מבקש להבין מדוע נהנה מהמוזיקה בטיונר ולא מנגן התקליטורים

• פותח הנושא ymym
  • פורסם בתאריך

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
מקשיב בעיקר לקול המוזיקה ומלבד בעיות קליטה לעיתים, נהנה מאוד מהמוזיקה כשהטיונר הוא המקור,
כל זאת כשידוע לי שבקול המוזיקה מנגנים קבצים בפורמט MP3.
מנגן התקליטורים לא אוהב את הצליל, שמעתי אצל אחרים ניגון מקבצים שנשמעו לי עוד פחות מהנים.
ברשותי נגן ישן של סימפוניק ליין שהוא מאוד דינמי ומפורט, ונגן מראשית הקומפקטים רווקס שהוא פחות דינמי ומחסיר פרטים, שמעתי גם מודרניים ויקרים.
בכולם כולל ניגון קבצים, המוזיקה לאוזניי נשמעת עם לחץ.
אם כך איך הטיונר שמשמיע את הפורמטים שלא נעימים לי בקומפקט או קבצים, סטרימינג
יפה ונעים בדרך כלל בטיונר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
זה כמו לבקש שיסבירו לך למה אתה אוהב חצילים ולא אוהב גלידת שוקולד (או כל דוגמה אחרת).
  1. טעם אישי
  2. אולי יש שם עיוותים שאתה אוהב :)

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
איזה עיוותים יש בטיונר?
יתכן שאתה צודק כי רדיו אני שומע ואוהב מילדותי ויתכן שיש שם משהו יחודי בצליל שלו,
אף כי היה/יש רדיו שונים במכוניות שונות, טרנזיסטור, רדיוטייפ, טיונרים שונים במערכות שונות מאוד אחת מהשניה.
לכן מבקש לקבל הסבר האם הטיונר מקבל ומשדר את האות מהמקור בתחנת הרדיו או מקבל עיבוד מסוים בדרך?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
איזה עיוותים יש בטיונר?
יתכן שאתה צודק כי רדיו אני שומע ואוהב מילדותי ויתכן שיש שם משהו יחודי בצליל שלו,
אף כי היה/יש רדיו שונים במכוניות שונות, טרנזיסטור, טיונרים שונים במערכות שונות מאוד אחת מהשניה
לא זוכר. אם בכלל ידעתי אי פעם, זה היה לפני מינימום מיליון שנה.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
"I'd like to ask your help, For The People In The Cheap Sheets Clap Your Hands, and the rest of you rattle your jewelry"
John Lennon
1963 ,Royal Variety Performance​

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
499
נקודות
83
טיונר הוא מקור שמע פשוט וסלחן, אולדסקול, אין בו את הדקויות, מעגל פינות, זה גם מה שמייחד, גם עם מערכת בינונית ניתן לנות ממנו המון זה גם מה שכיף בו לטוב ולרע כמובן.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
ממתין ל @shokroun

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
208
נקודות
43
ואגב טיונר. עד לפני חודשיים לערך היו לי בעיות קליטת FM קשות במרידיאן 504 שלי. אפילו הגיע אלי איש משרד התקשורת שניסה לברר את סיבתן ולא ממש הועיל. ניסיתי כמובן אנטנות פנימיות מכל מיני סוגים TREK וגם סיניות, לא עזר. עד שהחלטתי להזמין סתם חוט עם טבעת פלסטיק כזו שחורה בקצה שעולה כמה גרושים מהסינים, וכן, זה סידר את הכל. לא מבין למה, לא מבין איך, גם לא מנסה לברר, העיקר נהנה שוב מקול המוסיקה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
להזמין סתם חוט עם טבעת פלסטיק כזו שחורה בקצה שעולה כמה גרושים מהסינים, וכן, זה סידר את הכל
אפשר בבקשה לינק למוצר מהסינים? זה יכול לעזור עם ה"מערכות" במטבח ובאמבטיה... תודה!

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
טיונר הוא מקור שמע פשוט וסלחן, אולדסקול, אין בו את הדקויות, מעגל פינות, זה גם מה שמייחד, גם עם מערכת בינונית ניתן לנות ממנו המון זה גם מה שכיף בו לטוב ולרע כמובן.
אני לא בטוח שתמשיך לחשוב כך אחרי שתשמע טיונר משובח,
אבל אם כן, זו גם דעה לגיטימית לא פחות משלי,
מקובל הוא שטיונר טוב זה אחד המקורות היותר משובחים שיש,
והשאלה שלי מדוע אם משדר קבצים דיגיטליים נשמע לי הרבה יותר נעים וטוב מנגן תקליטורים,
ולגבי הדקויות ועיגול פינות חוזר להמלצה מתחילת תגובתי

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
693
נקודות
113
@Cloudy טוב אני באמת לא מוסמך... ואני גם שואל את השאלה הזאת של פותח השרשור, רק שאני נהנה מאוד גם מהנגן דיסקים שלי ומעוד פורמטים. עדיין הנגן דיסקים שלי נותן חוויה יותר מושלמת. אבל בשיאו, הטיונר נותן משהו שכנראה הדיסק לא מסוגל.

יש לדעתי הלא מלומדה סוג של איזון תדרים שמבוצע בטיונר , ואו חיתוך תדרים מלמעלה ולמטה שהופך את הסאונד למה שהוא. הרי הרדיו נחתך ב 15khz ומלמטה ב 30hz נדמה לי.

בעיקר תחום המיד, הגרון של המבצע מקבל אותנטיות ואווריריות שפשוט קשה לקבל אותם בפורמטים אחרים. וזה מסיגנל שמשודר על גבי גל ועובר התאמות והגברות ועיבוד אנאלוגי כמה פעמים.

בחודשים האחרונים הקליטה אצלי לא משהו, ולהפתעתי גם אצלי אנטנה פשוטה Y מחוטי נחושת דקים נותנת תוצאות יותר טובות לעיתים מאנטנה שוט חיצונית של חברה מוכרת.

אני בטוח ומשוכנע שרדיו fm stereo עדיין לא נס ליחו, ויש לו מקום בכל מערכת. יחס עלות תועלת ללא תחרות, ורק בשביל הפעם ביום הזאת שהכוכבים מסתדרים , והצמרמורת מפלחת את הגוף מביצוע שנקלט טוב, רק בשביל אלו הטיונר שווה את מחירו.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
לכוכבים לא כלכך קשה להסתדר, כל מה שהם צריכים זו קליטה טובה,
אחרי שמוצאים את האנטנה המתאימה והמיקום שלה, הקליטה טובה מלבד בימים ספורים, שלאחריהם חוזרת לטובה מבלי לשנות כלום.
העניין שלי בטיונר לא קשור לעלות תועלת כי אם באיכות הצליל באופן מוחלט ולא יחסי,
והתוכן שעבורי מתאים ועבור אחרים לא (ולא כאן המקום לדון בזה)

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
693
נקודות
113
לכוכבים לא כלכך קשה להסתדר, כל מה שהם צריכים זו קליטה טובה,
אחרי שמוצאים את האנטנה המתאימה והמיקום שלה, הקליטה טובה מלבד בימים ספורים, שלאחריהם חוזרת לטובה מבלי לשנות כלום.
מקובל שבfm יש משתנים לא צפויים בקליטה , אפילו באותו תא שטח בהבדל של מטרים. אבל כן, אצלי עדיין אין מיקום אנטנה אופטימלי. יהיה ב"ה.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
398
נקודות
63
איזה עיוותים יש בטיונר?

בגדול, הסיגנל בכללותו נדחס בגלל מגבלות בציוד המשדר. במקום 20HZ - 20KHZ זה 30-15 ביום טוב.

כמו כן יחס רעש לאות (SNR), בנגן Cd הרבה יותר טוב מאשר שידור FM. בעשרות דציבל.

כמובן שנוסף דיסטורשן. כמה סוגים של דיסטורשן אפילו.. החל מהרמוניות שנוספות בצד המשדר, דרך אימטרמודולציה (כשהסיגנל חלש, או השפעות מסיגנלים אחרים), דיסטורשן בצורת תקלות פאזה (כשהסיגנל יכול להגיע לרסיבר מכמה מסלולים - לא בהכרח קיים בכל תחנה\איזור קליטה), דיסטורשן בצורת קליפינג, שהצד המשדר נמצא במודולציית יתר, אפילו תופעות אנלוגיות מעולם הפטיפונים, wow ו flatter כשהפיץ של הסיגנל לא יציב (אני לא הכי סומך על תחזוקת ציוד השידור, נסתפק בזה..).
כמובן שישנן גם השפעות ורעשים מהסביבה, ציוד חשמלי בסביבת הרסיבר, מזג אוויר וכו..

יחד עם כל זה, כשהרסיבר איכותי, עם אנטנה טובה, חלק גדול מהבעיות האלה נמנע או לפחות מופחת משמעותית.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
תודה על ההסבר,
אם בטיונר טוב הנ״ל נמנע ברובו,
עדיין נפלא ממני סוד איכות הצליל משידורי הרדיו.
תודה לעונים, אסתפק בהיותי מאזין הדיוט

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
208
נקודות
43
אפשר בבקשה לינק למוצר מהסינים? זה יכול לעזור עם ה"מערכות" במטבח ובאמבטיה... תודה!
שייך לדור שקורא לעזרה כשצריך משהו מורכב כמו "לינק". indoor fm antenna, הקשתי והגעתי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
שייך לדור שקורא לעזרה כשצריך משהו מורכב כמו "לינק". indoor fm antenna, הקשתי והגעתי.
תודה על הציניות כתחליף ללינק, אבל חיפוש בגוגל יכול לספק אינספור תוצאות, שלא ידוע איזו מביניהן היא האחת שיש איתה ניסיון שהיא עובדת.

אשמח ללינק כתחליף לציניות, אם זה לא קשה מדי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,863
נקודות
113
תודה על ההסבר,
אם בטיונר טוב הנ״ל נמנע ברובו,
עדיין נפלא ממני סוד איכות הצליל משידורי הרדיו.
תודה לעונים, אסתפק בהיותי מאזין הדיוט
לא מדובר באיכות, מדובר בהיפך הגמור. אין שום דבר ברדיו, בטח לא כשמנגנים mp3, שהוא יותר "איכותי" או מדויק מדיסקים וקבצים מדרניים עם נגן/DAC טוב.

זה כמו במקרה של ויניל -- מה שאתה אוהב מוכל בעיוותים הספציפיים (לא את כולם אתה אוהב, למשל רעשים לא) ולא בתוספת "איכות" או דיוק.

ולמה אתה אוהב את זה? כאמור, זה כמו לבקש שיסבירו לך למה אתה אוהב חצילים ולא אוהב עוגת שוקולד, או מעדיף את המרק השרוף שסבתא שלך ז"ל הכינה על פני מרק שף במסעדת יוקרה (או כל דוגמה אחרת).

אולי נוסטלגיה, ובעיקר -- כי כך אתה בנוי, ולא לכל דבר יש הסבר מדויק ומפורט. נקודה, סוף.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
91
נקודות
28
עכשיו אני מבין,
רוב תודות

• Like
Reactions: AK1

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
320
נקודות
83
אולי נוסטלגיה, ובעיקר -- כי כך אתה בנוי, ולא לכל דבר יש הסבר מדויק ומפורט. נקודה, סוף.
גם רציתי לרשום ״נוסטלגיה״

מדוייק.

@ymym אתה שומע דרך טאנוי של פעם?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור