רמקולים VS אוזניות

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
מה אתם מעדיפים ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,851
נקודות
113
יש גם את השאלה למה מעדיפים.

יש כאלה שמעדיפים אוזניות כי לא בגלל העדפת הסאונד, אלא בגלל דברים כמו:
  1. אין להם תקציב להגברה ורמקולים באיכות מקבילה. מקבלים איכות טובה ביחסית מעט כסף. עם זאת, יש לציין שכדי להפיק את המיטב מאוזניות צריך גם מגבר אוזניות ברמה מקבילה.
  2. הם לא יכולים לשמוע ברמקולים כי זה מפריע לאחרים או שאחרים מפריעים להם
  3. אי אפשר להציב רמקולים בגלל מגבלות מיקום ו/או אסתטיקה
  4. חשש מנזקים שיגרמו ילדים או חיות מחמד
וכיו"ב.

ויש המעדיפים אוזנית בגלל תוספת הפרטים והצלילות.

לאזניות יש כמה חסרונות מהותיים, כולל:
  1. משהו כבד על הראש והאוזניים
  2. מזיעים
  3. כבל יכול להטריד
  4. אין במה כמו ברמקולים, למעט אולי הקלטות binaural
  5. מגבלות באס, אפילו אם יש צלילים מאוד נמוכים, זה לא באס שמרעיד את כל הגוף.
  6. כדי להאזין עם עוד אנשים צריך עוד אוזניות
  7. מנתק מהסביבה
  8. הרעשים יותר בולטים ומורגשים, מה שעלול להפריע במיוחד בוויניל
  9. אין multichannel אמיתי
מבחינתי אין תחרות בכלל.

נערך לאחרונה ב:

zapilak

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
  1. אין להם תקציב להגברה ורמקולים באיכות מקבילה. מקבלים איכות טובה ביחסית מעט כסף

זה בדיוק אני ...תודה על ההתיחסות , גם החסרונות נכונים , זה לא תמיד נוח על הראש / אוזניים לאורך זמן , החוט מגביל ... אם האוזניו אלחוטיות המחיר קופץ כלפי מעלה , החיבור האלחוטי לא תמיד תשתווה לחיבור חוטי ואני מוגבל לזמן סוללה...

כשאהיה ילד גדול , יהיו לי רמקולים , היות ואני גר בדירה קטנה , אני מניח שאלך על רמקולים מדפיים גדולים , או רמקולים רצפתיים קטנים , בתפיסת העולם שלי רמקולים גדולים לא ישמעו טוב בסלון שלי ...

מניסיון שלי רמקולים יותר כייף מאוזניות . למזלי בתור חבר האתר די טאון , אני יודע שאפשר להרכיב מערכת חביבה ומהנה , עם סינרגיה טובה בין הרכיבים ... לא חייב משהוא מפוצץ...

בקיצור ...יום יבוא ואהיה ליד גדול , וכמובן תודה ל AK1 על התשובה המצויינת..........חחחח

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
אוזניות יכולות להשתוות למערכת שעולה גם פי 100 ממחירן ויותר
כי אין בעיה של אקוסטיקה בחדר כמו עם רמקולים
בתקציב יחסית קטן של 1000$ דולר
אפשר לקנות את האוזניןת בין הטובות בעולם HD800 למשל ולהנות מסאונד שהוא WORLD class ולהשתוות למערכות שעולות מאות אלפי שקלים
מינוס התחושה הפיזית של הבאס כמובן
פתאום אידאלי למי שאין מקום ותקציב כמו שכבר נאמר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,851
נקודות
113
אפשר לקנות את האוזניןת בין הטובות בעולם HD800 למשל ולהנות מסאונד שהוא WORLD class ולהשתוות למערכות שעולות מאות אלפי שקלים
היו לי Sennheiser HD800. מכרתי אותן. איפה זה ואיפה מערכת טובה? אין מה להתחיל להשוות. לא מתקרב בכלל. לא באותו סדר גודל.

וכדי להפיק את המיטב מאוזניות צריך גם מגבר אוזניות ברמה המקבילה.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
95
נקודות
28
שמעתי את האוזניות מחוברות לCHORD HUGO 2
לא משתוות ולא מתקרבות באיכות למערכת אצלי בבית שאגב לא עולה מאות אלפי שקלים. וגם לא מאה אלף שח.
יכול להיות שהמגבר לא אופטימאלי בשבילן, לא חקרתי את הנושא מאחר שהן לא היו בבעלותי
אבל המרחק הגדול בינם לבין המערכת שלי לא משאיר מקום לאופטימיות מבחינתן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,851
נקודות
113
נ.ב., הגורו שלך, אמיר מ-ASR, בדק את הדגם המתקדם יותר, 800S, ומצא שלא רק שה-FR שלו אינו flat, הוא גם לא דומה לעקומה שהוא מחפש באוזניות -- לא ברור לי למה -- עם הדגשה משמעותית של הבאס, משמעותית עוד יותר מעט מעל 3kHz, ונפילה חדה מעל 10kHz.

הוא הצליח לסדר לעצמו משהו שהוא אהב בעזרת איקוולייזר פרמטרי, כתב שבלי זה לא כדאי להשתמש באוניות האלה, וטען שזה מה שצריך לעשות עם כל אוזניות.

לא אתווכח איתו, אבל אני לא בטוח שהוא סמכות לענייני העדפות שמיעה.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
823
נקודות
113
בעולם האוזניות זה מאוד מקובל לבצע eq ולהתאים לטעם אישי.
הרבה דגמי אוזניות הם לא flat, לדוגמא מכויילות harman
hd800s הן אזניות נהדרות (יש לי)
אני הבנתי שאהב דווקא את האוזניות (eq באוזניות זה דבר שבשגרה). לא שממש אכפת לי אם אהב או לא...
החוזק שלהם מעבר לרזולוציה הוא האימגינג סביב הראש בניגוד לסאונד שמרגיש בתוך הראש בהאזנה לאוזניות.
בתכלס לא משתמש בהם הרבה, מעדיף את הרמקולים בסלון

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,559
נקודות
113

מתי לאחרונה שמעת "מערכת שעולה גם פי 100" ?
ואני לא מדבר על תערוכות מזדמנות
שם הסלוגן hope for the best, במקרה הטוב ביותר,
אלא מערכת רצינית שהבעלים השקיע זמן ואנרגיה כדי להתאימה סנרגית בכל הפרמטרים.

היתרון של אוזניות, היא הנוחות בעיקר.

חבר שמתעסק לפרנסתו עם אוזניות ברמות הגבוהות שיש וגם עם Dacים מוגברים מעולים וניידיים, בדק אצלי בשביל הספורט כחלק מביקורו אצלי, בהשוואה את התוצאה הנשמעת באוזניות והגברה/dac תואם שהביא עימו כמערכת "קומפלט" מול התוצאה הנשמעת אצלי (עם התוצאה לפני ההשקעה האחרונה בחשמל וה dac).

מהר מאוד הבין שהמרחק הוא עצום.
אבל היה אחלה ניסוי וכיף בסהכ.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
495
נקודות
83
אין בכלל מקום להשוואה שכזאת באוזניות אתה סגור אתה ועולמך מה שטוב שאין לך השפעות חיצוניות אקוסטיקה חשמל חוטים וכו, אבל אין בכלל מה להשוות וזה גם לא נכון להשוות אחד לשני.
מרגישים שהחופש הגדול הגיע.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
מתי לאחרונה שמעת "מערכת שעולה גם פי 100" ?
ואני לא מדבר על תערוכות מזדמנות
שם הסלוגן hope for the best, במקרה הטוב ביותר,
אלא מערכת רצינית שהבעלים השקיע זמן ואנרגיה כדי להתאימה סנרגית בכל הפרמטרים.

היתרון של אוזניות, היא הנוחות בעיקר.

חבר שמתעסק לפרנסתו עם אוזניות ברמות הגבוהות שיש וגם עם Dacים מוגברים מעולים וניידיים, בדק אצלי בשביל הספורט כחלק מביקורו אצלי, בהשוואה את התוצאה הנשמעת באוזניות והגברה/dac תואם שהביא עימו כמערכת "קומפלט" מול התוצאה הנשמעת אצלי (עם התוצאה לפני ההשקעה האחרונה בחשמל וה dac).

מהר מאוד הבין שהמרחק הוא עצום.
אבל היה אחלה ניסוי וכיף בסהכ.
העניין הוא לא המערכת
העניין הוא החדר שלגבי אוזניות זה לא פקטור בכלל
אין כמעט לאף אחד חדר מושלם בבית ומטופל אקוסטית בצורה מושלמת עם room correction את מושלם
לאוזניות יש אקוסטיקה מושלמת בילט אין
אז גם אם המערכת עולה מיליון דולר , בספק אם החדר יהיה מושלם אקוסטית כמו אולפן הקלטות

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
החסרון באוזניות, מעבר,לזה שאתה לא יכול להרגיש פיזית בגוף את התדרים, שאין שם שמיעה של שמאל וימין במשותף כמו במערכת ביתית טיפוסית. אוזן שמאל שומעת שמאל וימין שומעת ימין. מנסים להתגבר על זה, בקורד tt2 לדוגמא, אבל עדיין עם כל הכבוד לאוזניות, החוויה הכללית של מערכת שמרעיפה עליך צלילים ממש זה משהו אחר. אני כן יכול להבין שימוש באוזניות טובות להבחנה בפרטים מסויימים, כמו זכוכית מגדלת, כי נדמה שיש להם סוג של צלילות מוגברת וגם הקירבה לאוזן וביטול למעשה של תנאי חדר עושים את שלהם. וכל אחד שיהנה בשמיעה ממה שעושה לו את זה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,559
נקודות
113
העניין הוא לא המערכת
העניין הוא החדר שלגבי אוזניות זה לא פקטור בכלל
אין כמעט לאף אחד חדר מושלם בבית ומטופל אקוסטית בצורה מושלמת עם room correction את מושלם
לאוזניות יש אקוסטיקה מושלמת בילט אין
אז גם אם המערכת עולה מיליון דולר , בספק אם החדר יהיה מושלם אקוסטית כמו אולפן הקלטות

הרבה מילה "מושלם" ו"לא מושלם"
החיים והניסיון הפרקטי לא עובדים שחור או לבן.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
312
נקודות
83
מה אתם מעדיפים ?
פעם אוזניות זה כל מה שיכולתי להרשות,

אז התחלתי עם כל מיני IEM ואהובה אליי הייתה Earsonics SM3
שעלו לי 1,500 שקל והמשכורת שלי הייתה קרובה למינימום.

היום העדפה היא מערכת.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
537
נקודות
93
בעולם האוזניות זה מאוד מקובל לבצע eq ולהתאים לטעם אישי.
הרבה דגמי אוזניות הם לא flat, לדוגמא מכויילות harman
hd800s הן אזניות נהדרות (יש לי)
אני הבנתי שאהב דווקא את האוזניות (eq באוזניות זה דבר שבשגרה). לא שממש אכפת לי אם אהב או לא...
החוזק שלהם מעבר לרזולוציה הוא האימגינג סביב הראש בניגוד לסאונד שמרגיש בתוך הראש בהאזנה לאוזניות.
בתכלס לא משתמש בהם הרבה, מעדיף את הרמקולים בסלון
+1
יש לי (בין היתר) HD800S ומשום שהן "סטאפ המשרד" שלי, והעובדה שאין לי בעיה להאזין שעות בזמן עבודה (יש לי בעיה לא לעשות את זה...) יוצא שאני מאזין איתן בתכלס יותר זמן מאשר כל ציוד אחר.
הטונאליות שלהן אכן משונה ללא eq, אבל הן "מקבלות" eq מצויין - לא כל אוזניות מגיבות היטב לתיקונים כך שמי שחושב שאפשר לקחת אוזניה דמיקולו, לתקן אותה להארמן (או טרגט אחר) ולסגור עניין - שיחשוב שוב.
אני גם משמש בפרמטרים של אמיר, פלוס עוד משהו שקשור למה שכתב ערן:
החסרון באוזניות, מעבר,לזה שאתה לא יכול להרגיש פיזית בגוף את התדרים, שאין שם שמיעה של שמאל וימין במשותף כמו במערכת ביתית טיפוסית. אוזן שמאל שומעת שמאל וימין שומעת ימין. מנסים להתגבר על זה, בקורד tt2 לדוגמא, אבל עדיין עם כל הכבוד לאוזניות, החוויה הכללית של מערכת שמרעיפה עליך צלילים ממש זה משהו אחר. אני כן יכול להבין שימוש באוזניות טובות להבחנה בפרטים מסויימים, כמו זכוכית מגדלת, כי נדמה שיש להם סוג של צלילות מוגברת וגם הקירבה לאוזן וביטול למעשה של תנאי חדר עושים את שלהם. וכל אחד שיהנה בשמיעה ממה שעושה לו את זה.
אני מריץ גם crossfeed מתון וזה מקרב את החוויה באיזה קליק או 2 (כמובן לא עד הסוף) לרמקולים. יותר מזה, זה מצמצם חזרה את "במת האוזניות" (ככל שאפשר לקרוא לזה במה) הרחבה-בקטע-לא-טבעי שלהן לגודל נורמלי ומסיט אותה טיפה קדימה.
עוד יתרון, לפחות עבור הראש שלי, כולל אוזני הדמבו (הן מאוד רחבות) ומשקפי קריאה - זה נוחות פיזית גבוהה לאורך זמן.

כאמור, ללא eq אין מה להשוות אותן לאוזניות עם עקומה מוצלחת יותר...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,589
נקודות
113
חברה, שרשור נחמד - בואו נשמור אותו תרבותי לשם שינוי, רק אומר :)
אני מצטער... אני פשוט לא יכול להתאפק.

זה בשביל הילד:
רוצה כזה?

תמונות מצורפות

• israel-1-new-sheqel-2009.jpg
    israel-1-new-sheqel-2009.jpg
    KB 95.6 · צפיות: 5

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,589
נקודות
113
לי יש סט-אפ אוזניות מפונפן מאד, שאני מת עליו, ועולה הרבה עשרות אלפים, והוא צעצוע בהשוואה למערכת בסלון.
עוד לא נתקלתי בהיי-אנד אוזניות שמנצח סט-אפ רמקולים היי-אנד. אני מדבר על פירוט, ניקיון, טונאליות, במה.
כל החוליים שאודיופילים מטפלים בהם במערכות סטראו מבוססות רמקולים - כגון חשמל והעמדה - רלוונטיים גם לאוזניות. לכן, כדי שהשניים יתחרו אחד בשני, צריך להשקיע הרבה מאד גם באוזניות. והרבה מאד זה לא הרבה מאד של סטודנט מתלהב. זה הרבה מאד מאד. היות ולי אין את הכסף, אני בכלל לא מכוון לתחרות ביניהם.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
הרבה מילה "מושלם" ו"לא מושלם"
החיים והניסיון הפרקטי לא עובדים שחור או לבן.
יש קונטקסט למושלם
כמעט בלתי אפשרי להגיע לחדר שהוא מושלם אקוסטית מבחינה של לא תשמע את החדר בכלל אלא רק את הסאונד הישיר של הרמקול .
זה משהו בין מאוד יקר לבלתי אפשרי (למשל בגלל צורת /גודל החדר )
ובשביל אוזניות זה לא פקטור בכלל
הם כמו רמקולים קטנים בחדר שהוא מושלם אקוסטית ואתה לא שומע בכלל את החדר.
אז זה כן די שחור או לבן
או ששומעים את החדר או שלא

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,559
נקודות
113
יש קונטקסט למושלם
כמעט בלתי אפשרי להגיע לחדר שהוא מושלם אקוסטית מבחינה של לא תשמע את החדר בכלל אלא רק את הסאונד הישיר של הרמקול .
זה משהו בין מאוד יקר לבלתי אפשרי (למשל בגלל צורת /גודל החדר )
ובשביל אוזניות זה לא פקטור בכלל
הם כמו רמקולים קטנים בחדר שהוא מושלם אקוסטית ואתה לא שומע בכלל את החדר.
אז זה כן די שחור או לבן
או ששומעים את החדר או שלא

מציע שתתחיל ללכת לשמוע מערכות רציניות בבתים אצל אנשים רצינים בתחום, ואז תגיע למסקנות שלך.

אתה מוזמן אגב.:אצבע מורמת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור