המערכת היקרה ביותר בישראל שאני מכיר...

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
מעניין דווקא בתחום הזה כל ההזויים, יום מוצלח, רק שנהיה בריאים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
אז למה לא 2 טון ? למה רק אלף קילו? אני אומר תעמיסו 2 טון !
אסור ומסוכן !
ועכשיו, לעצם העניין, הציוד הספציפי מועמס על קטע צר בין הרמקולים, ולכן זה לא משנה איך הריהוט מחלק את המשקל, של האלקטרוניקה וזאת מאחר ובפריסה כזאת תמיד יהיה קטע שהעומס עליו חורג מהתקרה המותרת.
בתוספת הרמקולים אתם מקבלים העמסה גבוהה מ 200KG על קטעי הריצפה המסומנים באדום ששם העומס הקבוע הוא מרבי וחורג מהתקרה המותרת. כן למי שלא מכיר, מותר להעמיס עומס קבוע למטר מרובע של עד 150Kg על ריצפה של דירת מגורים (זה לא חניון של רכבים)
כל עומס קבוע החורג מהתקרה, "גונב" למעשה ממקדמי הבטחון של הקבלן וזה אסור בתכלית האיסור.
מקדמי הבטחון של הבניה כשמם הם - מקדמי בטחון - ולא מיועדים לעומס שימושי קבוע.
זה שמדובר בבית קרקע, יתכן שזה מיטיב את המצב, אם כי לא ידוע מה יש מתחת לריצפה.

לידעתכם, כל העמסה גורמת לשינויים זמניים בריצפה כגון שקיעה רגעית שפגה כאשר העומס הדימני מסולק.
אבל, חריגה ממושכת בהעמסת עומס קבוע, יכולה לגרום לשקיעה קבועה שאיננה נעלמת גם כאשר העומס מסולק - זה הנזק הקבוע הראשוני למבנה.
נזק נוסף היא הופעה של סדקים בתקרה בקומה שמתחת (במקרה זה, מאחר ומדובר בבית קרקע, לא ניתן לאתר בקלות התפתחות של סדקים).

צפה בקובץ המצורף 61589
כמה פעמים פיספסת שמדובר בבית פרטי והמערכת מוצבת בסלון שבקומת הקרקע, לאן ועל מי בדיוק הרצפה תקרוס ?
שלא לדבר על ההתעלמות שהכול מוצב ליד פינות וקירות דופן שם בהם נמצאים עמודי תמך, מה שדה-פקטו מאפשר עומס גבוה יותר מהעומס במרכז חדר.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מעניין דווקא בתחום הזה כל ההזויים, יום מוצלח, רק שנהיה בריאים.
יש מישהו שלא ליגלגת עליו? בא חובב עם ערך מוסף של ידע בהנדסת מבנים ונותן הסבר מנומק לטובת בעל המערכת וכולם, מה רע בזה?
כל מי שחושב מחוץ לקופסה ומביא זווית הסתכלות שונה זוכה פה להצלפות, דווקא המקובעים כדוגמתך הם משקולת על קרסולי הפורם.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
כמה פעמים פיספסת שמדובר בבית פרטי והמערכת מוצבת בסלון שבקומת הקרקע, לאן ועל מי בדיוק הרצפה תקרוס ?
שלא לדבר על ההתעלמות שהכול מוצב ליד פינות וקירות דופן שם בהם נמצאים עמודי תמך, מה שדה-פקטו מאפשר עומס גבוה יותר מהעומס במרכז חדר.
למה להיות קטנוני על הפרטים גיא ?
יש פה דאגה עמוקה

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
מעבר לכך
שרצפה ראשונה בצמודי קרקע וגם בבינייני מגורים ושימושי קרקע אחרים, הרצפה הראשונה כשמה כן, מתוכננת לשאת משקל רב יותר מקומה טיפוסית ישראלית.
זאת מכיוון הלחץ והמומנט של כל העומס שנמצא מעל.

יש לי תחושה שמדובר בטרול המוכר לשמצה
עם אין ספור כינויים ומשתמשים

כיום בכובע הקונסטרוקטור המודאג והאחראי.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
יש מישהו שלא ליגלגת עליו? בא חובב עם ערך מוסף של ידע בהנדסת מבנים ונותן הסבר מנומק לטובת בעל המערכת וכולם, מה רע בזה?
כל מי שחושב מחוץ לקופסה ומביא זווית הסתכלות שונה זוכה פה להצלפות, דווקא המקובעים כדוגמתך הם משקולת על קרסולי הפורם.
אתה רציני גדי ?
החובב לא מדייק בפרטים וזו בעדינות .
אם היה מדייק לא היה רושם ״ זה שמדובר בבית קרקע ייתכן ומיטיב… ״
ייתכן ?
ייתכן ?
אני חוזר - ייתכן ?

מעבר לזה - גם הלגלוג על אישתו של בעל המערכת - אין לי מילים וזה רק מוכיח שוב , את המקור האימיתי לפוסט הזה ודומיהם .

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
מעבר לכך
שרצפה ראשונה בצמודי קרקע וגם בבינייני מגורים ושימושי קרקע אחרים, הרצפה הראשונה כשמה כן, מתוכננת לשאת משקל רב יותר מקומה טיפוסית ישראלית.
זאת מכיוון הלחץ והמומנט של כל העומס שנמצא מעל.

יש לי תחושה שמדובר בטרול המוכר לשמצה
עם אין ספור כינויים ומשתמשים

כיום בכובע הקונסטרוקטור המודאג והאחראי.
קצת שפיות

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
אחלה שירשור ואחלה מערכת.
אני נוטה להבין את מי שטוען שהטיפול באקוסטיקה הוא הכרח בכל בית בו ממוקמת מערכת היי אנד איכותית ויקרה. השאלה היא מה כותבים ואיך. אולי אותו חובב מתכנן בדיוק את המהלך האקוסטי ואתם מתפרצים לדלת פתוחה?

ועכשיו לדעתי, בלי לשמוע את המערכת ומהכרותי עם הרכיבים, המערכת הזו אמורה להשמע וואו ברוב המוחלט של התנאים האקוסטים כל עוד העוצמה הנבחרת אינה מערבת את החלל. אבל אם רוצים לשמוע בעוצמה ראויה, כזו שהחלל כבר מתחיל להתנגד לצליל, מתחילה בעיה.

אני יכול להעיד על עצמי שלבצע שינויים אקוסטים בבית זה לא סיפור קל וגם לא זול. ולכן, במקרה שלי הייתי ״גיבור״ וביצעתי זאת כשעברתי לבית חדש. זה אומר בטרם התגוררתי שם. זה איפשר לי לבצע זאת. הסיכוי שהייתי עושה שינויים כאלה בעוד אני גר בבית שואף לאפס ואני משער שכל אחד כאן היה מוותר על טיפול אקוסטי כזה משמעותי שישאיר את הבית נראה כמו בית ולא כמו אולפן, בעוד הוא חי בבית.

אז כן. כשרוכשים מערכת יקרה ואיכותית כמו זו לאקוסטיקה יש משמעות מכרעת על מנת לשמור על ״כבוד המערכת״. אבל מצד שני, שטיח, וילון, ספה עבה שאין קיר צמוד לגב, מרחק ראוי של הרמקולים מקירות אחוריים וצד וכבר קיבלנו התחלה טובה מאוד למערכת כזו.

ולרוכש המתחדש.
מערכת מצוינת, רכיבי על, שידה מהממת ביופיה והכי חשוב, תהנה ממנה ומלא.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אתה רציני גדי ?
החובב לא מדייק בפרטים וזו בעדינות .
אם היה מדייק לא היה רושם ״ זה שמדובר בבית קרקע ייתכן ומיטיב… ״
ייתכן ?
ייתכן ?
אני חוזר - ייתכן ?

מעבר לזה - גם הלגלוג על אישתו של בעל המערכת - אין לי מילים וזה רק מוכיח שוב , את המקור האימיתי לפוסט הזה ודומיהם .
מה שיקרוס לפני הרצפה זה הסטנד וזה כבר מחשיד שמדובר בטרול אבל חייבים לתת לו את זה שעושה עבודה טובה :כל-הכבוד:
התשובה שלי כוונה למשה74 כי נמאס מהדרך המזלזלת שלו שבתשובה הספציפית כוללת חברים לגיטימיים.
המוניקר של הטרול העלה חיוך על פני "אלטע קאקער" ועל כך מגיעה לו נגיעה ב"טוטה".

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,888
נקודות
113
ברכות לבעל המערכת המדהימה הזאת! ללא ספק שומעים פסיכי וכמו אצל כולנו יש גם נקודות לשיפור שללא ספק בעל המערכת מודע אליהן ולבטח יטפל ע״פ סדר העדיפויות שימצא לנכון.
אם אני הייתי הבעלים המאושר של המערכת הייתי נותן את הדעת לנקודה ש @AlteKaker העלה. ההסבר ההנדסי שלו הגיוני ולא נראה שטרול עומד מאחוריו. גם ההסבר שמדובר בקומת קרקע לא בהכרח משנה את העומס המותר באופן גורף ולנו כחברי פורום אין מספיק אינפורמציה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113

לא קשור לבית פרטי

במגדלי yoo אנשים שמו אקווריום בגודל של מטר וחצי על מטר וחצי, שמו כספות במשקל 2 טון

זה שטויות במיץ.. הרי 150 למטר מדובר בממוצע

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
לגבי משקלים חורגים כגון גקוזי ענק או בריכה בקומות פנטהאוז למינהם.

נדרש מראש מהיזם המבצע לבקש בקשת חריגה לקונסטרוקטור שיחשב עומסים קיצוניים ועל האדריכל לתכנן סביב הבקשה הנל.

זה קיים וזה תקין כל עוד יש אישור וחישוב סטטי בהיתר.

פוגש זאת רבות.

במידה ויש בקשות חריגה שלא מוכרות כבריכה או גקוזי.
או שיש התעלמות מוחלטת או שקיימת בקשה שכזו.

הנל צריך להיות מחושב בחישוב הסטטי של הרפסודות בתכנון ובביצוע הרצפה הקונסטרוקטיבית.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
לגבי משקלים חורגים כגון גקוזי ענק או בריכה בקומות פנטהאוז למינהם.

נדרש מראש מהיזם המבצע לבקש בקשת חריגה לקונסטרוקטור שיחשב עומסים קיצוניים ועל האדריכל לתכנן סביב הבקשה הנל.

זה קיים וזה תקין כל עוד יש אישור וחישוב סטטי בהיתר.

פוגש זאת רבות.

במידה ויש בקשות חריגה שלא מוכרות כבריכה או גקוזי.
או שיש התעלמות מוחלטת או שקיימת בקשה שכזו.

הנל צריך להיות מחושב בחישוב הסטטי של הרפסודות בתכנון ובביצוע הרצפה הקונסטרוקטיבית.

לאחר התיעצות, במערכת סטריאו הנ"ל אין שום דבר חריג
כמו שאפשר להעמיס ארון ספרים מהרצפה עד לתקרה ששוקל הרבה יותר, וזה לא דורש אישור מהנדס

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
אצל בעל המערכת
המצב לא קיצוני כפי שמציגים אותו.

1. רצפה ראשונה בבית צמוד קרקע
שמאמין מחושבת מראש סטטית לקבלת עומסים פי כמה ממערכת אודיו נקודתית וזה כל הבית עצמו (קירות, קומות גלריה וכו..)
2. שטח פיזור רחב של המשקל והעומס נקודתית ברצפה, עמידה על ספייקים/רגליות כך שלמעשה יש וקיימת חלוקת משקל שתופסת משמעותית פחות משטח שאובייקט (נניח רמקול) במגע 0 מלא עם הרצפה (ללא עמידה על רגליות שמנתקות אותו בצורה כזו או אחרת מהרצפה מתחתיו).

ועל כן
כרגיל
טרול משועמם
שאוהב לעשות פרובוקציות בדמות התורן "האחראי"
עם כובעים רבים.
ולייצר "יענו" עניין מכלום כולל כלום.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
פסנתר קיר ממוצע, גודל מטר וחצי על שישים ס"מ (כלומר שטח ריצפה של בערך מטר רבוע), שוקל סדר גודל של 200 ק"ג (ויש כאלה שהרבה יותר).
אפשר למצוא בהרבה דירות מגורים בישראל, כמובן שגם ברבי בקומות בבתים משותפים, והכל בסדר גמור.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
פסנתר קיר ממוצע, גודל מטר וחצי על שישים ס"מ (כלומר שטח ריצפה של בערך מטר רבוע), שוקל סדר גודל של 200 ק"ג (ויש כאלה שהרבה יותר).
אפשר למצוא בהרבה דירות מגורים בישראל, כמובן שגם ברבי בקומות בבתים משותפים, והכל בסדר גמור.

כתבתי כי ארון ספרים שוקל הרבה יותר

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,578
נקודות
113
במקרה של ספריה בריאה דחוסת ספרים,
כאשר ב 99% מהמקרים הספרייה או נוגעת 0 ברצפה ואז שטח המומנט גבוה יחסית מאוד או שימוש ברגליות קלות כמעין צוקל מינמאלי עבור ניתוק קליל ואז יש צמצום של המומנט אבל לא ברמה שונה עד כדי.

ספריית הספרים הבריאה תהווה משמעותית מקרה "חריג" מעט יותר כמומנט אפשרי לקריסה וגם זה תלוי באין ספור אלמנטים משתנים כאשר בראשם איפה היא בכלל ממוקמת.

הנתון 150 קג הוא מאוד שרירותי עם משתנים רבים
ותלוי בשטח הנתון, שימוש הקרקע ועובי הבטון וכו...

פעם עובי הבטון היה 20 סמ
כיום 25 סטנדרט (וכמו כן חזק משמעותית יותר ונותן לעומסים כבדים משמעותית יותר) ויכול גם להגיע ל 30 סמ ומעבר במקרים חריגים.

הרבה מידי משתנים.

AlteKaker

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
3
חבוב, לאדון יש משקל של בין 2 לבין שלושה פסנתרים במשקל שציינת בקטע המצולם בתמונה. לא נראה לי ש"אפשר למצוא הרבה דירות בישראל" בהן מועמס משקל כזה באופן קבוע בקטע כה צר והכל בסדר.

AlteKaker

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
3
לא קשור לבית פרטי

במגדלי yoo אנשים שמו אקווריום בגודל של מטר וחצי על מטר וחצי, שמו כספות במשקל 2 טון

זה שטויות במיץ.. הרי 150 למטר מדובר בממוצע
ההשווה למגדלי yoo אינה נכונה שהרי מדובר במגדל יוקרה ולא אתפלא אם חלק מהדירות ובוודאי הדירות המיוחדות במגדל נבנו לפי דרישה מחמירה יותר מהתקן (זה כמובן מייקר את עלות הבניה, אבל קיים בפרוייקטים מיוחדים).

ההשוואה הנכונה היא לבניה סטנדרטית למגורים בהם הקבלנים בקושי עומדים בתקן הקיים ! ולא למגדלי יוווו....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור