שאלה על כבל חשמל

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
3. בהנחה שתשתית החשמל היא העיקר ואין בעצם אפשרות להגיע לרמות מצוינות, בלי עובדה זו, האם אפריורית ניתן לומר שכל החדרים , בכל תערוכה באשר היא, ישמעו קטסרופה, לאור העובדה שאין שום טיפול בתשתית שם.
קטסטרופה זה מושג סובייקטיבי או אבסולוטי?
אני אנסח זאת כך שמערכות בתערוכה שמחוברות לשקע החשמל בקיר של החדר במלון מורידות את הפוטנציאל שלהן באחוזים ניכרים והתוצאה שנשמעת היא נכונה לסיטואציה או בהשוואה למערכות אחרות שמחוברות לשקע דומה בחדר אחר ומכאן לא מסכים עם הנחתך.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
בוקר טוב לירן ,
מה שלומך ?
ההבדלים בין כבלי חשמל בהחלט שמיעים . לפחות בכל הבדיקות שאני עשיתי לבד וגם אלו שהוזמנתי אליהם .
מעבר לזה מדברים על סינרגיה שהיא כמובן המפתח למערכת שמעלימה את עצמה(ככל שניתן) וזו בעיני המטרה הסופית.
אבל המפתח הזה תקף לכל דבר בתחום שלנו והוא גדול וחשוב יותר ממחיר או נראות המוצר ( בעיני) .
יש סינרגיה בין מגבר לקדם לדוגמא - שמתחילה קודם כל בסינרגיה חשמלית פשוטה מאוד .
צריך לכתוב על זה משהו מקיף .נושא חשוב מאוד .
אז אותה סינרגיה של כבל ,תקפה גם למגבר-קדם. למגבר-רמקול וכמובן לרמקול-חדר.אין הבדל פה מבחינתי בין הכבל ששם "הסנירגיה היא הכל" .
הכל צריך לדבר יחד -מהרמה הטכנית הבסיסית ואז ורק אז לעבור לרמת הסנירגיה הסונית שלדעתי היא חשובה כמובן אך שולית הרבה יותר.
אתן דוגמאות פשוטות:
קדם לדוגמא שמוציא נקי רק 1.5 וולט מחובר למגבר שמבקש ברגישות כניסה 3 וולט :
המגבר יוציא רק חצי מההספק שלו וגם זה אחרי שהפרה כבר מתחיל להוציא "זבל".

במקרה ההפוך והשכיח - קדם שמוציא 6 וולט ומגבר עם רגישות כניסה של 2 וולט.
הפרה לא ממצה את הטווח הדינמי שלו כלל- ותמיד התוצאה תהיה קטנה,לחוצה ולא טבעית- ביחס למה שהיא יכולה להיות.

אני דיי בטוח שרוב האנשים מקבלים החלטות על סמך התאמה חשמלית ואפילו לא מודעים לכך.

בסטים של יצרנים - הנושא הזה כמובן מותאם.
אבל אתה מכניס דאק חיצוני ואז שוב צריך סינרגיה חשמלית- קןדם כל.
הכל נכון. קדם ומגבר צריכים התאמה
אני גם לא מתווכח עם הבדלים שמיעים או לא בכבלים. השאלה היתה אם זה מדיד

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
אני זה שכתבתי שאין כבל טוב , יותר טוב, וממש אבל ממש טוב אבל הוצאת את דברי מהקשרם לאודיופיליה במשפט "אין קשר לא ליצרן, לא לדגם, לא לחומר, לא למחיר ולא לשום כלום".
זו ממש הכרזה שגויה ומקוממת. אין הבדלים בין נחושת ברמת ניקיון נמוכה מעורבת בחומרים שמפריעים למוליכות? אין שזירה וגאומטריה גרועות שיוצרות קרוס טוק, אשראות וקיבוליות? חבל על שאתה כותב דברים כל כך לא מקצועיים וחסרי בסיס.
מה שתגיד. אני בדיעה שלי, כי שוב כבל זה עניין של התאמה, סינרגיה - לא משנה ממה זה עשוי ומי עשה ואיך מיושם.
גם במקרים מסויימים כבל קומקום ישב מצויין - יש לך התנגדות לכך? כבל קומקום זה כבל טוב או לא טוב?

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אותי, מה שהרבה הרבה יותר מדאיג זו ההתנהלות של אלו שלא נבחרו, שהפכו את הכל לפוליטי (ומאד גזעני),קרי התקשורת, משטרה, פרקליטות, בתי המשפט, אקדמיה - במקום לשמור עלינו האזרחים מפני המחוקקים והשחיתות הם מקדמים את האג'נדות והצרכים האישיים שלהם.
והנה לאט ובשקט מתדמית של נייטרלי וליברלי מתגנבת לה האג'נדה האמתית שלך בתיבול של הנדסת תודעה, ד"ש לברדוגו, ביאסת.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מה שתגיד. אני בדיעה שלי, כי שוב כבל זה עניין של התאמה, סינרגיה - לא משנה ממה זה עשוי ומי עשה ואיך מיושם.
גם במקרים מסויימים כבל קומקום ישב מצויין - יש לך התנגדות לכך? כבל קומקום זה כבל טוב או לא טוב?
כבל קומקום מבחינת איכות החומרים ודיוק השזירה הוא מצוין ל...קומקום כי אין לקומקום דרישות מחמירות מהזרם שנכנס אליו, מאידך למכשירי מדידה סופר מקצועיים, ציוד רפואי שנמצא בסביבה "עוינת", ציוד של NASA הוא לא מספיק, האימוץ של סטנדרטים גבוהים לאודיופיליה הוא נגזרת של הדרישות הנ"ל.

אני רוצה לומר משהו על סינרגיה של כבלי חשמל לאודיו: ישנם שני סוגים כאלה, שמיעים וחשמליים.
שמיעים זה עניין סובייקטיבי, חשמליים מעבר לדרישות בסיסיות של מוליכות, התנגדות, השראות וכו' חייבים להבין שכבל החשמל הוא לא המשך של תשתית החשמל אלא שלוחה של השנאי במכשיר האודיו הנתון ולכן יש או אין סינרגיה בין השניים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
והנה לאט ובשקט מתדמית של נייטרלי וליברלי מתגנבת לה האג'נדה האמתית שלך בתיבול של הנדסת תודעה, ד"ש לברדוגו, ביאסת.
אני הבנתי אחרת את דבריו של soler שהציטוט הזה מתייחס אליו.
בעבר עיתונאים היו מדווחים על חדשות , לא מייצרים אותם.
היו גם מאמרים של פרשנות או טור דיעה אבל תמיד היה טור בעד וטור נגד.
יכולת לקרוא את הנימוקים בעד ונגד.
היום כל עיתונאי לוקח צד ומגיש את הידיעה במשקפי האג׳נדה שלו.
לדעתי זה רע מאוד.
למשטרה הייתה בעבר תדמית של גוף ניטראלי (בצדק או שלא בצדק) שעוסק באכיפת החוק.
היום זה די ברור שיש אינטרסים ויש לחצים ויש מקורבים.
החוק נאכף מול האזרח הקטן אבל אתה עדיין משוכנע שהחוק נאכף באופן שווה לכולם ?
מספיק לקרוא את ההודאה של המשטרה בדבר ״פרופיל עבריין אתיופי״ בשביל להבין שכל אדם ממוצא אתיופי שמסתובב לא באזור מגורים שלו הוא בחזקת חשוד מיידי.
האם כך נוהגת המשטרה לגבי גבר לבן ממוצא אשכנזי שמסתובב איפה שמתחשק לו ?
לזה קוראים גזענות.
בשנות השלושים בגרמניה הפרופיל היה אדם עם זקן ופיאות , לבוש בבגד שחור ארוך…
יש לך ספק שהגזענות בארץ היא תופעה גלויה ?
יש כמה חברי כנסת שמייצגים אותה בנאמנות…
ושלא תתבלבל - אני מתעב את ברדוגו ואת אבישי בן חיים שפועלים בכל דרך לקידום המטרות שלהם, בבחינת המטרה מקדשת את כל האמצעים שזה לדעתי שורש כל רע.
פנאטיות מעולם לא הייתה טובה לאנושות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הוא יכול היה למצוא דוגמא אחרת במיוחד שהפורום עדיין נושא את הצלקות משרשור ה 2 ס"מ, אני לא רואה את בחירתו כמקרית אבל יש אפשרות שאני טועה.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
231
נקודות
63
זה נכון אולי לכבלים שעובר בהם אות אודיו. מה העכבה קשורה לכבל מתח
הרי כל הזמן מדברים פה על חוליה חלשה בשרשרת
מה יותר חוליה חלשה מהחוטים של 1.5 מ״מ שמטיילים לנו בקירות הבית
אז אני מסכים שכבל מתח יהיה צריך להיות מסוכך טוב כדי שלא ייצר השראות אבל כבל כזה אפשר לרכוש גם ב 50 דולר
נכון גם עבור החשמל, בתחום שלנו הכל משפיע. אני אתך בעיניין העלויות ההזויות של כבלי חשמל וגם אני גורס שיש גבול לחזירות.
בשל עיסוקך, החשיבה שלך הינה לוגית מאוד וזה מהווה את החסם הפסיכולוגי לפי דעתי לכך שקשה לך להבחין בין כבלים.
גם בשרשור אחר בו התווכחנו לגבי מידע שעובר ברשת עד לסטרימר/דאק שלך. לכל דבר ישנה השפעה על הסאונד המתקבל בסוף.
בכל זאת מבין את הלוגיקה שלך:
"תקשורת אסינכרונית, ביט טו ביט פרפקט, כבלי נחושת באותו עובי ועם אותו מבודד נשמעים אחרת בין היצרנים השונים-איך יכול להיות?"
"כבל תקשורת CAT5 -יש הבדלים ?אתה נורמלי?" ועוד כהנה וכהנה.
אני מגיע מעולם האלקטרוניקה ,יצא לי בעבר לבדוק ולבחון כמה דברים ,חלק אפילו עם ציוד מדידה יקר שהיה נגיש לי.
אתה מגיע מעולם המחשוב וקשה לך לקבל תשובה כזאת שיש הבדל וזהו ללא כל הסבר. אני מבין אותך:) כנראה יותר מהאחרים.
בזמן התלמוד היו מתנצחים בצורה קשה אך נפרדים בחיבה. אתה על הכיפק

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
נכון גם עבור החשמל, בתחום שלנו הכל משפיע. אני אתך בעיניין העלויות ההזויות של כבלי חשמל וגם אני גורס שיש גבול לחזירות.
בשל עיסוקך, החשיבה שלך הינה לוגית מאוד וזה מהווה את החסם הפסיכולוגי לפי דעתי לכך שקשה לך להבחין בין כבלים.
גם בשרשור אחר בו התווכחנו לגבי מידע שעובר ברשת עד לסטרימר/דאק שלך. לכל דבר ישנה השפעה על הסאונד המתקבל בסוף.
"תקשורת אסינכרונית, ביט טו ביט פרפקט, כבלי נחושת באותו עובי ועם אותו מבודד נשמעים אחרת בין היצרנים השונים-איך יכול להיות?"
אני מגיע מעולם האלקטרוניקה ,יצא לי בעבר לבדוק ולבחון כמה דברים ,חלק אפילו עם ציוד מדידה יקר שהיה נגיש לי.
אתה מגיע מעולם המחשוב וקשה לך לקבל תשובה כזאת שיש הבדל וזהו ללא כל הסבר. אני מבין אותך:) כנראה יותר מהאחרים.
אני אעשה לך ספוילר
הכבל הזול יותר נמדד יותר טוב ונשמע יותר טוב
וכשזה מגיע לכבל חשמל המצב יותר גרוע.
"בשל עיסוקך, החשיבה שלך הינה לוגית מאוד וזה מהווה את החסם הפסיכולוגי לפי דעתי לכך שקשה לך להבחין בין כבלים"
אפשר לטעון בדיוק את ההפך, שאתה מאמין בהבדלים בין הכבלים ובגלל זה אתה גם שומע אותם, אוטוסוגסטיה.
בבליינד טסט אין מצב ששומעים הבדל.
אגב אין כבל חשמל פלאי, כל הכבלים באלפי שקלים רוב הזמן נחותים מהכבלים הזולים יותר, למה?
כי קמה חברה עם שם אקזוטי מפוצץ שלא מבינה חצי דבר בחשמל או בכבלים בכלל, מפציצה עם תיאורים של כמה הכבל הוא פלא הטבע ואנשים מאמינים בזה וקונים.
לעומת זאת חברות ענק, עם תקציבי R&D עצומים שמייצרות כבלים שנים על גבי שנים עם ידע ותקציב שאותה חברה רק יכולה לחלום עליו, מייצרות כבלים שמבחינה טכנית הם מושלמים. בלי השם המפוצץ ובלי המחיר המפוצץ וכל הבולשיט של המסביב.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
הכל ברוח טובה
התחום שלי זה מערכות embedded
זה משלב חומרה ותוכנה כך שאני מכיר את שני הצדדים
אני לא מתווכח על העובדה אם שומעים הבדל או לא
רק טכנית מחפש הסברים …

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
רן
האם ההבדלים מדידים או שהם רק נתנים לשמיע.
האם ערכת מדידות עבור כבלים שונים?
אם כן מה ההבדלים?
אני לא בטוח שהם מדידים, בוודאי לא ב FR ועם המיקרופונים הבסיסיים שאנחנו משתמשים.

למען האמת, גם לא טרחתי למדוד, זה פחות עניין אותי, ההבדלים בשמע במקרים מסוימים לא היו קיימים, או היו קטנים ובמקרים מסוימים הם היו בהחלט משמעותיים.

במקרה שלי ה Ch Precision דורש שני כבלי חשמל, אחד של 20 אמפר עבור השנאים המפלצתיים ו- 16 אמפר עבור השליטה הדיגיטלית (שינוי ה Gain של המגבר, שינוי ה Damping Factor של המגבר, תצוגה דיגיטלית הקשורה לנתונים שוטפים והמצב בו נמצא המגבר) ביחד עם Class A.

במהלך הבדיקה הארוכה שלקחה מספר שבועות, היו בהחלט כבלים מאוד יקרים, של חברות ידועות שנשמעו פחות טוב, או ללא הבדל ברור, מהכבלים ש CH מספקת בקופסא.

והיו כבלים שבהחלט נשמעו טוב יותר מהכבלים בקופסא.

זה קצת הסתבך שהבנתי שרכישה של 2 כבלים מאותה חברה, לא בהכרח יביאו את השילוב הכי טוב ובנוסף, כל שינוי של הדופלקס, טורף מחדש את הקלפים.

מתיש...

רו

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
קטסטרופה זה מושג סובייקטיבי או אבסולוטי?
אני אנסח זאת כך שמערכות בתערוכה שמחוברות לשקע החשמל בקיר של החדר במלון מורידות את הפוטנציאל שלהן באחוזים ניכרים והתוצאה שנשמעת היא נכונה לסיטואציה או בהשוואה למערכות אחרות שמחוברות לשקע דומה בחדר אחר ומכאן לא מסכים עם הנחתך.
אני בדיעה שהיו שם מערכות שנשקו למליון דולר ונשמעו רע. נקודה. סובייקטיבי או אובייקטיבי.
כדוגמת החדר של קארמה ועוד חדרים רבים ונוספים.

לא היה שם חדר בודד אחד, עם כל המלל הרב שנשפך ברשתות ועל ידי כתבים בכל העולם, שנשמע מצוין. אפילו לא אחד.

לא ישכנעו אותי שהחדרים הללו היו נשמעים לפתע נהדר לו היו משנים את תשתית החשמל, כי אני חושב שזה לא נוגע בבעיה המהותית.

מה שהפיל את מרבית החדרים במינכן זו האקוסטיקה הזוועתית.

רן

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
אני זה שכתבתי שאין כבל טוב , יותר טוב, וממש אבל ממש טוב אבל הוצאת את דברי מהקשרם לאודיופיליה במשפט "אין קשר לא ליצרן, לא לדגם, לא לחומר, לא למחיר ולא לשום כלום".
זו ממש הכרזה שגויה ומקוממת. אין הבדלים בין נחושת ברמת ניקיון נמוכה מעורבת בחומרים שמפריעים למוליכות? אין שזירה וגאומטריה גרועות שיוצרות קרוס טוק, אשראות וקיבוליות? חבל על שאתה כותב דברים כל כך לא מקצועיים וחסרי בסיס.
אתה בהחלט צודק אבל לדעתי הבחור כיוון בתשובה למבחן התוצאה ובזה הוא צודק.

האם יש הבדלים בבנייה, בחומרים וכיוצ"ב בין כבלים באשר הם?
בוודאי שיש, האם ניתן אפריורית להגיד שכבל X הוא טוב יותר מכבל Y בגלל אותם דברים ולכן ישמע טוב יותר בכל מערכת שהיא?

התשובה היא לא.

אז מה בעצם עוזר לנו שכבל אחד מהונדס למוות וכבל שני מהונדס הרבה פחות ונשמע הרבה יותר טוב.
ואפילו משמעותית זול יותר..

רן

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
אני לא בטוח שהם מדידים, בוודאי לא ב FR ועם המיקרופונים הבסיסיים שאנחנו משתמשים.

למען האמת, גם לא טרחתי למדוד, זה פחות עניין אותי, ההבדלים בשמע במקרים מסוימים לא היו קיימים, או היו קטנים ובמקרים מסוימים הם היו בהחלט משמעותיים.

במקרה שלי ה Ch Precision דורש שני כבלי חשמל, אחד של 20 אמפר עבור השנאים המפלצתיים ו- 16 אמפר עבור השליטה הדיגיטלית (שינוי ה Gain של המגבר, שינוי ה Damping Factor של המגבר, תצוגה דיגיטלית הקשורה לנתונים שוטפים והמצב בו נמצא המגבר) ביחד עם Class A.

במהלך הבדיקה הארוכה שלקחה מספר שבועות, היו בהחלט כבלים מאוד יקרים, של חברות ידועות שנשמעו פחות טוב, או ללא הבדל ברור, מהכבלים ש CH מספקת בקופסא.

והיו כבלים שבהחלט נשמעו טוב יותר מהכבלים בקופסא.

זה קצת הסתבך שהבנתי שרכישה של 2 כבלים מאותה חברה, לא בהכרח יביאו את השילוב הכי טוב ובנוסף, כל שינוי של הדופלקס, טורף מחדש את הקלפים.

מתיש...

רו
ומי הזוכה בסוף?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אתה בהחלט צודק אבל לדעתי הבחור כיוון בתשובה למבחן התוצאה ובזה הוא צודק.

האם יש הבדלים בבנייה, בחומרים וכיוצ"ב בין כבלים באשר הם?
בוודאי שיש, האם ניתן אפריורית להגיד שכבל X הוא טוב יותר מכבל Y בגלל אותם דברים ולכן ישמע טוב יותר בכל מערכת שהיא?

התשובה היא לא.

אז מה בעצם עוזר לנו שכבל אחד מהונדס למוות וכבל שני מהונדס הרבה פחות ונשמע הרבה יותר טוב.
ואפילו משמעותית זול יותר..

רן
תשובתך היתה מספקת אם לא היית מכניס למשוואה כבלים "מהונדסים" שאני מניח שמדובר בכבלי אודיו.
אני גם מניח שכבר הבנת שאנחנו באותו ראש לגבי זה ושמדובר בהרבה מקרים בחרטאבונה.
חברות שמייצרות כבלי מתח ב spec גבוה לענפים שונים במחקר ותעשיה זה עקב ביקוש של מהנדסים בתחומים שונים ואינם קשורים לאודיו, יכול להיות שכבלים כאלה על עליונותם הטכנית לא יהוו הבדל שמיע כפי שטוען גנאדי אבל כאן הייתי טוען שיש להם יתרון מובנה שאולי צריך מערכת אולטרא חושפנית כדי לשמוע אותו וכמובן לא יהיה מדובר בפרמטרים אודיופילים של ניואנסים טונאליים אלא יותר על רצפת רעש עצמי נמוכה, עמידות ל RFI ודיוק רב יותר מבחינת פאזות שיתבטא בבמה.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
ומי הזוכה בסוף?

זו כל הנקודה, איך זה עוזר ומקדם מישהו לדעת מי "זכה" ......אצלי?

ואם זה ממש חשוב, אז אחרי בדיקה של הרבה חברות, שווט אאוטים של ראש בראש במשך מספר שבועות, החלטתי על 2 חברות שונות: Request ל 20 אמפר ו- Gigawatt ל 16 אמפר.
ביחד עם דופלקס בריליום של Oyaide.

עוד הובהר, שהכבלים ש- CH Precision מספקת בקופסא, עמדו בגבורה מול כבלים שעלו אלפי דולרים רבים, נראו כמו צינורות של מכבי אש והגיעו ארוזים בקופסאות מפונפנות.

רן

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
231
נקודות
63
את רב כבלי ההי אנד מייצרת אולטראלינק. באופן כללי , כבלי החשמל הם בעצם כבלי רמקול-למי שפתח ובדק בעבר.
יש הרבה קשקושים והרבה מאוד B.S. כבלים בעלות סבירה מחומר טוב יכולים לעשות את העבודה היטב. למי שעדיין קשה עם העניין
שייצא לרחוב ויתבונן היטב בכבל מהעמוד חשמל שנכנס אליו לבניין. וצריך לחשוב גם מהתשתית של חברת חשמל עד לדירה.
אבל הכי מצחיק-שמים אנקונדה מהקיר למגבר כאשר בפנים מחובר לשקע מהשנאי/ספק חוט חום כחול מעאפן מהמסריחים ביותר:D

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
את רב כבלי ההי אנד מייצרת אולטראלינק. באופן כללי , כבלי החשמל הם בעצם כבלי רמקול-למי שפתח ובדק בעבר.
יש הרבה קשקושים והרבה מאוד B.S. כבלים בעלות סבירה מחומר טוב יכולים לעשות את העבודה היטב. למי שעדיין קשה עם העניין
שייצא לרחוב ויתבונן היטב בכבל מהעמוד חשמל שנכנס אליו לבניין. וצריך לחשוב גם מהתשתית של חברת חשמל עד לדירה.
אבל הכי מצחיק-שמים אנקונדה מהקיר למגבר כאשר בפנים מחובר לשקע מהשנאי/ספק חוט חום כחול מעאפן מהמסריחים ביותר:D
מה עם הפילטר מים הקטן בקצה הברז שלך שמתמודד עם מאות קילומטרים צנרת של המוביל הארצי?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
זו כל הנקודה, איך זה עוזר ומקדם מישהו לדעת מי "זכה" ......אצלי?

עוד הובהר, שהכבלים ש- CH Precision מספקת בקופסא, עמדו בגבורה מול כבלים שעלו אלפי דולרים רבים, נראו כמו צינורות של מכבי אש והגיעו ארוזים בקופסאות מפונפנות.

רן
שכחת להוסיף "אצלי"?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113

בהחלט נכון וראוי להחליף את החיווט מלוח החשמל הדירתי לשקע בחיווט איכותי יותר מ ״חוט חום כחול מעאפן״…

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור