החיים קצרים בשביל ברייק-אין ארוך

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מסתבר שגם את המונח "אמונה" אינך מבין.

"אמונה" היא המחשבה שמשהו נכון בלי שיש לזה על מה להתבסס במציאות, בניגוד ל"ידיעה", שהיא המחשבה שמשהו נכון בהתבסס על המציאות.

אני לא "מאמין" ב-RC. אני יודע שזה עובד. גם שמעתי במו אוזני, וגם הבנתי, במסגרת יכולותי המוגבלות, על מה מדובר, למה זה נחוץ, מה זה עושה ומה זה לא עושה, ובמידה עוד יותר מוגבלת, איך זה עושה.

כל המתנגדים כאן ל-RC מאמינים שזה לא עובד, או לא נחוץ, או פוגע בטוהר הקדוש של הסיגנל, ושאר אמונות תפלות, ולא מעוניינים לעבור מאמונה למציאות ולידיעה. רובם המוחלט, אם לא כולם, אפילו לא שמעו במה מדובר.

ולא, זה לא כמו לא לטרוח ללכת לשמוע רמקולים שאמורים לסתור את חוקי הפיזיקה. RC עובד רק לפי פיזיקה.

ואין ספק שמדובר בהוצאת שם שמים לבטלה, ועוד בהקשר קנטרני שמבזה את השם בהשוואה.
לי זה לא משנה, אני חילוני אדוק, אבל בעליל יש בזה טעם לפגם.
חרדים מלינים על כך שאצל הציבור החילוני התפתחה שנאת חרדים, הם זכו בה ביושר. אתה מפתח שנאת התחום. בן אדם חפרן וקנטרני שפשוט מחפש משעמום להכניס סיכה ולסובב אותה באיטיות למי שלא מסכים איתך במדויק, מצטט חלקי פילוסופיות ומאמרים מקצועיים כדי שיחשבו שאתה גדול באודיו, וזה כי כנראה אתה צריך ליטוף מתמיד לאגו שלך שסובל מביטחון עצמי נמוך.
שאני חושב עליך אני נזכר במילותיו של ז'אן-פול סארטר: "גיהנום זה אנשים אחרים".

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אולי הכינור לא נמדד, אבל המיקרופון שהקליט אותו כן נמדד, וגם מכשיר ההקלטה, וגם המכשיר שמשמש לעריכה ולמיקס, וגם ההגברה והרמקולים שמשמשים למוניטורינג, וגם ה-RC שמשמש את האולפן, וגם החומרים שמשמשים להפקת המדיה (תקליט/דיסק), וגם המכשיר שחורט/מטביע את המדיה, וגם נגן הדיסקים, וגם הפטיפון, הראש והזרוע, וגם הפונו סטייג' וגם הפרה וגם מגבר/י הכוח וגם הרמקולים, וגם הגנרטור של חברת החשמל, והטרנספורמטורים והפיוזים בדרך, וכמובן גם כל הקבלים והנגדים והטרנזיסטורים, ומה לא.

אפשר להוסיף גם את כל מרכיבי הבניינים המכילים את הדירה והחנות שלך, וכל מה שקשור למכונית שמביאה אותך ממקום אחד לאחר, והמטוסים והאניות שמביאים את הציוד... אין לזה סוף. הכל נמדד, גם באודיו וגם לא.

אבל אתה כופר באלוהי המדידות...

[אני בכוונה מתאפק מלהוסיף משפטי מחץ אישיים, כדי לא לרדת לרמה שלך]
פשוט ביזיון. על אותה השקפה בדיוק אימללת וגרמת לזריקתו של audiogod

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
לא כל כך מדויק גדי.
שוב - בוא נתרכז בנושא ולא באישי.
עמיר מדבר על מדידות בתוך חדר עם בעיות ותנודות על עשרות דציבלים ומאות מילי שניות (זה בדיוק מה שהחדר עושה) .מטרת המדידות היא לתקן בעיות אקוסטיות שהחדר גורם להן ולא הציוד.

הבחור השני דיבר על הפרשים של 0.00000012 בדאקים במצב מעבדה.
"לא מעניין איך שומעים"
העיקר המדידות.

יש הבדל .לא?

• Like
Reactions: AK1

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
משעשע הדרמטיות המוגזמת של "מחנה מדידות הגרפים" הנעלב והרגיש .
בסך הכל המשחק בסאונד על פי גרפי מדידה הוא עוד כלי. בסופו של דבר זה המאזין . האם אוהב את התוצאה או לא. הגרף כמהו כעוד חוות דעת של מאזין חיצוני.
הקביעה הסופית לגבי סאונד ממערכת ,בשני המחנות, היא האזנה .
אין כאן העלבויות, או רגישות, ברגע שאנשים מרוב ייאוש ובעיקר חוסר ידע בנושא מחליטים לתקוף אישית, אז הם צריכים לדעת להתמודד עם העובדה שיתקפו אותם חזרה ואולי אפילו חזק יותר.

לגופו של עניין , זה כן ולא להערתך.

זה נאמר כבר עשרות פעמים, אבל לא יזיק לומר זאת שוב..:)

המדידה היא בכלל כלי להבין היכן נמצאות הבעיות, אין כאן עניין של העדפות או אוזניים וכיוצ"ב, זה נמצא בכלל בשלב ב'.

אם אתה נכנס לחדר והקול של לאונרד כהן נשמע לך כמו ציפציף והבאס משתולל ואין לך פירוט, או משקל, אז האוזניים אכן שמעו את הבעיה, אבל אין לך מושג ירוק היכן היא בדיוק נמצאת, מה היקף הבעיה שלה בכל חלק של הספקטרום ואיך אותה בעיה באה לידי ביטוי.

מיקרופון ומחשב כן יכולים להסביר לך (באופן גרפי) את הבעיות השונות שהאוזניים שלך שמעו.

ברגע שאתה מבין היכן נמצאות הבעיות ומה היקפן אתה יכול לתקן אותן באמצעים אקוסטיים שונים ומשונים.

הסתיים לו שלב א".

שלב ב' קשור בכלל לטיונינ, לטעם האישי שלך ובמסגרתו אתה יכול לשנות כבילה, שקעי חשמל, שיכוך, גרף מטרה, מקור וכיוצ"ב, עד שתגיע לסאונד עם טעם אישי כרצונך במערכת שהיא, בשאיפה, חפה מבעיות, בגלל שלב א'.

רן

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
לפני הכל בכלל צריך לסמן אותך כסוחר ועוסק בתחום.

הבזיון הן לא באימרות של עמיר, אלא בעובדה שהסתרת כאן את העובדה שאתה בכלל מתפרנס מכל "ההמלצות התמימות" הללו.

בכל פעם שאתה מדבר על חשמל וכל ההזויות הקשורות לוודו הזה, לרבות ברגים, חיזוקם, גודלם, סוגם ואיך הם משפרים את הבאס והמיד, צריך לשים כוכבית לפיה הבחור מתפרנס מזה.

רן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
תודה, לא. היעד הוא ההנאה מאודיו, לא השוויץ ב________. כתבתי קודם על מחלת האוברקלוקינג והשדרוגים.
זה באמת אותו הדבר, אנשים נכנסים כ"כ עמוק לעולם ה Synthetic benchmarks שהם שוכחים שהם קנו את המחשב למטרות שונות כמעט בתכלית (ע"ע לשחק ולנצח, לא בכמה פריימים בשניה המחשב שלי מציג). בעיני, מרוץ השדרוג לשם שדרוג מאוס, זה שופוני אחד גדול או ביטוי נפלא באנגלית, Pissing contest.

סתם דוגמא אישית. אבא שלי שיפוצניק בעברו, לוחם קרבי לפני זה ושאר מרעין בישין בענייני אוזניים. השמיעה שלו מאד לא מאוזנת.
מה הוא צריך כדי להנות מצליל? פחות באס (שמפוצץ לו את האזניים ואת הראש) ויותר בגבוהים שקשה לו לשמוע. כוווווולם מוזמנים להרצות לו עד מחר לגבי הכל, החל מרכיבים וכלה באקוסטיקה. בסופו של יום, מערכת מושלמת תישמע לו רע. כי ככה האוזניים שלו אחרי חשיפה לא מוגנת למקדחות, דיסקים ושאר כלים סופר רועשים (been there, done that). כל השדרוגים בעולם לא יעשו חצי מהפלא הזה של שני פוטנציומטרים מחורבנים:
3db Bass-
3db Treble+

אז לא. ודן, אם יש לך קיצורי דרך (אגיע איזה שישי לשמוע את החדר עם המוצרים האקוסטיים) ע"מ להגיע ליעד כמה שיותר מהר, על הטיול הזה אני מוותר, קח אותי לשם.
אבל למה הנאה ממוזיקה קשורה ליעד?
הכל תלוי ב MODE שאתה נמצא בו.
רכב,אזניות -מוזיקה טובה - אתה סובל ?
הנאה ממוזיקה זה דבר אחד.
אודיופיליה זה דבר אחר לגמרי .
אם האודיופיליה גורמת לסבל - משהו לא סביר.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
אבל למה הנאה ממוזיקה קשורה ליעד?

זה אמיתי?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
כנראה שלא הבנת עופר.
קלאודי מדבר על היעד = מערכת טובה -אודיופילית/מדויקת - קרא לזה איך שתרצה ברמה כזו -שתאפשר לו להנות ממוזיקה.
אני טוען - שאפשר להנות ממוזיקה גם ללא מערכת טובה- רכב,אזניות וכו.

זאת אומרת שההנאה ממוזיקה לא קשורה ליעד (שהוא מערכת טובה - בהקשר שאני וקלאודי דיברנו)

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
לא הבנתי.. מסכים לגמרי.
ערכתי את תגובתי.
חשבתי שזה מגיע ממקום אחר.טעות שלי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
נרקיסיזם חמור.
חומד.

בפעם הבאה, לפני שאתה בוחר לצאת למתקפות אישיות ולעבור לגופו של אדם, במקום להשאר בנושא, אל תתבכיין שבצד השני יהיה מישהו שיחזיר לך...

מציע לך, לא לבזבז זמן יקר ולהשקיע בלימוד הבסיס, במקום להזמין קשקשנים שישחקו לך בלוח החשמל ויתפארו שהם הפכו לך את הסאונד והצליחו לרמוס את חוקי הפיזיקה.

מעמיד אותך באור רע מאוד.

רן

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
חומד.

בפעם הבאה, לפני שאתה בוחר לצאת למתקפות אישיות ולעבור לגופו של אדם, במקום להשאר בנושא, אל תתבכיין שבצד השני יהיה מישהו שיחזיר לך...

מציע לך, לא לבזבז זמן יקר ולהשקיע בלימוד הבסיס, במקום להזמין קשקשנים שישחקו לך בלוח החשמל ויתפארו שהם הפכו לך את הסאונד והצליחו לרמוס את חוקי הפיזיקה.

מעמיד אותך באור רע מאוד.

רן

חיל ורעדה אחזוני, הוד רוממותך המודד.
אחפש לי צל חשוך להסתתר בו מחרון אפך.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
עופר מופיע "חבר משקין " משום מה?
ושנית ,תרשו לי להזכיר לכם שאתם מוגבלים כאן מאוד בתגובות בניגוד לחובבים ,

עוסקים בתחום
אנו מקבלים בברכה את ההשתתפות של חברים מתעשיית האודיו והקולנוע הביתי

יצרנים, יבואנים, בעלי או עובדים בחנויות, מתכננים, מעצבים, מהנדסים, מוזיקאים, כתבים, מתקינים, עורכים מסחריים באתרי מכירות ועוד. ישנם כללים מיוחדים עבור העוסקים בתחום. אם אתה בקבוצה הזו, בבקשה קרא את הכללים:

א. עוסק מסחרי בתחום חייב להזדהות כעוסק מסחרי בפני מנהל הפורום ושאר הכותבים, לפני תחילת הכתיבה בפורום.
ב. עוסק מסחרי לא יכתוב, יחווה דעה או ידון על עסקיו, או על המוצרים אותם הוא מוכר, משווק, מייבא, נותן שירות, באופן ישיר או עקיף.
ג. עוסק מסחרי לא יכתוב, יחווה דעה או ידון על עוסק מסחרי אחר, לא על מוצריו, לא על עסקיו ולא על מי מהאנשים המועסקים על ידו, באופן ישיר או עקיף.
ד. עוסק מסחרי לא ינדב מידע על מוצר, בתגובה לבקשה מידע, הנוגעת למוצר מסוים.
ה. עוסק מסחרי יוכל לתקן בהודעות רק מידע עובדתי שגוי, הקשור למוצרים אותם הוא מייבא, מוכר, משווק, נותן שירות, כגון: מחיר, נתונים טכניים, תמונה וכד'.
ו. עוסק מסחרי לא ישלח הודעות, פרסומות, מידע מכירתי או שיווקי, על מוצר אותו הוא או מי מטעמו, או אדם אחר אשר מוכר, משווק, מייצר, מייבא, או נותן שירות.
ז. עוסק מסחרי לא יבקש מלקוחות בית העסק או מאנשים אחרים לשלוח הודעות, פרסומות, מידע מכירתי או שיווקי, על מוצר אותו הוא או אדם אחר מוכר, משווק, מייצר, מייבא, נותן שירות.

באשר לפגיעות האישיות שנעשות כאן חדשות לבקרים , אולי כדאי להמנע מזה , במיוחד ה"עוסקים בתחום" ,
אין סעיף אחד שעופר עומד בו למעט זילזול בכל הבבונים שהוא מוקף כאן .

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
טול קורה מבין עיניך

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
לא עוסק ,אבל היה הרבה קרנות במונדיאל

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
עם כל המגרעות שלך( ולא חסר) טמבל אתה לא אז אל תתמם.

נערך לאחרונה ב:

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
@dor_s -- הבטחתי, אז כאן יש את הניסיון שלי לתת תמונה כללית במה מדובר ולמה זה טוב.

אם יש שאלות, משהו לא ברור, משהו חסר -- אנא שאל, ואנסה כמיטב יכולתי לענות, ויש גם את @Dan-Cinemart ואת @RanMoyal שמבינים בזה הרבה יותר ממני.

יש שם גם את ההסבר למה הקסם שעופר ובוזגלו מבטיחים לגבי אי הצורך בטיפול אקוסטי עבור הרמקולים שלהם הוא מופרך וסותר את חוקי הפיזיקה.
עמיר, אני רואה שאתה ממשיך בהתקפות שלך למרות ההסברים שלי.
1. הבהרתי כבר בבירור שרק אני מבטיח את הקסם, לא עופר. אבל אתה בשלך.
2. את הקסם גם מבטיחים החברה, LARSEN, ועשרות המבקרים וכתבי העת הרבים, שהעניקו לארבעת דגמי החברה שלל פרסים לאורך השנים, כולל GOLDEN EAR. אבל כולם בלופרים ולא מכירים את חוקי הפיזיקה כמו AK1.
3. אני מבין היטב את חשיבות האינטראקציה בין רמקולים לבין החלל שבו הם נמצאים, אבל הוגי השיטה האורתופונית והמיישמים שלה, סטיג קרלסון וג'ון לרסן, הבינו את החשיבות הזאת עוד הרבה יותר ממני. הם גם הבינו שבית, בשביל רוב האנשים, הוא בית, לא מקדש למערכת. בנוסף, הם הבינו שבסך הכל החלל הביתי הממוצע הוא חלל טוב להקשבה למוזיקה (ולנגינה!). הם גם הבינו כל מיני דברים בפיזיקה ובאקוסטיקה - כנראה קצת יותר ממך - והתוצאה היא הרמקולים האמורים. כלומר, הרמקולים האלה הם שילוב של ידע מעמיק באקוסטיקה, של הבנת המגבלות המשפחתיות, ושל מקוריות מחשבתית.
4. למרות כל האמור, אתה מסרב בכל תנאי להגיע ולהיווכח שמא הם עלו כאן על משהו מעניין. לא, אתה מעדיף להמשיך להתבצר מאחורי המקלדת, וחושש להעמיד במבחן את הטענות שלך.

על אף האמור לעיל, הרי לך, שוב, חומר קריאה:

תמונות מצורפות

• carlsson_ortho.pdf
    KB 143.7 · צפיות: 87
נערך לאחרונה ב:

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
עופר תלמד מהשותף שלך ש. בוזגלו

כאשר היה המשורר אודיופילי בעל שם העת, ש. בוזגלו -הוא הרשה לעצמו אין ספור פעמים להשפיל סוחרים אחרים . ככה בשביל הדאחקה .
כאשר הפך לסוחר, הפסיק לתקוף על רקע אישי סוחרים . אבל אני רואה שממשיך לתקוף משתמשים שלא מתפעלים ממרכולתו .
אם הייתם בטוחים ביכולתכם הבנתכם ובאמונה שיש לכם שם טוב - לא הייתם מתווכחים ובטח לא נכנסים במשתמשים. הייתם מסתפקים בציון שזו דעתכם. אבל כנראה אתם מבינים באמת מה אתם מבינים או לא מבינים וצרכים לצעוק חזק כדי שמישהו יתבונן לעברכם.
תדברו על זה בינכם, כי הבנה בסיסית של סוחרים אין לכם .אין צורך לנסות לעלוב במשתמשים אחרים , אתם עושים הרבה שמיניות באויר שמישהו ישים כסף אצלכם בכיס ובכך אתם שונים ממשתתפים רגילים כאן שאולי דעתם לא נוחה לכם , אבל הם לא עושים מיזה כסף.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אז איך נראה הפורום היום, שלושה ארבעה אנשים שאפשר בקלות לקרוא להם כנופיה מבטלת ורומסת כל מי שחושב אחרת ומצדיקים זאת באמת הנצחית שנקראת מדידות.
בדיוק כמו חוקי השריעה, לא קיימת שאלה אם אללה קיים או לא, מי שלא מאמין יוצא להורג כי יש קוראן והקוראן הוא המדידות.
אני לא ביטלתי את ערך המדידות כערך עליון במיוחד כשאני בא מהתחום הטכני, אבל כמו שתשעים אחוזים מפעולת המוח האנושי עדיין אין להם הסבר ומנתח המוח מסתמך על מכשירים מדויקים למטרת עבודתו זה לא בא בסתירה שעדיין הרוב לא מובן וככך לא ניתן לבטל דברים שאי אפשר למדוד.
אנשים "טובים", לא יודע מה עוללו לכם שני הסוחרים ששמתם על הגריל והיה רצוי לא להשוות פגיעה שגרמו לכם באגו, אם היתה כזו חמורה, לפגיעה בפרנסה של אנשים בהטלת ספק במקצועיותם.
ושוב פעם אביא את הדוגמא משנותי המוקדמות בעבודה בתחום באולמות שלאחר שבוצעו כל המדידות של האקוסטיקאי ונשאב גרגר האבק האחרון אולמות נסגרו לתקופת עבודות מבניות בתוך האולם כי הצליל היה מתחת לרף המתקבל על הדעת על אנשי המוזיקה, ולא שפכו שמן נחשים על הקירות אלא ממש שברו בטון, אז מדידות עושים כמו שלפני שקונים ספה לסלון מודדים את הרווח בין הקירות, אבל זה נהיה למין דת שעושה הרבה היגיון אך לא מכילה שום אמונות "כפירה" אחרות של אנשים שזכותם לא לרצות לקחת את הסיגנל, על אחת כמה וכמה אם הוא אנלוגי, לספרת אותו ולהעבירו במכשיר שבונה אותו מחדש, לשלוח אותם למוקד!

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור