מה קורה לאודיופיל במהלך השנים ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,667
נקודות
113
אני סבור שבאופן עקרוני זוהי גישה הרסנית - ויתור על עקרונות על מנת לקבל תמורה. האם אדם שמכה את אשתו לא צריך להישפט כי הוא סופר מצליח שכתב ספרים שנחשבים לצאן ברזל של הספרות? האם נוכל פיננסי לא צריך להיעצר כי הוא תורם כספים לאוניברסיטאות? אנשים שנמצאים בעמדה שיכולה לאכוף ערכים אנושיים לא צריכים להסס לעשות זאת גם במחיר של הפסד "כלכלי" או שיקולים פרגמטיים אחרים. אחרת הפרצה בסכר תתרחב לשיטפון.
אני מבין מדבריך שהיית מעדיף שלא אהיה פה וגם לא עמיר , האם אני מבין נכון -? יש לך משהו להוסיף לנו כשאנו מעשירים טיפה את הדור הצעיר ?
קיים בך משהו חוץ מאנטגוניזם לאלא שיודעים יותר ממך ,ניודע אתה את משמעות המילה TUTA בלטינית ,

פושפוש או טוטה: איך קוראים לוואגינה שלך?

Mako
https://www.mako.co.il › women-sex_and_love › sex
מה עם האות השביעית באלף בית , לא יותר מתאים לך כניק ניים ?

נערך לאחרונה ב:
  • Haha
Reactions: AK1

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,667
נקודות
113
נמר ! לא מצליח לא לקלל , מה עושיפ?:p, אבל זה ציטוט מהאיטרנט , בטוחני שהיה בוחר ניק ניים אחר אלמלא היה לו מושג.:מנצח:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
961
נקודות
113
נמר ! לא מצליח לא לקלל , מה עושיפ?:p, אבל זה ציטוט מהאיטרנט , בטוחני שהיה בוחר ניק ניים אחר אלמלא היה לו מושג.:מנצח:
אני דווקא רואה שאתה כן מצליח להשתמש בכינויי גנאי (לאו דווקא קללות ).
הנה חזר שניצל הקודם והמוכר .
יוחזר לו התואר ״חבר עצבני״ לאלתר.

Tuta

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
28
אני מבין מדבריך שהיית מעדיף שלא אהיה פה וגם לא עמיר , האם אני מבין נכון -? יש לך משהו להוסיף לנו כשאנו מעשירים טיפה את הדור הצעיר ?
קיים בך משהו חוץ מאנטגוניזם לאלא שיודעים יותר ממך ,ניודע אתה את משמעות המילה TUTA בלטינית ,

פושפוש או טוטה: איך קוראים לוואגינה שלך?

Mako
https://www.mako.co.il › women-sex_and_love › sex
אני בוודאי מעדיף שתהיה כאן כמו כל אדם אחר שמתעניין בנושאי הפורום אבל יותר מכך אני מעדיף שלא תנבל את פיך ושלא תתייחס כך לאנשים. ואם כמו ילד קטן צריך מידי פעם להעמיד אותך על מקומך אז חשוב לעשות זאת. בשפה שבה אתה משתמש ובסגנון ההודעות שלך אתה פוגע בעיקר בעצמך. לי זה ממש לא מזיז אבל כן ממעיט את ההנאה בלהיות חבר בפורום. לכן אני מעיר על כך. אני בטוח שאקבל תגובה תיכף מקלצ'ניקוב - אז לא אני לא מתכוון לעזוב את הפורום וכן מתכוון לסמן לו וגם לך בכל פעם שתכתבו בצורה פוגעת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,851
נקודות
113
צריך מידי פעם להעמיד אותך על מקומך אז חשוב לעשות זאת
לא, לא צריך ולא חשוב.

זה תפקיד שאתה המצאת -- הצדקן והמטיף של הפורום -- אבל הפונקציונליות הזו אינה נחוצה בפורום אודיו, וגם אתה לא. ה"תרומה" שלך לתכנים היא אפס מוחלט.

אני יודע שתישאר כאן, כמו עוד מישהו אחר בלתי רצוי שתוקע את עצמו בכל חור, ושניכם מזמזמים כמו זבובים וחושבים שאתם ממש חשובים ומשפרים את הפורום :) :)

מחכה לסימן לבקשתך הפתטית לתשומת לב בדרך היחידה שאתה מסוגל לה :)

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,667
נקודות
113
קראת את דברי נמר ? אולי אנחנו בכל זאת מוסיפים כאן "בסגנוננו האופיני " תגיב כרצונך ,ואולי יש אפילו צדק בדבריך נגד טיפה "צבעוניות " שלא אופינית לרוב כותבי הפורום פה , זה הכל , ואני מבין שזה מרתיח את דמך כצנונית מצויה , אבל זה שניצל מאז ומעולם , לא ישתנה וגם לא ישתנה , אלמלא היית יודע מי שני הטיפוסים המשונים הללו במציאות ,בטוחני שהיית מגיב אחרת , אבל מכיוון שזו השפה העיקרית שאת מבין אדון TUTA......
לא נותרה לנו ברירה אלא לענות לך בשפה בהירה ומובנת ואיננו אנגלים כלל כידוע לך , תוסיף משהו חיוני , נראה אותך .

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
אשמח לדעת לגבי המקרים שאני לא, כדי שאוכל להשתפר :)

במקרים שהבנתי שאני טועה, "הודיתי" מזה מיידית, ותיקנתי את הטעון תיקון.

לא ידוע לי על נושא פתוח שבו טעיתי ולא ראיתי שטעיתי. אתה יכול בבקשה לפרט?
הטעות הכי גדולה שלך היא הנחת היסוד שיש אנשים בעולם הזה שכל מה שהם אומרים הוא נכון ורק מדי פעם הם טועים
או שפשוט צריך לעבוד בלהוכיח איפה הם טועים כי הדברים שהם אומרים הם מינימום תורה מסיני

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,851
נקודות
113
הטעות הכי גדולה שלך היא הנחת היסוד שיש אנשים בעולם הזה שכל מה שהם אומרים הוא נכון ורק מדי פעם הם טועים
או שפשוט צריך לעבוד בלהוכיח איפה הם טועים כי הדברים שהם אומרים הם מינימום תורה מסיני
לא, לא כך זה עובד.

כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה / חושב / מאמין, בלי או עם נימוקים, מדויק או מופרך ככל שיהיה.

אם אף אחד לא חולק על כך, אז לגבי כל אחד מהקוראים בנפרד, ייתכן שזה התקבל, וייתכן שלא. הסיכוי שזה יתקבל ע"י קורא נתון תלוי בטענה, בנימוקים, בדובר, וביחסים עם הדובר -- יש כאלה שהוא סומך עליהם יותר וכאלה שפחות.

כל אחד יכול לטעון שמה שנאמר אינו נכון, אבל אם הנאמר במקור היה מנומק, הוא צריך להביא נימוקים משכנעים יותר מהמקוריים, אחרת אדם רציונלי יתעלם מהערעור.

אם הערעור מנומק טוב יותר מהמקור, הדובר המקורי, או כל אחד אחר, יכול לערער על הערעור, אבל נימוקיו צריכים להיות משכנעים יותר.

וכך עד שיש הסכמה והעניין נסגר, או שאחד הצדדים אינו מסוגל לנמק טוב יותר, או מתעייף, שאז כל קורא בנפרד נשאר עם המסקנות שלו, כאשר עבור הרציונליים מבין הקוראים, העניין נסגר עם מה שנאמר ונומק בצורה משכנעת יותר.

אף שלב בתהליך אינו מערב תורה מסיני, והמידה בה מי הצדדים חושב שדבריו הם תורה מסיני, אם בכלל, או כל דבר אחר שאולי קורה בתוך הראש שלו, אינם רלוונטיים, אלא רק מה שהוא כותב בפועל.

======

ומה שמאפיין אותך זה שאף פעם אתה לא מנמק, לא את טענותיך המקוריות ולא את אי‑ההסכמות שלך, ואתה עוסק רק ב:
  1. לייחס לי את המחשבה שמה שאני אומר הוא תורה מסיני, מה שאינו נכון, ואתה לא יודע מה קורה בתוך הראש שלי, לא משנה כמה פעמים תחזור על זה.
  2. לומר שדעתך אינה שווה פחות כתחליף לטיעונים שיחזקו את דבריך, ושבלעדיהם דעתך אכן שווה פחות, לא משנה כמה פעמים תחזור על זה.
  3. בלהדגיש שדברי הצד השני הם דעות, כאשר מה שהם זה טיעונים, שיכולים כן או לא להיות נכונים, ושאם הם לא, אפשר ברוב המקרים להוכיח זאת בנימוקים משכנעים יותר, אבל אתה אף פעם לא עושה זאת, ולא משנה כמה פעמים תחזור על זה.
אתה יכול לקרוא "דעה", או, לחלופין, "תורה מסיני", גם לטענה שסכום הזוויות במשולש הוא 180 מעלות, אבל היא לא זה ולא זה. כאמור, זוהי טענה, שיש לה הוכחה, בהסתמך על אקסיומות והגדרות מוסכמות, והיא נחשבת נכונה עד שמישהו עם נימוקים משכנעים יותר יוכיח אחרת.

נערך לאחרונה ב:

capten

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
, מוצא בולגרי הוא פראנק לא פחות מיונים איטלקים וכדומה , אז מדובר "בארס ספרדי" ואל תשייך אותי למה שאינני , גאה להיות ספרדי !!!!!!!!
סיפור אמיתי. עזבנו את הקיבוץ לחולון כשההיתי בן 6 כיתה א. אמא שלי מספרת לי שביום הראשון בבית ספר המורה שאלה אותי מה המוצא שלי. ספרדי או אשכנזי ? ועניתי לה שאיני יודע. אמרה לי לשאול את אמא ולדווח לה למחרת.
אמא אמרה לי להגיד למורה שאנחנו בולגרים.
למחרת ספרתי למורה בגאווה שאנחנו בולגרים.
אה אמרה המורה. בולגרים. אז אתם בכלל גויים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,851
נקודות
113
סיפור אמיתי. עזבנו את הקיבוץ לחולון כשההיתי בן 6 כיתה א. אמא שלי מספרת לי שביום הראשון בבית ספר המורה שאלה אותי מה המוצא שלי. ספרדי או אשכנזי ? ועניתי לה שאיני יודע. אמרה לי לשאול את אמא ולדווח לה למחרת.
אם מדברים על בולגרים ועל אמינותם של ה-AI הנפוצים, להלן תשובותיהם לשאלה "האם בולגרים הם אשכנזים או ספרדים?"
==========

ChatGPT:

הבולגרים הם יהודים שמוצאם מבולגריה, והם משתייכים למסורת הספרדית. רבים מיהודי בולגריה הם צאצאים ליהודים מגורשי ספרד, שהגיעו לבולגריה לאחר גירוש ספרד בשנת 1492. הקהילה היהודית בבולגריה אימצה את מנהגי ותפילות הספרדים והשתמשה בלדינו (שפה יהודית-ספרדית) כשפת דיבור וכתיבה.

עם זאת, ראוי לציין שהיו גם יהודים אשכנזים בבולגריה, בעיקר ממזרח אירופה, שהגיעו לבולגריה במאות ה-19 וה-20. אך המסורת הדומיננטית בקרב יהודי בולגריה היא ספרדית.

לסיכום, רוב יהודי בולגריה הם
ספרדים, אך יש בהם גם מיעוט אשכנזי.
==========

Google Gemini:

יהודי בולגריה אינם נחשבים באופן גורף לאשכנזים או ספרדים, מכיוון שהקהילה מורכבת ממספר קבוצות משנה עם מוצאים שונים:

• רומניוטים: קהילה יהודית עתיקה שחיה בבולגריה עוד מימי האימפריה הרומית. מקורם כנראה מיוון ומהאזור הים תיכוני, ולכן הם נחשבים קרובים יותר לספרדים מבחינה תרבותית.
  • צאצאי מגורשי ספרד: לאחר גירוש ספרד בשנת 1492, רבים מיהודי ספרד מצאו מקלט בבולגריה. קהילה זו שמרה על מנהגים ותרבות ספרדיים, ולכן הם נחשבים ספרדים.
  • אשכנזים: במהלך המאות, היגרו יהודים אשכנזים ממרכז אירופה לבולגריה. קהילה זו התאפיינה במנהגים ותרבות שונה מאלו של הרומניוטים והספרדים, ולכן הם נחשבים אשכנזים.
חשוב לציין שחלוקות אלו הן הכללות, ועם הזמן התערבבו קהילות שונות אלו זו בזו. כתוצאה מכך, יהודי בולגריה רבים אינם מזדהים באופן בלעדי כאשכנזים או ספרדים, אלא רואים עצמם כחלק מקהילה ייחודית עם מורשת ותרבות עשירה משלה.
לסיכום, יהדות בולגריה היא קהילה הטרוגנית עם
מורשת מעורבת, הכוללת יסודות רומניוטיים, ספרדיים ואשכנזיים.
==========

Microsoft Copilot:

בולגרים הם אשכנזים, מאחר ובולגריה נמצאת באזור מזרח אירופה, הנחשב לחלק מיהדות אשכנז. ישנם גם יהודים בולגריים שהם צאצאים של היהודים שגורשו מספרד והגיעו להתיישב בבולגריה.
==========

אז בפעם הבאה, כשמישהו מביא לכם תוצאה של AI, כדאי לחשוב פעמים או יותר עד כמה להאמין לזה... :)

כמו עם אודיופילים, יש כאלה שמתגאים בהיותם אשכנזים/ספרדים, כאלה שמתביישים, וכאלה שטוענים שזה לא משנה :)

@capten -- אז מה הייתה המסקנה הסופית שהגעתם אליה אחרי שחזרתם להיות יהודים? :)

capten

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
מה המסקנה הסופית שהגעתם אליה אחרי שחזרתם להיות יהודים? :)
שעם סבא בשם משפחה פרחי, וסבתא בשם משפחה אשכנזי, לא ניתן לדעת ,ולכן נטמענו בסביבה בתור ערסים חובת"ים.
הכל בצחוק. מבקש מאף אחד בפורום לא להעלב.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
עכשיו כשאני יודע ששניצל הוא אחד משלנו אני בכלל מחבב אותו ;)

omi

חבר משקיען
מעורבות
417
נקודות
63
סיפור יפה קפטן.
קצת דומה עם סוף פחות טוב ;) : באחת הכיתות הנמוכות (רמת עמידר) ילדים שאלו אותי אם אני אשכנזי, זה נשמע לי נורא אז עניתי ב"לא" מהוסס. אחכ שאלתי את אמי שאישרה את הגרוע מכל :)

לימים תתגלה סבתא רבתא הולנדיה ממגורשי ספרד, אבל זה מסיפור אחר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,667
נקודות
113
גם אנחנו ממגורשי ספרד , מיעוט הבולגרים האשכנזים נקראים משפחות אשכנזי , ואילו אני מצד אבי " סמואלוב " ומצד אימי "ליאונוב " סבי היה הרב הספרדי של העיירה שלהם , וכך גם סבי סבי , כך שאני יהודי ספרדי דתי במוצאי ,מזל שהם לא יודעים איזה נכד יצא להם ! אבל עדיין לעיתים נוסע במכונית לבית הכנסת בשבת לזכר המסורת כבן למשפחת רבנים ,בנעורי היה לי ולאחי קצין מבחן עד שהפכנו לקצינים בצבא ואז שיחררו אותנו ,הרבה מכות וגנבות בילדות בבת ים לבושתה של אימי שהיתה רופאה מפורסמת בבת ים ואבי שהיה מהנדס ראשי במע"צ , אצלנו אומרים שאפשר להוציא בת ימי מבת ים אבל הבת ימיות לא עוברת לעולם !

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63
כמו עם אודיופילים, יש כאלה שמתגאים בהיותם אשכנזים/ספרדים, כאלה שמתביישים, וכאלה שטוענים שזה לא משנה :)

כמה אפשר לבלבל את המוח

תמונות מצורפות

• WhatsApp-Image-2023-10-17-at-10.37.48-960x640.jpeg
    WhatsApp-Image-2023-10-17-at-10.37.48-960x640.jpeg
    KB 68.5 · צפיות: 11

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
אני סבור שבאופן עקרוני זוהי גישה הרסנית - ויתור על עקרונות על מנת לקבל תמורה. האם אדם שמכה את אשתו לא צריך להישפט כי הוא סופר מצליח שכתב ספרים שנחשבים לצאן ברזל של הספרות? האם נוכל פיננסי לא צריך להיעצר כי הוא תורם כספים לאוניברסיטאות? אנשים שנמצאים בעמדה שיכולה לאכוף ערכים אנושיים לא צריכים להסס לעשות זאת גם במחיר של הפסד "כלכלי" או שיקולים פרגמטיים אחרים. אחרת הפרצה בסכר תתרחב לשיטפון.

אני מנהל את הפורום הזה משנת 2007. תמיד הייתי בגישה הזו. עד היום אפשר לספור על שתי ידיים את ההודעות שמחקתי, לא תמלא יד אחת באנשים שחסמתי לצמיתות. וכל זה עם מאות פעמים של ויכוחים קשים, אישיים בין גולשים. והדוגמאות של אדם שמכה את אישתו הן מופרכות. אין פה משהו שאפילו מתקרב לדוגמא הזו.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
אני מנהל את הפורום הזה משנת 2007. תמיד הייתי בגישה הזו. עד היום אפשר לספור על שתי ידיים את ההודעות שמחקתי, לא תמלא יד אחת באנשים שחסמתי לצמיתות. וכל זה עם מאות פעמים של ויכוחים קשים, אישיים בין גולשים. והדוגמאות של אדם שמכה את אישתו הן מופרכות. אין פה משהו שאפילו מתקרב לדוגמא הזו.
עדיין
לי למשל קראו תולעת וילד כאפות וכל מיני קשקושים כאלה רק כי לא הסכמתי עם כמה אנשים
בכל פורום אחר הם היו עפים על טיל מהפורום כי חייבים לשמור על רמת שיח מסוימת
פורום שלך תעשה מה שאתה רוצה , פשוט אומר לך מה המצב בפורומים אחרים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,559
נקודות
113
עדיין
לי למשל קראו תולעת וילד כאפות וכל מיני קשקושים כאלה רק כי לא הסכמתי עם כמה אנשים
בכל פורום אחר הם היו עפים על טיל מהפורום כי חייבים לשמור על רמת שיח מסוימת
פורום שלך תעשה מה שאתה רוצה , פשוט אומר לך מה המצב בפורומים אחרים.

ממה שאני רואה המצב הפוך,
אתה עף וטס מכל פורום/אתר אודיו קיים כולל בינלאומי (שאתה בעצמך ציינת לאחר שהטרלת גם שם).
כך כבר מעל עשור...וזה ממשיך וממשיך...

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
ממה שאני רואה המצב הפוך,
אתה עף וטס מכל פורום/אתר אודיו קיים כולל בינלאומי (שאתה בעצמך ציינת לאחר שהטרלת גם שם).
כך כבר מעל עשור...וזה ממשיך וממשיך...
לא אמרתי את זה בכלל
אמרתי שנחסמתי בפורום מסוים רק כי לא הסכמתי שויניל יותר טוב מדיגיטל
מכאן עד להטרלה יש מרחק עצום

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,559
נקודות
113
כ"א והפרשנות שלו אך,כמה ולמה,
כולל המזיקים למינהם וחופרי תשומת הלב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור