מבחן Blind Test שכמעט והתבצע, אך החלטתי לבטלו מסיבות טכניות. אבל עוד לא אבדה תיקוותינו.

מצב
הנושא נעול.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
אבל זו שאלה מדעית.
נמר מדווח שכבר 12 שנים הוא שומע טענות על כך שאין הבדל בין כבלים. וזו שאלה של חוויית משתמש. וזו הטענה הרלוונטית יותר עבור מי שמחפש פורום אודיופיליה על מנת למצוא ידע אודיופילי (להבדיל מפורום מדעי).
רוברט היה אמור להגן על הטענות לפיהן לא שווה להשקיע ממון רב בכבלים.
אם רוברט מודה שיש הבדל שמיע בין כבלים אז אפשר לבטל את הערבות הכספית ולערוך מבחן לפי השאלה המדעית שאתם מעלים
מעולם לא נטען שאין הבדל בין כבלים מהונדסים . כל כבל בנוי אחרת , ומשפיע אחרת על תחום התדרים שהזרם החשמלי שבו מעביר . כל כבל אודיופילי כלומר . כבל פשוט לא מתערב באות החשמלי שמגיע מהמקור , ובהגדרה הוא "שקוף" , כלומר אידיאלי - אם כי יהיו כאלו שיחלקו על קביעה זו וזה לגיטימי . הנחת היסוד של "המחנה הנגדי" היא שישנם כבלים "מפונפנים" רבים שנמדדים בעצם זהה כמו כבל פשוט , ולכן לא אמורים להיבדל מהם - למרות טענות להיפך מכך .

המטרה היא להפגיש 2 כבלים כאלה - משני צידי הסקאלה מחד שנמדדים זהה או עפ"י הקריטריונים שהציב רוברט לפחות מאידך , ולבדוק הכצעקתה. חד וחלק , פשוט מאוד.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
לא אנחנו צריכים לספק תשובה. אנחנו הכלי שמתיימר לשמוע ואתם הכלי שמתיימר להסביר לנו.וכנראה שמה שידוע לו/לכם זה כלום ושום דבר.
נמר לוי, סיפקו לך תשובה כבר המון פעמים בשנים האחרונות. אין פה שום דבר חדש. אמרנו את זה תמיד, גם בפורום הזה.
מציגים באוזניך איזשהו כבל זה או אחר, לא יודע איזה, שמעולם לא תהית ולא בדקת - אולי יש לו קיבול משמעותית שונה ו/או הבדל משמעותי בהתנגדות ו/או רכיבים פאסיביים פשוטים שהופכים אותו לסתם פילטר שהוא בעל תגובת תדר שונה מכבל רגיל; מספרים לך סיפורים על טכנולוגיית נאס"א ומוכרים לך אותו באלפי דולרים. קרוב לוודאי שאת אותם ביצועים סוניים אפשר כנראה להשיג גם בכבל זול ופשוט.
אני טועה? יכול להיות, בוא נשלול את דברי: יש לאפשר למדוד את תכונות הכבל טרם מבחן ההאזנה (וזו לא פעם ראשונה) על מנת לשלול אפשרות זו. אבל משום מה אתה מפחד לאפשר מדידות מתבקשות כאלה, ובאותה נשימה קורא לצד השני פחדן.

אם כבל אודיו אחד שונה משמעותית מאחר באחת מהתכונות החשמליות המוכרות, אז ברור שיהיה הבדל בסיגנל ואז אין שום טעם למבחן עיוור.

ולמי שעוד לא מכיר, הנה שוב דוגמא קלאסית לבעייתיות הזאת: פרסומת מוליכה שולל, שמציגה מבחן השוואה פסול בין כבלים. תיבת האזנה בה ניתן להאזין למוסיקה דרך כבל מונטר למול כבל זול ופשוט. לכל הדיעות, המונסטר נשמע יותר טוב. אבל זה לא בגלל שהוא מונסטר אלא סתם בגלל שהוא עבה יותר מהכבל הזול. אם היו משווים את המונסטר לכבל זול בעל אותו העובי - ספק אם היה מורגש הבדל. לינק:
http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm#misleading

נערך לאחרונה ב:

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
ששששששש.....
רובנו יודעים את התוצאות,
של המבחן העיוור,
מישהו הולך "לאכול את הכובע" בגדול,
אבל עד יום המבחן,
נמתין בסבלנות.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מאיפה אתם מבינים במדידות ? ממתי אתם מודדים? מאיפה אתה
בא לי עם מדידות פתאום?

פעם נוספת, תן לי להרגיע אותך, הכבלים ימדדו בודאות גדולה זהה .....והבדיקה תתבצע,

אם לא הבנת עדיין....יותר משאתה רוצה את הבדיקה אני רוצה אותה !!!

אני רוצה שהכבלים ימדדו בשישי שבת הזה ולא יום לפני הבדיקה (גם מהבחינה שאני לא יכול להיעדר יומיים מהעבודה) .....וכמובן שהכבלים ימדדו בזריזות לפני הבדיקה עצמה.(לא יותר מרבע שעה נטו- ירשם בחוזה )
רוברט החביב והיקר, אל תהיה מצחיק.
רשמת תנאי למבחן בכך שההבדל המדיד בני שני הכבלים יהיה קטן מ X, ולפתע אתה טוען שזה לא קריטי?
אם אתה טוען שאין הצדקה למחיר הכבלים, עליך להוכיח זאת לגופו של עניין ולא להתנות את הבחינה בכך שההבדלים האלקטרוניים יהיו כאלה ואחרים.
כמו שנמר הסביר לך, המושג "כבל מהונדס" הוא מגוחך. מה רצית, שקוף יעשה משהו אקראי ואז תנסה לחבר את זה למגבר?
1) כל כבל הוא "כבל מהונדס".
2) המבחן הקובע הוא מבחן השמע. (לדעתי זה באמת לא מסובך להבין את שתי הנקודות הללו).
3) השימוש העיקרי במדידות זה לשם פיתוח ולשם בדיקת פס ייצור ולשם QA.

clip99, כמו בשירשור הקודם, גם כאן, הבעיה היא שאין לכם עמוד שידרה לוגי, בעוד שאתם מסתתרים מאחורי תעודות שקיבלתם מהטכניון.
האודיופילים לא מתיימרים להיות מדענים או מהנדסים. הם מחברים ושומעים הבדלים.
אתם טוענים שאין הצדקה למחירי הכבלים. על זה הויכוח. רוצה לפתוח דיון אחר? תפאדל.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני לא מבין את טענותיך - אשלח לך את המספר טלפון שלי בפרטי ונדבר אם תרצה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
אם כבל אודיו אחד שונה משמעותית מאחר באחת מהתכונות החשמליות המוכרות, אז ברור שיהיה הבדל בסיגנל ואז אין שום טעם למבחן עיוור.

המוכרות למי? לך? לרוברט?
אתם ה״תקן״ כאילו?

זו פחדנות לשמה. ואני רשמתי צ׳ק על פארש. וזו לא הפעם הראשונה שאני מציע את עצמי למבחן עיוור מבלי שמהצד השני ירתמו למשימה.

בויכוחים שלי עם אלה שלא שומעים הבדלים תמיד טענתי שיש הבדלים בסאונד וגם במדידות.

אתן לך דוגמא.
אני שומע תקליט של השניה של מהאלר בניצוחו של שולטי בהוצאה של דקה.
עם הכבל שלי שומעים את ההרכב המוסיקלי מאחור זז, נושם, מכין את הקשתות ומניח אותן על המיתרים לפני שהם מצטרפים לנגינה. בקטעים אחרים שומעים את חברי התזמורת מדפדפים בתווים.

בכבלים פשוטים, זולים, של מחסני חשמל וכאלה, הפרטים הללו לא בוקעים החוצה. מה תגיד?

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
התקן זה של RCA, אני מניח שהוא מסתמך עליו. קודם היו כבלי RCA רגילים, אח"כ הכבלים האודיופילים הקסומים הופיעו. מי שהיה קודם- קובע את התקן.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר,
אם הבנתי נכון, למה אתה צריך לזהות 19 מ 20 נסיונות? 11 מ 20 זה כבר טוב, 15 מ 20 זו לדעתי הבחנה מובהקת.

אריה

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
כמו שנמר הסביר לך, המושג "כבל מהונדס" הוא מגוחך. מה רצית, שקוף יעשה משהו אקראי ואז תנסה לחבר את זה למגבר?
1) כל כבל הוא "כבל מהונדס".
2) המבחן הקובע הוא מבחן השמע. (לדעתי זה באמת לא מסובך להבין את שתי הנקודות הללו).
3) השימוש העיקרי במדידות זה לשם פיתוח ולשם בדיקת פס ייצור ולשם QA.

הם כנראה מתכוונים שכבל לא מהונדס זה מוליך שנקנה בתחנה המרכזית מלופף בפלנלית (לקבל עובי) ושעל כל זה הולבש שרוול רשת פוליאתילן צבעוני עם דוגמת רקמה, ובשני צידי המוליך מולחמים קונקטורים מוזהבים גדולים מסין.:eek:
בקיצור פוזה של כבל..
שזה בעינייהם נקרא כבל לא מהונדס, ואמור גם להשמע זהה.:)

arix

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
83
יש לי שוב שאלות טכניות:
1. איך אתם בודקים את הכבלים חשמלית ? (עקום הענות בעזרת Audio Presision למשל ?)
2. היכן יהיה מחובר הכבל בבדיקה החשמלית ?
אני שואל את השאלות האלה כי למשל כבל א יהיה לו קיבול 19pf וכבל ב יהיה לו קיבול 50pf למשל.
אבל אם הקבל יבדק חשמלית בציוד שהתנגדות הכניסה שלו נמוכה לא תיהיה השפעה של הקיבול כמעט, אבל במערכת של נמר התנגדות הכניסה נגיד שהיא 20K , ואז הקיבול ישפיע יותר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הם כנראה מתכוונים שכבל לא מהונדס זה מוליך שנקנה בתחנה המרכזית מלופף בפלנלית (לקבל עובי) ושעל כל זה הולבש שרוול רשת פוליאתילן צבעוני עם דוגמת רקמה, ובשני צידי המוליך מולחמים קונקטורים מוזהבים גדולים מסין.:eek:
בקיצור פוזה של כבל..
שזה בעינייהם נקרא כבל לא מהונדס, ואמור גם להשמע זהה.:)
אני שולח לך את הטלפון שלי בפרטי - דבר איתי

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
יש לי שוב שאלות טכניות:
1. איך אתם בודקים את הכבלים חשמלית ? (עקום הענות בעזרת Audio Presision למשל ?)
2. היכן יהיה מחובר הכבל בבדיקה החשמלית ?
אני שואל את השאלות האלה כי למשל כבל א יהיה לו קיבול 19pf וכבל ב יהיה לו קיבול 50pf למשל.
אבל אם הקבל יבדק חשמלית בציוד שהתנגדות הכניסה שלו נמוכה לא תיהיה השפעה של הקיבול כמעט, אבל במערכת של נמר התנגדות הכניסה נגיד שהיא 20K , ואז הקיבול ישפיע יותר.
1. יש לי את ה-339 וה-334 של HP - המקבילה ל Audio Presision מלפני 40 שנה (בערך) וכך זה יבדק.
2. ליציאת הפאור כשהרמקולים לא מחוברים

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אם אות שמע אינו מטען חשמלי , מה הוא? מה עובר בכבל בנוסף ? מהם הכוחות שפועלים בכבל?

אומר לך בכנות,
לדעתי אם תחבר את כל התגובות שלי בעניין הזה ותנסה להפעיל קצת תבונה,יש סיכוי גדול בהרבה מ..סביר שתצליח בקלות לקבל תשובה לשאלתך.
מעבר לזה.. אין לי חשק להעלות גירה, כי בגילי זה גורם לי לצרבת.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
1. יש לי את ה-339 וה-334 של HP - המקבילה ל Audio Presision מלפני 40 שנה (בערך) וכך זה יבדק.
2. ליציאת הפאור כשהרמקולים לא מחוברים

עם עומס או בלי?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כשהכבל מהפרה מחובר לפואר אז זה בוודאי עם עומס

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
כשהכבל מהפרה מחובר לפואר אז זה בוודאי עם עומס
;)
כן.. זה עומס על ה-פרה, אך כתבת שאתה בודק ביציאה מהפאוור, האינך סבור שיש צורך להעמיס את היציאה לפחות ל 8 אוהם??

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
התשובות שלך הם "מאוד לא נחמדות" .....בלשון המעטה

מי קבע שעלי להיות נחמד??:)
אני נחמד לנכדים שלי, זה מספיק עבורי...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
;)
כן.. זה עומס על ה-פרה, אך כתבת שאתה בודק ביציאה מהפאוור, האינך סבור שיש צורך להעמיס את היציאה לפחות ל 8 אוהם??
לא, ואני נותן לך תרגיל מחשבתי להסביר לי למה זה לא חשוב כלל.....נראה אותך

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור