אספרסו מוזיקה ושרת

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
קצת עצוב לעקוב ולקרוא את השירשור הזה באדיקות מתחילתו עד סופו ולחשוב שאם אתה לא יכול או לא מעוניין להכניס ידיים עמוק לכיסים ולקנות אביזר RC חכם בעשרות אלפי שקלים אז אתה לא יכול להיחשב לאודיופיל רציני, אם בכלל. מה שמנחם קצת זה לקרוא עד לסוף ולהבין שגם החברים שמאמינים שהם מחזיקים היום אביזרים חכמים יגלו תוך זמן קצר שגם האביזר החכם הנוכחי שלהם במערכת הביתית שלהם הוא גם בעצם אביזר טיפש.

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
לגבי המחיר, כמעט כל הפרוססורים הם יקרים מאד (זה דווקא הייתי אומר לשלילה) : Lyngdorf, JBL Synthesis, ASTRAL, TRINNOV, STORM AUDIO, DATASAT וכו' ובכולם ישמעו מדהים (מכיר את רובם). אגב גם עם MINIDSP שומעים מדהים אבל מסכים שלא ברמה של הפרוססורים הנ"ל אבל זה גם מחיר אחר לחלוטין ו-VFM הרבה יותר טוב.

שוב, כמעט כולם באותו מחיר פחות או יותר וכולם מתחרים בכולם.
יש מימוש מאד משמעותי גם לגבי סטריאו וגם לגבי סראונד ! לא חושב שיש חלוקה על כך.

למה זה שמוצר הוא יקר הוא אוטומטית נחשב כמשהו שלילי? אם המוצר עצמו נותן תמורה ממשית אשר לא קיימת אצל המתחרים ו/או עדיפה על זו שקיימת אצל המתחרים אז מן הראוי שיהיה לזה ערך כספי.

זה כן עשוי להיות משהו שלילי כשיצרן יוצא עם מוצר ובתוך 5 שנים מגיע כבר ל-MK3 כאשר כל עדכון מוצר כזה הרוכשים של הדור הנוכחי מאבדים עוד ערך מהמוצר שלהם והיצרן לא מאפשר להם אופציית שדרוג מתקבלת על הדעת אם בכלל.

יש מימוש מאד משמעותי גם לגבי סטריאו וגם לגבי סראונד ! לא חושב שיש חלוקה על כך.

עד כמה שאני מבין, אין מימוש לאותו DIRAC UNISON שהוזכר פה בקונסטלציה של סטריאו, אלא רק בקונסטלציה של סראונד וגם היא לא בדיוק טיפוסית אלא רחוקה מכך. היא טיפוסית אולי במטה של CEDIA / Herman או באולפן עריכה של Lucasfilm, אם כי שם משתמשים במערכות כיול אחרות.

ושלא תטעה, זה מה שיעשה הבדל של שמיים וארץ בין מערכות הכיול השונות שמוטמעות בפרוססורים השונים

על סמך איזה נתונים / השוואה אפשר לבסס אמירה שזה יעשה הבדל של שמיים וארץ?

כל התעשייה רועשת ונרגשת מאד מהמערכת הזו.
תקרא ותראה (יש סרטונים ברשת) מה קורה בחו"ל אצל מי שהתנסה בה.. ולפי אנשים בתעשיה - אין משהו שדומה לזה !

זה לא ממש המצב...

מכל מה שיצא לי לראות, ה״סרטונים ברשת״ ו״מי שהתנסה בה״ זה למעשה בן אדם אחד, שקוראים לו Gene Della Sala והוא הבעלים של Audioholics.

אני הייתי מפעיל ביקורתיות יתר על כל מה שמר Gene Della Sala אומר, מפרשן, דוחף לו, מעלה לדיון ובטח שבטח ממליץ. לא מאתמול יש לא מעט אנשים שטוענים שהאדם הזה הוא אחד האנשים הרקובים ביותר בענף בו הוא פעיל ולפני כשנתיים בערך, כשהוא בנה/שיפץ את הבית שלו הדבר הגיע לשיא כשהוא בלי בושה פנה ליצרנים עם המסר הבא: אני בונה חדר קולנוע ואני מציע לכם את הסידור הבא - תתנו לי את המוצר שאני מבקש לצמיתות ואני אעשה לכם בתמורה ביקורת, אפרסם אותו באופן חיובי ואוהד ואדאג שיהיה עליו שיח מתמיד במדיות השונות בהן אני נמצא, כשאני באופן אקטיבי אפרגן לו.

החלק השני של הסיפור הזה הוא שמי שהוא פנה אליו והעדיף שלא להכנס לסידור הזה, הוא דאג לייצר לו תדמית שלילית בכל הזדמנות.

חוץ ממנו מה שקיים בעיקר זה הסרטונים של Volvo ואולי עוד כמה יצרני רכב שעבורם נוצרה ה-Unison מלכתחילה לפני לא מעט שנים.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
קצת עצוב לעקוב ולקרוא את השירשור הזה באדיקות מתחילתו עד סופו ולחשוב שאם אתה לא יכול או לא מעוניין להכניס ידיים עמוק לכיסים ולקנות אביזר RC חכם בעשרות אלפי שקלים אז אתה לא יכול להיחשב לאודיופיל רציני, אם בכלל. מה שמנחם קצת זה לקרוא עד לסוף ולהבין שגם החברים שמאמינים שהם מחזיקים היום אביזרים חכמים יגלו תוך זמן קצר שגם האביזר החכם הנוכחי שלהם במערכת הביתית שלהם הוא גם בעצם אביזר טיפש.
כרטיס כניסה למועדון, כמו כרטיס חבר.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
מה זאת אומרת להחשב לאודיופיל רציני? יש איזה מבחן? צריך להציג חשבוניות לאיזה איגוד לקבל תעודה?
אין גבול למחיר שאפשר להוציא על ציוד
אפשר להנות מסטאפ גם באלפי שקלים ואגב גם RC יש פתרונות זולים בתוכנה וחומרה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
הדיון לקח תפנית מוזרה, שוב.
משיח על חדשנות באודיו ועל מה ב-pipeline של תחום הRC, חזרנו לדפוס האודיופילי הישן והטוב של התקוטטות על מה נחשב ל"קצה".

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
הסייפא הייתה מצחיקה. Touché.

לגופו של עניין, אני לא באמת חושב שאתה באמת חושב, שהייתה כאן איזו כוונה לטעון כי מי שאין לו רצון, או יכולת לרכוש RC הוא לא אודיופיל רציני...

זה מעולם לא נאמר, לא נרמז ובוודאי לא חלף אצל אף אחד בראש, כי זה רחוק מאוד מהאמת ובכלל לא רלוונטי לדיון.

ההתמקדות הייתה בחשיבות האבחנה מהו הבסיס ומהו התפל, גם אם התפל משפיע ושמיע.

ההתמקדות הייתה במדע ובמהות, המרכיבים את המושג הגדול הזה שנקרא אודיו, לעומת דברים שהם פרי מוחו הקודח של האודיופיל ושייכים למחוזות שהם רומנטיים ובדיוניים.

ההתמקדות הייתה באיך אנחנו נעזרים במדע על מנת למקסם את הסאונד ולייצר בסיס איתן, תוך שאנחנו משאירים את כל השאר לטובת הנאה ומשחקים טונאליים.

באשר לסייפא שלך.

מעבר לעובדה שהיא הייתה מצחיקה, בתאכלס, כל מי שנמצא ב- Bleeding Edge לא ממש מתרגש מזה, הוא מזמן התרגל לעובדה שהמכשיר הסופר מתוחכם שהוא מחזיק עכשיו ביד, יתכן ויהפוך ממש עוד מעט לאבן שאין לה הופכין...

בגלל זה שומרים על הקרטונים...

רן

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,873
נקודות
113
הדיון לקח תפנית מוזרה, שוב.
משיח על חדשנות באודיו ועל מה ב-pipeline של תחום הRC, חזרנו לדפוס האודיופילי הישן והטוב של התקוטטות על מה נחשב ל"קצה".
הצד החיובי של זה:
במובן מסוים זה קצת מאזן את התמונה. מי שחשב שRC זה פתרון קסמים מושלם, מביא בכנפיו שלום עולמי וסוף פסוק בדרך האודיופילית, אז לא, זו התחלה של דרך שיכולה לקחת כיוונים שונים ויהיו ככל הנראה תגליות חדשות שישנו את התפיסה שלנו גם לגבי פתרון הRC עצמו, (לדוגמא מתי ולמה הוא נתפס במוח כלא טבעי וכן הלאה).
מאוד מרתק והנושא הזה הוא רק בתחילת הדרך.
אז אפשר להרגע לבנתיים, האודיופילה המסורתית חיה וקיימת.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
איזה אמיץ! הכנת צוואה? ;)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מעבר לעובדה שהיא הייתה מצחיקה, בתאכלס, כל מי שנמצא ב- Bleeding Edge לא ממש מתרגש מזה, הוא מזמן התרגל לעובדה שהמכשיר הסופר מתוחכם שהוא מחזיק עכשיו ביד, יתכן ויהפוך ממש עוד מעט לאבן שאין לה הופכין...

רן
:)

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
הסייפא הייתה מצחיקה. Touché.

לגופו של עניין, אני לא באמת חושב שאתה באמת חושב, שהייתה כאן איזו כוונה לטעון כי מי שאין לו רצון, או יכולת לרכוש RC הוא לא אודיופיל רציני...

זה מעולם לא נאמר, לא נרמז ובוודאי לא חלף אצל אף אחד בראש, כי זה רחוק מאוד מהאמת ובכלל לא רלוונטי לדיון.

ההתמקדות הייתה בחשיבות האבחנה מהו הבסיס ומהו התפל, גם אם התפל משפיע ושמיע.

ההתמקדות הייתה במדע ובמהות, המרכיבים את המושג הגדול הזה שנקרא אודיו, לעומת דברים שהם פרי מוחו הקודח של האודיופיל ושייכים למחוזות שהם רומנטיים ובדיוניים.

ההתמקדות הייתה באיך אנחנו נעזרים במדע על מנת למקסם את הסאונד ולייצר בסיס איתן, תוך שאנחנו משאירים את כל השאר לטובת הנאה ומשחקים טונאליים.

באשר לסייפא שלך.

רן
תודה על שמירת הקרטונים - זה יעזור לי כשיגיע האביזר ללוחות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
במובן מסוים זה קצת מאזן את התמונה. מי שחשב שRC זה פתרון קסמים מושלם, מביא בכנפיו שלום עולמי וסוף פסוק בדרך האודיופילית
מעניין אם היה אחד -- אחד -- בכל הפורום, בין אם בעל מערכת RC ובין אם לא, שחשב "שRC זה פתרון קסמים מושלם".

כל הזמן נאמר שוב ושוב ושוב ושוב ועוד פעם, שהנקודה שאליה מגיעים אחרי טיפול אקוסטי, פאסיבי ו/או אקטיבי, היא נקודת התחלה עדיפה בהרבה לאודיופיליה הקלאסית מאשר בלעדיו, לא נקודת סיום. נאמר במפורש שממשיכים לפי האוזן, ללא אילוצים פיזיקליים/מדידים כלשהם.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
תודה על שמירת הקרטונים - זה יעזור לי כשיגיע האביזר ללוחות.

הלו, תרגע, קח מספר :p

אני חושב שכדאי ששניכם תרגעו...:)

אני מאוד מקווה שהצעד הבא של Trinnov , עליו כולם מדברים כרגע ומהמעט שאפשר לדלות, אכן יגרום לתחום הזה שינוי ניכר מאוד, בדיוק כמו שהם עשו בעבר...

.... בשאיפה רבה לא יצריך החלפת מכשיר.

זו חברה שהפלטפורמה שלה מאפשרת שידרוגים פנימיים בדמות החלפת כרטיסים.

הקיצר...Don't hold your breath

רן

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,873
נקודות
113
מעניין אם היה אחד -- אחד -- בכל הפורום, בין אם בעל מערכת RC ובין אם לא, שחשב "שRC זה פתרון קסמים מושלם".

כל הזמן נאמר שוב ושוב ושוב ושוב ועוד פעם, שהנקודה שאליה מגיעים אחרי טיפול אקוסטי, פאסיבי ו/או אקטיבי, היא נקודת התחלה עדיפה בהרבה לאודיופיליה הקלאסית מאשר בלעדיו, לא נקודת סיום. נאמר במפורש שממשיכים לפי האוזן, ללא אילוצים פיזיקליים/מדידים כלשהם.
לא על זה הדיון.
הדיון וההערה שלי התייחסו לשאלה האם הטכנולוגיה דהיום של מערכות RC היא סוף פסוק והתשובה היא שלא. אני הוספתי שלדעתי יתכן שאף ימצאו בה חסרונות מהותיים כגון חוסר אורגניות וחוסר טבעיות שהאוזן רגישה להם בתדרים מסויימים ויתכן שבעתיד ישפרו את פתרון ה- RC גם במובן הזה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא על זה הדיון.
הדיון וההערה שלי התייחסו לשאלה האם הטכנולוגיה דהיום של מערכות RC היא סוף פסוק והתשובה היא שלא. אני הוספתי שלדעתי יתכן שאף ימצאו בה חסרונות מהותיים כגון חוסר אורגניות וחוסר טבעיות שהאוזן רגישה להם בתדרים מסויימים ויתכן שבעתיד ישפרו את פתרון ה- RC גם במובן הזה.
אז כל הדיון הזה יכול להיחשב כאנלוג vs דיגיטל.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
אז כל הדיון הזה יכול להיחשב כאנלוג vs דיגיטל.
הדיון הוא על מציאות/מדע, מול פנטזיה נקודתית.

זה בערך הדיון, כמובן אחרי שמנקים את כל המילים הגרנדיוזיות....על אורגניות, אוויר, מוזיקליות וסאונד הולוגרמי שהשתלט על הסלון.

בנוסף, הדיון כשלעצמו הוא ברובו פילוסופי, תיאורטי ורומנטי, היות והוא מתנהל, בחלקו, על ידי אנשים שמעולם לא נחשפו לצד השני, לא שמעו את הצד השני והכי מגוחך/חמור/מוזר/מצחיק (תבחר את המילה הנכונה)

לא מוכנים להחשף בכלל לצד השני.

רן

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אני חושב שכדאי ששניכם תרגעו...:)

אני מאוד מקווה שהצעד הבא של Trinnov , עליו כולם מדברים כרגע ומהמעט שאפשר לדלות, אכן יגרום לתחום הזה שינוי ניכר מאוד, בדיוק כמו שהם עשו בעבר...

.... בשאיפה רבה לא יצריך החלפת מכשיר.

זו חברה שהפלטפורמה שלה מאפשרת שידרוגים פנימיים בדמות החלפת כרטיסים.

הקיצר...Don't hold your breath

רן
חחח הכל טוב - אני (יכול לדבר רק בשם עצמי) לא חווה שום "חרדת שדרוג" :cool:
בלי קשר, ההגיון המוצרי של להיות מודולרי ועל כן "future proof" - לעתים קרובות עושה הרבה שכל ברכישה, מאוד "פונה לרציו", אבל פאסט פורוורד שנתיים-שלוש ורוב היצרנים ינסו לתת לקונה המאוד מסויים ("bleeding edge") סיבה להחליף את הפלפורמה. משהו כמו "נכון, אני יכול להחליף ל32mb אבל היי, בחדש יש bus הרבה יותר מהיר, איתו אני באמת מכוסה לטווח ארוך...".
זה רחב יותר מאודיו כמובן.
בלי קשר#2 - אני מחבב (לעת עתה מרחוק) את טרינוב - יש להם חזון וביצים לעשות r&d אמיתי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ואולי לעשות כמו 'אפל' ולהאט את הדגם הקודם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור