שכל אחד יאזין בהתאם לטעמו ונסיונו !

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני מרשה לך לא להסכים..:)

ושוב, אין כאן סטנדרטים אישיים, או רצון לכפות משהו על מישהו, בדומה לזה, שמבחינתי, הבחור שבוהה בטלוויזיה בזמן שהבננה שלו כתומה, יכול להמשיך ולהתעקש לצפות כך for all I care.

זה לא ימנע ממני להסביר לו, להראות לו, ולכייל לו את המסך באופן בו הבננה תהיה צהובה....

רוצה להמשיך לראות בננה כתומה? זה מה שגורם לו הנאה?
סבבה. מעולה.
האנלוגיה-כביכול כאן אינה אנלוגית למצב באודיו, כי כמעט לכל מי שאינו עיוור צבעים, עיוות בצבעים יפריע. לעומת זאת, באודיו, בעיות בחדר לא בהכרח מפריעות לרוב האנשים ברוב החדרים.

הרשה לי להזכיר לך שעד לא מזמן, היה עולם שבו התופעה של למדוד תגובת באס בחדר, ולטפל אקוסטית, אפילו פאסיבית, הייתה נדירה, ורק מיעוט עסקו בזה, שלא לדבר על תיקונים אקטיביים.

אודיופילים חיו חיים שלמים של הנאה מהמערכות שלהם, וכך גם כל אורחיהם האודיופילים, והתלהבו ונהנו לאין גבול ממערכות וחדרים שאם אתה היית נכנס אליהם עם הידע והניסיון העכשווי שיש לך במדידות ובטיפולים אקוסטיים, היית מתפלץ.

אז לכן אנשים שאין להם את הידע והניסיון שלך יכולים ליהנות באופן בלתי מסויג ממערכות שעבורך הן "שבורות", ובלי שזה מעיד על בעיה בשמיעה או בפרספציה או בכלל.

התחביב הזה מטרתו, כמו כל תחביב אחר, לגרום לנו קודם כל הנאה, אבל אם אנחנו לגמרי מנטרלים כל עיקרון , כל הנחייה, כל הסבר מה נכון ומה שבור, אז אין שום הצדקה בכלל לנהל כאן דיונים, כי כל דיון אפשר לסיים ב-

עזוב אותי בא'משך, אני נהנה...

ברגע שיש כאן הידהודים (ובאס..זו רק דוגמא אחת ולא חייבים להצמד אליה..) לא מדובר בבעיה, אלא בחזות של הבעיה, בסוף שלה.
רגע רגע רגע, אתה לוקח את זה למחוזות רחוקים ומופרכים.

זה שאנשים נהנים מהמערכות שלהם למרות שלדעתך הן "שבורות לגמרי" לא אומר שיש או צריכה להיות מדיניות של סתימת פיות, של הפסקת הדיונים בין אנשים בפורום שזה מטרתו, של הפסקת ההעשרה ההדדית או בכלל.

אמנם אם מישהו אומר לך ספציפית "עזוב אותי בא'משך, אני נהנה...", מן הראוי אכן לעזוב אותו, אבל זה לא אומר שאתה צריך להפסיק את ההסברה וההצעה לעזור לאחרים שכן מתעניינים או שוקלים או בפירוש רוצים. להיפך, מה שאתה עושה הוא מבורך.

אבל מי שאכן אין לו בעיה עם איך שהוא שומע בבית, אכן אין לו בעיה, אבל אתה מציג את זה כאילו יש לו בעיה, וזה פשוט לא נכון.

זה למעשה כמו העשן שיוצא מהרכב.

העשן זה לא הבעיה, זה הסימן האחרון והסופי לנהג/למאזין, אחרי שהוא התעלם מכל הנורות המהבהבות.
שוב, זו לא אנלוגיה נכונה. אם היה יוצא עשן מהמערכת, הייתה בעיה שדורשת תיקון, ללא תלות בטעמו האישי של בעל המערכת, אבל אם תגובת הבאס היא אובייקטיבית "בעייתית", זה לא אומר שסובייקטיבית יש בעיה, ושבעל המערכת חייב לתקן אותה.

האם אנחנו צריכים "לשחרר" את הבחור ששומע בזמן שיש הידהוד , בכל טרק שני, בגלל שהוא נהנה, או בעצם להסביר לו, לעזור לו, לסייע לו לפתור את הבעיה שהמצב הסופי שלה...הוא הידהוד.

זו השאלה.
לדעתי התשובה פשוטה: אם מישהו אומר לך במפורש שהוא לא מעוניין ושהוא נהנה ממה שיש לו -- הנח לו.

אם הוא מתעניין לשמוע ואתה רוצה להשמיע, תסביר לו, תדגים לו, כל מה שנראה לך שיבהיר את התמונה מבחינתו.
אם הוא מעוניין בעזרה ואתה רוצה לעזור, עזור לו.

זה בקשר להתייחסות לאנשים ספציפיים.

ויש את כל הדיונים ברמה הכללית, שלא מתייחסים לאנשים ספציפיים, ואותם אפשר וכדאי מאוד להמשיך ולפתח.

אם זה יגרום למישהו להתעניין יותר -- נהדר, good for him -- אבל לא לנסות להציג את הדברים כסטנדרט שכולם חייבים לעמוד בו, אחרת הם טיפשים ובורים ולא אודיופילים אמיתיים או כל דבר אחר בסגנון, כולל לא שימוש באנלוגיות בלתי מתאימות כמו בננות כתומות ועשן מהרכב.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
אני מבין עמיר את עמדתך, רק לא מסכים איתה.

נשאלת רק שאלה מאוד בסיסית.
יש כאן הרבה אנשים (כולל אני) שכותבים כל הזמן שהם עדיין לומדים ולומדים ולומדים..

נשאלת השאלה, מה יש כל כך ללמוד בתחום הזה, אם אין כאן עקרונות ונכון ולא נכון או שבור ותקין והכל מבוסס על רגש והנאה.

מה יש ללמוד כל היום?

רן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אף אחד לא רוצה להכריח אף
אחד איך לשמוע או ללחוץ
עליו .
רק שאומרים שאין סטנדרט - לא מסכימים עם זה .
מותר לא להסכים ?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
איפה הזמנים הפשוטים שנות ה 80 השנים שלא יחזרו לעולם בכי לדורות

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
....

אם זה יגרום למישהו להתעניין יותר -- נהדר, good for him -- אבל לא לנסות להציג את הדברים כסטנדרט שכולם חייבים לעמוד בו, אחרת הם טיפשים ובורים ולא אודיופילים אמיתיים או כל דבר אחר בסגנון, כולל לא שימוש באנלוגיות בלתי מתאימות כמו בננות כתומות ועשן מהרכב.
לא ממש מבין איך דירדרת את הדיון לביטויים כאלה.

אף אחד לא חושב שאחרים טיפשים ובורים, אבל כן חושבים שזה לא תחביב (המבוסס על מדע) שעל מנת להוציא ממנו את המקסימום, כל אחד יכול לעשות מה שבא לו...

והעיקר זו ההנאה.

ולעזאזל הפאזות ההפוכות, ההידהודים וחוסר ההתאמה בין הסאב לקדמיים, העיקר שאני נהנה...

זה הוזלת התחביב ובוודאי הוזלת המדע שעומד מאחוריו.

שלא לדבר על העובדה הברורה שזה שומט את הקרקע מהגדרות לפיהן מדובר באודיופיל "רציני ומבין"

כי רצינות והבנה לא קשורות לתחביב הזה...אלא רק רגש והנאה

רן

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
יש סטנדרט כי רוב החברות מציגות נתונים שמתבססים על סטנדרט בדיקה. יש סטנדרט בדיקה, חייב להיות וטוב שיש.
האם יש סטנדרט שמיעה? קצת פחות מובהק... די ברור שרובנו נזהה מערכת " שבורה"... אבל האם רובנו נסכים על המערכת האולטימטיבית ? מסופקני

@RanMoyal אני חושב שבסוף כל אחד בסלון ביתו חי את האמת שלו. ובסוף התפיסת סאונד של כל אחד צריכה להיות מבוטאת ומיושמת במערכת שלו. אני לא מרגיש רומנטי בטיעונים שלי. ובפרקטיקה מי שרוצה להבין מה התפיסת סאונד שלי ימצא אותה בסלון ביתי. חושב שאני בהחלט בקטגוריית היי אנד אגב. אבל זו דעתי ואני חי איתה טוב ובמקביל לתפיסות אחרות. יכול למלא כאן מלל, ואולי בעתיד אעשה, למה לטעמי הרציונלי והרגשי מערכת הורנים מבוססת אלמנט לאותר + 2A3 SE היא היא המזור לרוב האודיופילים . מצד שני, החיים קצרים ומי ששומע ונהנה ממערכות אחרות שיהנה. אני יכולצרק להגיע לשמוע ולהנות או לא להנות- ביום שאשמע משהו שיגרום לי לפקפק בצדקת הדרך אני מקווה שאני ירשה לעצמי לחשב מסלול מחדש. אגב, האזנה חד פעמית אינה מספקת. אני שמעתי אלפי שעות במערכת שהיא רפרנס עבורי ועדיין לומד איך להאזין. מנהג שאני גם לוקה בו לפסול רכיב אודיו על סמך שמיעה מזדמנת צריך לפוג מן העולם.

.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
יש לכל פרמטר באודיו סטנדרט מסוים .
החל מתגובת תדרים ועד זמני הדהוד , דיסטורשיין וכו.

זה שיש גם טעם אישי זה כלל לא קשור לעניין .
מטרת התחביב היא הנאה וריגוש של מי שרוכש מערכת .
יש תחביב נוסף
ושמו אודיפיליה והוא מדבר על עניין אחר לגמרי .
אין שום קשר להנאה וריגוש .
זה שבסוף זה עשוי להיווצר - זה תוצר לוואי .
נראה לי שאתה הופך את היוצרות.

אודיופיליה פירושה אהבת סאונד טוב ממערכת אודיו, וכל אחד יכול לאהוב דברים לפי טעמו האישי, ללא שום סטנדרט שהוא.

אבל כדי להגיע למצב שאוהבים את מה ששומעים, יש לרוב צורך בכל מיני אמצעים כדי להתקרב למה שרוצים ולהימנע ממה שלא, אם בעזרת קריטריונים לשיפור הבחירה ברכיבים מתאימים ואם בעזרת מדידות והתאמות וטיפולים וכיוונונים למיניהם.

יש אודיופילים שאוהבים את העיסוק בדברים האלה, ויש כאלה שרק רוצים לשמוע טוב, ולכל היותר נעזרים באחרים שיעסקו באמצעים להשגת המטרה. הם גם יכולים להיות מבסוטים בלי שום התעסקות בכל זה.

אבל בסופו של יום אם תגובת
הבאס אצלך ( דוגמא ) משתרעת על פני 40 די בי - לא דבר חריג .
אז אתה במצב שבור .
אין מילה אחרת
אפשר גם להגיד לא תקין , אנומאליה וכו .
זה מצב "שבור", או "לא תקין", או "אנומליה" למי שזה מפריע לו, ולא למי שזה לא מפריע לו ונהנה ממה שיש לו.

אם אין שום סטנדרטים, שם שבור ושום תקין בתחום הזה והכל מתחיל ונגמר ברגש והנאה אז מה בעצם ההבדל, או היתרון של אודיופיל וותיק, מנוסה ועם ידע, על מישהו שקנה מערכת אתמול בבוקר והוא לגמרי ירוק בתחום?!

אין שום בסיס לאודיופיל הוותיק והמנוסה עם הידע , להסביר לבחור הצעיר שהסאונד שלו שגוי ושבור, כי הרמקולים שלו צמודים לקיר והפאזות שלו הפוכות ותאכלס יש כאן ים הידהודים והקול של הזמר מגיע מהתקרה מצד ימין..

כי האודיופיל הצעיר נהנה ולא נרדם מרוב התרגשות..

אם אין שום סטנדרט ועקרונות וחשיבות בתחביב הזה, להקפדה על בסיס תקין, אז מה בעצם הרעיון של מג'יקו ומאות חברות אחרות להשקיע במחקר ולימוד וכלי מדידה עוצמתיים?
יש כל מיני סטנדרטים, אבל הם לא מחייבים את מי שנהנה בלי לעמוד בהם.

זה לא אומר שאין יתרון לאודיופיל ותיק ובעל ידע וניסיון, שיכול לעזור ולשפר, זה רק אומר שלא כל אחד רוצה שישפרו לו.

זה לא אומר שמפתחי ציוד כמו מג'יקו ו/או בעלי ידע וניסיון כמו דן ורן ואחרים, צריכים להפסיק להתייחס למדידות ולסטנדרטים אובייקטיביים רק כי קיימים בעולם אנשים שהסטנדרטים האלה לא מעניינים אותם.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
יש סטנדרט כי רוב החברות מציגות נתונים שמתבססים על סטנדרט בדיקה. יש סטנדרט בדיקה, חייב להיות וטוב שיש.
האם יש סטנדרט שמיעה? קצת פחות מובהק... די ברור שרובנו נזהה מערכת " שבורה"... אבל האם רובנו נסכים על המערכת האולטימטיבית ? מסופקני

@RanMoyal אני חושב שבסוף כל אחד בסלון ביתו חי את האמת שלו. ובסוף התפיסת סאונד של כל אחד צריכה להיות מבוטאת ומיושמת במערכת שלו. אני לא מרגיש רומנטי בטיעונים שלי. ובפרקטיקה מי שרוצה להבין מה התפיסת סאונד שלי ימצא אותה בסלון ביתי. חושב שאני בהחלט בקטגוריית היי אנד אגב. אבל זו דעתי ואני חי איתה טוב ובמקביל לתפיסות אחרות. יכול למלא כאן מלל, ואולי בעתיד אעשה, למה לטעמי הרציונלי והרגשי מערכת הורנים מבוססת אלמנט לאותר + 2A3 SE היא היא המזור לרוב האודיופילים . מצד שני, החיים קצרים ומי ששומע ונהנה ממערכות אחרות שיהנה. אני יכולצרק להגיע לשמוע ולהנות או לא להנות- ביום שאשמע משהו שיגרום לי לפקפק בצדקת הדרך אני מקווה שאני ירשה לעצמי לחשב מסלול מחדש. אגב, האזנה חד פעמית אינה מספקת. אני שמעתי אלפי שעות במערכת שהיא רפרנס עבורי ועדיין לומד איך להאזין. מנהג שאני גם לוקה בו לפסול רכיב אודיו על סמך שמיעה מזדמנת צריך לפוג מן העולם.

.
מחילה, אבל אני לא מבין איך כל הדברים הללו בכלל קשורים לדיון.

מישהו דיבר על היי אנד?
מישהו דיבר על מערכות מצוינות או אולטימטיביות?

כל התיאורים הללו הם תיאורים סובייקטיבים.
באותו אופן כמו התיאורים שלך לגבי מאפיינים של באס, פאנצ'י, עמוק וכיוצ"ב.

כל אלו לא רלוונטיים לדיון ולנקודה אם יש מקום לקביעת בסיס או סטנדרט באודיו ואם דבר כזה בכלל קיים.

והוא בוודאי קיים. זה לא תחביב שמתחיל ונגמר ברגש והנאה מבלי להמעיט בקמצוץ מחשיבותם.

על מנת להבין אם הסאונד אצלך תקין או שבור לא צריך יותר מ 10 דק.

על מנת להבין אם אתה מתחבר לסאונד, אם הוא מרגש אותך וכיוצב, נדרשים מספר ביקורים.

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני מבין עמיר את עמדתך, רק לא מסכים איתה.

נשאלת רק שאלה מאוד בסיסית.
יש כאן הרבה אנשים (כולל אני) שכותבים כל הזמן שהם עדיין לומדים ולומדים ולומדים..

נשאלת השאלה, מה יש כל כך ללמוד בתחום הזה, אם אין כאן עקרונות ונכון ולא נכון או שבור ותקין והכל מבוסס על רגש והנאה.

מה יש ללמוד כל היום?
השאלה המאוד בסיסית שלך מבוססת על שגיאה לוגית בחשיבה, שאם אומרים שלא כולם חייבים להתנהל לפי סטנדרטים כלשהם, זה אומר שכולם חייבים להפסיק להתייחס לסנטנדרטים, להפסיק ללמוד, ללמד, ולעזור לאנשים שמעוניינים בכך, להפסיק לפתח מוצרים לפי קריטריונים טכניים, וכו' וכו'.

אבל זה לא אומר את זה, לא שום דבר מזה ולא שום דבר בכיוונים האלה.

אם מישהו נהנה ממערכת שלא עומדת בסטנדרטים, זה אומר רק את זה שהוא נהנה ממערכת שלא עומדת בסטנדרטים, ושאין מה לנסות לחייב אותו לעמוד בסטנדרטים אם הוא לא מעוניין.

זה לא אומר שום דבר לגבי אחרים, איך הם צריכים להתנהל, מה ללמוד, איך לפתח מוצרים, איך לעזור למי שמעוניין בעזרה, במה מותר וכדאי לדון בפורום אודיו, שום דבר כזה.

אבל אתה ו- @Dan-Cinemart כל הזמן מושכים לשם.

שוב, הטענה אינה שאין קריטריונים אובייקטיבים וטכניים שנדרשים ומועילים בתיכנון, ייצור, בחירה, וכיוונון של רכיבי אודיו ובהפקת המקסימום מהם עבור המשתמש, אלא רק שהקריטריונים אינם מחייבים את המשתמש, ואם הוא נהנה בלעדיהם, שיהיה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
ויקיפדיה אומרת
An audiophile is a person who is enthusiastic about high-fidelitysound reproduction.

האם יש סטנדרטים high fidelity - כן .
40 די בי בבאס זה לא היי פידלטי ואם אתה טוען שכן - השגיאה הלוגית היא אצלך ביג טיים .

לא - זה לא נתון לפרשנות ולא צריך מגילה כעת ואין טעם לכתוב אותה .

האם 40 די בי סטיה בבאס היא high fidelity - כן או לא ?
פשוט

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
ויקיפדיה אומרת
An audiophile is a person who is enthusiastic about high-fidelitysound reproduction.

האם יש סטנדרטים high fidelity - כן .
40 די בי בבאס זה לא היי פידלטי ואם אתה טוען שכן - השגיאה הלוגית היא אצלך ביג טיים .

לא - זה לא נתון לפרשנות ולא צריך מגילה כעת ואין טעם לכתוב אותה .

האם 40 די בי סטיה בבאס היא high fidelity - כן או לא ?
פשוט
זו ההגדרה של וויקיפדיה. זה משהו שמישהו כתב, לא בהכרח אפילו מומחה בתחום, ואפשר להסכים עם ההגדרה הזו או שלא. אני לא מסכים איתה.

מבחינתי aoudio=סאונד, phile=אוהב, רק שברור שלא מדובר על אהבת סאונד באשר הוא, אלא מערכות אודיו.

פשוט.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
השאלה המאוד בסיסית שלך מבוססת על שגיאה לוגית בחשיבה, שאם אומרים שלא כולם חייבים להתנהל לפי סטנדרטים כלשהם, זה אומר שכולם חייבים להפסיק להתייחס לסנטנדרטים, להפסיק ללמוד, ללמד, ולעזור לאנשים שמעוניינים בכך, להפסיק לפתח מוצרים לפי קריטריונים טכניים, וכו' וכו'.

אבל זה לא אומר את זה, לא שום דבר מזה ולא שום דבר בכיוונים האלה.

אם מישהו נהנה ממערכת שלא עומדת בסטנדרטים, זה אומר רק את זה שהוא נהנה ממערכת שלא עומדת בסטנדרטים, ושאין מה לנסות לחייב אותו לעמוד בסטנדרטים אם הוא לא מעוניין.

זה לא אומר שום דבר לגבי אחרים, איך הם צריכים להתנהל, מה ללמוד, איך לפתח מוצרים, איך לעזור למי שמעוניין בעזרה, במה מותר וכדאי לדון בפורום אודיו, שום דבר כזה.

אבל אתה ו- @Dan-Cinemart כל הזמן מושכים לשם.

שוב, הטענה אינה שאין קריטריונים אובייקטיבים וטכניים שנדרשים ומועילים בתיכנון, ייצור, בחירה, וכיוונון של רכיבי אודיו ובהפקת המקסימום מהם עבור המשתמש, אלא רק שהקריטריונים אינם מחייבים את המשתמש, ואם הוא נהנה בלעדיהם, שיהיה.
הטעות הבסיסית שלך נוגעת להנחה כאילו למישהו אכפת, או כופה משהו על מישהו אחר.

בשונה מהבעת דיעה. מקווה שזה עדיין אפשרי בימים אלו.

מישהו כפה עליך לטפל אקוסטית בחדר שלך?

למדת על הנושא, הבנת לעומק את הדברים, איתרת את הבעיות והחלטת לטפל בהן.

האם נהנית מאוד לפני כן?
מקריאה של פוסטים שלך בעבר, מאוד נהנית ולמרות זאת, החלטת ללמוד על נושאים שהם הבסיס של התחום, הסטנדרטים של התחום, ה guidlines של התחום וכל זאת מתוך מטרה שלאחר יישומם, הם יגרמו לך יותר הנאה.

אתה חייב לשחרר את הטיעון שנוגע לכפייה או משיכה לכיוון מסוים.

יש כאן הבעת דיעה, שהיא לא באמת דיעה חריגה, הדעה המוזרה החריגה וזו ששומטת את הקרקע מתחת לכל התחביב הזה, היא דווקא הדיעה שלך.

רן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
נהדר .
אם כך אדם כמו רן וכמוני אודיופילים בדיוק כמו נער בן 16 ששומע נועה קירל ברמקולים של של הרכב והוסיף שני סאבים .

כי זה בעצם מה שאתה טוען .
אוהב סאונד בדיוק באותה מידה - אולי אפילו יותר .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הטעות הבסיסית שלך נוגעת להנחה כאילו למישהו אכפת, או כופה משהו על מישהו אחר.

בשונה מהבעת דיעה. מקווה שזה עדיין אפשרי בימים אלו.

מישהו כפה עליך לטפל אקוסטית בחדר שלך?

למדת על הנושא, הבנת לעומק את הדברים, איתרת את הבעיות והחלטת לטפל בהן.

האם נהנית מאוד לפני כן?
מקריאה של פוסטים שלך בעבר, מאוד נהנית ולמרות זאת, החלטת ללמוד על נושאים שהם הבסיס של התחום, הסטנדרטים של התחום, ה guidlines של התחום וכל זאת מתוך מטרה שלאחר יישומם, הם יגרמו לך יותר הנאה.

אתה חייב לשחרר את הטיעון שנוגע לכפייה או משיכה לכיוון מסוים.

יש כאן הבעת דיעה, שהיא לא באמת דיעה חריגה, הדעה המוזרה החריגה וזו ששומטת את הקרקע מתחת לכל התחביב הזה, היא דווקא הדיעה שלך.

רן
תזכורת:

זו הטענה שלי:
יכול להיות שיש כאן "נכון ולא נכון", אבל זה לא בהכרח מעניין את בעל המערכת.

אם הוא מבסוט ממה שיש לו, לא מעניין ולא בהכרח חייב להיות מעניין אותו אם במדידה, או בשמיעה שלך, תגובת הבאס "בעייתית".
אני מבין שמבחינתך, הסאונד "שבור", אבל אתה מתעקש להחיל את מה שבעייתי עבורך על מישהו אחר, ולהציג את זה כבעיה שלו.

ייתכן שהוא ייהנה יותר אם תגובת הבאס תתוקן, ייתכן גם שלא, אבל כל זמן שלא הכריחו אותו למדוד ולבדוק, הוא יכול להיות מבסוט עד הגג, בלי שיפריע לו כהוא זה שיש אנשים בעולם שמבחינתם הסאונד שלו שבור לגמרי, ולו, בניגוד אליך, אין שום בעיה מהותית, בסיסית או כל מילה או סיפור אחרים, כולל "שבור לגמרי" ו"מט לנפול", שתבחר לתאר את הבעיה שלך עם הסאונד שלו.

נראה לי שהבעיה המהותית ביותר בהתייחסות לאודיו היא שלפעמים שוכחים שהמטרה של בנאדם שפוי רגיל היא ליהנות מהמוזיקה שהוא שומע דרך המערכת שלו, ולא שהמערכת שלו תענה לסטנדרטים של מישהו אחר, נכונים וחשובים ככל שיהיו בעיני האחר.

לפעמים אכן אפשר לעזור למישהו לקבל סאונד שלאוזניו יישמע טוב יותר, אבל הוא לא חייב לרצות את העזרה, ולא במאה אחוז בטוח שהוא יעדיף את מה שנחשב בעיני האחר כשיפור, גם אם סטטיסטית רוב האנשים מעדיפים את מה שמציע העזרה מעדיף.

כל המשמעות של זה היא שיכול להיות שאנשים ייהנו לגמרי ממערכת שלא עומדת בסטנדרטים כלשהם -- ולמעשה עד לא מזמן אלה היו רוב האנשים -- ומבחינתם, הסאונד לא "שבור". אתה הצגת את זה כבעיה שלהם, ואני רק טוען שזה לא בהכרח בעיה שלהם.

נקודה.

כל המשמעויות הנוספות ומרחיקות הטווח שאתה מייחס לטענה הזו -- עד כדי "שומטת את הקרקע מתחת לכל התחביב הזה" -- אינן שייכות ואינן נובעות מהטענה הנ"ל.

אני באמת לא מבין איך זה שקיימים אנשים שנהנים ממערכות שאתה מתייחס אליהן כ"שבורות" שומט את הקרקע, או בכלל משפיע, על אף אחד אחר: אתה ודן ואני וכל האחרים, כולל יצרני ציוד, יכולים להמשיך עם התחביב על כל צורותיו בדיוק אותו הדבר בין אם הטענה הזו נטענה ובין אם לא.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
על מנת להבין אם הסאונד אצלך תקין או שבור לא צריך יותר מ 10 דק.
יכול להיות, אבל מה הגבול בין שבור ללא לטעמי? ואיך אתה יודע שבסיס הבדיקה שלך הוא זה הנכון?
זה מזכיר לי ספר על המח שקראתי, אחת ההבחנות היא שלא ניתן לדבר על רגשות בלי ההשלכות הפיזיות שלהן. אז אם אתה יודע לומר לפי בדיקה טווח תדרים זה מקובל, השאלה מה זה קשור אליי כמאזין?
בקשר להיי אנד שהזכרתי, זה תימצות סוגת צליל העילית שאינו שבור. אגב, מוזמן אליי בהנחה שהטרנספורט שלי יתוקן. אני אעדכן אותך והאבחנה שלך מסקרנת אותי, באמת. ועוד ב 10 דקות...תחסוך לי קפה אפילו חחחחח

אם כך אדם כמו רן וכמוני אודיופילים בדיוק כמו נער בן 16 ששומע נועה קירל ברמקולים של של הרכב והוסיף שני סאבים .
מסכים שאודיופיל צריך הגדרה נפרדת ויש קו גבול בין אהבה למוסיקה לבין הערכה לסאונד. לא כל אוהב מוסיקה הוא אודיופיל ( במודע) , כל אודיופיל הוא אוהב מוסיקה מושבע ( במודע ושלא במודע ). מונחים כמו צלילות, פירוט, מיקרו ומקרו דינמיקה, נשמה, attack , נוכחות, ארטיקולציה, תלת מימד ועוד כמה הבחנות הן יסוד מוסד בהגדרה של סאונד.

אגב, יש כאלו שלא תשכנע אותם, אם אין טוויטר מובנה לא יכול להיות גבוהים כמו ש" צריך". אלמנט אחד לא יכול להוציא את כל התדרים, פשוט לא ולא תצליח לשכנע. פסיכולוגיה יש לה תפקיד מאוד חשוב.

מהיכרותי עם @Dan-Cinemart הוא פתוח לגישות והחתירה לאמת האודיופילית היא חשובה לו. ואני לא אומר כדי להתחנף, ככה אני רואה מהצד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
נהדר .

כי זה בעצם מה שאתה טוען .
אוהב סאונד בדיוק באותה מידה - אולי אפילו יותר .
נכון, זה מה שאני טוען. כל אחד יכול להיות אודיופיל, גם אם יש לו אפס ידע וניסיון, וגם אם אין לו גרוש על התחת. חלק מאלה הופכים להיות אודיופילים מרובי ניסיון עם ציוד היי-אנד.

אני מבין שיש אנשים שלא אוהבים את ההגדרה הזו, ומעדיפים הגדרות שמציגות אודיופילים כמשהו מיוחד ונעלה על פשוטי העם, אם ביכולות שלהם ואם בציוד היקר שברשותם.

ראיתי גם הגדרות שכוללות גם אהבת מוזיקה כחלק מאודיופיליה, בעוד שמבחינתי אפשר לאהוב סאונד בלי לאהוב מוזיקה ולהיפך.

אבל כיוון שמדובר בהגדרות, יש גבול לכמה אפשר להתווכח על הנושא, מה גם שאני מעריך שהשימוש המקובל במילה "אודיופיל" אינו ההגדרה של וויקיפדיה ולא שלי, אלא משהו בסגנון של "מטורף אובססיבי שמתעסק בפרטים של סאונד שאף אחד אחר לא מבחין בהם ושורף על זה כסף וזמן בלי הגבלה, בלי שמוזיקה תעניין אותו בכלל"... :)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
נכון, זה מה שאני טוען. כל אחד יכול להיות אודיופיל, גם אם יש לו אפס ידע וניסיון, וגם אם אין לו גרוש על התחת. חלק מאלה הופכים להיות אודיופילים מרובי ניסיון עם ציוד היי-אנד.

אני מבין שיש אנשים שלא אוהבים את ההגדרה הזו, ומעדיפים הגדרות שמציגות אודיופילים כמשהו מיוחד ונעלה על פשוטי העם, אם ביכולות שלהם ואם בציוד היקר שברשותם.

ראיתי גם הגדרות שכוללות גם אהבת מוזיקה כחלק מאודיופיליה, בעוד שמבחינתי אפשר לאהוב סאונד בלי לאהוב מוזיקה ולהיפך.

אבל כיוון שמדובר בהגדרות, יש גבול לכמה אפשר להתווכח על הנושא, מה גם שאני מעריך שהשימוש המקובל במילה "אודיופיל" אינו ההגדרה של וויקיפדיה ולא שלי, אלא משהו בסגנון של "מטורף אובססיבי שמתעסק בפרטים של סאונד שאף אחד אחר לא מבחין בהם ושורף על זה כסף וזמן בלי הגבלה, בלי שמוזיקה תעניין אותו בכלל"... :)
אהבת מוזיקה יותר או פחות, או שעות ההאזנה , לא רלוונטים לאודיופיליה.

מי שאוהב מוזיקה לא חייב כל היום להחליף שקעים, לבחון כבלי חשמל או להתעסק עם מדידות, כל שעליו לעשות הוא בסך הכל.. להקשיב למוזיקה...

אני מבקש ברשותך להרחיב את הנושא של הכל מתחיל ונגמר ברגש ואין שום סטנדרט ואין שום כללים ואין דבר כזה סאונד שבור וסאונד תקין והכל מתחיל ונגמר בטעם ורגש..

אשמח ברשותך (לא חייב כמובן...שלא יגידו שאני כופה.. ) אם תוכל להתיחס נקודתית לעניין הבא:

אם אין עניין של סטנדרט ו/או כללים ושבור או תקין, אז מה המקור, או הבסיס שלנו בכלל להשוואה?

מדוע לשלוח את נמר לבצע ביקורת על רמקולים חדשים ויקרים של טידל?

אני מציע ומנדב את השומר שלי במגדל, הבחור מקשיב במשך המון שעות ביום למוזיקה באמצעות רדיו קטן עם אנטנה משנות ה 70 שהוא שם על הדלפק והוא מחויך ונהנה בטירוף מהמוזיקה.

מי קובע שנמר אודיופיל מבין, מנוסה וידען ממנו, כאשר השאלה היחידה שנמצאת על השולחן היא שאלת ההנאה?

השומר במגדל הקשיב לשווט אאווט בין רמקולים של וורפדייל ב 4,700 ש"ח לרמקולים של טידל ב 80,000 אירו וטוען חד משמעית שהוורפדייל מסבים לו יותר הנאה והם הרמקולים היותר טובים.
נמר טוען שמדובר ביום ולילה

מי האודיופיל שצודק?
יש כזה?

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני מבקש ברשותך להרחיב את הנושא של הכל מתחיל ונגמר ברגש ואין שום סטנדרט ואין שום כללים ואין דבר כזה סאונד שבור וסאונד תקין והכל מתחיל ונגמר בטעם ורגש..
אבל אתה מבקש להרחיב טענה שאני לא טוען. אני לא אומר באופן כללי שהכל מתחיל ונגמר ברגש ואין שום סטנדרט ואין שום כללים ואין דבר כזה סאונד שבור וסאונד תקין והכל מתחיל ונגמר בטעם ורגש. אני רק אומר שבאופן ספציפי יש אנשים -- שבעבר היו הרוב המוחלט -- שנהנים מהמערכת שלהם לגמרי, בלי לדעת שיש בעיה אובייקטיבית, ועבורם אין בעיה, ואין להם צורך להתעסק בסטנדרטים ומבחינתם אין שום דבר שבור, וכד'.

זה לא אומר שאם הם ייחשפו לסטנדרטים ולטכנולוגיות ולאופציות הם לא ייהנו יותר, רק שייתכן שהם לא יהיו מעוניינים לנסות, וגם זו לא בחזקת בעיה שלהם או בעיה בכלל.

וזה בהחלט לא אומר שעבור אחרים, כולל אותך ואותי ואת דן ויצרני ציוד, ושאר העולם, אין סטנדרטים וכללים, ואין בסיס להשוואה, ושאין הבדל בין בעל ניסיון לטירון ובין רמקול של 100 דולר לרמקול של 100,000 דולר, או/או כל דבר אחר בכיוון זה.

כלומר אין שום טענה שאין סטנדרטים וטכנולוגיות וטיפולים ואופציות וכיוונונים. יש. נקודה.
ובנוסף, יש אנשים שנהנים בלעדיהם, וזו לא בחזקת בעיה של אף אחד. נקודה.

אז אין טעם להיכנס לפירוט של הדברים שהעלית, כי אתה מתווכח עם טענה שלא הועלתה.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
345
נקודות
83
When will be the day we past pretending that our personal subjective preferences are objective fact

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
אבל אתה מבקש להרחיב טענה שאני לא טוען. אני לא אומר באופן כללי שהכל מתחיל ונגמר ברגש ואין שום סטנדרט ואין שום כללים ואין דבר כזה סאונד שבור וסאונד תקין והכל מתחיל ונגמר בטעם ורגש. אני רק אומר שבאופן ספציפי יש אנשים -- שבעבר היו הרוב המוחלט -- שנהנים מהמערכת שלהם לגמרי, בלי לדעת שיש בעיה אובייקטיבית, ועבורם אין בעיה, ואין להם צורך להתעסק בסטנדרטים ומבחינתם אין שום דבר שבור, וכד'.

זה לא אומר שאם הם ייחשפו לסטנדרטים ולטכנולוגיות ולאופציות הם לא ייהנו יותר, רק שייתכן שהם לא יהיו מעוניינים לנסות, וגם זו לא בחזקת בעיה שלהם או בעיה בכלל.

וזה בהחלט לא אומר שעבור אחרים, כולל אותך ואותי ואת דן ויצרני ציוד, ושאר העולם, אין סטנדרטים וכללים, ואין בסיס להשוואה, ושאין הבדל בין בעל ניסיון לטירון ובין רמקול של 100 דולר לרמקול של 100,000 דולר, או/או כל דבר אחר בכיוון זה.

כלומר אין שום טענה שאין סטנדרטים וטכנולוגיות וטיפולים ואופציות וכיוונונים. יש. נקודה.
ובנוסף, יש אנשים שנהנים בלעדיהם, וזו לא בחזקת בעיה של אף אחד. נקודה.

אז אין טעם להיכנס לפירוט של הדברים שהעלית, כי אתה מתווכח עם טענה שלא הועלתה.
הבנתי, אז אתה לא שייך לקבוצה שטוענת שאין כללים ואין סטנדרטים והכל מתחיל ונגמר ברגש (כמו ארמה ושוקרון)

אתה טוען שאכן יש כללים וסטנדרטים וסאונד תקין, או שבור, אבל כדיי להנות ממערכת, לא בהכרח חייבים לפעול לפי אותם כללים וסטנדרטים וגם מערכות שהן שבורות, בבחינה אוביקטיבית, עדיין יכולות להסב הנאה מרובה לבעליה.

ואם זה הטיעון אין לי שום מחלוקת איתו.

המחלוקת שלי נגעה לטיעון שהעלו ארמה ושוקרון לפיו הכל מתחיל ונגמר ברגש ואין שום סטנדרט או כללים או דבר כזה שנקרא סאונד שבור...

רן

• Like
Reactions: AK1

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור