WiiM Ultra המכשיר שעושה מהפכה בעולם האודיו

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אבל טענתי ההיפך :) שאנשים מעדיפים Harman על פני flat, והטענה נכונה לפחות במקרה אחד, אבל חשוב: הגורו של @Audiofile -- אמיר מ-ASR -- אומר במפורש שהוא בכלל לא מחפש flat, אלא עקומה ספציפית, שנראית כמו הקצנה של Harman.

ראה כאן, מתחת לגרף הראשון הוא כתב "The dashed line is the target I am after", והקו האמור הוא ממש לא flat אלא פלוס/מינוס של יותר מ‑5dB!
זו עקומת harman לאוזניות. היא לוקחת בחשבון את השוני בHRTF בהשוואה להאזנה לרמקולים. העקומה "שהוא מחפש" ברמקולים היא sloping response שבתורה מתכתבת עם האופן שבו רמקול (בארכיטקטורה "רגילה") עם פיזור חלק מחוץ לציר שנמדד flat אמיתי בחדר אנאקואי ישמע בחדר טיפוסי.
בכל מקרה, אף אחד לא רוצה לשמוע flat באוזן..

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אני אוהב Flat באקסטרים
מוניטור אולפני אבל מהכי ברוטלי שלהם , לא מהמוזיקליים שלהם.
גם הפרדת כלים מקסימלית
האם אני יכול להנות ממערכת עם סאונד שונה לגמרי נגיד ויניל פלוס מנורות?
כן
אבל אני יותר בקטע של לנתח את המוזיקה ולשמוע כל פרט מלהתענג על איזה מוזיקליות עילאית

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
audiofile :
התגובה הנ״ל זו היא דיעה או שמדובר בדוגמאות אמפיריות שמראות שהטענה ״הוכח שאנשים אוהבים סאונד נייטרלי הרבה יותר מ V shaped
והרבה יותר נהנים מסאונד נטול עיוותים מאשר סאונד עם עיוותים״
היא טענה לא נכונה ?
יש הוכחות לכאן ולכאן
גם המחקר של Toole לא כלל את כל האנושות אז אין ממש דרך לדעת
לדעתי באופן כללי יש מגמה לכיוון הסאונד הניטרלי
אין פה שומדבר אמפירי שיפריך את מה שכתבתי .

shushu

חבר משקיען
מעורבות
831
נקודות
113
אני אוהב Flat באקסטרים
גם הפרדת כלים מקסימלית
כן
אבל אני יותר בקטע של לנתח את המוזיקה ולשמוע כל פרט מלהתענג על איזה מוזיקליות עילאית
לך על רמקולים מוגברים כשיתאפשר, איזה ג׳נלק נחמדים. כנראה בזמן שתרכוש ה wiim יהיה לא רלוונטי.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
981
נקודות
113
יש הוכחות לכאן ולכאן
גם המחקר של Toole לא כלל את כל האנושות אז אין ממש דרך לדעת
לדעתי באופן כללי יש מגמה לכיוון הסאונד הניטרלי
אין פה שומדבר אמפירי שיפריך את מה שכתבתי .
אתה רציני ?
אתה מכיר מחקר אחד ש״כלל את כל האנושות״?
אפילו באישור תרופות לא עושים מחקר על כל האנושות.
אז אתה פוסל את המחקר על העדפת עקומת Harman כי הוא ״לא כלל את כל האנושות״.

וחוץ מלזרוק אמירה ״יש הוכחות לכאן ולכאן ״ אתה מסוגל להביא הוכחה שתומכת בדעתך ?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אתה רציני ?
אתה מכיר מחקר אחד ש״כלל את כל האנושות״?
אפילו באישור תרופות לא עושים מחקר על כל האנושות.
אז אתה פוסל את המחקר על העדפת עקומת Harman כי הוא ״לא כלל את כל האנושות״.

וחוץ מלזרוק אמירה ״יש הוכחות לכאן ולכאן ״ אתה מסוגל להביא הוכחה שתומכת בדעתך ?
מכיוון שאני לא בחקירה אז לא
דבר שני ה אודיופילים נחלקים בערך באמצע בין אלה שאוהבים אנלוג ויניל ומנורות וסאונד "חם" וכאלה שמעדיפים דיגיטל וסאונד אנליטי
ככה היה מאז ומתמיד
באופן כללי המגמה שאני חש בה שיש יותר הליכה לכיוון הניטרלי מאשר ה Colored

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
981
נקודות
113
מכיוון שאני לא בחקירה אז לא
דבר שני ה אודיופילים נחלקים בערך באמצע בין אלה שאוהבים אנלוג ויניל ומנורות וסאונד "חם" וכאלה שמעדיפים דיגיטל וסאונד אנליטי
ככה היה מאז ומתמיד
באופן כללי המגמה שאני חש בה שיש יותר הליכה לכיוון הניטרלי מאשר ה Colored
הנה שוב פעם אתה מדגים חוסר יכולת לנהל דיון ענייני.
כשאין לך יכולת להביא אסמכתא אחת לאמירה נוקבת שלך אז אתה בורח למחוזות של ״אני לא בחקירה״ או ״אני לא חייב״.

אין לך בעיה להפריח אמירות לא מבוססות ולהתחמק מלהביא אסמכתא אחת ל ״יש הוכחות לכאן ולכאן ״ וכאשר מראים לך את המחקר של Harman אתה פוסל אותו כי הוא לא נעשה ״על כל האנושות ״….

בקיצור , אין אפשרות לנהל איתך דיאלוג ענייני.
שכל אחד יסיק את המסקנה שלו לגבי ההתנהלות שלך.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אני אוהב Flat באקסטרים
גם הפרדת כלים מקסימלית
כן
אתה יכול לתת דוגמא למוניטור שנשמע פלאט בחדר?
כשאתה קורא מדידה, נניח בasr, אתה מסתכל על הגרף האנאקואי או על ה- estimated in room response?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אתה יכול לתת דוגמא למוניטור שנשמע פלאט בחדר?
כשאתה קורא מדידה, נניח בasr, אתה מסתכל על הגרף האנאקואי או על ה- estimated in room response?
תלוי כמה אתה שומע בnearfield תלוי אם אתה משתמש בRC תלוי עד כמה מטופל החדר וכו וכו
יש כמה מוניטורים שידועים כסופר פלאט
Genelec , Neumann את
אין מוניטור שלא שמעתי

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
תלוי כמה אתה שומע בnearfield תלוי אם אתה משתמש בRC תלוי עד כמה מטופל החדר וכו וכו
יש כמה מוניטורים שידועים כסופר פלאט
Genelec , Neumann את
אין מוניטור שלא שמעתי
יקירי אתה לא עונה לשאלה. באמת שאני לא "חוקר" אותך, רק מנסה לסנכרן את המונחים שנזרקים פה. אתה מכיר בהבדל בין שטוח-קו-ישר לשיפוע המתקבל כאשר שמים Genelec 8361A (לדוגמא, מהמדוייקים שיש) בתוך חדר אמיתי כזה, עם קירות?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
הנה שוב פעם אתה מדגים חוסר יכולת לנהל דיון ענייני.
כשאין לך יכולת להביא אסמכתא אחת לאמירה נוקבת שלך אז אתה בורח למחוזות של ״אני לא בחקירה״ או ״אני לא חייב״.

אין לך בעיה להפריח אמירות לא מבוססות ולהתחמק מלהביא אסמכתא אחת ל ״יש הוכחות לכאן ולכאן ״ וכאשר מראים לך את המחקר של Harman אתה פוסל אותו כי הוא לא נעשה ״על כל האנושות ״….

בקיצור , אין אפשרות לנהל איתך דיאלוג ענייני.
שכל אחד יסיק את המסקנה שלו לגבי ההתנהלות שלך.
אני פשוט לא מוכן להיות בחקירה ולהצטרך "להוכיח כל מילה שלי" מה שלא קורה עם אף אחד אחר כאן
אומר את דעתי וזה עדיין לא מתקבל
כשכולם יביאו הוכחות לכל מילה שלהם אני אצטרף אין לך מה לדאוג זה ,כשזה נטו אד הומינם-פחות

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
יקירי אתה לא עונה לשאלה. באמת שאני לא "חוקר" אותך, רק מנסה לסנכרן את המונחים שנזרקים פה. אתה מכיר בהבדל בין שטוח-קו-ישר לשיפוע המתקבל כאשר שמים Genelec 8361A (לדוגמא, מהמדוייקים שיש) בתוך חדר אמיתי כזה, עם קירות?
מין הסתם שבחדר "רגיל" לעומת חדר אנאקואי התוצאות הן שונות
GLM אמור לצמצם את ההבדלים
תוסיף לזה ישיבה קרובה ותקבל Direct sound מושלם

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
מין הסתם שבחדר "רגיל" לעומת חדר אנאקואי התוצאות הן שונות
GLM אמור לצמצם את ההבדלים
תוסיף לזה ישיבה קרובה ותקבל Direct sound מושלם
טוב התקדמנו קצת. ה-glm אגב, כברורת מחדל, יכוון לעקומה עם ה-slope, אם תבקש ממנו, תוכל ליצר קו מאוזן, לא שאני מכיר מישהו שעושה את זה...
ככל שיש יתרון לnear field, גם אנשי מקצוע שומעים כך בעיקר כדי לנטרל התערבות "פרועה" יותר של החלל, כדי להחליק את העקומה ולא כדי לקבל קו מקביל לאופק. ובכלל, יש כמה וכמה גישות אצל מי שעושה מיקס (במאסטרינג זה יותר מתכנס ואחיד) איך מתאים להם לשמוע - אבל כולם כולל כולם יוצאים מהנחה שאם אתה שומע ברמקולים - תהיה לחדר מעורבות. זה כולל את מי שעושה מוסיקה ואת מי שמתכנן רמקולים. ניר פילד יכול להיות נחמד אבל זה לא מצב שמייצג את "כוונת המשורר". אם האלטרנטיבה היא חדר שמזמבר לך הכל - לך על זה, ללא ספק, אבל אם יש לך רמקול שמפזר טוב, חדר סביר (שלא לדבר על rc) - תן לחדר לתרום את חלקו...

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,197
נקודות
113
ככה היה מאז ומתמיד
אחת השטויות הכי חסרות בסיס ולא נכונות בעליל!!!! שיצאו לך מהמקדלת מאז היותך פה בגלגול הנוכחי. המשפט הזה נמצא שם ברמה של הצהרת המחץ שלך ש- "אוזניים הן לא מדד".

תשמע חביבי,
אתה זורק כאן שטויות לאין קץ, מתגרה, מגלגל רימונים לחדרים ואז אתה יענו מתקרבן שרק לך מדברים כפי שמדברים ורק אתה מקבל פה את היחס שאתה מקבל.
יש לי הצעה בשבילך, בהמשך לריבוי הסיפורים שלך שבכל הפורומים בעולם אתה אהוב ונערץ, אז בוא עשה לכולנו טובה ובמיוחד לעצמך,
לך לך לדרכך לאותם פורומים אהובים וחסוך מכולנו, שוב, גם מעצמך כמובן, את הסבל והיחס הלא הוגן שאתה "מקבל" פה. יש מספיק שיט במדינה בימים הללו, אנשים (גם חברים פה) מתמודדים יום יום עם דברים לא פשוטים בלשון המעטה כך שה-stress שאתה מכניס פה כבר עבר את רמת המיותר והפך למעיק. פשוט מעיק.

לא משעה, לא חוסם ולא נועל את השרשור (בינתיים), אבל נותן לך כאן קריאה להרגיע(!) חביבי, תרגיע(!!)
מכאן, תפרש את זה איך שאתה רוצה, אבל אני אומר לך שסף ההכלה אליך הולך ואוזל.

יום טוב ושקט!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
981
נקודות
113
אני פשוט לא מוכן להיות בחקירה ולהצטרך "להוכיח כל מילה שלי" מה שלא קורה עם אף אחד אחר כאן
אומר את דעתי וזה עדיין לא מתקבל
כשכולם יביאו הוכחות לכל מילה שלהם אני אצטרף אין לך מה לדאוג זה ,כשזה נטו אד הומינם-פחות

לנהל דיאלוג רציני זה חקירה ?
בניגוד אליך עמיר הביא אסמכתא לאמירה שלו אז גם האמירה שלך ״מה שלא קורה עם אף אחד אחר כאן״ גם היא לא נכונה אבל חוסר הדיוק שלך (בלשון מעודנת….) כבר לא מפתיע.
אתה זורק הצהרות לא מבוססות ואז מתפלא שמבקשים ממך אסמכתא שתומכת בזה.
עמיר הביא את המחקר להעדפת עקומת Harman (המעוותת) על פני flat , שזה בניגוד גמור לקביעה שלך ומה התגובה הלא עניינית שלך ?
״המחקר לא נעשה על כל האנושות״….
תגיד, איך אתה לא מתבייש לכתוב את הדבר המטופש הזה ?

אולי יש פורומים אחרים שבהם ניתן לכתוב כל שטות ואף אחד לא מאתגר את השטויות.

פה זה כנראה עובד אחרת אז אל תתפלא שנכנסים בך כל פעם שאתה זורק אמירה מפוצצת ובורח מלהביא אסמכתא אחת ….

בקיצור , מומלץ לך להתאים את עצמך לפורום כי ההיפך זה לא יקרה.

מעניין מה דעתם של אלה שטוענים שסתם מתנפלים עליך. האם ההתנהלות הזאת ורמת ההתייחסות שלך לדיאלוג נראה להם סבבה.

נערך לאחרונה ב:

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אחת השטויות הכי חסרות בסיס ולא נכונות בעליל!!!! שיצאו לך מהמקדלת מאז היותך פה בגלגול הנוכחי. המשפט הזה נמצא שם ברמה של הצהרת המחץ שלך ש- "אוזניים הן לא מדד".

תשמע חביבי,
אתה זורק כאן שטויות לאין קץ, מתגרה, מגלגל רימונים לחדרים ואז אתה יענו מתקרבן שרק לך מדברים כפי שמדברים ורק אתה מקבל פה את היחס שאתה מקבל.
יש לי הצעה בשבילך, בהמשך לריבוי הסיפורים שלך שבכל הפורומים בעולם אתה אהוב ונערץ, אז בוא עשה לכולנו טובה ובמיוחד לעצמך,
לך לך לדרכך לאותם פורומים אהובים וחסוך מכולנו, שוב, גם מעצמך כמובן, את הסבל והיחס הלא הוגן שאתה "מקבל" פה. יש מספיק שיט במדינה בימים הללו, אנשים (גם חברים פה) מתמודדים יום יום עם דברים לא פשוטים בלשון המעטה כך שה-stress שאתה מכניס פה כבר עבר את רמת המיותר והפך למעיק. פשוט מעיק.

לא משעה, לא חוסם ולא נועל את השרשור (בינתיים), אבל נותן לך כאן קריאה להרגיע(!) חביבי, תרגיע(!!)
מכאן, תפרש את זה איך שאתה רוצה, אבל אני אומר לך שסף ההכלה אליך הולך ואוזל.

יום טוב ושקט!
זאת דעתי
לא ידעתי שדעות שונות מהמיינסטרים זה לא דבר לגיטימי
אפשר לחשוב גם שרק אנשים אחרים סובלים ורק אני פה בכלל באי בהוואי נהנה מכל שניה
חבל שכמנהל לא גינית את המילים"היפות" שעפו פה לכיווני בלי קשר לאם התחברת לתוכן דבריי או שלא, בכל פורום אחר אנשים היו עפים על טיל על רבע מהכינויים האלה , ובטח לא על דעותיהם ככל שלא מסכימים איתן.
רוצה לחסום ? תחסום
אני תמיד אגיד את *דעתי* כמו שאני עושה בכל פורום שבו אני נמצא .

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,197
נקודות
113
בוא בוא... את משחק של המסכן תשחק בבית ולא איתי!!
עוד לפני כל ההכלה והמילים החמות שקבלת פה מאנשים, השטויות שיוצאות לך כאן מהפה בכל מקום אחר היית כבר עף על טיל בליסטי למאדים ועל הדרך גם אח"כ היו עוד מתבלים באיזו אמרה אנטישמית ככה רק שלא יחסר.
אז בוא, חסוך ממני את מילות החסד שלך. עלי זה פשוט לא עובד. אני כבר חי את הפורום הזה שנים רבות. ראיתי כבר את כל הסוגים והמינים. מספיקה לי רק הכותרת לזהות לאן כל שרשור דו ערוצי ילך ומי ישתתף בדיון ומה יהיה מרבית התוכן שלו.
לא סתם על כל שרשור שלך אני פוקח עין כי ברור שלבסוף טוב לא ייצא ממנו. חביבי, אתה לא בסטטיסטיקה, אתה הסטטיסטיקה עצמה לשרשורים מעצבנים.
וכעת, לכאורה, לגופו של עניין,
יש הבדל תהומי בין "דיעה" לבין קביעת עובדה. אתה משחק כאן משחק יענו מתחכם כאילו כולנו כאן טיפשים. אתה מציין "עובדות" במסווה של דיעה. הרי ברגע שנכנסים איתך לעובי הקורה אתה בורח "לזכויות האדם להביע את דעתו" וצועק "חופש הדיבור וכולכם יכולים לקפוץ לי" אתה לא באמת מגבה דבר מכל השטויות שאתה כותב כאן.

לסיכום,
בבקשה שחרר את הקורבן המסכן. תכיר בעובדה שיש כאן אנשים שכבר הספיקו לשכוח את מה שאתה עוד למדת על תחום האודיו הדו ערוצי המעשי ולא התיאורטי. זו לא בושה! דווקא החברה הוותיקים והכבדים ביותר בתחום כאן הם בעלי הראש הפתוח ביותר והם אלא שכל הזמן מנסים ולומדים עוד וצוברים עוד ניסיון. מה לעשות שזה מייצר ידע וניסיון שהרבה פעמים עולים על כל דף מדידה שיצא מאיזה מחשב...

דבר נוסף,
כולם היום כאן יודעים מה דעתך, רמת הידע שלך, גישתך ואותן עובדות שעבורך הין עובדות כמו יום וליל. קיצר, הבנו.
לכן אני מבקש ממך להתקדם הלאה ובפעם אחרונה: להפסיק לריב פה עם כל מה שזז!!

תודה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
זו עקומת harman לאוזניות. היא לוקחת בחשבון את השוני בHRTF בהשוואה להאזנה לרמקולים. העקומה "שהוא מחפש" ברמקולים היא sloping response שבתורה מתכתבת עם האופן שבו רמקול (בארכיטקטורה "רגילה") עם פיזור חלק מחוץ לציר שנמדד flat אמיתי בחדר אנאקואי ישמע בחדר טיפוסי.
בכל מקרה, אף אחד לא רוצה לשמוע flat באוזן..
יאללללהההה.... יא פלצן ;).
למדתי HRTF. תודה!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,197
נקודות
113
נסה להתאפק ולשלוט בעצמך ולתת לשרשור הזה להסתיים מעצמו. מיצינו.
אתה לא תמיד חייב לתת את המילה האחרונה...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
בוא בוא... את משחק של המסכן תשחק בבית ולא איתי!!

יש הבדל תהומי בין "דיעה" לבין קביעת עובדה. אתה משחק כאן משחק יענו מתחכם. כאילו כולנו כאן טיפשים. אתה מציין "עובדות" במסווה של דיעה.
התבלבלת, כפרה. מציין דעה במסווה של עובדה. :)
כולם היום כאן יודעים מה דעתך, רמת הידע שלך, גישתך ואותן עובדות שעבורך הין עובדות כמו יום וליל. קיצר, הבנו.
לכן אני מבקש ממך להתקדם הלאה ובפעם אחרונה: להפסיק לריב פה עם כל מה שזז!!
להגנתו ייאמר שהוא לא רב, הוא פשוט תולעת. מי שרב זה מחרחרי מדון כמוני. אבל למה לקחת לו את זה? הוא נהנה מזה, תן לו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור