האם יש לשים לב להתרשמות של חברים בקשר למערכת הפרטית ?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,873
נקודות
113
וויסינג זו עבודה קשה. אני הפוך ממך. המערכת שלי נבנתה במשך שנים ארוכות. כל שידרוג נבחן בזכוכית מגדלת. לקח כמה שנים והגעתי בדיוק לוויסינג שאני רוצה מבלי לגעת בביצועים. לעומת זאת, גם שני עשורים לא יביאו מערכת חסרה בביצועים לכזו עם ביצועים גבוהים.
אשריך. שמח שזכית ושיש ביכולתך להגיע למערכת מושלמת.
כל השאר (שזה ה- 99.99 אחוז כן?) שאין להם האנרגיה או המשאבים הנדרשים מה יעשו?
טוב יעשו אם פשוט יחיו עם מערכת שהם אוהבים. לא צריך לזלזל בזה וזו לדעתי העדיפות העליונה ולכן חושב שבסוף הוויסינג מקבל פקטור גדול יותר בשקלול הכולל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
מי דיבר על גרף שטוח. דיברתי על ביצועים סונים. גם נקבתי בתחומים מאוד ספציפים. גרף שטוח לא מעניין אותי, מעניין אותי האם הרמקול בעל יכולות סוניות להתמודד עם מה שאני מציב לו או לא. אם מתמודד? הוא טוב, אם לא? הוא פחות טוב. והמכנה המשותף בין הרמקולים הללו, להוציא שיטות יחודיות כמו שופר או רמקול שמנגן לשמיים ורמקול שמנגן 360 מעלות, רובם מספקים יכולות דומות מרמה מסוימת.

נתעלם רגע מהגרף, האם מערכת של 100% אוונטגארד דומה במשהו למערכת 100% Ares Ceret או OMA ?

האם מערכת 100% TAD דומה למה שמפיקה מערכת שהיא 100% בורמייסטר ?

טכנולוגיות זהות - שופרי מול שופרי, דרייברים מול דרייברים והסאונד בין או בתוך הקבוצות אינו דומה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
לא מדובר על פסטה עם קטשופ. מדובר על אודיופילים מנוסים שיודעים מה הם אוהבים, אבל זה שונה ממה שמקובל ב"סטנדרט".

למשל, אם מישהו לא שומע טוב גבוהים ומעדיף לשמוע עם גבוהים מודגשים, האם נראה לך שזה מונע ממנו להיות מסוגל להבחין בין טוב לרע בכל אספקט אחר? פרטים, במה, אימפקט, דינמיקה, הכל הכל, לא פחות ממך או כל אודיופיל אחר.

מעולה. ועל זה בדיוק אני מדבר. הוויסינג הוא משהו מותאם אישית. הביצועים לעומת זאת, ״מחייבים״ כל אחד.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
השאלה המעניינת שעולה מהפוסט של אלדר היא :

האם באמת כדאי לחוות דיעה אמיתית במהלך הביקור, או עדיף לשמור את הכל בבטן ופשוט להגיד למארח שהמערכת נשמעת נהדר?

בעיניי יש צורך ונדרש להגיד את האמת, במיוחד בכל מה שקשור לבעיות ופחות בכל מה שקשור לטעם אישי וכך אני נוהג, זה לא מוסיף לאווירה, או הופך את זה לערב כיפי במיוחד, אבל זה נחוץ, חשוב ובמקרים מסוימים, מאוד תורם.

יש לי חבר טוב שאומר לי שהוא לא מצליח להרדם בלילה לפני שאני מגיע והוא אף פעם לא נרדם בלילה אחרי שאני מגיע, אבל it is what it is והראיה, שאני ממשיך להיות אורח נדרש במשכנו.

אז יהיו אנשים שינפנפו את מה שאמרת מהחלון ויהיו כאלה שיקשיבו, יחשבו ויתכן ויסיקו מסקנות.

אתה לרוב תתקל באימרות מהסוג של: היו כאן מליון אנשים ויבואנים ואף אחד לא חושב כמוך, שזה נחמד, אבל וואלה, אתה עדיין עם פאזה הפוכה, אז או שתתקן את זה, או שתמשיך להקשיב ככה...

ויהיו כאלה שאתה אומר להם: אין כאן פוקוס, הבמה מאוד קטנה, הסאונד שטוח והמערכת שלך כרגע ב 30 אחוז מהפוטנציאל שלה.....והם יסבירו לך שהכל יפתר בחודש הבא.... כי הם הזמינו rack חדש...

ויהיו כאלה שפשוט יקשיבו, ילמדו את הבעיה ויפתרו אותה.

איך ניתן לשפר את המצב, אם לא נקבל עצות ו/או ההערות?

בסופו של יום, החלפת המוצרים לא בהכרח היא זו שתביא לשיפור שאנחנו מצפים ומייחלים לו, אלא הלימוד העצמי וכפועל יוצא מכך, אנחנו תמיד מקשיבים ליכולות, לידע, לנסיון וההבנה של הבעלים של המערכת ולאו דווקא לציוד נטו.

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אולי במקום לדבר על אודיופילים "בעלי צרכים מיוחדים" באופן מופשט, בואו נחשוב על אנשים ספציפיים.

בואו נחשוב על דן, ו-ויוואלדי, ונמר ודוד גלבוע וכו' וכו' -- כל הכותבים כאן -- בעוד הרבה שנים, בתקווה שכולם יגיעו לשיבה טובה, ושהיא אכן תהיה טובה, והם עדיין יאהבו מוזיקה וסאונד, אבל השמיעה שלהם, באופן בלתי נמנע, תיחלש, בעיקר בגבוהים.

ייתכן שזה לא יפריע להם שהם לא שומעים את המשולש והמצלתיים ואת ההרמוניות של הכלים השונים וכו', אבל יש מצב שזה כן יפריע.

במצב הזה, ייתכן שהדגשת הגבוהים תעזור להם לשמוע בצורה דומה יותר למה שהם שמעו בעבר, והם יעדיפו את זה, למרות שזה לא הצורה ה"סטנדרטית" להאזנה, ואורחים צעירים יותר יגידו להם שיש עודף גבוהים וירצו לברוח מהחדר, אלא אם יבטלו את הדגשת הגבוהים.

אז הנה דוגמה לאודיופילים בעלי ניסיון, שיכולים להגיע למצב של "צרכים מיוחדים", ולהישאר עם יכולות אבחנה וידע הרבה מעבר לממוצע, ושאינם ראויים לזילזול על הפגיעה הביולוגית בשמיעתם ו/או שינוי העדפותיהם עקב כך.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אולי במקום לדבר על אודיופילים "בעלי צרכים מיוחדים" באופן מופשט, בואו נחשוב על אנשים ספציפיים.

בואו נחשוב על דן, ו-ויוואלדי, ונמר ודוד גלבוע וכו' וכו' -- כל הכותבים כאן -- בעוד הרבה שנים, בתקווה שכולם יגיעו לשיבה טובה, ושהיא אכן תהיה טובה, והם עדיין יאהבו מוזיקה וסאונד, אבל השמיעה שלהם, באופן בלתי נמנע, תיחלש, בעיקר בגבוהים.

ייתכן שזה לא יפריע להם שהם לא שומעים את המשולש והמצלתיים ואת ההרמוניות של הכלים השונים וכו', אבל יש מצב שזה כן יפריע.

במצב הזה, ייתכן שהדגשת הגבוהים תעזור להם לשמוע בצורה דומה יותר למה שהם שמעו בעבר, והם יעדיפו את זה, למרות שזה לא הצורה ה"סטנדרטית" להאזנה, ואורחים צעירים יותר יגידו להם שיש עודף גבוהים וירצו לברוח מהחדר, אלא אם יבטלו את הדגשת הגבוהים.

אז הנה דוגמה לאודיופילים בעלי ניסיון, שיכולים להגיע למצב של "צרכים מיוחדים", ולהישאר עם יכולות אבחנה וידע הרבה מעבר לממוצע, ושאינם ראויים לזילזול על הפגיעה הביולוגית בשמיעתם ו/או שינוי העדפותיהם עקב כך.
מי זלזל ?
מה קשור ירידה שמיעה בגבוהים ליכולת ?
אני יודע בדיוק עד כמה אני שומע היום ואדע (אם ירצה ה') גם בעתיד ואתקן בהתאם.
וזה לא יכולים להגיע - זה בלתי נמנע, במידה ונגיע לשיבה טובה.

יש כל כך הרבה דברים יותר מהותיים/חשובים/בסיסיים בפיתוח יכולת שמיעה/אבחנה מאשר הרגישות או אי הרגישות לגבוהים.

• Like
Reactions: gds

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
השאלה המעניינת שעולה מהפוסט של אלדר היא :

האם באמת כדאי לחוות דיעה אמיתית במהלך הביקור, או עדיף לשמור את הכל בבטן ופשוט להגיד למארח שהמערכת נשמעת נהדר?

בעיניי יש צורך ונדרש להגיד את האמת, במיוחד בכל מה שקשור לבעיות ופחות בכל מה שקשור לטעם אישי וכך אני נוהג, זה לא מוסיף לאווירה, או הופך את זה לערב כיפי במיוחד, אבל זה נחוץ, חשוב ובמקרים מסוימים, מאוד תורם.
...
איך ניתן לשפר את המצב, אם לא נקבל עצות ו/או ההערות?
נראה לי שהמלצה אחת חד-משמעית לכיוון אחד עלולה להיות בעייתית ומזיקה יותר ממועילה, לפחות בחלק מהמקרים.

ראשית, רן, אתה לא יכול להכליל מעצמך במקרה הזה. אין עוד הרבה אנשים שלעצה שלהם יש תועלת כמו העצות שלך. סך הכל, לרוב המוחלט של האחרים יש פחות יכולות קוגניטיביות לזיהוי ופתרון בעיות, פחות ניסיון, פחות ידע, פחות העמקה, פחות התמחות, פחות יכולת לנסח דברים בלי לפגוע וכו' וכו'.

בהרבה מדי מקרים, אנשים לא לוקחים בחשבון את מידת הידע שלהם כשהם מחלקים עצות, וזה לא מונע מהם לחלק אותן, הכל מרצון טוב לגמרי, אם כי חלקם נעלבים אם לא לוקחים את עצותיהם ברצינות.

בנוסף, זה תלוי מאוד בבעל המערכת, ובאיזו צורה הוא מתייחס להערות. לא מעטים, אולי הרוב, אינם שומעים אפשרות לשיפור, אלא ביקורת על המערכת, על בעליה ועל בחירותיו, ונסגרים בהגנה עצמית.

בחלק מהמקרים, אפשר לעקוף את הבעיות מסוג זה, לפחות באופן חלקי, ע"י כך ששואלים את בעל המערכת מראש, לפני הפגישה, האם הוא מעוניין בביקורת ו/או הצעות לשיפור, בלי להצביע על האלטרנטיבה בצורה מזלזלת ("האם אתה מעוניין בהצעות, או שאתה רק רוצה שאגיד אמן" זה לא ניסוח מועיל). אם הם אומרים שלא, אז כמובן שלא נותנים עצות. אם כן, נותנים, אבל ממש בזהירות ובצורה מכבדת.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
גם אתה וגם ויואלדי הצגתם את "בעלי הצרכים המיוחדים" בצורה לגמרי לא מחמיאה. החל בזה שהם שלא השקיעו/חוו מספיק, בעלי אגו, שצריכים לעבור אבולוציה עד כדי "בגרות אודיופילית" -- כל זה נשמע כמעט כמו "ריפוי" הומוסקסואלים -- וכלה בהצגתם כבעלי ציוד ירוד, שיכורים, מנותקים מהמציאות, אינם מבחינים ברגיסטר של הזמר/ת, ושאר מחמאות.

גם דוד גלבוע דיבר על פסטה עם קטשופ.

מה קשור ירידה שמיעה בגבוהים ליכולת ?
...
יש כל כך הרבה דברים יותר מהותיים/חשובים/בסיסיים בפיתוח יכולת שמיעה/אבחנה מאשר הרגישות או אי הרגישות לגבוהים.
זהו, שזה לא קשור, אבל אם עקב כך המאזין מעדיף הדגשת גבוהים, הוא חורג מה"סטנדרט" ונתקל בהתייחסויות הלא מחמיאות מהסוג הנ"ל.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
גם אתה וגם ויואלדי הצגתם את "בעלי הצרכים המיוחדים" בצורה לגמרי לא מחמיאה. החל בזה שהם שלא השקיעו/חוו מספיק, בעלי אגו, שצריכים לעבור אבולוציה עד כדי "בגרות אודיופילית" -- כל זה נשמע כמעט כמו "ריפוי" הומוסקסואלים -- וכלה בהצגתם כבעלי ציוד ירוד, שיכורים, מנותקים מהמציאות, אינם מבחינים ברגיסטר של הזמר/ת, ושאר מחמאות.

גם דוד גלבוע דיבר על פסטה עם קטשופ.

זהו, שזה לא קשור, אבל אם עקב כך המאזין מעדיף הדגשת גבוהים, הוא חורג מה"סטנדרט" ונתקל בהתייחסויות הלא מחמיאות מהסוג הנ"ל.
עמיר ,
אני לא יודע מה עובר עליך - דבר איתי בפרטי .
לגבי ציוד ירוד - כוונתך היא לציוד לא אולטרא יקר ?
אני לא חושב שחסכתי את דעתי לגבי הקשר בן מחיר הציוד לאיכותו והיו פה לא מעט התנפלויות עלי לעניין זה.
מעולם לא זלזלתי.
רק אמרתי שכדאי לצאת ללמוד - גם לי כדאי, כמו לכולם.
זה שאני וכל אחד פה עובר אבולוציה בסאונד -זה הליך מבורך ולא מזלזל כלל בעיני.
תהליך מעניין/מפרה /מקדם

אני תמיד לא אראה במחנה שלי- את אלו שאומרים "מה קרה לך -זה מגבר של 50,000 יורו" - בזה אני לא יכול לשלוט. אולי עם הגיל -זה יתאפשר לי.
כי בעיני זו רדיפה אחר מיתוג ומעמד, שהוא תחביב לגיטימי לחלוטין אך שונה בעיני מאודיופיליה.
אם אתה לא יודע שזה קיים באודיפיליה אצל לא מעט אנשים - אז כדאי שתדע.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
עמיר ,
אני לא יודע מה עובר עליך
ממש לא עובר עלי כלום.

להגיד שאם למישהו יש צרכים/העדפות מיוחדים זה רק בגלל שהוא לא השקיע/חווה מספיק, בעל אגו, ו/או שצריך לעבור אבולוציה עד כדי "בגרות אודיופילית" זה נראה לי כמו זלזול, ואפילו קצת התנשאות. אולי לא התכוונת לזלזל או להתנשא, אבל כשאני קורא את זה, כך זה נראה לי:
מעבר לזה, גם אותו אדם אם ישקיע ויחווה מספיק ,יזיז את האגו הצידה- יעבור אבלוציה(כמעט בלתי נמנעת) שתביא אותו למה שאני מכנה "בגרות אודיופילית". אבל זה כבר דיון אחר .

לגבי ציוד ירוד - כוונתך היא לציוד לא אולטרא יקר ?
עניין הציוד הירוד מופיע בכתבי ויואלדי, לי אין כוונות בנושא. מה זה אם לא זלזול והתנשאות?
בגישה השנייה נמצאים לא מעט אודיופילים, בעיקר בעלי ציוד שפופרתי ואנלוגי נמוך עד בינוני באיכותו.
אלה אנשי כוסית הוויסקי ב-12 בלילה, ואל תבלבל להם את המוח עם המציאות.
כולנו יודעים שמנעד הקול של נקבה נע בדרך כלל בין סופרן לאלטו, ושל גבר בין טנור לבס.
במערכות בגישה השנייה הזמרות נשמעות במנעד המשוייך לרוב למין הזכרי ועם ראש בגודל של חדר.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נתעלם רגע מהגרף, האם מערכת של 100% אוונטגארד דומה במשהו למערכת 100% Ares Ceret או OMA ?

האם מערכת 100% TAD דומה למה שמפיקה מערכת שהיא 100% בורמייסטר ?

טכנולוגיות זהות - שופרי מול שופרי, דרייברים מול דרייברים והסאונד בין או בתוך הקבוצות אינו דומה.
כמובן שהסאונד יהיה שונה, אבל המאפיינים הסוניים החשובים יהיו שם: לכל המערכות האלה (כנראה) תהיה רמה גבוהה של רזולוציה, פירוט, דינמיקה, במה וכל יתר המאפיינים שמתבקשים ממערכת מצוינת. אסור לבלבל את זה עם סגנון ההגשה הסופי שלמזלנו שונה ממערכת למערכת ומאפשר לכ"א לבחור לפי טעמו. יש המון מערכות שנשמעות "נכון" אבל לא תבחר בהן, לא בגלל שהן לא מפורטות, חסרות פוקוס או לא דינמיות, אלא בגלל שהן פשוט לא לטעמך. רוצה לומר - המאפיינים שנמר מדבר עליהם הם תנאי הכרחי למערכת טובה, אבל לא תנאי מספיק לבחירה בה. מה שבסוף גורם למי שקצת מנוסה לבחור במה שיבחר זו צורת ההגשה הסופית שיכולה מאוד להשתנות בין מערכות או רכיבים, וזה כבר תלויי טעם.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,873
נקודות
113

אתה צודק. לא חושב שמישהו חולק עליך.
הדיון היה על הסטנדרט.
בעל צרכים מיוחדים לא כפוף לסטנדרט אלא לצרכים המיוחדים שלו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אתה צודק. לא חושב שמישהו חולק עליך.
הדיון היה על הסטנדרט.
בעל צרכים מיוחדים לא כפוף לסטנדרט אלא לצרכים המיוחדים שלו.
נראה לי שיש החולקים עלי, אבל אצליח לחיות גם עם זה :)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
כמובן שהסאונד יהיה שונה, אבל המאפיינים הסוניים החשובים יהיו שם: לכל המערכות האלה (כנראה) תהיה רמה גבוהה של רזולוציה, פירוט, דינמיקה, במה וכל יתר המאפיינים שמתבקשים ממערכת מצוינת. אסור לבלבל את זה עם סגנון ההגשה הסופי שלמזלנו שונה ממערכת למערכת ומאפשר לכ"א לבחור לפי טעמו. יש המון מערכות שנשמעות "נכון" אבל לא תבחר בהן, לא בגלל שהן לא מפורטות, חסרות פוקוס או לא דינמיות, אלא בגלל שהן פשוט לא לטעמך. רוצה לומר - המאפיינים שנמר מדבר עליהם הם תנאי הכרחי למערכת טובה, אבל לא תנאי מספיק לבחירה בה. מה שבסוף גורם למי שקצת מנוסה לבחור במה שיבחר זו צורת ההגשה הסופית שיכולה מאוד להשתנות בין מערכות או רכיבים, וזה כבר תלויי טעם.
מקובל, רק שאותם מאפיינים סוניים חשובים שרשמת קיימים/מאפיינים אין ספור רכיבי אודיו מעשרות אם לא מאות יצרנים שונים.

במילים אחרות, היות ורבות הדרכים המובילות ליעד, והיות ומאפייניהם העיקריים דומים, לטעמו של המאזין קיים משקל רב בבחירה הסופית ברכיבים.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
להגיד שאם למישהו יש צרכים/העדפות מיוחדים זה רק בגלל שהוא לא השקיע/חווה מספיק, בעל אגו, ו/או שצריך לעבור אבולוציה עד כדי "בגרות אודיופילית" זה נראה לי כמו זלזול, ואפילו קצת התנשאות. אולי לא התכוונת לזלזל או להתנשא, אבל כשאני קורא את זה, כך זה נראה לי:

זה לא מה שאמרתי.

באשר לאבולציה - אם אני אומר את זה כלפי עצמי ,כדבר מבורך - אני לא רואה איך אני מזלזל באחרים.

הדיון עבר לשלב ההתשה .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הדיון עבר לשלב ההתשה .
כן, מוצה

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
כשתיין סינגל מאלט - אני לא מתחבר בכלל לגלנדפידיך. עברתי בהיטרו והיה מבצע 25% על הסינגל מלט - אז רכשתי גלנפידך גראנד רזרב. בארץ הקודש שתיתי עם חברים שונאי גינפידיך - ואחלה ממש התלהבנו . מה זה אומר ? כלום?
מערכות נשמעות שונה אחת מהשניה גם יקרות וגם זולות. שונה זה אומר שאין אמת אחת. אפילו בתוך חברה היא מיצרת עשורת דגמים שונים בעשור.
דרך אגב, ממליץ מאוד לא לרכוש סינגל מאלט בדיוטיפרי או שמות מוכרים . מומלץ מבקבקים שטועמים חביות ספציפיות , אם אוהבים ,מבקבקים ואז יודעים להסביר לך מה הסגנון של כל אחד ולפי זה אפשר לנסות
ואז מבינים מה ההבדל בין מוצר "סינטטי" שחשוב שייוצר בהדירות להרבה אנשים לבין מוצר חד פעמי שלפעמים מפתיע ולפעמים לא. מי שדעתו פתוחה ללא מה צריך ומה לא- יגיע לאמת

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
ובהקשר של מוזיקה קלאסית - זה לא העיניין של ביצוע נכון או לא נכון , אלא איזה ביצוע מרגש אותך, מעניין אותך יותר. הלינק מובא בהקשר האודיופילי , ש"צריך" להיות בס הדוק , פירוט ,דינקמיקה ועוד כל מיני מונחים שכביכול ניתן לשים לב אליהם בקלות כדי לחוות את המוזיקה ,על פי אודיופילים . מצד שני זה בדיוק המקום שבוא ניתן לאבד את מהות המוזיקה.
בהקשר הזה , כדוגמה , הטמפו

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
לא הייתי כאן כמה ימים , לא תיארתי שהשרשור יגלוש למימדים כאלו , שכוללים הררי שטויות במיץ ,

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
תסלח לי ד"ר אבל אתה קצת סנילי!
התגובה היתה לעמיר.
אבל אם אתה רוצה שאכתוב לך בפרטי כמה אני סולד ממך אז בבקשה.
איזה הזוי אתה וכמה פתטי.
זה יפה שבתור יצרן קפיצים כפועל במפעל אתה כותב לד"ר שהוא סנילי ,לדעתי גמרת "מפתן " בהצטינות , לא מתכוון יותר להתיחס לאגררסיות שלך שכבר קיימות שנים להזכירך , זוז לי מהעיניים !!!!!!ו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור