שאלה על כבל חשמל

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,196
נקודות
113
יש גם מקומות/אתרים ארז ששולחים טיוטא ליצרן לפני הביקורות .היצרן יכול להחליט שהוא לא מסכים שיפרסמו את הכתבה .
ויש אתרים כמו פה ממש - שאומרים את האמת שלהם.
הייתה לי פעם בקשה כזו דומה. היבואן דרש לוודא שהכתבה חיובית לפני שהיא עולה.
הבחור קיבל טלפון תוך 30 שניות מהבעלים ונקרא לסדר. פסיק לא נערך בכתבה. סיפור אמיתי!!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,196
נקודות
113
לא מדוייק!
דעה: הקפה בארומה לא טעים לי..
על השאלה אם כבל חשמל משפיע על הצליל אין מקום לשום דעה, או שכבל חשמל משפיע או שלא! רק תשובה אחת נכונה מבין שתי האפשרויות…
קרוב. כמעט.
מה לעשות, עד כמה שזה נשמע לא הגיוני, אבל כן!! יש אנשים שלא שומעים הבדל בין כבלים. גם יש אנשים שלא שומעים הבדלים בין רמקול cerwin vega לרמקול של wilson. זה עדיין לא אומר שאין הבדלים. יש, רק שלא כולם שומעים אותם. עניין של רצון וניסיון.
את אחותי למשל, אין לה שום רצון לשמוע את ההבדלים כי זה פשוט לא מעניין אותה. זה לא אומר שהם אינם או ישנם.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
127
נקודות
43
אגב אתם משחקים בקטנות
ביפן אודיופיל התקין עמוד חשמל שלם בחצר שלו רק כדי שהוא יקבל חשמל נקי.
וזה נקרא בעיניך לשחק בגדול? אודיופיל רציני באמת לא היה מסתפק בפחות מתחנת כח פרטית משלו.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
קרוב. כמעט.
מה לעשות, עד כמה שזה נשמע לא הגיוני, אבל כן!! יש אנשים שלא שומעים הבדל בין כבלים. גם יש אנשים שלא שומעים הבדלים בין רמקול cerwin vega לרמקול של wilson. זה עדיין לא אומר שאין הבדלים. יש, רק שלא כולם שומעים אותם. עניין של רצון וניסיון.
את אחותי למשל, אין לה שום רצון לשמוע את ההבדלים כי זה פשוט לא מעניין אותה. זה לא אומר שהם אינם או ישנם.
אדם לא שומע הבדל בין אם בגלל המערכת שלו או בין אם בגלל שיש לו בעיה בשמיעה לא משנה בשום צורה את העובדה שלשאלה אם לכבל חשמל יש השפעה על הצליל יש אך ורק תשובה אחת נכונה ולכן אין פה עניין של דעה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
לא מדוייק!
דעה: הקפה בארומה לא טעים לי..
על השאלה אם כבל חשמל משפיע על הצליל אין מקום לשום דעה, או שכבל חשמל משפיע או שלא! רק תשובה אחת נכונה מבין שתי האפשרויות…

לא בכל החלפה יש הבדל שמיע.
לא יצא לך להחליף כבל חשמל שלא ממש עשה הבדל ?
אם לא אז התמזל מזלך והצלחת להרכיב סטאפים מספיק שקופים שכל שינוי בכבל חשמל היה שמיע.
אם ההבדל לא שמיע אז להצהרה ״כבל חשמל משפיע״ אין ממש חשיבות.

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63
למה אתה חושב שזה בעייתי?
זה כל פעם מוצר עם כיוון אחר בסאונד.

אחד מדגיש יותר את הגבוהים, השני מדגיש יותר את הנמוכים וכיוצ"ב. אקולייזר טיפש.

כל עוד נותנים לנבחן לבחור את 2 הכבלים ואת ה -20 שניות של הקטע הנבחן, זו משימה מאוד מאוד קלה.

רן

רן
האם ההבדלים מדידים או שהם רק נתנים לשמיע.
האם ערכת מדידות עבור כבלים שונים?
אם כן מה ההבדלים?

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
קרוב. כמעט.
יש לדעתי בעיה עם הכבלים להבדיל (לא שזה גם לא קורה עם ציודים אחרים, אך לרוב זה בכבלים) - שכבל הוא עניין של התאמה הרבה יותר מכול שאר הרכיבי המערכת.
כלומר כבל חברה נחשבת, יקרה וכו' ורכיבי מערכת להפליא יכול להביא תוצאה ממש לא טובה, ואותו כבל במערכת אחרת יכול להביא לפלאים ונפלעות - ואם דבר כזה קורה - מה על כתב לעשות? זה בעיה.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
לא בכל החלפה יש הבדל שמיע.
לא יצא לך להחליף כבל חשמל שלא ממש עשה הבדל ?
אם לא אז התמזל מזלך והצלחת להרכיב סטאפים מספיק שקופים שכל שינוי בכבל חשמל היה שמיע.
אם ההבדל לא שמיע אז להצהרה ״כבל חשמל משפיע״ אין ממש חשיבות.
ואזי באים ושמים אותו כבל במערכת אחרת ופתאום - VOILA - כולם נופלים... התאמה התאמה ושוב התאמה

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
רן
האם ההבדלים מדידים או שהם רק נתנים לשמיע.
האם ערכת מדידות עבור כבלים שונים?
אם כן מה ההבדלים?
ממה שאני יודע זה לא מדיד
באתר שלא אזכיר את שמו כי לא אוהבים אותו פה עשו מדידה ולא יצא שום הבדל בין כבל יקר לפשוט
הרי אות לא עובר שם. עובר זרם. אפשר למדוד התנגדות אולי

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
ממה שאני יודע זה לא מדיד
באתר שלא אזכיר את שמו כי לא אוהבים אותו פה עשו מדידה ולא יצא שום הבדל בין כבל יקר לפשוט
הרי אות לא עובר שם. עובר זרם. אפשר למדוד התנגדות אולי
ממה שאני יודע - גם לא מדיד כמוצר נפרד .
גם כבל רמקול - לא מצאו הבדל .
השאלה שנשאלת האם משתמשים בסט המדידה הנכון והאם יודעים מה הוא .
אבלללל - בחדרים שמדדו את התגובה של הרמקולים בחדר כן מצאו הבדלים בכבלי רמקולים לעניין המדידות - אני לא בדקתי בעצמי .
מבחינתי ההבדל היה גדול מאוד ולא היה צורך למדוד את זה .
את ההבדל הגדול ביותר ( להפתעתי הרבה ) שמעתי עם כבל AES שבכלל מעביר מידע דיגטלי

אז מבחינתי ההבדל קיים בהחלט .
אני מדייק את הכבלים בסוף אחרי שהמצב כבר טוב יחסית

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
אבלללל - בחדרים שמדדו את התגובה של הרמקולים בחדר כן מצאו הבדלים בכבלי רמקולים לעניין המדידות - אני לא בדקתי בעצמי .

בוקר טוב דן
בכבלי רמקולים גם אני שמעתי הבדלים אם כי לא הצדיקו לדעתי השקעה גדולה (כבל ב 1000 שח בהחלט מספיק)
דובר כאן על כבלי מתח שעד כמה שאני מבין אי אפשר למדוד אותם יותר מדי. בטח לא להצביע על מדידה שיכולה לגרום לשינוי סאונד.
להשקיע נניח 10000 דולר על כבל מתח ? נראה לי מתאים אולי למישהו עם מערכת של מליון דולר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
יש לדעתי בעיה עם הכבלים להבדיל (לא שזה גם לא קורה עם ציודים אחרים, אך לרוב זה בכבלים) - שכבל הוא עניין של התאמה הרבה יותר מכול שאר הרכיבי המערכת.
כלומר כבל חברה נחשבת, יקרה וכו' ורכיבי מערכת להפליא יכול להביא תוצאה ממש לא טובה, ואותו כבל במערכת אחרת יכול להביא לפלאים ונפלעות - ואם דבר כזה קורה - מה על כתב לעשות? זה בעיה.
בגלל זה הביקורות הן בעיקר להעביר את הזמן.
היה באתר מבקר ששם את המגבר שלו על שרפרף

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113

זה מאוד נכון מה שרשמת.

לפני כמה זמן
השאלתי מאחד היבואנים הנחמדים שלנו.

סט כבילה
מחברה ידועה יוקרתית

3 כבלי חשמל זהים
זוג XLRים

כבר בדקה הראשונה שניגן
הרגשתי מעין מחנק ואיטיות
מה שלא הרגשתי בכלל לפני ולהפך.

רצתי עם הסט שבועיים
ובדקתי וניסיתי להתרגל לשינוי
אבל הסט הנל, לא עבד טוב אצלי.

וחזרתי בזריזות לכבילה שלי.

והחזרתי בנימוס ותודה רבה לאותו יבואן נחמד שהואיל להשאיל לי בלי זמן מוקצב.

סקירות על כבלים זה הדבר הכי אינדיווידואלי שיש.

לא הייתי שולל סקירות באופן גורף על פריטים אחרים במערכת.

כמובן כל ביקורת או סקירה זה רק "כלי" נוסף להנגיש שיווקית את הציוד ולספר עליו באופן כללי ואישי של אותו כותב שיכול גם להיות 180 מעלות אצלך.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
בוקר טוב דן
בכבלי רמקולים גם אני שמעתי הבדלים אם כי לא הצדיקו לדעתי השקעה גדולה (כבל ב 1000 שח בהחלט מספיק)
דובר כאן על כבלי מתח שעד כמה שאני מבין אי אפשר למדוד אותם יותר מדי. בטח לא להצביע על מדידה שיכולה לגרום לשינוי סאונד.
להשקיע נניח 10000 דולר על כבל מתח ? נראה לי מתאים אולי למישהו עם מערכת של מליון דולר
בוקר טוב לירן ,
מה שלומך ?
ההבדלים בין כבלי חשמל בהחלט שמיעים . לפחות בכל הבדיקות שאני עשיתי לבד וגם אלו שהוזמנתי אליהם .
מעבר לזה מדברים על סינרגיה שהיא כמובן המפתח למערכת שמעלימה את עצמה(ככל שניתן) וזו בעיני המטרה הסופית.
אבל המפתח הזה תקף לכל דבר בתחום שלנו והוא גדול וחשוב יותר ממחיר או נראות המוצר ( בעיני) .
יש סינרגיה בין מגבר לקדם לדוגמא - שמתחילה קודם כל בסינרגיה חשמלית פשוטה מאוד .
צריך לכתוב על זה משהו מקיף .נושא חשוב מאוד .
אז אותה סינרגיה של כבל ,תקפה גם למגבר-קדם. למגבר-רמקול וכמובן לרמקול-חדר.אין הבדל פה מבחינתי בין הכבל ששם "הסנירגיה היא הכל" .
הכל צריך לדבר יחד -מהרמה הטכנית הבסיסית ואז ורק אז לעבור לרמת הסנירגיה הסונית שלדעתי היא חשובה כמובן אך שולית הרבה יותר.
אתן דוגמאות פשוטות:
קדם לדוגמא שמוציא נקי רק 1.5 וולט מחובר למגבר שמבקש ברגישות כניסה 3 וולט :
המגבר יוציא רק חצי מההספק שלו וגם זה אחרי שהפרה כבר מתחיל להוציא "זבל".

במקרה ההפוך והשכיח - קדם שמוציא 6 וולט ומגבר עם רגישות כניסה של 2 וולט.
הפרה לא ממצה את הטווח הדינמי שלו כלל- ותמיד התוצאה תהיה קטנה,לחוצה ולא טבעית- ביחס למה שהיא יכולה להיות.

אני דיי בטוח שרוב האנשים מקבלים החלטות על סמך התאמה חשמלית ואפילו לא מודעים לכך.

בסטים של יצרנים - הנושא הזה כמובן מותאם.
אבל אתה מכניס דאק חיצוני ואז שוב צריך סינרגיה חשמלית- קןדם כל.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113

הראיתי
לחברה בשבת מה איטרקונקט של "גרפיט" ללא מתכת עושה , שלא לדבר על כבלי רמקול מפחם ,זה משפיע מאוד

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
הראיתי
לחברה בשבת מה איטרקונקט של "גרפיט" ללא מתכת עושה , שלא לדבר על כבלי רמקול מפחם ,זה משפיע מאוד
שמעתי פעם גרפיט במערכת והזמרת נשמעה כמי שקמה מהשינה.
שמעת פעם SINE על מערכת רזה? מתכון לצילצולים באוזנים
שמעת פעם סילטק סיגנצ'ר על מערכת נפוחה? זה מתכון לויברציות של החדר.

בחיאאת ראבאק, זה לא החומר - זה היישום

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
231
נקודות
63
כבלים עובדים בעיקר מול תיאום עכבות בין המכשירים-מה שנקרא "יושב טוב"-כבל שמותאם בין הרכיבים.
לכבלים יש עכבה והיגבים קיבוליים והשראותיים מה שהופך את הכבל לפילטר לסוג מסויים. אפשרי למדוד כבלים באמצעות ציוד מדידה יקר
מודד LCR המבצע בדיקה באמצעות 4 point prob עם עומק מדידה של 100MHZ.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הינה, איך ששאלה על אפשרות יצירת כבל חשמל הופכת לדיון נצחי על הכבלים:) לא שזה רע...
הכוונה (בעניי) כשאומרים "כבל טוב" או "כבל לא טוב" אני מביא לדבר הכי פשוט שיש:
כבל "טוב" - זה כבל שמשתלב טוב ומתאים למערכת שלך ואך ורק שלך ומביא שינוי שמתאים ומקובל אליך ואך ורק אליך.
כבל "לא טוב" - זה בדיוק ההפך.
אין קשר לא ליצרן, לא לדגם, לא לחומר, לא למחיר ולא לשום כלום
אני זה שכתבתי שאין כבל טוב , יותר טוב, וממש אבל ממש טוב אבל הוצאת את דברי מהקשרם לאודיופיליה במשפט "אין קשר לא ליצרן, לא לדגם, לא לחומר, לא למחיר ולא לשום כלום".
זו ממש הכרזה שגויה ומקוממת. אין הבדלים בין נחושת ברמת ניקיון נמוכה מעורבת בחומרים שמפריעים למוליכות? אין שזירה וגאומטריה גרועות שיוצרות קרוס טוק, אשראות וקיבוליות? חבל על שאתה כותב דברים כל כך לא מקצועיים וחסרי בסיס.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
כבלים עובדים בעיקר מול תיאום עכבות בין המכשירים-מה שנקרא "יושב טוב"-כבל שמותאם בין הרכיבים.
לכבלים יש עכבה והיגבים קיבוליים והשראותיים מה שהופך את הכבל לפילטר לסוג מסויים. אפשרי למדוד כבלים באמצעות ציוד מדידה יקר
מודד LCR המבצע בדיקה באמצעות 4 point prob עם עומק מדידה של 100MHZ.
זה נכון אולי לכבלים שעובר בהם אות אודיו. מה העכבה קשורה לכבל מתח
הרי כל הזמן מדברים פה על חוליה חלשה בשרשרת
מה יותר חוליה חלשה מהחוטים של 1.5 מ״מ שמטיילים לנו בקירות הבית
אז אני מסכים שכבל מתח יהיה צריך להיות מסוכך טוב כדי שלא ייצר השראות אבל כבל כזה אפשר לרכוש גם ב 50 דולר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור