האם היום צריך להתאמץ ממש בשביל לקבל סאונד...רע?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
שוקרון,לא צריך להעלות פוסט מהו סאונד טוב לפני שמעלים פוסט האם קל או קשה להגיע אליו ?
;);)
אתה רוצה דיון או מועדון קרב... ?

אני יוצא מנקודת הנחה בסיסית שיש איזה סאונד מלא ומאוזן דיו שיהווה בסיס להסכמה רחבה, מסוג המערכות האלה שאתה אומר לעצמך " וואלה, יכולתי לחיות עם זה בכיף" או שעולה בך ההירהור" למה אני צריך את המירוץ הזה...בחיי...". לי זה קורה בדרך כלל עם מוניטוריים טובים ואו מערכות וינטאג' אמיתיות.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
אתה רוצה דיון או מועדון קרב... ?

אני יוצא מנקודת הנחה בסיסית שיש איזה סאונד מלא ומאוזן דיו שיהווה בסיס להסכמה רחבה, מסוג המערכות האלה שאתה אומר לעצמך " וואלה, יכולתי לחיות עם זה בכיף" או שעולה בך ההירהור" למה אני צריך את המירוץ הזה...בחיי...". לי זה קורה בדרך כלל עם מוניטוריים טובים ואו מערכות וינטאג' אמיתיות.
חחחחחחחחח.
האמת שלי זה קורה עם כל סוג מערכת - עדכנית/ישנה/זולה/יקרה.
מה שאומר שלטייטלים האלו - אין שום משמעות.
הנדסה טובה -נשארה הנדסה טובה -גם אם היא משופרת - היא נשענת על עקרונות ברורים ויציבים.
הצבה טובה כנ"ל.
אני תמיד אחפש את ה X פקטור הנגיש יותר ופורץ הדרך - אבל בסופו של יום גם הוא נשען על העבר ומבין אותו היטב.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
וכולם שכחו את ה FOMO. מעולם לא היה מבחר כזה של ציוד בתחום, כל יומיים מתפרסם משהו חדש שמבשר שהוא ישים קץ לסבלו של האודיופיל מה שלא קרה עם הדגם הקודם mk2 וזה שלפניו ה se וזה המקורי שיכול להיות שהחליפו בו גשר דיודות ויקרו אותו באלף דולר.
מה שקורה בתחום זה אותו הכאוס שגורמות לנו האפליקציות במיוחד אלו של ההיכרויות (כך שמעתי ;)) קונים מוצר וכבר במוח מנקרת המחשבה על זה החדש שיצא או המקביל.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
לא, לא צריך להתאמץ...:)

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
שלא נדבר על בית רוטל שהיה פעם בתל אביב היה שם סט רוטל מיצי כמו במוזיאון אסור לגעת בו. הגביע הקדוש, עד היום אני זוכר בסטריאו סטאר היו ווסטרא 10 אינץ עם וויפר שופר, משהו בין מדפי ענק לרצפתי, אלו רמקולים שהיו בגדר חלום, היה גם גיביאל 8 אינץ בגודל זהה היה גם חלום היו משמיעים שם דייר סטרייט האוסף שלהם היה נשמע וואו !!!

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
שלא נדבר על בית רוטל שהיה פעם בתל אביב היה שם סט רוטל מיצי כמו במוזיאון אסור לגעת בו. הגביע הקדוש, עד היום אני זוכר בסטריאו סטאר היו ווסטרא 10 אינץ עם וויפר שופר, משהו בין מדפי ענק לרצפתי, אלו רמקולים שהיו בגדר חלום, היה גם גיביאל 8 אינץ בגודל זהה היה גם חלום היו משמיעים שם דייר סטרייט האוסף שלהם היה נשמע וואו !!!
חחחח המיצי עמד שם במרכז כמו פסל. בוס סאטליטייל היו אטרקציה , ועוזי האח של משה הדמה לי .. קנה לעצמו סונוס פאבר והשויץ לכולם.. ימיי הפרדיים העליזים והקולנוע הביתי.. היו זמנים שטוב?שעברו.. חחח

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
גם אני אגב התחלתי את דרכי בסטריאו סטאר !!
החיידק היה לפני כן כמובן .
אבל שם ביצעתי את הרכישה הראשונה שלי שזה היה בערך כל שקל שהיה לי .
ימים יפים !
אבל היום - לא פחות !

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
היו רמקולים IEM , הגדול שלהם עם וויפרים 8 אינץ, היה רמקול פגזי איפה הם היום ?!

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
אבל היום - לא פחות !
היום יותר, רק ש...וישמן ישורון ויבעט.... אין את הציפייה וההשתוקקות והתחושה של הפעמים הראשונות.
פעם היו משדרים פעם בחצי שנה אברטון ליברפול יום שישי בצהריים כל הבית היה נעמד דום..כיום מרוב שידורי ספורט כבר לא מרגש כלום.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
היום יותר, רק ש...וישמן ישורון ויבעט.... אין את הציפייה וההשתוקקות והתחושה של הפעמים הראשונות.
פעם היו משדרים פעם בחצי שנה אברטון ליברפול יום שישי בצהריים כל הבית היה נעמד דום..כיום מרוב שידורי ספורט כבר לא מרגש כלום.
אצלי זה לא כך!
התשוקה נשארה ואף גדולה יותר .
הצפיה למותג חדש וכביכול מבטיח , לשמוע עוד מערכת אצל מישהו וכו וכו …
ככל שאתה יודע יותר - אתה מבין כמה אתה עוד לא יודע - כשאתה מול עצמך .
והיום יש כל כך הרבה נושאים המשפיעים אחד על השני קשר ישיר - שכן יש גישה לחקור אותם .
לכן אני מקפיד לדעת כמה שיותר ולשדרג את עצמי - ככה אני דואג להזכיר לעצמי - שיש עוד הרבה ללמוד ולעשות .

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
לא, לא צריך להתאמץ...:)

מעניין, אני אבל דווקא לא שומר אמונים למוצרים טרנזיסטוריים משנות ה70 80 , לדעתי דווקא שם יש את קפיצות הדרך הגדולות ביותר. אבל, אכן נתת עוד אופציה למי שזה הטעם שלו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
נוסטלגיה זה נחמד אבל לא בדיוק משקפת את כל התמונה.
גם לי היו ווסטרה ובואו נודה שמדובר ברמקולים בסיסיים למדי, די רחוקים מהגדרה של רמקולים איכותיים בסטנדרט של היום…(בלי לקחת זכויות יוצרים מאף אחד , אני די בטוח שהם עונים להגדרה של רמקול ״מעופש״…) לא חושב שמישהו פה היה ממליץ היום על ווסטרה לאודיופיל מתחיל.
המיסוי שהיה אז גרמו למחירים גבוהים יחסית גם למוצרים בסיסיים.
ארז

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113
וכולם שכחו את ה FOMO. מעולם לא היה מבחר כזה של ציוד בתחום, כל יומיים מתפרסם משהו חדש שמבשר שהוא ישים קץ לסבלו של האודיופיל מה שלא קרה עם הדגם הקודם mk2 וזה שלפניו ה se וזה המקורי שיכול להיות שהחליפו בו גשר דיודות ויקרו אותו באלף דולר.
מה שקורה בתחום זה אותו הכאוס שגורמות לנו האפליקציות במיוחד אלו של ההיכרויות (כך שמעתי ;)) קונים מוצר וכבר במוח מנקרת המחשבה על זה החדש שיצא או המקביל.

הצליל המושלם מגיע רק ב MK3 ;)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
בחיי לא מבין אותך גדי .
אתה מחליט מה קורה בתחום ( אצלך ) .
לא צינורות השיווק .
תמיד יהיה עוד שיווק ותמיד יהיו גם מציאות , מוצרים יוצאי דופן ולא יקרים יחסית, מקום לשיפור על ידי למידה וכו וכו
אתה מחליט במה להתמקד - לא הפרסומות ולא שום דבר אחר .

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נוסטלגיה זה נחמד אבל לא בדיוק משקפת את כל התמונה.
גם לי היו ווסטרה ובואו נודה שמדובר ברמקולים בסיסיים למדי, די רחוקים מהגדרה של רמקולים איכותיים בסטנדרט של היום…(בלי לקחת זכויות יוצרים מאף אחד , אני די בטוח שהם עונים להגדרה של רמקול ״מעופש״…) לא חושב שמישהו פה היה ממליץ היום על ווסטרה לאודיופיל מתחיל.
המיסוי שהיה אז גרמו למחירים גבוהים יחסית גם למוצרים בסיסיים.
ארז
אבל אז הנגרים מיפו 'גרינברג גיור' גם הבינו את זה והתחילו לייצר תיבות ברמה יותר טובה עם אלמנטים של Seas היה להם איזה רצפתי צר שאמנם עלה כפול מווסטרה אבל במונחים אבסולוטיים זול שנשמע מעולה .

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
רצפתי צר שאמנם עלה כפול מווסטרה אבל במונחים אבסולוטיים זול שנשמע מעולה .
זהו שאני לא מדבר בכיוון הזה. לא זוכר הרבה רמקולים כאלה שעמדו במבחן הזמן ( ויש כאלו שכן אבל בעיקר כאלו שהייתה להם איזה ייחודיות ברכיבים/ קונספט תכנוני - רובם ככולם של חברות מסחריות). שמעתי לפני מספר שנים רמקולים advant heritage , הייתי בהלם מהסאונד ובעיקר מהבס המלא ותחושת ה effortless. וזה עוד לפני שדרוגי עידכוני קרוס וכדומה. מניח שהטוויטר יהיה פחות עדכני ( בגזרת הטוויטרים אני כן מזהה התקדמות משמעותית במהלך השנים אגב) ועדיין...1500 שח ? שווה!. יחד עם זאת וינטאג' זה עולם בפני עצמו( שנות ה 80 זה וינטאג' ? שאלה.. יש וינטאג ויש וינטאג מודרני ) עם החוקים שלו.

בניגוד לתחושה סובייקטיבית שכמעט כל מערכת יכולה לתת תחושת הנאה למאזין מסויים - בוודאי למאזין שאינו אודיופילי - אני כיוונתי יותר להתקרבות בין ההיפיי ל הייאנד, בצורה אובייקטיבית והיכולת לקבל סאונד יותר מהודק ומגובש גם בתקציבים יותר מחייכים. ולעובדה שקצב ההתקדמות השמיע והטכנולוגי נמצא ביחס שלילי לקצב ההתקדמות השיווקית.

אינני סוציאליסט, נהפוך הוא, כמעט לגמרי בצד השני , וכיף לראות מוצרים מושקעים שמכוונים גבוהה וכיף לראות עמיתים לתחביב שמתפנקים בציוד מוקפד לעילא. הרי זה הבסיס לזליגת הטכנולוגיות למוצרים שנחשבים " עממיים" יותר שנמצאים היום בהישג יד , לפי היד של כל אחד כמעט. וכן אם המערכת ששמעת נשמעת לך טוב למרות שלא עולה המון המון
..אז גם ייתכן ששמעת טוב.

וזו בשורה מצויינת למי שהתחיל וממשיך בתחביב, רק כמו שנאמר קודם, צריך קצת להאזין ולפתח טעם מסויים לפני מחליטים על הקו של המערכת.

אני בכלל חושב שצריך לבחור דרך ולהבין שאת השיטה קשה לנצח- מי שבוחר רמקול נציל ואו לא נציל, ריבון או קרמי או מאמי... בכל דרך יש כבר מי שהילכו בה ושווה לבחון האם יש מסוגלות ומוכנות לצעוד בשביל של האודיופיל שנמצא כבר כמה צעדים קדימה...

נערך לאחרונה ב:

soler

אוהב את התחום
מעורבות
128
נקודות
43
בכל הנוגע להוצאות על התחביב הזה (אודיו/וידאו), אנשים מחוץ לפורום (ואפילו חלק מהאנשים בפורום) מזמן היו מאשפזים את כולנו עקב מחלת נפש (שכנראה נובעת מחצ"ב - חוסר צעצועים בילדות), חלקנו אף היו נכנסים למחלקות סגורות ללא סיכוי לשיפור :מלאך:
מזל שאין הגדרת אודיופיליה ב DSM.. :מנצח::מנצח:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
בכל הנוגע להוצאות על התחביב הזה (אודיו/וידאו), אנשים מחוץ לפורום (ואפילו חלק מהאנשים בפורום) מזמן היו מאשפזים את כולנו עקב מחלת נפש (שכנראה נובעת מחצ"ב - חוסר צעצועים בילדות), חלקנו אף היו נכנסים למחלקות סגורות ללא סיכוי לשיפור :מלאך:
מזל שאין הגדרת אודיופיליה ב DSM.. :מנצח::מנצח:
פה אני דווקא סלחן. אנשים מוציאים על אלכוהול, עישון, ניידים, מסעדות, מכוניות , חול הימורים וטיפולים קוסמטיים הרבה יותר. התחביב שלנו הוא בריא במהותו ומסב הנאה שהיא בחלקה הגדול גם רוחנית. אני לא " כועס" יותר על אודיופיל שמוציא את חסכונותיו על אודיו יותר מאשר על משק בית ואו לקוח שקונה בדרך קבע בסופר השכונתי או ב am:pm מצוי ויקר עם שליח ( בתור לקוח "אושר עד" כבד אננ נדהם מההבדלים במחיר מהשופרסל השכונתי בורוכובי גבעתיימי שלי) ואו בשכיר שמעשן ב 40 שח ליום ואו במסעדה פעם בשבוע ב 400 שח+ עם הילדים.

מבין התחביבים אודיו כנשא של טריפ מוזיקלי וחלון לנפש הוא מהמבורכים שבתחביבים.

zapilak

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
גם אני הייתי מפנטז על שילוב של ימאהה ופרגדיים בסטריאו סטאר....אז הייתה הפנטזיה על רסיבר מרובה ערוצים של קולנוע ביתי .... עם הזמן עברתי תהליך והיום הפנטזיה שלי על דו ערוצי . זאת אומרת אני מעדיף מערכת טובה עם רמקולים ימין / שמאל בלבד + הגברה דו ערוצית . סאונד היקפי + קונוע ביתי כבר לא עושה לי את זה, זאת אומרת לא רק הטכנולוגיה התקדמה , גם אני התקדמתי . אני כבר לא מתרגש מגימיקים כמו מניפולציות סאונד שמדמה חללים שונים , אלא רוצה סאונד אותנטי / שואף למקור. בהחלט יש התקדמות בטכנולוגיה , לפחות בטכנולוגיה הטרנזיסטורית . ממה ששמעתי הגברה שמבוססת טרנזיסטור הרבה יותר טובה היום ממה שהייתה ליפני 10/20 שנה . כמו כן צדק מי שאמר שיש התקדמות בנושא של טוויטרים לרמקולים . אני זוכר שכשהייתי בן 25 מעולם לא שמעתי מערכת שניגנה גבוהים בצורה טובה [ למען ההגינות אציין שאני מדבר על חוויה אישית שלי ] אם היו גבוהים הם היו הרבה פעמים מתכתיים / צורמים / בורחים הצידה / מתקלקלים מהר בווליום הגון... היום יש כבר טוויטרים שמבוססים על חומרים מתקדמים כמו יהלום שחור / פלזמה / חומרים קרמיים ועוד.... אני יודע שהחוליה החלשה של הטכנלוגיה זה תקליט לעומת DAC, אני יודע שלדעת רבים בהנתן סכום מוגדר של כסף נכון להיום הפטיפון ישמע יותר טוב מ DAC . אני מקווה שהטכנולוגיה תצליח לצמצם את הפער ואף לגרום למכשירי DAC, להתעלות על פטיפונים באותה קבוצת מחיר...[ אל תהרגו אותי ...חחח ] הייתי רוצה שיהיו סטרימרים [ קורא קבצים + DAC ] שתהיה בהם בינה מלאכותית שתעזור לשפר קבצים באריכות גרועה ... כמו כן לדעתי אחד האוייבים המושבעים של המערכת סאונד זו רשת החשמל הביתית .... אני מקווה שבעתיד יפתחו מקור אנרגיה עם הנעה פנימית נקיה ויציבה, ואז לא נצטרך לחבר את מערכת הסאונד לרשת החשמל שמלאה ליכלוך .... במדע הבדיוני מדברים על הנעת קוונטים / אנרגית כור היתוך / מזעור כורים גרעיניים ליחידה קטנה שמתפקדת בצורה בטוחה להפליא / אנרגיה סולרית ... לדעתי ברגע שנצליח להפרד מרשת החשמל הביתית עם הליכלוך האופייני לה - למקור אנרגיה מתחדשת יציבה ונקייה - מערכת הסאונד תעשה קפיצה גדולה קדימה...מה דעתכם...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור