עושק חדש מבית הקפיטליזם החזירי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
עמיר לצערי ,עידון המחאה לרמת המיילים לכנסת ופקס לנוגעים בדבר הם עניין שבשיגרה ועובדתית לא עשה כלום.
כנראה שזה לא מספיק חשוב לך או לאנשים עם דיעה כמו שלך בנוגע לעניין זה (או אחר...).
ואסביר - אם הרי עכשיו הממשלה היתה מוציאה חוק שנוגע אליך אישית נניח שבת זוגתך שתבדל תחוייב ללבוש רעלה ולבוש צנוע,
אז היית שוקל "אולי באמת כדאי להתקע בפקק"
ואם נניח "כל בן הבכור היאורה תשכליהו" אז בטוח היית מוכן לעמוד בפקק ולאחר לפגישות שבסדר יומך.

אבל שמדובר במחאה שהיא נראית אולי שולית אתה כבר לא מוכן לסבול...

ואם תבחן טוב את הדברים ,מה שקורה לנו במדינה היא תחילתה של התפוררות...כן אני יודע שזה נשמע אפקוליפסי אבל תראה לאן הגענו בעשרים שנה האחרונות..
בטחון לאומי ופנימי-פקקט,אוייבנו מזהים את התפוררות תרצה או לא ,זה לא אותו ערבי פלאח ,היום האוייבים שלנו מזהים את החולשות ואחת החולשות זה חוסר היכולות שלנו להתנגד למחות.
מינויים הזויים במשטרה,בריונות שוטרים,איפוטנציה מוחלטת לפשע המאורגן.
כלכלה- העשירים הלכו וניהיו עשירים יותר,המחייה כאן התייקרה ,מלא עניים...נקרע הלב לראות חדשות ואת אותם מסכנים מפשפשים בפחי אשפה בשווקים ...
נגיד שכביכול הכי טוב בעולם זורק אימרות אוויליות מדי יום לנוכח הבועה ההולכת וגדלה ...והוא פשוט לא מבין שזה לא הבועה זה מה שמעניין,מה שמעניין זה שרוב האוכלסייה לאט לאט היא מחוץ לבועה ..היא רק יכול לבהות בבועה ולא להשתתף במשחק - כי במחיר חודש שכירות באיזור ז' ,אם חד הורית צריכה לעבוד בזנות כדי לעמוד בתשלומים.
ועוד כל מיני הנפצות בסגנון אשמתם של הורים לזוגות צעירים שמעוניינים לקנות לילדהם בתים...

רווחה- אלימות ,נשים נרצחות,אימהות רוצחות,אבות רוצחים - טירוף!!

תראה את מה שקורה בפוליטקה-שרים נכנסים ויוצאים מהכלא (ועוד יחזרו להנהגה),שרים בממשלה שחוברים/באים למשפחות פשע,שר שמבריח סמים,שרה מזייפת תעודות השכלה גבוהה,נשיא שחשוד באונס ולא אחד,ראש ממשלה חשוד בשוחד,שר שגונב מניצולי שואה ,שר עם האשמות בהטרדה מינית,מינויים קרובים ועוד ועוד ועוד...

אני יכול לרשום עוד המון המון דוגמאות אבל אתה כבר מודע למה שקורה - בדיוק כמו כל אזרח
במדינה שלנו שקם בבוקר ומרגיש מרומה מרגיש שמשהו לא מתנהל נכון...
אלא אם כן אתה איש פשע או עובד בשחור.
פולטיקאי מלוכלך אצלנו זה לא תפוח רקוב,אני מאמין שאנשים במסגרת הוגנת,בטח ובטח נבחרי העם ושיש חוקים ברורים ואנשים טובים,הסיכוי להתקל באנשים כאלה הוא אפסי ,אבל כנראה שזו הרוח הנושבת במסדרוניתהם - אין מה לעשות ,לא סביר שבבית הנבחרים נמצא עברות מסוג זה.
איפה המדינה ואיפה החזון???????????????
בקיצור- כצאן לטבח...היינו וכך נשאר
איזה מאמר פופוליסטי!!

אני לא מוכן לסבול פקקים שלא עוזרים לא משנה למה.

הפקקים לא יעזרו נגד רציחות, נגד שחיתות, נגד ההתפוררות ושאר המריעין בישין שכרכת פה ללא קשר.

למעשה, הפקקים הם חלק מההתפוררות -- שאנשים מתירים לעצמם והרשויות מאפשרות להם להפר את הסדר הציבורי ולפגוע בציבור בשם הציבור.

לדעתי צריך להעיף את הפקקרים ישר לכלא, על פגיעה והטרדת חפים מפשע.

אם יש למישהו בעייה עם משהו, שייפנה למי שאחראי / מנהל את אותו משהו, ו/או לזה למי שאחראי / מנהל אותו וכך הלאה, אבל שלא יציק לאלה שאינם יכולים לטפל בזה ממילא. זה לא לעניין.

עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לצעוק "גזל ושחיתות" לא עוזר – אם כי זאת סיסמה קצרה וקליטה.

אם וכאשר יש אכן דברים לא מוצדקים ולא ראויים – יש להצביע באופן ברור וממוקד על מה לא צודק ולא ראוי, באילו אמות מידה זה לא צודק ולא ראוי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
לצעוק "גזל ושחיתות" לא עוזר – אם כי זאת סיסמה קצרה וקליטה.

אם וכאשר יש אכן דברים לא מוצדקים ולא ראויים – יש להצביע באופן ברור וממוקד על מה לא צודק ולא ראוי, באילו אמות מידה זה לא צודק ולא ראוי.
נכון בהחלט, ונראה לי לא פחות חשוב -- בפני מי מצביעים על זה, ובאילו אמצעים מצביעים על זה.

לפגוע בציבור בשם הציבור נראה לי בלתי הולם.

עמיר

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
עמיר,

אני לא קראתי לדבריך התייפיפות נפש ואני מכבד את דבריך למרות שאני לא מוצא בהם טעם.
אז אנא חסוך העלבות כאלה או אחרות- דבריי אינם פופילסטים.
דבריי בדבר נבחרי העם הם עובדה עצובה ,
אם אתה חושב אחרת לגבי העובדות - אתה יותר ממוזמן לסתור אותם.

דבריי הם תוצר של עירנות ומעורבות במה שקורה "מחוץ לפקק"...דבריך לעומת זאת מקובעים לאמת
קצת תמימה.
במדינה שלנו עם הפולטיקאים שלנו לא תעזור לך מחאה שקטה,הביצה עמוקה מדי וטרודה מדי בקידום אינטרסים אישיים.
ליצור פקקים בדרך לכנסת היא אינה כדי לפגוע בי או בך אזרחים מן השורה,היא רק חלק מממחאה יותר מוחשית מאוסף מילים מסוננות במייל או בפקס .
אני הרחבתי את היריעה לכל התחומים היותר מעיקים כדי להבהיר עמדה- אנחנו כעם ששולח מיילים ופפקסים לא מצליח לעשות שום שינוי .
צעדי ענישה מצדנו כצרכניים הם אלו שיובילו לשינוי.
מחאה אמיתית והכרה במצוקת אותן שכבות שנפגעות כתוצאה ממהלכי נבזיים של הממשלה הם אלה שיובילו לשינוי...
מחאה אמיתית - אני מתכוון לדברים לגיטימים ולא חלילה לעבור קווים אדומים.

ואגב לא יהיה אסון אם יום אחד או חודש תשב בפקקים בשם עקרונות ועמידה על זכויותך ..
אתה ואני וכל עם ישראל עושים את זה מדי יום בגלל ניהול כושל ואי פיתוח אמצעי תחבורה ...
תחשוב על זה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
ואגב לא יהיה אסון אם יום אחד או חודש תשב בפקקים בשם עקרונות ועמידה על זכויותך ..
תחשוב על זה.
אני חושב על זה שבשם כל מיני עקרונות אנשים מרשים לעצמם דברים לא לעניין.

תחשוב על זה שבשם הדתות השונות ובשם הצדק והאמת ועקרונות נעלים נרצחו ועונו אינספור אנשים.

הפקקרים אינם מייצגים אותי אלא להיפך -- מבחינתי הם פורעי חוק וסדר ופועלים בעצם באלימות ובסחיטה -- מנסים לגרום לכך שחלק מהניזוקים מפעילותם יפעילו לחצים על הרשויות.

אותי זה מקומם ממש, וחזק, וזה שהם לא בכלא, כמו שהיו צריכים להיות אלה שהשתוללו והרסו בוואנדאליות, כביכול כדי למנוע את הנסיגה מהרצועה (ולא שעזר להם)-- זה בעיני ממש חלק מהתפוררות ערכית.

להתשמש בערך א' כהצדקה לרמיסת ערך ב' נראה לי צביעות ממדרגה ראשונה.

עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נכון בהחלט, ונראה לי לא פחות חשוב -- בפני מי מצביעים על זה, ובאילו אמצעים מצביעים על זה.

אכן.
להערכתי, מי שבכוחו ובסמכותו לבדוק את הנושא עד תומו ומכל היבטיו הוא מבקר המדינה.
היבטים מסוימים הם בכוחו ובסמכותו של הממונה על ההגבלים העסקיים.

פניות לחברי כנסת יכולות להניע אותם לפנות לאחד משני הגופים שהזכרתי.
ח"כ שי חרמש כתב לי, באמצעות הע"פ שלו, שבכוונתו לפנות לממונה על ההגבלים העסקיים.
ח"כ מאיר שטרית כתב לי, באמצעות הע"פ שלו, שהוא הגיש שאילתה דחופה בעניין זה לשר האוצר, הממונה על רשות המיסים.
ח"כ ד"ר נחמן שי כתב לי שהוא מטפל בעניין.
ח"כ דניאל בן-סימון כתב לי, באמצעות הע"פ שלו, שהנושא חשוב והוא לומד אותו לעומקו – לא יתכן שגובה העמלה לשחרור חבילה, יעלה במאות אחוזים יותר מהחבילה עצמה.
ח"כ חיים אורון (ג'ומס) כתב לי שח"כ ניצן הורוביץ מרכז את הטיפול בנושא מטעם סיעת מרצ.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
"הביצה עמוקה מדי וטרודה מדי בקידום אינטרסים אישיים" – גם זאת סיסמה שאינה מקדמת מאום.
מכמה תגובות שקיבלתי מכמה חברי כנסת (ראה למעלה) אני למד שלא זה המצב.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הצעת נוסח מקוצר של פניה למבקר המדינה

הצעת נוסח מקוצר של פניה למבקר המדינה:

שם: ............
ת.ז. ...........
כתובת: .............
עיר ומיקוד ........
טל.: ...................
נייד: ...............
דוא"ל: ................

תאריך: ................

לכבוד
נציבות תלונות הציבור
משרד מבקר המדינה
בפקס מס': 02-6665204

שלום וברכה,

הנדון: עמלת הדואר החדשה

בעקבות פרסומים בכלי התקשורת על הכוונה להטיל עמלה על חבילות המגיעות מחו"ל, כמו פרסום זה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980517,00.html .

עם הפרטת דואר ישראל, בשנת 2006 , שירותי דואר שליחים מחו"ל, EMS החלו להיות מחויבים בעמלת שחרור מהמכס – דבר שלא היה קודם לכן. זה נעשה, כנראה, בהשפעת הלובי של חברות השילוח הבינלאומי. יש 3 חברות גדולות כאלה: UPS, FedEx, DHL – לטענתם כדי "להשוות תנאים" בקבלת משלוחים בינם לבין הדואר.

בנוסף, שבעתיד הקרוב יאלצו אזרחי ישראל לשלם על כל חבילה שתגיע מחו"ל לארץ בדואר רגיל (אוויר או ים) סכום של כ-38 ₪, או לפי גרסה אחרת 35 ₪, (בערך 10$) כעמלת שחרור ממכס, על מנת לקבל את החבילה, גם כאשר מדובר במוצרים בסכומים נמוכים, שאינם חייבים בתשלום מיסים כלשהם.

מהלך זה יוביל להכבדה לא מוצדקת על האזרחים המקבלים חבילות דואר רגילות מחו"ל. במיוחד ייפגעו חיילים שהוריהם מתגוררים בחו"ל והם שולחים אליהם חבילות עם ביגוד ומזון.

יש שירותים שהמדינה מחויבת לספק לאזרחיה. דואר הוא אחד משהשירותים האלה. נראה שהממשלה רשאית להפריט את השירות החיוני הזה – אבל לא במחיר הכבדה מיותרת על האזרחים.

יש מספר שאלות המעוררות בעקבות פרשה זאת:

1. עצם הדרישה להשוואת תנאים בין חברות השילוח הבינלאומי היא לא במקום: לדואר יש מונופול על משלוח דברי דואר, בעוד חברות השילוח המסחריות יכולות להתחרות זאת בזאת. לפחות נראה שיש לבדוק סוגיה זאת.

2. כאשר אין מקום להשוואת תנאים בין דואר שליחים בינלאומי EMS לבין חברות שילוח, וודאי שאין מקום להשוואת תנאים בין דואר חבילות רגיל, אותו על הנמען לגשת לסניף הדואר על מנת לקבל את החבילה, לבין השירות של חברות השילוח, שהוא שירות עד לבית.

3. כיצד קורה שקבוצה קטנה, שעיקרה 3 חברות מסחריות הממוקמות בחו"ל, בעלות סניף בארץ, משנות סדרי עולם באשר לשירותי הדואר בישראל? על פניו נראה שיש מקום לבדוק את אופן קבלת ההחלטה של שינוי נוהל בדיקת המכס של חבילות דואר, את שיקוליו של מקבל החלטה זאת ואת ההצדקה להמשך קיומה של ההחלטה.

4. בפועל, קבלת חבילה דרך דואר שליחים מחו"ל, EMS , הפכה להיות סיוט בירוקראטי. עכשיו סיוט בירוקראטי זה יתלווה לכל קבלת חבילה רגילה מחו"ל.

5. כיצד ועל ידי מי נבחרה חברת עמילות המכס המטפלת בשחרור ממכס של חבילות דואר? מי קבע ועל סמך הוא קבע, מה יהיה גובה עמלת השחרור מהמכס שיש לשלם לחברת עמילות המכס?

בכבוד רב,

...........

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הצעת נוסח מקוצר של פניה לממונה על ההגבלים העסקיים:

הצעת נוסח מקוצר של פניה לממונה על ההגבלים העסקיים:

שם: ............
ת.ז. ...........
כתובת: .............
עיר ומיקוד ........
טל.: ...................
נייד: ...............
דוא"ל: ................

תאריך: ................

לכבוד
רשות ההגבלים העסקיים
בפקס מס': 02-6515329

שלום וברכה,

הנדון: עמלת הדואר החדשה וחשד לקרטל

בעקבות פרסומים בכלי התקשורת על הכוונה להטיל עמלה על חבילות המגיעות מחו"ל, כמו פרסום זה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980517,00.html .

עם הפרטת דואר ישראל, בשנת 2006 , שירותי דואר שליחים מחו"ל, EMS החלו להיות מחויבים בעמלת שחרור מהמכס – דבר שלא היה קודם לכן. זה נעשה, כנראה, בהשפעת הלובי של חברות השילוח הבינלאומי. יש 3 חברות גדולות כאלה: UPS, FedEx, DHL – לטענתם כדי "להשוות תנאים" בקבלת משלוחים בינם לבין הדואר.

בנוסף, שבעתיד הקרוב יאלצו אזרחי ישראל לשלם על כל חבילה שתגיע מחו"ל לארץ בדואר רגיל (אוויר או ים) סכום של כ-38 ₪, או לפי גרסה אחרת 35 ₪, (בערך 10$) כעמלת שחרור ממכס, על מנת לקבל את החבילה, גם כאשר מדובר במוצרים בסכומים נמוכים, שאינם חייבים בתשלום מיסים כלשהם.

יש מספר שאלות המעוררות בעקבות פרשה זאת:

1. עצם הדרישה להשוואת תנאים בין חברות השילוח הבינלאומי היא לא במקום: לדואר יש מונופול על משלוח דברי דואר, בעוד חברות השילוח המסחריות יכולות להתחרות זאת בזאת. לפחות נראה שיש לבדוק סוגיה זאת.

2. כאשר אין מקום להשוואת תנאים בין דואר שליחים בינלאומי EMS לבין חברות שילוח, וודאי שאין מקום להשוואת תנאים בין דואר חבילות רגיל, אותו על הנמען לגשת לסניף הדואר על מנת לקבל את החבילה, לבין השירות של חברות השילוח, שהוא שירות עד לבית.

3. על פניו נראה שנוצר קרטל בין חברות השילוח לבין דואר ישראל בנושא עמלות שחרור ממכס.

בכבוד רב,

...........

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נכתב ע"י יהושע:
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Triton
"ברצוני להביא לידיעתך את העובדה שמדינת ישראל חתומה על אמנת דואר בינלאומית, וכל חבילה או מכתב שדמי הדואר שולמו בחול חייבת להימסר לנמען ללא שום תשלום.
דין חבילה כדין מעטפה, חוץ כמובן מחבילות מסחריות החייבות בתשלומי מכס.

העמלה החדשה לא מהווה הפרה של שום אמנת דואר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Triton
בנוסף ראוי לציין שאין מדינה אחת בעולם שהאזרחים מחויבים לשלם עמלות שונות ומשונות עבור חבילות שנשלחו אליהם ממדינה אחרת ,ושדמי הדואר עבור אותה חבילה שולמו על ידי השולח.

עובדתית זה לא נכון.

אתה יכול להבהיר דבריך יהושע ?
על סמך מה אתה קובע שזה לא נכון?
הדברים שציטטת הם לא דבריי, אלא תגובה בYNET,
אבל בהחלט זכור לי משהו בעניין שזה בהחלט יותר נכון מלא נכון,
אבל איני בקיא בפרטים. אתה כן?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על הניסוח יהושע, אאמץ אותו, או חלקו.

...........

בנוסף וגם בקשר לכך, זה עלול לעניין אותך.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אתה יכול להבהיר דבריך יהושע ?
על סמך מה אתה קובע שזה לא נכון?
הדברים שציטטת הם לא דבריי, אלא תגובה בYNET,
אבל בהחלט זכור לי משהו בעניין שזה בהחלט יותר נכון מלא נכון,
אבל איני בקיא בפרטים. אתה כן?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3982477,00.html

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

אכן.
נראה לי נכון להוסיף לתלונות סעיף של התניית שירות בשירות ולצרף את הקישור הזה.

בכוונתי לשלוח הודעות נוספות לכל חברי הכנסת המטפלים בעניין, כמו גם למבקר המדינה ולמשרד האוצר, עם הקישור הזה וכן עם ציון העובדה שדואר ישראל הוא היחיד המורשה לקבל דואר, דהיינו, הוא מונופול בעניין זה.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כל הכללים של הUPU יהושע, עומדים בעינם גם לגבי ישראל.
השאלה היא מהם.

אהבתי את הספין שלהם ונסיון ההשוואה שלנו לישר קו עם מקסיקו ..

מר משה כחלון מחפש לנו דוגמאות יוצאות דופן כדי להצדיק המהלך ..
"חשוב לציין שמשרד התקשורת מתנגד לעמלה, ההחלטה היא של המכס. גם במקומות נוספים בעולם כגון פינלנד, הולנד ומקסיקו גובים עמלה"

ולאחר בירור YNET:
כל החבילות הנשלחות בתוך מדינות האיחוד פטורות ממכס וממע"מ, לא משנה מה שווי תכולתן. לפי אתר המכס ההולנדי , ולפי אתר המכס הפיני, בשתי המדינות יש פטור מלא מכל תשלום לחבילות ששווי תכולתן הוא עד 22 אירו, ועל מוצרים שמחירם עד 150 אירו אין מכס, רק מע"מ.

נראה שבהולנד אכן גובים עמלה על חבילות שהגיעו ממדינות שמחוץ לאיחוד האירופי. זוהי עמלת שחרור ממכס, על חבילות שערכן נמוך מ-50 אירו
היא אף מחושבת באחוזים ואינה מגיעה אפילו ל-40% מערך המוצר שבחבילה, בעוד שבישראל העמלה המתוכננת תהיה לעיתים גבוהה פי כמה מערכו.

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תגובה מישראלי שחי בפינלנד על טענתו של מר כחלון:

איזה שטויות! Isoveli , Helsinki (10.11.10)
אני גר בפינלנד מזה כ12 שנה מאז שפגשתי את אשתי שבאה כמתנדבת לקיבוץ.

אין פה שום עמלת דואר על חבילות מתחת ל25 יורו ומעל זה יש רק מע"מ, כי מכס לא צריך לשלם פה אלא אם כן אתה מתכוון למכור את מה שייבאת.
(ואגב, מספיק שהפקידה שואלת אותך: "זה לשימוש פרטי או שאתה מוכר?" ואתה עונה "לשימוש פרטי", עוזבים אותך בשקט, לא כמו המכס בארץ שקובעים שאתה נוכל עוד לפני שבכלל דיברו איתך).

אני מקבל כל כמה שבועות חבילה מהארץ עם במבה וקפה עלית, גם בדואר רגיל וגם בEMS, אף לא פעם אחת נדרשתי לשלם תשלום כלשהו לדואר, כי בניגוד לישראל שהפריטה את עצמה ופשטה את הרגל, בפינלנד הדואר הוא עדיין בשליטת הממשלה.

לכן אני אומר לשר כחלון, או שאתה בור, או שאתה משקר.
שאזרחי ישראל יחליטו מה יותר גרוע...

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יהושע, עוד משהו בקשר לכך שאכן בהחלט יש פה משהו בעניין של חוקים והסכמים בינלאומיים, כמו שהפוסט שציטטתי טען, הפעם מפי הסוס.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושע, עוד משהו בקשר לכך שאכן בהחלט יש פה משהו בעניין של חוקים והסכמים בינלאומיים, כמו שהפוסט שציטטתי טען, הפעם מפי הסוס.

לא קלטת את העניין.
אין חולק על כך שדואר ישראל כפוף לתקנות ואמנות הדואר הבינלאומי.
העניין הוא שדואר ישראל לא מפר שום תקנה – דואר ישראל לא גובה שום עמלה על חבילות דואר. את העמלה גובה גוף מסחרי – בעקבות תקנות של המכס הישראלי.

הבנת את זה, ברוך?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איזה מאמר פופוליסטי!!

אני לא מוכן לסבול פקקים שלא עוזרים לא משנה למה.

הפקקים לא יעזרו נגד רציחות, נגד שחיתות, נגד ההתפוררות ושאר המריעין בישין שכרכת פה ללא קשר.

למעשה, הפקקים הם חלק מההתפוררות -- שאנשים מתירים לעצמם והרשויות מאפשרות להם להפר את הסדר הציבורי ולפגוע בציבור בשם הציבור.

לדעתי צריך להעיף את הפקקרים ישר לכלא, על פגיעה והטרדת חפים מפשע.

אם יש למישהו בעייה עם משהו, שייפנה למי שאחראי / מנהל את אותו משהו, ו/או לזה למי שאחראי / מנהל אותו וכך הלאה, אבל שלא יציק לאלה שאינם יכולים לטפל בזה ממילא. זה לא לעניין.

עמיר

אני חושב על זה שבשם כל מיני עקרונות אנשים מרשים לעצמם דברים לא לעניין.

תחשוב על זה שבשם הדתות השונות ובשם הצדק והאמת ועקרונות נעלים נרצחו ועונו אינספור אנשים.

הפקקרים אינם מייצגים אותי אלא להיפך -- מבחינתי הם פורעי חוק וסדר ופועלים בעצם באלימות ובסחיטה -- מנסים לגרום לכך שחלק מהניזוקים מפעילותם יפעילו לחצים על הרשויות.

אותי זה מקומם ממש, וחזק, וזה שהם לא בכלא, כמו שהיו צריכים להיות אלה שהשתוללו והרסו בוואנדאליות, כביכול כדי למנוע את הנסיגה מהרצועה (ולא שעזר להם)-- זה בעיני ממש חלק מהתפוררות ערכית.

להתשמש בערך א' כהצדקה לרמיסת ערך ב' נראה לי צביעות ממדרגה ראשונה.

עמיר
צודק!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור