סאונד אנליטי /נייטרלי vs סאונד חם

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אתה יוצא מנקודת מבט שכולם מטומטמים ואתה לא, בעוד שלמעשה, המצב די הפוך.
  1. אלה שאוהבים ווילסונים זה לרוב לא בגלל שהם יקרים -- יש הרבה רמקולים יקרים אחרים, וגם יקרים בהרבה יותר -- אלא בגלל שהם אוהבים את הסאונד שלהם ופחות את זה של האחרים.

2. אנשים לא חייבים להבין בכל המדדים כדי לדעת מה הם אוהבים, במיוחד אם הם שומעים את הציוד אצלם בבית.

3. שוב, לאובייקטיבי אין ערך בזכות עצמו, ללא רלוונטיות. באופן כללי, זה שמשהו אובייקטיבי לא בהכרח נותן לו עדיפות על סובייקטיבי, ובמקרה הספציפי של ציוד אודיו המצב הפוך -- הסובייקטיבי קריטי והאובייקטיבי משנה הרבה פחות, אם בכלל. לכל היותר אפשר להשתמש במדידות משמעותיות יותר, כמו ספינורמה, כדי לבחור מועמדים בעלי סיכוי גבוה יותר להישמע טוב כשאין אפשרות לשמוע אותם. אבל זה לא אומר שציון עדיף בספינורמה נותן תמיד סאונד טוב יותר.
כמה פעמים יהיה צורך להסביר שוב את אותן נקודות??? :(
אף פעם לא טענתי את זה לעומת זאת אתה אמרת לי את זה ישירות
דבר שני כל מה שאתה אומר זאת הדעה שלך בלבד
כמו שמה שאני אומר זאת דעה שלי בלבד
ועם כל הכבוד לא אתה קובע מה נכון או לא נכון או מי חכם ומי מטומטם.
אתה יכול לא להסכים אבל הדעה שלך לא שווה גרגיר יותר משלי אז תחסוך ממני את כל המחמאות האלה.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
מה הדומיין, smsl-topping.com? ואיך אתה יודע שזה על שמו? אני כבר לא זוכר איך בודקים את זה בוודאות. מה שראיתי זה:

Domain Name: SMSL-TOPPING.COM
Registry Domain ID: 2365921811_DOMAIN_COM-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.paycenter.com.cn
Registrar URL: http://www.xinnet.com
Updated Date: 2022-04-09T22:25:19Z
Creation Date: 2019-03-04T02:05:38Z
Registry Expiry Date: 2023-03-04T02:05:38Z
Registrar: Xin Net Technology Corporation
Registrar IANA ID: 120
Registrar Abuse Contact Email: supervision@xinnet.com
Registrar Abuse Contact Phone: +86.4008182233
Domain Status: ok https://icann.org/epp#ok
Name Server: NS7.CNMSN.NET
Name Server: NS8.CNMSN.NET
DNSSEC: unsigned
URL of the ICANN Whois Inaccuracy Complaint Form: https://www.icann.org/wicf/
>>> Last update of whois database: 2022-05-04T17:51:54Z <<<

אבל שוב, גם כאן הכל תלוי בסדר.
  • אם הוא (1) קיבל שוחד עבור מוצר, ואז (2) זייף מדידות ו-(3) הקים אתר למכור את המוצר בעצמו (או בחילוף 2 ו-3), אז זה אכן בעייתי.

• אם הוא (1) מדד וקיבל תוצאות מדהימות ואז (2) הקים אתר למכור את המוצר בעצמו, זה כבר פחות בעייתי. אם כי לא ברור לי למה שלא יעשה הסכם עם החברה שהוא יקבל אחוזים מהמכירות שלהם ואז אף אחר לא יוכל לעלות על זה ללא מידע פנימי.
האם/איך אתה יודע מה היה הסדר?
אמרתי לך , שחרר
אתה רוצה להאמין לו סבבה
לי זה מריח רע
אני לא אקרא לו יותר נוכל , זה שמור למישהו אחר

חג עצמאות שמח

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,909
נקודות
113
אף פעם לא טענתי את זה לעומת זאת אתה אמרת לי את זה ישירות
דבר שני כל מה שאתה אומר זאת הדעה שלך בלבד
כמו שמה שאני אומר זאת דעה שלי בלבד
ועם כל הכבוד לא אתה קובע מה נכון או לא נכון או מי חכם ומי מטומטם.
אתה יכול לא להסכים אבל הדעה שלך לא שווה גרגיר יותר משלי אז את המחמאות שלך תשמור לעצמך.
לא טענת את זה, היית את זה, כך התייחסת לאחרים, וזו דוגמה מצויינת:
איזה קשיש שמאמין שווילסון הכי טובים בעולם כי הם הכי יקרים
אתה גם חושב שאתה ו-ASR מחזיקים את האמת המוחלטת בכיס, ושתפקידך להביא את האור והאמת לכל מי שלא יודע שזה המצב.
אבל זה תפקיד במינוי-עצמי שלך, שאף אחד כאן אינו חפץ בו ו/או מעוניין בו, ה"אמיתות" שלך חלקיות ולרוב לא רלוונטיות, מתרכזות בטפל ולא בעיקר, והן ברמה של אודיופיל מתחיל מצד אחד ושטוף מוח מצד שני.

ולנושא, זה לא כזה מעניין מי אומר מה, מעניין מה אומרים, ומה שאתה אומר מהווה תקיעות על כמה נקודות שאתה חוזר עליהן כמו מנטרות, ואתה לא מגיב עניינית לטענות שמפריכות אותן או מטילות בהן ספק.

אם אתה טוען משהו, מישהו אחר אומר דברים סותרים, ואתה לא מוכיח שטענתך נכונה ו/או שהסתירה בעייתית/שגויה, דבריך מאבדים את ערכם.

עד עכשיו, מיעטת מאוד להגיב לעניין, רק חזרת על אותם דברים שוב ושוב למרות שהם נסתרו.

אז הדעה שלך אינה נחותה מראש/אפריורית, אבל אחרי שהיא נסתרה ללא תגובה, היא נחותה עניינית.
במקרה הספציפי, הדעה שלי שווה יותר לא כי אני אמרתי אותה, אלא כי היא מבוססת על עובדות ועל היגיון, עם נימוקים ענייניים ודוגמאות רלוונטיות.

והמחמאות -- לא רק ממני -- מגיעות לך לכל אורך הקו, הרווחת אותן ביושר, לא בגלל שיש עליך סטיגמה או שאתה קורבן של משהו/מישהו, אלא כי טענת טענות מטופשות ולא הגנת עליהן מפני סתירות והפרכות ודוגמאות נגדיות מלא החופן.

בשורה התחתונה -- אין לך מושג בסאונד, רק מנטרות ורמאות-עצמית בלתי מתפשרת בכל פינה.
אתה מדבר על flat למרות שעבורך זה מראש לא אופטימלי בגלל שמיעה פגועה, ולמרות שממילא כמעט כל חדר מברדק כל flat ולא flat למשהו לא flat בכלל, כך שיש גבול לכמה שווה להתעסק ב-flat הזה.

אולי תניח לנו כבר לנפשנו? לא קיבלת מספיק תשומת לב?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,909
נקודות
113
אמרתי לך , שחרר
אתה רוצה להאמין לו סבבה
לי זה מריח רע
אני לא אקרא לו יותר נוכל , זה שמור למישהו אחר

חג עצמאות שמח
אני לא מאמין לו ולא לא-מאמין לו. אני לא עוסק באמונות, אלא שוקל את מה שהוא אומר/כותב באופן ענייני, כל דבר לגופו.

יתכן שהוא רמאי, נוכל וזייפן, אבל זה משהו שמבחינתי דורש ביסוס הרבה יותר רציני מאשר זה ש-PS Audio לא נמדדו מספיק טוב (גם בסטריאופייל לא ממש), ואיזה סינים כן נמדדו טוב. לא שברור לי למה סינים אמורים להיות בהכרח פחות טובים מאמריקאים, אבל אולי גם זה ברמה של אירנים נוכלים.

נראה לי שבזה אכן אפשר לסיים את העניין.

חקסמח!!

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
דרך אגב, למרות שהדיון כבר מזמן לא שם...
היום למדתי במקרה שהתדרים המשפיעים על בהירות מתחילים בכלל ב 1khz (לפני החיתוך של הטוויטר בהרבה רמקולים). שחקו קצת עם אקולייזר ותבינו (קל מאוד לביצוע דרך roon). עליה של 3 דיבי בתדרים של 1-2khz יגרמו לבהירות.
ז״א קשה לדעת איך רמקול שנמדד פלוס מינוס 3 דיבי לאורך הספקטרום ישמע מבחינת בהירות... וזה רק פרמטר נמדד אחד... בקיצור מדידות כבודם במקומם מונח ויש להם תפקיד (בלי לזלזל), אבל ניתן לקבל באמת מושג רק על ידי האזנה בחלל הבית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
דרך אגב, למרות שהדיון כבר מזמן לא שם...
היום למדתי במקרה שהתדרים המשפיעים על בהירות מתחילים בכלל ב 1khz (לפני החיתוך של הטוויטר בהרבה רמקולים). שחקו קצת עם אקולייזר ותבינו (קל מאוד לביצוע דרך roon). עליה של 3 דיבי בתדרים של 1-2khz יגרמו לבהירות.
ז״א קשה לדעת איך רמקול שנמדד פלוס מינוס 3 דיבי לאורך הספקטרום ישמע מבחינת בהירות... וזה רק פרמטר נמדד אחד... בקיצור מדידות כבודם במקומם מונח ויש להם תפקיד (בלי לזלזל), אבל ניתן לקבל באמת מושג רק על ידי האזנה בחלל הבית.
זה דבר ידוע , למשל ה"BBC CURV " בו עושים הנחתה של 3 די בי בין 1-3 קה"צ יוצר צליל הרבה יותר חלק וקולות פחות צעקנים ,זה שינוי קל שאני כל הזמן עושה בליינגדורף שלי !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
רק ריפרפתי למעלה , מה זה הדבר הזה ,למה לכתוב כאלו דברים ? ואני לא הכי עדין בלשון המעטה , קצת כבוד אחד לשני לא יזיק !

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
412
נקודות
63
איפה כבודו ? חחחחחחחחח

ובכן אני אסביר .

שים לב למה שרשמתי למעלה : "לפחות לא עם הציוד וסט המדידות העומד לרשותו".

אתן דוגמא - את כולנו לימדו ש JITTER הוא נחלת העבר -גם אותי. ואכן מוצרים טובים מראים נתונים אפסיים של JITTER במכשיר מדידה איכותי ועדיין - זה שם .
אני מכיר חברות שלדוגמא תפקידם הוא לפתח שיטות חדשות למדידת JITTER טובה ואמינה יותר ,או אנשים שזו התמקצעות חייהם. אני נחשפתי למכשיר כזה לאחרונה שדיי הפך את עולמי הדיגטלי.(מניח שיש עוד כאלה)

נמשיך - ברונו פוצי אותו לא צריך להזכיר ולציין את רמתו הטכנית והטכנולוגיה שהוא פיתח/מפתח ויפתח - משתמש באוזן לכיוןן פילטרים סופיים לכל קצב דגימה .אל תבין לא נכון - הכל חייב להימדד מדהים אבל פילטר סופי עם האוזן,המדידה ( שיש ברשותם) לא תייצג את השינויים .(כנ"ל החברה למעלה).

נמשיך -ציינתי כבר שחברה שאני מכיר ומעריך ומדבר עם המהנדס - פסלה פס יצור שלם של מגבר ,שהשתמש בקבל בעל ערך זהה לשני קבלים קטנים - טכנית הכל נמדד זהה - אבל זה לא נשמע טוב.

נמשיך - ספינורמה של רמקולים - אתה יכול לקבל תוצאות מעולות ודומות מרמקולים שונים ועדיין הם ישמעו שונה מאוד .גם בשיחות עם מהנדס שאני מכיר שפיתח רמקולי היי אנד לבית ורמקולים לתעשיית הפרו דיברנו על זה בדיוק בהקשר ל ASR - איך הם נשמעו שונה ?
דרייברים של הבית היו הרבה יותר קלים ומהירים - כן רואים את זה במדידה אחרת שהיא לא ספינורמה - אבל אתה לא מעריך שההבדלים יהיו כאלה דרמטיים ,יש כנראה עוד דברים.

הנקודה שלי היא כזו .כן - כנראה שהכל או לפחות הרוב מדיד . אבל אתה ממש לא מקבל את זה מאף אחד - בטח לא ברשת ולדעתי גם לא אם תשב עם מהנדס החברה בעצמו והוא יחשוף לך את המדידות שהוא ביצע. יש כל כך הרבה שיטות מדידה ,כל כך הרבה ציוד מדידה , כל כך הרבה Errors - אתה יכול שנים רק למדוד ואף אחד לא יבצע כל מדידה אפשרית - לכל אחד יש את הסט שלו שהוא מאמין שהוא מייצג(זה במקרה הטוב שיש סט בכלל ) .

החוכמה היא (לדעתי) למצוא את הסט הנכון - לעבור להאזנה וחוזר חלילה.
מוצרים חייבים להימדד טוב בפרמטרים המוכרים אבל מהנדסים גדולים - משקיעים גם וגם מתוך הבנה שלכל צד יש מגבלות
מקשה עוד יותר :)

ה-Ap שיש לו למדידות נחשב לאחד הטובים בעולם ונראה לי בעייתי להסתמך על אוזן של מפתח או סוקר טוב ככל שיהיה, שבקושי שומע מעל 10khz.

אתה יכול שלא להסכים למדידות, אבל ברגע שאתה רואה הגברות מפוצצות שלא מספקות את הסחורה מבחינת יכולת דחיפה ולא צליל, זה רע.

אין ספק בכלל שהאיראני שינה את עולם האודיו מקצה לקצה. לדעתי, בקצת מהמקרים לטובה ולרוב לא.

ההתייחסות שלי היא לדאק/הגברה ולא לרמקולים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
שושו - ראית האלטק החדש שלי?
נראה פגז, יהיה פרוייקט מעניין לאללה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,909
נקודות
113
נראה לי בעייתי להסתמך על אוזן של מפתח או סוקר טוב ככל שיהיה, שבקושי שומע מעל 10khz.
מקשה עוד יותר? :)

שאלה עד כמה המאזינים שומעים מעל מה שהסוקר שומע, וגם מידת החשיבות של מה שקורה מעבר ליכולת שמיעתו יחסית למה שקורה מתחת לזה.

לא בטוח שעיקר המוזיקה נמצא בין ה 10kHz המיוחסים לסוקר לבין +18kHz שמאזין צעיר יותר שומע...
רוב אלה ששומעים מעל 18kHz צעירים מכדי לעסוק בהי-אנד :)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
מקשה עוד יותר :)

ה-Ap שיש לו למדידות נחשב לאחד הטובים בעולם ונראה לי בעייתי להסתמך על אוזן של מפתח או סוקר טוב ככל שיהיה, שבקושי שומע מעל 10khz.

אתה יכול שלא להסכים למדידות, אבל ברגע שאתה רואה הגברות מפוצצות שלא מספקות את הסחורה מבחינת יכולת דחיפה ולא צליל, זה רע.

אין ספק בכלל שהאיראני שינה את עולם האודיו מקצה לקצה. לדעתי, בקצת מהמקרים לטובה ולרוב לא.

ההתייחסות שלי היא לדאק/הגברה ולא לרמקולים.
בוקר וחג עצמאות שמח למדינה האהובה שלנו :D

אני חושב שהבעיה היא שאני מקשה בכך שאני מסרב לאמץ רק צד אחד ולכן דבריי ,יתכן, שאינם ברורים.

אני מאוד מסכים למדידות - במסגרת המגבלות
אני מאוד מסכים לשמיעה ובחינת סוקר- במסגרת המגבלות.

אם ב AP היה המילה האחרונה - לא היה צריך לפתח מכשירים מודדי JITTER או להטיל ספק בAP.(סתם דוגמא)
פילטרים סופיים לא היו מכוונים באוזן ,על ידי חברות שמקבלות ציון 10 פלוס פלוס פלוס ב ASR.

רשמתי כבר למעלה :המדידות טובות לשלב המסנן.בהבחנה בין ציון 5 לציון 10.(ויש כל הרבה 5)

יש לי שני מוצרים בסל שלי לדוגמא שנמדדים 10 . אחד עולה X השני 10X. לפי ASR- שניהם 10.
ההבדל הסוני הוא אדיר בניהם.הם לא באותה קטגוריה כלל.

AP- טוב בסינון מגברים כושלים,אך לא טוב בסינון מגברים טובים ממצוינים - AP לא מודד התמודדות עם COMPLEX LOADS ו PHASE SHIFT 0- שהוא למעשה רמקול והיכולות של המגבר להתמודד עם כל שינוי בתורה זורמת ולא "עשויה" או מתאמצת מדי.

AP- לא מודד אורגניות,חוסר דיגטיזציה של דאק .

יש לי גם את ההשגות שלי הברורות והמוכחות לגבי מגבלות מבחן המבקר האנושי שציינת.

הרצון לבחור בצד הזה או בצד הזה ולהציג אותם כאויבים מרים - הוא שגוי ובעל ערך שלילי ביותר.
מוצר חייב להימדד מצוין אבל MEASURMENTS MEANS SHIT AFTER A CERTAIN POINT.
גם לאוזן,ציוד,טעם,הטית המבקר יש מגבלות.

למה צריך לבחור ? לא ברור לי

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
לא טענת את זה, היית את זה, כך התייחסת לאחרים, וזו דוגמה מצויינת:

אתה גם חושב שאתה ו-ASR מחזיקים את האמת המוחלטת בכיס, ושתפקידך להביא את האור והאמת לכל מי שלא יודע שזה המצב.
אבל זה תפקיד במינוי-עצמי שלך, שאף אחד כאן אינו חפץ בו ו/או מעוניין בו, ה"אמיתות" שלך חלקיות ולרוב לא רלוונטיות, מתרכזות בטפל ולא בעיקר, והן ברמה של אודיופיל מתחיל מצד אחד ושטוף מוח מצד שני.

ולנושא, זה לא כזה מעניין מי אומר מה, מעניין מה אומרים, ומה שאתה אומר מהווה תקיעות על כמה נקודות שאתה חוזר עליהן כמו מנטרות, ואתה לא מגיב עניינית לטענות שמפריכות אותן או מטילות בהן ספק.

אם אתה טוען משהו, מישהו אחר אומר דברים סותרים, ואתה לא מוכיח שטענתך נכונה ו/או שהסתירה בעייתית/שגויה, דבריך מאבדים את ערכם.

עד עכשיו, מיעטת מאוד להגיב לעניין, רק חזרת על אותם דברים שוב ושוב למרות שהם נסתרו.

אז הדעה שלך אינה נחותה מראש/אפריורית, אבל אחרי שהיא נסתרה ללא תגובה, היא נחותה עניינית.
במקרה הספציפי, הדעה שלי שווה יותר לא כי אני אמרתי אותה, אלא כי היא מבוססת על עובדות ועל היגיון, עם נימוקים ענייניים ודוגמאות רלוונטיות.

והמחמאות -- לא רק ממני -- מגיעות לך לכל אורך הקו, הרווחת אותן ביושר, לא בגלל שיש עליך סטיגמה או שאתה קורבן של משהו/מישהו, אלא כי טענת טענות מטופשות ולא הגנת עליהן מפני סתירות והפרכות ודוגמאות נגדיות מלא החופן.

בשורה התחתונה -- אין לך מושג בסאונד, רק מנטרות ורמאות-עצמית בלתי מתפשרת בכל פינה.
אתה מדבר על flat למרות שעבורך זה מראש לא אופטימלי בגלל שמיעה פגועה, ולמרות שממילא כמעט כל חדר מברדק כל flat ולא flat למשהו לא flat בכלל, כך שיש גבול לכמה שווה להתעסק ב-flat הזה.

אולי תניח לנו כבר לנפשנו? לא קיבלת מספיק תשומת לב?
הסבלנות שלך ראויה להערכה ,עמיר, אבל אתה סתם משחית אנרגיה על טרול.
למה הוא טרול ?
כי הוא לא מגיב עניינית , נותן דוגמאות לא רלוונטיות כמו הדוגמא על ״זקנים שבוחרים בווילסון כי זה הכי יקר…״

אלה סתם אמירות פרובוקטיביות שמטרתן לחמם את הגיזרה וזה מה שטרול עושה.
לדעתי פשוט צריך להפסיק להגיב להודעותיו.
ארז

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אני טרול ופרובוקטור רק כי אני לא מסכים עם המיינסטרים האודיופילי
סה"כ הגיוני

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
אני טרול ופרובוקטור רק כי אני לא מסכים עם המיינסטרים האודיופילי
סה"כ הגיוני

תשמע, אני ממש מתאפק ביום חג זה לא להעליב.
הסברתי באופן ענייני אבל כהרגלך יש לך נרטיב מקובע ומוכן לשליפה לא קשור ולא רלוונטי לנאמר.
לכן אין טעם בשיח איתך.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
תרגעו,היחיד שנוקט פה לשון לא אלימה ולא תוקפנית הינו נשוא המתקפות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
לני
מדובר בזיקית שעוטה על שכמה, אין ספור זהויות,
שרון100 זה רק יוזר אחד מתוך אין ספור זהויות עם סיפורים ואגדות,
לבעלי האתר, ידוע מי זה,
מעבר לאותן עקבות מאוד גלויות ואותו נרטיב, אכן מדובר בתופעה שממשיכה כך כ 10 שנים...והתחילה מהאתר השכן והתפרץ גם לדפי הפייס וכמו כן נגע ונגוע גם באתר זה סביב 4 שנים מעריך.

כל מטרתו ופה אני מסכים עם ידידי ארז

*פרובוקציה* וטו לא.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
בסדר אבל אלו זוטות שלא מצדיקות מלחמת עולם וגידופים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
מסכים לחלוטין
לגבי שפה וטון הדיבור והתדרדרות שחבל שמתקיים ויש.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
תרגעו,היחיד שנוקט פה לשון לא אלימה ולא תוקפנית הינו נשוא המתקפות.
כמו שפאסיב אגרסיב יכול להיות לגמרי אלים ככה נשוא הדיון מתנהג. אמנם הוא לא מגדף אבל הוא מתקרבן על דברים שאף אחד לא אמר, הוא קובע שאודיופילים מעדיפים פטיפון ומנורות ואז עונה לעצמו שבגלל שהוא לא מסכים עם האודיופילים יורדים עליו. למה זה מרתיח? כי עובדתית זה לא נכון, אבל מה לו ולעובדות? הוא מחפש ליצור פרובוקציות בין אם נכונות ובין אם מומצאות… כנ״ל האמירה שלו לגבי ווילסון מה בינה לבין האמת? כלום ושום דבר אבל הוא אומר ואחר כך עונה בשם האודיופילים ואז עונה לעצמו בקום רם שהם טועים…
קובע שיש פה איזה קבוצה מקובעת שחושבת זהה כאשר תכלס יש פה חילוקי דעות כמספר המשתתפים אבל זה לא משנה, הוא מתקרבן וזה אולי ללא גידופים אבל זה לגמרי אלים.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור