האם יש טעם בכלל ברמקולים גדולים עכשיו כשקיימים סאבוופרים בעולם?

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
345
נקודות
83
בייסקלי אם אני מוסיף סאב או 2 לרמקול יחסית קטן( נגיד מדפי 6.5")
לעומת זה שאני קונה רמקול גדול ויקר פי כמה עם וופר גדול
מה היתרון של הרמקול הגדול והיקר?
הרי המדפי עם הסאבים יהיה יותר זול בהרבה וגם סביר להניח שירד הרבה יותר נמוך בגלל הסאבים.
אגב בצורה עקיפה גם המגבר שנזדקק לו יהיה יותר זול במצב כזה.
אז איזו הצדקה עדיין יש בכלל יש לרמקולים הענקיים האולטרה יקרים?
שמע, זה לגמרי סובייקטיבי

הוספתי לאחרונה סאב למערכת שלי,
זה לא פגע אלה רק שיפר

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
מלא מיסקונספציות
*היצרן של הסאב ממש לא משנה ולא צריך להיות אותו היצרן של הקדמיים כדי שתהיה סינרגיה.
*רק רמקולים סופר יקרים הם באמת full range והוספת סאב במיוחד אם מדובר במדפיים עוזרת לצמצמם את הפערים ובגלל זה היצרנים הגדולים אפילו לא מנסים ליצור רמקול שיורד ל15-20hz
*זה לא כ"כ מסובך לעשות אינטגרציה עם Dirac live וכו
* אלא אם יש לך רמקול בכמה מאות אלפי שקלים סביר להניח שלא תקבל את אותו באס שתקבל מסאב.
אתה שוב מתמקד ב 20 הרץ ו 15 הרץ - וזו לא הסיבה העיקרית להוספת סאב כאשר יש ברשותך כבר רמקול בריא שאפילו יורד רק עד 40.

מעבר לזה - DIRAC LIVE - לא עושה אינטגרציה אוטמטית של הקידמיים עם הסאבים,גם לא טרינוב.
שניהם "רואים" כל רמקול כיחידה עצמאית ללא תלות בחברו.
המודול החדש של דירק - DLBC - כן עושה את זה אך לצערי לא רלוונטי לדו ערוצי ומגיע רק עם פרוססרים רב ערוציים.
אתה יכול לעשות את זה ידנית על ידי שימוש בתוכנות אלו או על ידי קרוס חיצוני.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
כשהוופר לא עובד קשה ואת הheavy lifting של הבאס עובר לסאב
קל לרמקול יותר ובגלל זה הוא נפתח יותר ונשמע נקי יותר
זה כמו להעביר חלק מהעומס על מנוע למנוע היברידי
לא מסכים.. לא קל יותר לרמקול, אולי אתה בתת זרם בהגברה ובגלל זה מקבל כאילו שיפור.
בנוסף סאונד זה עניין יחסי
אם אני מזרים לרמקול סיגנל
מקרה ראשון חתכתי מ 80 הרץ ומטה
מקרה שני לא חתכתי כלום
המקרה הראשון יתן לך סאונד ״עם יותר גבוהים״ או בהיר יותר. לא בגלל שיש יותר גבוהים... עוצמת התדרים מעל 80 הרץ תהיה זהה למקרה השני...
אבל המוח יפרש כסאונד רזה יותר כי חסרים נמוכים.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
יש לי חדר האזנה קטן 3X3 מטר עם רמקולים עומדים שיורדים עד 28 הרץ וסאבוופר שיורד עד 18 הרץ. הסאב מכסה רק את התחום מ 18-33הרץ. בתחום הזה הנמוך אין כל כך חשיבות למיקום הסאב והוא ממוקם בפינה מאחורי רמקול ימיני.
החדר מטופל אקוסטית וגם עם ROOM CORRECTION ואני מרוצה מהתוצאה.
אני מדדתי אותו בעזרת REW , עקומת SPL טובה ו DECAY בתדרים 20-300 הרץ קטנים מ 300 מילישניה, העלתי בעבר את המדידות האלה בפוסטים קודמים באתר.
מהניסיון שלי ניתן להגיע לתוצאה טובה בחדר קטן מטופל כמובן עם ROOM CORRECTION שכילתי אותו ידנית על סמך מדידות ולבסוף גם לפי האוזן בשימוש בהקלטות אכותיות.
המסר שלי, גם בחדר קטן ניתן להגיע לתוצאה טובה כולל בתחום הבס הנמוך.
אשמח לשתף מניסיוני עם מי שמיתמודד עם חדר האזנה קטן
איסי

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
יש לי חדר האזנה קטן 3X3 מטר עם רמקולים עומדים שיורדים עד 28 הרץ וסאבוופר שיורד עד 18 הרץ. הסאב מכסה רק את התחום מ 18-33הרץ. בתחום הזה הנמוך אין כל כך חשיבות למיקום הסאב והוא ממוקם בפינה מאחורי רמקול ימיני.
החדר מטופל אקוסטית וגם עם ROOM CORRECTION ואני מרוצה מהתוצאה.
אני מדדתי אותו בעזרת REW , עקומת SPL טובה ו DECAY בתדרים 20-300 הרץ קטנים מ 300 מילישניה, העלתי בעבר את המדידות האלה בפוסטים קודמים באתר.
מהניסיון שלי ניתן להגיע לתוצאה טובה בחדר קטן מטופל כמובן עם ROOM CORRECTION שכילתי אותו ידנית על סמך מדידות ולבסוף גם לפי האוזן בשימוש בהקלטות אכותיות.
המסר שלי, גם בחדר קטן ניתן להגיע לתוצאה טובה כולל בתחום הבס הנמוך.
אשמח לשתף מניסיוני עם מי שמיתמודד עם חדר האזנה קטן
איסי
לזה בדיוק התכוונתי, כל מילה בסלע
איזה רמקולים וסאב יש לך?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
המודול החדש של דירק - DLBC - כן עושה את זה אך לצערי לא רלוונטי לדו ערוצי ומגיע רק עם פרוססרים רב ערוציים.

אם הכוונה ל Live bass control אז הוא אמור לטפל בסיטואציה של ריבוי סאבים כמו דולבי אטמוס 13.2 וכו..

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
הוא מטפל גם בסטריאו עם סאב אחד או סאבים מרובים.
השלב הראשון זה מדידה של כל רמקול בנפרד וכל סאב בנפרד.
השלב השני - זה ALIGMENT בין כל הסאבים גם ברמת התדר וגם ברמת התזמון .
השלב השלישי זה ALIGMENT עם הקידמיים והצעת קרוס אופטמאלי ביחס למה שקורה בחדר ולא ביחס לתגובה האקוסטית הנפרדת של הרמקול כיחידה עצמאית.

המודול הרגיל- לא מבצע ALIGMENT ולא מציע קרוס.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
לזה בדיוק התכוונתי, כל מילה בסלע
איזה רמקולים וסאב יש לך?
הרמקולים שלי הם MONITOR AUDIO 200 GR,
הרמקול ריצפתי מכיל 2 וופרים מיד וטוויטר שיוצר בזמנו באנגליה ויורד ל 28HZ ב -3DB-.
הסאב הוא REL STORM 3 ומחובר במקביל לוופרים.
אני מצרף גרף WATERFALL מ20 -300 הרץ ב 1/6 אוקטבה החלקה.
ציר X הוא ציר התדר.
ציר Y הוא עוצמה ב DB
ציר Z (כאילו ניכנס למסך) הוא ציר הזמן.
ניתן לראות שה DECAY של כל התחום קטן מ 300 מילישניה כך שגלים עומדים מדוכאים.
כל זה בעזרת ROOM CORRECTION וטיפול אקוסטי.
בברכה,
איסי

תמונות מצורפות

• perfect waterfall.JPG
    perfect waterfall.JPG
    KB 111.4 · צפיות: 76

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
הרמקולים שלי הם MONITOR AUDIO 200 GR,
הרמקול ריצפתי מכיל 2 וופרים מיד וטוויטר שיוצר בזמנו באנגליה ויורד ל 28HZ ב -3DB-.
הסאב הוא REL STORM 3 ומחובר במקביל לוופרים.
אני מצרף גרף WATERFALL מ20 -300 הרץ ב 1/6 אוקטבה החלקה.
ציר X הוא ציר התדר.
ציר Y הוא עוצמה ב DB
ציר Z (כאילו ניכנס למסך) הוא ציר הזמן.
ניתן לראות שה DECAY של כל התחום קטן מ 300 מילישניה כך שגלים עומדים מדוכאים.
כל זה בעזרת ROOM CORRECTION וטיפול אקוסטי.
בברכה,
איסי
עכשיו נשאר לשכנע את כל האחרים כאן שסאב זה מאסט( ;

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
עכשיו נשאר לשכנע את כל האחרים כאן שסאב זה מאסט( ;
לשכנע שלבאס חשיבות קריטית לכל אורך הצליל. איך להשיג את זה , זו כבר שאלה נפרדת.

למה לשכנע את מי שלא רוצה להשתכנע?
לא רק בעניין סאב, גם בעניין טיפול אקוסטי אקטיבי ופסיבי, למשל.

אפשר להציג את היתרונות, מי שמעוניין לארח יכול להציע לשמוע, ומי שרוצה להעמיק בזה, יכול לשאול ולהתארח.
מי שלא -- לא.

יש כאלה שבטוחים שמה שיש להם מספיק טוב, וזה כנראה מספיק טוב עבורם.
את זה שתמיד אפשר יותר כולם כבר יודעים, אבל לא תמיד יכולים לדעת עד כמה יותר טוב, במה ואיך בדיוק זה יתבטא, ובאיזה מחירים.

יש גם כאלה שחוששים להיכנס להוצאות, לטרחה, לדאגות שמא לא יהיה מוצדק, וכד'

האופציות פרושות, ושכל אחד יבחר האם/מה הוא רוצה לקחת.

ושכולם יהיו בריאים.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
למה לשכנע את מי שלא רוצה להשתכנע?
כי זו מהות הדיון והקדמה. והפורום. לשכנע, מלשון להעלות טיעונים ולתת פתח לכיווני מחשבה חדשים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
כי זו מהות הדיון והקדמה. והפורום. לשכנע, מלשון להעלות טיעונים ולתת פתח לכיווני מחשבה חדשים.
להעלות טיעונים ולתת פתח לכיווני מחשבה חדשים זה לגמרי לא שקול ל"לשכנע".
לשכנע זה להעלות טיעונים במטרה הספציפית שבן שיחך יקבל את טיעוניך (ויפעל לפיהם). ברמה הקיצונית זה בעצם מניפולציה.

בפורום יש גם מקום להעלות טיעונים במטרה לתרום לאנשים, לתת להם כיווני מחשבה חדשים, להוסיף ידע ואפשרויות, לברר דברים, להתאפס על דברים וכו', וכל אחד יחליט באופן חופשי האם ומה מעניין אותו מכל זה והאם ומה הוא יעשה עם זה. אם יש לו שאלות/השגות, הוא יכול לשאול, והתשובות לא חייבות להיות כאלה שיגרמו לו להסכים אלא כאלה שיתרמו לו בצורה כזו שהוא יוכל לראות בזה הזדמנות עבור עצמו, או שלא.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
להעלות טיעונים ולתת פתח לכיווני מחשבה חדשים זה לגמרי לא שקול ל"לשכנע".
לשכנע זה להעלות טיעונים במטרה הספציפית שבן שיחך יקבל את טיעוניך (ויפעל לפיהם). ברמה הקיצונית זה בעצם מניפולציה.

בפורום יש גם מקום להעלות טיעונים במטרה לתרום לאנשים, לתת להם כיווני מחשבה חדשים, להוסיף ידע ואפשרויות, לברר דברים, להתאפס על דברים וכו', וכל אחד יחליט באופן חופשי האם ומה מעניין אותו מכל זה והאם ומה הוא יעשה עם זה. אם יש לו שאלות/השגות, הוא יכול לשאול, והתשובות לא חייבות להיות כאלה שיגרמו לו להסכים אלא כאלה שיתרמו לו בצורה כזו שהוא יוכל לראות בזה הזדמנות עבור עצמו, או שלא.
וואלה, שכנעת אותי....:p

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
וואלה, שכנעת אותי....:p
מתנצל, לא התכוונתי... :)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
מעניין אותי דיע של נמר למשל, של אלדר- האם חסר בס עד כדי כך שנכנסת מחשבה ״אולי נוסיף סאב?״ איך שהוא לא נראה לי…
צודק לגמרי ,אצלי יש 8 וופרים עם מהלך סופר ארוך ,החדר שלי מצויין ובלי בעיות מיוחדות , למרות הכל קניתי 2 סאבים ,ניסינו אני ויאיר תמם לכייל אותם ,מה שלא עשינו נשמע פחות טוב עם הרמקול לבד ,לבסוף נתתי מתנה הסאבים !
לגבי RC ועזרה בכיול , לא נראה לי שאפילו לחלק קטן כאן יש נסיון בעניין ובכלל יש להם מכשירים כאלו (לי יש למעלה מ10 שנים ) ,ומשתמש בו כל הזמן , גם בלעדיו עדיין טוב מאוד בגלל החדר והתיקון הפםיבי ,ראיתי התמונה של 2 המוניטורים עם זוג סאבים ,נראה זוועה , מזמין את אלו שחושבים שיש להם נסיון לנסות לשמוע , נראה אם ימשיכו לכנות עצמם "אלוהי האודיו " או יחליפו לחרטטן ,
בקשר לביקורת המשפילה שעובר דן נגר , מציע להפסיק ען זה ,עד שיש לנו בחור מבין עניין אין צורך להוציא לו הרוח מהמפרשים ,במקום תנסו ללמוד למרות שמותר לא להסכים לשימוש מופרז בסאבים ,זה כמעט אף פעם לא מתחבר טוב ממש ,עדיף רמקול טוב ויותר מכך חדר מצוין ,דן לפחות ידע לומר לי שאני לא צריך סאבים בשום אופן למרות נטיותיו ,ובזה גדולתו ,הכלל כל השרשור הזה נראה לי בלבול ביצים אחד ארוך שאך אחד לא מבין מהחיים שלו ,תהנו!!!!!!

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
זה כמעט אף פעם לא מתחבר טוב ממש
חשבתי שרק אני ניסיתי לשדך סאב (יקר) לזוג מוניטורים (גם יקרים) ובסוף התעצבן ושיחרר אותם בחצי מחיר בלוחות..
יש מצב בדיעבד שהייתי יכול לעשות את זה עם עזרה מקצועית ולהצליח, בכל מקרה מי שחושב שזה רק לחבר כבלים ולהדליק טועה ובגדול!

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
חשבתי שרק אני ניסיתי לשדך סאב (יקר) לזוג מוניטורים (גם יקרים) ובסוף התעצבן ושיחרר אותם בחצי מחיר בלוחות..
יש מצב בדיעבד שהייתי יכול לעשות את זה עם עזרה מקצועית ולהצליח, בכל מקרה מי שחושב שזה רק לחבר כבלים ולהדליק טועה ובגדול!
אצלי זה הצליח כניראה מאחר ואני מישתמש בו רק לכיסוי תחום תדרים נמוך 18-33הרץ כאשר הרמקולים העומדים יורדים עד 28 הרץ.
שילוב של סאב לתחום 20-80 הרץ או 20-120 הרץ הוא קשה ומושפע חזק ממיקום הסב ודורש מדידות ורצוי גם ROOM CORRECTION.
השיטה של דן נגר בו הוא משתמש במיספר סאב וופרים וממקם על סמך מדידות נותנת תוצאות טובות. דן שלח לי בזמנו מדידה REW של חדר שהוא טיפל בו אקוסטית ועם יותר מסאב אחד, ווניראה מצוין גם ב SPL וגם DECAY בגרף WATERFALL. (לא יצא לי להאזין לחדר)
היתרון של השיטה של דן עם מספר סאבים הוא היכולת לבטל התאבכויות הורסות שניראות כ DIP במדידה.
אני מקווה שלמרות כל הטיפול האקוסטי והסאבים החדר עדיין אסטטי ועומד במיבחן WAF
איסי

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
אצלי זה הצליח כניראה מאחר ואני מישתמש בו רק לכיסוי תחום תדרים נמוך 18-33הרץ כאשר הרמקולים העומדים יורדים עד 28 הרץ.
שילוב של סאב לתחום 20-80 הרץ או 20-120 הרץ הוא קשה ומושפע חזק ממיקום הסב ודורש מדידות ורצוי גם ROOM CORRECTION.
השיטה של דן נגר בו הוא משתמש במיספר סאב וופרים וממקם על סמך מדידות נותנת תוצאות טובות. דן שלח לי בזמנו מדידה REW של חדר שהוא טיפל בו אקוסטית ועם יותר מסאב אחד, ווניראה מצוין גם ב SPL וגם DECAY בגרף WATERFALL. (לא יצא לי להאזין לחדר)
היתרון של השיטה של דן עם מספר סאבים הוא היכולת לבטל התאבכויות הורסות שניראות כ DIP במדידה.
איסי
שמח שהצלחת! אתה רק מחזק את דברי שזה יותר מסתם להציב שני מוניטורים וסאב או שניים, צריך גם יידע גם ניסיון וגם כיס לא פחות עמוק. פותח השרשור פספס את הנקודה מפאת חוסר ניסיון ויהירות…

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
איסי
תודה איסי -

זה החדר המדובר והכל בו נסתר ברמת הסאבים (יש 4):

לינק

בגלל זה חדר עם מספר מאזינים ,המשימה היא קשה עוד יותר - וצריך גם לדאוג שבכל המושבים הבס יהיה זהה - אין לך דרך לעשות את זה ללא מולטי סאב - או מזל גדול וטיפול אקוסטי לתדרים נמוכים מאוד מושכל.

9 המדידות מייצגות ספרה של 80 ס"מ המקיפה את כל מקום הישיבה ומתייחסות לתדרים 10-120 הרץ ,רוחב,קדימה ואחורה. המדידות הן בלי החלקה כלל.

SW response - multi.png

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור