האם יש טעם בכלל ברמקולים גדולים עכשיו כשקיימים סאבוופרים בעולם?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
בייסקלי אם אני מוסיף סאב או 2 לרמקול יחסית קטן( נגיד מדפי 6.5")
לעומת זה שאני קונה רמקול גדול ויקר פי כמה עם וופר גדול
מה היתרון של הרמקול הגדול והיקר?
הרי המדפי עם הסאבים יהיה יותר זול בהרבה וגם סביר להניח שירד הרבה יותר נמוך בגלל הסאבים.
אגב בצורה עקיפה גם המגבר שנזדקק לו יהיה יותר זול במצב כזה.
אז איזו הצדקה עדיין יש בכלל יש לרמקולים הענקיים האולטרה יקרים?

מי קבע שרמקול גדול זה יקר ורמקול קטן זה זול?, לא חסרות דוגמאות לכאן ולכאן.

א. סאב טוב זה לא מוצר זול
ב. ללא RC טוב, גם היום לא פשוט לשלב סאב, צריך מישהו שיודע מה הוא עושה.
ג. מבחינת שטח נדל"ן לא רק שלא תחסוך דבר אלה ששני מדפיים על סטנדים + סאב יגזלו יותר שטח.
ד. רמקול מתאימים לחדר (קטן או גדול), אין מקום ל M9 בממ"ד וגם לא ל M6 בסלון ביתי ממוצע - התאמה לחלל זה בסיסי.

נערך לאחרונה ב:

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
שאלה תיאורטית
מה ישמע יותר טוב
Focal Sopra 1 + סאב
או Kanta 3 בלי סאבים?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
שאלה תיאורטית
מה ישמע יותר טוב
Focal Sopra 1 + סאב
או Kanta 3 בלי סאבים?
מה ששאלת מקביל לאיזה רכב נוסע טוב יותר פרארי או לנדרובר.
למה לחפש שחור לבן ? זה לא קיים במציאות ובאודיו שהוא כל כך מורכב ותלוי בכל כך הרבה גורמים -ודאי שלא קיים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
שאלה תיאורטית
מה ישמע יותר טוב
Focal Sopra 1 + סאב
או Kanta 3 בלי סאבים?
באופן תאורטי בממ"ד כנראה שניהם ישמעו חרא.

מה החלל, מי הרמקולים המיועדים, מה הסאב ולאיזו אלקטרוניקה יחוברו הנ"ל, בלי אלה מדובר בשאלות תאורטיות באוויר.

אני תמיד אוהב לתת את הדוגמה שאי שם בשנת 90, בבדיקה שנערכה באיטליה על מסלול מפותל וללא ישורות ארוכות, פיגו' 205 1.9GTI נצחה בזמני הקפה פרארי טסטה רוסה. זה לא משהו שהיה אפשרי במסלולים דוגמת סילברסטון או נורנברג רינג.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
בתור התחלה אתה תצטרך שני סאבים + קרוס אלקטרוני חיצוני + רום קורקשן מכוייל כהלכה.

Tom97

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
סאבים חיצונים אף פעם לא ישמעו כחלק הומוגני במערכת ולא משנה כמה תנסה. ושמעתי לא מעט סטאפים שחושבים ששומעים אצלהם מעולה עם סאבים אבל בפועל זה לא נכון.
איפה זה יוצא מין הכלל? אם יש לך רמקולים שסאבים מוגברים מגיעים כחלק מהרמקול, אבל שם בנו את כל העסק לעבוד ביחד בצורה הומוגנית.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
סאבים חיצונים אף פעם לא ישמעו כחלק הומוגני במערכת ולא משנה כמה תנסה. ושמעתי לא מעט סטאפים שחושבים ששומעים אצלהם מעולה עם סאבים אבל בפועל זה לא נכון.
איפה זה יוצא מין הכלל? אם יש לך רמקולים שסאבים מוגברים מגיעים כחלק מהרמקול, אבל שם בנו את כל העסק לעבוד ביחד בצורה הומוגנית.
תגיד, אם בנו את הכל לעבוד בצורה הומגנית.
מדוע יש אפשריות כיוון באותם רמקולים שבנויים מסאב אקטיבי אינטגרלי? במיוחד פאזה המשפיע על הטיימינג .

האם יש גם אופציה כזו לפאזה בין הגבוהים למיד ? כמובן שלא .

בתדרים המדוברים - החדר הוא השולט ואתה בבעיה בכל מצב ולא בגלל הרמקול.

Tom97

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
תגיד, אם בנו את הכל לעבוד בצורה הומגנית.
מדוע יש אפשריות כיוון באותם רמקולים שבנויים מסאב אקטיבי אינטגרלי? במיוחד פאזה המשפיע על הטיימינג .

האם יש גם אופציה כזו לפאזה בין הגבוהים למיד ? כמובן שלא .

בתדרים המדוברים - החדר הוא השולט ואתה בבעיה בכל מצב ולא בגלל הרמקול.
זה כל היופי ברמקולים עם יחידות באס מוגברות, בגלל היכולת כיוון שלהם אתה גם מתאים את עצמך יותר טוב לחלל.
אבל אין קשר בין הכיוונים של הסאב לבין מה שאמרתי או התכוונתי.
בשורה התחתונה היחידת סאב בנויה שתתאים ליחידות מיד והיי מבחינה סונית ומה לעשות שזה המצב וזה נשמע הכל כיחידה אחת עובדת ומתפקדת ואומר מניסיון אצלי ואצל אחרים ששמעתי עם אותה קונפגירציה.
לעומת אנשים עם מדפיים שחיברו סאב או 2 שאצלם התוצאה לא הייתה וואו בלשון המעטה. ואצל חלק אחר שלהם היה יפה וסביר אבל לא מעבר.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
זה כל היופי ברמקולים עם יחידות באס מוגברות, בגלל היכולת כיוון שלהם אתה גם מתאים את עצמך יותר טוב לחלל.
אבל אין קשר בין הכיוונים של הסאב לבין מה שאמרתי או התכוונתי.
בשורה התחתונה היחידת סאב בנויה שתתאים ליחידות מיד והיי מבחינה סונית ומה לעשות שזה המצב וזה נשמע הכל כיחידה אחת עובדת ומתפקדת ואומר מניסיון אצלי ואצל אחרים ששמעתי עם אותה קונפגירציה.
לעומת אנשים עם מדפיים שחיברו סאב או 2 שאצלם התוצאה לא הייתה וואו בלשון המעטה. ואצל חלק אחר שלהם היה יפה וסביר אבל לא מעבר.
תראה , אותן אופציית כיוון קיימת בסאב טוב חיצוני ואף הרבה מעבר .
מה גם שסאב מאפשר לך לבחור מיקום מוצלח יותר להתפתחות הבס בחדר .
אני לא יכול להתווכח עם מה ששמעת - זה אישי שלכם וגם יתכן שבאמת זה המצב בחדרים ששמעת .

אבל המון אנשים נחשפו פה גם לסאבים שמשתלבים מדהים .
מבחינה טכנית טהורה ומה שקורה באמת בחדר אחרי ולפני מדידות - המדע גורס אחרת .

לא אומר שצריך לרוץ לקנות סאב - כן אומר שכל מקרה לגופו וברוב המקרים , אך לא בכולם, סאב מכויל טוב ( שאני מניח שמעולם לא שמעת ) מביא איתו המון יתרונות .

Tom97

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
תראה , אותן אופציית כיוון קיימת בסאב טוב חיצוני ואף הרבה מעבר .
מה גם שסאב מאפשר לך לבחור מיקום מוצלח יותר להתפתחות הבס בחדר .
אני לא יכול להתווכח עם מה ששמעת - זה אישי שלכם וגם יתכן שבאמת זה המצב בחדרים ששמעת .

אבל המון אנשים נחשפו פה גם לסאבים שמשתלבים מדהים .
מבחינה טכנית טהורה ומה שקורה באמת בחדר אחרי ולפני מדידות - המדע גורס אחרת .

לא אומר שצריך לרוץ לקנות סאב - כן אומר שכל מקרה לגופו וברוב המקרים , אך לא בכולם, סאב מכויל טוב ( שאני מניח שמעולם לא שמעת ) מביא איתו המון יתרונות .
אז ישהלי חדשות בשבילך, שמעתי כיול שלך על סאב שלך לא משנה איפה.
היה נשמע מעולה אבל רחוק ממה שאני רגיל מהסאבים של הרמקולים שלי, מבחינת הבאס ואיך שהוא ישתלב עם הרמקולים והחלל.
זה לא זה לצערי.
ואני מדבר פה נטו על סטריאו.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
או !

עכשיו זה נהיה מעניין ואפשר גם להפיק תועלת לפורום שזה מה שהכי חשוב פה.

בוא נתחיל עם החדשות שלי יש בשבילך:

1.הכיול מתבצע במטרה להוציא את המקסימום מהחדר הספציפי. אם כן שמעת כיול כזה - מה שבהחלט אפשרי - אז היה בטוח שלא סאב זה היה נורא.

2.האם טרחת לשמוע באותו חדר ללא סאב ? אני מניח שלא.

3.אני לא משוכנע (לפי טון דבריך ) שאתה דובר אמת .- זה הסעיף היחידי שיתכן שאני טועה בו .

4.אשמח שתגיד היכן זה היה -פה לעיני כולם ונלך לשמוע עם ובלי סאב.

5.אין לי מושג מהן יכולת השמיעה,הניתוח שלך וההבנה שלך . בלי לזלזל - נפוץ מאוד לקבל חוות דעת שונה לחלוטין על אותו סאטאפ מאנשים מאוד " נחשבים".עד כה אני שומע ססמאות ומקרים ספציפים עם מעט מאוב הבנה .אל תיקח את זה אישי - אני מדבר ברמה המקצועית להסבר שלך על באס בחדרים.

נ.ב- אם תגיד לי שיש לך ציוד מאוד יקר ,זה לא יהפוך אותך למבין בעיני. תשתדל להיות ענייני.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
עם room correction אין סיבה שהסאבים לא ישתלבו בצורה מושלמת
דבר שני גם הרמקול הרצפתי וההכי יקר בדר"כ לא מגיע ל 20hz
דבר שלישי לא משנה כמה הרמקול גדול ועוצמתי, סאב משחרר אותו מהבאס העמוק ומאפשר לו להפתח
ובגלל זה ב99.9% מהמערכות צריך סאב

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
רוב הרמקולים (של יצרנים כבדים, יקרים מאוד ומקובלים בעולם, כן?) אינם מתוכננים כ20, ולמה? ככול הנראה גם לא נדרש....

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
זה דווקא לא מה שאני טוען . בהחלט לא צריך שרמקול ירד עד 20 (החדר דואג לזה לבד ) ולא כל רמקול צריך שישחררו אותו.

הסיבה העיקרית היא אקוסטית. קשה מאוד מאוד וצריך המון מזל - לקבל חדר נקי מבעיות באס ללא סאב . ברוב המקרים- יופיע אותו דיפ קטלני (לפי נוסחא של צלעות החדר) ותמיד יהיה את אותו הגבר לא שפוי. ופה הסאב משתלב או מלכודות פאסיבית שהם למעשה אותו דבר.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
זה דווקא לא מה שאני טוען . בהחלט לא צריך שרמקול ירד עד 20 (החדר דואג לזה לבד ) ולא כל רמקול צריך שישחררו אותו.

הסיבה העיקרית היא אקוסטית. קשה מאוד מאוד וצריך המון מזל - לקבל חדר נקי מבעיות באס ללא סאב . ברוב המקרים- יופיע אותו דיפ קטלני (לפי נוסחא של צלעות החדר) ותמיד יהיה את אותו הגבר לא שפוי. ופה הסאב משתלב או מלכודות פאסיבית שהם למעשה אותו דבר.
לא הבנתי, סאב ל"טיפול" בבעיות אקוסטיות בחדר?!

Tom97

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
או !

עכשיו זה נהיה מעניין ואפשר גם להפיק תועלת לפורום שזה מה שהכי חשוב פה.

בוא נתחיל עם החדשות שלי יש בשבילך:

1.הכיול מתבצע במטרה להוציא את המקסימום מהחדר הספציפי. אם כן שמעת כיול כזה - מה שבהחלט אפשרי - אז היה בטוח שלא סאב זה היה נורא.

3.אני לא משוכנע (לפי טון דבריך ) שאתה דובר אמת .- זה הסעיף היחידי שיתכן שאני טועה בו .

4.אשמח שתגיד היכן זה היה -פה לעיני כולם ונלך לשמוע עם ובלי סאב.

5.אין לי מושג מהן יכולת השמיעה,הניתוח שלך וההבנה שלך . בלי לזלזל - נפוץ מאוד לקבל חוות דעת שונה לחלוטין על אותו סאטאפ מאנשים מאוד " נחשבים".עד כה אני שומע ססמאות ומקרים ספציפים עם מעט מאוב הבנה .אל תיקח את זה אישי - אני מדבר ברמה המקצועית להסבר שלך על באס בחדרים.

נ.ב- אם תגיד לי שיש לך ציוד מאוד יקר ,זה לא יהפוך אותך למבין בעיני. תשתדל להיות ענייני.
1. עם סאב או בלי סאב באותו חדר זה לא רלוונטי(כמו שרשמתי נשמע מעולה)אבל עדיין זה לא שם בכל מה שקשור לסטריאו, יש אנשים שאולי בשבילם זה וואו אבל אותי לא קונה קוצי מוצי ואני קצת מבין וקצת יודע לשמוע.
2.לגבי זה שאני לא דובר אמת, אז חבל שבכלל אמרת את האמירה המבישה הזו מבלי להכיר אותי ולדעת מי אני. כל מי שמכיר אותי יושע שהכל אצלי אמת ועל השולחן והפה והראש אצלי באותו מקום בלי טפלוניה.
3. לא אומר אצל מי כי זה לא נעים זה חבר, ועוד פעם מדגיש ששמעו יפה אבל לסטנדרט שאני רגיל אליו זה לא שם.
4. זה שאתה מחשיב את עצמך מקצוען זה לא אומר שאתה מקצוען וגם אם אתה כן זה לא אומר שאחרים לא מבינים ורק אתה מבין. ממני בחיים לא תשמע סיסמאות אומר הכל תכלס, וגם לי יש חברים ואנשים בתחום שמבינים דבר או שניים או כמו שאתה קורא להם "נחשבים". שורה תחתונה יכול להבטיח לך שיש לי הבנה גדולה בתחום.
5.לרגע לא הזכרתי ולא בורג אחד מהציוד שלי, וזה לא משנה אם לאדם יש ציוד יקר או לא.
בתכלס זה בסדר גם לא להיות תמיד בעל הדעה הכל טוב. זה שאתה עוסק בתחום לא עושה אותך למבין יותר מאחרים רק לרועש יותר.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
1. עם סאב או בלי סאב באותו חדר זה לא רלוונטי(כמו שרשמתי נשמע מעולה)אבל עדיין זה לא שם בכל מה שקשור לסטריאו, יש אנשים שאולי בשבילם זה וואו אבל אותי לא קונה קוצי מוצי ואני קצת מבין וקצת יודע לשמוע.
2.לגבי זה שאני לא דובר אמת, אז חבל שבכלל אמרת את האמירה המבישה הזו מבלי להכיר אותי ולדעת מי אני. כל מי שמכיר אותי יושע שהכל אצלי אמת ועל השולחן והפה והראש אצלי באותו מקום בלי טפלוניה.
3. לא אומר אצל מי כי זה לא נעים זה חבר, ועוד פעם מדגיש ששמעו יפה אבל לסטנדרט שאני רגיל אליו זה לא שם.
4. זה שאתה מחשיב את עצמך מקצוען זה לא אומר שאתה מקצוען וגם אם אתה כן זה לא אומר שאחרים לא מבינים ורק אתה מבין. ממני בחיים לא תשמע סיסמאות אומר הכל תכלס, וגם לי יש חברים ואנשים בתחום שמבינים דבר או שניים או כמו שאתה קורא להם "נחשבים". שורה תחתונה יכול להבטיח לך שיש לי הבנה גדולה בתחום.
5.לרגע לא הזכרתי ולא בורג אחד מהציוד שלי, וזה לא משנה אם לאדם יש ציוד יקר או לא.
בתכלס זה בסדר גם לא להיות תמיד בעל הדעה הכל טוב. זה שאתה עוסק בתחום לא עושה אותך למבין יותר מאחרים רק לרועש יותר.
כיילתי הרבה מאוד חדרים בארץ,גם חדרי סטריאו,גם חדרי קולנוע וגם משולבים.

בחלק גדול מהחדרים - אנשים בחרו להשתמש בסאבוופרים, כחלק ממערכת הסטריאו שלהם, אני לא יכול להגיב נקודתית על הטענות שלך, כל עוד אתה לא מפנה אותי לחדר הספציפי.

אז מבחינתי אפשר לסיים את הדיון ואתה מוזמן להישאר עם דעתך המוצקה :D

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
אז ישהלי חדשות בשבילך, שמעתי כיול שלך על סאב שלך לא משנה איפה.
היה נשמע מעולה אבל רחוק ממה שאני רגיל מהסאבים של הרמקולים שלי, מבחינת הבאס ואיך שהוא ישתלב עם הרמקולים והחלל.
זה לא זה לצערי.
ואני מדבר פה נטו על סטריאו.
היי, מכיוון שאני משתמש בסאב לא מכוייל, ובהנאה רבה, אשמח לדעת מה הרפרנס שלך או מה מרכיב את המערכת שלך? מעניין.

Tom97

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
כיילתי הרבה מאוד חדרים בארץ,גם חדרי סטריאו,גם חדרי קולנוע וגם משולבים.

בחלק גדול מהחדרים - אנשים בחרו להשתמש בסאבוופרים, כחלק ממערכת הסטריאו שלהם, אני לא יכול להגיב נקודתית על הטענות שלך, כל עוד אתה לא מפנה אותי לחדר הספציפי.

אז מבחינתי אפשר לסיים את הדיון ואתה מוזמן להישאר עם דעתך המוצקה :D
אין צורך להפנות ספציפי לאותו חדר של החבר כי זה לא רלוונטי וגם לא מכבד. אתה רוצה להאמין תאמין אתה לא רוצה אל תאמין זו בעיה שלך. אני רק נתתי דוגמא אחת מיני רבות ששמעתי זה הכל.
אבל שקרן אני לא ועל זה יעידו מספיק אנשים,
ולמה לסיים דיון שרק התחלנו? לדעתי דיון מרתק ויכול מאוד לתרום לפורום.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אין צורך להפנות ספציפי לאותו חדר של החבר כי זה לא רלוונטי וגם לא מכבד. אתה רוצה להאמין תאמין אתה לא רוצה אל תאמין זו בעיה שלך. אני רק נתתי דוגמא אחת מיני רבות ששמעתי זה הכל.
אבל שקרן אני לא ועל זה יעידו מספיק אנשים,
ולמה לסיים דיון שרק התחלנו? לדעתי דיון מרתק ויכול מאוד לתרום לפורום.
כפי שרשמתי : המקרה בהחלט יתכן ,אנו דוברים כנראה שפה שונה .

אם כן שמעת כיול כזה - מה שבהחלט אפשרי - אז היה בטוח שלא סאב זה היה נורא.

האמן לי. זה לא המקום לפרט - יש לי את הסיבות המדויקות שלי - למה אני חושב שהדיון הזה לא נקי ולא עוסק באודיו(מהצד שלך) ולכן אין טעם להמשיך אותו.
שואל פה אדם שאני לא מכיר ומכבד אותו בפליאה - לגבי סאבוופר והקשר שלו לאקוסטיקה או שימושו כמלכודת באס ובאמת שבא לי להכיר לו את העולם הזה .

פשוט מרגיש לי שרוח הדברים - היא בעיקר אגו ולא ידע או אודיו נקי .

גדולה של אדם היא לדעת מה הוא לא יודע ומה הוא כן יודע - ולמדוד את עצמו מול עצמו בלבד.כך האגו נשאר בצד .

סיפור אישי שלי :

לאחרונה נחשפתי למערכות אנאלוגיות על טהרת הפטיפון ונורא אהבתי ,ממש ממש . אני לומד את הנושא ומתחיל מהבסיס - הידע שלי שואף לאפס ואין פה בושה .אני מפצה במקומות אחרים ואני מודע היטב למצבי .

נחשפתי לעוד עולמות שונים שגם אותם אני לומד.

אבל ברגע שאני מרגיש (וגם קצת יודע ) - שדברים מגיעים מכיוונים לא נקיים - אז כל הפאן הולך .

אני בטוח שאתה מבין.

יום טוב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור