מתג אודיופילי משנה, זו לא שאלה, זו הצהרה!

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אוי לא !
גם אני לא מתאים להיות כתב.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
אם כך איך זה שלא כל הטרנספורטים נשמעים זהה, הרי כל מה שהם צריכים לעשות זה לקרוא ביטים ולהעביר הלאה.
תאוריות לחוד ומציאות לחוד.

דוגמא לא בהכרח רלוונטית: טראנספורט (במקרה של CD) הוא לא תווך אמין. ישנן טעויות בקריאת הנתונים, כי בקרת השגיאות לא חזקה. הטראנספורט עושה אינטרפוציות להשלים מידע. בגלל זה תוכנות ריפ טובות כמו accuraterip משתמשות בדטבייס חיצוני להשוות תוצאות.

אני לא מכיר NAS שמשתמש בדטבייס באינטרנט כדי לוודא שהוא שולח את הקובץ נכון.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נפתח את האמירה הזו שלך: אם מישהו יושב על מחראה בהוסטל בהודו, קולט סיגנל וייפיי בדרך נס ומתחבר לבנק שלו בקנזס סיטי, הסיסמה שאתה מקליד עוברת מהוייפיי בהוסטל, דרך לוויין (לפעמי), כבל תת ימי (בד"כ), המון נתבים, כל הרשת של הבנק ו"איכשהו" מגיעה תמיד בצורה מושלמת. אם הוא לא נכנס לחשבון זה כי הוא טעה: במקום לכתוב abc123 הוא כתב abb123 טעות בביט אחד. אבל אם הוא לא טעה, אז הוא מצליח להיכנס תמיד, כי תקשורת אמינה היא.. אמינה.
משום מה, הגם שלאיש אין ספק שלהתחבר מהסלולר מהודו למאצ'ו פיצ'ו זה דבר שעובד תמיד ללא טעות, איכשהו בציוד אודיו זה נכשל במרחק של 10 מטרים של כבל רשת.
נו, מזל שיש מהנדסי על שמייצרים סויצ'ים אודיופילים להציל את אוזנינו.
התבלבלת, הכבל הוא של מטר וחצי. כי אסור כבל ארוך. זה מסוכן. ועדיף שהוא יהיה מעל האדמה, באוויר עם מפוח של שולחן הוקי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
נפתח את האמירה הזו שלך: אם מישהו יושב על מחראה בהוסטל בהודו, קולט סיגנל וייפיי בדרך נס ומתחבר לבנק שלו בקנזס סיטי, הסיסמה שאתה מקליד עוברת מהוייפיי בהוסטל, דרך לוויין (לפעמי), כבל תת ימי (בד"כ), המון נתבים, כל הרשת של הבנק ו"איכשהו" מגיעה תמיד בצורה מושלמת. אם הוא לא נכנס לחשבון זה כי הוא טעה: במקום לכתוב abc123 הוא כתב abb123 טעות בביט אחד. אבל אם הוא לא טעה, אז הוא מצליח להיכנס תמיד, כי תקשורת אמינה היא.. אמינה.
משום מה, הגם שלאיש אין ספק שלהתחבר מהסלולר מהודו למאצ'ו פיצ'ו זה דבר שעובד תמיד ללא טעות, איכשהו בציוד אודיו זה נכשל במרחק של 10 מטרים של כבל רשת.
נו, מזל שיש מהנדסי על שמייצרים סויצ'ים אודיופילים להציל את אוזנינו.

מישהו טען שהתקשורת לא אמינה, אבל האם הסיגנל שעובר ב ethernet לוקח עימו עוד רעש לסטרימר או לדאק שניקויו יכול להביא לתוצאה טובה יותר?
לפי מה שזכור לי כבל ethernet מעביר אותו ולא את המספרים 0 ו 1, האותות הללו לא בדיוק קו ישר כמו שמציירים בספרי הלימוד, השוליים שלהם די עגולים(מוזמן לחפש צילום אוצילוסקופ שהעליתי כאן בעבר.

בכל מקרה, כפי שאמרתי, מי שלא מאמין שלא יאמין, מי שרוצה, מקבל החלטות על סמך התנסות ובדיקה שעשה בעצמו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
דוגמא לא בהכרח רלוונטית: טראנספורט (במקרה של CD) הוא לא תווך אמין. ישנן טעויות בקריאת הנתונים, כי בקרת השגיאות לא חזקה. הטראנספורט עושה אינטרפוציות להשלים מידע. בגלל זה תוכנות ריפ טובות כמו accuraterip משתמשות בדטבייס חיצוני להשוות תוצאות.

אני לא מכיר NAS שמשתמש בדטבייס באינטרנט כדי לוודא שהוא שולח את הקובץ נכון.
מי דיבר על RIP, קריאה פשוטה, קח טראנספורט של DCS לעומת איזוטריק,שניהם ישמעו שונה בחיבור לאותו ה DAC, ולא הם לא יפספסו מאום בקריאה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מישהו טען שהתקשורת לא אמינה, אבל האם הסיגנל שעובר ב ethernet לוקח עימו עוד רעש לסטרימר או לדאק שניקויו יכול להביא לתוצאה טובה יותר?
לפי מה שזכור לי כבל ethernet מעביר אותו ולא את המספרים 0 ו 1, האותות הללו לא בדיוק קו ישר כמו שמציירים בספרי הלימוד, השוליים שלהם די עגולים(מוזמן לחפש צילום אוצילוסקופ שהעליתי כאן בעבר.

בכל מקרה, כפי שאמרתי, מי שלא מאמין שלא יאמין, מי שרוצה, מקבל החלטות על סמך התנסות ובדיקה שעשה בעצמו.
אני מכיר טוב את מודלי העין האלו. ויש להם טווח. הטווח הזה נמדד בזמן הייצור ואם הוא לא עובד אז המוצר לא עובר.
אבל אם הוא כן עובר אז זה תקין.

הרעש שאתה מדבר עליו לא הגיוני כי פשוט אין לו איך להגיע במיוחד בכבל cat7 שהוא גם כל זוג של חוטים טוויסטד, כל טוויסט מסוכך, ועוד על הדבר מסוכך כאשר באמצע עובר מיישר מחומר כלשהו ששומר על המבנה.
בגלל זה cat7 אמיתי הוא כבל עבה.

מה לעשות שהפיזיקה ששלחה חלליות לחלל עובדת שם אבל לא במערכת אודיפילית.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מי דיבר על RIP, קריאה פשוטה, קח טראנספורט של DCS לעומת איזוטריק,שניהם ישמעו שונה בחיבור לאותו ה DAC, ולא הם לא יפספסו מאום בקריאה.

מה שכתבת מראה על חוסר הבנה פשוט אחי.
הם יפספסו וזה בסדר. כי ככה זה עובד!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
זו או דמגוגיה או פשוט חוסר הבנה.

טרנספורטים נשמעים שונה בגלל שמדובר ביצור פיזי שמעביר סיגנל דיגיטלי בתווך אנלוגי מאוד ישן ומנוון.
רק להשוות עכבות בין המוצרים האלו יכול לשנות הכל.

בethernet אין את הבעיה הזו. זה פשוט לא קיים כי יש תקן ברור מאוד.

אתה לא יכול להשוות מוצר שסיימו להמציא אותו בשנת 1980 לבין מוצר שעוד היום מתחדש כל הזמן.

שוב אתה משווה מוצר שעובד עם מנוע וקרן לייזר שקוראת את המידע ממוצר מצו׳קמוק שנקרא cd צריכה לעשות 9000 תיקונים כל הזמן, צריכה מנגנון שליטה סופר מדוייק לסיבוב הדיסק, ועוד.
ואז את כל הח*א הזה היא מוציאה דרך חיבור שקשור 1 ל 1 לאדמה של המכשיר ועוד מכניס רעשים.
ואז יש עולם של כבל, עולם של אופטי, תלוי מה אתה קונה ולוקח.

בקיצור, אני יכול לכתוב מגילה.
שאלה, ממה מורכב הסטאפ של כבודו ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בוא נשאל את השאלה הזו.
היית במינכן פעם? דוגמא נחמדה.

מדובר על קומפלקס של 4 בניינים, מאות חדרי אודיו שהיום 80% מהם מנגנים בwifi דרך הראוטרים והמודמים שהמקום מספק להם.

בנוסף בכל החדרים יושבים (יש 20+ אלף מבקרים ב3 ימים) מאות אנשים בוא בזמן עם סלולרים, חלקם מחובר על אותה רשת, חלקם על רשת נוספת, חלק על ap חלקם לרשת הסלולרית וכו...

הפלא ופלא, אין קיטועים כמעט אף פעם והסאונד לא פחות ממפעים.

אגב רובם משתמשם שם בראוטר גרמני אדום כזה, שאני לא זוכר את שמו, שעשוי מבלעסטיק.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שאלה, ממה מורכב הסטאפ של כבודו ?
למה זה רלוונטי?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63

כבל האית'רנט מעביר מידע, הוא לא בהכרח מידע אמין כיוון שאתה יכול להעביר בו גם פרוטוקולים לא אמינים כמו UDP. הסטרימר או המחשב מקבלים את המידע בפרוטוקול אחר TCP שמשתמש באית'רנט תחתיו כשכבה יותר נמוכה.
שורה תחתונה, אם אתה שמח מהתוספת האחרונה למערכת אז זה מה שחשוב.

כאן אתה לא מדייק. טרנספורטים (נו, כונן) לא תמיד קוראים את אותו המידע. יש להם טעויות בדומיין הדאטה. זה קורה פה ושם. זו הסיבה שריפ זה לא דבר מדוייק וזקוק לתיקון שגיאות מחוץ למגבלות הטרנספורט.
מצד שני, אם אחרי 25 נסיון ברשתות, אתה אוחז בדיעה שקריאת פורמט רדבוק ו TCP זו פעולה באותה רמת אמינות, אז נו, בהצלחה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
היית ב E3 פעם?
גם אני יודע להתחמק משאלות.
בקיצור אדם שלא ניסה או התנסה במוצר, עם סטאפ שכנראה גם לא מסוגל לשקף הבדל בין כבלים (תקן אותי אם אני טועה) מסביר לי מה אני שומע, שחרר...ואל תדאג על מה אני מוציא כסף.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
למה זה רלוונטי?
זה באמת לא רלוונטי ואפילו קצת מביך.
אנשים יכולים לשמוע מאות סט-אפים באינספור הזדמנויות, במבחנים, אצל חברים ובתערוכות,
כולל סט-אפים ברמות הכי גבוהות שישקפו כל רכיב מבלי להחזיק סט-אפ יקר מאוד בבית.
הרי בביקור אחד במינכן כל שנה אתה לומד כמו בחמש שנים של אודיופיליה ביתית
ובוודאי שגם יכולים לצבור ידע תאורטי שיכול להפריך נחיצות של רכיב מסויים מבלי להוציא מאות אלפי שח על מערכת...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
היית ב E3 פעם?
גם אני יודע להתחמק משאלות.
בקיצור אדם שלא ניסה או התנסה במוצר, עם סטאפ שכנראה גם לא מסוגל לשקף הבדל בין כבלים (תקן אותי אם אני טועה) מסביר לי מה אני שומע, שחרר...ואל תדאג על מה אני מוציא כסף.

לא, כי E3 היא תערוכה לציוד גיימינג. וזה הדבר המשעמם ביקום.
אני לא מתחמק פשוט כי מה שיש לי בבית שלי (אגב אם תקרא את הכתבות שלי תוכל פשוט לדעת אני לא מסתיר כלום) זה לא רלוונטי לדיון.

עכשיו, במקום להיות דונאלד ראמפ ולצעוק מכל מקום שהתשקורת עויינת, האם אי פעם כתבתי פה שאין הבדל בין כבלים?
אפילו ברמת ההבדלים בין כבלי Ethernet למרחק וכמות דאטא (ואני מדבר על למקסם אותה לגמריי בפרלל) ניהלתי בחיי לא מעט ויכוחים, כי כן, יש הבדל בין כבלים רק שצריך לדעת לקרוא את הספקס ולהבין מה קורה.

במערכת אודיופילית אין שום דבר כזה.

אני מסביר לך מה אתה שומע כי אתה נגוע בסוגסטיה קשה בגלל המחיר והשם שרשום לך על זה. יום אחד תדע ותלמד. זה בסדר. כשתגדל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
לא, כי E3 היא תערוכה לציוד גיימינג. וזה הדבר המשעמם ביקום.
אני לא מתחמק פשוט כי מה שיש לי בבית שלי (אגב אם תקרא את הכתבות שלי תוכל פשוט לדעת אני לא מסתיר כלום) זה לא רלוונטי לדיון.

עכשיו, במקום להיות דונאלד ראמפ ולצעוק מכל מקום שהתשקורת עויינת, האם אי פעם כתבתי פה שאין הבדל בין כבלים?
אפילו ברמת ההבדלים בין כבלי Ethernet למרחק וכמות דאטא (ואני מדבר על למקסם אותה לגמריי בפרלל) ניהלתי בחיי לא מעט ויכוחים, כי כן, יש הבדל בין כבלים רק שצריך לדעת לקרוא את הספקס ולהבין מה קורה.

במערכת אודיופילית אין שום דבר כזה.

אני מסביר לך מה אתה שומע כי אתה נגוע בסוגסטיה קשה בגלל המחיר והשם שרשום לך על זה. יום אחד תדע ותלמד. זה בסדר. כשתגדל.

אורי,
הסבר מאדם שלא התנסה ובדק בעצמו שווה ערך להסבר על סקס סוער על ידי בתול, או בקיצור כשתגדל תלמד מה זה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יש!
ירדנו לרמת קקי ופיפי.

אולי נעשה משחק למי יש יותר גדול?
אולי נעשה אמת וחובה?

קדימה.

תשמע אחי, איבדת את זה. אבל סבבה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113

בנגן תקליטורים ישנם פרמטרים נוספים חשובים שמשפיעים על הצליל והם לא קשורים לקריאה. למשל איכות העין, מצבה, ויברציות וכ״ו. את הבעיות הללו אין בהעברה דרך האוויר או בדיגילי וירטואלי (קובץ). היו לי נגנים מאוד רציניים. ההבדלים בניהם היו שמיים וארץ. היו לי גם ממירים פסיכים שקיבלתי כשניסיתי אשכרה להגיע ליכולות של האנלוג שלי עם דיגיטל. הפערים בין הממירים היו פסיכים, מכמה מהם, הבולטים באמת (נגרה, ברינקמן, למפיזטור) ממש התפעלתי, על אחד מהם עשיתי אפילו סקירה. אבל עדיין אני מקבל פה ושם כאלה מיבואנים שרוצים שאגיד את דעתי הלא רישמית עליהם.

מעולם לא ניסיתי סוויץ׳, יכול להיות שזה עושה משהו, יכול להיות שלא. אבל בין מזרימי מדיה שמועברים אסנכרונית לממיר, לא חשתי בשום סוג של הבדל.

אגב. יש לי מערכת שקופה מספיק על מנת שתדווח לי על שינויים, יכולת ההבחנה שלי והרגישות לשינויים לא ממש רעה. הייתי מסתכן ואומר שהמבחנים שאני עברתי באודיו, מעטים העזו לגשת אליהם מראש, במיוחד בפומבי. ואת זה אני אומר בצניעות (תכונה נוראית!).

אבל שוב. אני יכול להתבטא רק על מה שבחנתי. את התחום הזה של הסוויץ׳ לא יצא לי לבחון. לכן, אני תמיד טוען שעד שאני לא בוחן בעצמי, אם אדם מדווח על הבדלים, אני דבר ראשון מאמין לו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
בנגן תקליטורים ישנם פרמטרים נוספים חשובים שמשפיעים על הצליל והם לא קשורים לקריאה. למשל איכות העין, מצבה, ויברציות וכ״ו. את הבעיות הללו אין בהעברה דרך האוויר או בדיגילי וירטואלי (קובץ). היו לי נגנים מאוד רציניים. ההבדלים בניהם היו שמיים וארץ. היו לי גם ממירים פסיכים שקיבלתי כשניסיתי אשכרה להגיע ליכולות של האנלוג שלי עם דיגיטל. הפערים בין הממירים היו פסיכים, מכמה מהם, הבולטים באמת (נגרה, ברינקמן, למפיזטור) ממש התפעלתי, על אחד מהם עשיתי אפילו סקירה. אבל עדיין אני מקבל פה ושם כאלה מיבואנים שרוצים שאגיד את דעתי הלא רישמית עליהם.

מעולם לא ניסיתי סוויץ׳, יכול להיות שזה עושה משהו, יכול להיות שלא. אבל בין מזרימי מדיה שמועברים אסנכרונית לממיר, לא חשתי בשום סוג של הבדל.

אגב. יש לי מערכת שקופה מספיק על מנת שתדווח לי על שינויים, יכולת ההבחנה שלי והרגישות לשינויים לא ממש רעה. הייתי מסתכן ואומר שהמבחנים שאני עברתי באודיו, מעטים העזו לגשת אליהם מראש, במיוחד בפומבי. ואת זה אני אומר בצניעות (תכונה נוראית!).

אבל שוב. אני יכול להתבטא רק על מה שבחנתי. את התחום הזה של הסוויץ׳ לא יצא לי לבחון. לכן, אני תמיד טוען שעד שאני לא בוחן בעצמי, אם אדם מדווח על הבדלים, אני דבר ראשון מאמין לו.

נסכים על משהו מראש, צנוע אתה לא, ואף טורח להזכיר זאת יותר מפעם, הן באופן ישיר והן באופן עקיף - זה אתה ואני אוהב אותך כפי שאתה.

עכשיו, לא אכנס באלו מכשירים אורי או אתה התנסיתם ובאלו מכשירים לא, ספציפית במתג הזה לא אורי ולא אתה התנסיתם - מכאן שאם כל הכבוד (ויש כזה) להעביר ביקורת על מכשיר ספציפי כשאין ניסיון או בדיקה ברקורד אינו רציני.

על כל כך הרבה דברים באודיו נאמר המשפט "לא יכול להיות הבדל", חלקם באמת כאלה, אני התנסיתי ובדקתי בעצמי מה כן הביא לשינוי ומה לא הבי לשינוי אצלי במערכת - מזכיר לך שיש גם בפורום זה ישנם כאלה שעדיין טוענים/מוכנים להישבע שכבלים אינם עושים הבדל (בין אם מדובר בחשמל, אינטרקונקטים או כבלי רמקולים).

מאותם הסיבות שלא כל הסטרימרים/טראנספורטים נשמעים זהה, כך גם בתחום המתגים (יש ברשת blind test בנושא), גם בתחום הדיגיטלי (לא פחות מבאנלוג) לתכנון יש השפעה על התוצאה הסופית. האם SOtM עושים כאן משהו שבתכנון נכון לא יכול להיעשות ע"י יצרנים אחרים, כמובן שלא.
מוצר כמו SOtM ודומים לו מדגישים כמה מוצרים אחרים ששמם של חלק הועלה כאן מתוכננים למטרה אחרת או רחמנא ליצלן אינם מתוכננים מעבר לתכונה יחידה - מחיר זול ולא מעבר לזה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
יש!
ירדנו לרמת קקי ופיפי.

אולי נעשה משחק למי יש יותר גדול?
אולי נעשה אמת וחובה?

קדימה.

תשמע אחי, איבדת את זה. אבל סבבה.

חבל, גם בלי לבדוק אני יודע ששלי גדול יותר ;) (ע"ע קביעת דעה מבלי לבדוק דברים לעומקם).
על זה נאמר; מי שאינו מסוגל להתמודד עם חום שלא יכנס למטבח.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור