שהכי מעט אודיופילים עושים את זה ומתמקדים בקשקושים כמו כבלים בעשרות אלפי דולרים , מרימי כבלים וכו'

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
גם בתערוכות אפרופו עושים כמיטב הניתו כדי שבסופו של יום, תחזור הביתה כאשר קבלת חוויה ולא פירוטכניקה, עם "הנאה", חוויה וזכרון חוזרים הביתה, לא עם מנואל נתונים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אנחנו מאוד דומים למעט סעיף 7
דומני שאנחנו שונים גם בסעיף 8 "אירוח והתארחות אצל בעלי מערכות טובות, והאזנה משותפת, בפוקוס על הסאונד", וזו לא ביקורת בשום רמה, רק הצבעה על הבדל.

אני שמח לשמוע (ורד)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
אתה טועה הפעם , זה נדיר לסחוב אותי למערכת , אם אני הולך זה בעיקר בגלל החברות עם האדם שחשובה הרבה מעבר ! בקיצור הולך רק לחברים טובים ,וזה אפשר לספור על יד אחת .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
מערכת במיליון דולר בלי DSP או Room correction ובלי טיפול אקוסטי בחדר תשמע הרבה פחות טוב ממערכת הרבה יותר זולה שכן יש לה את הדברים הנ"ל.
זה הדבר הכי חשוב לגבי סאונד והאבסורד הוא שהכי מעט אודיופילים עושים את זה ומתמקדים בקשקושים כמו כבלים בעשרות אלפי דולרים , מרימי כבלים וכו'
זה לא נכון. רוב האנשים לא מבחינים בבעיות אקוסטיות מהסוג שמדידות מגלות, ובמשך כל השנים שלפני ששמענו על טיפולים אקוסטיים, היו ועדיין יש מערכות שנשמעות נפלא בלי RC, ברמה שמערכות זולות יותר לא מתקרבות אליה.

חוסר הניסיון המעשי של ך מדבר.

וזה שאתה אמור לפרט את רכיבי המערכת שלך, אם קיימת כזו, לא נשכח. בינתיים אתה מתעלם. מעניין אם תמשיך להתעלם או תמצא תירוץ להתחמק :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אתה טועה הפעם , זה נדיר לסחוב אותי למערכת , אם אני הולך זה בעיקר בגלל החברות עם האדם שחשובה הרבה מעבר ! בקיצור הולך רק לחברים טובים ,וזה אפשר לספור על יד אחת .
לי היה נדמה שהרבה מתארחים אצלך. אולי אני טועה. ובכל מקרה, זו לא בעייה לא כך ולא כך.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
יש לנו קבוצה קטנה של חברים , נפגשים בגלל הבורקס שרן מביא :)(רוצה בורקס?)

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
זה לא נכון. רוב האנשים לא מבחינים בבעיות אקוסטיות מהסוג שמדידות מגלות, ובמשך כל השנים שלפני ששמענו על טיפולים אקוסטיים, היו ועדיין יש מערכות שנשמעות נפלא בלי RC, ברמה שמערכות זולות יותר לא מתקרבות אליה.

חוסר הניסיון המעשי של ך מדבר.

וזה שאתה אמור לפרט את רכיבי המערכת שלך, אם קיימת כזו, לא נשכח. בינתיים אתה מתעלם. מעניין אם תמשיך להתעלם או תמצא תירוץ להתחמק :)
חוסר ניסיון?
חח
יש דבר קטן של שולי כזה שנקרא "חוקי הפיזיקה " אורך גל,, reflected sound ,Direct Sound וכו וכו
ובשביל מי שבאמת מבין בסאונד הוא יודע שהדבר הכי חשוב הוא החדר , הטיפול בו והRoom correction
אז אני שוב חוזר אתה יכול לשים מערכת סופר יקר בחדר גרוע ללא טיפול וללא DSP או מערכת יותר זולה בחדר אופטימלי ובוודאות הזולה תשמע יותר טוב.
בתודה מראש ממני חסר הניסיון שלי , ההבנה הבסיסית או כל יכולת אנושית אחרת:לב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור