דוד וגוליית

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
מה שתיארתה נקרא חרדה.
אז בעיקרון כל קניה או ההתחדשות צריכה להתלוות עם מרשם לציפרילקס?

לדבריך נפשו של האדיופיל כל כך שברירית שאם חס ושלום משהו יגיב לו "המערכת שלך גרוע ואתה לא מבין כלום" הוא ייצטרך לבזבז עוד כמה אלפי או עשרות אלפי שקלים רק בשביל לעצור את המחשבות הטורדניות?
"המערכת שלך גרועה ואתה לא מבין כלום", לא, אבל אם תדבר בשפה של הגדולים עם התאורים (הוא יבין שאתה מהברנג'ה) למשל תאמר: אין פוקוס, הבמה נעלמת, אין שקט בין הכלים, חסר לי רבדים בצליל, הרמקולים לא באמת יורדים ל 40 הרץ, משהו צובע לך את הצליל וחסר לך גבוהים גמרתה עליו.

נערך לאחרונה ב:

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
חוזרים לאותם מקומות כמו עם הפעמונים והרזונטורים, שיחד עם הכבלים ייקראו כפ"ר. אפילו אם מקבלים, לצורך הדיון, שהם עושים הבדלים שמיעים, יש פער בלתי עביר בין זה לבין לפתור בעיות אקוסטיות, שזה תהליך שדורש מדידות, כדי לדעת אם יש בעיות של:
  • דיפים/פיקים, באיזה תדרים (לרוב ביותר מתדר אחד), ובאיזה עוצמות
  • הדהודים
  • ובמקרה שיש יותר משני רמקולים (שסאב נחשב רמקול), האם יש הבדלים בזמני הגעה
ומכאן:
  1. טיפול בפיקים כולל הנמכה משמעותית בתדרים ספציפיים במידה ספציפית. כפ"ר לא יכולים לעשות את זה. אפילו אם הם היו יכולים איכשהו לטפל בתדר ועוצמה אקראיים נתונים, מה שבלתי אפשרי בלי להחליש את הסאונד בכמה-dB טובים!, הם לא יכולים לטפל ביותר מאחד.

2. טיפול בדיפים כולל שינויי מיקום, או בליעה/פיזור של תדרים מסויימים במידה מסויימת. כפ"ר לא יכולים לעשות את זה

3. הדהודים מטופלים ע"י בליעה/פיזור של תדרים מסויימים במידה מסויימת, ו/או מלכודות באס. כפ"ר לא יכולים לעשות את זה

4. גם סאב/ים יכול/ים לעזור בפתרון הבעייות, כפ"ר לא יכולים להחליף אותם.

5. במקרי שייש הבדלים בזמני הגעה, יש צורך לעכב או לשנות פאזה במקרה של סאב, או לעכב את הסיגנל של המקדימים להגיע במידת ההפרשים בתיזמונים, מה שדורש RC עם זיכרון. כפ"ר לא יכולים לעשות את זה.
ואחרי שעושים את כל מה שנדרש, יש למדוד שוב, כדי לדעת מה נפתר ומה לא, ואם יש צורך, להמשיך בנ"ל.

ואתה -- @Vivaldi Audio -- מצפה שנאמין לך שע"י החלפת כבלים פתרת בעיות משמעותיות כלשהן?
לא מצפה שאף אחד יאמין לי, או בי, אני לא אל. וגם לא מצפה בכלל, אף אחד לא חייב לי דבר.
לעומת זאת, יש מקום להניח שאם למישהו לא ממש מגרד בצורה בלתי נשלטת לבזבז ממון רב, כדאי לו לנסות ולהתנסות, ולא סתם ללהג על המקלדת.
נדמה לי שבראשית הפוסט תיארתי פער לא צפוי ביחסי כוחות בין זול ליקר, וכל מי שסקרן, ולא מושרש במיץ של דעותיו, מן הסתם יתעניין לבדוק, מה גם שהבדיקה בחינם.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
345
נקודות
83
"המערכת שלך גרועה ואתה לא מבין כלום", לא, אבל אם תדבר בשפה של הגדולים עם התאורים (הוא יבין שאתה מהברנג'ה) למשל תאמר: אין פוקוס, הבמה נעלמת, אין שקט בין הכלים, חסר לי רבדים בצליל, הרמקולים לא באמת יורדים ל 40 הרץ, משהו צובע לך את הצליל וחסר לך גבוהים גמרתה עליו.
זו כבר ביקורת בונה ולא פוגענית ולגטימית לגמרי אבל תלוי בצד המקבל מה לעשות איתה

נתקלתי היום בפורום whatsbestforum.com משפט ממש יפה שמאוד אהבתי ולדעתי ממש נכון במיוחד בהקשר הזה
I had hoped we were all past pretending that our personal, subjective preferences are objective fact

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
הסטאפ זה הבייבי שלנו, הצד המקבל בנה את הבייבי שלו גרגיר לגרגיר מילה אחת יכולה לפגוע ולהרוס הכל\להפיל את המגדל\לגרום להר הכסף לקרוס\סבב החלפות אינסופי נוסף\ אי נחת יומי אין שקט במוח, זה הסיבה שנמנעים מלשתף, יש פה עניין רגשי פסיכולוגי עמוק, הרבה יותר ממה שנראה לעיין (זה כמו דיכאון אחרי לידה שאף אחד לא מדבר על זה). זו גם אחת הסיבות שאנחנו קונים הכל, אמרו לך אתה רואה זה פעמון- הוא פותח לך את הצליל, אנחנו נרצה אותו, בוא תפזר כפתורים כל כפתור מוסיף לך שקט ומוריד את רצפת הרעש, אתה רואה אלו מרימי כבלים שלא ייגעו בריצפה חס וחלילה כי זה סופח רעשים וויברציות ומכניס אותם לחוטים ומשם לרמקולים, גם בידיעה שזה מוצר מטומטם שלא באמת עושה משהו, כי ראינו אותו והוא נמצא לנו איפשהו בתודעה שאומרת לנו שאנחנו חייבים אותו על מנת ליצור שלמות וצד אחד אצלינו אומר מה הטימטום הזה נו בחייאת איך עכשיו אני יוצא מזה, וזה גורם לך להשיג אותו ביי הוק וביי קוק, העיקר שיהיה אותו(סוג של להוריד אותו מהמחשבה).

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,873
נקודות
113
וזה גורם לך להשיג אותו ביי הוק וביי קוק, העיקר שיהיה אותו
באמרה הנכונה באנגלית זה לא קוק (טבח) אלא קרוק (נוכל) שזה אולי יותר מתאים למה שניסית לומר בקשר לעולמות ההיי אנד ״האמיתי״.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
באמרה הנכונה באנגלית זה לא קוק (טבח) אלא קרוק (נוכל) שזה אולי יותר מתאים למה שניסית לומר בקשר לעולמות ההיי אנד ״האמיתי״.
לא לגמרי בטוח שבאמרה by hook or by crook הכוונה לנוכל דווקא. לפחות לפי וויקיפדיה, מקור הביטוי לא ידוע, וייתכן ש-Hook ו-Crooke (עם e בסוף) הם בכלל שמות מקומות...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
לדעתי אין צורך ואין טעם בעליהום.
סה״כ מדובר בפוסט פירסומי ובלקוח מרוצה שהכבלים האלה התיישבו לדעתו מצוין בסטאפ שלו.
זה לא אומר שאין כבילה אחרת שהייתה עושה עבודה טובה יותר.
כולנו פה מכירים והתנסינו בהחלפת כבלים.
לפעמים עשו עבודה , לפעמים שיפרו ולפעמים קלקלו.
אין חדש תחת השמש.
בסה״כ מדובר בהזמנה לקחת בחשבון עוד חברת כבילה שמתומחרת יחסית בזול.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
שלום שמעון. באתר של החברה יש תמונות בשחור לבן, נראה שתקעי ה'שוקו ' הם בציפוי ניקל, אודיופילים מסתייגים מציפוי כזה כי הוא באמת נשמע "יבש" מה גם שהוא מוליך ירוד בהשוואה לשאר החומרים המשמשים בתחום.
בלוח יד שניה באתרך יש כבל חשמל של symphonic line שהחלפת לו פלאגים. הכבל המקורי של היצרן הגרמני מגיע גם הוא עם פלאג שוקו ניקל לא יודע אם זה המקרה, המלצה שלי מניסיון: הכבל הנ"ל הוא בחתך של 1.5 ממ"ר ומתאים למקורות בעיקר, זה שהיצרן ממליץ לחברו לכל מוצרי החברה זה עניין מסחרי, החלפת פלאגים לא תוציא ממנו כבל מתאים להגברה.
אם הכבל הנ"ל הוא לא זה שמגיע בקופסה אלא האיכותי יותר שפלאג צד המכשיר הוא של Schurter האיכותי שמור עליו והחלף את הזכר.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
שלום שמעון. באתר של החברה יש תמונות בשחור לבן, נראה שתקעי ה'שוקו ' הם בציפוי ניקל, אודיופילים מסתייגים מציפוי כזה כי הוא באמת נשמע "יבש" מה גם שהוא מוליך ירוד בהשוואה לשאר החומרים המשמשים בתחום.
בלוח יד שניה באתרך יש כבל חשמל של symphonic line שהחלפת לו פלאגים. הכבל המקורי של היצרן הגרמני מגיע גם הוא עם פלאג שוקו ניקל לא יודע אם זה המקרה, המלצה שלי מניסיון: הכבל הנ"ל הוא בחתך של 1.5 ממ"ר ומתאים למקורות בעיקר, זה שהיצרן ממליץ לחברו לכל מוצרי החברה זה עניין מסחרי, החלפת פלאגים לא תוציא ממנו כבל מתאים להגברה.
אם הכבל הנ"ל הוא לא זה שמגיע בקופסה אלא האיכותי יותר שפלאג צד המכשיר הוא של Schurter האיכותי שמור עליו והחלף את הזכר.
מאיפה הגעת לניקל?
ראשית, בכבלי HP מדובר בפיני כסף מצופה רודיום, ובכבלי P ו-Standard מדובר בציפויי זהב.
שנית, מניין דלית את הנתון על קוטר 1.5?
כבלי P ו-Standard הם בקוטר 2.5, והכבל HP בקוטר 4.
וכך גם לגבי שאר הדברים שכתבת.
לפני שאתה בונה לך עולמות תוכן דמיוניים, מה דעתך לברר אתי קודם כל? אני במרחק שיחת טלפון אחת בלבד, שהייתה מונעת ממך את ההבלים שכתבת.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
לדעתי אין צורך ואין טעם בעליהום.
סה״כ מדובר בפוסט פירסומי ובלקוח מרוצה שהכבלים האלה התיישבו לדעתו מצוין בסטאפ שלו.
זה לא אומר שאין כבילה אחרת שהייתה עושה עבודה טובה יותר.
כולנו פה מכירים והתנסינו בהחלפת כבלים.
לפעמים עשו עבודה , לפעמים שיפרו ולפעמים קלקלו.
אין חדש תחת השמש.
בסה״כ מדובר בהזמנה לקחת בחשבון עוד חברת כבילה שמתומחרת יחסית בזול.
תיאור חביב, אבל כזה שמתעלם מכותרת הפוסט. לא מדובר בכבל במחיר x מול כבל אחר במחיר x, אלא בכבל במחיר x מול כבל במחיר עשירית x. יחי ההבדל... הענק.
וסיבה מצוינת לפתיחת פוסט, פרסומי או לא פרסומי.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
תיאור חביב, אבל כזה שמתעלם מכותרת הפוסט. לא מדובר בכבל במחיר x מול כבל אחר במחיר x, אלא בכבל במחיר x מול כבל במחיר עשירית x. יחי ההבדל... הענק.
וסיבה מצוינת לפתיחת פוסט, פרסומי או לא פרסומי.
אולי הכבל הקודם היה כל כך לא מתאים שגם אינטרקונקט פשוט יותר היה עדיף ?….
הפוזיציה שלך ברורה ולכן אתה לא חשוד באוביקטיביות…
יצרת מודעות חיובית לקיומה של החברה ולהיותה אלטרנטיבה אטרקטיבית ביחס למחיר.
אל תקלקל .
ארז

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
אולי הכבל הקודם היה כל כך לא מתאים שגם אינטרקונקט פשוט יותר היה עדיף ?….
הפוזיציה שלך ברורה ולכן אתה לא חשוד באוביקטיביות…
יצרת מודעות חיובית לקיומה של החברה ולהיותה אלטרנטיבה אטרקטיבית ביחס למחיר.
אל תקלקל .
ארז
אולי, ואולי העשירית x הוא פשוט כבל יותר טוב, וזהו?
אני יודע שקשה להרבה אודיופילים, שהכניסו יד עמוקה לכיס שלהם, להכיר בכך, אבל בתחום הכבלים זה לא חזון נדיר מאוד למצוא חוסר סימטריה כזה בין מחיר לתוצאה.
לא הכל נמדד רק בסינרגיה - וסינרגיה חשובה מאוד. יש הרבה מקרים שבהם מוצר אחד פשוט טוב יותר ממשנהו, ולא רק באופן יחסי.
אחת הבעיות הנפוצות שמוצאים בכבלים, גם יקרים ביותר, היא הניסיון להפוך אותם לסוג של אקולייזרים: מין מכשירים המדגישים תחום תדרים מסוים, צבעוניות, בהירות, וכיו"ב. במקרה הספציפי של הכבלים היקרים, יש מאמץ ברור להציג גוף גדול מהחיים וצליל עגול ורך בקצוות. לא מעט אודיופילים מתים על זה. וחברת הכבלים הספציפית הזאת מספקת בדיוק את הסחורה.
אבל לטעמי, לפחות, כבל צריך להיות אוויר, נעלם, כלי שמה שנכנס לתוכו יוצא אותו הדבר, או לפחות הכי קרוב לכך.
מבחינתי, זה אלף-בית במערכת היי-אנד אמיתית.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
אבל לטעמי, לפחות, כבל צריך להיות אוויר, נעלם, כלי שמה שנכנס לתוכו יוצא אותו הדבר, או לפחות הכי קרוב לכך.
מבחינתי, זה אלף-בית במערכת היי-אנד אמיתית.
ואיך יודעים את זה?

אוויר?
נעלם?
כלי שמה שנכנס לתוכו יוצא אותו הדבר?

כל זה ביחס למה בדיוק?

אני מניח שביחס לכבלים אחרים ולא למערכת בלי כבלים...

אז איך יודעים שהכבלים שלך הם הם דווקא נקודת האפס וכל סטייה מאותה נקודת אפס היא שלילית..?

אולי פשוט תכיר בזה, שבסך הכל מדובר בעוד אקוולייזר טיפש שנשמע באותה מערכת סבבה ובמערכת אחרת, הוא ישמע פחות טוב מכבל שאפשר לקנות בטמבוריה סמוכה,

זה גם יצדיק פוסט?

רן

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
בחיי, מה דחוף לנסות ולהסביר, ולתאר, ולהזהיר?
פותח יבואן מוצהר פוסט על כבל שהוא מביא. כל אחד יכול להחליט מה שבא לו. לא ראיתי אף יבואן שמכריח באיומי אקדח לרכוש מוצר כזה או אחר.
שולחים הודעה דיסקרטית מבקשים עוד פרטים או שמתעלמים. גם לשתיקה יש אמירה.
סך הכל טוב שיבואנים מביאים ומחדשים כל פעם- תחרות בריאה.
השרשור מתפתח לכיוונים שליליים במקום שירומם את השיח.
והכל לעניות דעתי.

נערך לאחרונה ב:

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
ואיך יודעים את זה?

אוויר?
נעלם?
כלי שמה שנכנס לתוכו יוצא אותו הדבר?

כל זה ביחס למה בדיוק?

אני מניח שביחס לכבלים אחרים ולא למערכת בלי כבלים...

אז איך יודעים שהכבלים שלך הם הם דווקא נקודת האפס וכל סטייה מאותה נקודת אפס היא שלילית..?

אולי פשוט תכיר בזה, שבסך הכל מדובר בעוד אקוולייזר טיפש שנשמע באותה מערכת סבבה ובמערכת אחרת, הוא ישמע פחות טוב מכבל שאפשר לקנות בטמבוריה סמוכה,

זה גם יצדיק פוסט?

רן
איך יודעים את זה?
פשוט מאוד.
ברגע שכל הקלטה נשמעת אחרת, ולא אותו הדבר כמו ההקלטה לפניה או אחריה.
שנית, חלילית, ככל הידוע לי, איננה בסון, ועדיין לא ראיתי זמרת סופרן עם ראש בגודל של בלון פורח או, לחילופין, של כדור טניס.
במילים אחרות, זה באמת לא מסובך.
מעבר לכך, הואיל ומדובר בכבלים, לא במטען חריג כמו מגברים מפלצתיים, והואיל ואתה עצמך הצהרת בגאון שאין כמו "מראה אוזניים", אז למה ללהג ולא לבדוק?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
סה"כ פותח השירשור מזדהה כסוחר, אז מראש הוא לא מתהדר בנוצות של 'מדווח נייטרלי', ונדמה לי שהוא נמנע בכוונת מכוון מלדבר בגנותו של כבל של מתחרה. אז הוא די עף על כבל (זול) שלו? נו אז? זה דווקא טוב שהוא מאמין במרכולתו..

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
אני אצלצל מחר לקנות, לפני שאחרים יתנפלו על הסחורה ולא ישאר. אם הסאונד לר יהיה לטעמי- אתה מחזיר את הכסף במלואו?

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
איך יודעים את זה?
פשוט מאוד.
ברגע שכל הקלטה נשמעת אחרת, ולא אותו הדבר כמו ההקלטה לפניה או אחריה.
שנית, חלילית, ככל הידוע לי, איננה בסון, ועדיין לא ראיתי זמרת סופרן עם ראש בגודל של בלון פורח או, לחילופין, של כדור טניס.
במילים אחרות, זה באמת לא מסובך.
מעבר לכך, הואיל ומדובר בכבלים, לא במטען חריג כמו מגברים מפלצתיים, והואיל ואתה עצמך הצהרת בגאון שאין כמו "מראה אוזניים", אז למה ללהג ולא לבדוק?
אני לגמרי בעד לבדוק ובהחלט עשית את שלך וגרמת לאנשים להסתקרן. מצוין.

עם זאת, אני לא משוכנע שהכבלים הללו, כמו כל חברה אחרת אגב, מתאימים לכל מערכת באשר היא.

סתם פוקס. פעם יושב מדהים, פעם יושב נורא.

שום קורלציה למחיר, שום קשר למילים המפונפנות שמגיעות עם הכבל (לא בהכרח שלך כמובן).

אין דבר כזה כבל טוב, כבל פחות טוב..

יש מתאים ספציפית למערכת מאוד מסוימת.

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הגעתי למסקנה שעדיף לא לפגוע בפרנסתו של פותח השרשור מאשר להראות מה לא הגיוני בדבריו.
עיני לא צרה בו, שירוויח, רק שלראות דברים לא הגיוניים או מופרזים מקפיץ אותי.

מחקתי את כל הפוסטים שלי בנושא.

מי שציטט מדברי, כולל פותח השירשור, יכול למחוק את הציטוט.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
מקומו של הפוסט הזה בלוחות שבהם הסוחרים מפרסמים את מרכולתם ולא בדיון בפורום דו ערוצי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור