מבקש להבין מדוע נהנה מהמוזיקה בטיונר ולא מנגן התקליטורים

• פותח הנושא ymym
  • פורסם בתאריך

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
@ymym אתה שומע דרך טאנוי של פעם?
כן,
אבל זה רק מטעמי נוסטלגיה,
כאלה רמקולים היו לסבתי ובהם חצילים רחשו בשמן לצד מרק שרוף,
והריח, אח איזה ריח
כזה בדיוק עולה עכשיו באפי,
אוי לא, זה הטיונר שמעלה עשן.
לא נורא, העיקר הזיכרונות

נערך לאחרונה ב:

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
320
נקודות
83
כן,
אבל זה רק מטעמי נוסטלגיה
רמקולים קסומים

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,877
נקודות
113
עורך טוב ביום טוב בטעם שלך וגם אתה ביום טוב נשמע הכי טוב.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
693
נקודות
113
לא מדובר באיכות, מדובר בהיפך הגמור. אין שום דבר ברדיו, בטח לא כשמנגנים mp3, שהוא יותר "איכותי" או מדויק מדיסקים וקבצים מדרניים עם נגן/DAC טוב.

זה כמו במקרה של ויניל -- מה שאתה אוהב מוכל בעיוותים הספציפיים (לא את כולם אתה אוהב, למשל רעשים לא) ולא בתוספת "איכות" או דיוק.

ולמה אתה אוהב את זה? כאמור, זה כמו לבקש שיסבירו לך למה אתה אוהב חצילים ולא אוהב עוגת שוקולד, או מעדיף את המרק השרוף שסבתא שלך ז"ל הכינה על פני מרק שף במסעדת יוקרה (או כל דוגמה אחרת).

אולי נוסטלגיה, ובעיקר -- כי כך אתה בנוי, ולא לכל דבר יש הסבר מדויק ומפורט. נקודה, סוף.
אתה עושה לך חיים קלים. וגם פסקניים. חיית עם fm סטראו בזמן האחרון? @ymym משתף בתחושה אובייקטיבית שלו ושל עוד רבים. נוסטלגיה אינה מן העניין כאן. אף אחד לא יגיד שמשהו נוסטלגי נשמע יותר טוב, או מרגיש יותר טוב בשל הנוסטלגיה בהשוואה למשהו מודרני. והנה מישהם אומרים שכן בגלל משהו אובייקטיבי בהשוואה. כנראה יש משהו ששווה בדיקה ושאלה כי אכן לפרקים הfm נותן חוויה בלתי רגילה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
אתה עושה לך חיים קלים. וגם פסקניים. חיית עם fm סטראו בזמן האחרון? @ymym משתף בתחושה אובייקטיבית שלו ושל עוד רבים. נוסטלגיה אינה מן העניין כאן. אף אחד לא יגיד שמשהו נוסטלגי נשמע יותר טוב, או מרגיש יותר טוב בשל הנוסטלגיה בהשוואה למשהו מודרני. והנה מישהם אומרים שכן בגלל משהו אובייקטיבי בהשוואה. כנראה יש משהו ששווה בדיקה ושאלה כי אכן לפרקים הfm נותן חוויה בלתי רגילה.
אל תלכלך. קודם כל כתבתי
אולי נוסטלגיה, ובעיקר -- כי כך אתה בנוי, ולא לכל דבר יש הסבר מדויק ומפורט. נקודה, סוף.
אם צריך לסדר כדי שהעדיפויות יהיו ברורות:
  1. כי כך הוא בנוי
  2. לא לכל דבר יש הסבר מדויק ומפורט
  3. אולי נוסטלגיה -- וזה גם ממש לא נאמר בשלילה. אין לי בעיה שאנשים יאהבו דברים באודיו אפילו בגלל ריחות ומגע וכו', ולא בגלל הצליל
ובתגובה (אם כי לא בטוח שלפוסט שלי) @ymym כתב:
עכשיו אני מבין,
רוב תודות
ובנוסף, ymym הזכיר ביוזמתו נוסטלגיה בהקשר אחר:
כן,
אבל זה רק מטעמי נוסטלגיה,
כך שנוסטלגיה נכללת בין המניעים האפשריים שלו.

כנראה יש משהו ששווה בדיקה ושאלה כי אכן לפרקים הfm נותן חוויה בלתי רגילה.
אין לי שום ויכוח עם מי שחווה מרדיו חוויות בלתי רגילות, או איומות -- כל אחד והחוויה האישית שלו.

לא פסלתי רדיו FM, לא עסקתי בשיפוטים משום סוג, וגם עניין העיוותים לא נאמר לשלילה -- הרי גם אני אוהב ויניל, וכפי שכתבתי בהרבה מקומות, מה שמעדיפים בוויניל על פני דיגיטל מוכל בעיוותים של הוויניל.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
104
נקודות
43
אפרופו עיוותים
מזכיר לי תקופה שבא הייתי מקליט קבצי lossless לקסטה כרום/מטאל בעזרת טייפ נאקמיצי 3 ראשים.
כמעט תמיד אהבתי את התוצאה דרך הטייפ מאשר דרך הדאק. ואני לא היחיד במבחנים שעשיתי עם חברים.
*(תחסכו ממני הסברים, אני יודע שמלבד עיוותים אי אפשר להוציא יש מאין).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
אפרופו עיוותים
מזכיר לי תקופה שבא הייתי מקליט קבצי lossless לקסטה כרום/מטאל בעזרת טייפ נאקמיצי 3 ראשים.
כמעט תמיד אהבתי את התוצאה דרך הטייפ מאשר דרך הדאק. ואני לא היחיד במבחנים שעשיתי עם חברים.
*(תחסכו ממני הסברים, אני יודע שמלבד עיוותים אי אפשר להוציא יש מאין).
אפשר לראות בעיוותים הוצאת יש מאיין :)

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
כנראה שכל אחד מחפש דברים שונים בהאזנה למוזיקה,
לפני זמן קצר בקול המוזיקה השמיעו את לה ואלס של רוול בביצוע דיטואה עם מונטריאול,
השידור היה באיכות סבירה עם מעט רעשי רקע ( בשבילי לא משהו נורא)
בביצוע חשתי את המחול וסיחרור, התשוקה והציבעוניות.
המשהוא החמקמק שהגדרתו היא בתחושה עבר אליי בשידור הרדיו ואותי זה מספק מאוד.
אם מישהו אחר מבקש את הניקיון ללא רעשי רקע עם כל ההגדרות שטובות עבורו, אז לבריאות.
לא טוען שאני צודק או יודע, רק סיפרתי על הרדיו שאני נהנה ממנו עד מאוד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
כנראה שכל אחד מחפש דברים שונים בהאזנה למוזיקה,
לפני זמן קצר בקול המוזיקה השמיעו את לה ואלס של רוול בביצוע דיטואה עם מונטריאול,
השידור היה באיכות סבירה עם מעט רעשי רקע ( בשבילי לא משהו נורא)
בביצוע חשתי את המחול וסיחרור, התשוקה והציבעוניות.
המשהוא החמקמק שהגדרתו היא בתחושה עבר אליי בשידור הרדיו ואותי זה מספק מאוד.
אם מישהו אחר מבקש את הניקיון ללא רעשי רקע עם כל ההגדרות שטובות עבורו, אז לבריאות.
לא טוען שאני צודק או יודע, רק סיפרתי על הרדיו שאני נהנה ממנו עד מאוד.
זה מצוין שאתה נהנה, וזה הדבר היחיד שבאמת חשוב. לא הניתוחים של הסיבות, לא מה אחרים מעדיפים/חושבים, לא מי צודק בקשר למה, כלום מזה לא באמת חשוב. זה ה"מסביב" ולא העיקר. אל תרגיש שום אי-נוחות בעניין, ושום צורך להצדיק משהו. מצויין שאתה נהנה, ותמשיך כך.

ואם לא היה לגמרי ברור, אז לא הייתה שום שיפוטיות במה שכתבתי, לא לגבי עיוותים, ולא לגבי נוסטלגיה ולא מבחינת הסיבות ולא בכלל.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
נכון

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
יכול להיות שאני נהנה מהעיוותים,
אני מוצא שהצליל מהנה יותר מכל הדיגיטל ודומה לזה שבמציאות במיקום מצוין באולם, או לזה שהתרגלתי אליו לאורך שנים בהאזנה למקורות אנלוגיים.
אני לא טוען לרגע שאני צודק, רק ציינתי את מקורות הנאתי והעדפותיי.
שוזר הצמות לכבלים יכול לטעון שטויות, להטיף להתנגחות ונאצות בכל 90 האחוזים אשר בטוחים בטעות שאצלם מתרחש קסם,
ובכן אני מאותם 90 האחוזים ומאחל שגם האמור יחווה הנאה ממושכת מהאזנה וענין מהתוכן.
וכן לטרחן האובססיבי שמתקשה להבחין בציניות, ומייחל לכל שגיאה גם אם היא באיות בכדי לשפוך את שידוע לכל מי שחפץ לדעת.
משוללי דמיון שראייתם מרחיקה עד קצה אפם.

"החוכמה האמיתית והיחידה היא לדעת שאתה לא יודע כלום."
"טיפשות היא לאדם לחשוב שהוא יודע את אשר איננו יודע."

סוקרטס

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
וואו, כמה זמן חיכית עם כל הזבל הזה בפנים לפני ששפכת אותו לפורום!!!

אני מוצא שהצליל מהנה יותר מכל הדיגיטל ודומה לזה שבמציאות במיקום מצוין באולם, או לזה שהתרגלתי אליו לאורך שנים בהאזנה למקורות אנלוגיים.
אני לא טוען לרגע שאני צודק, רק ציינתי את מקורות הנאתי והעדפותיי.
אתה אפילו לא מבחין בין דברים שאפשר להיות צודק או לטעות לגביהם לבין העדפות אישיות, שטיפשי לערער עליהן.

שוזר הצמות לכבלים יכול לטעון שטויות, להטיף להתנגחות ונאצות בכל 90 האחוזים אשר בטוחים בטעות שאצלם מתרחש קסם,
ובכן אני מאותם 90 האחוזים ומאחל שגם האמור יחווה הנאה ממושכת מהאזנה וענין מהתוכן.
וכן לטרחן האובססיבי שמתקשה להבחין בציניות, ומייחל לכל שגיאה גם אם היא באיות בכדי לשפוך את שידוע לכל מי שחפץ לדעת.
משוללי דמיון שראייתם מרחיקה עד קצה אפם.

"החוכמה האמיתית והיחידה היא לדעת שאתה לא יודע כלום."
"טיפשות היא לאדם לחשוב שהוא יודע את אשר איננו יודע."

סוקרטס

אתה מאלה שחושבים שהם יודעים מה אחרים חושבים ומייחסים להם מחשבות שאינן שלהם. זה כולל את:
  1. "מייחל לכל שגיאה גם אם היא באיות בכדי לשפוך את שידוע לכל מי שחפץ לדעת". אם כבר להיפך: בהינתן שלי מפריע שיש שטויות שכתובות ללא ערעור -- אולי זה סוג של OCD -- אז, בניגוד אליך, אני כותב מיד כדי להוציא את זה מהמערכת, אבל לגמרי מעדיף שזה לא יהיה שם מראש.

2. "טיפשות היא לאדם לחשוב שהוא יודע את אשר איננו יודע" -- חזרתי הרבה פעמים על זה שאני מודע היטב למוגבלות הידע המצומצם שלי,, שאני לא ידען גדול ולא גאון הדור. הטיפשות היא לחזור על הטענה הזו למרות שהיא מופרכת לגמרי.
ואשר ל-"החוכמה האמיתית והיחידה היא לדעת שאתה לא יודע כלום" -- ייתכן שזה נאמר על ידי החכם באדם, או לפחות בתחרות עם שלמה המלך ואיינשטיין, אבל זו טעות לוגית לחשוב שאם אדם חכם אמר את זה, זה בהכרח נכון. הרי זה בעליל לא נכון שאנשים לא יודעים כלום. למשל, אפילו אתה יודע ש-2=1+1, וגם דברים פחות טריוויאליים, כמו שצליל של ויניל שונה מזה של דיגיטל, ולו רק בגלל הרעשים.

ייתכן שסוקרטס, בחוכמתו הרבה, היה מוכיח ל שאתה לא באמת יודע מה זה '1', מה זה '+', מה זה '=' ומה זה '2', מה שרוב האנשים אכן לא יודעים לעומק, אבל זה לא באמת מבטל את הידיעה ש-2=1+1 בכל הֶקְשר בחיים, מעבר למתימטיקה תיאורטית, שבו נדרש הידע הזה.

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
693
נקודות
113
@AK1 אני חושב שייתכן ולא היית צריך להיכנס לפוסט. לא שחלילה אני צנזור, פשוט לא הייתה לך תשובה לשאלת של @ymym וניסית לשכנע אותו שהוא לא באמת מרגיש מה שהוא מרגיש, או שאין הגיון בתחושה שלו. כי אתה לא מרגיש ככה. תחשוב שהיית מבקש כוס מים מאחד ממכריך, והוא היה מנסה לשכנע אותך שלא הזמן לשתות כרגע....

באופן אישי ובצורה כללית אני מנסה להיכנס לדיונים רק כשאני מרגיש שיש לי משהו לתרום, או שהזכירו אותי.
בדיון הזה פותח הפוסט חיפש אישוש וחיזוק לטענותיו ולא שמישהו ינסה לשכנע אותו שזה "שטויות". גם אם @שניצל הוא בין הבודדים שיכולים לומר מה שהם רוצים ויש לזה חן ותחושת דיון באוהל מילואים על אבטיח וריח זיעה משכרת ... או פרלמנט פיצוצייה עירוני עם השמנה והסלתא של ותיקי העיר.
התרומה שלי לפוסט נבעה מהיותי מאזין FM פעיל- לא מאזין היסטורי . חיזקתי את תחושותיו של פותח הפוסט, ונתתי גם תחושה שיש עוד כמוהו ושהוא חלק מקבוצה.

זהה השניקל שלי.

נערך לאחרונה ב:
  • Like
Reactions: omi

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
@AK1 אני חושב שייתכן ולא היית צריך להיכנס לפוסט. לא שחלילה אני צנזור, פשוט לא הייתה לך תשובה לשאלת של @ymym וניסית לשכנע אותו שהוא לא באמת מרגיש מה שהוא מרגיש, או שאין הגיון בתחושה שלו. כי אתה לא מרגיש ככה. תחשוב שהיית מבקש כוס מים מאחד ממכריך, והוא היה מנסה לשכנע אותך שלא הזמן לשתות כרגע....

באופן אישי ובצורה כללית אני מנסה להיכנס לדיונים רק כשאני מרגיש שיש לי משהו לתרום, או שהזכירו אותי.
בדיון הזה פותח הפוסט חיפש אישוש וחיזוק לטענותיו ולא שמישהו ינסה לשכנע אותו שזה "שטויות". גם אם @שניצל הוא בין הבודדים שיכולים לומר מה שהם רוצים ויש לזה חן ותחושת דיון באוהל מילואים על אבטיח וריח זיעה משכרת ... או פרלמנט פיצוצייה עירוני עם השמנה והסלתא של ותיקי העיר.
התרומה שלי לפוסט נבעה מהיותי מאזין FM פעיל לא היסטורי . חיזקתי את תחושותיו של פותח הפוסט, ונתתי גם תחושה שיש עוד כמוהו ושהוא חלק מקבוצה.

זהה השניקל שלי.
כבר ניסית ללכלך עלי בהקשר זה, ועניתי לך כאן, בפירוט מלא.

אני לא כתבתי "שטויות" בשום מקום, לא ניסיתי לשכנע אותו בשום דבר מעבר לזה שאי אפשר להסביר כל דבר שאוהבים, כמו שאי אפשר להסביר למה מישהו אוהב חצילים. הזכרתי את העיוותים -- כמו בויניל, שאני אוהב -- על תקן הסבר אפשרי, וגם נוסטלגיה בתור משהו אפשרי, אבל אך אחד מאלה לא בהקשר שלילי, ואמרתי שכל ההסברים למיניהם לא משנים כלום. ולהבהרה, לייתר ביטחון, כתבתי:
זה מצוין שאתה נהנה, וזה הדבר היחיד שבאמת חשוב. לא הניתוחים של הסיבות, לא מה אחרים מעדיפים/חושבים, לא מי צודק בקשר למה, כלום מזה לא באמת חשוב. זה ה"מסביב" ולא העיקר. אל תרגיש שום אי-נוחות בעניין, ושום צורך להצדיק משהו. מצויין שאתה נהנה, ותמשיך כך.

ואם לא היה לגמרי ברור, אז לא הייתה שום שיפוטיות במה שכתבתי, לא לגבי עיוותים, ולא לגבי נוסטלגיה ולא מבחינת הסיבות ולא בכלל.
כלומר לכל אורך הדרך דווקא ניסיתי לחזק אותו במה שהוא אוהב, שיהנה חופשי, ולא לבטל את מה שהוא אוהב, אלא להיפך.

בעליל נכשלתי על הפנים, אבל זו הייתה כוונתי.

ולא, לא רק ל"מאזין FM פעיל לא היסטורי" מותר לכתוב בפוסטים על טיונרים.

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
693
נקודות
113
כבר ניסית ללכלך עלי בהקשר זה, ועניתי לך כאן, בפירוט מלא.

אני לא כתבתי "שטויות" בשום מקום, לא ניסיתי לשכנע אותו בשום דבר מעבר לזה שאי אפשר להסביר כל דבר שאוהבים, כמו שאי אפשר להסביר למה מישהו אוהב חצילים. הזכרתי את העיוותים -- כמו בויניל, שאני אוהב -- על תקן הסבר אפשרי, וגם נוסטלגיה בתור משהו אפשרי, אבל אך אחד מאלה לא בהקשר שלילי, ואמרתי שכל ההסברים למיניהם לא משנים כלום. ולהבהרה, לייתר ביטחון, כתבתי:

כלומר לכל אורך הדרך דווקא ניסיתי לחזק אותו במה שהוא אוהב, שיהנה חופשי, ולא לבטל את מה שהוא אוהב, אלא להיפך.

בעליל נכשלתי על הפנים, אבל זו הייתה כוונתי.

ולא, לא רק ל"מאזין FM פעיל לא היסטורי" מותר לכתוב בפוסטים על טיונרים.
אני לא "מלכלך" אמיר, אשמח אם תראה לי "לכלוך" ואמחוק אותו. ייתכן שכתבתי משהו שלא הסכמת איתו. ושטויות כתב שניצל כפי שהזכרתי כרוכית אחרי. וזכותך לכתוב היכן שאתה רוצה ומה שאתה רוצה, רק הבעתי פליאה על היעילות והתרומה לדיון. אני לא נכנס לדיוני מדידות, או ממעט להיכנס, כי אני לא פעיל בתחום ועצם העובדה שאני נמנע מלהשתמש באפשרות הזאת גם הופכת אותי לחסר ניסיון ממשי וגם מביעה את דעתי על העניין בצורה הכי אמיתית. אם היית מבין מה ש @ymym מרגיש היית אץ רץ ורוכש טיונר.
אבל עזוב שטויות, גדסי והייתה דממה עכשיו ברדיו, מתמקם לשמיעה. .." כל זאת היה אתמול, ונדמה שחלפה לה שנה.."

נפרדנו כך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
אני לא "מלכלך" אמיר, אשמח אם תראה לי "לכלוך" ואמחוק אותו. ייתכן שכתבתי משהו שלא הסכמת איתו. ושטויות כתב שניצל כפי שהזכרתי כרוכית אחרי. וזכותך לכתוב היכן שאתה רוצה ומה שאתה רוצה, רק הבעתי פליאה על היעילות והתרומה לדיון. אני לא נכנס לדיוני מדידות, או ממעט להיכנס, כי אני לא פעיל בתחום ועצם העובדה שאני נמנע מלהשתמש באפשרות הזאת גם הופכת אותי לחסר ניסיון ממשי וגם מביעה את דעתי על העניין בצורה הכי אמיתית. אם היית מבין מה ש @ymym מרגיש היית אץ רץ ורוכש טיונר.
אבל עזוב שטויות, גדסי והייתה דממה עכשיו ברדיו, מתמקם לשמיעה. .." כל זאת היה אתמול, ונדמה שחלפה לה שנה.."

נפרדנו כך.
א' -- עמיר ב-ע' :)

יש בעיה אם שופטים את ההשתתפות בדיון רטרואקטיבית על פי מידת הצלחתה, ומשתמשים במסקנות כאילו הכל היה ידוע מראש.

לא יכולתי לדעת שאכשל בישלון מהדהד כזה עם @ymym -- כוונתי הייתה נטו לטובה לכל האורך.

חשבתי שבתשובה לבקשת הסבר למה הוא אוהב טיונרים שקולטים שידור של קבצי mp3 על פני פורמטים ומכשירים שבעליל הם מדויקים יותר, אני יכול לתרום ע"י ההבהרה שלא תמיד אפשר להסביר אהבה לדברים, ושזה בסדר לאהוב דברים גם בלי להבין מה ההסברים.

הזכרתי עיוותים -- עם סמיילי -- בהקשר של שירשורים קודמים שבהם הוסבר על זה שאוהבים ויניל בגלל העיוותים שבו -- שזה הסבר, גם אם לא אוהבים אותו -- והוא נטול שיפוטיות מבחינתי, כי גם אני אוהב ויניל בזכות העיוותים שבו.

@ymym המשיך ושאל, ואז הזכרתי גם נוסטלגיה בתור אפשרות נוספת, שגם אחרים הזכירו אחרי, אבל ובעיקר -- כי כך הוא בנוי, ולא לכל דבר יש הסבר מדויק ומפורט.

חשבתי שכל אחד מאלה הוא תרומה אם בהקשר של לגיטימציה לאהוב דברים גם בלי להסביר אותם, וגם עם פירוט של הסברים אפשריים, וכל זה בתוספת הבהרה למקרי ספק או אי הבנות שאין ולא הייתה שיפוטיות משום סוג ומשום רמה לגבי אף אחד מהדברים.

אני מצטער שכל זה לא עבד, וש- @ymym כועס עלי, אולי בגלל שלא הבנתי שבחלק מהתגובות שלו הוא ציני, ורצה שאפסיק, אבל לא אמר זאת במפורש, ולא כתב משהו שסותר את דברי, אז לא הפסקתי בזמן. פשלה שלי.

אבל לומר שמראש לא הייתי צריך להתערב, ובטח מנימוקים כמו זה שאני לא מאזין FM פעיל, זה נראה לי מוגזם ובחזקת סתימת פיות.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
693
נקודות
113
אבל לומר שמראש לא הייתי צריך להתערב, ובטח מנימוקים כמו זה שאני לא מאזין FM פעיל, זה נראה לי מוגזם ובחזקת סתימת פיות.

חלילה אמרתי לך מראש שאני לא צנזור, כתוב מה שתרצה.
זכותי להסב את תשומת לבך לתפוקות של ההתערבות שלך.
וייתכן שמישהו מהצד קרא והבין משהו בזכותך.

אני עדיין חושב ששמיעה פעילה , או ידע פעיל בתחום הדיון הוא רלבנטי. או לפחות עבר "מזהיר" בתחום.
יכולת לומר שניסית רדיו פלוני ועוד רדיו אלמוני ואנטנה כזאת ואנטנה אחרת ועדיין לא הצלחת להגיע לתחושה שכותב הדיון הגיע אליה.
אבל מה זה היה תורם..? וואלה אני לא יודע.
אולי מישהו מהצד היה נמנע מלנסות את התחום והיה מפסיד את ההנאה שפותח השרשור ואני ועוד כמה בגלובוס מפיקים.
בל נשכח, ההשקעה ברדיו טוב לא עולה 10000 ש"ח במקסימום ותוך התחשבות באמת בקצה של התחום. יד שנייה כן. ועזוב אותי מחברה או שתיים שדורשות פי שלוש למוצרים חדשים. החציון הוא באזור 1500- 2500 ש"ח למוצרים ממש טובים. אז גם אין כאן הזמנה לאיזה ניסוי שיגרור אחריו השקעה לא הגיונית.

אז לסכם, תכתוב מה שבא לך, תנסה לחשוב קצת לפני על התועלת לצד השני, תסיק מסקנות מדיונים כושלים ו...איזה יום תהיה קליטה טובה נזמין אותך לשמוע , אולי תבין אותנו המשוגעים לדבר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
חלילה אמרתי לך מראש שאני לא צנזור, כתוב מה שתרצה.
זכותי להסב את תשומת לבך לתפוקות של ההתערבות שלך.
אם אתה אומר שמראש לא הייתי צריך להיכנס לדיון על פי התפוקות, זה לא נראה לי לעניין.

אני עדיין חושב ששמיעה פעילה , או ידע פעיל בתחום הדיון הוא רלבנטי. או לפחות עבר "מזהיר" בתחום.
יכולת לומר שניסית רדיו פלוני ועוד רדיו אלמוני ואנטנה כזאת ואנטנה אחרת ועדיין לא הצלחת להגיע לתחושה שכותב הדיון הגיע אליה.
אבל מה זה היה תורם..? וואלה אני לא יודע.
האם ראית שאמרתי איפשהו שהאזנה פעילה אינה רלוונטית? אתה נלחם במשהו שלא נאמר.
אתה גם מדבר כאילו משהו ממה שכתבתי הסתמך על הניסיון שלי בתחום, אבל לא הייתה שום הסתמכות כזו.

אולי מישהו מהצד היה נמנע מלנסות את התחום והיה מפסיד את ההנאה שפותח השרשור ואני ועוד כמה בגלובוס מפיקים.
את אותו דבר אפשר לומר על כל הדיונים על ויניל -- האם בגלל שהזכרת בעייתיות בוויניל עלולה לגרום לאנשים שלא לנסות ויניל אמורה להחיל צנזורה על כל אזכור של בעייתיות בוויניל?

בל נשכח, ההשקעה ברדיו טוב לא עולה 10000 ש"ח במקסימום ותוך התחשבות באמת בקצה של התחום. יד שנייה כן. ועזוב אותי מחברה או שתיים שדורשות פי שלוש למוצרים חדשים. החציון הוא באזור 1500- 2500 ש"ח למוצרים ממש טובים. אז גם אין כאן הזמנה לאיזה ניסוי שיגרור אחריו השקעה לא הגיונית.

אז לסכם, תכתוב מה שבא לך, תנסה לחשוב קצת לפני על התועלת לצד השני, תסיק מסקנות מדיונים כושלים ו...איזה יום תהיה קליטה טובה נזמין אותך לשמוע , אולי תבין אותנו המשוגעים לדבר.
אבל כל מה שחשבתי עליו היה, מראש ולכל האורך, רק על טובת פותח השרשור.

אתה שוכח שהוא לא שאל האם כדאי לקנות טיונר, או האם אפשר ליהנות מטיונר, או האם ההשקעה כדאית, וכיו"ב.
הוא שאל מה ההסבר לכך שהוא נהנה מטיונר עם mp3 יותר מקומפקט, קבצים וסטרימינג -- ראה את נושא השרשור: "מבקש להבין מדוע נהנה מהמוזיקה בטיונר ולא מנגן התקליטורים" -- וכל תגובותי התייחסו רק לזה.

כך שכל מה שכתבת, מעבר ללצייר את המטרה סביב החץ, לא היה ידוע/רלוונטי מראש, ובעצם גם לא רלוונטי לנושא השרשור אפילו פוסט מורטם, כולל האם אני כן/לא אתלהב מלשמוע טיונר ביום טוב.

המשוגעים לדבר לא אמורים להשתגע ולאבד את ההיגיון הישר שיש להם בדרך כלל רק כי נאמרו דברים שמצטיירים כלא חיוביים על מושא אהבתם, ובמיוחד כשנאמר והודגש שזה לא בקונוטציה שלילית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
בכל מקרה אני מצטער ומתנצל על כך שתגובותי לא התאימו לך, וקלקלו במקום לחזק ולהקל. כוונתי הייתה טובה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור