כמה מילים על הגברה

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לדיגיסאן
לדעתי, שימוש במושגים האלה הוא לא פרובוקציה. ההפך הוא הנכון: הסבר פשוט, ממצה ומדויק של מה משמעות כל מושג כזה ומה תפקידו בעסק, רק יעשה טוב.
לכן, אסור שההסבר יהיה מסורבל ומעל לכל לא ייתכן שיהיו בו שגיאות.
בנוסף, אגב אותו הסבר, שאמור להיות טכני להרחבת הידע בתחום, לא נכון להכניס דברים שהם מעבר לו.

למשל, הטענה שאוסף נתונים מספר איך הדבר הזה נשמע (או משמיע). זה, כידוע לכולנו, סיפור אחר לגמרי, גם בתגובות אליו.

פעם, כאשר הטרנזיסטור פרץ למרחב, כולם התרגשו מאוד מעניין ה-Damping Factor, סחורה שכידוע אינה מרובה במנורות. התגובה הייתה מקדם שנמדד באלפים. והנה באו כמה וכמה אנשים, נלסון פס אחד מהם, ואמרו שדמפינג פקטור זה חשוב, אבל לא כל המוסיף מוסיף, ומעבר לרמה מסוימת כל המוסיף גורע.
לכן, למשל, טוב לדעת מהו Damping Factor, מה המספרים המקובלים בכל מיני סוגי הגברה, מהו תורם והיכן הוא יכול לפגוע בצליל, למשל.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
לדיגיסאן
לדעתי, שימוש במושגים האלה הוא לא פרובוקציה. ההפך הוא הנכון: הסבר פשוט, ממצה ומדויק של מה משמעות כל מושג כזה ומה תפקידו בעסק, רק יעשה טוב.
לכן, אסור שההסבר יהיה מסורבל ומעל לכל לא ייתכן שיהיו בו שגיאות.
בנוסף, אגב אותו הסבר, שאמור להיות טכני להרחבת הידע בתחום, לא נכון להכניס דברים שהם מעבר לו.

למשל, הטענה שאוסף נתונים מספר איך הדבר הזה נשמע (או משמיע). זה, כידוע לכולנו, סיפור אחר לגמרי, גם בתגובות אליו.

פעם, כאשר הטרנזיסטור פרץ למרחב, כולם התרגשו מאוד מעניין ה-Damping Factor, סחורה שכידוע אינה מרובה במנורות. התגובה הייתה מקדם שנמדד באלפים. והנה באו כמה וכמה אנשים, נלסון פס אחד מהם, ואמרו שדמפינג פקטור זה חשוב, אבל לא כל המוסיף מוסיף, ומעבר לרמה מסוימת כל המוסיף גורע.
לכן, למשל, טוב לדעת מהו Damping Factor, מה המספרים המקובלים בכל מיני סוגי הגברה, מהו תורם והיכן הוא יכול לפגוע בצליל, למשל.

שלום יואל
אני מניח שכמו שאתה לא רוצה שיגידו לך מה לכתוב ואיך לכתוב, אתה בטח לא רוצה להגיד לאחרים...
במקביל, אם המידע על מושגים ומהותם חשוב לך, כל שעליך לעשות הוא לשאול.
סה"כ עם תגובות כמו של AK1 או ארז יהיה לפורום קשה למצוא מתנדבים לכתוב על מידע טכני.
בטח אחרי שיפתחו לנו גטו (פורום נפרד) כעצת ארז, המצב ישתפר (ב-2 המחנות).
סה"כ ההתרשמות שלי מהחברים הגולשים בפורום הזה, שהם באמת לא ממש מכירים את המונחים והצד הטכני,
אבל זאת מבחירה! ולכן מוזר לי שאתה חושב שהם רוצים לשנות זאת.
אני מתרשם שהם דווקא מבקשים שיניחו להם, ולא יניחו על מפתן דלתם מאומה מלבד שיתוף בחוויות או מוצרים חדשים.

האם תוכל בבקשה להצביע על שגיאות?
תודה

לגבי מקדם הריסון (DF) הוא רק אוזכר במאמר, אבל מאחר ואתה לא ה-1 שנוגע בסוגיה...
בהקשר המעבר מטכנולוגיה שפופרטית לטרנזיסטורית, הנתון DF היה נמוך, והיתה שאיפה להגדילו. כל זמן שלא נוצרו
מגברי SS עם DF גבוהה, איש לא ידע כיצד הם נשמעים...זה היה עולם שפופרתי, ששאף להתעלות על המגבלות וליצר
מגבר אידאלי: שבו ה-DF גבוהה, וכמובן עוד שורה של פרמטרים שבהם השפופרתי היה קצר מלספק את הסחורה.

אחרי שנוצרו, ובכלל בשאיפה למקסם את הנתון, פותחו שיטות, הסתבר שהוא לא הכי חשוב, וכאמור יש בו גם אלמנטים
שאינם משפיעים לטובה (במיוחד אם הושגו בדרך ערמומית (ראה ROTEL)...
מעבר לדוגמאות, אסכולות ושמות גדולים בעולם ההגברה, צריך לזכור שמדובר בשוק עם כללים עסקיים. מחיר, ביקוש,
VFM ויכולות של היצרנים. כך שהיכולות האלק' / גישה טכנוקראטית אינם תמיד המוטיב העיקרי.
אז טבעי (בטח לישראלים!) שבמקום שיש ביקוש למגברים עם DF גבוהה, תגיע חברה (או יותר) ויספקו את הסחורה,
במחיר מדהים, אך במרמה! אז היה מנהל שיווק שקודם שם, במחיר שמה הטוב (שהלך) של חברה שלמה.

מאחר ואתה חובב הדוגמאות, ראה את גישת המהנדסים בימי הטרום SS ל-DF, כגישת המדענים להבנת מבנה החומר.
אחרי מנדלייב, היה ברור שסוד החומר פוצח. לכל יסוד יש מספר זהה של אלקטרונים, פרוטונים ונאוטרונים.
כיום, אחרי שהבינו שיש כמה בעיות במבנה הזה (שאגב עובד נפלא בתעשיית הכימיה), השקיעו מליארדים ב-CERN
ומחפשים חלקיק אלוהי (הבוזון של היגנס), שיסביר את הכל...מהחליק של החומר ועד מבנה היקום.
אני לא בטוח שזה עונה לעוד כמה קושיות, כמו החומר האפל או הכוח האפל.
מה שמלמדנו, שבמהלך תהליך, אפשר לנצל נפלא את המידע הקיים, אבל חלק מהמידע עשוי להשתנות, עם תגליות
חדשות. בקצב ההתקדמות נטכנולוגי כיום, זה יהיה נכון לכל תחום, וה-CES מוכיח לנו שיש חידושים, והרבה!

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
209
נקודות
43
מממ, הלוואי שזה הייה עד כדי כך פשוט.

הבעייה העיקרית מבחינתי היא כשלומדים דברים שאינם נכונים ו/או צורת חשיבה מוטעית ו/או שימת דגש על דברים שוליים, וכל אלה במידה כזו שאולי עדיף לא ללמוד בכלל מאשר ללמוד אותם, אבל זה מה שקורה כשלומדים ממיכאל, ועל זה אני מתריע.

ואולי יש צורך ב"הגנה", שכן יש אנשים שהוטעו, שאינני חושב שהם פחות במשהו מאחרים, ואין לזלזל בהם, וייתכן שייש עוד רבים כמותם שלא הגיבו.

שאלה אם עדיף שייהייה כאן שקט ומנומס, ואנשים יכתבו שטויות ואחרים ישאלו שאלות מנומסות ווכלל הגולשים יתעייפו יעברו הלאה כשבראשם נשארות שטויות, או מצב שבו מתריעים -- חבר'ה, זהירות, יש פה הטעיית הציבור!

סביר שייש כאן לא מעטים שבטוחים שייש כאן מלחמה על "של מי יותר גדול" -- אז אני מצהיר מראש -- שלי לא גדול, הוא באורך של השכלה תיכונית, ואני לא בעניין של כבוד -- מדובר כאן בשטויות ברמה כל כך אלמנטארית שזה לא ביג-דיל להפריך אותן ולא צריך להיות גאון גדול בשביל זה, ואני לא בעניין אישי מול מיכאל, אני לא מכיר אותו בכלל ואין לי עניין בלהכיר, למרות שאני בטוח שהוא אדם טוב.

רק שהוא מטעה את הציבור, ועל זה לא נראה לי לשבת בשקט, ועל שאלות מנומסות הוא הפסיק לענות כבר מזמן -- כנראה שהוא הבין את הבעייתיות שבהצלת הדברים שהוא כתב.

עמי
גם אם זה לו אתה מגיב, טועה, הוא אינו טועה יותר או פחות ממך. גם לך, כפי שאתה מעיד על עצמך, אין "רזומה" כזה שמסמיך אותך לקבוע מסמרות בענין, למעט מה שאתה קובע ובשום שכל שהיא דעתך המאוד פרטית. אבל את ה"התקפה",שלך שנולדה ללא שום פרובוקציה או אף התייחסות מצד המותקף, קשה מאוד להחמיץ. גם ה"קביעה" הזו שלך מכוחה אתה בא להגן על ה"ציבור הרחב" מטעויות, נראית מאולצת, אפילו קצת נלעגת. זכותם של אנשים לחשוב שיש קשר בין נתונים לבין איכות או העדרה, זהה לזכותך לחשוב את ההיפך הגמור.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
זה העניין, שממש לא!

למיכאל יש כישרון לפחות בדבר אחד -- הוא יודע לסבך דברים ולמלא דפים בחישובים ואחוזים שעושים רושם גדול, מה שמאפשר לו להפיל אנשים למלכודת העכביש של אם-אני-לא-מבין-את-זה-אז-זה-בטח-מסובך.

למשל
נראה מרשים, לא? איזה דיוק! 39.39A!!! וואו!! הבנאדם בטח יודע מה הוא כותב!

אבל דווקא עודף הדיוק הזה מראה על אי-הבנה בסיסית נוספת.
  • ראשית, מגבר של 200W לעולם אינו מגבר של 200.00W, ובוודאי שלא בכל התדרים.
  • שנית, גם רמקול של 4 אוהם לעולם אינו מגבר של 4.00, אוהם, ובוודאי שלא בכל התדרים, כשהסטייה יכולה להיות משמעותית.
  • שלישית, הוזנחו כמה גורמים בדרך, כמו הכבלים, הקונקטורים וכו'.
  • רביעית, סביר שייש גם נפילת מתח על חוטי החשמל בביית -- חוטים רגילים לא מתוכננים לזרם של 40 אמפר!
וכו' וכו', כך שהסיכוי לזרם של בדיוק 39.39A הוא די זניח, מה גם שהתדירות לא נתונה.

בפיסיקה זה די אידיוטי לתת תוצאות בדיוק גבוה יותר מהנתונים על-פיהם אתה מחשב, וכאן יש שתי ספרות אחרי הנקודה, וכשתחום השגיאה גדול, כפי שהוא כאן, בכלל אידיוטי לתת דיוק גדול לתוצאה. בהגזמה, לא הגיוני לכתוב 56.913+/-11.459.

אז אני מבטיח לך שלא צריך דוקטוראט בפיסיקה בשביל מה שמדובר בו כאן -- עובדה שהצלחתי להבין -- כשם שלא צריך דוקטוראט במתימטיקה בשביל להפוך מאטריצות, אם כי לא כולם זוכרים איך עושים את זה (גם אני לא, אולי אוכל לשחזר, מקווה שלא אזדקק)

עמיר

היי עמיר
בתשובתך אתה מוכיח את נכונותה של ההצעה שלי לגבי מהנדס אלקטרוניקה בר סמכא שיוכל להביע את דעתו הנושאים הללו.
הציטוט שאתה מביא מוכיח זאת מעבר לכל ספק לדעתי לפחות.
גם ההספק הנתון של המגבר וגם ההתנגדות המוצהרת של הרמקול הינם ממוצעים הנמדדים לפי תקן מסוים וכך צריך להתיחס אליהם וכולם יודעים זאת.
לגבי כבלים וקונקטורים הרי שהספק המגבר נימדד ביציאה במעגל ועדיין אין השפעה של הללו בכלל.
לגבי הזרם (וכאן לדעתי טעותך הגדולה), מדובר בזרם המוצא של המגבר ולא בזרם החשמל היוצא מהקיר.
אם אינני טועה ולפי המעט שאני עוד זוכר, המתח במוצא המגבר נע באזור ה=7 וולט כך ש=40 אמפר הינם 280 וואט מה שסביר ביותר מבחינה חישובית אז על מה אתה מלין.
אם הדבר נכון, הרי שמי שטועה ומי שמטעה את "הציבור" במקרה הזה זה אתה.
לו היה "המהנדס" שאני מציע אומר את דברו, זה היה מקל על כולנו בהסקת המסקנות וחוסך דם רע.
בברכה

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מיכאל,

אתה מפספס את העיקר.
ראשית, תרשה לי לא להתייחס לדבריו של דיגיסאן...בכוונה לא הגבתי לדבריו ולא אגיב אליו דרכך.

אתה ממשיך בניסיונות שלך להטיל אשמה לכל עבר ולפזר רמיזות לא מחמיאות תוך כדי מתן פרשנות לא נכונה, כאילו שזה העיקר.
אתה באמת סבור שבפורום הזה יש מקום ל"מדריך לבחירת מגבר" שנשען כולו על השוואת של פרמטרים טכניים?
נכון, הפנייה שלי הייתה אליך משום שאתה מביא פוסט כזה למקום שידוע לך בוודאות שיצית אש.
זה קרה כבר בעבר ואין סיבה שהפעם זה יהיה אחרת.
למי רצית שאפנה? מישהו אחר כתב את המדריך הזה?
האם הפנייה שלי אליך כללה העלבות או רמיזות בסגנון שאתה כתבת כלפי?

מותר לכל אחד בארץ גם לאכול בשר לא כשר. אין בזה שום רע.
האם מותר לאכול בשר חזיר ליד בית כנסת או בשכונה של דתיים? למיטב ידיעתי אין חוק האוסר על זה.

האם רצוי לעשות את זה ליד בית כנסת או בשכונה של דתיים? לזה התכוונתי כאשר כתבתי קודם " לי זה נראה כסוג של פרובוקציה כי אתה כבר יודע מי הנפשות הפועלות כאן ולאן זה יוביל".

יותר פשוט למנוע הצתה של אש מאשר לנסות לשלוט בה כאשר היא כבר קיימת.

בחיאת נמר, אולי תפתח תת פורום "אלקטרוניקה" ולשם ייכנסו הדיונים הטכניים שבינם לבין איכות סאונד יש קשר לא מוכח?
כל מי שנפשו חפצה בדיונים הטכניים , ללא קשר להמלצות לבחירת ציוד, יימצא שם בית חם.

ארז

שלום
כמובן שיהיה לך נוח להתיחס למה שאתה בוחר, ולא להתיחס למה שתבחר שלא...
אז דיגיסאן ניסח את מה שקרה בפורום עד שהגבת! והוא תאר אותו מאוד יפה ונכון.
הוא גם סחט מ-AK1 את ההודעה שהוא זה שמעכיר את האווירה בפורום (לא אני).
נראה לי שיש אי הבנה גדולה.
האם אתה אומר שדברי פה על הפן הטכני הם עבירה חמורה ע"פ כללי הפורום?
לא ראיתי אזכור לכך בכללי הפורום, וקראתי אותם היטב.
כן ראיתי שיש בעיה עם קללות ופן אישי.
אז אותי הרחיקו בגלל קללה (2 אותיות) אבל AK1 יכול לכתוב לי אדיוט וזה בסדר.
מה שמוכיח שהמנהלים נוהגים איפא באיפא...או כדברי ירמיהו הנביא בתנ"ך::
"היהפוך כושי עורו, ונמר חברבורותיו" (ספר ירמיהו, יג, כג)
כמי שחזר בתשובה בחייו, אני יודע בדיוק מה הכללי התנהגות בבית הכנסת. ולא, לא צריך לכתוב אותם כמו את כללי הפורום.
וגם שם, יש מקום לכל אחד לבצע זאת בדרכו שלו: נוסח הקדיש, תנועות הצעד בתפילת עמידה ואפילו אופן לבישת הטלית.
כאשר יקבעו בכללי הפורום שאין לכתוב שום דבר טכני בפורום דו ערוצי, תאמין או לא, אכבד זאת.
ועד אז, אתה לא רב הפורום שפוסק מה ראוי ומה לא, לדון בו או לכתוב בו, כל עוד הוא נוגע 100% לנושאי הפורום.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
גגם ה"קביעה" הזו שלך מכוחה אתה בא להגן על ה"ציבור הרחב" מטעויות, נראית מאולצת, אפילו קצת נלעגת. זכותם של אנשים לחשוב שיש קשר בין נתונים לבין איכות או העדרה, זהה לזכותך לחשוב את ההיפך הגמור.
נו, שויין, עוד אחד שמתערב בלי לקרוא על מה מדובר בכלל.

הנושא אינו קשור בכלל לקשר בין נתונים לבין איכות או העדרה.

כל העניין הוא טכני -- פיסיקה או אלקטרוניקה או חשמל 101 -- איך שתרצה לקרוא לזה,.
ולא מדובר כאן על איזה פיסיקה תיאורטית או איזשהו משהו ברומו של עולם, שאז יש מקום לדיעות ואסכולות.

כאן מדובר בפיסיקה בסיסית, זרם, מתח, התנגדות, אימפדאנס, הספק, דבררים שלומדים בתיכון.

אז זה לא שאני מביע דיעה על יופי או טעם, אני טוען טיעונים טכניים ומצביע על כשלים טכניים ספציפיים בדבריו של מיכאל.
על דבריים שהתשובה להם היא מה ההתנהגות הפיסיקאלית, מה משפיע עליה, מה צריך לקחת בחשבון וכו'

ולשם כך, כאמור, לא צריך דוקטוראט ולא צריך IQ של 200.

עמיר

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
היי עמיר
בתשובתך אתה מוכיח את נכונותה של ההצעה שלי לגבי מהנדס אלקטרוניקה בר סמכא שיוכל להביע את דעתו הנושאים הללו.
גם ההספק הנתון של המגבר וגם ההתנגדות המוצהרת של הרמקול הינם ממוצעים הנמדדים לפי תקן מסוים וכך צריך להתיחס אליהם וכולם יודעים זאת.
לגבי כבלים וקונקטורים הרי שהספק המגבר נימדד ביציאה במעגל ועדיין אין השפעה של הללו בכלל.
לגבי הזרם (וכאן לדעתי טעותך הגדולה), מדובר בזרם המוצא של המגבר ולא בזרם החשמל היוצא מהקיר.
אם אינני טועה ולפי המעט שאני עוד זוכר, המתח במוצא המגבר נע באזור ה=7 וולט כך ש=40 אמפר הינם 280 וואט מה שסביר ביותר מבחינה חישובית אז על מה אתה מלין.
לו היה "המהנדס" שאני מציע אומר את דברו, זה היה מקל על כולנו בהסקת המסקנות וחוסך דם רע.
בברכה

שלום משה
אתה מפתיע אותי לרע!
המוצר שלך, אומר בדף הנתונים את הדברים הבאים: http://www.anthemav.com/products/anthem/integrated-amp/integrated-225

שים לב שבשורה שמתחת לכותרת: POWER AMPLIFIER
1047459996
ep
מופיע באותיות קטנות :
per channel, continuous RMS, 20 Hz to 20 kHz, <1.0% THD)

אי לכך, המשמעות של הדברים שהנתונים נכונים לכל המעטפת של המגבר, החל מהספק אפסי (נניח 1W) ועד מלוא ההספק, בכל תחום תדר השמע, וב-% העיוותים הנתון.
להבדיל ממגברים שאולי לא כך, דווקא בחרתי ב-Anthem 225, מפני שהנתונים שלו מפורטים ומרחיבים את הדעת.
נתונים שהם בחזקת: "תראו אותי" מצד אחד, אך בזהירות מצד שני, רוחב סרט במלו ההספק, הם עניין בעייתי.
מגברים נוהגים ליפול ברוחב סרט, כאשר העצמת אות במוצא גדלה (גם מגברי שרת וגם מגברי הספק!).
מצד שני, היצרן רוצה להתהדר ברוחב סרט של עד 100KHZ או 200KHZ (בהתאם לדף הנתונים), רש ששם הוא מדבר
על חצי ההספק (3dB-). ברם בתחום של 20HZ-20KHZ האפיצות ממש הדוקה: (+0, -0.15 dB.

לגבי המתח במוצע, ואיך מחושב הזרם, ואיך זה מביא להספק: יש מידע במאמר.
זה לא יכול להיות 7V, כי ב-8 אוהם זה פחות מ-1A וביחד זה הרבה פחות מ-10W ולא 225W.

לגבי החיסכון בדם ויזע, אם מי שהיה מעביר ביקורת היה ענייני ולא: תוקפני, אישי, מגדף, מקלל ומעכיר אווירה (ומודה בכך), היו ניתנות תשובות. לא זכור לי שמישהו מלבד AK1 העלה סוגיה טכנית ולא קיבל התיחסות נאותה.
לגבי AK1 הנושא אבוד. הוא עשה הכל לטרוק את הדלת ואין לי כוונה לפתוח אותה. לא משנה מה יעשה או יכתוב.
1047459996
ep
1047459996
ep
1047459996
ep

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
גם אם זה לו אתה מגיב, טועה, הוא אינו טועה יותר או פחות ממך. גם לך, כפי שאתה מעיד על עצמך, אין "רזומה" כזה שמסמיך אותך לקבוע מסמרות בענין, למעט מה שאתה קובע ובשום שכל שהיא דעתך המאוד פרטית. אבל את ה"התקפה",שלך שנולדה ללא שום פרובוקציה או אף התייחסות מצד המותקף, קשה מאוד להחמיץ. גם ה"קביעה" הזו שלך מכוחה אתה בא להגן על ה"ציבור הרחב" מטעויות, נראית מאולצת, אפילו קצת נלעגת. זכותם של אנשים לחשוב שיש קשר בין נתונים לבין איכות או העדרה, זהה לזכותך לחשוב את ההיפך הגמור.

שלום רועי
תודה (ורד)
אני שמח שיש צדיקים בסדום.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
שלום משה
אתה מפתיע אותי לרע!
המוצר שלך, אומר בדף הנתונים את הדברים הבאים: http://www.anthemav.com/products/anthem/integrated-amp/integrated-225

שים לב שבשורה שמתחת לכותרת: POWER AMPLIFIER
1047459996
ep
מופיע באותיות קטנות :
per channel, continuous RMS, 20 Hz to 20 kHz, <1.0% THD)

אי לכך, המשמעות של הדברים שהנתונים נכונים לכל המעטפת של המגבר, החל מהספק אפסי (נניח 1W) ועד מלוא ההספק, בכל תחום תדר השמע, וב-% העיוותים הנתון.
להבדיל ממגברים שאולי לא כך, דווקא בחרתי ב-Anthem 225, מפני שהנתונים שלו מפורטים ומרחיבים את הדעת.
נתונים שהם בחזקת: "תראו אותי" מצד אחד, אך בזהירות מצד שני, רוחב סרט במלו ההספק, הם עניין בעייתי.
מגברים נוהגים ליפול ברוחב סרט, כאשר העצמת אות במוצא גדלה (גם מגברי שרת וגם מגברי הספק!).
מצד שני, היצרן רוצה להתהדר ברוחב סרט של עד 100KHZ או 200KHZ (בהתאם לדף הנתונים), רש ששם הוא מדבר
על חצי ההספק (3dB-). ברם בתחום של 20HZ-20KHZ האפיצות ממש הדוקה: (+0, -0.15 dB.

לגבי המתח במוצע, ואיך מחושב הזרם, ואיך זה מביא להספק: יש מידע במאמר.
זה לא יכול להיות 7V, כי ב-8 אוהם זה פחות מ-1A וביחד זה הרבה פחות מ-10W ולא 225W.

לגבי החיסכון בדם ויזע, אם מי שהיה מעביר ביקורת היה ענייני ולא: תוקפני, אישי, מגדף, מקלל ומעכיר אווירה (ומודה בכך), היו ניתנות תשובות. לא זכור לי שמישהו מלבד AK1 העלה סוגיה טכנית ולא קיבל התיחסות נאותה.
לגבי AK1 הנושא אבוד. הוא עשה הכל לטרוק את הדלת ואין לי כוונה לפתוח אותה. לא משנה מה יעשה או יכתוב.
1047459996
ep
1047459996
ep
1047459996
ep

היי מיכאל
סליחה שאני מפתיע אותך לרעה הרי אני הוא שאמרתי שאני בור ועם הארץ וההתיחסות שלי לנושא הזרם היתה בתגובה לטענתו של עמיר שהחוטים בקיר אינם בנויים ל-40 אמפר ועניתי שמדובר בהספק המוצא של המגבר ולא זרם החשמל שזורם במערכת החשמל בבית.
אז מהו ממוצע המתח (AC) במוצא המגבר ? ומהי הנוסחה לחישוב ההספק ?

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
היי מיכאל
סליחה שאני מפתיע אותך לרעה הרי אני הוא שאמרתי שאני בור ועם הארץ וההתיחסות שלי לנושא הזרם היתה בתגובה לטענתו של עמיר שהחוטים בקיר אינם בנויים ל-40 אמפר ועניתי שמדובר בהספק המוצא של המגבר ולא זרם החשמל שזורם במערכת החשמל בבית.
אז מהו ממוצע המתח (AC) במוצא המגבר ? ומהי הנוסחה לחישוב ההספק ?

שלום משה
קרא את המאמר - כל התשובות לשאלותיך שם.
אתה מפתיע לרע, מפני שמדובר בנתונים של מוצר שאתה מייצג, מיבא ומוכר. והוא כן עומד בדרישות.
לכן התאור של התנהגות המגבר, נכונה בכל תחום התדר, בכל הספק בין אפס למלוא ההספק, ואם ההתנגדות תשתנה,
והיא משתנה, זה יהיה כדברי המאמר, בהתאם להספק באותו רגע. עד כ-150W המגבר יתנהג היטב.
מהתרשמות שלי, שלך, והדיווח של נמר - אין סתירה (לשם שינוי) בין הנתונים והחוויה.

באשר להספק מהקיר, הוא ממש זניח. ההספק הרגעי נלקח מהקבלים בספק הכוח, ואילו הזרם מהקיר נמוך בהרבה.
מה גם שבהספק המירבי הנתון (
Power Consumption (8 Ω load)Maximum800 W

אתה יכול לחשב שזה פחות מ-4A. ואם נחבר ניתור לזרם, תגלה שהוא כ-1/10 מזה!
1047459996
ep

צריך תמיד לזכור שיש יחס גדול בין ההספק הרציף, להספק הרגעי במוזיקה.
הנתון של ה-800W מתיחס לנתון רציף, ובמוזיקה, בחיים לא תגיע לשם. אולי בחיבור מקור כמו מחולל אות, ועומס של נגד.
אם תחבר רמקול ותשמיע את האות, זה ישמע מאוד חזק! ולא נראה לי שמישהו ירצה לעבור את החוויה...

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
משל בשבילכם:

ב 1640 (לספריה) בבוקר זרחה השמש במזרח ושקעה במערב. הרבה כתבו על זה פוסטים מאמריים ומה שרק תרצו.

קם אחד ואמר לא. השמש לא זורחת והיא גם לא שוקעת אלא הפוך - כדור הארץ נע סביבה ולכן כך זה נראה.

לקחו את "הגאון התורן" הצליפו בו מכות, מרטו שערותיו ושאר מריעין בישין - ואף אסרו אותו למשך 9 שנים שבסופן נפח את נשמתו.

והגאון התורן,בטרם נפח את נשמתו, היה זה שאמר (וגם צדק) "ואף על פי כן, נוע תנוע".

תמשיכו במלחמות שלכם. כדור הארץ ימשיך להסתובב סביב השמש ומידי כמה בקרים יהיה הגאון שיסביר למה השמש זורחת במזרח ושוקעת במערב. (ואפילו אני ראיתי את זה קורה ממש עכשיו לפני כמה דקות....)

והשמש? השמח חברים יקרים לא זורחת ולא שוקעת. היא שם - תמיד.

את האזהרה שלי לכיונו הלא רצוי של הויכוח כאן נתתי כבר מזמן כשהדברים עוד היו די טרים. אף אחד לא הרים את הכפפה (שקראתי לה "זהירות") ונדמה לי שאת האינקויזיציה כבר מזמן סגרו.

אז תמשיכו בויכוח הנפלא שלכם ולפני שאפרוש: השמש,חברים יקרים, היא לא זורחת ולא שוקעת. היא שם כבר מליארדי שנים ותשאר שם עוד כמה מליארדי שנים....

ולמי שהבין:טוב. ולמי שלא - כנראה את הפוסט הזה לא קרא.

ויכוח נעים ופורה.

מנחם.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
היי עמיר
בברכה
משה היקר,

בוא נעשה קצת סדר בבלגאן, בסדר?

ראשית, אין לי שום בעייה להודות בטעות – הנה, בעניין הזרם מהקיר טעיתי.

גם לזה לא צריך דוקטוראט – עליתי על זה די מייד אחר כך: אם המגבר הוא של 200W לערוץ, והוא עובד בשיא עוצמתו, אפילו בשני הערוצים, אז יוצא שהוא מייצר 400W, ולכן צורך זרם שמספיק לזה + overhead, בטח פחות בהרבה מקילוואט אחד, שזה לא 40 אמפר או קרוב לזה.

עם זאת:
  • האם בזה שהראית שטעיתי הוכחת שהטיעונים שלי בשאר המיקרים שגויים?
  • האם הראית בזה שנדרשת פיסיקה מעל לרמה תיכונית?
  • האם זו פעם ראשונה שאתה רואה שאנשים טועים, גם כאלה שלרוב מדייקים?
  • האם אני אמור, בתגובה ששירבטתי אליך ומייד לחצתי send בלי לחשוב פעמיים, לעמוד באותה רמת איכות כמו במאמר שנועד מראש להיות לימודי, שנכתב ביוזמתו של מי שיוצא לחנך אחרים באמצעותו?
  • האם נראה לך שהייתי עושה עניין של "הטעיית הציבור" בעקבות טעות או שתיים של מיכאל?
אבל מעבר לזה, אם טעיתי ברוב המקרים, אתנצל ואנקה את מה ש"ליכלכתי", כך שלא תרד מיוקרתו של מיכאל אפילו שערה אחת. אני לוקח אחריות על מה שאני עושה.

ובנוסף, האם ראית שמיכאל כתב אי פעם שהטיעונים שלי מופרכים? נראה שאת כל מה שהייה לו לומר הוא שפך במכתבים לאחרים, ומדיון ישיר הוא מתחמק בתואנת היעלבות, כבר הרבה לפני שאיבדתי את סבלנותי.

בוא תשאל אתה את פי האתון – האם הוא עומד מאחורי מה שכתב בכל/רוב המקרים (ללא התחמקויות בסגנון שנקט קודם, שהוא לא התכוון למה שכולם הבינו אלא למשהו אחר), והאם הוא חושב שטיעוני מופרכים בכל/רוב המקרים.

ואם הוא עונה ב"כן" לשתי השאלות, האם יואיל להסביר להדיוט את מה שהוא כתב?

אני לא בעניין "כבוד" פה, ואם טעיתי, לא איכפת לי לאכול את הכובע – סומבררו.
לפחות יצא שאלמד משהו וגם אוריד מלבי את אבן עניין "הטעיית הציבור".

עמיר

נ.ב., יש עוד דברים שאולי לא דייקת בהם, מעבר למה שמיכאל העיר לגביו, למשל "הספק הנתון של המגבר וגם ההתנגדות המוצהרת של הרמקול הינם ממוצעים הנמדדים לפי תקן מסוים וכך צריך להתיחס אליהם וכולם יודעים זאת" -- נראה שייש היודעים אחרת -- אין תקנים מחייבים. יש המחשבים הספק רק כשערוץ אחד מופעל, יש המחשבים כשמגיעים לעיוות של 0.1% ויש כשמגיעים ל-5% ויותר (בעיקר במנורות או בציוד סופר זול). ההתנגדות הנומינאלית של רמקול היא בדיוק כזו -- אין שום אפשרות לייצג במספר אחד את האימפדאנס של רמקול, היות והוא תלוי בתדר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
לגבי החיסכון בדם ויזע, אם מי שהיה מעביר ביקורת היה ענייני ולא: תוקפני, אישי, מגדף, מקלל ומעכיר אווירה (ומודה בכך), היו ניתנות תשובות
ep
ככל הידוע לי, לקלל פירושו לאחל שייקרה רע לאחר.
אם עשיתי זאת, אני מתנצל BIG TIME, ואני רוצה למחוק את זה מיידית. אני לא מאחל לך שום רע שהוא. חס וחלילה.

האם אפשר בבקשה להפנות אותי למקום? אם לא אתה אז מישהו שראה משהו שייכול להתפרש כך?

מבחינתי אתה יכול לכתוב למישהו בפרטי ושהוא יפנה אותי, בפרטי או בפומבי, למקום שייש בו משהו העלול להתפרש כקללה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אבל AK1 יכול לכתוב לי אדיוט וזה בסדר.
נראה לי שאתה מתחיל להגזים בהתקרבנות שלך.

אם אתה מתייחס לזה:
בפיסיקה זה די אידיוטי לתת תוצאות בדיוק גבוה יותר מהנתונים על-פיהם אתה מחשב, וכאן יש שתי ספרות אחרי הנקודה, וכשתחום השגיאה גדול, כפי שהוא כאן, בכלל אידיוטי לתת דיוק גדול לתוצאה

אזי זה בכלל לא אומר עליך שאתה אידיוט, רק שעשית משהו אידיוטי, שזה ממש לא שקול.

גם אני עשיתי טעות אידיוטית עם הזרם בקיר, אז מה?
כולם עושים מעשים אידיוטיים פה ושם.

אמנם העניין של אובר-דיוק הוא משהו שחוזר אצלך בהרבה מיקרים, כך שכנראה זה לאחר מחשבה, ואם זו התוצאה של המחשבה... נעזוב.

אבל בכל מקרה, הקטע המצוטט אינו "מכנה אותך אידיוט".

עמיר

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
ערב טוב עמיר
ראשית תודה על הכנות והיושר בהודאה על הטעות שנעשתה ברור בתום לב.
יש לי רק בקשה אחת שכולנו נחזיק בעמדה שישנה אפשרות שלמרות שאנחנו בטוחים בנכונות עמדה זו או אחרת, יש סיכוי שאנחנו טועים.
אין לי כל בעיה שאתה עונה למיכאל דרכי אבל יש לסיים את זה כאן בבקשה.
כולנו כאן כדי להתבטא ולהשכיל ולא להעניש.
שבוע טוב

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
ערב טוב עמיר
ראשית תודה על הכנות והיושר בהודאה על הטעות שנעשתה ברור בתום לב.
יש לי רק בקשה אחת שכולנו נחזיק בעמדה שישנה אפשרות שלמרות שאנחנו בטוחים בנכונות עמדה זו או אחרת, יש סיכוי שאנחנו טועים.
אין לי כל בעיה שאתה עונה למיכאל דרכי אבל יש לסיים את זה כאן בבקשה.
כולנו כאן כדי להתבטא ולהשכיל ולא להעניש.
שבוע טוב
אני מחזיק בעמדה שייש סיכוי ממשי ולא זניח שאני טועה -- האמת לא ממש אצלי בכיס, אני בעניין של "גילוי נאות" ולא מסתיר שהשכלתי היא תיכונית (+שנה בטכניון, לא סיפור גדול), כל מה שכתבתי פתוח לביקורת ולתיקונים, ולא חסרים כאן אנשים עם רקע טכני שיכולים להפריך כל טיעון שאינו נכון, וחלקם אולי ישמח לזה, וכפי שאתה רואה, אין לי בעייה עם "הודאות" בטעויות, ללא צורך ב"סחיטה".

מעבר לזה, אני אומר שאם מיכאל יסביר את דבריו בצורה מתקבלת על הדעת, לאו דווקא בפנייה אלי ובלי שזה ייחשב "דיון" איתי, אנקה כל ליכלוך שליכלכתי. עד אז, זה לא בחזקת ליכלוך אלא "אמת" לא נעימה.

בינתיים, נראה שהאינטרס שלו זה להסתגר כמה שיותר חזק בהיתקרבנות, שכן ככל שהוא יותר קורבן למצב שהוא שותף עיקרי ביצירתו, כך פחות הוא נידרש להתמודד עם הדברים שאמר.

אם נסתכל למשל בשירשור הנוכחי, התייסתי ל-3 נקודות ב"מאמר" של מיכאל:
  1. ההספק הוא רק סממן. יחד עם המספר (הגבוהה) מגיעים עוד יכולות. הראשונה היא יכולת להזרים זרם -- משהו שגם דיגיסאן תהה לגביו -- טענתי שממילא אי אפשר לקבל הספק גבוה בלי יכולת להזרים זרם, כך שזה לא תוספת. בנוסף, מיכאל הניח, משום מה, שרק למגבר חזק יכול להיות dynamic headroom גבוה וספק זרם רציני, מה שכמובן אינו נכון
    .
  2. בד"כ מגברים חזקים (בעצמתם ב-WATT), הם גם בעלי נתונים יותר טובים במקדם הריסון -- טענתי ש"
    Damping Factor לאו דווקא קשור להספק", ונתתי דוגמה ספציפית. מיכאל "הודה", בחצי פה, שיש מצבים ללא קשר בין עצמת המגבר למקדם הריסון"לא כתבתי "תמיד", ולא כתבתי שאין יוצאים מהכלל", אבל למרות שהתשובה הייתה לדיגיסאן, לא לי, הוא השאיר פתוח את השאלה איזה קשר מסתורי קיים שם, כלומר הוא הסכים שמה שהוא אומר לא לגמרי נכון, אבל לא עמד מאחרי הטיעון שלו ולא פירש​
    .
  3. הסברתי למה לדעתי ה- dynamic headroom אינו כנראה נתון חשוב במיוחד, כיוון שמדובר במצבי קצה שבמציאות לא מגיעים אליהם וגם כשמגיעים זה לא מאוד משנה. לזה לא הייתה התייחסות מאף אחד. אולי תמצא איזה דוקטור שייסביר האם זה נכון או לא ולמה. בינתיים אני לא רואה סיבה לפקפק בזה יותר מדי
כך שככל שהבנתי מגעת, מה שכתבתי אכן הצביע על קשיים/כשלים ב"מאמר"..

מקרה קודם הייה חמור יותר, כי אם חבר'ה הייו מחפשים מגברים לפי הצעתו של מיכאל להשתמש במחשבון אינטרנטי מסויים, הם הייו מגיעים למסקנה שהם צריכים מגברים מפוצצים (לא לכולם יש רמקולים עם נצילות של כמעט 100dB, אלא פחות מ-90dB). זה כבר יכול להיות נזק כלכלי ניכר (לא למי שמוכר מגברים :)), ונראה שהוא החמיץ כמה דבים משמעותיים ביותר.

אז לכן אני נזעק בעניין "הטעיית הציבור".

אני יכול רק להתריע -- לא כדאי להסתמך על דברי ה"מומחה" מיכאל.

אני לא אומר -- לא במפורש ולא במשתמע -- שכדאי להסתמך על דברי, במקום או בנוסף, ו/או שאני הגורו במקומו -- אין לי שום יומרות להיות גורו -- להיפך -- אני מצהיר בגלוי ופתוח מי אני ומה מגבלות השכלתי -- ובנוסף, אני גם לא יוצא ביוזמתי עם סדרות חינוך באלקטרוניקה כשבאמתחתי אי-הבנות בסיסיות.

מעבר לזה, ממילא כל אחד יעשה לפי הבנתו.

אבל זה באמת הגיע כבר למימדים של סערה אדירה בכוס מיים.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
ההספק הוא רק סממן. יחד עם המספר (הגבוהה) מגיעים עוד יכולות. הראשונה היא יכולת להזרים זרם -- משהו שגם דיגיסאן תהה לגביו...
עמיר, אל תנסה לגייס אותי לחיזוק חריצות הדעת הבוטה שאתה מציג. אני לחלוטין מסתייג מגישתך. אני את השיחה התרבותית שלי אנהל עם מיכאל בצורה קונסטרוקטיבית כדי להבין, ללמוד, וגם להתווכח אם יהיה חוסר הסכמה בינינו.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
דיגי.
אנא הרגע, גם ככה הביצים שאתה הולך עליהן בפורום הזה די סדוקות.
רוצה להגיב עניינית - תגיב.
רוצה לחלק ציוני אופי לחברים - תתאפק.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
עמיר, אל תנסה לגייס אותי לחיזוק חריצות הדעת הבוטה שאתה מציג. אני לחלוטין מסתייג מגישתך. אני את השיחה התרבותית שלי אנהל עם מיכאל בצורה קונסטרוקטיבית כדי להבין, ללמוד, וגם להתווכח אם יהיה חוסר הסכמה בינינו.
הרי שאלת שאלה שמראה, לפי הבנתי, על תמיהה מסויימת:
הי מיכאל, הנקודה הזאת לא כ"כ ברורה לי
אני לא רואה בציון העובדה שזה התמיה אותך ניסיון לגייס אותך או לערב אותך.

למעשה, זה נראה הרבה יותר כמשהו לתלות עליו את ה"תרבותיות" וה"קונסטרוקטיביות" לעומת "חריצות הדעת הארסית".

לא באמת מפתיע, במיוחד בעקבות שירשור ה"טכנוקראטים".
אז אני לא מופתע, וגם לא נעלב. אמרת אמרת. תהייה בריא

עמיר

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
דיגי.
אנא הרגע, גם ככה הביצים שאתה הולך עליהן בפורום הזה די סדוקות.
רוצה להגיב עניינית - תגיב.
רוצה לחלק ציוני אופי לחברים - תתאפק.

שלום
תוהה אני, מה הסיבה שאתה מחריש להתנהגותו של AK1, אבל על 2 וחצי פוסטים של דיגי, שהם מנומקים ובמקום (לטעמי)
אתה יוצא מגדרך ומיד מאיים עליו. זה פחות או יותר מה שעשיתה גם בפעם הקודמת, כשהתלוננתי עליו. (מפליא, מה?)
אני התלוננתי - ואתה כתבת 3/4 עמוד נגדי, בתוספת 1/4 על דיגי.
התיחסות זו, של איפא ואיפא האיומים, והתנהלותו הבוטה של AK1 אולי מראים יותר מכל את אופי הפורום הזה.
אתה לא רוצה שום דבר טכני פה - רק תגיד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור