פשרה בהאזנה?

omi

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63

אלבום

רק נוקטורן אחד...
לא מישהו שהכרתי, מנצח שחוטא בפסנתרות, הגעתי לאלבום הזה דרך הראפסודיות של ברהאמס שהוא מוציא מהן צבע מעניין.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אלבום

רק נוקטורן אחד...
לא מישהו שהכרתי, מנצח שחוטא בפסנתרות, הגעתי לאלבום הזה דרך הראפסודיות של ברהאמס שהוא מוציא מהן צבע מעניין.
וואחד מנצח. אחד החשובים בימינו. לא שמעתי הרבה הקלטות שלו, אבל הוא המנהל המוזיקלי של תזמורת פילדלפיה, תזמורת המטרופוליטן אופרה ועוד.

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
476
נקודות
83
לפעמים קשה להפריד. אתמול בלילה מאוחר שמעתי דיסק של פסנתרן והוא ניגן נוקטורנים של שופן, לא משהו שאני בדכ שם, אבל איכות ההקלטה ומשהו ברגע היה מיוחד, והמוזיקה דיברה חזק למרות הווליום הנמוך.
זה לא היה קורה בלי ההקלטה שהוסיפה אווריריות ופתיחות וממשות שהפכו לחלק מהמוזיקה, ולא איזו שכבה נפרדת וניצבת ליפי היצירה והביצוע.

בכלל הרי החוויה היא פנימית ואנחנו מחפשים להגביר אותה, אז כל האמצעים כשרים.
בלילה שומעים יותר טוב משתי סיבות, יש רעש רקע נמוך יותר, ומתח החשמל יציב יותר, בלילה צריכת חשמל נמוכה יותר,כל דבר משפיע
אולי גם האבק.

omi

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
בלילה שומעים יותר טוב משתי סיבות, יש רעש רקע נמוך יותר, ומתח החשמל יציב יותר, בלילה צריכת חשמל נמוכה יותר,כל דבר משפיע
אולי גם האבק.

אני שומע לפחות 50% בלילה, אז האפקט ידוע, כאן זה משהו אחר, באלבום או בי, לך תדע..

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
האם יוצא לכם להאזין למוזיקה שאתם לא ממש אוהבים רק כדי לשמוע כלי נגינה שנשמע טוב או הקלטה באיכות גבוהה?
יש לי קטע דומה עם מוזיקה קלאסית. זה הזאנר היחיד שאני לא מסוגל לשמוע באיכות ירודה או אפילו בינונית למעט יצירות בודדות (ולא סימפוניות אלא בדכ יצירות של כלי בודד כמו צ'לו או פסנתר) שאני אוהב. אבל בכל הנוגע ליצירות מרובות כלים, כשהן משוחזרות מבעד למערכות מאוד איכותיות ובווליום מספיק גבוה כל העניין הופך בשבילי לחוויה חושית מהפנטת.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
476
נקודות
83
יוסי,
לא מפריע לי שזה נשמע הזוי, אני בעד החופש להזות :p.
מפריע לי שזה נשמע בלוף מ-א' ועד ת'.
רועי
rb68,
אני מניח שאתה יודע על קיום חדרים נקיים, עקב השפעתו שלילית של האבק, לעיניין שלנו האבק מהווה תווך בין הרמקול לבין המאזין, גלי הקול מתנגשים בגרגירי אבק במהירות הקול מה שיכול לגרום לסטייה לגלי הקול באיפיון הצליל ואיכותו, לדעתי זה לא הזוי עד שיוכח אחרת.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
rb68,
אני מניח שאתה יודע על קיום חדרים נקיים, עקב השפעתו שלילית של האבק, לעיניין שלנו האבק מהווה תווך בין הרמקול לבין המאזין, גלי הקול מתנגשים בגרגירי אבק במהירות הקול מה שיכול לגרום לסטייה לגלי הקול באיפיון הצליל ואיכותו, לדעתי זה לא הזוי עד שיוכח אחרת.
יוסי, ביליתי כמה שנים טובות בחדרים נקיים בתעשיית המיקרואלקטרוניקה. זה רלוונטי איפה שזה רלוונטי ופה זה לא רלוונטי. ככלל - "לא הזוי עד שלא יוכח אחרת" אינו משפט המתאר היטב מדע או הגיון מעשי כלשהו. כמובן שאתה לא חייב להסכים איתי.
שים רגע בצד את השאלה אם הברנש הרוויח ביושר את התואר "הזוי" מבחינה טכנית והקשב לסיפור שהוא מספר - השכן (שלא ישן) שחיקה את המערכת היקרה להחריד שלו עד הפרט האחרון, הקבלן של השכן שסובל מאסטמה - לא נשמע לך מעשיה מצוצה מהאצבע?
לנסות לגרור שמות מוכרים מעולם האודיו (עם אג'נדות מנוגדות) לתוך הקישקוש הזה ("אני בטוח שהם יסכימו איתי") - לא נשמע לך כמו עוד נסיון ציני להרוויח צפיות לסרטון שלו? להגיד "מדעי" חמש פעמים בלי לומר שום דבר כמותי? אגלה לך טיפ קטן - בהנמקה מדעית, אפילו "בקטנה" - יש מספרים. תמיד.
יש מספיק מחלוקות בתחום שלנו בין צדדים שמאמינים במה שהם אומרים. לא צריך בלופרים צינים שיוסיפו שמן למדורה בשביל לקבל צפיות.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
אולי זה נשמע הזוי, באותה מידה
אנחנו לא יודעים מה שאנחנו לא יודעים, אל תגיבו כאילו יש לכם מה
להפסיד.
יכול להיות שזה נכון והוא רצה לדבר על זה אבל הסיפור שלו בושה לאינטליגנציה.
ילד בן שלוש לא יאמין לו
בנה בדיוק את אותו חדר
קנה בדיוק את אותו ציוד
זכר בדיוק איך זה נשמע אצלו כדי להשוות אצל החבר
נו באמת

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
האיש איבד אותי ב 7db רצפת רעש חדר .
מספר שלא קיים גם בחדר אנאקואי שבו לא ניתן לשהות זמן סביר ולשמור על השפיות .

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
476
נקודות
83
רק להשכלה כללית רוב ההמצאות
וגילויים ששינו את העולם נעשו ע"י תצפיות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור