ANA[DIA]LOG -- קשקשן צמרת

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
ההתעסקות האינסופית בפרטי פרטים יחסית מינוריים של איך נשמעת מערכת טובה פוגעת בתחביב העיקרי של האזנה למוזיקה מהסיבה של הצורך לחזור שוב ושוב על אותם קטעים על מנת להשוות. זה מונע האזנה רגועה לאלבומים שלמים ולמוזיקה חדשה, בגדול זה גם משעמם. ברגע שהבנתי את זה אני מתעסק פחות ופחות במערכת…
בדיוק מאותה סיבה, לארח אודיופיל שתכלס בשניה שהוא יוצא ממך הוא הולך להשוות ולחפש ניואנסים קטנים חסרי משמעות למוזיקה ובעלי משמעות אינסופית לאודיופיליה ולאגו האודיופילי הפסקתי לארח וגם להתארח ולחפש מערכות מעניינות.
פה ושם כשיש כסף פנוי ובא לי לקנות לעצמי מתנה אני משדרג משהו…

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
גם בתערוכות אפרופו עושים כמיטב הניתו כדי שבסופו של יום, תחזור הביתה כאשר קבלת חוויה ולא פירוטכניקה, עם "הנאה", חוויה וזכרון חוזרים הביתה, לא עם מנואל נתונים.
אבל איתי - הסאונד בתערוכת הוא מכת מוות.
ביחס למחיר הציוד - הסאונד הוא מכה שלא כתובה בספרים.

אפשר ללכת לתערוכה כדי ללמוד איך לא מכוונים מערכת - זה כן.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
אבל איתי - הסאונד בתערוכת הוא מכת מוות.
ביחס למחיר הציוד - הסאונד הוא מכה שלא כתובה בספרים.

אפשר ללכת לתערוכה כדי ללמוד איך לא מכוונים מערכת - זה כן.

דן, הכל לוקחים בערבון מוגבל בין אם זה בתערוכות או אפילו ביקור אצל יבואן או חנות, עדיין, בסופו של יום אתה יוצא מהתערוכה עם זכרון,
אם נהנית מהתוצאה והתרגשת ממנה או לא, זה מאוד פשוט.

להוציא את החלק של ההנאה ממוזיקה מאודיופיליה זה שווה ערך לאסון טבע (בתחום) וחשיבה האמת, אומללה ביותר.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
79
נקודות
28
הביאו פה תמונות של איך נראה פרוססור מבפנים... ותהיות שגוש ברזל ששוקל 50 ק"ג זה כנראה הדבר... וואלה, זה כל כך עתיק.
אני משוכנע למשל שהג'יטר בטרינוב אוכל כל מיני מוצרים פולנים/יוונים/צ'כים/ ואפילו שוויצרים.
מעבר לזה, אם קנית מערכת ללא תיקון ויצא בינגו בגלל החדר, מעולה, אשריך.
העניין, שזה כמעט ולא קורה, ואז מה האופציות לטיפול? אה, דובר על זה מאות פעמים.
צריך להתקדם ולא להיתקע בכל מיני "אקסיומות" של שנת 1992

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
יש לנו קבוצה קטנה של חברים , נפגשים בגלל הבורקס שרן מביא :)
תיהנו!! (ורד)

(רוצה בורקס?)
לכרס שלי שלוש פינות... :)

אם כבר קלוריות, אני מעדיף "לבזבז" אותן על איזה טיראמיסו או קרם ברולה או עוגת קרם משובחת :)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
דן, הכל לוקחים בערבון מוגבל בין אם זה בתערוכות או אפילו ביקור אצל יבואן או חנות, עדיין, בסופו של יום אתה יוצא מהתערוכה עם זכרון,
אם נהנית מהתוצאה והתרגשת ממנה או לא, זה מאוד פשוט.

להוציא את החלק של ההנאה ממוזיקה מאודיופיליה זה שווה ערך לאסון טבע (בתחום) וחשיבה האמת, אומללה ביותר.
אני לא מוציא את החלק - ההיפך.
אתה אולי מתנה אותו באודיפיליה.
אני מחזק אותו.
מאדיר אותו.

הוא קיים תמיד - גם בסאונד אשפה. גם ברחוב וגם ברכב.

אין צורך להשתמש במילים קשות .אפשר גם להתעלם או להגיד דברים עניינים.
שקט לכולנו

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
אני לא מוציא את החלק - ההיפך.
אתה אולי מתנה אותו באודיפיליה.
אני מחזק אותו.
מאדיר אותו.

הוא קיים תמיד - גם בסאונד אשפה. גם ברחוב וגם ברכב.

זו גישה שאני אוהב ומכבד.

ברור שאתנה אותה באודיופיליה
אין דבר כזה אודיופיליה ללא תלות ו-אהבה והערכה אדירה למשאבי המוזיקה,

יש להפך, כן.

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אם אני שומע רכב עובר ברחוב עם GNR UTBH במקלחת אני מתרגש.
הרגש ממוזיקה שאתה אוהב תמיד תמיד שם - וזה רגש אדיר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
חוסר ניסיון?
חח
יש דבר קטן של שולי כזה שנקרא "חוקי הפיזיקה " אורך גל,, reflected sound ,Direct Sound וכו וכו
ובשביל מי שבאמת מבין בסאונד הוא יודע שהדבר הכי חשוב הוא החדר , הטיפול בו והRoom correction
אז אני שוב חוזר אתה יכול לשים מערכת סופר יקר בחדר גרוע ללא טיפול וללא DSP או מערכת יותר זולה בחדר אופטימלי ובוודאות הזולה תשמע יותר טוב.
בתודה מראש ממני חסר הניסיון שלי , ההבנה הבסיסית או כל יכולת אנושית אחרת:לב:
אכן יש את העניין גלים ישירים ושל החזרים, אבל רק מידיעת העקרונות לא תוכל לומר הרבה על מה שקורה בחדר ממשי, למעט במקרים טריוויאליים כמו מימדים שווים.

וחוסר הניסיון המעשי שלך לא מגלה לך את הסוד שאין קשר ישיר בין הבעיות האקוסטיות בחדר נתון לבין מה שהמוח עושה עם הגלים שמגיעים לאוזן. אם היית טורח לקרוא, או מנסה באמת להבין, את מה שנכתב פה אינספור פעמים, ש-RC לא מבטיח שיפור כלשהו בסאונד,ש הוא לא הופך מערכת זולה ליקרה, ושגם בלי RC יש מערכות שנשמעות נפלא בחדרים בעייתיים, שעם מערכות טובות פחות אי אפשר להגיע לרמתן, לא היית כותב את השטויות האלה.

אתה מסתמך רק על דברים אלמנטריים + קלישאות + היגיון מוגבל, וחושב שאתה יודע בוודאות את כל מה שיש לדעת ומעבר לזה. זו הערצה עצמית שאינה מבוססת על שום מציאות.

ושוב -- מה רכיבי המערכת שלך? :)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
דן כתב נכון.
ככל שאתה מתמסר לאיכות אתה מתייסר.
שיר שאני אוהב ברדיו, או שפתאום מגיע ככה
עם הבירה בפאב, זו הנאה.
לשבת כמו דביל מול המערכת ולחפש מה לא טוב
זו לא הנאה. צר לי, זו דעתי.
וואלה, כולם כאן צדיקים (לכאורה)...:)

אני, בהתאם להגדרתך- "דביל", בכך שהוא לא מסוגל להנות ממוזיקה, או ממערכת שנשמעת שבורה לגמרי, במקום שבו המוזיקה אמורה להשמע מצוין, לאור עלות הרכיבים שעומדים מולי ו/או ביחס לידע של הבעלים וכיוצ"ב..

וזאת בניגוד להנאה צרופה ממוזיקה כשאני מקשיב לה באמצעות ה- Jabra שלי, או במונית...ששם יש אפס ציפיות..

רן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
נראה לי שההגדרה שלך לאודיופיליה קשורה להפקת הצליל האופטימלי לפי קריטריונים מסוימים, בעוד ששלי למשל, קשורה יותר להפקת הצליל שיגרום למוזיקה להיות מערבת ומרגשת יותר, כך שהקשר להנאה מהמוזיקה הוא חלק עיקרי בתחביב שלי.
היא לא שלי.
לגישתך, אני לא מבין אז מה ההבדל בינך לבין נער בן 18 שמעלה באס וטרבל.
אם תשאל אותו הוא יענה לך בצורה רהוטה פחות ש :

זה קשור להפקת הצליל שיגרום למוזיקה להיות מערבת ומרגשת יותר.

זה לא שאני אומר שאתה כזה .אני מכיר אותך .
אני רק אומר שמה שאתה אומר לא קשור לאודיפיליה .

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
אם אני שומע רכב עובר ברחוב עם GNR UTBH במקלחת אני מתרגש.
הרגש ממוזיקה שאתה אוהב תמיד תמיד שם - וזה רגש אדיר.

אכן דן, אהבה למוזיקה וערכה רבה למשאבי המוזיקה, האומנים וכל המשתמע, זה מה שהכניס אותנו לתחום הזה כבסיס יצוק ויתד,
ברגע שמאבדים את הקשר בין בסופו של יום להנות ממוזיקה ולהתרגש ממנה לבין תחום האודיופילה (הבאת המוזיקה לכדי "מציאות"), מאבדים לדעתי הרבה בדרך וחבל.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
זו גישה שאני אוהב ומכבד.

ברור שאתנה אותה באודיופיליה
אין דבר כזה אודיופיליה ללא תלות ו-אהבה והערכה אדירה למשאבי המוזיקה,

יש להפך, כן.
זה לא קשור לדיון .
אתה מסוגל להנות ממוזיקה במועדון שנשמעת פח ?
אתה מסוגל להנות ממוזיקה ברכב שנשמעת פח?

כמובן שכן.

רוב האנשים אוהבים מוזיקה .נהנים, מתרגשים ממנה .
חלק אפסי מהם גם אודיופילים.

ולראיה גם לפני שהיית אודיפיל אהבת והתרגשת ממוזיקה

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
זה לא קשור לדיון .
אתה מסוגל להנות ממוזיקה במועדון שנשמעת פח ?
אתה מסוגל להנות ממוזיקה ברכב שנשמעת פח?

כמובן שכן.

רוב האנשים אוהבים מוזיקה .נהנים, מתרגשים ממנה .
חלק אפסי מהם גם אודיופילים.

ולראיה גם לפני שהיית אודיפיל אהבת והתרגשת ממוזיקה

יש אהבה למוזיקה ללא הרצון לבנות סביבה "שחזור" או "מציאות" ולהחיות אותה בחלל האזנה.
קרי "אנשים רגילים".

ויש
אהבה למוזיקה עם הרצון לבנות סביבה "שחזור" או "מציאות" ולהחיות אותה בחלל האזנה.
קרי "אודיופילים".

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
הביאו פה תמונות של איך נראה פרוססור מבפנים... ותהיות שגוש ברזל ששוקל 50 ק"ג זה כנראה הדבר... וואלה, זה כל כך עתיק.
אני משוכנע למשל שהג'יטר בטרינוב אוכל כל מיני מוצרים פולנים/יוונים/צ'כים/ ואפילו שוויצרים.
מעבר לזה, אם קנית מערכת ללא תיקון ויצא בינגו בגלל החדר, מעולה, אשריך.
העניין, שזה כמעט ולא קורה, ואז מה האופציות לטיפול? אה, דובר על זה מאות פעמים.
צריך להתקדם ולא להיתקע בכל מיני "אקסיומות" של שנת 1992

- אפשר טיפול אקוסטי לחדר
- במידה ומדובר בבעיות באס, אפשר להשתמש בקולטי באס אקטיביים או פאסיביים
- כמובן עבור בעיות מסויימות ניתן להישתמש ב RC

יש כמה דרכים להגיע לרומא

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
79
נקודות
28
- אפשר טיפול אקוסטי לחדר
- במידה ומדובר בבעיות באס, אפשר להשתמש בקולטי באס אקטיביים או פאסיביים
- כמובן עבור בעיות מסויימות ניתן להישתמש ב RC

יש כמה דרכים להגיע לרומא

כן, אם יש לך בעיות ב- 20 או 30 או 40 הרץ, אתה צריך לטפל עם קולטים פאסיביים בעומק של 1 מטר ולא רק בפינות? יש לך כזו אפשרות? לך על זה.
לא מכיר מישהו שיש לו כזה נדלן להקריב.
ואגב, בכלל, הבעיה עם הקולטים מהסוגים האלה, אקטיבי ופאסיבי זה לרוב יכולת טיפול ברצועת תדר צרה ולא בתחום רחב, נגיד בין 20 ל- 100 הרץ.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
יש כמה דרכים להגיע לרומא
וגם כשהגעת, עדיין צריך להישמר ממלכודות תיירים :p

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
ייתכן שאני בדעת מיעוט גם בעניין הזה, אבל מבחינתי, מימד הגובה אינו קיים בהקלטות סטריאו, ואני בכלל לא שם לב ולא מקשיב לזה. גם לבמה אני לא מתייחס יותר מדי ברצינות, בידיעה שכמעט תמיד היא נוצרת סינתטית באולפן, אבל זה סיפור אחר.

אפשר לדמות אינפורמציית גובה בעזרת שני רמקולים, למשל בעזרת Dolby Atmos Height Virtualization, אבל רוב, וכנראה כל, הקלטות הסטריאו הרגילות אינן מדמות גובה.

יש הקלטות שבהן הקליטו במפורש גם אינפורמציית גובה, כמו Dolby Atmos והקלטות 2+2+2 של MDG, אבל כדי להשמיע אותה יש צורך ברמקולים נוספים, שנמצאים בגבהים המתאימים, מעל ו/או מתחת לאוזני המאזין. זה כנראה נחמד במיוחד עבור אפקטים בסרטים, למשל כשיש הליקופטר או מטוס שעובר מלמעלה, או שכשנפער בור מתחת לרגליים, אבל זה לא מעולם הסטריאו.

אינפורמציית גובה מתייחסת למצב שבו אתם יושבים באולם, והנגנים נמצאים מולכם, אולי בגבהים שונים, אבל כידוע, כמעט ואין הקלטות מהפוזיציה של מאזין באולם. כמעט כל ההקלטות מבוצעות כשהמיקרופונים מעל הנגנים או ממש לידם, לפעמים ממש בתוך הכלים, או אפילו כחלק אינטגרלי מהכלים, כמו pickups בגיטרה חשמלית. ברור שאם מקליטים רק מבט מלמעלה ו/או מקרבת/תוך הכלים, אי אפשר ליצור מזה תמונה אמיתית איך זה נשמע מבחינת אספקט הגובה מתוך האולם. כאמור, אפשר לדמות את זה, אבל הדימוי כנראה לא נעשה בפועל.

אין לי הסבר לתופעה שאנשים חווים גובה מתוך מה שהם שומעים בסטריאו. כנראה זה קשור לגבהים של הדרייברים של המיד ו/או הטוויטרים ברמקולים.

יש המתייחסים לעניין הגובה כמדד לאיכות של המערכת. לי זה נראה משעשע להעריך מערכת על פי יכולתה להשמיע משהו שמעולם לא הוקלט ולא היה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
כן, אם יש לך בעיות ב- 20 או 30 או 40 הרץ, אתה צריך לטפל עם קולטים פאסיביים בעומק של 1 מטר ולא רק בפינות? יש לך כזו אפשרות? לך על זה.
לא מכיר מישהו שיש לו כזה נדלן להקריב.
ואגב, בכלל, הבעיה עם הקולטים מהסוגים האלה, אקטיבי ופאסיבי זה לרוב יכולת טיפול ברצועת תדר צרה ולא בתחום רחב, נגיד בין 20 ל- 100 הרץ.

אם יש לך בעיה בתדרים כל כך נמוכים, הפתרון הכי טוב .... קונגו, כזה ששוברים איתו קירות.

ועכשיו ברצינות, יש חדרים בעייתיים יותר ופחות. לאחר שלומדים היכן הבעיות, אפשר להתפנות לטפל בדרכים ובתקציבים כל אחד בדרכו, טעמו וכיסו.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אכן יש את העניין גלים ישירים ושל החזרים, אבל רק מידיעת העקרונות לא תוכל לומר הרבה על מה שקורה בחדר ממשי, למעט במקרים טריוויאליים כמו מימדים שווים.

וחוסר הניסיון המעשי שלך לא מגלה לך את הסוד שאין קשר ישיר בין הבעיות האקוסטיות בחדר נתון לבין מה שהמוח עושה עם הגלים שמגיעים לאוזן. אם היית טורח לקרוא, או מנסה באמת להבין, את מה שנכתב פה אינספור פעמים, ש-RC לא מבטיח שיפור כלשהו בסאונד,ש הוא לא הופך מערכת זולה ליקרה, ושגם בלי RC יש מערכות שנשמעות נפלא בחדרים בעייתיים, שעם מערכות טובות פחות אי אפשר להגיע לרמתן, לא היית כותב את השטויות האלה.

אתה מסתמך רק על דברים אלמנטריים + קלישאות + היגיון מוגבל, וחושב שאתה יודע בוודאות את כל מה שיש לדעת ומעבר לזה. זו הערצה עצמית שאינה מבוססת על שום מציאות.

ושוב -- מה רכיבי המערכת שלך? :)

הפוסל במומו פוסל
כל מה שכתבת עליי אני חושב עליך
רק תנחש מה ?
לדעה שלך אין שום עליונות על שלי
אתה לא אומר כאן אקסיומות
אלא רק דעות
זה כל הקטע המשעשע

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור