שאלה: מה עתיד ההיי אנד?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
832
נקודות
113
רוב האוכלוסיה לא אודיופילית, ברגע שתגיע הטכנולוגיה שרן מדבר עליה זה יטרוף את השוק לדעתי.
לא בטוח שאודיופיל ממוצע, לא מדבר על הסופר מנוסים בינהם, מסוגלים לעקוף כל כף בקלות רמקול אקטיבי טוב עם מגבר לכל דרייבר באופטימיזיה מושלמת.
שמעתי atc אקטיבי, רמקול מדהים.
אולי אודיופילים פחות מתחברים כי לא ניתן לשחק עם הצליל, אבל רוב האוכלוסיה אוהבת גטדטים טכנולוגיה ונוחות, וברגע שהעסק ישולב עם סטירמינג כמו שצריך ללא חוטים, זה יתפוס

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
רוב האוכלוסיה לא אודיופילית, ברגע שתגיע הטכנולוגיה שרן מדבר עליה זה יטרוף את השוק לדעתי.
לא בטוח שאודיופיל ממוצע, לא מדבר על הסופר מנוסים בינהם, מסוגלים לעקוף כל כף בקלות רמקול אקטיבי טוב עם מגבר לכל דרייבר באופטימיזיה מושלמת.
שמעתי atc אקטיבי, רמקול מדהים.
אולי אודיופילים פחות מתחברים כי לא ניתן לשחק עם הצליל, אבל רוב האוכלוסיה אוהבת גטדטים טכנולוגיה ונוחות, וברגע שהעסק ישולב עם סטירמינג כמו שצריך ללא חוטים, זה יתפוס
זה כבר קיים חזק חי בועט וסופר איכותי בדו ערוצי .
לדעתי לא מצליח כי זה הורג את התחביב - וזה לא מצליח ממש בכל העולם . ולא בגלל האיכות

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
אני חושב שלפחות היום, קיים טרנד של האזנה לתחנות רדיו ייעודיות . אני לדוגמא בעבודה מאזין בקביעות לתחנה אינטרנטית של ג'אז מסיאטל

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
״הורג את התחביב ״ - כי אודיופיליה זה לא רק מוזיקה, זה גם (ע״פ הגדרה) חיפוש אחר סאונד הכי טוב שניתן לקבל וזה בא לידי ביטוי ציוד איכותי עד כמה שניתן. לכן לא רואה אודיאופיל עתידי יושב אם רדיו הכי הכי הכי איכותו שיש ומאזין בנחת:)

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
אחרי מהפכת הסטרימינג והאוזניות, לאן האודיו האישי והביתי הולכים מכאן? לא מדבר על בתים חכמים וחרטבונות פונקציונליות שלא קשורות לסאונד, אלא- מה הכיוון הבא של אודיו באיכות גבוהה המיועד לצרכן הביתי? מישהו?

הקיצר - לפי התגובות כאן - תשתמש בדמיון.
הדמיון שלי אומר לי שכשאנו מדברים על העתיד הקרוב, התחום ילך למגברים משולבי rc שרק ילכו וישתפרו עד שיתקרבו ליכולות של מכשירי rc שבטופ. במקביל חברות ימשיכו לפתח רמקולים אקטיבים משולבי rc המדובר לאודיופילים היותר ליברלים/מנימליסטים/צעירים שביננו.
מה ששניצל ודן אומרים על שזה הורג את התחביב ושאודיופילים אוהבים להיתעסק עם ציוד, נכון רק לאודיופילים המבוגרים יותר/אודיופילים מהדור הישן (כלומר אנחנו או לפחות רובנו). הדור החדש של האודיופילים שיגיע אחרינו (+ אלה מאיתנו שאוהבים את התחביב רק מהאספקט של הסאונד אבל בלי הרבה הנאה או סבלנות לאספקט הציודי) כנראה שפחות יתעניין בציודופיליה ובמשחקים והחלפות.
בעתיד הקצת יותר רחוק יתכן ורמקולים אקטיבים משולבי rc יתנהלו בידי Ai ככ משוכללת שבמקום לשחק עם ציוד על מנת לקבל סאונד שונה, האודיופיל של העתיד ישחק עם אלוגרתמים בכדי לקבל אינספור אפשרויות סאונד לפי מצב רוח או לפי התאמה ליצירה המואזנת.
בעתיד הרחוק באמת.. מי יודע? אולי שבב במוח. אבל למי באמת אכפת.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נכון, משולב RC, ויעבוד פלאג אנד פליי כמו כשמחברים טלויזיה חדשה, לוחצים ON ואת השאר תעשה המערכת.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
נכון GDS . היום רום קורקשיין מחייב להריץ תהליך - לחבר מקרופון, למקם אותו בנקודה אחת או בכמה נקודות, לבצע את הכיול ע״י משלוח טסט טון לרמקולים. בעתיד הוא יהיה תהליך שקוף וקצר. הוא יהיה מובנה ברמקול או בזוג הרמקולים האקטיביים המרחביים שישלחו אותות (לא יודע מאיזה סוג, ייתכן בתדר שמע גבוה במיוחד כמו סונאר בצוללת) לתוך החדר כדי לאתר היכן יושב המאזין, ולעמוד על הבעיות המבניות של החלל ולאחר שהרמקול יאתר את המאזין בחדר תוך זמן מה יושלם הכיול. אם שוב נחרוג לתחום הקולנוע הביתי סמסונג תציג השנה בדגמים מסויימים כיול מיידי של הפרמטרים בתמונה בהתאם לתנאי התאורה בחדר וכיול יותר מעמיק שידרוש כעשר דקות. הסיפור הוא אופטימיזציה, קלות ונוחות. כמובן שמי שירצה להמשיך עם הקופסאות בהנחה שאיכות הצליל במערכות בחלקים תמיד יותר טובה, יוכל לעשות זאת משום שיצרני בוטיק בתחום האודיופיליה ימשיכו להתקיים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
גם לדעתי
הכיוון יהיה "SMART" בכל תוצרותיו,
כבר המונח SMART נמצא בכ 90% מכלל הפונקציות בבית ובמרחב.
מאמין שאודיופילים רציניים יהיה להם קשה לקבל זאת, "קופסא אחת שעושה הכל"
ובמיוחד שאודיופילים "חוקרים" ומחפשים וחשוב להם וקריטי להם התוצאה לבסוף והכי קרוב שניתן למוסיקה עצמה בכל משורייה.
בין עם זה הגוונים והטקסטןרות של כלי הנגינה ותחושת ה LIVE לבין האווירה ומרקמיה...

כן רואה שינוי מגמה בתפיסה של רמקולים גדולים ומגודלים שמאמין שיעלמו ובמקומם יתפס בתפיסה והביצוע ולבסוף תוצאה, רמקולים צנועים הרבה יותר עם טכנולוגיות ופטנטים שישמעו וירגשו משמעותית יותר, ולמעשה יהיו עדיפים הרבה יותר, אסטתי וביצוע,
רואים זאת בלא מעט חברות אך רמקולים צנועים במידותיהם נשמעים משמעותית טוב יותר ממגודלים למינהם,
יתכן שגם חדרים ייעודיים ומתוחכמים אקוסטית יתכן שגם יעלמו ובמקום הסלון העיצובי בהרגשה ישאר כפי שהוא ויכולות ה SMART ישרתו את המשתמש עם שליטה מלאה הן VISUAL והן AUDIO בכל החושים.

מדיה פיסית
תעלם ככל הנראה לחלוטין
בכל הפורמטים הפיסיים
והכל יהיה אינטואיטיבי/מהיר/בהזמנה/on line.

השאלה התוצאה בסופו של יום.
ופה יש סימן שאלה גדול מאוד שאותו טרם אנחנו יודעים ו/או הכרנו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,909
נקודות
113
״הורג את התחביב ״ - כי אודיופיליה זה לא רק מוזיקה, זה גם (ע״פ הגדרה) חיפוש אחר סאונד הכי טוב שניתן לקבל וזה בא לידי ביטוי ציוד איכותי עד כמה שניתן. לכן לא רואה אודיאופיל עתידי יושב אם רדיו הכי הכי הכי איכותו שיש ומאזין בנחת:)
אני עדיין לא מבין מה "הורג את התחביב" כאן. ככל הידוע לי, מהות התחביב היא לקבל את הסאונד הטוב ביותר שאפשר, באילוצים נתונים (תקציב, חדר, אישה וכו'), לא משנה באמצעות מה כמה ואיזה קופסאות יש וכו'.

יש אמנם כאלה שמתעניינים בהחלפת קופסאות ועבורם זו מהות התחביב -- אספקט של ציודופיליה, שאין בו שום רע לשכעצמו, אבל זה תת-תחום של אודיופיליה, לא כל התחום -- וכנ"ל ענייני pride of ownership והרצון להיות מיוחדים דרך הציוד.

אני מעריך שרוב אוהבי איכות הצליל היו שמחים אם היה קל ופשוט להשיג איכות גבוהה יותר ממה שהם מקבלים במחיר נמוך יותר ועם הרבה פחות התעסקות וכאבי ראש והתאמות וכיוונונים. אולי אני טועה.

ולא מדובר על "רדיו" איכותי עם האסוציאציות שיש לנו לגבי רדיו, אלא על טופ אולטרה הייפר הי אנד בצורה פשוטה יותר ונגישה יותר.

ואם מדובר רק על רמקולים מוגברים עם הטכנולוגיות שיש כבר היום, יש גם חיות כמו Bang & Olufsen BeoLab 90, שהם Class A בסטריאופייל.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
גם לדעתי
הכיוון יהיה "SMART" בכל תוצרותיו,
כבר המונח SMART נמצא בכ 90% מכלל הפונקציות בבית ובמרחב.
מאמין שאודיופילים רציניים יהיה להם קשה לקבל זאת, "קופסא אחת שעושה הכל"
ובמיוחד שאודיופילים "חוקרים" ומחפשים וחשוב להם וקריטי להם התוצאה לבסוף והכי קרוב שניתן למוסיקה עצמה בכל משורייה.
בין עם זה הגוונים והטקסטןרות של כלי הנגינה ותחושת ה LIVE לבין האווירה ומרקמיה...

כן רואה שינוי מגמה בתפיסה של רמקולים גדולים ומגודלים שמאמין שיעלמו ובמקומם יתפס בתפיסה והביצוע ולבסוף תוצאה, רמקולים צנועים הרבה יותר עם טכנולוגיות ופטנטים שישמעו וירגשו משמעותית יותר, ולמעשה יהיו עדיפים הרבה יותר, אסטתי וביצוע,
רואים זאת בלא מעט חברות אך רמקולים צנועים במידותיהם נשמעים משמעותית טוב יותר ממגודלים למינהם,
יתכן שגם חדרים ייעודיים ומתוחכמים אקוסטית יתכן שגם יעלמו ובמקום הסלון העיצובי בהרגשה ישאר כפי שהוא ויכולות ה SMART ישרתו את המשתמש עם שליטה מלאה הן VISUAL והן AUDIO בכל החושים.

מדיה פיסית
תעלם ככל הנראה לחלוטין
בכל הפורמטים הפיסיים
והכל יהיה אינטואיטיבי/מהיר/בהזמנה/on line.

השאלה התוצאה בסופו של יום.
ופה יש סימן שאלה גדול מאוד שאותו טרם אנחנו יודעים ו/או הכרנו.
מספיק לשבת בטסלה לשמוע מוזיקה עם הלסת למטה ולא מובן אין שומעים ככה ב סטוק. הדיגיטל לגמרי שובר.

zapilak

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
יש שני דברים שצריכים שיפור כי הם הורסים את איכות הסאונד .... 1. האישה בבית , 2 רשת החשמל . אני כמובן אסביר. לאישה בבית תמיד יש תלונות , הרמקול גדול מידי , קטן מידי , עגול מידי , מרובע מידי , כן אפשר לנקות מתחת לרמקול/אי אפשר לנקות מתחת לרמקול , המיקום של הרמקול זורם עם החלל ומתאים לעקרונות הפאנג שווי/המיקום של הרמקול לא זורם עם החלל וסותר בצורה חמורה ביותר את עקרונות הפאנג שווי [ הבנתם את הרעיון ] בעתיד יפתחו אנדרואידיות [ כמו בסרט האגדי בלייד ראנר ] שיאהבו מערכות סטריאו ויתנו כבוד לתחביב של הגבר , ויבינו שזה מה שעושה לגבר טוב , ואפילו יעזרו לגבר לבחור את המערכת דרך האוזניים , האנדרואידית תחליף את האנושית , כאשר כול מה שמעניין את האנושית זה עיצוב פנים ושיהיה אפשר לנקות ולשטוף מתחת הרמקול, אין ספק שהפיתוח של האנדרואידית ישפר את איכות הסאונד וכמובן ישאיר הרבה מעצבות פנים ממש מתוסכלות....[ ברור לכם שסעיף 1, נאמר בהומור - נא לא לקחת אותי קשה....חחח ] . האויב השני של הסאוד לדעתי זו מערכת החשמל הביתית , לדעתי בעתיד יהיו מוצרים לרבות בתחום הסאונד שמונעים ע"י אנרגיה פנימית , ולא מתחברים בכלל לרשת החשמל , במדע הבדיוני מדברים על הנעת קוונטים , אנרגית כור היתוך , אנרגית כור גרעיני , הנעת פלזמה , הנעת פוטונים ועוד ...פיתוחים כאילו יעזרו לנו להפרד לשלום ולא להתראות ממערכת החשמל הביתית המקוללת , עם זרם לא יציב , והליכלוך האופייני לה , בזרם יציב להפליא שלא תלוי בגורמים חיצוניים וללא ליכלוך בסאונד.

חוץ מזה אני יודע שחברה בשם אקסטלון שהיא חברה של רמקולים [ אחד מהם נסקר באתר וקיבל מחמאות ] מפתחת לטענתם את הדבר הבא . 2 רמקולים שמרכיבים מערכת סטריאו שלמה , זאת אומרת שברמקול משולב כול מה שצריך, מגבר / קדם מגבר וכו' . לפי מה שהבנתי כול רמקול כזה מחובר לחשמל , והתקשורת בין 2 הרמקולים היא אלחוטית . ההזרמה של הסאונד היא דרך האוויר דרך אפליקצית רון , זאת אומרת מה שחסר זה סמארטפון עם אפליקצית רון , או טאבלט עם תקשורת אלחוטית ואפליקצית רון . לפי מה שאני רואה שהרבה חברות הולכות לשם , אני לא יודע עד כמה זה יתפוס ומי קהל היעד , אבל לאודיופיל שיש אישה אנושית [ ולא אנדרואידית...] זה כנראה אופציה מעניינת

מקווה שלקחתם אותי בהומור... מקווה שחלק יזדהו עם מה שכתבתי ....בכול מקרה ליאור קורן חי עם בחורה אנושית [ ולא אנדרואידית ] והבחורה שלו חיה בשלום עם המערכת סטריאו ...עכשיו כולנו מוכים הלם ותדהמה ושואלים איך לעזאזל ליאור קורן עשה את זה ....מה הסוד שלו ? איך הוא בתור גבר הצליח היכן שהרבה גברים נכשלים ... התשובה כמובן שהוא קודם כול דאג למערכת סטריאו , ורק כשהייתה מערכת סטריאו מתפקדת בבית , הוא הזמין אל תוך החיים שלו את הבחורה . הבחורה קיבלה את המערכת כעובדה מוגמרת והשלימה עם זה . אני רוצה לנצל את הבמה ולהגיד תודה לליאור קורן על שלימד אותי איך עושים את זה נכון , איך לא חשבנו על זה. עוד משהו מימני אליכם - לא להתחתן בשום מצב עם מעצבת פנים , ואם אתם מתחתנים עם מעצבת פנים אז תוודאו שהיא תהיה אנדואידית , להתראות בעתיד....חחח

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
גבר גבר

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
יש שני אזימוטים מנוגדים.. כל מי שנחשף לרמקולים מוגברים טובים, עם RC וקישוריות סטרימינג טובים, יודע שהם נשמעים פנטסטי.
מצד שני, יש קמבק מרשים מאוד לתקליטים. המכירות עולות כל שנה, כולל אמנים מיינסטרים, ממש לא רק ג'ז וקלאסי בהוצאות מיוחדות.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
יש שני אזימוטים מנוגדים.. כל מי שנחשף לרמקולים מוגברים טובים, עם RC וקישוריות סטרימינג טובים, יודע שהם נשמעים פנטסטי.
מצד שני, יש קמבק מרשים מאוד לתקליטים. המכירות עולות כל שנה, כולל אמנים מיינסטרים, ממש לא רק ג'ז וקלאסי בהוצאות מיוחדות.
לא חייב RC ורק למען הסר ספק - כמובן שלא שידור באוויר - אלא מחבר דיגטלי מסטרימר/הזרמה מרשת - להישאר בדומיין הדיגיטלי ולבצע רק המרה אחת .

עדיין - לא תפס בקרב אודיופילים קלאסיים ולדעתי לא יתפוס בשנים הקרובות .

• Like
Reactions: gds

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
אודיופילים קלאסיים ולדעתי לא יתפוס בשנים הקרובות
זו כל הפואנטה.. יש מי שלא יוותר אפילו על היכולת לבחור את החומר של המחבר של האינטרקונקט.
מצד שני תקליטים תופסים חזק אצל ילדים שאפילו ההורים שלהם לא גדלו על תקליטים..

• Haha
Reactions: gds

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
אני דווקא לא רואה את האודיופילים מצטמצמים לרמקולים אקטיבים עם מגבר קלאס D בפנים ,ללא כבלים והכל בשידור באויר ,
אודיופיל אמיתי אוהב מכשירים גדולים יפים וטובים , אוהב ארונות תקליטים ודיסקים ,למרות שאני באופן אישי לא מתעניין יותר במדיה פיזית ,ואם תקליטים מעדיף לשמוע אצל חברים שמסוגלים להחזיק ציוד כזה אולטימטיבי ,אחרת זה סתם על הפנים ,
רציתי רגע להתיחס לשאלת האולטרה היי אנד , באם בכלל יש ?
הסיפור האישי שלי שאני מחכה לרכיבים לשידרוג הרמקול שלי ובינתיים הלווה לי דן נגר איזה פרליסטון דרגה אחת מתחת למשובח שלהם , הגיע כמו שתיל קטן בעציץ ,ניגנתי איתו בא לי למות ,אבל מכייון שבגלל הקורונה יש מחסור בסדרות היקרות של הקבלים של מונדורף המשכתי לשמוע קצת עם הפרליסטון מחוסר ברירה ,והנה במהלך השבועות העציץ הקטן גדל כל יום עד שהפך לעץ ענק ,מדובר ברמקול שעולה פחות מעשרה אחוז משלי , ועושה לי פה מוסיקה שלא תאומן , היה אומנם צריך התאמות כמו מדידה חוזרת ב RC 'מעבר לקדם שפופרתי גדול של VAC , אבל הנה קצת האהבה ונסיון של החיים ואפשר להוציא מים חיים מהסלע , האולטרה נמצא אצל האודיופיל ואצל החברים שלו ולאו דווקא באיזה מכשיר מפונפן במאות אלפי דולרים שלא עובר שום ציוד טוב שיש בשפע במחירים הגיוניים (יחסית ) ,
קצת עבודה על החדר ,שיכוך, כיוון ,אקוסטיקה , הכבלים הנכונים ,וניתן להגיע לאותה רמה של מה שאתם מכנים "אולטרה" בקלות ,
ההיתי השבוע אצל גיא חורש ,לא שיש לו ציוד אנטרי , אבל זה לא גולדמונד ובטח שלא קוורו רחמנא לצלן ,והנה הלכתי לשמוע מלקו שעובד נהדר אבל הצליל שהבחור קיבל הרס אותי , התרגשתי !!!! הייתי מאושר בשבילו ושמחתי להנות ממש ולא סתם קומפלימנטים כי הוא חבר טוב שלי ,
לסיכום ,קצת אהבה מסביב ,הרבה סבלנות לברייק ומקבלים תוצאה אולטרה מציוד נורמלי לגמרי , אני מצליח להפיק צליל נהדר ממגבר קלאס D שלי שעלה לי עשרת אלפים שקל קרוב מאוד או טיפה שונה מהמונו בלוקים שלי שעולים פי כמה (40000 דולר חדשים ) הלויתי לרן אותם עד שיגיעו המגברים שלו לכמה שבועות , לא שמעתי תלונות ,להפך ,אמר לי "הלואי והמגבר החדש ינגן כך '
לסיכום חברים ,לא אולטרה ולא נעליים הכל בידיים שלכם וקצת מזל עם החדר ,לא יהיה טוב עם תקרה של 210 סנטימטר או חדר קטן קטן ,לא יהיה טוב עם מגברים חלשים מדי לרמקול ,
ותודה לדן נגר שהלווה לי הרמקול והתאהבתי בו , אומנם כוון לי לטעמו , והוא מוממחה , אבל אני יותר מומחה לאוזניים שלי ,שיניתי הכל, עברתי לקלאס A ולכבלים הסתומים שלי ,והנה קצת ברייק וצמח לי מהשתיל הקטן בעציץ עץ ענק מרמקול שעולה כמו כסף שיש לי תמיד בארנק !
אבל אלדר, נשמה, מה הקשר בין מה שאני כתבתי בתחילת השרשור, לבין הפוסט קורע הלב שלך? :)
יכולתי גם לבקש מתכון לערגליות בטעם תות, והפוסט שלך היה מתאים שם באותה מידה.

אבל בגלל שאתה זה אתה, ואי אפשר לא לזרום איתך - אז בוא נשאל את הנגר (דן, יענו) - מתי אתה עושה עוד אירוח המוני אצלך?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אבל אלדר, נשמה, מה הקשר בין מה שאני כתבתי בתחילת השרשור, לבין הפוסט קורע הלב שלך? :)
יכולתי גם לבקש מתכון לערגליות בטעם תות, והפוסט שלך היה מתאים שם באותה מידה.

אבל בגלל שאתה זה אתה, ואי אפשר לא לזרום איתך - אז בוא נשאל את הנגר (דן, יענו) - מתי אתה עושה עוד אירוח המוני אצלך?
כולם יוזמנו אלי בקרוב :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
אחוז זה המון! אחד על כל 100 מעל גיל 18? כנראה שיש הרבה פחות, אבל אני לא אוהב להמציא "סטטיסטיקות" (וגם לא לתת לוחות זמנים שאינם מבוססים על שום דבר).

ואתה צודק. יש פחות.

• Like
Reactions: AK1

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור