רמקולים VS אוזניות

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
אני גדלתי בתוך אוזניות, פטיפון עם רסיבר שכשתוקעים את הבננה של האוזניות הרמקולים לא עובדים ויכולתי לשמוע מה שבא לי בלי ביקורת של ההורים על הטעם ה״מוזר״ שלי במוזיקה. לדעתי החיבה שלי לרמקולים ניר פילד היא תוצאה בין היתר של ההרגל לשמוע מוזיקה לבד באוזניות. קשה לי מאוד להאמין שבפרמטרים אודיופילים אוזניות יכולות להוות אתגר למערכת טובה אבל בהמון פרמטרים אחרים אוזניות לוקחות בהליכה עם יד קשורה מאחורי הגב…
נתחיל בהכי פשוט שזה ספורט (אצלי בעיקר ריצה) הכי לא אודיופילי אבל לפעמים זו הדרך היחידה להגיע להישגים טובים, דפיקות בדלת מהשכנים בגלל ווליום גבוה, עמידה על צוק מעל הים בחוף השנהב (ססנדרה) עם ״קרוב״ של אהוד בנאי באוזניות, חוויה שאין שום קשר לאודיופילה אבל בחיים לא נהנתי ככה מהאלבום הזה או מעוד אלפי אלבומים לאורך השנים במקומות נידחים באפריקה.
בקיצור, לדעתי התחרות בין אוזניות לרמקולים היא לא אודיופילית היא במקומות לגמרי אחרים
Nearfield זה הפשרה הכי מושלמת שיש בין רמקול לאוזניות
כל הפלוסים של רמקולים בלי המינוסים
סוג של אוזניות על סטרואידים
אבל אל תגלה את זה לכל האודיופילים כאן:p

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
אני שומע באוזניות ( STAX ) לא בגלל שכנים, גם לא בגלל שאני בסטודיו, גם לא בגלל אקוסטיקה מחורבנת. אני פשוט אוהב מה שאני שומע. ושמעתי מערכות פה ושם, חלקן מהליגה הזו הידועה כהיי אנד, מקבילה לחוויה הסונית שאני מקבל מהאוזניות עוד לא שמעתי במערכות "רגילות", אבל זה אני. מקבל בהחלט שיהיה מי שמסקנתו אחרת, מקבל אפילו שהוא צודק, אבל זה הוא.
Stax זה ליגה

sbk

חבר אתר
מעורבות
79
נקודות
18
Nearfield זה הפשרה הכי מושלמת שיש בין רמקול לאוזניות
כל הפלוסים של רמקולים בלי המינוסים
סוג של אוזניות על סטרואידים
אבל אל תגלה את זה לכל האודיופילים כאן:p
אתה ממש צודק, יש לי אחלה סט Nearfield עם מוניטורים אקטיביים של Adam מחוברים לממשק של RME. האמת? גן עדן של סאונד, נשמע פגז!! יש הכל - פירוט ורזולוציה, במה, באס מדוייק, אפילו יכולת מובנית ל room correction עם ממשק ל sonarworks, אחלה דבר.
אבל אז אני עובר לסלון, למערכת ה ״אודיופילית״ ונזכר למה השקעתי בה…. כי היא כל כך הרבה יותר טובה בכל פרמטר, שההשוואה לא רלוונטית בכלל.
אז אל תגלה לכל החברים ה ״אנטיאודיופילים״ שלך שאין להם מושג, שמץ של מושג, מה הם מפסידים.
חבל להרוס להם, אחרי הכל.. Ignorance is bliss.
ולשאלתך המקורית, מבחינת חוויית האזנה, גם ה Adam עשרות מונים טובים ומהנים מה HD800 למשל.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
אתה ממש צודק, יש לי אחלה סט Nearfield עם מוניטורים אקטיביים של Adam מחוברים לממשק של RME. האמת? גן עדן של סאונד, נשמע פגז!! יש הכל - פירוט ורזולוציה, במה, באס מדוייק, אפילו יכולת מובנית ל room correction עם ממשק ל sonarworks, אחלה דבר.
אבל אז אני עובר לסלון, למערכת ה ״אודיופילית״ ונזכר למה השקעתי בה…. כי היא כל כך הרבה יותר טובה בכל פרמטר, שההשוואה לא רלוונטית בכלל.
אז אל תגלה לכל החברים ה ״אנטיאודיופילים״ שלך שאין להם מושג, שמץ של מושג, מה הם מפסידים.
חבל להרוס להם, אחרי הכל.. Ignorance is bliss.
ולשאלתך המקורית, מבחינת חוויית האזנה, גם ה Adam עשרות מונים טובים ומהנים מה HD800 למשל.
אין לי חברים אנטיאודיופילים
איזה רמקולים יש לך בסלון?
אגב Adam זה לא בדיוק הפסגה אז...
דבר שני זה עניין של העדפה

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
95
נקודות
28
אין לי חברים אנטיאודיופילים
דבר שני זה עניין של העדפה
לא בדיוק הפסגה עבורך ועדיין עדיפים עבורו על הHD800.
כנראה שלא צריך מאות אלפי שקלים להתעלות על הHD800 כדבריך.

על המשפט האחרון שלך אפשר להסכים

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
למה זה רלוונטי איזה רמקולים יש לו בסלון ?
הוא אומר שבסלון זה נשמע הרבה יותר טוב בשבילו.
אתה רוצה לערער על זה ולהטיל בזה ספק על סמך זהות הרמקולים שיש לו ?
חוץ מזה , להתייחס לרכיב אחד במערכת (כאילו שאין שום חשיבות לקדם מגבר , למגבר ולמקור) זה קצת פשטני ולא רציני.

• Like
Reactions: sbk

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
הרמקולים זה סוג של סמל סטאטוס הינה בום השכבתי פה 50K אז בטוח ישבור אותך בגלל זה ...
הצורך שלך לדחוף את האג׳נדה השחוקה שלך לכל שירשור גם כשאין שום קשר לנושא מציק!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
הצורך שלך לדחוף את האג׳נדה השחוקה שלך לכל שירשור גם כשאין שום קשר לנושא מציק!
מה שכתב moshem74 זה לא פחות מזלזול והטלת דופי באנשים שבחרו ברמקולים יקרים אחרי שבדקו והחליטו שזה מה שמתאים להם.
האמירה המכוערת שאנשים קונים רמקולים יקרים רק בשביל סמל סטטוס היא הדבקת תווית בהכללה על כולם.
כמו לומר ״כל הסקוטים קמצנים וכל הרומנים גנבים״.
לא הגיע הזמן להפסיק עם הכללות והדבקת תוויות ?

נערך לאחרונה ב:

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
חוץ מזה , להתייחס לרכיב אחד במערכת (כאילו שאין שום חשיבות לקדם מגבר , למגבר ולמקור) זה קצת פשטני ולא רציני.
עוד פעם אד הומינם
רק כי אני שאלתי את זה אז ישר זה מקבל מימד שלילי
מין הסתם אם הוא אומר שהרמקולים בסלון נשמעים הרבה יותר טוב, אתה רוצה לדעת איזה רמקולים אלה כדי להבין למה /איך הם נשמעים יותר טוב
או שאני פשוט אמור בטלפתיה להבין לבד במה מדובר.
לא התייחסתי לשאר הרכיבים כי אני לא אוהב לחפור לאנשים , ומין הסתם אם הוא הגיב בציניות על שאלה תמימה אז גם ממש יש לו המון חשק לפרט לי על כל המערכת שלו .

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
הרמקולים זה סוג של סמל סטאטוס הינה בום השכבתי פה 50K אז בטוח ישבור אותך בגלל זה ...
הוא היה שובר אותי גם אם הוא היה אומר 5000 שקל
אני לא מתיימר להיות מישהו בעל ממון;)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,852
נקודות
113
עוד פעם אד הומינם
מין הסתם אם הוא אומר שהרמקולים בסלון נשמעים הרבה יותר טוב, אתה רוצה לדעת איזה רמקולים אלה כדי להבין למה /איך הם נשמעים יותר טוב
לא התייחסתי לשאר הרכיבים כי אני לא אוהב לחפור לאנשים , ומין הסתם אם הוא הגיב בציניות על שאלה תמימה אז גם ממש יש לו המון חשק לפרט לי על כל המערכת שלו .
אתה שוב מתקרבן על אד הומינם בלי להבין מה זה :(

אד הומינם זה לתקוף/לפסול את הדובר במקום את דבריו.
בתגובה שציטטת @ארז_וחני התייחס לדבריך בלבד, לא אליך אישית, כשהמשפט השלישי הוא בכלל שאלה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
עוד פעם אד הומינם
מה שכתבת מבטא חוסר הבנה :
1. לא התייחסתי לגופו של אדם אלא לגופו של האמירה שלך ״איזה רמקולים יש לך ״. התגובה שלך ״עוד פעם אד הומינם״ מראה על חוסר הבנה מה זה אד הומינם.
2. אם אתה מבקש לדעת את זהות הרמקולים בסלון על מנת להבין למה/איך הם נשמעים יותר טוב תוך כדי התעלמות משאר רכיבי המערכת והאקוסטיקה של החדר זה מראה על חוסר הבנה בסיסי. התגובה שלך ״לא אוהב לחפור לאנשים״ היא גם מגוחכת (כי בפועל אתה עושה את זה) וגם לא רצינית כי אנחנו בפורום שכל ייעודו ומטרתו זה לחלוק ידע בין אנשים שמתעניינים בתחום.
3. מכיר את המשפט ״על ראש הגנב בוער הכובע ״?
אני שאלתי שאלה לגיטימית ״אתה רוצה לערער על זה ולהטיל בזה ספק על סמך זהות הרמקולים שיש לו ?״ ובמקום להתייחס עניינית לשאלה אתה עונה ״רק כי אני שאלתי את זה אז ישר זה מקבל מימד שלילי״ מעידה שאולי זו הייתה הכוונה שלך….
והתשובה שלי היא לא בגלל שאתה שאלת .
תגובה דומה קיבל moshem74 שהגיב בהכללה מכוערת שאנשים קונים רמקולים יקרים בגלל השופוני כסמל סטטוס שזה אולי נכון לחלק מהאנשים (כנראה אנשים ש moshem74 מכיר באופן אישי) אבל בוודאי שלא נכון להדביק את התווית הזאת לכל מי שקנה רמקולים יקרים.

• Like
Reactions: sbk

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
כמו לומר ״כל הסקוטים קמצנים וכל הרומנים גנבים״.
לא הגיע הזמן להפסיק עם הכללות והדבקת תוויות ?
רגע, אתה מנסה להגניב פה בדלת האחורית שמשהו מזה לא נכון? ;)

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
מה שכתבת מבטא חוסר הבנה :
1. לא התייחסתי לגופו של אדם אלא לגופו של האמירה שלך ״איזה רמקולים יש לך ״. התגובה שלך ״עוד פעם אד הומינם״ מראה על חוסר הבנה מה זה אד הומינם.
2. אם אתה מבקש לדעת את זהות הרמקולים בסלון על מנת להבין למה/איך הם נשמעים יותר טוב תוך כדי התעלמות משאר רכיבי המערכת והאקוסטיקה של החדר זה מראה על חוסר הבנה בסיסי. התגובה שלך ״לא אוהב לחפור לאנשים״ היא גם מגוחכת (כי בפועל אתה עושה את זה) וגם לא רצינית כי אנחנו בפורום שכל ייעודו ומטרתו זה לחלוק ידע בין אנשים שמתעניינים בתחום.
3. מכיר את המשפט ״על ראש הגנב בוער הכובע ״?
אני שאלתי שאלה לגיטימית ״אתה רוצה לערער על זה ולהטיל בזה ספק על סמך זהות הרמקולים שיש לו ?״ ובמקום להתייחס עניינית לשאלה אתה עונה ״רק כי אני שאלתי את זה אז ישר זה מקבל מימד שלילי״ מעידה שאולי זו הייתה הכוונה שלך….
והתשובה שלי היא לא בגלל שאתה שאלת .
תגובה דומה קיבל moshem74 שהגיב בהכללה מכוערת שאנשים קונים רמקולים יקרים בגלל השופוני כסמל סטטוס שזה אולי נכון לחלק מהאנשים (כנראה אנשים ש moshem74 מכיר באופן אישי) אבל בוודאי שלא נכון להדביק את התווית הזאת לכל מי שקנה רמקולים יקרים.
כל מה שכתבת לגביי אלה פרשנויות שלך בלבד.
אל תדאג אני יודע טוב מה זה אד הומינם
כמו שאמרתי התגובה שלך הייתה כמו שהייתה רק כי מדובר בי
כל אדם אחר שהיה שואל באיזה רמקולים מדובר שזה הדבר המתבקש לעשות כשאדם אומר שX יותר טוב מY ואין לך מושג מה הוא הX
אז אתה שואל מהו.
לגבי כל השאר הסברתי כל ניואנס אבל כמובן שההסבר לא התקבל אז אני לא טורח אפילו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,852
נקודות
113
כל מה שכתבת לגביי אלה פרשנויות שלך בלבד.
הוא לא כתב לגביך, אלא לגבי דבריך

כמו כל דבר, אתה אומר שאתה יודע טוב מאוד, אבל מדגים ומוכיח את ההיפך

זו פרשנות שלך בלבד

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
בוא תראה לי איפה התייחסתי בתגובה שלי לגופו של אדם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
זאת הפרשנות שלך ובניגוד לפרשנות שלך אני מראה לך שהגבתי באופן שלילי כלפי ההכללה שכתב משה אבל אותך זה לא מספק….
בניגוד לפרשנות הלא מבוססת שלך אני מראה לך עובדות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור