מצב האודיו בישראל נכון ל-2017...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
מיכאל,
אחד כותב שכלכלת ישראל בהאטה
ובדוח של ה - OECD כתוב
"תודות למדיניות מוניטרית, פיננסית ופיסקלית אחראית, קצב הצמיחה בישראל מזה למעלה מעשור, היה גבוה ביחס למרבית מדינות OECD האחרות."

מכאן שלא הייתי ממהר לייחס את המצב לענף האודיו בשנת 2017.

אה, מבחינה הזאת, אתה צודק. המשק הישראלי במצב מצוין - במובן הרחב.

איך זה קשור לאודיו היי-אנד לדעתך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נכון יש את הנקודה שאם רוכשים היום ציוד אודיו מאירופה או אנגליה - אז השערי היורו והפאונד באמת במחיר מאוד נמוך מול השקל ואז ניתן לרכוש בשקל שלנו יותר היום (אם החברות שמרו על מחיר המוצרים בארץ המקור) - מצד שני מחירי המחייה עלו מאוד בשניים האחרונות ויש פחות כסף הפנוי של אזרחים לרכוש מוצרים.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אחת הסיבות שלא מוכרים הרבה למבורגיני זה כי מזדה 3 תפסה את מקומה.
:)

מרבית מגברי הסטריאו שמיבאים היבואנים הפרטיים אינם משתווים ללמבורגיני.
הם נמצאים בטווח מחירים שמשתווה לרסיבר איכותי.
הרסיבר מציע הרבה יותר ממגבר סטריאו בטווח מחירים של 10k! מה עוד שישנם רסיברים שנשמעים טוב יותר ממגברי סטריאו בטווח מחיר זה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הרסיבר מציע הרבה יותר ממגבר סטריאו בטווח מחירים של 10k! מה עוד שישנם רסיברים שנשמעים טוב יותר ממגברי סטריאו בטווח מחיר זה.

איציק מה זה קשור וכמו שדיברנו כבר בעבר, לדעתי רסיבר לא נשמע יותר טוב ממגבר סטריאו באותו טווח מחיר.
נכון שאתה יכול למצוא רסיבר מעולה ולהשוות אותו למגבר סטריאו דפוק, אבל בטווח מחיר נתון מגבר סטריאו טוב ישמע יותר טוב בסטריאו מרסיבר איכותי באותו מחיר.

יש משהו בנקודה שרוב האנשים ימצאו ברסיבר עוד יכולות שיהפכו אותו עבורם למשתלם לרכישה יותר מאשר מגבר סטריאו, אבל האנשים האלו הם לא אודיופילים וסטריאו איכותי לא מעניין אתם (חבל שאני לא כזה, הייתי יכול לחסוך הרבה כסף :) )

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק מה זה קשור וכמו שדיברנו כבר בעבר, לדעתי רסיבר לא נשמע יותר טוב ממגבר סטריאו באותו טווח מחיר.
נכון שאתה יכול למצוא רסיבר מעולה ולהשוות אותו למגבר סטריאו דפוק, אבל בטווח מחיר נתון מגבר סטריאו טוב ישמע יותר טוב בסטריאו מרסיבר איכותי באותו מחיר.

יש משהו בנקודה שרוב האנשים ימצאו ברסיבר עוד יכולות שיהפכו אותו עבורם למשתלם לרכישה יותר מאשר מגבר סטריאו, אבל האנשים האלו הם לא אודיופילים וסטריאו איכותי לא מעניין אתם (חבל שאני לא כזה, הייתי יכול לחסוך הרבה כסף :) )

אלי.
ישנם רסיברים שנשמעים טוב יותר ממגברי סטריאו באותו טווח מחיר... זו דעתי.

יש המון בנקודה... שהרסיבר תפס מקום נכבד ברוב הסלונים. וזה בא על חשבון מגברי סטריאו.. לפעמים גם בידיעה שהוא נשמע פחות טוב מהמגבר סטריאו יעודי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אלי.
ישנם רסיברים שנשמעים טוב יותר ממגברי סטריאו באותו טווח מחיר... זו דעתי.

יש המון בנקודה... שהרסיבר תפס מקום נכבד ברוב הסלונים. וזה בא על חשבון מגברי סטריאו.. לפעמים גם בידיעה שהוא נשמע פחות טוב מהמגבר סטריאו יעודי.

אני מסכים אם מה שאתה כותב - בהחלט יש יותר אנשים שרוכשים רסיברים ממגברי סטריאו וזה ברור ונכון וגם רובם חושבים שרסיבר איכותי ישמע טוב יותר ממגבר סטריאו במחיר מקביל.

אבל כמו שאמרתי לדעתי

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
209
נקודות
43
יותר משמפתיעה העובדה שישנם כאלו שסוגרים את הבסטה, מדהימה העובדה שיש אחרים שממשיכים. שוק מצומצם למוצרים יקרים מאוד, זה הסיפור כולו, אין לו קשר מובהק למצב הכלכלי, ממילא הצרכנים מעטים ביחס, מרביתם אינם חשופים לשינויים. תצליח לשכנע את האלפיון העליון שאודיו זו אנינות מהסוג הנכון והסביבה מודעת לכך ? יצרת שוק נהדר עם ביקושים גואים, פשוט מסובך הענין הזה. מרצדס רואים, עם ג'אדיס או מג'יקו קצת קשה להסתובב ברחוב.

web

חבר משקיען
מעורבות
492
נקודות
63

זה אולי מתאים לפורום רב-ערוצי (אם בכלל :מבולבל:)
לכתוב את זה בפורום אודיו דו-ערוצי, כשנמר כותב ביקור בביתו של שלמה עם מערכת "ברמת על".... עפעס לא כל כך מתאים, בלשון המעטה ;)

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
בשנת 2006 אם אני לא טועה, באתר הכחול זכה רסיבר ימהה מדגם RXV-2600 כרסיבר השנה דאז...
דובר על הטכנולוגיה שימהה התשתמשה בה כדי להביא את הרסיבר לרמה הגבוהה ביותר שניתן ודגש על הסטריאו בפרט.
אני זוכר שכל כך התלהבתי שהלכתי ורכשתי את הרסיבר הזה בלא פחות מ-14000 ש"ח ואני מדבר על שנת 2006.
לימים הרגשתי שמשהו חסר לי ורציתי מגבר סטריאו יעודי, לא התעצלתי ולקחתי את הרסיבר לפיוז, ותאמין לי שהרסיבר הזה כבד....
חיברנו אותו להגברה של CAMBRIDGE AUDIO 650A שהיה אז ולרמקולים של MORDAUNT SHORT MEZZO 6 ותאמין לי שלא היה בגלל מה להשוות בין רסיבר של 14000 ש"ח מול מגבר סטריאו יעודי של 4500 ש"ח, ה-CA לא ראה אותו ממטר!
אז לדעתי ההשוואה שלך היא אך ורק שלך, אני לא מסכים איתה לחלוטין - ושוב מנסיון שלי בלבד.
משם התחלתי למעשה את הכניסה שלי לעולם האודיו, היום אני כבר במקום אחר...

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לכתוב את זה בפורום אודיו דו-ערוצי, כשנמר כותב ביקור בביתו של שלמה עם מערכת "ברמת על".... עפעס לא כל כך מתאים, בלשון המעטה ;)

מה הקשר למערכת של שלמה. לבין מגבר אינטגרטד ב 10k?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
בשנת 2006 אם אני לא טועה, באתר הכחול זכה רסיבר ימהה מדגם RXV-2600 כרסיבר השנה דאז...
דובר על הטכנולוגיה שימהה התשתמשה בה כדי להביא את הרסיבר לרמה הגבוהה ביותר שניתן ודגש על הסטריאו בפרט.
אני זוכר שכל כך התלהבתי שהלכתי ורכשתי את הרסיבר הזה בלא פחות מ-14000 ש"ח ואני מדבר על שנת 2006.
לימים הרגשתי שמשהו חסר לי ורציתי מגבר סטריאו יעודי, לא התעצלתי ולקחתי את הרסיבר לפיוז, ותאמין לי שהרסיבר הזה כבד....
חיברנו אותו להגברה של CAMBRIDGE AUDIO 650A שהיה אז ולרמקולים של MORDAUNT SHORT MEZZO 6 ותאמין לי שלא היה בגלל מה להשוות בין רסיבר של 14000 ש"ח מול מגבר סטריאו יעודי של 4500 ש"ח, ה-CA לא ראה אותו ממטר!
אז לדעתי ההשוואה שלך היא אך ורק שלך, אני לא מסכים איתה לחלוטין - ושוב מנסיון שלי בלבד.
משם התחלתי למעשה את הכניסה שלי לעולם האודיו, היום אני כבר במקום אחר...

לא הבנתי. רצת לרכוש רסיבר לשמיעת מוסיקה בסטריאו, בגלל שהמליצו לך עליו באתר הכחול?
אחדש לך משהו. משנת 2006 הרסיברים התקדמו מאוד. והשתפרו פלאים בסטריאו.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
איציק,תן דוגמא של רסיבר שנשמע טוב יותר מגבר באותו מחיר

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
לא הבנתי. רצת לרכוש רסיבר לשמיעת מוסיקה בסטריאו, בגלל שהמליצו לך עליו באתר הכחול?
אחדש לך משהו. משנת 2006 הרסיברים התקדמו מאוד. והשתפרו פלאים בסטריאו.
לא רצתי לקנות בשביל סטריאו, אז הייתי רק ב-7.1.
כשרציתי סטריאו אז הבנתי שמרסיבר לא תבוא הישועה..
בכל אופן כמו שנכתב למעלה, תן דוגמא לרסיבר ב 10k שנשמע טוב כמו מגבר סטריאו יעודי ב 10k?

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
אתה צודק, אבל איציק כתב האתר והוא העלה את זה אז מגיבים לו...

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לא רצתי לקנות בשביל סטריאו, אז הייתי רק ב-7.1.
כשרציתי סטריאו אז הבנתי שמרסיבר לא תבוא הישועה..
בכל אופן כמו שנכתב למעלה, תן דוגמא לרסיבר ב 10k שנשמע טוב כמו מגבר סטריאו יעודי ב 10k?

מרנץ 7010
מרנץ 7011
בזמנו השוותי את ה 7010 למגבר הגל 100. המרנץ הניב תוצאות טובות יותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113

נראה לי שלא ממש הבנתם את הטענה של איציק ואני אפילו מוכן להצטרף אליו בהיבט ספציפי זה.

אנשים לא רוצים לראות הרבה קופסאות בבית או קופסאות בכלל. זו אחת הסיבות שיצרניות היי אנד מדופלמות הביאו את עצמם לקופסאות "הכל באחד".

לגבי רסיברים שנשמעים טוב ממגברי סטריאו מסויימים. גם כאן יש הגיון בדבריו. יצא לי לשמוע את המגבר המשולב הבסיסי החדש של רוטל. המרנץ שלי, המשמש אותי לקולנוע ביתי, היה טוב ממנו בכל אספקט. דינמי יותר, שולט יותר, מפורט ומהיר יותר. וזה עוד לפני שעקפתי את המעבד שלו.

עברו אצלי כמה וכמה מגברי סטריאו שהיו בינוניים לטעמי ובהחלט הייתי מעדיף, מבחינה סונית נטו, רסיבר קולנוע ביתי טוב.

לזה נוסיף ניתובים שונים למסכים ומפצלים ומחשב, רדיו אינטרנט, רמקולים במרפסת ויכולות שליטה ובקרה. הרסיברים החדשים עשו נזק משמעותי לשוק האודיו דו ערוצי הזול והבינוני לטובת כל התענוגות הללו ולעיתים גם לטובת איכות סונית.

web

חבר משקיען
מעורבות
492
נקודות
63
מה הקשר למערכת של שלמה. לבין מגבר אינטגרטד ב 10k?
כל מגבר דו ערוצי ב 10K ירסק מגבר רב-ערוצי באותו מחיר לדעתי, ולדעת רבים בפורום הזה
אני יודע שאתה חושב אחרת, כתבת את זה בעבר...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
@נמר
אז אתה מסכים עם איציק במשפט הזה? :מבולבל:

לא השוואתי בניהם. הוא השווה, הוא טוען טענה. אני השוואתי רסיבר קולנוע ביתי למגבר סטריאו אחר והרסיבר היה עם ידו על העליונה.

אני מסכים איתו עקרונית.

web

חבר משקיען
מעורבות
492
נקודות
63
לא השוואתי בניהם. הוא השווה, הוא טוען טענה. אני השוואתי רסיבר קולנוע ביתי למגבר סטריאו אחר והרסיבר היה עם ידו על העליונה.

אני מסכים איתו עקורנית.

אני דווקא עקרונית לא מסכים איתו... :)
(אולי נקודתית אפשר למצוא יוצא מן הכלל)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור