שאלה על כבל חשמל

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
עזוב'תי, יצאתי לסופ"ש

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
השוואה צריכה להיות עם מפצל נקבה 2 ל1 המתחבר בגב המכשיר ואליו ניתן לחבר 2 כבלים במקביל לקיר (כמו מפצל כזה רק הפוך שתי נקבות לזכר)
מחברים 2 כבלים במקביל ותך כדי נגינה מנתקים 1 , לא אומרים מתי מנתקים ואיזה מה2 מחובר, אתה צריך לגלות מתי כבל 1 מחובר, מתי ה 2 ומתי שניהם יחדיו, זה השוואה אמיתית, עם כיבוי והדלקה עצם כיבוי המכשיר והדלקתו יוצר שינויים אלקטרונים חשמליים שיתורגמו או לא בצליל. (רק לדוגמא נניח הקבלים, קבל מתרוקן או מתרוקן חלקית, מכשיר נכבה, הכל מתרסט, מכשיר נדלק, נטען מחדש כל זה יוצר שינויים כאלו ואחרים ויש עוד מלא משתנים כמו החום של המכשיר, טמפרטורת הסביבה ועוד). יום יפה לכולם.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
שני אנשים עם אמפרמטר כבוי ביד בילבלו לגמרי את הפורום הזה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
השוואה צריכה להיות עם מפצל נקבה 2 ל1 המתחבר בגב המכשיר ואליו ניתן לחבר 2 כבלים במקביל לקיר (כמו מפצל כזה רק הפוך שתי נקבות לזכר)
מחברים 2 כבלים במקביל ותך כדי נגינה מנתקים 1 , לא אומרים מתי מנתקים ואיזה מה2 מחובר, זה השוואה אמיתית, עם כיבוי והדלקה עצם כיבוי המכשיר והדלקתו יוצר שינויים אלקטרונים חשמליים שיתורגמו או לא בצליל. (רק לדוגמא נניח הקבלים, קבל מתרוקן או מתרוקן חלקית, מכשיר נכבה, הכל מתרסט, מכשיר נדלק, נטען מחדש כל זה יוצר שינויים כאלו ואחרים ויש עוד מלא משתנים כמו החום של המכשיר, טמפרטורת הסביבה ועוד). יום יפה לכולם.

ואיך אתה יודע שהמפצל הזה לא מהווה צוואר בקבוק ולמעשה מסרס את הכבל האיכותי ומשווה אותו לכבל הפשוט ?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
אולי כן ואולי לא בכל אופן:
תמיד אפשר להאשים את המפצל ....

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
אם תקע אמריקאי נראה יותר מקצועי אז אפשר לקנות כבל חשמל עם תקע אמריקאי בכמה מאות שח. בשביל זה אין צורך בכבל יקר באלפי שח.
אין שום קשר בין חוויה ויזואלית משולבת בשמע כמו קונצרט לבין ״לראות כבל״.
זאת השוואה מופרכת.
בחוויה של קונצרט רואים את הנגנים ושומעים בלייב את הנגינה שלהם.
מה בין זה לבין לדעת שמאחורי המערכת נמצא כבל x או כבל y ?
איזו חוש נוסף משתתף בחוויה פה ?
אני טוען שיש מצב שאתה שומע הבדלים בין כבלי מתח כי אתה רואה/יודע שיש כבל יוקרתי

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
שאלתי את חבר שלי שאתמול עשיתי לו בליינד טסט אצלי והעדיף באופן גורף את הכבל הזול איזה כבל הוא היה רוצה במערכת שלו והוא חד וחלק העדיף את היקר למרות שהוא כבר ידע שבהאזנה הוא מעדיף את הזול…

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
שאלתי את חבר שלי שאתמול עשיתי לו בליינד טסט אצלי והעדיף באופן גורף את הכבל הזול איזה כבל הוא היה רוצה במערכת שלו והוא חד וחלק העדיף את היקר למרות שהוא כבר ידע שבהאזנה הוא מעדיף את הזול…

רציני ?
מה הטעם להעדיף כבל שנשמע לו פחות מתאים וגם יותר יקר ?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113

כנראה שזה קורה לחלק מהאנשים שקשה להם להיות כנים עם עצמם והם מושפעים יותר משיווק.
אבל לא הייתי עושה הכללה לכולם.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אז מה ההיגיון להכניס רכיב נוסף שיהיה ניתן להאשים ?….
כי אז כל הצדדים יכולים ללכת הבייתה צודקים ומרוצים

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
תמיד אפשר לטעון שלא ידענו להבדיל בגלל המפצל, שהוא הגורם לאיכות הירודה ולירידה בפרטים או מסרס את הכבל היקר כמו שאמרתה, מה שיגרום בסופו של דבר לכבל היקר להישמע כמו הזול, אבל בשביל לטעון את זה, צריך לנסות קודם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
תמיד אפשר לטעון שלא ידענו להבדיל בגלל המפצל, שהוא הגורם לאיכות הירודה ולירידה בפרטים מה שגורם לכבל היקר יותר להישמע כמו הזול, אבל בשביל לטעון את זה, צריך לנסות קודם.

אם רוצים לעשות השוואה בין 2 מכשירים אז לא מכניסים ביניהם מכשיר שלישי שהשפעתו לא ידועה אם בכלל.
״ככה לא בונים חומה״…

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
ומה רע בזה?
ומה רע בזה?
שום דבר לא רע בזה. כתבתי שזה לגיטימי לחלוטין.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
כנראה שזה קורה לחלק מהאנשים שקשה להם להיות כנים עם עצמם והם מושפעים יותר משיווק.
אבל לא הייתי עושה הכללה לכולם.
בסדר. זה מה שאנחנו רוצים לברר
תבין אני לא תופס פה צד. אני רוצה לברר את האמת ואין לי בעיה להגיד שטעיתי.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
אם רוצים לעשות השוואה בין 2 מכשירים אז לא מכניסים ביניהם מכשיר שלישי שהשפעתו לא ידועה אם בכלל.
״ככה לא בונים חומה״…
ומה לגבי כבלי רמקולים, שם לא צריך "רכיב שלישי" האם בכבלי רמקולים אפשר לעשות ניסוי כזה לחבר 2 זוגות כבלים בו זמנית ולנתק אחד מהם תוך כדיי שמיעה בלי לכבות או להפסיק אלה בניגון רצוף , האם זה אפשרי ?

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אז אתה טוען שלא יהיה הבדל בגלל המפצל ?
אני התלוצצתי.
אם אתה שואל ברצינות, אז מעורבות המפצל לא מעלה ולא מורידה. אם לדקדק, אתה בודק את הטענה שהחלפת הכבל משנה/לא-משנה במצב נתון:
דוד טען - "אני שומע הבדלים במערכת שלי". אם דוד ירגיש נוח לטעון - "אני שומע הבדלים במערכת שלי כולל המפצל" - תוכל להשתמש בו. אם לא - אין טעם.
פיצול נעים לכולם
רועי

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
בסדר. זה מה שאנחנו רוצים לברר
תבין אני לא תופס פה צד. אני רוצה לברר את האמת ואין לי בעיה להגיד שטעיתי.

האמת היא שיש כאלה שבאמת עשו השוואה ולא שמעו הבדלים (למשל אתה), יש כאלו שהשיווק וגאוות המותג גרם להם לחשוב שהם שומעים הבדל ויש כאלו שבאמת שומעים הבדל .
שוב, הבדל שמיע זה לא בכל כבל ולא בכל סטאפ.
סתם אנקדוטה מניסיון אישי :
למזלי אשתי חני גם נהנית ממוזיקה ובכל החלטת רכישה היא שותפה.
בחלק מהמקרים היא לא שמעה הבדל או שזה היה הבדל קטן והיא לא מתביישת לומר את דעתה.
באחד המקרים, לאחר שרכשתי כבל חשמל איכותי לקומפקט דיסק, עשינו ניסיון וחיברנו את הכבל הזה לממיר שמשמש להאזנה מהמחשב.
התגובה שלה הפתיעה אותי בפסקנות ובהחלטיות :״תתקשר ל______ ותבקש ממנו עוד כבל כזה בשביל הממיר״…

וכן היו אצלי בעבר כבלים לניסיון שהוחזרו לבעליהם…

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
אם יש ספק בנוגע למפצל, אפשר ללכת עם כבלי החשמל צעד קדימה ולוותר עליו, להוריד מצד אחד את השקע ולחבר את שניהם במקביל לשקע אחד, צד שני יתחבר לחשמל ואז לנתק מהקיר תוך כדיי ניגון, פעם כבל 1 מנותק, פעם כבל 2 מנותק ופעם שניהם מחוברים.
עכשיו אין גורם שלישי מה דעתך ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור