עושק חדש מבית הקפיטליזם החזירי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
AK, אתה כותב מוכשר, בא לך לכתוב תמצות במקום?
משהו שכולנו נוכל לשלוח, שיקרא עד הסוף.
תודה על המחמאה ((ורד)), אבל, כפי שניתן להסיק משירשור קודם, דווקא התימצות זה לא הצד החזק בכתיבה שלי...:(
... המסר שלך לא ממש עבר, הסקת מסקנות היא אופציה. ...
בין המסקנות שהיסקתי (לא בפעם הראשונה) שכדאי להתעלם מכל מיני נקודות שמפריעות לי ולהתרכז במסר העיקרי, אבל למרות שכבר חשבתי על זה בעבר, זה לא עובד, ואני נתפס לפרטים.

מסקנה נוספת, בסתירה כלשהי למה שכתבת בציטוט הראשון לעיל, שאני לא כותב בצורה יעילה במיוחד, ונדרשים שיפורים די מהותיים...:(

עמיר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אם יורשה לי.....

בקמפיינים ציבורים אין דבר כזה "כבר מוצף".
כל הפאנטה היא להתמיד, ולא להפסיק להציף.
שיהיה כל כך מוצף, שיצעקו די!
להלן מבוא קצרצר על כמה טכניקות בקמפיין ללחץ ציבורי על מקבלי ההחלטות:

צריך לקחת בחשבון שרוב חברי הכנסת לא קוראים את המכתבים האלה, לא כי הם רעים, פשוט כי זה לא מעשי לקרוא את כל החומר שהם מקבלים. אז העוזרים קוראים ועונים.

אבל -

אם שולחים להם כמה פעמים ומתישים אותם - יום אחרי יום אחרי יום. אז העוזרת מעדכנת את הח"כ אחרי כמה ימים.
ואם שולחים ללשכות של כל השרים וסגני השרים
וכנ"ל לכל העיתונאים הרלבנטים (מי שמכסים תקשורת)
ואחר כך לכל העורכים, ומנהלי הדסקים בכל אמצעי התקשורת
ולמועצה לצרכנות
ולתנועה לאיכות השלטון
ולתנועה לזכויות האזרח
חשוב - לשלוח גם לאי מיילים, אבל גם בפקסים. לסתום להם את הפקס.
מומלץ להחליט שביום מסוים, כל אחד שולח פקס, בתזמון - כך שכל 5 דקות יגיע פקס בנושא הזה. דמיינו ש - 50 חבר'ה שולחים פאקסים ללשכת השר, מנכ"ל הדואר וכד', כל אחד בתורנות שלו, 3 פעמים ביום = 150 פקסים על כל מכשיר בלשכות השרים וחברי הכנסת. ואם מאה שולחים כ"א 3 פעמים ביום .....

ואחר כך מתקשרים לתוכניות הבוקר וליומני הצהרים ברדיו ומבקשים/ מציעים שיעשו על זה אייטם: שיראיינו אחד כמו יהושוע גומא שיתעמת עם חבר כנסת או שר או מנכ"ל הדואר, או מי שלא אחראי על הנבזות הזאת

בין לבין מנסים להשיג את הניידים של מקבלי ההחלטות - מנכ"ל הדואר, חברי כנסת, ראש ועדת הכלכלה, שרים, וכמובן שר התקשורת - מציפים להם את הטלפונים בהודעות. מתקשרים למשרד ומבקשים את העוזרת, והדוברת, והאחראי על פניות הציבור - ומשגעים אותם בטענות וכעסים.

המטרה - ליצור מודעות, ליזום דיון ציבורי שיוביל לדיון בכנסת - בועדת הכלכלה למשל.

חברי כנסת שיזהו פוטנציאל לבטל את רוע הגזרה כי יגיעו למסקנה שזה נתפס בציבור באהדה, יוכלו לעזור.

אם עושים את כל אלה, יש סיכוי לשנות דברים.

פעילות יעילה ביותר תהייה באמצעות משמרות - זה מגדיל משמעותית את נפח הפעילות ויוצר יותר לחץ: מכינים כמה מכתבים בנוסחים שונים, אך עם אותו המסר.
הים אחד שולח ומפציץ את רשימת הלשכות הללו.
מחר אחד אחר.
מחרתיים השלישי וכד'
ככה לא נשברים והתור של כל אחד חוזר אחרי כמה ימים.
חודש כזה - רצוף, יום-יום - ישגע אותם.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני מניח (מקווה) שאתה לא כועס עליי AK, על שאמרתי זאת,
חשבתי כמה פעמים לפני שכתבתי בשרשור ההוא, סומך עליך שהבנת למה.

בכל מקרה, אם יש מטרה נעלה לתרגול, הרי נסיון הגזל הזה שמנסים להפיל עלינו,
מטרה בהחלט ראויה.

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
TAKEONE, בדיוק ככה.
לא נשב בחוסר מעשה מול הגזרות והבריונות במדינה הזו, שפשטה וזיהמה כל חלקה טובה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני מניח (מקווה) שאתה לא כועס עליי AK, על שאמרתי זאת,
חשבתי כמה פעמים לפני שכתבתי בשרשור ההוא, סומך עליך שהבנת למה.

בכל מקרה, אם יש מטרה נעלה לתרגול, הרי נסיון הגזל הזה שמנסים להפיל עלינו,
מטרה בהחלט ראויה.
לא רק שלא כעסתי, אלא שהמשכתי לחשוב על הנושא ולתהות לגבי המסקנות. הייה ברור מדי שאתה צודק ושהביקורת היא מהסוג הבונה ומעורר מחשבה, לא מהסוג ש"מתקן" או "יורד" או משהו בכיוון.

אז במקום כעס יש תודה (ורד)!!!

עמיר

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הבנת בול, (הימרתי הימור מושכל שלא אפול על אזניים ערלות אתך), ותודה שאמרת את זה.

לגבי השרשור הזה, גם הוא קשור לקודם שדיברנו עליו, בעניין, מה חלקנו בנושא.
הייתי מנסח ומתמצת את זה בעצמי, אבל, אני עצבני מדי על כל העניין.
אם אני לא טועה, אני זוכר שהמינימום לקבלת חבילה ללא תשלום מכס היה 100$!
מסתבר שאני חי בלהלה לנד, וזה שונה ל50$ מתישהו, ללא כל התראה.
ועכשיו, גם זה הולך להיות מידע ארכיוני.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מצוין יהושע, פשוט, כל הכבוד לך.
הניסוח שכתבת מעולה, אולי יותר מדי טוב, לרמת הסבלנות, ואולי הבנת הנקרא, של חלק מהם.
אם יש לך עוד נוסח מתומצת יותר,ללא שאלות שלבטח לא ייענו, כולם יוכלו להשתמש בו.

תודה.

לא הייתי מפקפק ברמת הסבלנות וברמת הבנת הנקרא של מבקר המדינה, של הממונה על ההגבלים העסקיים, של שר התקשורת ושל שר האוצר (שהוא דוקטור לפילוסופיה).

בדברים שכתבתי מובלעות חשדות לשחיתות ממדרגה ראשונה – וכך צריך להיות.
לצעוק "שחיתות!" לא עוזר – ואף אחד לא יקרא הלאה.
מי שאמור להבין את המשמעויות האפשריות שמאחורי הדברים – יבין היטב. אם הוא אחראי – הוא גם יפעל בהתאם – או לחקור, או להגן על עצמו.

אין טעם שאנסה לנסח תמצות של הדברים – משום שחשוב שלא תשלחנה פניות ממספר אנשים בנוסח זהה. חשוב שכל אחד ינסח בעצמו, כך שזה גם יהיה וגם ייראה כפניות שונות מאנשים שונים.

גם אף אחד מהנמענים לא יפנה לאף אחד מהפונים בשאלות.
מה ישאלו אותי? מי החליט מה? – איני יודע – וזה ברור לכל הנמענים. זאת תלונת אזרח המתריעה על מצב הנראה לאזרח מהשורה כמצב לא תקין, או לא צודק, או לא ראוי.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בקמפיינים ציבורים אין דבר כזה "כבר מוצף".
כל הפאנטה היא להתמיד, ולא להפסיק להציף.
שיהיה כל כך מוצף, שיצעקו די!

זה נכון, ללא כל צל של ספק.
את כתובות הדואר האלקטרוני של כל חברי הכנסת (כולל השרים) וכן מספרי הטלפון של הלשכות שלהם, ניתן למצוא כאן:
http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mkindex_current.asp

צריך לקחת בחשבון שרוב חברי הכנסת לא קוראים את המכתבים האלה, לא כי הם רעים, פשוט כי זה לא מעשי לקרוא את כל החומר שהם מקבלים. אז העוזרים קוראים ועונים.

לפחות ח"כ אחד ענה לי ישירות, לא דרך עוזר – ח"כ ד"ר נחמן שי. פניה שנייה הייתה מהעוזרת הפרלמנטרית שלו שביקשה ממני פרטי התקשרות.

ואחר כך מתקשרים לתוכניות הבוקר וליומני הצהרים ברדיו ומבקשים/ מציעים שיעשו על זה אייטם: שיראיינו אחד כמו יהושוע גומא שיתעמת עם חבר כנסת או שר או מנכ"ל הדואר, או מי שלא אחראי על הנבזות הזאת

בין לבין מנסים להשיג את הניידים של מקבלי ההחלטות - מנכ"ל הדואר, חברי כנסת, ראש ועדת הכלכלה, שרים, וכמובן שר התקשורת - מציפים להם את הטלפונים בהודעות. מתקשרים למשרד ומבקשים את העוזרת, והדוברת, והאחראי על פניות הציבור - ומשגעים אותם בטענות וכעסים.

רעיון טוב מאד.

המטרה - ליצור מודעות, ליזום דיון ציבורי שיוביל לדיון בכנסת - בועדת הכלכלה למשל.

כמה ח"כים כבר ביקשו דיון כזה. העניין הוא שאני חושש שלא כולם יידעו מה לשאול – משום שהם לא קולטים עד איזה עומק הדברים מגיעים – מה הדברים החמורים באמת המסתתרים מאחורי זה.

פעילות יעילה ביותר תהייה באמצעות משמרות - זה מגדיל משמעותית את נפח הפעילות ויוצר יותר לחץ: מכינים כמה מכתבים בנוסחים שונים, אך עם אותו המסר.
הים אחד שולח ומפציץ את רשימת הלשכות הללו.
מחר אחד אחר.
מחרתיים השלישי וכד'
ככה לא נשברים והתור של כל אחד חוזר אחרי כמה ימים.
חודש כזה - רצוף, יום-יום - ישגע אותם.

אין צורך לתאם תזמונים – ממילא כל אחד יעשה את זה בזמנו הוא.
גם לא נראה לי נכון לארגן ולתאם מראש – כדי שזה גם יהיה וגם ייראה מה שזה – התמרמרות של אזרחים שונים (לא מאורגנים מלמעלה), שלכל אחד מהם הדבר חורה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הייתי מנסח ומתמצת את זה בעצמי, אבל, אני עצבני מדי על כל העניין.

קח נשימה – מחר גם יום.
חשוב מאד שכל אחד ינסח בעצמו.

האמת היא שגם אני עסוק בזה כל השבוע – במקום להתקדם עם קורס האלקטרוניקה ועם עוד כמה עניינים אישיים דחופים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לגבי הניסוח העצמאי, להרבה אנשים אין לא את היכולת ולא את הזמן הרצון והסבלנות.

מעבר לכך, אותו ניסוח מתומצת, מראה על תיאום עמדות ומודעות ומסר קולקטיבי.
שוב מבקש ניסוח אחד שכולנו נוכל להשתמש בו.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
............

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לגבי הניסוח העצמאי, להרבה אנשים אין לא את היכולת ולא את הזמן הרצון והסבלנות.

מעבר לכך, אותו ניסוח מתומצת, מראה על תיאום עמדות ומודעות ומסר קולקטיבי.
שוב מבקש ניסוח אחד שכולנו נוכל להשתמש בו.

אנסח מחר תמצות.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מעולה יהושע.
מצאתי אחד בYNET,שסידרתי קצת, שיכול לתת השראה בנוסף,
חברה, להתחיל לשלוח מיילים ולחתום על העצומה!
נכתב ע"י יהושע:
מה שכן יכול לסייע זה פניות נוספות, רבות ככל האפשר, לשר התקשורת ולשר האוצר.

כתובות דואר אלקטרוני:
שר התקשורת, משה כחלון: mcachlon@knesset.gov.il
שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ: ysteinitz@knesset.gov.il
פניות הציבור במשרד האוצר: pniot@mof.gov.il
מנכ"ל משרד האוצר: mankal@mof.gov.il
רשות ההגבלים העסקיים: lishka@aa.gov.il , פקס: 02-6515329 או 02-6515330
נציבות קבילות הציבור במשרד מבקר המדינה: פקס: 02-6665204 או 03-6851512

בכל הפניות רצוי לציין שם מלא, כתובת, ומספרי טלפון. בפנייה למבקר המדינה חובה לציין שם מלא וכתובת.
"ברצוני להביא לידיעתך את העובדה שמדינת ישראל חתומה על אמנת דואר בינלאומית, וכל חבילה או מכתב שדמי הדואר שולמו בחול חייבת להימסר לנמען ללא שום תשלום.
דין חבילה כדין מעטפה, חוץ כמובן מחבילות מסחריות החייבות בתשלומי מכס.

בנוסף ראוי לציין שאין מדינה אחת בעולם שהאזרחים מחויבים לשלם עמלות שונות ומשונות עבור חבילות שנשלחו אליהם ממדינה אחרת ,ושדמי הדואר עבור אותה חבילה שולמו על ידי השולח.

השערורייה הזו שאין כדוגמתה בעולם(!) קיימת בארץ במשלוחי EMS,
ולאור הכתבה בYNET ניתן רק להסיק על המצאתה של עמלה שערורייתית נוספת,
שכמובן בהתאם להרגלי רשות הדואר והמיסים נוגדת לחלוטין את האמנה עליה ישראל חתומה!!!

נעזוב לרגע את ההצקה הבלתי פוסקת של הרשויות בישראל לאזרחי המדינה.
נעזוב לרגע שזה עוד מס בתחפושת בשורה ארוכה ובלתי פוסקת של מיסים.
נעזוב גם את העובדה לרגע שמידנת ישראל המאיסה את עצמה כמו שצריך על אזרחי המדינה.

האם מדינת ישראל לא מתכוונת גם לכבד הסכמים בינלאומיים?
אני אישית אתרגם כל פסיק בכתבה הזו ולשלוח אותה לאירגון
שתחתו נחתמה האמנה הדואר הבינלאומי."

ראה כמות התגובות לכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980517,00.html

וחתימות בעצומה נגד הגזרה הזו :
http://www.atzuma.co.il/tax

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
"ברצוני להביא לידיעתך את העובדה שמדינת ישראל חתומה על אמנת דואר בינלאומית, וכל חבילה או מכתב שדמי הדואר שולמו בחול חייבת להימסר לנמען ללא שום תשלום.

העמלה החדשה לא מהווה הפרה של שום אמנת דואר.

בנוסף ראוי לציין שאין מדינה אחת בעולם שהאזרחים מחויבים לשלם עמלות שונות ומשונות עבור חבילות שנשלחו אליהם ממדינה אחרת ,ושדמי הדואר עבור אותה חבילה שולמו על ידי השולח.

עובדתית זה לא נכון.

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
אני קצת בספק מה עצומה השיגו עד היום עם החתימות הוירטואליות שלהם.
יש כל כך הרבה גזל ושחיתות בארץ שזה מקומם שאין שום התארגנות או חרם צרכנים.

כל הכבוד לאלה שמציפים את הנושא לחברי הכנסת אבל לצערי זה לא מזיז להם בכלל,הם עסוקים באיך לגזול לנו את הכסף ואיך לגנוב ואיך לאנוס ואיך לקבל שוחד ועוד מלא &^% שהם כל כך טובים בו .

אני לא מאמין בנבחרי העם ,אני יותר ממקווה שיום יבוא ואני לא אגיד "אם תיהיה הפגנה אני בא"
אלא פשוט להגיד אחריי ולהסתער על הכבישים עם צידה טובה ומספיק מוסיקה טובה
ופשוט לשבש את דרכי התנועה בארץ,
לחסום את דרכי הגישה לכנסת המקוללת הזו ,לחסום דרכי גישה למשרדי גינדי ,משרדי תשובה
משרדי אריסון .
אם האירופאים היו נחשפים רק למאית מהגועל נפש שקורה אצלנו הם היו מזמן מתקוממים...
אבל כרגיל ...היהודים זה עם שקל להנהיג וקל לדכא ולהוביל אותו כצאן...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
986
נקודות
113
שלום,
קבלו נוסח שמצאתי ברשת.
ארז

שלום רב,
שמי (הכנס את שמך כאן) וברצוני להביא לתשומת לבך נושא קטן אך משמעותי והוא גביה של עמלה חדשה על סך 38 ש"ח ע"י רשות הדואר עבור כל חבילה שמגיעה לארץ ללא קשר לערך המוצר ו/או החבילה, גם אם העלות הכוללת של המוצר והמשלוח היא שקלים בודדים בלבד. כלומר, אם אזמין מוצר שעלותו הכוללת היא 5 ש"ח אשלם עמלה בגובה 760 אחוז מערך המוצר, דבר שאין לו אח ורע באף מדינה דמוקרטית!

העמלה נגבית לכאורה כתירוץ לעידוד תחרות בין רשות הדואר לבין חברות השילוח האחרות אך מכיוון שרשות הדואר היא מונופול בתחום שילוח החבילות, אין לי ברירה אלא להשתמש אך ורק בה כאשר אני מקבל חבילה מחו"ל.

כך יוצא שבמקום לעודד תחרות בשוק הישראלי, נוצר מצב שבו כל יבואן או משווק ישראלי יוכל לגבות סכומי עתק על מוצרים קטנים וזולים וזאת בידיעה שלאזרח התמים אין שום יכולת להתמודד מולו, כפי שקורה היום. המשמעות המיידית היא עליית מחירים משמעותית של אותם מוצרים, שהרי האזרח הקטן לא יוכל להתמודד עם הגזירה הנ"ל.

אודה לך על טיפול מסור ומהיר בנושא וזאת מכיוון שהתקנה הנ"ל צפויה להיכנס לתוקף בתחילת שנת 2011.

בברכה, (הכנס את שמך כאן).

קודם כל, לא לשכוח להוסיף את שמכם המלא ב-2 המקומות שבהם רשמתי "הכנס את שמך כאן".
אתם מוזמנים להפיץ את נוסח המייל לכל דיכפין ללא צורך באישור. ניתן להפיץ את הדיון לחבריכם במייל האישי, במייל הארגוני, לפרסם בפורומים שונים, לפרסם בפייסבוק, לצייץ בטוויטר ובעיקר לגרום לבאז רציני ברשת האינטרנט.

ראוי לציין שמטרתנו המוצהרת הינה להביא לביטול או שינוי התקנה, כך שנשלם שקלים בודדים עבור כל משלוח.

שימו לב- ששולחים ליותר מדי כתובות בבת אחת זה מסונן כספאם אצל הכנסת.לא מפתיע, בהתחשב בעובדה שבטח יש גורמים מטרידים שהעתיקו את כל הכתובות ושולחים מסרים במרוכז.
אני מציע לשלוח את המייל מספר פעמים, כל פעם עם 3-4 כתובות שונות, ככה שה timestamp יהיה שונה וזה לא יסונן כספאם.

אבישי ברוורמן - abraverman@knesset.gov.il
אופיר אקוניס - oakunis@knesset.gov.il
אורי אריאל - uria@knesset.gov.il
אורית נוקד - oritn@knesset.gov.il
אורלי לוי-אבקסיס - olevy@knesset.gov.il
אחמד טיבי - atibi@knesset.gov.il
אילן גילאון - igilon@knesset.gov.il
איתן אורבך - uorbach@knesset.gov.il
איתן כבל - ecabel@knesset.gov.il
אלכס מילר - amiller@knesset.gov.il
אנסטסיה מיכאלי - anmichaely@knesset.gov.il
אריאל אטיאס - aatias@knesset.gov.il
אריה אלדד - aeldad@knesset.gov.il
בנימין בן אליעזר - binyaminb@knesset.gov.il
דב חנין - dhanin@knesset.gov.il
דוד רותם - drotem@knesset.gov.il
דני דנון - ddanon@knesset.gov.il
דניאל אילון - dayalon@knesset.gov.il
דניאל בן-סימון - dbensimon@knesset.gov.il
דניאל הרשקוביץ - dhershkovitz@knesset.gov.il
זבולון אורלב - zorlev@knesset.gov.il
חיים אורון - horon@knesset.gov.il
חמד עמאר - amarh@knesset.gov.il
יואל חסון - yhasson@knesset.gov.il
יעקב (כצל'ה) כץ - yakatz@knesset.gov.il
יעקב ליצמן - ylitzman@knesset.gov.il
יצחק הרצוג - iherzog@knesset.gov.il
כרמל שאמה - kshama@knesset.gov.il
ליה שמטוב - lshemtov@knesset.gov.il
מיכאל בן-ארי - mbenary@knesset.gov.il
מסעוד גנאים - mganaeim@knesset.gov.il
משה גפני - mgafni@knesset.gov.il
משה כחלון (שר התקשורת) - mcachlon@knesset.gov.il
משה מוץ מטלון - mmatalon@knesset.gov.il
מתן וילנאי - matanv@knesset.gov.il
ניצן הורוביץ - nhorowitz@knesset.gov.il
סופיה לנדבר - slandver@knesset.gov.il
סטס מיסז'ניקוב - smiseznikov@knesset.gov.il
עוזי לנדאו - ulandau@knesset.gov.il
עינת וילף - einatw@knesset.gov.il
עמיר פרץ - aperetz@knesset.gov.il
עפו אגבאריה - aagbariya@knesset.gov.il
פאינה (פניה) קירנשבאום - fkirshenbaum@knesset.gov.il
רוברט אילטוב - rilatov@knesset.gov.il
שלום שמחון - ssimhon@knesset.gov.il
שלי יחימוביץ - syechimovich@knesset.gov.il

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אלא פשוט להגיד אחריי ולהסתער על הכבישים עם צידה טובה ומספיק מוסיקה טובה ופשוט לשבש את דרכי התנועה בארץ,
זה הדבר המקומם ביותר שאפשר לעשות: לתקוע בפקקים ולגרום נזקים -- החל בעצבים והרגשה פיסית לא נוחה וכלה באיחור לפגישות ולפעמים הפרעה להצלת נפשות או ללידות -- לאנשים שאינם גורם לסכסוך, שאינם בהכרח מעורבים, ולאו דווקא יש להם עניין בנושא.

בכל פעם שאיזה שמ*ק החליט לחסום כבישים, זה עורר אותי נגדו, גם אם לפני כן חשבתי שמה שהוא רוצה לקדם הוא "נכון" "צודק" וכאלה. סביר שייש עוד אנשים כמוני בעניין זה, ושהאמצעי הזה עובד הפוך מהרצוי.

די עם תרבות הענשת לא מי שאשם!
עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

עובדתית זה לא נכון.

עובדתית, גם זה לא נכון.

הטוקבק הזה הוא קצר, פשוט, ברור וקליט – כמו סיסמת פרסומת.
העניין הוא שעובדתית הוא לא נכון.
אם לא הייתה בסוף הפנייה לחתום על עצומה, הייתי חושד שהוא נשתל על ידי היח"צן של חברות השילוח – משום שהדברים האלה מסיטים את תשומת הלב מהבעיה האמיתית. אם זאת הייתה התלונה – ואם רק את זה מבקר המדינה היה בודק, לאחר בדיקה פשוטה ומהירה התלונה הייתה נסגרת כתלונת שווא.

הבעיה כאן שונה לחלוטין.

בעיה אחת היא שיח"צן של שלוש חברות שילוח הצליח לשכנע פקיד בכיר במכס לשנות את דרישות המכס בדבר נוהל בדיקת חבילות המגיעות מחו"ל.
דרישה כזאת היא בסמכותו של אותו פקיד מכס.
ניתן להניח שהוא לא קיבל שוחד תמורת החלטה זאת.
על טיפשות לא מעמידים לדין פלילי, טיפשות היא לא עבירה על החוק – לכן אין כאן עילה לפנות בתלונה למשטרת ישראל. הכול כאן נעשה על פי חוק – אם כי מתוך רשעות וטיפשות.

אבל, כתוצאה מתחכום של יח"צן וטיפשות של פקיד – חייהם של רבים מתושבי המדינה הפכו לסיוט וייהפכו לסיוט גדול עוד יותר.

בעיה אפשרית שנייה היא אופן בחירת הגוף שיטפל בעמילות המכס מטעם חברת הדואר.
בעיה אפשרית שלישית היא האופן שבו נקבע גובה עמלת השחרור מהמכס.

לכן, הגוף היחיד שבידיו היכולת – ואולי גם הרצון – לבדוק את הנושא הוא מבקר המדינה.
השלכה חלקית של הנושא היא בסמכותו של הממונה על ההגבלים העסקיים.

כל היתר הוא טחינת מים.

מאידך, זעקה ציבורית רחבה יכולה להיות הדבר שיניע את מבקר המדינה לפתוח בחקירה.

בכל מקרה, אין ביכולתי להצביע על הבעיות האלה באמצעות סיסמא קצרה, פשוטה וקליטה.
עם זה, בהמשך אנסה להביא נוסח מקוצר של התלונה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ראוי לציין שמטרתנו המוצהרת הינה להביא לביטול או שינוי התקנה, כך שנשלם שקלים בודדים עבור כל משלוח.

המטרה היא להביא לביטול מוחלט של העמלה הזאת – וגם ביטול העמלה על דואר חבילות מהיר EMS .

שימו לב- ששולחים ליותר מדי כתובות בבת אחת זה מסונן כספאם אצל הכנסת.

כאשר שולחים הודעות דואר אלקטרוני אחת אחרי השנייה, כל פעם לנמען אחד בלבד – אין שום סינון.
שלחתי היודעות לכל 120 חברי הכנסת ואני יודע שההודעות הגיעו ליעדן, משום שקיבלתי תשובות מכמה ח"כים.

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
זה הדבר המקומם ביותר שאפשר לעשות: לתקוע בפקקים ולגרום נזקים -- החל בעצבים והרגשה פיסית לא נוחה וכלה באיחור לפגישות ולפעמים הפרעה להצלת נפשות או ללידות -- לאנשים שאינם גורם לסכסוך, שאינם בהכרח מעורבים, ולאו דווקא יש להם עניין בנושא.

בכל פעם שאיזה שמ*ק החליט לחסום כבישים, זה עורר אותי נגדו, גם אם לפני כן חשבתי שמה שהוא רוצה לקדם הוא "נכון" "צודק" וכאלה. סביר שייש עוד אנשים כמוני בעניין זה, ושהאמצעי הזה עובד הפוך מהרצוי.

די עם תרבות הענשת לא מי שאשם!
עמיר

עמיר לצערי ,עידון המחאה לרמת המיילים לכנסת ופקס לנוגעים בדבר הם עניין שבשיגרה ועובדתית לא עשה כלום.
כנראה שזה לא מספיק חשוב לך או לאנשים עם דיעה כמו שלך בנוגע לעניין זה (או אחר...).
ואסביר - אם הרי עכשיו הממשלה היתה מוציאה חוק שנוגע אליך אישית נניח שבת זוגתך שתבדל תחוייב ללבוש רעלה ולבוש צנוע,
אז היית שוקל "אולי באמת כדאי להתקע בפקק"
ואם נניח "כל בן הבכור היאורה תשכליהו" אז בטוח היית מוכן לעמוד בפקק ולאחר לפגישות שבסדר יומך.

אבל שמדובר במחאה שהיא נראית אולי שולית אתה כבר לא מוכן לסבול...

ואם תבחן טוב את הדברים ,מה שקורה לנו במדינה היא תחילתה של התפוררות...כן אני יודע שזה נשמע אפקוליפסי אבל תראה לאן הגענו בעשרים שנה האחרונות..
בטחון לאומי ופנימי-פקקט,אוייבנו מזהים את התפוררות תרצה או לא ,זה לא אותו ערבי פלאח ,היום האוייבים שלנו מזהים את החולשות ואחת החולשות זה חוסר היכולות שלנו להתנגד למחות.
מינויים הזויים במשטרה,בריונות שוטרים,איפוטנציה מוחלטת לפשע המאורגן.
כלכלה- העשירים הלכו וניהיו עשירים יותר,המחייה כאן התייקרה ,מלא עניים...נקרע הלב לראות חדשות ואת אותם מסכנים מפשפשים בפחי אשפה בשווקים ...
נגיד שכביכול הכי טוב בעולם זורק אימרות אוויליות מדי יום לנוכח הבועה ההולכת וגדלה ...והוא פשוט לא מבין שזה לא הבועה זה מה שמעניין,מה שמעניין זה שרוב האוכלסייה לאט לאט היא מחוץ לבועה ..היא רק יכול לבהות בבועה ולא להשתתף במשחק - כי במחיר חודש שכירות באיזור ז' ,אם חד הורית צריכה לעבוד בזנות כדי לעמוד בתשלומים.
ועוד כל מיני הנפצות בסגנון אשמתם של הורים לזוגות צעירים שמעוניינים לקנות לילדהם בתים...

רווחה- אלימות ,נשים נרצחות,אימהות רוצחות,אבות רוצחים - טירוף!!

תראה את מה שקורה בפוליטקה-שרים נכנסים ויוצאים מהכלא (ועוד יחזרו להנהגה),שרים בממשלה שחוברים/באים למשפחות פשע,שר שמבריח סמים,שרה מזייפת תעודות השכלה גבוהה,נשיא שחשוד באונס ולא אחד,ראש ממשלה חשוד בשוחד,שר שגונב מניצולי שואה ,שר עם האשמות בהטרדה מינית,מינויים קרובים ועוד ועוד ועוד...

אני יכול לרשום עוד המון המון דוגמאות אבל אתה כבר מודע למה שקורה - בדיוק כמו כל אזרח
במדינה שלנו שקם בבוקר ומרגיש מרומה מרגיש שמשהו לא מתנהל נכון...
אלא אם כן אתה איש פשע או עובד בשחור.
פולטיקאי מלוכלך אצלנו זה לא תפוח רקוב,אני מאמין שאנשים במסגרת הוגנת,בטח ובטח נבחרי העם ושיש חוקים ברורים ואנשים טובים,הסיכוי להתקל באנשים כאלה הוא אפסי ,אבל כנראה שזו הרוח הנושבת במסדרוניתהם - אין מה לעשות ,לא סביר שבבית הנבחרים נמצא עברות מסוג זה.
איפה המדינה ואיפה החזון???????????????
בקיצור- כצאן לטבח...היינו וכך נשאר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור