מבחן Blind Test שכמעט והתבצע, אך החלטתי לבטלו מסיבות טכניות. אבל עוד לא אבדה תיקוותינו.

מצב
הנושא נעול.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
המוכרות למי? לך? לרוברט?
אתם ה״תקן״ כאילו?

עם הכבל שלי שומעים את ההרכב המוסיקלי מאחור זז, נושם, מכין את הקשתות ומניח אותן על המיתרים לפני שהם מצטרפים לנגינה. בקטעים אחרים שומעים את חברי התזמורת מדפדפים בתווים. בכבלים פשוטים, זולים, של מחסני חשמל וכאלה, הפרטים הללו לא בוקעים החוצה.
האם ידוע לך שיש , או שאתה מכיר תכונות חשמליות אחרות ממה שידוע למהנדסים בפורום?
האם ב"הכבל שלי" אתה מתכוון לכבל רמקול או אינטרקונקט?

אומר לך בכנות,
לדעתי אם תחבר את כל התגובות שלי בעניין הזה ותנסה להפעיל קצת תבונה,יש סיכוי גדול בהרבה מ..סביר שתצליח בקלות לקבל תשובה לשאלתך.

לא כתבת באף מקום אילו מאפיינים נוספים קיימים בכבל , פרט לתכונות החשמליות שלו.

זו גם הנחת יסוד שגויה !
אני לא תכנוקראט אבל מנסיון שלי ושל אחרים גם לסוג המתכת יש השפעה על הסאונד .
כנראה שיש בכבלים הרבה יותר ממה שחושבים.
ואני לא מבין איפה מתחיל וניגמר מה שנקרה כבל מהונדס ?!

אין שגיאה . קיימים כבלים אודיופילים שלא משפיעים באופן שונה על אות השמע מכבל פשוט , ליתר דיוק נמדדים זהה בתחום השמע . לא מבין למה אתם מתעקשים לחשוב שכבל מהונדס הכוונה שמהנדס בנה אותו, לעומת כבל פשוט שאולי האריתראים בשדרות הר ציון בנו . הכוונה ב"מהונדס" היא שקיימים בכבל מסוים פילטרים, או שיטת בניה, או שימוש בחומרים שמשפיעים על זרם החשמל בכבל.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
בשביל תקפות הבדיקה אתה חייב להכיר את הכבל שלי לפני ולפנים !!!

אני גם לא מבין למה נמר צריך להכיר את הכבל ? זה לא אינטרס של אף צד . נמר רק נדרש לוודא שמדובר בכבלים שונים , לבצע האזנה מודעת טרם הבחינה ולהיווכח שהוא שומע הבדל (כלשהו , לא משנה לטובת איזה כבל) וזהו .

או שאתה טוען שלטובת ההגינות אולי נמר יגיע למסקנה שאין הבדל , וצריך למצוא כבל אחר שכן יציג הבדל?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כל הכבוד, הצלחת לפוצץ את המבחן - מזל טוב

עשית מבחן בליינד קצר ......ראיתה שאתה לא שומע כלום....... והחלטתה לפוצץ העניין ? את האמת נמר ?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
האם ידוע לך שיש , או שאתה מכיר תכונות חשמליות אחרות ממה שידוע למהנדסים בפורום?
האם ב"הכבל שלי" אתה מתכוון לכבל רמקול או אינטרקונקט?

אתה כנראה התבלבלת. אני לא מכיר הנדסה. אני מכיר האזנה. ובזה, מה לעשות, אני די משופשף.

הכבל שלי זה האנטרקונקט וכבל הרמקול וגם כבל החשמל. הכבלים שלי אם תרצה.
רוברט, משום מה, לא מוכן להבחן מול הסטילת׳ בגלל עובי המוליך (הזוי. אני מקווה שאתה מספיק הגון בשביל להודות שזה תירוץ פחדני).

את היתר הוא רוצה לבדוק לפני המבחן ואז להחליט אם הוא מתאים לו? זה נראה לך מבחן עיוור אמיתי?

השאלה היא האם אני מבין בין כבלי אינטרקונקט או לא? התשובה לכך היא כן. חד משמעית.
האם רוברט יהיה מוכן לבחון אותי בעניין על עיוור? כן. האם התנאים שלו, שהוא יחפש את הכבל הזה שאין בו הבדלים ואז יהיה מבחן הוא הוגן? לא. וכל כך למה? משום שמעצם הבקשה הזו, לחפש את הכבל הזה שלא יתרחשו בו הבדלים, זה כבר מוכיח שיש הבדלים.

ואז בא לי עם מכשול נוסף. ״כבל לא מהונדס״. וזה למרות שהיצרן עצמו מדווח על טיפולים שונים שעובר הכבל, שימוש בהארקה בצד אחד, שימוש בשתי סוגי מתכות או עובי מאוד ספציפי של מוליך. חלק הם שטוחים (ריבון - אלומניום) וחלק עבים מאוד. ברור שיהיה הבדל מדיד ואת זה תמיד טענתי. אפילו בכתבה על נורדוס הובלתי למדידות. הטענה של היתר היתה שאני לא אבחין. עכשיו בואו תבחנו אותי.

יש לי תחושה שרוברט הולך לבטל את המבחן בגלל שהוא לא יכול ״למדוד״ את הכבל לפני. וזה כל הקטע. עיוור זה עיוור. אני יכול להתחייב על משהו אחד. את המבחן העיוור אני מוכן לעשות במתכונת ששנינו לא יודעים איך הם נמדדים. מצידי שרוברט יעתיק את הנתונים של סילטק או נורדוסט המופיעים באתר שלהם ויביא כבל עם אותם נתונים. אותי לא מעניין למדוד. אותי מעניין לשמוע. מבחינתי עצם המדידה היא התחלת המבחן - כמו שכתבתי.

ומה השטויות האלה שאפשר לשנות את תנאי המבחן עד יום לפני המבחן? הרי מה זה אם לא מטרה להציב מכשולים לביטולו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
יאללה הצלחת לפוצץ את המבחן - מזל טוב

אני???? רוברט. זו לא חוצפה אם כי גובל בנוכלות מבחינתי. אתה יכול לבדוק את הנתונים של שני הכבלים הללו ברשת.

הנה הנתונים לאחר מדידה של הנורדוסט
Insulation: High purity class 1.003 extruded Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
Construction: Mechanically tuned lay, length and Dual Mono-Filament, TSC design
Conductors: 8 x 23 AWG
Material: Silver-plated 99.999999% solid core OFC
Capacitance: 19.0pF/ft
Inductance: 0.07μH/ft
Overall Shield Coverage: 100% Individually shielded total coverage
Velocity of Propagation: 90%
Termination: WBT NextGen silver-plated RCA, Furutech rhodium-plated XLR​

מתאים לך או לא?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
עשית מבחן בליינד קצר ......ראיתה שאתה לא שומע כלום....... והחלטתה לפוצץ העניין ? את האמת נמר ?

שמע אחי. אתה מילימטר מלהחסם. ממש מילימטר. אתה אולי חושב שקוראים לי דיגיסאן שאני אעשה דבר כזה. אני בנוי אחרת מכם. אני שמתי כסף על המילה שלי. ובדיוק הפוך. אני מוכן להבחן בליינד בלי לשמוע את שלך בכלל. הכבל שאצלי מול הכבל שאצלך ו-10k מונח על השולחן. אתה זה שלא בטוח בעצמך.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
אתה כנראה התבלבלת. אני לא מכיר הנדסה. אני מכיר האזנה. ובזה, מה לעשות, אני די משופשף.

הכבל שלי זה האנטרקונקט וכבל הרמקול וגם כבל החשמל. הכבלים שלי אם תרצה.
רוברט, משום מה, לא מוכן להבחן מול הסטילת׳ בגלל עובי המוליך (הזוי. אני מקווה שאתה מספיק הגון בשביל להודות שזה תירוץ פחדני).
לא, לא התבלבלתי . אני יודע טוב מאוד שאין עליך בהאזנה , ויודע גם להעריך את הניסיון שלך. אבל אני מוצא טעם לפגם , במחילה , להטלת ספק בידע של עוסקים בתחום כמו דיגיסן , רוברט ועמיתיהם , ע"י מי שמצהיר על עצמו שאינו מכיר הנדסה. לכן שאלתי את מה ששאלתי .

לעניין הכבל , אם אתה מתכוון למכלול הכבילה אצלך במערכת אז ברור שיכול להיות הבדל , ולו רק (ובעצם בעיקר) אם מדובר בכבלי רמקול שבהם ברור שיש הבדל וצורך בהתאמה , במיוחד לרמקולים כמו אצלך שמן הסתם קשים יותר להנעה , ולכן בהחלט יש מצב שכבל לא מתאים ינחית עוצמות ותדרים , כמו אלו של הנגנים ברקע. אבל כל זמן שלא עושים בידוד משתנים כהלכה ובודקים רק חוליה אחת בשרשרת , קשה לאמת את הטענה לעליונות על פני כבל פשוט.

אני לא רוצה לראות אתכם מחרבים את המבחן . אתה צריך להבין את העקרון . רוברט צודק , אין טעם להצע בחינה על כבל שנמדד זהה , כי חזקה על מאזין בקליבר שלך שיבחין בכל ניואנס . לכן צריך לוודא שהכבלים נמדדים זהה , או לפחות בטווח שרוברט הגדיר . ואין טעם לשלוח לראות נתונים . כבר כתבתי בעבר , יש נתונים ויש מדידות , ונתונים לא תמיד משקפים את המדידות שהן מה שקובעות בפועל .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שמע אחי. אתה מילימטר מלהחסם. ממש מילימטר. אתה אולי חושב שקוראים לי דיגיסאן שאני אעשה דבר כזה. אני בנוי אחרת מכם. אני שמתי כסף על המילה שלי. ובדיוק הפוך. אני מוכן להבחן בליינד בלי לשמוע את שלך בכלל. הכבל שאצלי מול הכבל שאצלך ו-10k מונח על השולחן. אתה זה שלא בטוח בעצמך.

אתה באמת מופתע שרוברט מפוצץ את ההתערבות?

רציתי לכתוב מזמן שהוא יפוצץ אבל חששתי שפוסט כזה מצידי יעכיר את האווירה הספורטיבית כביכול.

מה שאני למדתי זה שעד עכשיו הטכנוקראטים טענו שאין הבדל בין אינטרקונקטורים, עכשיו הם טוענים שאין הבדל בין אינטרקונקטורים זהים.

אריה

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
למה לקלקל אריה? רוברט דיבר איתי לגבי הכבל המקורי (אלפית האינץ מוליך) והביע חשש,לגיטימי , שכבל כזה יציג הבדל למול הכבל שלו . לכן נמר נעתר ונידב 2 כבלים נוספים , בהם אין מקום לחשש . אמרתי לרוברט שכל מה שהוא צריך לעשות זה למדוד את הכבל .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
לעניין הכבל , אם אתה מתכוון למכלול הכבילה אצלך במערכת אז ברור שיכול להיות הבדל , ולו רק (ובעצם בעיקר) אם מדובר בכבלי רמקול שבהם ברור שיש הבדל וצורך בהתאמה , במיוחד לרמקולים כמו אצלך שמן הסתם קשים יותר להנעה , ולכן בהחלט יש מצב שכבל לא מתאים ינחית עוצמות ותדרים , כמו אלו של הנגנים ברקע. אבל כל זמן שלא עושים בידוד משתנים כהלכה ובודקים רק חוליה אחת בשרשרת , קשה לאמת את הטענה לעליונות על פני כבל פשוט.

הרמקול שלי קל להנעה.

אני לא רוצה לראות אתכם מחרבים את המבחן . אתה צריך להבין את העקרון . רוברט צודק , אין טעם להצע בחינה על כבל שנמדד זהה , כי חזקה על מאזין בקליבר שלך שיבחין בכל ניואנס . לכן צריך לוודא שהכבלים נמדדים זהה , או לפחות בטווח שרוברט הגדיר . ואין טעם לשלוח לראות נתונים . כבר כתבתי בעבר , יש נתונים ויש מדידות , ונתונים לא תמיד משקפים את המדידות שהן מה שקובעות בפועל .

גם מגברים עם אותם נתונים ומדידות נשמעים זהה. מה חדש פה? על מה לעזאזל אתם חופרים אותנו 15 שנה? אם אני לוקח מגבר, ועוד אחד, עם נתונים זהים, מדידות זהות היכולות יהיו זהות. אבל מכיוון שאני מאלה שמשתמשים באוזן (האזנה הפכה להיות מילה גסה כמו שסטרייט הפכה להיות מילה גסה) ולא במדידות. ואני יכול להצביע על ההבדלים בניהם. אני תמיד אמרתי, בואו תבחנו אותי ואחר כך ספרו לי מה היו ההבדלים - זו המשימה שלכם.

דיגימון לא במשחק. הוא נחסם מכיוון שהוא אינו מדווח מה נסיונו ובאיזו מערכת הוא שמע כבלים אם בכלל.
בלי דיווח כזה ובמיוחד כשמתעלמים מהשאלה הזו באופן כזה, לא ניתן לכתוב בפורום.

אני לא מפוצץ שום מבחן. אני מוכן לו, הבאתי כבלים במיוחד. אין לי בעיה שרוברט ימדוד. אבל המבחן יתבצע בין אם ימדוד לטובתו או לרעתו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
עברה החצי שעה של דיגיסאן. הוא יכול לחזור לכחולים ולהתחפר איתם בבוץ של שואבי אבק ומנגלים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מקובל עלי שאי אפשר יהיה לשנות את התנאים עד יום לפני המבחן - אחד אפס לטובתך

עכשיו אני - אתה תלמד את הכבל שלי עד זוב דם..... אתה תגיד שיש הבדלים של יום ולילה....אני אמדוד אות הכבלים ונראה שאין הבדלים מדידים .......ומרגע זה ההתערבות תקיפה ולאף אחד אסור לסגת - זה בסדר ????

יש הבדלים מדידים? נחפס ככל כזה שלא יהיה הבדל מדיד אבל אני מבטיח לך ב-99.9 % שלא ימצאו הבדלים מדידים כבר בבדיקה הראשונה

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
עכשיו אני - אתה תלמד את הכבל שלי עד זוב דם..... אתה תגיד שיש הבדלים של יום ולילה....אני אמדוד אותם ונראה שאין הבדלים מדידים .......ומרגע זה ההתערבות תקיפה......

עיוור זה עיוור. אני צריך את הכבל שלך מול שלי רק לטסט אחד שיערך 2 דקות לפני המבחן. זהו!
אתה תמדוד מה שאתה רוצה לפני ואחרי ותהיה לך אפשרות לבחור אם אבחן עם הסטילת׳, הנורדוס או הסילטק. אבל לא משנה מה תגיד, יש שלושה כבלים שונים, ממדינות שונות וחברות שונות. אתה תבחר אחד מהם ואיתו אבצע את המבחן. אין אפשרות ללכת אחורה.

האם התנאים הללו מתאימים לך או שאתה משתפן???

אחרי תשובתך השירשור ינעל עד למבחן במידה ותסכים או לחלופין במידה ולא תסכים, לא תהיה אפשרות להתבטא בעניין ההבדלים בין כבלים בפורום זה מרגע תשובתך והלאה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה שינית את התנאים עקב כל הלחץ שהופעל עליך ע"י חברי הפורום .....ואתה משתפן לבצע את הבדיקה כמו שסוכם עליה היום בלילה

תקרא את התנאים ששנינו כתבנו היום בלילה - מה אתה משנה אותם פתאום ??? פחד אהההה???

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
הרמקול שלי קל להנעה.

גם מגברים עם אותם נתונים ומדידות נשמעים זהה. מה חדש פה? על מה לעזאזל אתם חופרים אותנו 15 שנה? אם אני לוקח מגבר, ועוד אחד, עם נתונים זהים, מדידות זהות היכולות יהיו זהות. אבל מכיוון שאני מאלה שמשתמשים באוזן (האזנה הפכה להיות מילה גסה כמו שסטרייט הפכה להיות מילה גסה) ולא במדידות. ואני יכול להצביע על ההבדלים בניהם. אני תמיד אמרתי, בואו תבחנו אותי ואחר כך ספרו לי מה היו ההבדלים - זו המשימה שלכם.
אכן , יכול להיות שהרמקול שלך קל , אבל כדי לוודא את הטענה צריך לבדוק עם כבלים שנמדדים זהה. בכל אופן יש כאן מקרה מעניין.
נתונים לא מספרים הכל . יצרנים מספקים נתונים ייצוגיים , וזה מובן כי אם היו רושמים את הכל אז חוברת המוצר היתה בעובי של ספר טלפונים. לכן יכול להיות מצב ששני מגברים עם נתונים זהים לכאורה באותם תחומי תדר , יתנהגו שונה . גם אף אחד לא טען מעולם שאין הבדל בין מגברים .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
רוברט. לא הופעל עלי שום לחץ. אני בלתי לחיץ.
נראה שאתה אפילו לא מוכן לשים ת׳כבל שלך מול שלושה כבלים שונים כאשר אתה בוחר את הכבל עימו נבצע את המבחן. אני שומע את הכבל שלך פעם אחת דקות לפני המבחן. אין יותר פייר מההצעה שלי. 20 החלפות, אני מבחין ב-19 לפחות.

נתתי לכם את ההזדמנות להוכיח את הטענה שלכם בתנאים שאף אחד לא היה מסכים אליהם, שמתי כסף על השולחן, קבענו שעה, הקדמת את השעה וסידרתי שיתפשר.

מרגע זה, כל מילה הנוגעת להבדלים בין כבלים תערך או תמחק. גם בדו ערוצי, גם בקולנוע וגם באודיופיליה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
בדיוק להיפך. זו ההגדרה הישירה של הליניאריות של מערכת. מערכת ליניארית היא מערכת שמקיימת סט של תכונות (אדיטיביות והומוגניות) - שמתארות ישירות את התנהגותה תחת ריבוי תדרים ביחס לתדר בודד. תכונות אלה קובעות שתגובה לסכום של תדרים שווה לסכום של התגובות לכל תדר בנפרד.

אתה כותב כמו תינוק בן יומו שאינו יודע שיש הבדל בין תיאוריה למעשה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
אכן , יכול להיות שהרמקול שלך קל , אבל כדי לוודא את הטענה צריך לבדוק עם כבלים שנמדדים זהה. בכל אופן יש כאן מקרה מעניין.
נתונים לא מספרים הכל . יצרנים מספקים נתונים ייצוגיים , וזה מובן כי אם היו רושמים את הכל אז חוברת המוצר היתה בעובי של ספר טלפונים. לכן יכול להיות מצב ששני מגברים עם נתונים זהים לכאורה באותם תחומי תדר , יתנהגו שונה . גם אף אחד לא טען מעולם שאין הבדל בין מגברים .

לא יהיו יותר דיונים הנוגעים להבדלים בין כבלים. מבחינתי הנושא הזה סגור ולפי הטענות שלכם ישנה רק מסקנה אחת. יש הבדלים בין כבלים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
אתה כותב כמו תינוק בן יומו שאינו יודע שיש הבדל בין תיאוריה למעשה.

איך ידע אם רק תיאוריה הוא מכיר?

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור