כמה מילים על הגברה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
סוף סוף הבנתי למה אתה כל הזמן חוזר לכבילה ואומר שהיא מאוד חשובה...
WOW, רוזי1, שים לב עד כמה מצבך חמור!! אתה חושב שכבילה חשובה!!
זה הדבר הגרוע ביותר שאפשר להגיד על בנאדם!!

עד הפעם הבאה אנחנו מצפים שתשתפר!!
עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
986
נקודות
113
מיכאל,
אני באמת לא מבין מדוע אתה בוחר להביא לפורום הזה סגנון התבטאויות ואמירות שאתה כבר יודע שלא יעברו בשתיקה....
לא כל דבר שנרשם בתפוז יכול להיכתב כאן ללא תגובה ואתה יודע זאת היטב.
מילא אם היית מגיב עניינית לטענות הטכניות הנאמרות בתגובה ישירה לדברים שאתה כותב...אבל הרושם המתקבל מקריאת התגובות שלך לא מחמיא במיוחד.
חבל שאתה לא מסתפק בייעוץ ספציפי לחברים שמבקשים עזרה.
אני בטוח שאתה מבין שכל ניסיון שלך לכתוב מאמר/סקירה/מדריך לפי משנתך בפורום הזה לא יעבור בשתיקה מהסיבה הפשוטה שמשנתך לא מתאימה לרוח הפורום ולחברים הקבועים בו וכבר נאמר ש"ברומא תתנהג כרומאי"...
ברור גם שאתה תמשיך לדבוק בעמדותיך וכמוך גם שאר החברים פה. אז מה הטעם בזה?

מאחל לכולם שבת רגועה ושמזג האוויר ייתן קצת לשמוע מבלי להסתכן במכת ברק...
ארז

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני באמת לא מבין מדוע אתה בוחר להביא לפורום הזה סגנון התבטאויות ואמירות שאתה כבר יודע שלא יעברו בשתיקה....
ארז
הי חבר ארז!

למרות שכתיבה "דטרמיניסטית" תמיד מקפיצה אותי, הבעייה העיקרית שלי עם כתיבתו של מיכאל אינה הסגנון, אלא התוכן, אבוי, התוכן!!!

יחסית לזה ולהטעיית הציבור שבזה, מבחינתי אפילו בעיית הכתיבה ה"דטרמיניסטית" עוברת לשוליים.

עמיר

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מיכאל,
לא כל דבר שנרשם בתפוז יכול להיכתב כאן ללא תגובה ואתה יודע זאת היטב.
מילא אם היית מגיב עניינית לטענות הטכניות הנאמרות בתגובה ישירה לדברים שאתה כותב...אבל הרושם המתקבל מקריאת התגובות שלך לא מחמיא במיוחד.
חבל שאתה לא מסתפק בייעוץ ספציפי לחברים שמבקשים עזרה.
אני בטוח שאתה מבין שכל ניסיון שלך לכתוב מאמר/סקירה/מדריך לפי משנתך בפורום הזה לא יעבור בשתיקה מהסיבה הפשוטה שמשנתך לא מתאימה לרוח הפורום ולחברים הקבועים בו וכבר נאמר ש"ברומא תתנהג כרומאי"...
ברור גם שאתה תמשיך לדבוק בעמדותיך וכמוך גם שאר החברים פה. אז מה הטעם בזה?

מאחל לכולם שבת רגועה ושמזג האוויר ייתן קצת לשמוע מבלי להסתכן במכת ברק...
ארז

שלום
אני מוקסם מההגינות שלך, וטוב לבך.
אני כתבתי מאמר - גילוי דעת על נושא הגברה, טכני ברובו.
אנשים הגיבו.
AK1 בחר לתקוף, למרות שהיה הסכם של "שלום ולא להתראות". אין לי כוונה להתדיין עימו. זה כל רצונו, לגרור אותי לדיונים
אינסופיים, בעלי אופי אישי. הייתי בסרט. תודה, אך לא תודה. אגב, הוא מזדנב ותוקף בכל מקום ובכל הזדמנות.
למה ככה. מקפיץ לו את הפיוז...אןלי זה פותר לו בעיות של מצוקה נפשית שאותן הוא פורק בכתיבה. לא יודע - אבל הוא לא נרגע!
הופיע רוזי1, שמאז הפעם האחרונה שאחל לי שבת טובה, לא השתנה דבר ביננו, וזורק איזה מילה שבה הוא בוחר צד (שלא
היה לי ספק באיזה צד יבחר), בעיקר כדי להקניט.
אני משיב לו - בהקנטה.
ומכל זה מה שיש לך להגיד זה לי. ענק!

לגבי משנתי - צר לי, אבל לא ראיתי שהגבת עניינית למשנה שבשרשור הזה. גם הפורום לא. (מלבד כמה חיוביים).
היחיד שהתיחס לפן המשנתי היה AK1 והוא לא הגיב באופן ענייני. רוזי1 הצדיק אותו. גם הוא לא התיחס לתוכן.
ומה היא רוח הפורום?
כמו בשרשור שהרמקולים (B&W) נשמעו רע, וזאת בשל המיקום של הרמקולים, והציעו לבחור להחליף כבלים?
ויש כאילו פנינים למכביר פה. לזה אתה קורא רוח הפורום?

רוח הפורום (ללא קשר לסערה ש-AK1 ורוזי1 מנסים להציב מול דלתי), היא שכל אחד יכול לכתוב פה ולפתוח נושא בשרשור.
מתאים לך ומעניין אותך תקרא, תגיב
לא מעניין אותך, תמשיך הלאה.
כל אחד חופשי לבחור מה מעניין אותו. אם אתה בוחר להתחפר בחשכת הסתימת פיות, הדרת הידע, וגישת התקיפה האישית
תבורך.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
מיכאל פתח שרשור שכל עניינו אודיו וללא כל קשר לשום אדם.
קיבל התייחסויות, וגם ביקורות ענייניות.
ואז בא AK1 והתחיל לתקוף אותו אישית בארס רב (החל מהודעה 10).
רוזי הופיע והצטרף להשמצות (הודעה 19).
ואז בא ארז_וחני ובוחר לתת ביקורת דווקא למיכאל... על "סגנונו" (הודעה 23).
מה פיספסתי?

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
רוזי הצטרף (הודעה 19).
מה פיספסתי?

שלום
כלום.
נראה לי שהתאור שלך ממצא בדיוק את האופי של השרשור.
וגם את יכולת הקליטה ובחירה של ארז.
לפעמים צריך ערב סוער, עם ברקים ושלג, כדי לדעת מי רוצה לבעוט בך החוצה, ומי מזמין אותך להכנס ולהתחמם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
רוזי הופיע והצטרף להשמצות (הודעה 19).
מה פיספסתי?
בתוך כל ה"תקיפה האישית בארס רב" פיספסת את ההתייחסויות העניניות לדבריו, וכך בעוד מקרים דומים שבהם הוא, למיטב הבנתי, היטעה את הציבור בכל מיני "ענייני אודיו וללא כל קשר לשום אדם".

לדעתי, במידה מסויימת הטעיות כאלה עלולות לגרם נזק, וזה מקרה נפוץ ורגיל שהטיפול במזיקים נעשה בארס :)

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
אם לדעתך מיכאל טועה,
אז יכולת לסתור את דבריו באופן ענייני וללא ארס שמעיד רק עליך <נערך> ואינו תורם מאום לחיזוק טענותיך.
AK1, אתה האחראי להעכרת האווירה בשרשור הזה.
חבל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
לגבי משנתי - צר לי, אבל לא ראיתי שהגבת עניינית למשנה שבשרשור הזה... היחיד שהתיחס לפן המשנתי היה AK1 והוא לא הגיב באופן ענייני.
...
רוח הפורום (ללא קשר לסערה ש-AK1 ורוזי1 מנסים להציב מול דלתי), היא שכל אחד יכול לכתוב פה ולפתוח נושא בשרשור.
מתאים לך ומעניין אותך תקרא, תגיב
לא מעניין אותך, תמשיך הלאה.
כל אחד חופשי לבחור מה מעניין אותו. אם אתה בוחר להתחפר בחשכת הסתימת פיות, הדרת הידע, וגישת התקיפה האישית
תבורך.
גם הפעם, עם כל העטיפות שמסביב, התגובה שלי הכילה התייחסויות ענייניות וישירות, שכבר לא מפתיע שבחרת להתעלם מהן, כמו במיקרים קודמים.

מה שאני עושה הוא בדיוק לפי תיאורך "כל אחד יכול לכתוב פה ולפתוח נושא בשרשור. מתאים לך ומעניין אותך תקרא, תגיב. לא מעניין אותך, תמשיך הלאה". -- אתה יכול לפתוח פה איזה שירשור שאתה רוצה, ועשית זאת, והנושא "מתאים לי ומעניין אותי", ואכן הגבתי.

אני לא סותם לך את הפה, אני מעיר לך עניינית שהתכנים שאתה כותב הם בעייתיים ומהווים הטעייה, ואחרי שאני מעיר פעם ושוב פעם ושוב פעם, מה גם שהכתיבה "דטרמיניסטית" ויומרנית, כאילו "זו האמת", אני נהייה חסר-סבלנות לגבי התופעה.

מפתיע מישהו?

חוצמזה, מספר הפעמים שבהם אני "מזדנב אחריך ותוקף אותך" עדיין קטן ממש ממספר הפעמים שבהם כתבת דברים בעייתיים -- מה שמסתבר כקורה כמעט כל פעם שאתה כותב -- גם אני לא מחפש דברים שאתה כותב, וגם במקרים הלא רבים מדי שאתה כותב דברים שיכולים להועיל לא רק שאיני "תוקף", אלא אפילו מחזק/מצטרף וגם מזמין אותך להמשיך בהם.

אני בהחלט מבין ובטוח שאתה אדם טוב, עם צדדים יפים רבים, שכוללים גם אדיבות ונכונות לעזור, ואין לי שום דבר נגד האדם מיכאל, אלא יש לי קושי עם פן אחד שלו, זה היהיר והמתנשא, שממנה עצמו לגורו ומשפריץ "תורה" ו"משנה" עתירות שגיאות ואי-הבנות בסיסיות לכל הכיוונים, עד כדי הטעיית הציבור.
.
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אם לדעתך מיכאל טועה,
אז יכולת לסתור את דבריו באופן ענייני וללא ארס שמעיד רק עליך (מרמור? חוסר בטחון? אגו?) ואינו תורם מאום לחיזוק טענותיך.
AK1, אתה האחראי להעכרת האווירה בשרשור הזה.
חבל.
אכן, אני לוקח אחריות מלאה על "העכרת האווירה בשרשור הזה".

פשוט לדעתי יש כאן משהו שעקרונית חשוב (לי) יותר מאשר ה"אווירה" -- תהליך מתמשך ובלתי נפסק של הטעיית הציבור.

אולי הגיע הזמן שמישהו כאן יעמוד על רגליו האחוריות ויצעק את זה.

עמיר

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
גם הפעם, עם כל העטיפות שמסביב, התגובה שלי הכילה התייחסויות ענייניות וישירות, שכבר לא מפתיע שבחרת להתעלם מהן, כמו במיקרים קודמים.

מה שאני עושה הוא בדיוק לפי תיאורך "כל אחד יכול לכתוב פה ולפתוח נושא בשרשור. מתאים לך ומעניין אותך תקרא, תגיב. לא מעניין אותך, תמשיך הלאה". -- אתה יכול לפתוח פה איזה שירשור שאתה רוצה, ועשית זאת, והנושא "מתאים לי ומעניין אותי", ואכן הגבתי.

אני לא סותם לך את הפה, אני מעיר לך עניינית שהתכנים שאתה כותב הם בעייתיים ומהווים הטעייה, ואחרי שאני מעיר פעם ושוב פעם ושוב פעם, מה גם שהכתיבה "דטרמיניסטית" ויומרנית, כאילו "זו האמת", אני נהייה חסר-סבלנות לגבי התופעה.

מפתיע מישהו?

חוצמזה, מספר הפעמים שבהם אני "מזדנב אחריך ותוקף אותך" עדיין קטן ממש ממספר הפעמים שבהם כתבת דברים בעייתיים -- מה שמסתבר כקורה כמעט כל פעם שאתה כותב -- גם אני לא מחפש דברים שאתה כותב, וגם במקרים הלא רבים מדי שאתה כותב דברים שיכולים להועיל לא רק שאיני "תוקף", אלא אפילו מחזק/מצטרף וגם מזמין אותך להמשיך בהם.

אני בהחלט מבין ובטוח שאתה אדם טוב, עם צדדים יפים רבים, שכוללים גם אדיבות ונכונות לעזור, ואין לי שום דבר נגד האדם מיכאל, אלא יש לי קושי עם פן אחד שלו, זה היהיר והמתנשא, שממנה עצמו לגורו ומשפריץ "תורה" ו"משנה" עתירות שגיאות ואי-הבנות בסיסיות לכל הכיוונים, עד כדי הטעיית הציבור.
.
עמיר

שלום עמיר
אני לא רוצה ולא מעוניין לדון אתך בשום מקום בשום נושא. בחרנו להפרד, ברכנו בשלום ולא להתראות.
אף כי לבך זב, והפרידה קשה, ואתה נסחף חזרה באופן אובססיבי, אני לא רוצה בקשר. תפנים ותשלים עם זה.
לך לך לדרכך. כתוב לך שירים ושרשורים משלך, ואל תזדנב בשלי. מובטח לך שלא אכנס לשרשורים שלך.
שלום

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
כלומר אתה עובר בהצהרתיות על חוקי הפורום.
אני ניהלתי כבר פורומים בעבר, ובתור מנהל פורום הייתי מעמיד אותך על מקומך.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
ואם יש למישהו ספק שהפוסט שלי הכיל תגובות טכניות ענייניות לחלוטין, הרי הוא מחדש בהוצאת ה"עטיפות":

לדעתי, כל מה שנכתב ממילא לא אומר הרבה על איך המגבר נשמע, כך שאפריורית כל ההתעסקות בפרטים מיותרת.

רק דוגמיות:

• "ההספק הוא רק סממן. יחד עם המספר (הגבוהה) מגיעים עוד יכולות. הראשונה היא יכולת להזרים זרם" – זה בעצם ברור מאליו ולא באמת "עוד יכולות" -- אי אפשר לקבל הספק גבוה בלי יכולת להזרים זרם
    .
  • [ללא שינוי] לא כתוב מה היכולת השנייה, אבל אם הכוונה היא ל-Damping Factor, הוא לאו דווקא קשור להספק. למשל הנה מגבר מסידרה נמוכה של פאראסאונד, שהספקו 75W אבל ה-DF שלו הוא מעל 150, לעומת ה-Anthem האמור, שהספקו פי שלושה (225W), אבל ה-DF שלו הוא 80 בלבד, בערך חצי
    .
  • ב"עוד כמה עובדות על מגברים" מדובר על " הספק דינאמי עודף" [הורדת הערה, כל השאר ללא שינוי] אז רק לקבלת פרופורצייה עד כמה זה חשוב:
    מדובר רק במקרה שהמגבר נמצא בשיא ההספק שלו (שבהרבה מקרים אוזנינו ייקרעו הרבה קודם), והשאלה אם צריך/אפשר להזיז את כפתור הווליום בטיפה ימינה או שמאלה. בדרך כלל הנתון הזה נמדד במספרים כמו 2dB או פחות, כלומר פחות אפילו מהסטייה מלינאריות של רוב הרמקולים בשוק, ובוודאי זניח יחסית להשפעת החדר.
    .
  • ב"כמה עוצמה צריך, כדי כמה חזק לשמוע" שוב חוזרים על הקשיים שפורטו בעבר [שגם מהם אפשר "להוציא את העטיפות" באותה צורה ונשארים גם שם עם התייחסויות ענייניות לחלוטין]
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
שלום עמיר
אני לא רוצה ולא מעוניין לדון אתך בשום מקום בשום נושא. בחרנו להפרד, ברכנו בשלום ולא להתראות.
אף כי לבך זב, והפרידה קשה, ואתה נסחף חזרה באופן אובססיבי, אני לא רוצה בקשר. תפנים ותשלים עם זה.
לך לך לדרכך. כתוב לך שירים ושרשורים משלך, ואל תזדנב בשלי. מובטח לך שלא אכנס לשרשורים שלך.
שלום
אתה גם מבלבל בין וירטואלי למציאותי.

אנחנו לא בקשר ולא מתראים. אני לא יודע איך הפרצוף שלך נראה, ואתה לא איך שלי, אין ולא הייתה לא פרידה ולא אתון -- מעולם לא הייה חיבור. לא מעניין אותי אם אתה רוצה בקשר, אין וכנראה שלא ייהייה.

אין כאן שירשורים של מישהו. שירשורים שנפתחו על ידי מישהו אינם שלו.

ואני אמשיך להזהיר את קוראיך מפני מה שאתה כותב, עם או בלי "עטיפות".

עמיר

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
ההספק הוא רק סממן. יחד עם המספר (הגבוהה) מגיעים עוד יכולות.
הראשונה היא יכולת להזרים זרם. מרכיב חשוב ביכולתו של המגבר לשלוט ברמקול.
נוסחת ההספק אומרת שההספק (P) = לזרם בריבוע (I) כפול ההתנגדות (R).
לכן במגבר 40W, הזרם = 2.23ARMS , ואילו במגבר 200W הזרם = 5A RMS.
זרמי השיא, יהיו גדולים פי 5.64 (באותה עכבת).
פעם אחת פי 1.41 (= שורש 2) לשיא, ואח"כ פי 2 בגלל מתח ההיגב של הרמקול, ושוב פי 2 בגלל שההספק ב-AC
הוא 1/2 מההספק ב-DC.
הי מיכאל, הנקודה הזאת לא כ"כ ברורה לי.
הרי אתה מציג כאן את התלות הישירה בין הספק וזרם - היכולת לתת הספק שקולה בדוגמא/נוסחא שנתת ליכולת לתת זרם, ועומדת ביחס ישר אליה.
אני חושב שאתה מתכוון להתנגדות המוצא של המגבר:
במגבר אידיאלי נדרוש שהתנגדות המוצא תהיה כמה שיותר נמוכה, עד-כדי אפסית. זאת על-מנת שיוכל לדחוף כמה שיותר זרם לעומס (=רמקול), מבלי שתהיה ירידה במתח עליו.
ירידה כזאת במתח נוצרת בגלל שהזרם יוצר מפל מתח על התנגדות המוצא של המגבר, שמהווה מחלק מתח עם המתח הנופל על העומס. לכן נדרוש שהתנגדות המוצא תהיה קטנה ככל הניתן (= פחות מפל מתח עליה).
האם הטענה להתנגדות מוצא אפסית שקולה לטענתך לגבי "יכולת לדחוף זרם"?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הי, DigiSUN!

אמנם התערבת "נגדי", אבל אני מקבל שאפשר לראות את הדברים באופן ולידי גם מנקודת-מבט אחרת משלי, כך שאין לי בעייה עם זה.

אני דווקא שמח שהגעת.

אולי אתה יכול לומר האם יש סיבה אלקטרונית אינהרנטית למבנה של מגבר כך שייהייה קשר בין ההספק שלו לאימפדאנס-הפנימי שלו, כך שה-DF יעלה ככל שההספק עולה, כטענת מיכאל? והאם אותו הסבר תופס גם לטראנזיסטוריים וגם למנורות (עד כמה שזה בכלל רלוואנטי למנורות)?

מתוך הבנתי המוגבלת בנושא, אני יכול לחשוב רק על סיבה לא-אלקטרונית אלא נסיבתית :) לגבי אותו חלק מהמיקרים שבהם נראה כאילו יש מיתאם: הסיבה נעוצה אולי בכך שבמגברים החזקים יותר ==> יקרים יותר, משקיעים יותר גם באספקטים נוספים של התיכנון (נקודה חשובה שמיכאל לא התייחס אליה כשמנה את ייתרונות החזקים מול החלשים)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
הי מיכאל, הנקודה הזאת לא כ"כ ברורה לי.
הרי אתה מציג כאן את התלות הישירה בין הספק וזרם - היכולת לתת הספק שקולה בדוגמא/נוסחא שנתת ליכולת לתת זרם, ועומדת ביחס ישר אליה.
אני חושב שאתה מתכוון להתנגדות המוצא של המגבר:
במגבר אידיאלי נדרוש שהתנגדות המוצא תהיה כמה שיותר נמוכה, עד-כדי אפסית. זאת על-מנת שיוכל לדחוף כמה שיותר זרם לעומס (=רמקול), מבלי שתהיה ירידה במתח עליו.
ירידה כזאת במתח נוצרת בגלל שהזרם יוצר מפל מתח על התנגדות המוצא של המגבר, שמהווה מחלק מתח עם המתח הנופל על העומס. לכן נדרוש שהתנגדות המוצא תהיה קטנה ככל הניתן (= פחות מפל מתח עליה).
האם הטענה להתנגדות מוצא אפסית שקולה לטענתך לגבי "יכולת לדחוף זרם"?

שלום
הקשר בין התנגדות היציאה (או מקדם הריסון) והזרם אינו לינארי, ולא קשור ישירות.
לדוגמה, ניתן לקבל DF גבוהה גם ע"י משוב (ראה ROTEL) ומצד שני, יכולות הזרם אינם משתפרים.
הרעיון כפי שהו א בא לידי ביטוי, שמגבר של 200W יספק זרם, ושליטה על הרמקול ביתר קלות מאשר מגבר של 40W.
ולא כמו ש-AK1 ניסה לומר, שאף אחד לא שומע בעצמות הללו, בעצמות שכן שומעים, היתרון הזה כן בא לידי ביטוי.
באשר ליכולות הנ"ל, של הכפלת זרם בירידת ההתנגדות (עכבת) של הרמקול מ-8 אוהם ל-4 אוהם, תלויה ב-2 גורמים:
הספק כוח
יכולת הזרם של דרגת היציאה.
ע"פ הדוגמאות של האנטם 225, ניסיתי להראות מה מהנתונים נובע מהספק, ומה מהיכולת לספק זרם.
אני לא טוען שהתנגדות היציאה קשורה בכל אופן שהוא לזרם היציאה.
מה שכתוב במאמר זה שיש קשר בין עצמת המגבר למקדם הריסון. לא כתבתי "תמיד", ולא כתבתי שאין יוצאים מהכלל.
לגבי ההתנגדות יציאה,
1. לא היא שמגבילה את הזרם. הרי היחס בינה לעומס (הרמקול) הופך אותה לבטלה בשישים (או במאות!)
2. מקדם הריסון נתון גם כאשר המגבר לא עובד בשיא היכולת שלו, והוא נתון גם כאשר המגבר נמצא במצב מצוקה, שבו
הוא אינו עולה בהספק, באופן לינארי כתלות בעומס.
העובדה שמגבר מסוגל לתת הכפלה במקרה של 4 אוהם מול 8 אוהם, או לא, תלויה בספק ודרגת היציאה ולא ב-DF.
עבור 1* (ספק) מדובר בנפילת מתח עם עליית צריכת הזרם.
עבור 2* (דרגת היציאה) מדובר ביכולת של הטרנזיסטור להמשיך ולהגביר את הזרם (במתח נתון), בגלל הרכיב או מספר הרכיבים שבהם נעשה שימוש.
והרי לנו, במקרה של האנטם, היחס בהספק בין 8 אוהם ל-4 אוהם, לא מתבטא ב-DF (נתון כ-80).
זה היה בא לידי ביטוי אם המגבר היה מתנהג כמקור מתח אידאלי: ללא תלות בעומס.
אגב, יש כאילו, ויש כמו ה-Sunfire , שאתה יכול לבחור אם יעבוד כמקור מתח או זרם.

בכל מקרה, לא התכוונתי להיכנס לנושא מצד התכן, אלה לתאר את התוצאה, מקריאת הנתונים וההשלכות על מגבר מסוים.
ואני תוהה אילו העלה AK1 את הנושא, אם היית דג אותו מתוך המאמר, כנושא לדיון?

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18

פשוט לדעתי יש כאן משהו שעקרונית חשוב (לי) יותר מאשר ה"אווירה" -- תהליך מתמשך ובלתי נפסק של הטעיית הציבור.

אולי הגיע הזמן שמישהו כאן יעמוד על רגליו האחוריות ויצעק את זה.

עמיר

שלום ארז
קרא ותפנים.
רק שתדע למי לבוא בתלונות.
מעניין שאינך קם ומתקן את העוול.
ובטח שלא תלך להעביר ביקורת על התנהגות זו על AK1.
כמו שאמרתי: או"ם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
טכניקת דיון מעניינת -- לעוות/לבלבל את דברי האחר ואז להסביר שהעיוות אינו נכון:
שמגבר של 200W יספק זרם, ושליטה על הרמקול ביתר קלות מאשר מגבר של 40W.
ולא כמו ש-AK1 ניסה לומר, שאף אחד לא שומע בעצמות הללו, בעצמות שכן שומעים
לא "ניסיתי לומר" אלא אמרתי -- אבל בהקשר של dynamic headroom, לא בהקשר של damping factor!
.
מה שכתוב במאמר זה שיש קשר בין עצמת המגבר למקדם הריסון. לא כתבתי "תמיד", ולא כתבתי שאין יוצאים מהכלל
מצויין, אז באיזה סוג "קשר" מדובר, ומה סיבתו?
.
ואני תוהה אילו העלה AK1 את הנושא, אם היית דג אותו מתוך המאמר, כנושא לדיון?
אם לא -- אם גם אלה ש"מבינים" לא צועקים -- זה רק מחזק את הצורך בכך שמישהו יצעק על הטעויות וההטעיות!

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
שלום ארז
קרא ותפנים.
רק שתדע למי לבוא בתלונות.
מעניין שאינך קם ומתקן את העוול.
ובטח שלא תלך להעביר ביקורת על התנהגות זו על AK1.
כמו שאמרתי: או"ם.
רגע רגע רגע, חצי האמת זה לא כל האמת!!

אכן העכרתי את האווירה, אבל לא כמטרה לכשעצמה, אלא רק כמחאה אחרי שאתה הטעית את הציבור!!

למי בדיוק צריך לבוא בטענות, לגנב או למי שצועק שייש גנב ומעיר את השכנים משנתם?

למען הסר ספק -- זו רק אנאלוגייה -- אני לא מאשים אותך בגניבת כל דבר שהוא אי פעם -- אני בטוח שאתה אדם ישר.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור