פסיכולוגיה של המוזיקה

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
אתה לא צריך לצעוק...
מצטער אריה, אני נוטה להדגיש את דבריי כדי לבדל אותם ממושא הציטוט.
אני קצת סקפטי לגבי רמת הידע.
אריה . אתה לא צריך לחוות בעצמך , או לראות מישהו אחר חווה נפילה מבניין 50 מטר , כדי לדעת מה יראו אח"כ למטה . אני יודע שהדוגמה קיצונית אך חשובה להעברת המסר שיש סתירה בין תצפיות המבוססות על *התנסות אישית* לבין ההגיון (נעזוב את המדע, שאגב גם הוא תומך בקיום הסתירה ,הרי אנו פה הדיוטות).
אתה בוודאי יודע היטב שלא פעם תפיסות במדעים מדויקים שנחשבו למתארות את המציאות קרסו. אני לא חושב שבפורום הזה, תקן אותי אם אני טועה, יש מישהו שמכיר את נושא גלי הקול והמדידות השונות, ברמה של מדען.
צודק. קראת מה שכתבתי למתנוש בדבר טענת נציג נורדוסט?
אני גם מכיר היטב את הניסיונות לשאול אותי שאלות שמנסות להוכיח שלא שאלתי נכון, לא הבנתי נכון את התשובות וכו'.
אני לא יודע מה אמרו ובאיזה הקשר, ובהחלט יכול להיות שהתכוונו אחרת ממה שהבנת, אך לא נדע עד שפרסונה בסדר גודל כזה תשתתף בדיון.

לפני שנים אחדות היה בפורום פיזיקאי שהוא גם אודיופיל..
אין מניעה לשתי תזות מנוגדות לדור בכפיפה אחת , כל זמן שיודעים להכיר ולהתמודד עם הסתירות שהדבר מציג . אז מה , הדבר מהווה הוכחה לטענות האודיופילים? האם מישהו אי פעם ידע להסביר איך שומעים הבדל שלא קיים?
אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה שברור שיש פה צד שטועה ויש פה צד שצודק...

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
clip99,
אני מסכים לחלוטין עם הסיפא של דבריך.

אם בכל זאת אנחנו מסכימים על משהו, סימן שיש הבדלים שניתן לשמוע אותם בין כבלים :) -

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אריה , תתאר בבקשה איזו מתודולוגיה אתה מציע לקביעה אמינה של הבדלים שהיא לא בליינד

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מה זה כל כך מפריע לרוברט שישנם אנשים שיכולים לשמוע הבדלים בין כבלים??
בהנחה שאכן ישנם הבדלים ברורים בין שני הכבלים הללו, ושהמערכת מספיק שקופה לאפשר זאת...

שהרי גם אם תוכיח לו זאת , לא יהיה כדאי לו כלכלית להסכים, ולהודות בכך בפה מלא.
וזה הרי ברור מדוע.

מי שמשתמש ביציאת אזניות של הCD כי זה מאפשר לו לשלוט בעוצמה כתחליף לפרי-אמפ, לא יוציא אגורה על כבלים הי-אנד אלא רק אם הוא יקבל אותם במתנה..
עבורו ישור עקומת התדרים של הרמקול בעזרת האיקוליזר זו פסגת האפשרויות, וערובה לצליל מיטבי.

חבל לכם על הזמן..
לי זה לא מפריע, שיחשוב כרצונו..
חייה ותן לחיות, זה המוטו.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
הרי גם אם תוכיח לו זאת , לא יהיה כדאי לו כלכלית להסכים, ולהודות בכך בפה מלא.
וזה הרי ברור מדוע.

לא יוציא אגורה על כבלים הי-אנד אלא רק אם הוא יקבל אותם במתנה.

לדעתי
אילו המשפטים הנכונים והאמיתיים ביותר בכל השרשור האינסופי שהתחיל ולא ברור מתי יגמר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
YB-7 ITAY123 , באותה מידה תמוהה לי ההתעקשות/פחד שלכם (ובעצם של רוב האודיופילים החוויתיים) לא לבצע מבחן בליינד...כאילו שהשיטה מצורעת.

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
באותה מידה תמוהה לי ההתעקשות/פחד שלכם (ובעצם של כל האודיופילים החוויתיים) לא לבצע מבחן בליינד...כאילו שהשיטה מצורעת.

איזה פחד..
על מה אתה בכלל מדבר.
אל תכפה את אמונתך עלי במניפולציה ונסיון אתגור..
לדעתך אין הבדל בין כבלים, ניחא, אני מקבל שזו דעתך וזהוא..
אפשר בבקשה להתקדם!?!?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא חשבתי שאקבל תשובה אחרת , בריאות ואושר לכולנו(ורד)

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הבט, אין ברצוני לפגוע או להעליב, אך אם ברצונך לקבל הדגמה להבדל בין כבלים שונים, כל שתצטרך לעשות זה פשוט להצהיר זאת.
אני בטוח שיקומו מתנדב/מתנדבים שיהיו מוכן/מוכנים להקדיש מזמנם ולהדגים לך להיכן ניתן לשאוף וגם להגיע עם רמקולים ומגבר כמו שלך.. שאגב,לדעתי הם בעלי פוטנציאל גבוה מאד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
אריה , תתאר בבקשה איזו מתודולוגיה אתה מציע לקביעה אמינה של הבדלים שהיא לא בליינד

להישתמש באוזן. איזה קטע הא?

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
מה זה כל כך מפריע לרוברט שישנם אנשים שיכולים לשמוע הבדלים בין כבלים??
בהנחה שאכן ישנם הבדלים ברורים בין שני הכבלים הללו, ושהמערכת מספיק שקופה לאפשר זאת...

שהרי גם אם תוכיח לו זאת , לא יהיה כדאי לו כלכלית להסכים, ולהודות בכך בפה מלא.
וזה הרי ברור מדוע.

מי שמשתמש ביציאת אזניות של הCD כי זה מאפשר לו לשלוט בעוצמה כתחליף לפרי-אמפ, לא יוציא אגורה על כבלים הי-אנד אלא רק אם הוא יקבל אותם במתנה..
עבורו ישור עקומת התדרים של הרמקול בעזרת האיקוליזר זו פסגת האפשרויות, וערובה לצליל מיטבי.
איך אתה מתכוון להוכיח? איזה תוקף יש לשיטה שלך? האם אתה מודע לבעייתיות שכרוכה באופן הבדיקה שאתה מציע?

בקשר לסיום דבריך , העקיצה לא במקום. האם אתה מודע לעובדה שברגע שתפעיל מניפולציה על הצליל אתה בהכרח מעוות את הסיגנל , הגם אם כדי לפצות על חולשות מובנות בציוד שמע? האם אתה מודע לעובדה שעדיף לטפל באקוסטיקה? האם אתה מודע בכלל שאין אידיאל ספציפי לשאוף אליו בכל הנוגע לשחזור צלילים במערכת שמע , וזה עניין של העדפה אישית , עיוות או לא? האם אתה מודע לעובדה שכבילה אמורה להיות שקופה בכלל ולא להשפיע על הזרם החשמלי , למעט כבילת רמקולים וגם שם רק במקרה וההעדפה האישית שונה מהפלט ורוצים לשנות את האופי?

יודע מה , לא משנה . אנחנו נובחים על העץ הלא נכון , נראה לי שסיימתי פה. רוברט, בהצלחה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
איך אתה מתכוון להוכיח? איזה תוקף יש לשיטה שלך? האם אתה מודע לבעייתיות שכרוכה באופן הבדיקה שאתה מציע?

בוא תהיה רציני.

אם אני מוכיח לך שאתה, אתה כן? אתה יקירי לא שומע הבדלים בין מגבר מנורות למגבר דיגיטלי במבחן עיוור. מהי המסקנה שתסיק?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
אתה מתכוון לשמוע בעין - וואלה אחלה קטע

לא מתרגש מזה חביבי. לא מעיוור ולא מלא עיוור. פשוט הזמן שלי שווה הרבה כסף. הצעתי לך הצעה, מחכה לטלפון.

תבוא בלי סקופים ומכשירי מדידה. תבוא עם כבלים. אנחנו בוחנים את האוזן שלי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בוא תהיה רציני.

אם אני מוכיח לך שאתה, אתה כן? אתה יקירי לא שומע הבדלים בין מגבר מנורות למגבר דיגיטלי במבחן עיוור. מהי המסקנה שתסיק?
אחד האודיופילים המוערכים שאתה מכיר היטב (ולא כותב בפורום) לא שמע בבליינד הבדל בין "שפופרתי רגיש ועדין " ל"תפלצת טרנזיסטורית ברוטאלית"......הרמקול היה בחלקו אלקטרוסטטי (הטוויטר והמיד) אבל מלפני כ- 30 שנה והבדיקה התבצעה לפני כ-20 שנה - תגיד לי אתה מה זה אומר ?

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא מתרגש מזה חביבי. לא מעיוור ולא מלא עיוור. פשוט הזמן שלי שווה הרבה כסף. הצעתי לך הצעה, מחכה לטלפון.

תבוא בלי סקופים ומכשירי מדידה. תבוא עם כבלים. אנחנו בוחנים את האוזן שלי.
הבדיקה תתבצע

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
נמר ,
אני יודע שלא תאהב את התשובה שלי ושהיא שוב תתקע אותנו. אבל בכל אופן, עבורך.

על מנת לבסס קביעה שאני אכן שומע הבדל בין הגברות , הבדל שאולי אדווח עליו באופן הדיר בהינתן קטע זהה שמוכר לי ואולי גם ארצה להתאמן קודם בנוחות ביתי , צריך לבסס את הקביעה שאכן הבדל כזה קיים בפועל - על ידי מדידת הפלט באופן כלשהו . כמובן שיש גם לבצע התאמת עוצמות.
למה? כיוון שאני לעולם לא אוכל לדעת אם הטיה לא מעורבת בתהליך השיפוט שלי . אתה מבין , כמו שכתבתי למתן קודם , אנחנו צריכים בוודאות לדעת ממה נובע ההבדל .
אם אני לא אצליח להבדיל במבחן עיוור, על פי התפיסה המדעית שדוגל בה רוברט, ההבדל לא קיים , או שהוא זעיר במידה כזו שללא סיוע ההטיה בהאזנה מודעת , לא אבחין בו .

לכן כתבתי מה שכתבתי למתנוש קודם , בדבר ההערה של נציג נורדוסט. אם אנחנו רוצים לבטל תקפות BT , כי ייתכן ובאמת הוא מציג השפעה לא רצויה , צריך לברר אם אנחנו שומעים נטו ללא הטיות , ואת זה כרגע רק BT יכול לבסס .. מלכוד.

אני אחזור רק מאוחר בערב , שיהיה בהצלחה לשניכם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אחד האודיופילים המוערכים שאתה מכיר היטב (ולא כותב בפורום) לא שמע בבליינד הבדל בין "שפופרתי רגיש ועדין " ל"תפלצת טרנזיסטורית ברוטאלית"......הרמקול היה בחלקו אלקטרוסטטי (הטוויטר והמיד) אבל מלפני כ- 30 שנה והבדיקה התבצעה לפני כ-20 שנה - תגיד לי אתה מה זה אומר ?
זה אומר שלפני כ-20 שנה, אחד האודיופילים המוערכים שנמר מכיר היטב (ולא כותב בפורום) לא שמע בבליינד הבדל בין "שפופרתי רגיש ועדין " ל"תפלצת טרנזיסטורית ברוטאלית" עם רמקול בחלקו אלקטרוסטטי (הטוויטר והמיד) מלפני כ-30 שנה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור