רמקולים VS אוזניות

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
בוא תראה לי איפה התייחסתי בתגובה שלי לגופו של אדם.
עצם זה שהפכת את זה למה שהפכת משאלה תמימה של איזה רמקולים יש לבן אדם זה אד הומינם לכשעצמו
כל אדם אחר שהיה שואל את זה היה זוכה לתגובה אחרת לחלוטין.
אין מה לדאוג להבנה שלי , אובחנתי כגאון , אז תודה.
בכלל, מציע שכל אדם ידאג להבנתו שלו במקום לחלק ציונים להבנה של אחרים.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
זאת הפרשנות שלך ובניגוד לפרשנות שלך אני מראה לך שהגבתי באופן שלילי כלפי ההכללה שכתב משה אבל אותך זה לא מספק….
בניגוד לפרשנות הלא מבוססת שלך אני מראה לך עובדות.
הוואטאבאוטיזם הזה של הגבת באופן שלילי גם כלפיו לא אומר כלום ושומדבר לגבי מה שכתבת לגביי ואפילו יכול לחזק את טיעוניי.
ה"עובדות" שלך הן פרשנויות ודעות בלבד.
אף אחד כאן לא אומר תורה מסיני, כולל אני.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
הוכחת בתגובות שלך שאתה לא מבין (או מיתמם) ולכן לא ראוי לתגובה .
חבל לבזבז עליך אנרגיה כשנקודת המוצא שלך היא התקרבנות וייחוס אד הומינם לכל תגובה עניינית.
אז יאללה, אני איתך סיימתי.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
הוכחת בתגובות שלך שאתה לא מבין (או מיתמם) ולכן לא ראוי לתגובה .
חבל לבזבז עליך אנרגיה כשנקודת המוצא שלך היא התקרבנות וייחוס אד הומינם לכל תגובה עניינית.
אז יאללה, אני איתך סיימתי.
אולי אם היית מגיב בצורה חיובית ולא מחפש שליליות איפה שאין אז המצב היה אחר.
לא הוכחת כלום אגב, הסברתי כל דבר שהיה נדרש כדי שתבין שאין שם שומדבר שלילי בלשאול איזה רמקולים יש לבן אדם כשהוא אומר שהם יותר טובים מרמקולים אחרים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,852
נקודות
113
גם כל מה שכתבת זה פרשנות
אין מה לדאוג .
ה"עובדות" שלך הן פרשנויות ודעות בלבד.
נראה שנדמה לך שאם אתה נותן לדברים את הלייבל "דיעה" או "פרשנות" זה מוריד מהתוקף שלהם. זה לא.

אף אחד כאן לא אומר תורה מסיני, כולל אני.
אין שום קשר, לא לתורה ולא לסיני. לנאמר יש תוקף בזכות עצמו, אלא אם אתה מסוגל להפריך אותו.
בפועל, אתה לא מסוגל ולא מפריך.

כאמור, הדבקת תווית של "דיעה" או "פרשנות" אינה מורידה מתוקף הנאמר, ואינה מהווה תחליף להפרכה עניינית.

עצם זה שהפכת את זה למה שהפכת משאלה תמימה של איזה רמקולים יש לבן אדם זה אד הומינם לכשעצמו
לא, זה לא. אד הומינם זה משהו ספציפי -- שאתה כאמור לא מבין מהו -- והנ"ל אינו עונה להגדרה.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
נראה שנדמה לך שאם אתה נותן לדברים את הלייבל "דיעה" או "פרשנות" זה מוריד מהתוקף שלהם. זה לא.

אין שום קשר, לא לתורה ולא לסיני. לנאמר יש תוקף בזכות עצמו, אלא אם אתה מסוגל להפריך אותו.
בפועל, אתה לא מסוגל ולא מפריך.

כאמור, הדבקת תווית של "דיעה" או "פרשנות" אינה מורידה מתוקף הנאמר, ואינה מהווה תחליף להפרכה עניינית.

לא, זה לא. אד הומינם זה משהו ספציפי -- שאתה כאמור לא מבין מהו -- והנ"ל אינו עונה להגדרה.
גם לא מחפש להוריד, בניגוד לכמה אנשים בעולם הזה
מה שכן ,אני מכניס לפרופורציות
כל מילה של כל אדם בעולם היא או דעה או פרשנות, נקודה .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,852
נקודות
113
גם לא מחפש להוריד, בניגוד לכמה אנשים בעולם הזה
אתה בפירוש כן -- בעזרת הדבקת התוויות. אחת לא היה טעם לומר זאת, במיוחד אם לדעתך כל אמירה היא דיעה או פרשנות.

מה שכן ,אני מכניס לפרופורציות
הצחקת אותי. איפה אתה ואיפה פרופורציות...

אבל יש הרבה דברים שאינם בחזקת דעות/פרשנויות, אלא טיעונים/טענות, כמו למשל זה שסכום הזוויות במשולש אויקלידי הוא 180 מעלות, או F=ma, או שה-wow & flutter בויוניל גדול בהרבה מבדיגיטל, וכד'. גם "כל מילה של כל אדם בעולם היא או דעה או פרשנות". היא טענה, לא עובדה.

מה שמאפיין טיעונים הוא שאפשר במידה זו או אחרת להוכיח/לחזק אותם, או להפריך/להחליש אותם, ולפחות אנשים רציונליים מתייחסים לנטען לפי המידה בה הוא נראה להם הגיוני, ועד כמה הנימוקים שהובאו לחיזוקו או להפרכתו הם משכנעים.

אתה אף פעם לא מוכיח/מחזק את דבריך, גם כשאחרים מפריכים אותם, וזו אחת הסיבות המשמעותיות ביותר לכך שאף אחד לא לוקח אותך ברצינות. כאמור, אתה יכול -- תיאורטית -- לשנות את זה, אם תבחר להתייחס להפרכות ולהסתייגויות, ולענות ישירות לשאלות ששואלים אותך, בלי להתחמק, ולהחליף נושא, ולעסוק בשווי-לכאורה של דבריך, בתורה מסיני ובשאר קלישאות לא רלוונטיות.

כבר הסברתי לך את כל זה בפוסט קודם, שכרגיל, לא נקלט, ו/או אתה פשוט לא מעוניין לעשות את מה שנדרש כדי שיתייחסו אליך ברצינות, ובמקום זה אתה מתבכיין ומתקרבן על היחס אליך.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
לא יכול להתאפק , אדון ״מאובחן גאון״ :
בנוסף לדיעה או פרשנות יש דבר נוסף שנקרא ״עובדה״.
עובדה זה לא עניין לויכוח . למשל , השמש זורחת בכדור הארץ מכיוון מזרח.
זה לא דיעה ולא פרשנות.
זאת עובדה מוכחת.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
הגדרה של אד הומינם :

תמונות מצורפות

• IMG_1851.jpeg
    IMG_1851.jpeg
    KB 98.4 · צפיות: 20

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
הגדרה של אד הומינם :

התגובה הזאת לכשעצמה היא אד הומינם
הרי אני לא מספיק חכם כדי לדעת מה זה אז אני צריך את ההגדרה מוויקיפדיה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,852
נקודות
113
התגובה הזאת לכשעצמה היא אד הומינם
הרי אני לא מספיק חכם כדי לדעת מה זה אז אני צריך את ההגדרה מוויקיפדיה.
ווא, עד כמה אתה מתעקש לעקם את הגדרת אד הומינם כדי שתתאים לאג'נדת ההתקרבנות שלך! :(
עשו לי שתו לי אכלו לי אד הומינם לי :(

אז לא, שלחו לך את ההגדרה על תקן הפרכת שתי טענות שגויות שלך:
  • שמדובר באד הומינם
  • שאתה יודע מה זה אד הומינם
ואין בעצם השליחה שום התייחסות אליך אישית, רק לטענותיך, כלומר זה לא אד הומינם, ובנוסף, התוכן שנשלח מהווה גם הפרכה לטענתך השגויה החדשה:
  • שעצם השליחה הוא אד הומינם
:)

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
ווא, עד כמה אתה מתעקש לעקם את הגדרת אד הומינם כדי שתתאים לאג'נדת ההתקרבנות שלך! :(
עשו לי שתו לי אכלו לי אד הומינם לי :(

אז לא, שלחו לך את ההגדרה על תקן הפרכת שתי טענות שגויות שלך:
  • שמדובר באד הומינם
  • שאתה יודע מה זה אד הומינם
ואין בעצם השליחה שום התייחסות אליך אישית, רק לטענותיך, כלומר זה לא אד הומינם, ובנוסף, התוכן שנשלח מהווה גם הפרכה לטענתך השגויה החדשה:
  • שעצם השליחה הוא אד הומינם
:)
שליליות / סטיגמטיות כלפי אדם מסוים היא אד הומינם לכשעצמה
אם אתה עונה בצורה שונה למישהו רק כי הוא מי שהוא והדעה שלך לגביו או הסטיגמה שלך לגביו היא X או Y
זה אד הומינם פר אקסלנס כי אתה מגיב לאדם ולא נטו בצורה עניינית לתוכן התגובה בצורה מנותקת ממה שאתה חושב עליו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,852
נקודות
113
שליליות / סטיגמטיות כלפי אדם מסוים היא אד הומינם לכשעצמה
לא, "שליליות" לא נכללת בהגדרת אד הומינם. אתה מנסה לעקם את ההגדרה לצרכיך. זה לא עובד.
דרך אגב, זה מאוד בולט כמה אנרגיה אתה משקיע בלנסות להוכיח שאתה באמת קורבן, הרבה מעבר למה שאת משקיע בלהוכיח את טענותיך בתחמים אחרים.

אם אתה עונה בצורה שונה למישהו רק כי הוא מי שהוא והדעה שלך לגביו או הסטיגמה שלך לגביו היא X או Y
זו פרשנות עקומה שלך, וכאמור, לא חלק מההגדרה. לא יעזור לך.
סך הכל, את ה"שליליות" הרווחת מאוד ביושר, ואתה לא היחיד בזה, רק בכי בולט. @ארז_וחני כבר נתן לך דוגמה שאתה לא היחיד.

זה אד הומינם פר אקסלנס כי אתה מגיב לאדם ולא נטו בצורה עניינית לתוכן התגובה בצורה מנותקת ממה שאתה חושב עליו.
זה לא. אם אתה רוצה להתקרבן ביותר הצלחה, תמצא תירוץ אחר, אבל, כפי ש- @גיא הסביר לך, בעצם גם כאן, בשרשור הזה עצמו, המשחק הזה לא מצליח לך. הרווחת מאוד ביושר את ההתייחסות השלילית אליך, ואתה רק מנסה עוד יותר להוכיח שאתה קורבן במקום לגאול את עצמך מהבור שהכנסת את עצמך אליו, וכבר כמה פעמים הצעתי לך איך אתה יכול לעשות זאת.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,589
נקודות
113
מה שכתבת מבטא חוסר הבנה :
1. לא התייחסתי לגופו של אדם אלא לגופו של האמירה שלך ״איזה רמקולים יש לך ״. התגובה שלך ״עוד פעם אד הומינם״ מראה על חוסר הבנה מה זה אד הומינם.
2. אם אתה מבקש לדעת את זהות הרמקולים בסלון על מנת להבין למה/איך הם נשמעים יותר טוב תוך כדי התעלמות משאר רכיבי המערכת והאקוסטיקה של החדר זה מראה על חוסר הבנה בסיסי. התגובה שלך ״לא אוהב לחפור לאנשים״ היא גם מגוחכת (כי בפועל אתה עושה את זה) וגם לא רצינית כי אנחנו בפורום שכל ייעודו ומטרתו זה לחלוק ידע בין אנשים שמתעניינים בתחום.
3. מכיר את המשפט ״על ראש הגנב בוער הכובע ״?
אני שאלתי שאלה לגיטימית ״אתה רוצה לערער על זה ולהטיל בזה ספק על סמך זהות הרמקולים שיש לו ?״ ובמקום להתייחס עניינית לשאלה אתה עונה ״רק כי אני שאלתי את זה אז ישר זה מקבל מימד שלילי״ מעידה שאולי זו הייתה הכוונה שלך….
והתשובה שלי היא לא בגלל שאתה שאלת .
תגובה דומה קיבל moshem74 שהגיב בהכללה מכוערת שאנשים קונים רמקולים יקרים בגלל השופוני כסמל סטטוס שזה אולי נכון לחלק מהאנשים (כנראה אנשים ש moshem74 מכיר באופן אישי) אבל בוודאי שלא נכון להדביק את התווית הזאת לכל מי שקנה רמקולים יקרים.
ארז, אפשר לבוא אלייך לקפה? רוצה להיןת חבר שלי?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,852
נקודות
113
עמיר ,
אתה חושב שיענה לך עניינית ?
מה נראה לך שאני חושב? :)

תצפה לתגובה גנרית ״זאת הפרשנות שלך והיא לא שווה יותר מהפרשנות שלי״.
זה מה שהוא מסוגל.
האם *באמת* נראה לך שאני לא יודע למה לצפות? :)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,559
נקודות
113
עמיר ,
אתה חושב שיענה לך עניינית ?
תצפה לתגובה גנרית ״זאת הפרשנות שלך והיא לא שווה יותר מהפרשנות שלי״.
זה מה שהוא מסוגל.

הייתי עוזב את ה "אד הומינם",
ומבין על הדרך גם משהו בסיסי כמו זה:

20240628_172833.jpg

(דבר שמתקשר ישירות למשפט הסלוגני שכתבת בצדק):

הבעיה הכי גדולה זו הבמה שמקבל ושרשורי הריק שפותח.

אגב הזמנתי אותו אלי, לדעתך יגיע ? ;)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,559
נקודות
113
תיאורטית הסיכוי שיגיע אליך גבוה מהסיכוי שאליהו הנביא יגיע אליך בפסח .
מעשית , זה אותו סיכוי …

יותר הסיכויים, שאליהו יהיה צמא ויבקש כוסית יין אצלי.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,852
נקודות
113
תיאורטית הסיכוי שיגיע אליך גבוה מהסיכוי שאליהו הנביא יגיע אליך בפסח .
מעשית , זה אותו סיכוי …
המשפחה שלי מצד אבי ז"ל היו ממש דתיים, ומשפחתה של אחת הדודות שלי ז"ל הייתה ממש חרדית. כשהייתי ילד, היינו מתארחים אצלם בקריית שמואל, ומדי פעם בפסח. כמובן ששם הקריאו את כל ההגדה, ולא חתכו אחרי הארוחה, שתמיד לקח המון זמן להגיע אליה, כי הרבו לספר ביציאת מצריים וכד'.

היה את השלב שבו פותחים את הדלת לאליהו הנביא, ובאחת הפעמים נכנס לו... חתול שחור :)

=======

במקרה אני מכיר מישהו שיחשוב שהסיפור הזה הוא אד הומינם :)
על תקן העולם כולו נגדנו ואנחנו במרכז היקום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור