אספרסו מוזיקה ושרת

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
בדרך כלל יוצא שקודם קונים מה שמתאפשר ,אחר כך עוברים דירה , ואז מתי שהוא נופל האסימון ומתחילים למדוד , וזה השלב שמקבלים מכה לפנים ,ואז המחילים לדאוג להתאמה בין המכשירים (החלפות) , ובסוף נשבר לך הזיין ,בונה רמקול לבד ומכוון לפי האוזן .......

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
כנראה לא הובנתי עד הסוף, אשאל שוב, באיזה שלב אתה מבצע את המדידה? אתה ממקסם את התוצאה לפי האוזן ואז מודד? או "זורק" את הסטאפ בחדר ומתחיל למדוד?
כרגע. עוזב את הכל. כל תוכנית לשינוי. שידרוג. מכירה... ומודד.

יש לך כרגע מצב קיים. ציוד קיים.
מודד. מתקן. מטפל בבעיות.

ואז...לאחר שטיפלת בבעיות, הוצאת את החדר מהמשוואה , אתה מתחיל ב- טיונינג על מנת לקבל את הטונאליות שאתה רוצה.

בין אם זה שינוי פרה, או זרוע חדשה, או שקע חשמלי, או טיוניג של ה RC (בשונה מכיול) או רזונטורים, או כל דבר אחר. הכל לגיטימי והכל עושה שינוי.

אבל כל בחינת הרכבים הללו, כל הנסיעות מבחן הללו, צריכות להתבצע לאחר שתיקנו וסידרו את הכביש.

רן .

עריכה: שאלת לגבי מיקסום התוצאה לפי האוזן.
פיספסתי את זה.

זה תמיד נדרש ותמיד רצוי למקסם את התוצאה באמצעות האוזן, אבל אני יוצא מתוך הנחה שאנשים כבר קראו על איך ממקמים רמקולים וכבר שיחקו עם מיקום והגיעו לתוצאות הכי טובות במצב הנתון.

ואני יוצא מתוך הנחה שאנשים יודעים מה זה התאמה חשמלית ויודעים להתאים את הפרה למגבר שלהם .

לאחר כל הבסיס הזה. תעצור ותמדוד.

זה לא ישנה את ההתאמה החשמלית כי היא נתון, אבל זה כן יכול לשנות את מיקום הרמקולים בסבירות לא קטנה.

רן

נערך לאחרונה ב:

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
עד שלא יעלו פה כמה סרטונים נניח: סירטון עם ה RC לפני ו אחרי, ושיעלו פה סרטונים עם הטוויקים ובלי ונשמע מה ההבדלים: לדוגמא: סרטון עם כפתורים ותוריד אותם תוך כדיי נראה אם יש הבדלים, זה ויכוח אינסופי.
לא סירטון אבל גרפים לפני RC ואחרי RC עם 4 פילטרים פרמטריים בתדרי התהודה שנימדדו 59.7, 69.7 116 ו270 הרץ, לא מבין מה לא ברור?
גלים עומדים לפני RC.JPG

גלים עומדים אחרי RC.JPG

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
ומה עם סרטון עם הטוויקים ?

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
לא צריך סירטון, זה בסך הכול 4 פלטרים באיקיוליזר פרמטרי מסוג "חסימת פס" שמומשו בDEQ2496 כתבתי על כך בשירשור "דיכוי גלים עומדים בעזרת RC" מוזמן לקרא

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
עד שלא יעלו פה כמה סרטונים נניח: סירטון עם ה RC לפני ו אחרי, ושיעלו פה סרטונים עם הטוויקים ובלי ונשמע מה ההבדלים: לדוגמא: סרטון עם כפתורים ותוריד אותם תוך כדיי נראה אם יש הבדלים, זה ויכוח אינסופי.
האם נראה לך שאפשר יהיה לשמוע את ההבדלים בין מצבים שונים של מערכות hi-end כשמקליטים אותם באיכות סמארטפון ומשמיעים אותם בד"כ גם באמצעות סמארטפון או רמקולים של מחשב?

כדי באמת להבין מה ההבדלים אתה צריך לשמוע את המערכות עצמן. סירטונים רק מטעים, אלא אולי אם מקליטים אותם עם מיקרופונים רציניים וציוד הקלטה מתאים ב-hi-res, ואתה משמיע אותם דרך המערכת שלך עם DAC hi-end, וגם אז לא בטוח שהרזולוציה של ההקלטה+השמעה והמערכת שלך מספיקים כדי לשמוע דברים ששומעים במערכת המקורית.

בקיצור, לך למישהו לשמוע. נראה לי שאקוסטיקה פאסיבית לא תמיד יוכלו להדגים לך בקלות את ההבדל בין עם לבלי, במיוחד אם יש שימוש בעזרים לא נתיקים, אבל במערכת עם room correction אפשר לשמוע את ההבדל עם/בלי בלחיצת כפתור.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
הנה
https://www.google.co.il/search?q=f...m/audioreviews/francktchang/resonators_2.html

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
משהו שהוא לא פירסום שיווקי(בטח לא pdf מומצא).
גרף, ערכים, עם כפתורים פעמונים משככים, תוריד אותם לראות אם יש שינוי בגרף/ערכים ... יש כזה דבר ?!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
לא מדיד

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
עובד כמו סופר טויטר מיניאטורי . משהו בתחושה ,לא יותר מזה , מוכן לזרוק לפח , רק תלויים גבוה , גם ה SUGER CUBS

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא איום, פשוט לא מבין את הראש שלך. כפועל יוצא, לא כך כך ברור לי איך לשוחח אתך בעתיד.
אני כן מעריך את הרצון לתקן.

אני שוב אומר, ניסיתי להדגיש שלא מדובר בך אישית. נכשלתי בעליל.
אני גם לא מבין איך הגעת מ"לא לוקחים את עצמנו ברצינות" למסקנה שאני חסין בפני כינויי גנאי ועל כן מותר לך להשפריץ אותם בלי פילטרים. "אגו-מניאק" זה אפילו לא הדבר הכי פוגע - הרבה יותר גרוע שאתה חושב (ואומר) שהאמפתיה שלי היא מס שפתיים מתנשא ולא אותנטי. אתה מכניס את עצמך לפינות יפה מאוד גם בלעדי ומשדר תסכולים כבר תקופה ארוכה - זה לא עלי חביבי.
לגבי "פסיכולוגיה בגרוש" - טבען של אמירות רחבות/כלליות שהן חשופות לגנאי המאוד מסויים הזה. טבען של אמירות מאתגרות שהן עשויות לגעת בעצב חשוף. נגעתי. באבו אבוה נגעתי.
אין לי שום רצון או מנדט להגיד לך איפה ואיך לעבוד על עצמך -כי זה באמת יהיה פטרוני. הציפיה היחידה שלי ממך או מכל בן שיח לצורך העניין זה לתחזק איזה פילטר קטנצ'יק בקצה "שרשרת הסיגנל" בין האמוציות למקלדת.
"אני שוב אומר, ניסיתי להדגיש שלא מדובר בך אישית. נכשלתי בעליל."

זה בדיוק העניין ובגלל זה אני חושב שאתה לא אותנטי, לא מדובר בי אישית אבל התכוונת גם אלי ומנית סעיפים פסיכולוגיים של התנהגות שכשהם מופיעים בספר לימוד זה בסדר כשהם מופנים ישירות או בעקיפין לאדם אחד או כמה זאת הגחכה ואפילו השפלה של אלה.

כל שאר שכתבת בציטוט לעיל: "לגבי "פסיכולוגיה בגרוש" - טבען של אמירות רחבות/כלליות שהן חשופות לגנאי המאוד מסויים הזה. טבען של אמירות מאתגרות שהן עשויות לגעת בעצב חשוף. נגעתי. באבו אבוה נגעתי." מראה שאתה כן עם בעיית אגו ואפילו לא מודע לכך, אתה פוגע, מתנשא ומעליב כי אתה חושב שאתה ספץ כמעט בכל תחום (לא בדקתי דייג) ובסוף כותב משהו שאתה חושב שיחליק לך את מה שכתבת, זה לא עובד ככה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
סינרגיה בין רכיבים היא התאמה חשמלית נכונה בין הרכיבים.
בעיקר אבל לא רק יש פרמטרים לא מדידים שמרגישים אם זה מתחבר או לא, ברייט עם ברייט, רזה עם רזה וכו'

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נכתב ע"י RanMoyal:
מה זה בעצם סינרגיה בין רכיבים?
זה בסך הכל אומר שלאוזני המאזין בלבד, אותם רכיבים נשמעים סבבה.

הי רן.

בבקשה תפסיק עם הכרזות כאלה בכל פעם. עכשיו אתה שולל סינרגיה בין רכיבים כי היא סובייקטיבית לחלוטין? הלכת רחוק מדי לטעמי והפעם אני בטוח שאני לא לבד.

שבת שלום, גדי.

זה ברור ודרמטי.
ראינו את זה בפועל במבחן ההגברות.

.. אבל אחרי ההתאמה הקריטית הזאת...
אנשים מחפשים סינרגיה בין עוד לא מעט רכיבים.

רן
בלבלת אותי

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
"אני שוב אומר, ניסיתי להדגיש שלא מדובר בך אישית. נכשלתי בעליל."

זה בדיוק העניין ובגלל זה אני חושב שאתה לא אותנטי, לא מדובר בי אישית אבל התכוונת גם אלי ומנית סעיפים פסיכולוגיים של התנהגות שכשהם מופיעים בספר לימוד זה בסדר כשהם מופנים ישירות או בעקיפין לאדם אחד או כמה זאת הגחכה ואפילו השפלה של אלה.

כל שאר שכתבת בציטוט לעיל: "לגבי "פסיכולוגיה בגרוש" - טבען של אמירות רחבות/כלליות שהן חשופות לגנאי המאוד מסויים הזה. טבען של אמירות מאתגרות שהן עשויות לגעת בעצב חשוף. נגעתי. באבו אבוה נגעתי." מראה שאתה כן עם בעיית אגו ואפילו לא מודע לכך, אתה פוגע, מתנשא ומעליב כי אתה חושב שאתה ספץ כמעט בכל תחום (לא בדקתי דייג) ובסוף כותב משהו שאתה חושב שיחליק לך את מה שכתבת, זה לא עובד ככה.
אני חושב שיש לך הרבה עבודה על עצמך, לפני שאתה מטיל בי דופי.
בוא נראה - המשפט הנ"ל:
מתנשא? מדוייק? שניהם?
ישפוט הקורא.
התשת אותי

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יש לי הרבה עבודה על עצמי, מסכים.

יום נהדר לטייל על חוף הים, נראה לי שסיימנו.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אני חושב שיש לך הרבה עבודה על עצמך, לפני שאתה מטיל בי דופי.
בוא נראה - המשפט הנ"ל:
מתנשא? מדוייק? שניהם?
ישפוט הקורא.
התשת אותי
רועי ,

אתה האמרון שאפשר להגיד עליו שהוא מתנשא .האחרון.
אני בכלל חושב שאתה נזהר שלא להראות מתנשא מכמות הידע שלך בכתיבה ועוד הולך צעד אחורה כדי להיראות פחות ידען.

מותר לך להיות תותח וידען - ואני מניח שלא נולדת עם הידע אלא ישבת על התחת (סליחה על ה"תחת") ואתה עושה את זה בדרך יפה וצנועה.כן ירבו כמוך.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
נכתב ע"י RanMoyal:
מה זה בעצם סינרגיה בין רכיבים?
זה בסך הכל אומר שלאוזני המאזין בלבד, אותם רכיבים נשמעים סבבה.

בלבלת אותי
בוקר טוב גדי

למה בלבלתי אותך?

יש מחלוקת גם למשמעות של סינרגיה בין רכיבים?

אחרי שעברנו את המכשלה החשמלית של התאמת הרכיבים ( ויש לה משמעות דרמטית, שמיעה מאוד ומגבילה מאוד), אז כפי שציינת, יש את ההתאמה בכל מה שקשור לסאונד: רזה, שמן וכיוצ"ב..

יש מחלוקת שזה משהו סובייקטיבי?

מישהו חושב ששומעים מדהים=סינרגיה מופלאה!

ומישהו אחר שמקשיב לאותה מערכת חושב שהיא קצת צורמנית=מטיל ספק בסינרגיה.

לגופו של הדיון ציינתי שכל הסינרגיה הזאת, הבדיקה שלה, צריכה להתבצע אחרי הטיפול בחדר, כי הטיפול בחדר ישפיע בצורה קריטית על הסאונד, אז כל חישובי הסינרגיה למינהם הפכו להיות לא רלוונטיים ונדרש להתחיל הכל מהתחלה.

רן

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אין מחלוקת. רק פשוט יצא לי להכיר אנשים שיש להם אינטואיציה מופלאה בהתאמת רכיבים ללא קשר למיקום בו הם נמצאים ומי ששמע הבין שיש אקסיומה מובחנת לכך ולא פרשנות אישית, לאחד מהם קוראים ניסן בובליל, מכיר?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור