מגברי סופר אינטגרייטד

shushu

חבר משקיען
מעורבות
844
נקודות
113
לאחרונה התחדשתי במגבר Luxman 509z, אינטגרייטד יקר להחריד במונחי מגברים משולבים. בעקבות עליות המחירים החדות מאז הקורונה בתחום האודיו הדו ערוצי, הגברה בחלקים של החברות cost no object הפסיקה להיות נגישה להרבה אנשים. אפילו ב low end של המחירים, הגברה בחלקים של חברות שוויצריות עולה כמו רכב חדש ואפילו יותר. החברות מבינות את זה וחלקן התחילו לבנות משולבים איכותיים ברמות מחיר של הגברה בחלקים שהייתה מקובלת לפני עשר שנים נניח.

דוגמאות:

לקסמן 509/590
אקיופייז 5000 או 800
מקינטוש
גריפון
ריביארה
ועוד...

אז מה אתם אומרים? הייתם רוכשים משולב? או אולי עוברים לקלאס די בחלקים?
(את הבחירה שלי עשיתי, מגבר מדהים)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
399
נקודות
83
קודם כל תתחדש ........ איזה כיף להתחדש במוצר מדהים, מגבר משולב של לקסמן.
רמת המשולבים עולה כל הזמן, גם אני החלפתי בזמנו מחלקים למשולב (עכשיו עם גריפון).
בקרוב נבוא לשמוע :כל-הכבוד::שתוי:

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,222
נקודות
113
לאחרונה התחדשתי במגבר Luxman 509z, אינטגרייטד יקר להחריד במונחי מגברים משולבים. בעקבות עליות המחירים החדות מאז הקורונה בתחום האודיו הדו ערוצי, הגברה בחלקים של החברות cost no object הפסיקה להיות נגישה להרבה אנשים. אפילו ב low end של המחירים, הגברה בחלקים של חברות שוויצריות עולה כמו רכב חדש ואפילו יותר. החברות מבינות את זה וחלקן התחילו לבנות משולבים איכותיים ברמות מחיר של הגברה בחלקים שהייתה מקובלת לפני עשר שנים נניח.

דוגמאות:

לקסמן 509/590
אקיופייז 5000 או 800
מקינטוש
גריפון
ריביארה
ועוד...

קודם כל: תתחדש!!
שמעתי רבות על המגבר הזה ומהיכרותי את הקטן יותר שלהם, אני יכול רק לדמיין מה המגבר הזה עושה.

ובהתייחס לדבריך נקודתית,
1. מסכים עם נושא המחירים. הם פשוט איבדו שליטה וכל פרופורציה הגיונית ובשנים האחרונות גם והפרופורציות הדמיוניות הפכו מגוחכות.
זה התחיל כמה שנים לפני הקורונה אבל ללא ספק הקורונה לקחה את זה לרמות חדשות.
2. זה לא רק אצל החברות השוויצריות. אבל אין ספק שהחברה שם באלפים סובלים מהרעלות סוכר מכל השוקולדים שלהם והם לקחו את המחירים לרמת אומנות. אממה, ספציפית אצלם במירב המקרים אין תמורה בעד האגרה... אחת הקיצוניות זאת FM. מחירים מהחלל החיצון עם סאונד של טרנזיסטור AM שנות ה-50. נשגב מהבנתי כיצד החברה הזו עוד חיה. אני יכול לחשוב על עוד כמה דוגמאות כאלו...
3. מגברים משולבים ברמות על או כפי שאני מכנה אותם: UIA למעשה Ultra Integrated Amplifier צצים להם להם בשנים האחרונות עם יכולות מדהימות. והיופי שלא כולם במחירי משכון כליה + חצי כבד.
Pilium לקחו את זה לקיצון עם ה-Leonidas ותג המחיר הוא בהתאם אבל לפחות יש שם מוצר עם יכולות על באמת.
גם Ypsilon עושו את זה מטריף עם ה-Paethon שעושה דברים קיצוניים בכל קנה מידה.
ויש את Michi שעשו את זה מדהים עם ה-X5 במחיר מצחיק אל מול מה שקורה בתעשייה ועוד על הדרך שמו בפנים DAC סופר מפתיע ביכולות שלו.
נזכר עכשיו שגם ל-KORA יש משולבים בין שלושת הטובים ששמעתי בחיי. וגם הם שומרים על מחירים בתוך תחומי האטמוספירה ביחס לאחרים.
הם בכלל לעניות דעתי נמצאים בליגה משלהם בכל הקשור ל-VFM.
4. האם הייתי רוכש משולב? יכול מאוד להיות שהיום הייתי עם איזה משולב מפלצת אילולא הייתי כתב אודיו. משלוב מגביל אותי בסקירות מוצרים.
5. קלאס D בחלקים? וואלה לא יודע, לא חושב. טרם נתקלתי בכזו שהפילה אותי חזק מספיק כדי שאשקול אותה ברצינות לעצמי.

בקיצור,
בהחלט כן. צצים להם בשנים האחרונות מגברים משולבים ברמות על שלא היו בשנים עברו וחלקם גם עושים בית ספר לכל מיני סטים מפונפנים שעולים פי כמה יותר.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
357
נקודות
83
תתחדש!

גם אני רכשתי משולב.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
844
נקודות
113
קודם כל: תתחדש!!
שמעתי רבות על המגבר הזה ומהיכרותי את הקטן יותר שלהם, אני יכול רק לדמיין מה המגבר הזה עושה.

ובהתייחס לדבריך נקודתית,
1. מסכים עם נושא המחירים. הם פשוט איבדו שליטה וכל פרופורציה הגיונית ובשנים האחרונות גם והפרופורציות הדמיוניות הפכו מגוחכות.
זה התחיל כמה שנים לפני הקורונה אבל ללא ספק הקורונה לקחה את זה לרמות חדשות.
2. זה לא רק אצל החברות השוויצריות. אבל אין ספק שהחברה שם באלפים סובלים מהרעלות סוכר מכל השוקולדים שלהם והם לקחו את המחירים לרמת אומנות. אממה, ספציפית אצלם במירב המקרים אין תמורה בעד האגרה... אחת הקיצוניות זאת FM. מחירים מהחלל החיצון עם סאונד של טרנזיסטור AM שנות ה-50. נשגב מהבנתי כיצד החברה הזו עוד חיה. אני יכול לחשוב על עוד כמה דוגמאות כאלו...
3. מגברים משולבים ברמות על או כפי שאני מכנה אותם: UIA למעשה Ultra Integrated Amplifier צצים להם להם בשנים האחרונות עם יכולות מדהימות. והיופי שלא כולם במחירי משכון כליה + חצי כבד.
Pilium לקחו את זה לקיצון עם ה-Leonidas ותג המחיר הוא בהתאם אבל לפחות יש שם מוצר עם יכולות על באמת.
גם Ypsilon עושו את זה מטריף עם ה-Paethon שעושה דברים קיצוניים בכל קנה מידה.
ויש את Michi שעשו את זה מדהים עם ה-X5 במחיר מצחיק אל מול מה שקורה בתעשייה ועוד על הדרך שמו בפנים DAC סופר מפתיע ביכולות שלו.
נזכר עכשיו שגם ל-KORA יש משולבים בין שלושת הטובים ששמעתי בחיי. וגם הם שומרים על מחירים בתוך תחומי האטמוספירה ביחס לאחרים.
הם בכלל לעניות דעתי נמצאים בליגה משלהם בכל הקשור ל-VFM.
4. האם הייתי רוכש משולב? יכול מאוד להיות שהיום הייתי עם איזה משולב מפלצת אילולא הייתי כתב אודיו. משלוב מגביל אותי בסקירות מוצרים.
5. קלאס D בחלקים? וואלה לא יודע, לא חושב. טרם נתקלתי בכזו שהפילה אותי חזק מספיק כדי שאשקול אותה ברצינות לעצמי.

בקיצור,
בהחלט כן. צצים להם בשנים האחרונות מגברים משולבים ברמות על שלא היו בשנים עברו וחלקם גם עושים בית ספר לכל מיני סטים מפונפנים שעולים פי כמה יותר.
צודק לגבי 4, מצד שני למשולב הספציפי הזה יש אופציה להפריד את הקדם מהמגבר באופן כזה שניתן להשתמש רק במגבר הכח או רק בקדם...
פיצר נחמד האמת.
לא חושב שאחזור מתישהו לקדם ומגבר כח באווירת המחירים הזו. מי שכבר רכש ציוד טוב רצוי שישמור עליו וימנע מהחלפות. קנס על טעות או שידרוג עולה היום הרבה יותר יקר...

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
698
נקודות
113
ראשית תתחדש!
אני מאוד אוהב את חברת PassLab, היה לי משולב והיום עם חלקים. המחירים אצלם שפויים מאוד/ יחסית לתעשיה.
המגבר שיש לי עכשיו PA-25 קלאס A (החליף אינטגרייטד מנורות) ולא חסר חום/מיד במאומה! מחיר (צריך לברר מול היבואן אבל לפי הסקירות 6 אלף $ +/-. הפרה AP-20 (ספק כוח חיצוני) גם סביב ה- 10 אלף $ +/-. מאוד נהנה מהתוצאה הסופית (ועם עודף מ- 55 אלף ש"ח).

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,222
נקודות
113
צודק לגבי 4, מצד שני למשולב הספציפי הזה יש אופציה להפריד את הקדם מהמגבר באופן כזה שניתן להשתמש רק במגבר הכח או רק בקדם...
פיצר נחמד האמת.
לא חושב שאחזור מתישהו לקדם ומגבר כח באווירת המחירים הזו. מי שכבר רכש ציוד טוב רצוי שישמור עליו וימנע מהחלפות. קנס על טעות או שידרוג עולה היום הרבה יותר יקר...
אכן פיצ'ר נחמד ברמה האישית אם בא לך לשחק עם זה לעצמך. כשמדובר בסקירה מקצועית, אתה רוצה לתת תנאים אופטימליים ואובייקטיביים למוצר אז לגישתי, כאן זה פחות מתאים. אבל כן, זה עדיין פיצ'ר נחמד לאודיופיל המצוי. :cool:

הקנסות היום בהחלט הפכו קשים. קשים מאוד. אבל תשמע, מרבית היבואנים בארץ לא מכרו retail שנים (אם בכלל אי פעם...).
מרבית היבואנים בארץ באמת עושים מאמצים ובאים לקראת הרבה יותר ממה שאני שומע על יבואנים מקבילים בחו"ל.
מבין את מה שאתה אומר על מי שיש לו ציוד טוב שישמור עליו צמוד אבל עדיין גם החברה עם הציודים הכבדים ביותר עדיין מידי פעם רוצים לחדש, להחליף, לשנות ולו דווקא כי נתקלו בטוב יותר או הרגישו צורך לשפר. גם ברמות הקצה יש מגוון (מצומצם אומנם אך עדיין קיים) ולפעמים בא לך לגוון...
מה לא ככה??

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,605
נקודות
113
לפני 3 שנים וחודש
הייתי מאוד סקפתי
אך יתכן ש-"משולב" (עדיין לא הבנתי במה מדובר חוץ מהטייטל Integrated) יכול להשמע טבעי ונכון יותר (לאוזניי) מאשר סט פרה - פאואר Reference של חברה שכה החזקתי ממנה.

והנה קבלתי סתירת לחי!

ולאחר כמה שעות (בוקר סיזיפי אצלי, של בדיקה, אמרתי ליבואן (נקרא לו גיא ר.), !! תשאיר אותו פה !! לא זז!!
אותו יבואן אמר לי שממני הולך לכתב אתר לסקירה...המממממ (נקרא לו גיא א.) והחלטנו יחד שנעשה הזמנה ל חדש.

לא יודע מה עבר אלי באותו ערב, אולי הייתי תחת משהו, חחח, החלטתי לשנות ההזמנה ל פרה - פאואר "ביניים" (עלות פי 2 מהמשולב שנבדק) והזמנתי!! לאחר מכן הגיע הזדמנות שעד היום לא מעקל זאת...אבל זה כבר היסטוריה יציבה וחזקה שכבר 3 שנים מתלהב ממנה ומתרגש ממנה כל פעם מחדש.

לסיכום
החלטתי להשקיע את מה שהשקעתי במיוחד בכלים הכבדים והמרכזיים אצלי במערכת
בשביל - לא לפזול יותר לשום צד...

עד כה זה עובד (וזה נדיר עד בלתי אפשרי אצלי :)

יכול לומר שההבדל בין "משולב" (אם אפשר לקרא לו כך) לפרה פאואר מאותה חברה, גם ברמות הקיצון ביותר, הם דרמטיים!

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
706
נקודות
113
@shushu אהבתי את המשולב הזה אצלך מאוד. וכן, משולב זו אופציה רלבנטית מתמיד. אישית יכול להוסיף את הדנסן b-175 כמשולב ששמעתי לאחרונה ו..וואוו.
גם ה 845 aeris cerat genus , נשמע מהמם, אבל המחיר בהתאם כנראה...חג שמח עם המון מוסיקה.

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
18

דוגמאות:

לקסמן 509/590
אקיופייז 5000 או 800
מקינטוש
גריפון
ריביארה
ועוד...

תתחדש ותהנה . אני גיליתי את זה לפני שנה ורכשתי accuphase e5000 . תענוג צרוף ..... ומי שמכיר אותי היה לי הכל מהכל .
אינטגרייטד על... מקצר תהליכים חוסך כבילה .מקום .כסף והתעסקות מיותרת

joda5

חבר משקיען
מעורבות
107
נקודות
63
תתחדש ותהנה
יש לי מגבר קלאס d
שיפתיע אותכם היה בתערוכה במינכן האחרונה
מי שרוצה אשמח לתת פרטים בפרטי לבוא להתרשמות. ומי שבאמת מחפש ורוצה מוזמן
אשמח לתת סירטון לרציני ואז תחליטו.
פשוט הרמקולים שלי אוהבים יותר מנורות.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
128
נקודות
43
אין דבר כזה סופר אינטגרייטד ואין דבר כזה אולטרה אינטגרייטד. מושגים דמיוניים.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,222
נקודות
113
לפני 3 שנים וחודש
הייתי מאוד סקפתי
אך יתכן ש-"משולב" (עדיין לא הבנתי במה מדובר חוץ מהטייטל Integrated) יכול להשמע טבעי ונכון יותר (לאוזניי) מאשר סט פרה - פאואר Reference של חברה שכה החזקתי ממנה.

והנה קבלתי סתירת לחי!

ולאחר כמה שעות (בוקר סיזיפי אצלי, של בדיקה, אמרתי ליבואן (נקרא לו גיא ר.), !! תשאיר אותו פה !! לא זז!!
אותו יבואן אמר לי שממני הולך לכתב אתר לסקירה...המממממ (נקרא לו גיא א.) והחלטנו יחד שנעשה הזמנה ל חדש.

לא יודע מה עבר אלי באותו ערב, אולי הייתי תחת משהו, חחח, החלטתי לשנות ההזמנה ל פרה - פאואר "ביניים" (עלות פי 2 מהמשולב שנבדק) והזמנתי!! לאחר מכן הגיע הזדמנות שעד היום לא מעקל זאת...אבל זה כבר היסטוריה יציבה וחזקה שכבר 3 שנים מתלהב ממנה ומתרגש ממנה כל פעם מחדש.

לסיכום
החלטתי להשקיע את מה שהשקעתי במיוחד בכלים הכבדים והמרכזיים אצלי במערכת
בשביל - לא לפזול יותר לשום צד...

עד כה זה עובד (וזה נדיר עד בלתי אפשרי אצלי :)

יכול לומר שההבדל בין "משולב" (אם אפשר לקרא לו כך) לפרה פאואר מאותה חברה, גם ברמות הקיצון ביותר, הם דרמטיים!
סיפור יפה מאוד איתי. נחמד לשמוע את מאחורי הקלעים שהובילו אותך לקונסטלציה הנוכחית. ישר כח!!

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
מגבר משולב במחיר שפוי שנשמע מצויין!
שמעתי אותו כמכלול במערכת עם הרמקולים האלה:

שווה בדיקה לכל מי שמחפש מגבר משולב במחיר ״שפוי״ ואף יותר.

ברמות הגבוהות (התרשמות כמכלול במספר מערכות) הייתי ממליץ בחום לבדוק את חברת Ypsilon:

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
339
נקודות
63
הייתי מוסיף לרשימה של מגברי אינטגרייטד מושקעים את הSIMAUDIO
אני חושב שהאינטגרייטד מהסדרה הגבוהה שלהם (EVOLUTION) נשמעים ממש סבבה
(את הסדרה החדשה שלהם שנקראת NORTH עוד לא יצא לי לשמוע)

מניסיוני , כולם ברמה מאד גבוהה , אבל לכל חברה , יש חתימת צליל משלה שמאפיינת אותה

החתימה של המגברים של לקסמן זה צליל נעים\מתוק וחם
החתימה של המגברים של גריפון זה אנרגיה וכוח מתפרץ
החתימה של פאס לבס זה ווקל\מיד מתוק כמו דבש ניגר
החתימה של המגברים של סימאודיו זה פירוט וניטרליות אבל בצורה מוזיקלית
כולם נהדרים , כל אחד בדרכו שלו

אני אישית מעדיף מגברים עם חתימת צליל נייטרלית ככל האפשר
מגבר שיש לו חתימת צליל מודגשת , צובע את כל המוזיקה
כך שלא משנה מה אתה שומע , זה נשמע דומה

אני רוצה לשמוע את דיאנה קרל כמו שהיא
היא לא צריכה מגבר שינפח לה את מיתרי הקול למימדים של לוויתן
היא גם לא צריכה מגבר שיוסיף לה חום לווקל
היא גם לא צריכה מגבר שייצר במה ענקית ומלאכותית
מגבר ש"צובע" את הסאונד בחתימה שלו זה קצת כמו בחורה ש"הגדילה"
במבט ראשון זה נחמד , לאורך זמן זה מלאכותי ואתה מרגיש שזה מזויף

לכן אני אוהב מגברים שמתערבים ו"צובעים" את הסאונד כמה שפחות
דיאנה לא צריכה תוספות מלאכותיות לא לגרון ולא בבית החזה ולא בשום מקום אחר
יש לה קול של דיווה והוא נשמע מופלא כמות שהוא

diana.JPG

לגבי הטיעון של אינטגרייטד מול פרה+פאואר
שמעתי אינטגרייטד נהדרים , דאגוסטינו , פיליום וגם הלקסמן המדובר
כולם נשמעים מדהים , בהנחה שלא מדובר ברמקול סופר לא נציל
ההבדלים בסאונד היום כבר לא גדולים כמו פעם , ההבדל במחיר גדול מאי פעם
שכל אחד ישמע באוזניים שלו ויקבל את ההחלטות שלו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור