M2TECH hiFace מול סטרימר אודיו - השוואה, תגובות לכתבה

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מיכאל, ברכות על רכישת הHIFACE, תהנה.

נחמד לשמוע שאהבת את המכשיר, תיארת את חוויתך כראות עיניך,
כשרשור התרשמות אישית, אין בעיה, יכל להיות שרשור נחמד.
אם ניסית לתת פה סקירה שתציג ראיה אוביקטיבית של ערך המוצר מקומו ומיקומו בשוק , או זכות קיומו בכלל, לא הוצג דבר.

קודם כל, הייתי נזהר בהגדרה ממיר, יש שיניחו שזה כולל DAC,
ומשתמש בהגדרה ממיר ל SPDIF USB.

כבר כתבתי על זה בעבר, אז רק אחדד את הנקודות העיקריות.
יש עכשיו בתחום בעיה קשה.

הנושא של אודיו ממחשב, ונתח השוק הפוטנציאלי שלו בעליה מתמדת.
כמות היצרנים המנסים לתפוס טרמפ על זה ולתת ביס בשוק הזה, גם בעליה, ומעטות ביותר החברות שיש להם ידע טכנולוגיה ופיתוח,
רובם ככולם חברות אינטגרציה בלבד, במקרה הטוב.

טכנולוגית, לרוב החברות שמנסות להכנס לזה מתחום ההיי פיי, יש מעט מאוד נסיון בזה.

אמנם אודיו ממחשב חדש לאודיופילים, אך בעולם המקצועי הוא ותיק, ולא נטול בעיות עד היום, שאל כל מי שיש לו נסיון אולפן כמה כסף הוא השקיע,
ואיך האולקוס שהוא קיבל כבונוס.

מה שמביא אותי לנקודה הבאה:

עוד פחות מה'יצרנים' האלה, הוא הנסיון המועט של האודיופיל הטיפוסי בתחום הזה, שמנסה לאמוד ולחלוק ממצאיו האמפיריים לחלוטין, במאמרי אינטרנט באתרים שונים, כפטריות אחרי הגשם.

העובדה התמוהה מכל, היא התעקשותם של אותם אנשים, אנשים שהשקיעו הון עתק במערכת, להתקמצן עד העצם על טרנספורט ממחשב, ולשקול אפילו שימוש בדונגל כזה, כשהכבל דיגיטל שלהם עולה יותר.

כבר ראינו מה קורה כשאודיופיל טיפוסי מגבש התרשמות כזאת ללא שום רקע בזה, בשימוש ברפרנס לא רפרנס.
התוצאה היא דעתו האמפירית הלא מבוססת, בלי להכנס לעובי הקורה, לא משווה תפוחים לתפוחים, וערכה זניח לקונה הפוטנציאלי, ואף עלולה להטעות אותו ולגרום להוצאות מיותרות.

לא אלאה אותך בכל מה שאוכל להגיד,מאחר וכבר דיברנו על USB וכו וכו בפוסטים אחרים, אבל מעבר לכך, למשל,
-קצת מאכזב שבחרת להציג תמונה אופטימית מדי, אחרי שאני יודע שקראת ולמדת על חבלי הלידה שאנשים דיוחו בשימוש בHIFACE , מן הראוי היה שתציין זאת.
או למשל, עוד מקומם שלא התעכבת ממש על העניין שמדובר בפתרון KS בלבד.

המסר ברור.
מכיוון שאני מודע לעניינך במכשיר ובירוריך בנושא בעבר, אם כבר בחרת להציג אותו במסגרת סקירה במקום שרשור התרשמות, אני מוצא שזה לוקה בחסר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
Triton

א. לא רכשתי, מדובר על מכשיר בהשאלה. אגב דגם BNC - הוא טיפה יותר טוב מהרגיל
ב. יש דרייבר שתומך ב-KS וב-WASAPI בצורה native. רשמתי את זה בסקירה. אנשים דיווחו ב-computeraudiophile על שימוש מוצלח ב-ASIO4ALL ב-XP (שנינו לא אוהבים את הפתרון אבל מדובר על XP)
ג. ממיר זה ממיר. "טינטרפייס דיגיטלי" נשמע יותר נכון.. פעם אחת השתמשתי במילה זאת, כתבו לי "מה זה?"
ד. M2TECH נוסדה ע"י איש מנוסה, בדיוק כמו שכתבתתי בכתבה. וביקורות המרובים והתלהבות בקהילה האודיופילית בעולם גרמו לזה שביקשתי את האינטרפיייס (?) מיבואן

אני מסכים לרוב עם מה שכתבת,
זה נכון במקרה הכללי, אבל כאן אני רואה משהו שונה..

ברור שזה לא אינטרפייס אולטימטיבי. M2Tech עומדים להוציא עוד 3 ממירים חדשים. אחד - EVO עם ספק כוח חיצוני, כניסת שעון, AES/EBU ושני DAC-ים חדשים

עדיין, זה האינטרפייס הראשון שאני יכולתי לשמוע יותר מ-20 דקות
ניסיתי כמה DAC-ים כמה כרטיסי קול שברשותי - ASUS ו-TASCAM.
לא יקרים יותר מדי, אבל באותו תחום מחיר של $200..

אגב, כאשר אתה אומר "מחשב" הרי לך זה ברור כי זה
- מקור / איכות הריפ
- חומרה
- מערכת הפעלה
- קינפוג
- תוכנה מנגנת
- דרייברים
- כבלים
- חשמל

אני כן התיחסתי לכמה חסרונות (מדובר על טעם אישי) של hiFace, אבל דווקא ליאור קורן נראה לי אהב אותו יותר ממני..

בקיצור, מה אתה שואל?
איזה דברים ראית בפורומים (של משתמשים אני מניח, לא אלה שנותנים (Y) ו-(N))?
יכול להיות בהחלט שפיספסתי משהו..

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
מיכאל.

אף אחד לא נותן לך (N). בטח שלא אני ידידי היקר.

את ה-(N) אני נותן למכשיר הנסקר מהסיבות שציינתי ולך ידידי אני נותן (Y) וחצי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
נמר,
אתה מוזמן לבוא עם טרנספורט אחר אלי הבייתה במחיר כפול (כלומר, עד 300$.. אתה יודע? עד 600$.. פי 4) ולהשוות ריפ מול דיסק אופטי

fair enough?
מה הציפיות שלך מהרמקולים מדפים ב-1000$?
האם אתה משווה אותם לשלך?

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מיכאל, אני מקווה שאתה לא כועס עליי על הדברים,
אני מאוד מעריך את האהבה שלך לתחום, ומקווה שאתה מבין שאני מנסה להציג את הצד השני, ואולי השלישי של המטבע.

אם הייתי כותב אליך אישית, כחבר, הייתי פשוט אומר לך:
מה לכל הרוחות מישהו שברור לי מהכרות קודמת אתו, עד כמה הנושא חשוב לו, מבזבז זמנו עם כל פתרון שאינו ברמת רפרנס נקודה.

מיכאל, אתה מכיר אותי קצת, אני מנסה לכתוב לך מנקודת מבט של התחום כולו בכללותו, וגם להתחשב בפתרונות בשוק, ומנסה להתעלם מענייני/ענינך , וכמו שאתה מבין, לוקח צ'אנס (שלא תמיד משתלם לי), לטובת הדיון:

לטעמי לקונה הפוטנציאלי המלומד, אין מה לקחת מפה, וללא מלומד, נשקפת סכנה אמיתית, מ99% מהסטנדרד הירוד של ביקורות אודיופיליות למוצרים כאלה כמו TRANSPORT מהסוג הזה, שהם אמורים להיות פרופר טכנולוגיה ותו לא.

עם כמות המידע החלקי/ לא מבוסס/מטעה באינטרנט, שהפך להיות פגע רע באודיופיליה האינטרנטית, אני חושב שיש לכולנו אחריות להעמיד דברים על בסיס רחב ככל האפשר לכשמתאפשר לנו, ולא לתרום לתופעה הזו.

תראה את הBUZZ על הROOM CORRECTION שהיה פה בפוסט אחר.
היה מי שטען שהוא חשב להתחיל משם ולהשיג אותם תוצאות כמו מערכת יקרה מאוד, רחמנא ליצלן.

שום הבנה בתלות ביכולת התגובה האפקטיבית של הרמקול בQ צר, שיאפשר להוציא את המקסימום מתיקונים שכאלה.
שום הבנה שמזעור התיקון ואמינותו יהיה תלוי במה שרואה המיקרופון, שכלל לא יהיה עקבי בתנאים אקוסטיים בעיתיים, ויזין את המערכת מידע שגוי או חלקי.
ומאין באה לו התפיסה הזו, אם לא מגיבובי מידע אינטרנטיים .. תחשוב לאן יכול להגיע אדם שמבסס עמדותיו שלו על זה .

בהתיחסות ספציפית לעניינך, כבעלים של ציוד במחירים של הציוד שלך,
לא היה מעניין אותי כלל למשל אם זה נשמע טוב יחסית לסטרימר, היה מעניין אותי מה נשמע טוב יחסית למוצר הכי טוב שאני יכול לבדוק, מיצרנים המתמחים בזה, עם טכנולוגית פיתוח חומרה ותוכנה מוכחת שאין עליה עוררין,כדי לקבל פרספקטיבה אמיתית.

כל ביקורת במושגים אודיופיליים אמפיריים ללא שילוב של רפרנס כזה, ללא מדידות, ללא ונסיון מעמיק בתחום, לא משאיר אותנו עם הרבה ביד.

האמן לי, אני לא אליטיסט, ממש לא.
בעיני הרבה אולי לא אחשב כאודיופיל אפילו עם דעותיי המאוד צנועות למה דרוש להנות ממוסיקה.
מבחינתי אתה יכול לקבל 80%-90% ממה שיש למוסיקה להציע בסטאפ מאוד צנוע יחסית להיי אנד, ולרוב, ובמיוחד במחשבים, המקור הוא החוליה שבה יש להתחיל.

עם זאת, ישר כוח, ואיש כישר בעיניו יעשה, (לכשיוריד את משקפי השמש ;)).

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
Triton
ברור שאני לא כועס,
אני השוואתי ל-modded Transporter (עלות כללית כ-3000$) שאותו השוואתי בזמנו בהרחבה לנגן של EMM LABS (כ-30,000$)
לדעתי, ולטעמי - מ-hiFace בהחלט ניתן להנות, ללא קשר למחירו

אין לי Audio Precision בבית, אם ציפית לקבל מדידות, אז sorry
אני לא John Atkinson ולא מתימר להיות

רמקולים עוד אפשר למדוד אגב בצורה פשוטה יחסית (ולא ראיתי שמישהו בארץ עושה את זה..)

לגופו של עניין, מה חסר לך, חוץ ממדידות?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כל מה שהיה לי להגיד כבר אמרתי באריכות, ומדידות היתה רק מילה אחת מתוך זה, אין טעם לחזור על הדברים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
Triton

אל תכעס גם כן, אבל לדעתי - מה שאמרת זאת דמגוגיה. רוב הדברים שכתבת אפשר "לשפוך" על כל מוצר. זה פשוט לא רלוונטי. מה זה שייך מה עשית ובמה עבדת? אז מה, סוגרים את התחום?
אז אני לפני 30 שנה כתבתי תוכנה במחשב שתפס קומה והשתמשתי בכרטיסים והשתמשתי בדיסקטים 8". אז אני אשלול את ה-ipad כי כל המחשבים הם לא נוחים? אתה קורא את מה שכתבת מהצד?

ברור שיש לך ניסיון ואתה כן עובד עם המחשב בבית עם אחד מכרטיסי קול כנראה (לא הבנתי איזה)
בוא ניגש לעניין:

א. רמזת שאני לא הייתי אוביקטיבי והסתרת מידה חיוני שכאילו מדבריך מופיע בשפע בפורומים.
אשמח אם תפרט, אני הרי יכול ליצור קשר עם היצרן..

ב. ביקשת מדידות של רכיב דיגיטלי
אם תקנה לי Audio Precision ב-10K$ - בשמחה. עד אז, תחכה שזה יופיע ב-stereophile, כי גם absolute sound לא מודדים כלום.

ג. האינפורמציה שנתתי היא משלימה לאותם ביקורות שקייימות ברשת. אין לי טעם לחזור על ביקורות בפורומים אחרים, אני לא בתחרות.

ד. כתבת:
מה לכל הרוחות מישהו שברור לי מהכרות קודמת אתו, עד כמה הנושא חשוב לו, מבזבז זמנו עם כל פתרון שאינו ברמת רפרנס נקודה
זה לא פורום היי-אנד. זה מוצר מעניין שרציתי פשוט לסקור. הוא ייתן מענה להמון אנשים שאיתו יכולים להגיע לרמה של CD או טרנספורט אחר מאוד טוב

אגב, מה זה רפרנס?
ויניל - בשבילי זה לא, הופעה חיה - לצערי גם לא. גם ב-Barbican בלונדון וגם בתל-אביב, וגם בניו יורק, טורונטו ומקומות אחרים שאני משתדל לבקר.

אולפן - כן! האם בכל אולפן יש אותו סאונד?
ברור שלא..

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
141
נקודות
43
Triton,

אתה טוען ש-hiFace לא שווה התייחסות. מה כן? אם אתה חושב/יודע שיש אלטרנטיבה הרבה יותר מוצלחת (נגיד, בתחום המחירים עד 1000$), תגיד - מה היא? כולנו נשמח להחכים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני תומך מאוד (מאוד מאוד) בסקירת פתרונות לא יקרים, זה מדבר להמון אנשים ובהחלט מסקרן לקרוא את הממצאים.
כמובן שזה לא פוסל בדיקת של מוצרי היי אנד ואנחנו יודעים שהשמים, כמו תמיד בתחום הזה, הם הגבול, אבל לא רואה שום סיבה מדוע לא לבדוק ולסקר פתרונות בכל תחום המחירים.

yossi126

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
המכשיר ברשותי כבר מספר חודשים. הסט אפ שלי הוא מול-מחשב בבלעדיות כך שהממיר שיפר לי את חוויית ההאזנה במשהו כמו 15%, שזה מדהים למוצר במחירו (קניתי ב110 יורו ישירות מהיצרן).
והנה מישהו שכבר חשב על המגבלות של הHiFace ושדרג אותו:
http://sites.google.com/site/hifacemods/home

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
Triton

אל תכעס גם כן, אבל לדעתי - מה שאמרת זאת דמגוגיה. רוב הדברים שכתבת אפשר "לשפוך" על כל מוצר. זה פשוט לא רלוונטי. מה זה שייך מה עשית ובמה עבדת? אז מה, סוגרים את התחום?
אז אני לפני 30 שנה כתבתי תוכנה במחשב שתפס קומה והשתמשתי בכרטיסים והשתמשתי בדיסקטים 8". אז אני אשלול את ה-ipad כי כל המחשבים הם לא נוחים? אתה קורא את מה שכתבת מהצד?

ברור שיש לך ניסיון ואתה כן עובד עם המחשב בבית עם אחד מכרטיסי קול כנראה (לא הבנתי איזה)
בוא ניגש לעניין:

א. רמזת שאני לא הייתי אוביקטיבי והסתרת מידה חיוני שכאילו מדבריך מופיע בשפע בפורומים.
אשמח אם תפרט, אני הרי יכול ליצור קשר עם היצרן..

ב. ביקשת מדידות של רכיב דיגיטלי
אם תקנה לי Audio Precision ב-10K$ - בשמחה. עד אז, תחכה שזה יופיע ב-stereophile, כי גם absolute sound לא מודדים כלום.

ג. האינפורמציה שנתתי היא משלימה לאותם ביקורות שקייימות ברשת. אין לי טעם לחזור על ביקורות בפורומים אחרים, אני לא בתחרות.

ד. כתבת:
זה לא פורום היי-אנד. זה מוצר מעניין שרציתי פשוט לסקור. הוא ייתן מענה להמון אנשים שאיתו יכולים להגיע לרמה של CD או טרנספורט אחר מאוד טוב

אגב, מה זה רפרנס?
ויניל - בשבילי זה לא, הופעה חיה - לצערי גם לא. גם ב-Barbican בלונדון וגם בתל-אביב, וגם בניו יורק, טורונטו ומקומות אחרים שאני משתדל לבקר.

אולפן - כן! האם בכל אולפן יש אותו סאונד?
ברור שלא..

בוא לא נהפוך את זה לדו שיח של חרשים.
אין לי שום בעיה שתחשוב מה שתרצה על דבריי מיכאל, דמגוגיה זה לא, ושימוש בביטוי כזה, ודאי לא מוסיף לך קרדיביליטי לסקירה.

זו דעתי, ואני לא רואה פה אף אחד אחר שטרח כך לנסות לתת לך יד ולהציע צד שני למטבע והצעות יעול, אם תבחר להתייחס לדבריי או להיות סלקטיבי ולהתעלם ממה שנוח לך, זה מעבר לשליטתי.

האינפורמציה שנתת היא משלימה לאותם ביקורות שקייימות ברשת. אין לי טעם לחזור על ביקורות בפורומים אחרים, אני לא בתחרות.
פה אתה טועה טעות מרה, וכבר הסברתי לך בעדינות למה.
אם היית כותב שרשור בפורום, זה דבר אחר.
כשאתה כותב סקירה, דיווח רקע רחב יותר על המכשיר הוא מנדטורי.
כתבת:
נכתב ע"י Triton:
מה לכל הרוחות מישהו שברור לי מהכרות קודמת אתו, עד כמה הנושא חשוב לו, מבזבז זמנו עם כל פתרון שאינו ברמת רפרנס נקודה

אגב, מה זה רפרנס?

שים לב מה אני כתבתי, ומה אתה הבנת מזה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
M2Tech התחילה בייצור של דגם על של האינטרפייס EVO

USB-to-S/PDIF interface, based on the same technology as hiFace, but with many improvements. Hosted in a nice brushed aluminum case (105 x 100 x 46mm), with B-type female USB connector. Main features:

- input for external supply (7 to 11VDC);
- input for external Master Clock (BNC with transformer);
- 2 x S/PDIF outputs (RCA and 75 Ohms BNC);
- AES/EBU output with XLR connector and settable format (consumer and provessional) by an internal jumper;
- Toslink output;
- ST output;
- direct I2S output with 3.3V interface.
All outputs (except I2S) are transformer-decoupled to avoid ground noise and EMI interference. Three leds indicate power, data stream in input and external clock presence.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
המכשיר ברשותי כבר מספר חודשים. הסט אפ שלי הוא מול-מחשב בבלעדיות כך שהממיר שיפר לי את חוויית ההאזנה במשהו כמו 15%, שזה מדהים למוצר במחירו (קניתי ב110 יורו ישירות מהיצרן).
והנה מישהו שכבר חשב על המגבלות של הHiFace ושדרג אותו:
http://sites.google.com/site/hifacemods/home

חבל שאי אפשר לקנות ישירות מהיצרן עכשיו , זה היה יוצא יותר זול

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מעניין לדעת כמה יעלה דגם העל הזה ?
ושאילה נוספת , מה זה אומר שעון חיצוני ? מהיכן משיגים שעון חיצוני (חוץ מאמפריקל אודיו שיש לה שעונים ברמה של 1200 דולר אאל"ט )?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
141
נקודות
43
Triton

לא ענית לי. ללא הצעות קונסטרוקטיביות, הביקורת שלך (שלרוב היא ספקולציות ללא עובדות מוצקות) לא תורמת.
מעניין לדעת כמה יעלה דגם העל הזה ?
זה לא דגם העל (יש גם גדולים ממנו), אבל הוא בהחלט עשוי להיות מעניין ומחירו לא בשמאים.

liorms

חבר משקיען
מעורבות
55
נקודות
28
Triton,

אתה טוען ש-hiFace לא שווה התייחסות. מה כן? אם אתה חושב/יודע שיש אלטרנטיבה הרבה יותר מוצלחת (נגיד, בתחום המחירים עד 1000$), תגיד - מה היא? כולנו נשמח להחכים.

ויטלי,

יש ויהיו עוד מספיק מוצרים מתחת ומעל 1000 דולר העושים המרה כזאת.
אפשר להרגע מההייפ מסביב למוצר הספציפי (לכל דבר יש תחרות - טובה יותר או פחות, אין לחשוד בי שאני מזלזל בו - קניתי אותו).
המוצר עושה את העבודה, ומאפשר "מחזור חיים שני" למוצרי המרה טובים מאד שלא נבנו במחשבה על אודיו "מתקדם" מסוג זה.
מה שבטוח שה"הייפ" מסביב לטכנולוגיה לא ידעך ורואים לאט לאט עוד ועוד מוצרים בתחום.
אתה יכול לראות בזה המלצה לשבת על הגדר - אני רואה בזה המלצה להצטרף לשינוי מדהים שעובר על תעשיית הAUDIO ולהיות בין הראשונים שמתנסים, (מה שבטוח שאי אפשר להיות "חלוץ" מלשבת על הגדר ולצקצק שCDP הוא הכי טוב בעולם).
ריאקציונרים קיימים בכל תחום - אתה בטח יודע לאן הם מגיעים\מובילים בסוף...
(מזל שאנחנו רק מדברים על שמיעת מוזיקה).

ליאור.\

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
141
נקודות
43
ליאור,
לא הייתה קונוטציה שלילית בפנייה שלי ל-Triton, ולא הייתה לי מטרה להגן על HiFace. קראתי הרבה הודעות של Triton בפורומים שונים, ורואים שלבן אדם יש מה לאומר בתחום הזה. אז – שיאמר.... אני באמת רוצה לדעת מהי אלטרנטיבה (אלטרנטיבות) ל-HiFace (חוץ מ- Weiss int202 שהוא overpriced לדעתי).

liorms

חבר משקיען
מעורבות
55
נקודות
28
ליאור,
לא הייתה קונוטציה שלילית בפנייה שלי ל-Triton, ולא הייתה לי מטרה להגן על HiFace. קראתי הרבה הודעות של Triton בפורומים שונים, ורואים שלבן אדם יש מה לאומר בתחום הזה. אז – שיאמר.... אני באמת רוצה לדעת מהי אלטרנטיבה (אלטרנטיבות) ל-HiFace (חוץ מ- Weiss int202 שהוא overpriced לדעתי).

א. TRITON לא מעוניין ל"הריץ" מוצרים ספציפיים מסיבות אישיות.
ב. כמו שרמזתי קודם - WEISS לא היחידים בשוק (אבל אם תקנה אותם מראש - פשוט תחסוך קניה של 1-2 מכשירי "כמעט" ומכירתם בחצי מחיר עד שלבסוף תקנה את הWEISS בכל מקרה...).

ליאור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור