אקוסטיקה עצות = חדר האודיו החדש שלי

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
166
נקודות
43
אנחנו קרובים לסיומו של שיפוץ נרחב של ביתנו. כחלק מהשיפוץ חדר האודיו הישן שלי יעבור שינוי משמעותי. החדר החדש יהיה גדול יותר (אזור ההאזנה יהיה 5x3,5) ואני מתכוון לרהט את החדר ולטפל בו אקוסטית על מנת להוציא ממנו את המקסימום שאוכל באמצעים העומדים לרשותי. השיפוץ יסתיים עוד כחודש וחצי אבל אני כבר מתחיל לחשוב על עיצוב החדר והבעיה הראשונה שבה נתקלתי היא חוסר הסימטריה בין שני הצדדים.

IMG_0669.jpeg

כמו שאתם יכולים לראות בתמונה בצד ימין הרחוק (וזהו המקום שבו אציב את הרמקולים) יש בליטה. אני מעריך את העומק ב-15 עד 20 סנטימטרים. הקירות כמובן לא נראים כאן אבל הם ימתחו בדיוק באותה הצורה שניתן לראות בתמונה. איני מומחה לאקוסטיקה אבל נראה לי שהבליטה הזאת תשפיע על הסאונד בשל חוסר הסימטריה אבל אין לי מושג עד כמה והאם יש דרך לצמצם או לבטל את ההשפעה של הבליטה.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
345
נקודות
83
היי,

כלי מחשבון amroc של amcoustics מאפשר לך להזין מידות חדר ולחשב את התדרים הפוטנציאליים של מצבי חדר (Room modes):

amcoustics.com/tools/amroc

מספר התדרים השונים של מצב החדר יכול להיות די גדול - בהתאם לגיאומטריית החדר ותכונות האקוסטיות, מיקום הרמקולים, תבנית הקרינה של הרמקולים ותנוחת ההאזנה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
לא אוהב גבס , תפוצץ הרווחים מחברת "גולמט" שמוכרת צמר סלעים דחוס (הכי דחוס שתמצא ) לא להשתמש בשום אופן במה ששמים אנשי הגבס , נמצא ממש כמה מאות מטרים לפני העליה לנתניה , ובסוף תסגור עם גבס פעמיים כפול , אל תחסוך בזה הפעם , עולה כמה מאות שקלים , אחרת תהייה בצרות!

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
אם יכול לרצף הקיר בליבני סיליקט במקום דבל גבס , עוד יותר טוב .וגם נראה טוב .

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
166
נקודות
43
לא אוהב גבס , תפוצץ הרווחים מחברת "גולמט" שמוכרת צמר סלעים דחוס (הכי דחוס שתמצא ) לא להשתמש בשום אופן במה ששמים אנשי הגבס , נמצא ממש כמה מאות מטרים לפני העליה לנתניה , ובסוף תסגור עם גבס פעמיים כפול , אל תחסוך בזה הפעם , עולה כמה מאות שקלים , אחרת תהייה בצרות!

אני חי בבלגיה. החומר דבו משתמשים כאן לבידוד הוא laine de verre )בצרפתית אין לי מושג איך אומרים את זה בעברית אבל זה לא נראה לי גבס. התמונה הזאת בכל מיקרה צולמה לפני חודשיים. בכל מיקרה לקנות חומרים ליד נתניה זה לא ממש אופציה .

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
166
נקודות
43
היי,

כלי מחשבון amroc של amcoustics מאפשר לך להזין מידות חדר ולחשב את התדרים הפוטנציאליים של מצבי חדר (Room modes):

amcoustics.com/tools/amroc

מספר התדרים השונים של מצב החדר יכול להיות די גדול - בהתאם לגיאומטריית החדר ותכונות האקוסטיות, מיקום הרמקולים, תבנית הקרינה של הרמקולים ותנוחת ההאזנה.

תודה! אבדוק את האתר שלי. בכל מיקרה אני מתכוון לחפש עזרה מקצועית למרות שלאור עלות השיפוץ אני לא אוכל להשקיע יותר מידי מיד.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
לא יודע , אבל בטוח בבלגיה יש צמר פיבר דחוס, אחרת יהיה לך הדהוד מטורף , תעשה כל עוד פתוח .

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
345
נקודות
83

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
רק שצמר סיבי זכוכית ניתן למצוא בדחיסות הרבה יותר גבוהה , ולכן עובד טוב יותר אקוסטית , רק מעצבן לעבוד איתו כי עוקץ את כל הגוף , צריך כפפות , שרוולים ארוכים ,משקפי מגן , וגם זה לא עוזר , יש לי בתקרה המונמכת מאות קילוגרמים מזה !
סתם מנסה לעזור , מקווה שלא מפריע !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
בקשר לפינה הבולטת , תעמיד הרמקולים לרוחב , נראה לי יותר מתאים .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
שלח מיונז בלגי:p(או הולנדי )

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
נמר !!
הפתעת אותי עם ה"לייק " , חשבתי שאתה עסוק ולא קורא , במיוחד למכת מצריים כמו שניצל :p, שמחתי !!!!!

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
חוסר סימטריה היא לא בהכרח דבר רע בכל בנוגע לאקוסטיקה, לא שווה להתרגש הבליטה הזו לדעתי. יכול להיות שזה דווקא יועיל לך מבחינת הוריאציות בין עוצמת תדרים שונים.

אם מסקרן אותך, מוזמן להציץ כאן. זה סיכום קצר של מרבית הדברים שאני עשיתי בחדר ההאזנה שלי שהיה רחוק מאוד מאידיאלי. עדיין לא אידיאלי כמובן, אבל מהותית יותר טוב ממה שהיה בתחילת הדרך. בהמשך אולי אגיע לטפל גם בדברים נוספים, בינתיים לצערי אין זמן פנוי לזה כבר המון זמן.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
לא אוהב שהנמכת גובה הצליל לגובה הרמקול , למה זה טוב ?בקשר לפנלים עם קנבס צבוע , הצבע מפריע מאוד לאפקט החומר מאחריו ועושה רפלקשיין , אלא אם זו הדפסה על בד אורירי , בקשר לפנלים על התקרה , צריך להתגרש בכדי לתלות כאלו בסלון , אבל המדידות משכנעות , לפחות אתה יודע למדוד , אני פחות , אבל יש לי חברים למזלי , האמת , עברתי יותר לאזניים ולטעם האישי שלי ! העניין הוא שיש לי קנה מידה ממערכת נוספת באותו חלל שקצת מוסיף פרופורציות .המדידות עשו לי גם יצרני הרמקול הגדול שלי , האמת ! לדעתי עברתי אותו עם רמקול DIY , בולל מגבר שפופרות ששונה לחלוטין וקדם הסטורי של חברה מאוד ידועה , גם הוא שפופרתי , לאט לאט נראה מה יהיה , אבל משתמש ב RC , גם הוא הסטורי אבל ניצח בקלות טרינוב עם שתי מפיצים שלא יודעים לכייל !כרגע עסוק בתאום סופר טויטר גם אותו יצרתי לבד , ראיתי ש"הירגה " מכוון הסופר טויטר אחורה עם אותו רמקול שלי לכוון הקיר הפוך לרמקולים , ניסיתי ,כנראה שאין לי אזניים צרפתי\יפני , הבעיה היא שלא תהיינה צרחות ומספיק רזולוציה בגבוהים , כמו שאתה רואה , כל אחד חושב אחרת !

נערך לאחרונה ב:

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
166
נקודות
43
בקשר לפינה הבולטת , תעמיד הרמקולים לרוחב , נראה לי יותר מתאים .
תודה על כל העצות והפידבק!!
לגבי הרמקולים לא יעבוד מסיבות רבות שהעיקרית היא שגם ברוחב יש בעיות של סימטריה. אצטרך לעבוד מסביב לבליטה ולנסות להשיג את התוצאה הטובה ביותר. אני כבר שמח שיהיה לי חדר אודיו של כמעט 20 מטרים רבועים אחרי 5 שנים עם 10 מטרים רבועים.

יאיר ל

חבר אתר
מעורבות
12
נקודות
3
אנחנו קרובים לסיומו של שיפוץ נרחב של ביתנו. כחלק מהשיפוץ חדר האודיו הישן שלי יעבור שינוי משמעותי. החדר החדש יהיה גדול יותר (אזור ההאזנה יהיה 5x3,5) ואני מתכוון לרהט את החדר ולטפל בו אקוסטית על מנת להוציא ממנו את המקסימום שאוכל באמצעים העומדים לרשותי. השיפוץ יסתיים עוד כחודש וחצי אבל אני כבר מתחיל לחשוב על עיצוב החדר והבעיה הראשונה שבה נתקלתי היא חוסר הסימטריה בין שני הצדדים.

צפה בקובץ המצורף 65938

כמו שאתם יכולים לראות בתמונה בצד ימין הרחוק (וזהו המקום שבו אציב את הרמקולים) יש בליטה. אני מעריך את העומק ב-15 עד 20 סנטימטרים. הקירות כמובן לא נראים כאן אבל הם ימתחו בדיוק באותה הצורה שניתן לראות בתמונה. איני מומחה לאקוסטיקה אבל נראה לי שהבליטה הזאת תשפיע על הסאונד בשל חוסר הסימטריה אבל אין לי מושג עד כמה והאם יש דרך לצמצם או לבטל את ההשפעה של הבליטה.
היי, למה לא לבנות עוד קצת גבס גם בצד השמאלי כך שתיווצר סימטריה וגם בחלק של החלון כל שיהיה אדן חלון רחב?
אני לא קבלן אבל לא נראה לי שהעלות תהיה משמעותית

roey_shlomo

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי, אני אקוסטיקאי ואוכל לייעץ לך ולעשות תכנון והדמיות אקוסטיות (סאונד ותלת מימד)
0547368622

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור