האם טסלה היא ה-אפל של המכוניות?

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
750
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: האם טסלה היא האפל של המכוניות?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
דבר ראשון, תתחדש וסע בדרכים טובות
אין ספק שלטסלה יתרון בנושא מכוניות חשמליות על חברות הרכב האחרות (במיוחד בנושא יעילות הצריכה).
אין לי ספק שהיתרון הזה יקטן משמעותית בשנים הקרובות.

הדברים החשובים ברכב אינם בהכרח הדברים החשובים במכשיר סלולארי.
ולדעתי בדברים החשובים ברכב, כמו אמינות, אייכות גימור, תפעול - טסלה עדיין ממש לא שם עם יצרני הרכב המובילים.
יש הבדל בין חדשנות לפרקטיות.
ולצורך העניין שהתכנסנו פה והאנלוגיה, הדבר החשוב במגבר הוא איך הוא נשמע ולא כמות הטריקים שיש לו בתפריט.

אם כדי להפעיל את המזגן אני צריף לדפדף במחשב במהלך הנסיעה, זאת אולי חדשנות אבל לא ממש נדרשת.
אני לא בטוח שהחסרונות של היות הרכב פתוח לעדכונים מקוונים קטנות מהיתרונות.

אני חושב שטסלה זה רכב נהדר ופורץ דרך, אבל כזה שבראש צוות הפיתוח היה תכנת ולא מהנדס רכב.

נכון לעכשיו לטסלה יש את יתרון הראשוניות, השנים הקרובות יעידו אם יתרון זה יישמר או ייעלם, לאחר שחברות הרכב ה"מסורתיות" כבר נכנסו לייצור מכוניות חשמליות במלוא הקיטור.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דבר ראשון תודה.
כעת לשאר התגובה שלך, זו התשובה שציפי לקבל- תגובה שמבוססת על סרן שמועתי:
מה שאתה כותב זה מהלב וזכותך המלאה לחשוב כך, אבל היא לא מבוססת על עובדות כלל.

רק לצורך הדיון אתה רומז שטסלה היא לא רכב אמין? איזה רכב בנזין או אחר בכלל אתה מכיר שהוא יותר אמין מטסלה להזכיר לך זה מנוע חשמלי מאוד אמין עם שנים של ניסיון בעולם.
אם אתה מדבר על תקלות אז גם לטוויטה, מרצדס או כל חברה אחרת יש תקלות.

כמו שאני מבין לעולם לא הפעלת מזגן בטסלה ולכן אתה רושם את מה שאתה כותב על סמך כאמור שמועות וליבך.

אני יכול להסכים לחלוטין שטסלה היא לא מכונית לכל אחד וגם אני לא מרוצה מהכל ברכב ובטח לא מכל תהליך הרכישה.

אבל רוב הדיבורים בשוק על טסלה לא מבוססים על עובדות ממש כמו המצב ברוב הביקורת על אפל חברת אפל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
תתחדש, כרמי

אז מכרת את ה-BMW?

P. S. כן, זה סוג של iPhone, אני אקנה אנדרואיד (כלומר Google Automotive) כנראה Polestar מתי שיבוא הזמן

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
דבר ראשון תודה.
כעת לשאר התגובה שלך, זו התשובה שציפי לקבל- תגובה שמבוססת על סרן שמועתי:
מה שאתה כותב זה מהלב וזכותך המלאה לחשוב כך, אבל היא לא מבוססת על עובדות כלל.

רק לצורך הדיון אתה רומז שטסלה היא לא רכב אמין? איזה רכב בנזין או אחר בכלל אתה מכיר שהוא יותר אמין מטסלה להזכיר לך זה מנוע חשמלי מאוד אמין עם שנים של ניסיון בעולם.
אם אתה מדבר על תקלות אז גם לטוויטה, מרצדס או כל חברה אחרת יש תקלות.

כמו שאני מבין לעולם לא הפעלת מזגן בטסלה ולכן אתה רושם את מה שאתה כותב על סמך כאמור שמועות וליבך.

אני יכול להסכים לחלוטין שטסלה היא לא מכונית לכל אחד וגם אני לא מרוצה מהכל ברכב ובטח לא מכל תהליך הרכישה.

אבל רוב הדיבורים בשוק על טסלה לא מבוססים על עובדות ממש כמו המצב ברוב הביקורת על אפל חברת אפל.
נהגתי בטסלה.
בדוק את הדיווחים של jd power לגבי האמינות של טסלה.
ועוד לא הזכרנו את גג הזכוכית שלא ממש מתאים לקיץ בישראל.
האמת, הכי קשה לי עם הפאנבוייז של טסלה. ממש לא אוהב עדת מעריצים עצומי עיניים לכל דבר שהוא.
סתם ממורמר;)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
נכון להיום טסלה היא דווקא ההיפך מאפל, נותנת מוצר מצויין במחיר הרבה יותר טוב מהמתחרים.
אם אתה רוצה אאודי או מרצדס שיתנו את אותם ביצועים ואבזור, אתה תוציא לפחות עוד 180,000 ש"ח.

כרגע טסלה זו קנייה פנטסטית - רישוי שנתי שליש מהמתחרים, ביטוח הרבה יותר זול כי הרכב בטיחותי וגם כי אין טעם לגנוב אותו.. טיפולים זה בעיקר בדיקות, אין חלפים, פילטרים, שמנים..
ובעיקר הדלק ( תזכירו לי מה זה בכלל? ), אתה משלם על חשמל פחות מחמישית, ואם אתה טועם בסופאצ'ארג'ר זה גם חינם (בנתיים לפחות).
בהשוואה לאפל זה כמו שתקנה אייפון 13 ב 1800 ש"ח, כשהסמסונג המקביל בביצועים יעלה 4000..

אוטופיה? כן אך זה מצב זמני.. שהרי האוצר חרד לתקציב המדינה שפשוט לא יכול להיפרד מעשרות המליארדים שנמצצים משוק הרכב. האורות שם דולקים בלילה כדי להכין אסטרטגיית מיסוי מבוססת נסועה ולא מיסוי הדלקים.
- נסעת לאילת? שילמת על דלק 500 ש"ח הולך חזור, מתוכם 300 זה מס.
כרגע, להגיע לאילת בטסלה עולה עשירית, אבל האוצר מתכנן "לתקן את העיוות"... מצידו שתטען את האוטו באמצעות חיבור דינמו לאופניי כושר ומשם תוציא כבל לטסלה (כל אוטו חשמלי ת'כלס). אם נסעת לאילת, סופרים את הקילומטרים וממסים.
כמובן גם את ההנחה במס הקנייה (שמאפשרת לטסלה להימכר במחיר כל כך טוב) הם זוממים לבטל (ויבטלו).
לסיכום, לא רק שטסלה זה הרכב הכי משתלם היום, בשנים הקרובות (מאוד), המספרים ישתנו דרמטית, אז שווה להזמין היום שבעתיים. ולחגוג כל עוד האוצר לא מקלקל את החגיגה..

כעת, לגבי מאסק. אני לא יודע אם להשוות אותו לג'ובס זה כל כך הגיוני, אבל לא נתווכח.
אם מאסק היה רק מייצר מכוניות, כנראה שהמיתולוגיה סביבו היתה מצונה הרבה יותר.

מאסק הקים את SpeceX ומנהל אותה כמובן: היא פיתחה משגרים רב שימושיים, באמצעותם הוא מטיס אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית (נאסא היא לקוחה..), מכינה משימה לשליחת אנשים למאדים, וחודש שעבר היא שלחה תיירים לחלל (לבדיחה (בהשוואה) של בלו אוריג'ין או וירג'ין ה"מתחרות" אין טעם להתייחס). את זה יו"ר פיג'ו לא עושה.

מאסק הקים את neurlink שמפתחת ממשק למוח האנושי, לתיקון מערכות עצבים (ברכת זוקף כפופים - מיתולוגיה), והעצמת היכולות האנושיות. אותי זה קצת מערער... בכל מקרה, את זה בעלי השליטה בפורד לא עושים.

מאסק הקים את The boring company שמפתחת תחבורה במהירות שמתקרבת למהירות הקול, תת קרקעית, בהתבסס על מנהרות וואקום. כנראה שמנכ"ל סוברו לא יעסוק בזה.

הוא הקים בהצלחה כבירה, ספוף של טסלה, את מיזם Powerwall שמספק מערכת לחשמל סולרי מבוסס סוללות בבתי מגורים.

עד כמה שאני יודע זה פחות או יותר היקף עיסוקיו הנוכחי, אבל אולי יש עוד.

לעומתו, איש כמו סטיב ג'ובס, היה בעיקר איש שיווק מעולה שידע למכור בצורה מרהיבה מוצרים שת'כלס הוא "שאל" ממתחרים שהקדימו אותו ולא ידעו מה יש להם או איך לשווק את זה.
(בסדר בסדר, אפל לא העתיקה את LG, זה היה רק עניין של תזמון .. אבל משום מה, בתקופה בה הם הגישו המון תביעות נגד יצרני האנדרוייד,ל LG הם לא התקרבו..).
להיות שחקן מפתח, חשוב ומעניין, בתקופה שהמחשב האישי נכנס לשוק, זה טוב ויפה. אישית, מעולם לא הבנתי את הוואסח עם מסיבות עיתונאים מגלומניות כדי להציג טלפון נוסף, או עוד אינצ' לאייפד.

יודעים מה? אוקי. הוא מלך העולם. ינוח על משכבו בשלום.
אבל אילון מאסק מנסה (די בהצלחה) לשנות את העולם, בואך להציל את האנושות - בין אם יצליח או לא, ההיסטוריה תשפוט.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
תוספת, רק כדי לא לצאת הייטר נירגן, סטיב ג'ובס היה אחד ממיסדיי פיקסר, שזו חברה שבהחלט עשתה מהפיכה בקולנוע.

בכלל, היה מנהל מעולה, שהרי אחד הצעדים העסקיים הכי טפשיים בהיסטוריה היה כשסולק מאפל והוחלף במנכ"ל פפסי בשעתו...

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
נכון להיום טסלה היא דווקא ההיפך מאפל, נותנת מוצר מצויין במחיר הרבה יותר טוב מהמתחרים.
אם אתה רוצה אאודי או מרצדס שיתנו את אותם ביצועים ואבזור, אתה תוציא לפחות עוד 180,000 ש"ח.

כרגע טסלה זו קנייה פנטסטית - רישוי שנתי שליש מהמתחרים, ביטוח הרבה יותר זול כי הרכב בטיחותי וגם כי אין טעם לגנוב אותו.. טיפולים זה בעיקר בדיקות, אין חלפים, פילטרים, שמנים..
ובעיקר הדלק ( תזכירו לי מה זה בכלל? ), אתה משלם על חשמל פחות מחמישית, ואם אתה טועם בסופאצ'ארג'ר זה גם חינם (בנתיים לפחות).
בהשוואה לאפל זה כמו שתקנה אייפון 13 ב 1800 ש"ח, כשהסמסונג המקביל בביצועים יעלה 4000..

אוטופיה? כן אך זה מצב זמני.. שהרי האוצר חרד לתקציב המדינה שפשוט לא יכול להיפרד מעשרות המליארדים שנמצצים משוק הרכב. האורות שם דולקים בלילה כדי להכין אסטרטגיית מיסוי מבוססת נסועה ולא מיסוי הדלקים.
- נסעת לאילת? שילמת על דלק 500 ש"ח הולך חזור, מתוכם 300 זה מס.
כרגע, להגיע לאילת בטסלה עולה עשירית, אבל האוצר מתכנן "לתקן את העיוות"... מצידו שתטען את האוטו באמצעות חיבור דינמו לאופניי כושר ומשם תוציא כבל לטסלה (כל אוטו חשמלי ת'כלס). אם נסעת לאילת, סופרים את הקילומטרים וממסים.
כמובן גם את ההנחה במס הקנייה (שמאפשרת לטסלה להימכר במחיר כל כך טוב) הם זוממים לבטל (ויבטלו).
לסיכום, לא רק שטסלה זה הרכב הכי משתלם היום, בשנים הקרובות (מאוד), המספרים ישתנו דרמטית, אז שווה להזמין היום שבעתיים. ולחגוג כל עוד האוצר לא מקלקל את החגיגה..

כעת, לגבי מאסק. אני לא יודע אם להשוות אותו לג'ובס זה כל כך הגיוני, אבל לא נתווכח.
אם מאסק היה רק מייצר מכוניות, כנראה שהמיתולוגיה סביבו היתה מצונה הרבה יותר.

מאסק הקים את SpeceX ומנהל אותה כמובן: היא פיתחה משגרים רב שימושיים, באמצעותם הוא מטיס אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית (נאסא היא לקוחה..), מכינה משימה לשליחת אנשים למאדים, וחודש שעבר היא שלחה תיירים לחלל (לבדיחה (בהשוואה) של בלו אוריג'ין או וירג'ין ה"מתחרות" אין טעם להתייחס). את זה יו"ר פיג'ו לא עושה.

מאסק הקים את neurlink שמפתחת ממשק למוח האנושי, לתיקון מערכות עצבים (ברכת זוקף כפופים - מיתולוגיה), והעצמת היכולות האנושיות. אותי זה קצת מערער... בכל מקרה, את זה בעלי השליטה בפורד לא עושים.

מאסק הקים את The boring company שמפתחת תחבורה במהירות שמתקרבת למהירות הקול, תת קרקעית, בהתבסס על מנהרות וואקום. כנראה שמנכ"ל סוברו לא יעסוק בזה.

הוא הקים בהצלחה כבירה, ספוף של טסלה, את מיזם Powerwall שמספק מערכת לחשמל סולרי מבוסס סוללות בבתי מגורים.

עד כמה שאני יודע זה פחות או יותר היקף עיסוקיו הנוכחי, אבל אולי יש עוד.

לעומתו, איש כמו סטיב ג'ובס, היה בעיקר איש שיווק מעולה שידע למכור בצורה מרהיבה מוצרים שת'כלס הוא "שאל" ממתחרים שהקדימו אותו ולא ידעו מה יש להם או איך לשווק את זה.
(בסדר בסדר, אפל לא העתיקה את LG, זה היה רק עניין של תזמון .. אבל משום מה, בתקופה בה הם הגישו המון תביעות נגד יצרני האנדרוייד,ל LG הם לא התקרבו..).
להיות שחקן מפתח, חשוב ומעניין, בתקופה שהמחשב האישי נכנס לשוק, זה טוב ויפה. אישית, מעולם לא הבנתי את הוואסח עם מסיבות עיתונאים מגלומניות כדי להציג טלפון נוסף, או עוד אינצ' לאייפד.

יודעים מה? אוקי. הוא מלך העולם. ינוח על משכבו בשלום.
אבל אילון מאסק מנסה (די בהצלחה) לשנות את העולם, בואך להציל את האנושות - בין אם יצליח או לא, ההיסטוריה תשפוט.
טסלה עדיין לא פריזידר.
לא לכל רכב חשמלי קוראים טסלה.
כדאי להשוות מחירים בין רכבים חשמליים לחשמליים ולאחשמלי מול ice.
טסלה ממש לא רכב זול. לא פה ולא בעולם, בהשוואה לרכבים חשמליים אחרים באותה קטגוריה .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
טסלה עדיין לא פריזידר.
טסלה ממש לא רכב זול. לא פה ולא בעולם, בהשוואה לרכבים חשמליים אחרים באותה קטגוריה .

קל להבין שאתה לא אוהד של טסלה וזה בסדר -אתה ממחיש בדיוק את מה שכתבתי :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
קל להבין שאתה לא אוהד של טסלה וזה בסדר -אתה ממחיש בדיוק את מה שכתבתי :)
זה מה שהבנת?
לקחת את מה שכתבתי והבנת רק את הקצה.
אני חושב שטסלה היא חברה מאוד חדשנית אבל עדיין עם מוצרים לא מושלמים, לפחות לא ברמה שחושבים עליה הפאנבוייז שצברה.
אם אתה חושב שהנהג הממוצע, נגיד צעיר עם שיקול דעת של לוחם טאליבאן צריך לנהוג ברכב שעושה 0 ל 100 ב 3 שניות... סבבה. אני לא.
יש כבר היום מספיק רכבים חשמליים שלדעתי כרכב שימושי ( לא כגדג'ט) טובים מטסלה.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
טסלה עדיין לא פריזידר.

קודם כל פספסת את ההערה "כל רכב חשמלי ת'כלס", דבר שני, מאסק הפך את הקונספט של רכב חשמלי מ-'רכב ירוק וחסכוני' (כמו ניסן ליף למשל), לרכב עם בצועי על, פרקטי והרבה יותר נחשק.
בנוגע למחיר.. וואלה עד שטסלה הגיע לארץ, מכונית מקטגוריית "מנהלים סדאן" שעשתה 0 ל 100 ב 5.5 שניות, עלתה "קצת" יותר מ 190,000. למעשה עלתה פי שניים.

אתה זה שמדבר על להשוות תפוחים לתפוחים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
קודם כל פספסת את ההערה "כל רכב חשמלי ת'כלס", דבר שני, מאסק הפך את הקונספט של רכב חשמלי מ-'רכב ירוק וחסכוני' (כמו ניסן ליף למשל), לרכב עם בצועי על, פרקטי והרבה יותר נחשק.
בנוגע למחיר.. וואלה עד שטסלה הגיע לארץ, מכונית מקטגוריית "מנהלים סדאן" שעשתה 0 ל 100 ב 5.5 שניות, עלתה "קצת" יותר מ 190,000. למעשה עלתה פי שניים.

אתה זה שמדבר על להשוות תפוחים לתפוחים.
אתה טועה ומטעה באופן עקבי.
המחיר של מכוניות חשמליות נהנה ממס של 10% לעומת רכבי ice שהמס עליהם 83%.
לכן אפשר להביא טסלה ואיניאק ב 190 אלף שח כשבארהב הם עולים יותר מסדרה 3 של bmw

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
תגיד, ברצינות, אתה קראת את תגובתי הראשונה?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
אתה רוצה שאעשה תקציר בכתב של ההודעות שלך או מספיק מבחן בעל פה?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
אם אתה קורה את זה

ואז כותב את זה

המחיר של מכוניות חשמליות נהנה ממס של 10% לעומת רכבי ice שהמס עליהם 83%.
לכן אפשר להביא טסלה ואיניאק ב 190 אלף שח כשבארהב הם עולים יותר מסדרה 3 של bmw

כנימוק לטיעון של "טועה באופן עקבי", אז אולי יש כאן קצת חיפוף בקריאה.

לגבי זה:
אתה רוצה שאעשה תקציר בכתב של ההודעות שלך או מספיק מבחן בעל פה?

וואלה אני מכיר את הדיבור הזה ויודע לענות בהתאם: כל זכר בטא צנוע מידות (אני מנחש שביותר ממימד אחד), שמגיע לפורום כדי לתפוס תחת, זכאי לתגובה אחת ממני: לך, לך חפש מי ינענע אותך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה מה שהבנת?
לקחת את מה שכתבתי והבנת רק את הקצה.
אני חושב שטסלה היא חברה מאוד חדשנית אבל עדיין עם מוצרים לא מושלמים, לפחות לא ברמה שחושבים עליה הפאנבוייז שצברה.
אם אתה חושב שהנהג הממוצע, נגיד צעיר עם שיקול דעת של לוחם טאליבאן צריך לנהוג ברכב שעושה 0 ל 100 ב 3 שניות... סבבה. אני לא.
יש כבר היום מספיק רכבים חשמליים שלדעתי כרכב שימושי ( לא כגדג'ט) טובים מטסלה.

כן,
אתה בדבר מהלב ומספר את דעתך כעובדות מה אני צריך להבין מזה ?
מה אתה באמת רוצה שהתייחס לכל מה שרשמת כעובדות?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
אם אתה קורה את זה

ואז כותב את זה

כנימוק לטיעון של "טועה באופן עקבי", אז אולי יש כאן קצת חיפוף בקריאה.

לגבי זה:

וואלה אני מכיר את הדיבור הזה ויודע לענות בהתאם: כל זכר בטא צנוע מידות (אני מנחש שביותר ממימד אחד), שמגיע לפורום כדי לתפוס תחת, זכאי לתגובה אחת ממני: לך, לך חפש מי ינענע אותך.
אני מניח שאתה טייח או פוליטיקאי.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
כן,
אתה בדבר מהלב ומספר את דעתך כעובדות מה אני צריך להבין מזה ?
מה אתה באמת רוצה שהתייחס לכל מה שרשמת כעובדות?
אני לא יודע מה אתה מייחס לעובדות או מה לדיעות. גם שיר ההלל שלך לטסלה היה רווי ברגשות ולאו דווקא עובדות.
לך לנתונים של jD PoWER בנושא אמינות טסלה ואז אולי נוכל להתווכח על עובדות, או דבר עם אילו שנסעו בלי מזגן בארץ באמצע אוגוסט.
מה האושר על אין טיפולים? אתה חושב שרכב זה רק סוללות מנוע וטאבלט?

arix

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
83
תתחדש כרמי!
איך מערכת השמע במכונית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש כרמי!
איך מערכת השמע במכונית?

תודה,
אני רכשתי את הדגם הבסיסי עם מערכת שמע יחסית בסדר.
בדגמים הבכירים יותר יש מערכת שמוע כבר טובה בהחלט.

אישית אני לא משקיע במערכת שמע ברכב, עבורי לשמוע מוזיקה זה להתמקד במוזיקה וזה לא עושים בזמן נסיעה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור