האם יש לשים לב להתרשמות של חברים בקשר למערכת הפרטית ?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
על אי-הכתבה לאחרים הוסכם מראש :)

לא התכוונתי למקצוענות, רק למינימום הדרוש עבור מישהו עם "צרכים מיוחדים" להבין שמה שהוא מעדיף שונה מה"סטנדארט" -- שזה בהכרח כולל התנסות לא רק עם המערכת שלו -- כך שאם הוא לא ממש טיפש, הוא לא ינסה בכלל להשליט את העדפותיו על אחרים.
למה אנחנו לא מפסקים לדבר על צרכים מיוחדים .
אולי נקיים דיון על צרכים סטנדרטים ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
לא התווכחתי.
אתה מתווכח על זה שהתווכחת... :)

מסקרן לשמוע אצלך פעם, תזמין אותי
אני לא כל כך בקטע של להזמין אודיופילים לשמוע, מה גם שהמערכת שלי מחכה כבר איזה שנה או יותר לכיול שלא מתבצע, למרות שינויים בחדר עצמו ובמיקום הציוד בתוכו.

אני ממש מעוניין לשמוע את יבול אוזניו של האוראקל והאוטוריטה . בחיי מסקרן.
מה קורה כאן, קודם אני בין "ה"נחשבים" ועכשיו "האוראקל והאוטוריטה"? :)
אין לי יומרות כאלה.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
אבל זה בכלל לא הדיון.

אם מדברים על אודיופילים בעלי ניסיון, לא מתחילים ולא טיפשים, שאוהבים משהו שאינו ה"סטנדרט", הם לא יטענו שמה שהם אוהבים הוא מה שבאופן כללי "טוב" ו/או שגם אחרים צריכים להתעקם לפי זה.

אז בהקשר הספציפי, לא משנה מה כולם/הרוב חושבים מהי מערכת טובה.

יש את הגישה להעלאת טיעונים בוויכוח שמתיימר להיות אובייקטיבי/כללי: להציג את העמדה שלא נראית לך כמגוחכת, ובלי להיכנס לנעלי הצד השני.

מי שלא אוהב "סטנדרט", זה לא אומר שהוא מחפש "ליקוקים באוזניים".

למשל, למי שיש בעיית שמיעה עם גבוהים, הדגשת הגבוהים עושה את ההבדל בין צליל חי לצליל מת.
מי שאוהב הופעות פומביות מוגברות, כאלה ששומעים דרך מערכות PA שלא מזכירות hi-end ועם באסים מפוצצים, אצלם הפער שמוכר מהחיים מצטמצם דווקא כשהמערכת מעוותת והגבוהים והבאסים מפוצצים.

על רקע זה, כל השאר, ובעיקר ההתייסות לכלים אקוסטיים עבור מי שמוזיקה אקוסטית אינה מעניינת אותו, זו פשות השלטת הטעם האישי של הטוען על אחרים.

זה בכלל קשקוש מוחלט. הסברתי למעלה.

מי שיש לו בעיית שמיעה בגבוהים, למשל, זה לא אומר שהוא בעל ציוד ירוד, שיכור, מנותק מהמציאות, לא מבחין ברגיסטר של הזמר/ת, ושאר מחמאות.

אני לא מבין את הצורך להשמיץ את אלה שאוהבים דברים שונים ממך.

נכון, במיוחד לגביך. אתה אפילו לא מודע לזה שאתה לא מסתכל על האחרים מנקודת מבטם. מבחינתך, כל העולם צריך להתיישר לפי הבנתך.
מה יהיה, AK1, החסר משוגעים אנוכי? יש אפשרות לדבר בלי שתסתער אחוז אמוק והררי מילים?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,873
נקודות
113
זה אומר שכנראה אחת או כולן נכונות :
1.המערכת לא הייתה על
2.החדר היה גרוע
3.ההצבה הייתה על הפנים והכיון היה רע.

היו אין סוף כאלה במינכן וזה לא אומר שהן לא טובות.המון משתנים יש שם.
דן, אני טוען שאני יכול מאוד לא לאהוב גם מערכת על שהוצבה באופן מקצועי בחדר מטופל למשעי ע״י מכוון גאון. למה? כי זה פשוט לא הטעם שלי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
בביקור במינכן ניתן להאזין למאות חדרים במקביל.
מערכת של OMA, אינה נשמעת כמו זו של אוונטגארד, ושני אלו ישמעו שונה ממערכת מקבילה על טהרת הציוד של TAD או Ares Ceret או בורמייסטר.

רוצה לומר שעל אף התאוריות והפיזיקה לא כל היצרנים שואפים לאותו הסאונד, ובספק אם גם לגרף שטוח.

מי דיבר על גרף שטוח. דיברתי על ביצועים סונים. גם נקבתי בתחומים מאוד ספציפים. גרף שטוח לא מעניין אותי, מעניין אותי האם הרמקול בעל יכולות סוניות להתמודד עם מה שאני מציב לו או לא. אם מתמודד? הוא טוב, אם לא? הוא פחות טוב. והמכנה המשותף בין הרמקולים הללו, להוציא שיטות יחודיות כמו שופר או רמקול שמנגן לשמיים ורמקול שמנגן 360 מעלות, רובם מספקים יכולות דומות מרמה מסוימת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
למה אנחנו לא מפסקים לדבר על צרכים מיוחדים .
אולי נקיים דיון על צרכים סטנדרטים ?
דיונים על צרכים סטנדרטיים היו כבר בלי סוף.

והבעיה התחילה בזה שכמה מבעלי הצרכים ה"סטנדרטיים" לא הסתפקו בכך שבעלי הצרכים ה"מיוחדים" לא יכתיבו להם איך צריך לשמוע, אלא דרשו/ציפו שבעלי הצרכים ה"מיוחדים" יתאימו את עצמם ל"סטנדרט".

זה לווה בהצגתם ככאלה שלא השקיעו/חוו מספיק, בעלי אגו, שצריכים לעבור אבולוציה עד כדי "בגרות אודיופילית" -- כל זה נשמע כמעט כמו "ריפוי" הומוסקסואלים -- וכלה בהצגתם כבעלי ציוד ירוד, שיכורים, מנותקים מהמציאות, אינם מבחינים ברגיסטר של הזמר/ת, ושאר מחמאות.

אולי צריך פעם אחת ולתמיד בכך שאכן יש כאלה שאינם מתאימים ל"סטנדרט", ומעדיפים להאזין אחרת, בלי שזה יוריד מערכם. יש לא מעט בעלי שמיעה מוגבלת שמבחינים ביותר פרטים מצעירים עם שמיעה "6/6" :)

הזכרתי רק בעלי שמיעה לקויה בגבוהים -- כאלה שלא שומעים טוב גבוהים ונהנים מהדגשתם -- וכאלה שלא מעניינת אותם מוזיקה אקוסטית, אבל להם יש להוסיף את אלה שיש להם רגישות לגבוהים והם צורמים מבחינתם ואז הם נהנים מהנחתתם, ואולי יש סוגים נוספים.

זה לא אומר שהם לא יכולים ליהנות מציוד אודיופילי למהדרין, כולל RC, אבל עם אפשרות להתאמות אישיות, כמו למשל להדגיש/להנחית תחומים מסוימים (למשל בעזרת ה-RC, או, חס ושלום, tone controls), שאז הם יכולים ליהנות מהצליל המותאם-אישית שלהם לא פחות מאף אודיופיל אחר, אפילו אם אודיופילים אחרים יברחו מהחדר.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
דן, אני טוען שאני יכול מאוד לא לאהוב גם מערכת על שהוצבה באופן מקצועי בחדר מטופל למשעי ע״י מכוון גאון. למה? כי זה פשוט לא הטעם שלי.
נו ואיפה הבעיה עם זה ?
אתה אוהב מה שאתה אוהב. אתה חי עם זה בסוף - לא אף אחד אחר.
גם אני טוען שיבוא מישהו שלא יאהב את הקבב של שמעון פוסט בנתניה - זכותו.(עוד לא פגשתי אותו אבל אנחנו מדברים תאורטית -אני זורם איתך)
זה עדיין יהיה הקבב מהטעימים שיש באופן אבסולוטי.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,873
נקודות
113
נו ואיפה הבעיה עם זה ?
אתה אוהב מה שאתה אוהב. אתה חי עם זה בסוף - לא אף אחד אחר.
גם אני טוען שיבוא מישהו שלא יאהב את הקבב של שמעון פוסט בנתניה - זכותו.(עוד לא פגשתי אותו אבל אנחנו מדברים תאורטית -אני זורם איתך)
זה עדיין יהיה הקבב מהטעימים שיש באופן אבסולוטי.
אתה לא תדבר מילה על הקבב של שמעון מנתניה!!! שומע???
אנחנו יודעים איפה אתה גר.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
בלי שזה יוריד מערכם
רק הם יכולים להחליט האם זה מוריד מערכם. אם דעתו של מישהו אחר מורידה מערכם -כנראה שהם לא סגורים על ערכם.
ה לווה בהצגתם ככאלה שלא השקיעו/חוו מספיק, בעלי אגו, שצריכים לעבור אבולוציה עד כדי "בגרות אודיופילית"
זה המצב .
בשנת 2022 עולה תגלית המאה בפורום הזה על גיין והתאמה חשמלית.
המצב לא להיט.
כדי שהמצב יהיה להיט צריך להבין שהוא לא להיט כרגע .
אין לי את זה בפוליטקלי קורקט .מתנצל

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
מה יהיה, AK1, החסר משוגעים אנוכי? יש אפשרות לדבר בלי שתסתער אחוז אמוק והררי מילים?
אני לא נביא, אבל אם תמשיך להשתגע ולכתוב דברים מופרכים ו/או מזלזלים, תקבל תיקונים.

הכל לגמרי בנחת, מנוסח בהיגיון, בלי שמץ שיגעון או אמוק :)

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
אתה מתווכח על זה שהתווכחת... :)

אני לא כל כך בקטע של להזמין אודיופילים לשמוע, מה גם שהמערכת שלי מחכה כבר איזה שנה או יותר לכיול שלא מתבצע, למרות שינויים בחדר עצמו ובמיקום הציוד בתוכו.

מה קורה כאן, קודם אני בין "ה"נחשבים" ועכשיו "האוראקל והאוטוריטה"? :)
אין לי יומרות כאלה.
הא..הבנתי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
רק הם יכולים להחליט האם זה מוריד מערכם. אם דעתו של מישהו אחר מורידה מערכם -כנראה שהם לא סגורים על ערכם.
ממש לא, ללא קשר איך הם חווים את עצמם, יש בנפרד איך אחרים מתייחסים אליהם.

עד עכשיו, אני נתקל רק באוסף דיעות קדומות וזילזול עמוקים, ובהתנשאות מדהימה.

זה המצב .
בשנת 2022 עולה תגלית המאה בפורום הזה על גיין והתאמה חשמלית.
המצב לא להיט.
כדי שהמצב יהיה להיט צריך להבין שהוא לא להיט כרגע .
אין לי את זה בפוליטקלי קורקט .מתנצל
שום מצב. את אותם פערי ידע תמצא גם אצל אודיופילים סטנדרטים.

לא מדובר במפגרים, או הומואים, או בכל משהו שפוליטיקלי קורקט רלוונטי עבורו, אלא באודיופילים לכל דבר ועניין, רק עם העדפות שונות מה"סטנדרט", והם גם יכולים להיות עם ידע וניסיון הרבה מעבר לאודיופיל הממוצע.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הא..הבנתי.
לא להיעלב, זה לא אישי, זה כבר כמה שנים טובות כך. לפני כמה שנים, הייתה איזושהי תקופה קצרה יחסית שבה אירחתי אנשים, יותר בעניין מוזיקה קלאסית, אבל גם מעט אודיופילים, כולל מהפורום, אבל מאז הקורונה לא נכנסים אלי הביתה אנשים שאינם חייבים להיכנס, וגם אז רצוי עם מסכה. אשתי ואני בקבוצת סיכון.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
ממש לא, ללא קשר איך הם חווים את עצמם, יש בנפרד איך אחרים מתייחסים אליהם.

עד עכשיו, אני נתקל רק באוסף דיעות קדומות וזילזול עמוקים, ובהתנשאות מדהימה.

שום מצב. את אותם פערי ידע תמצא גם אצל אודיופילים סטנדרטים.

לא מדובר במפגרים, או הומואים, או בכל משהו שפוליטיקלי קורקט רלוונטי עבורו, אלא באודיופילים לכל דבר ועניין, רק עם העדפות שונות מה"סטנדרט", והם גם יכולים להיות עם ידע וניסיון הרבה מעבר לאודיופיל הממוצע.
איזו התנשאות ?
אני לא מפסיק ללמוד כי גם לי יש חוסרים ותמיד תמיד יהיו.
רשימת הנושאים רק נהיית יותר ארוכה. על מה אתה מדבר?

ויוטב שנקרא מאמרים על גיין והתאמות מאשר ביקורת על מגבר. כי ככל הנראה רוב החלטות ההגברה בוצעו על סמך אי או כן התאמה חשמלית.
מה רע בלבקר את עצמך ?האם זה מוריד מערכו של מישהו?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,873
נקודות
113
מכיון שאנחנו עוסקים בהיי אנד אז ברור שהדיון הוא על ה-15 אחוז העליונים. הבסיס חייב לעמוד בסטנדרט ובזה נמר צודק לגמרי.
אם מישהו אומר שהוא הכי אוהב פסטה עם קטשופ אז סבבה לו ואי אפשר להתווכח עם טעמו אבל מטבח איטלקי זה לא.
ב-15 אחוז העליונים, אני תמיד אעדיף את הוויסינג וגם אם זה בא על חשבון משהו אחר, נניח רזולוציה לצורך הדיון.
אם מישהו בא וטוען שהוא מצא מערכת מושלמת בלי שום טרייד אוף אז עם כל הכבוד….הוא חירש.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
מכיון שאנחנו עוסקים בהיי אנד אז ברור שהדיון הוא על ה-15 אחוז העליונים. הבסיס חייב לעמוד בסטנדרט ובזה נמר צודק לגמרי.
אם מישהו אומר שהוא הכי אוהב פסטה עם קטשופ אז סבבה לו ואי אפשר להתווכח עם טעמו אבל מטבח איטלקי זה לא.
ב-15 אחוז העליונים, אני תמיד אעדיף את הוויסינג וגם אם זה בא על חשבון משהו אחר, נניח רזולוציה לצורך הדיון.
אם מישהו בא וטוען שהוא מצא מערכת מושלמת בלי שום טרייד אוף אז עם כל הכבוד….הוא חירש.
אן מערכת מושלמת .
יש רק הכי פחות מתפשרת

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113

וויסינג זו עבודה קשה. אני הפוך ממך. המערכת שלי נבנתה במשך שנים ארוכות. כל שידרוג נבחן בזכוכית מגדלת. לקח כמה שנים והגעתי בדיוק לוויסינג שאני רוצה מבלי לגעת בביצועים. לעומת זאת, גם שני עשורים לא יביאו מערכת חסרה בביצועים לכזו עם ביצועים גבוהים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
לא מדובר על פסטה עם קטשופ. מדובר על אודיופילים מנוסים שיודעים מה הם אוהבים, אבל זה שונה ממה שמקובל ב"סטנדרט".

למשל, אם מישהו לא שומע טוב גבוהים ומעדיף לשמוע עם גבוהים מודגשים, האם נראה לך שזה מונע ממנו להיות מסוגל להבחין בין טוב לרע בכל אספקט אחר? פרטים, במה, אימפקט, דינמיקה, הכל הכל, לא פחות ממך או כל אודיופיל אחר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור