דוד וגוליית

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
אספר כאן על השוואה שערכנו אתמול חבר ואני.
הייתי שמח אם החבר היה כותב בעצמו את רשמיו, אבל אין לו עניין להשתתף בצורה כלשהי בפורומים השונים, ואני מכבד את זה.
לחבר הזה יש את אחת המערכות הטובות ביותר ששמעתי בארץ, והוא גם אחד האנשים עם האוזניים הכי טובות שאני מכיר בתחום.
הוא מכיר היטב את מערכת התצוגה אצלי, ואת גלגוליה השונים, ואחרי שביקר אצלי והתרשם לעומק מכבלי החשמל של Mudra Akustik (2,200 ₪ לכבל) ומזוג אינטרקונקטים, שאומר עליהם בסוף כמה מילים, הוא ביקש לשמוע אותם במערכת שלו.
האמת? טיפה נלחצתי. אמנם, כמו שכבר כתבתי במקום אחר, השוויתי את כבלי החשמל לכמה כבלים יקרים יותר, אבל כבלי החשמל שלו עולים 16,000 ₪ כל אחד, וזו כבר רמת מחיר אחרת מהכבלים שבדקתי. האינטרקונקטים שלו הם מאותה חברה, ומחירם 24,000 ₪.
עכשיו, אני נהנה להקשיב למוזיקה במערכת שלו – היא מתמודדת בקלילות עם קטעים תובעניים, ונשמעת כמעט ריאליסטית. למה כמעט? כי הצליל קצת מנופח, כלומר, גדול יותר מהחיים, ומעט עגול ורך בקצוות. נכון שזה נעים לאוזניים, אבל לא ככה דברים נשמעים במציאות, ומכיוון שהמערכת שלו לא נשמעת רחוק מהמציאות, זה פרט מטריד שעלה בשיחות בינינו בכל ביקור אצלו.
הוא העלה השערה שאולי זה קשור לשפופרות בקדם שלו. הוא החליף אותן, ואכן התוצאה השתפרה, אבל עדיין הבעיה נשארה.

טוב, אז בשלב הראשון החלפנו את האינטרקונקטים בין הקדם למונובלוקים. בינגו! הצליל המנופח כמעט נעלם ואתו הקצוות הרכים והעגולים. הכול הפך להיות יותר חי, דינמי, צלול, מגוון, מפורט ומוגדר. הסתכלנו בתדהמה זה על זה, על המערכת ושוב זה על זה. בסוף תבינו למה. מכל מקום, החבר חושב שחסר קצת גוף לאינטרקונקטים החדשים, ואני חושב שהוא פשוט התרגל לצליל המנופח באינטרקונקטים הישנים.

בשלב השני החלפנו את כבל החשמל של הממיר. כאן כבר היה ברור לגמרי, ובלי שום מחלוקת, שהכבל של Mudra Akustik עושה עבודה טובה יותר מכל בחינה: הגבוהים נפתחו, הבס הפך להיות ממוקד וברור יותר, וכל תחום המיד נשמע עשיר וחלק להפליא. ובכלל, הכול קיבל גוון ניטרלי, המשקף הרבה יותר טוב את ההקלטות, והצליל המנופח נעלם לגמרי!

טוב, לגבי כבל החשמל, נקבתי למעלה במחירו. לגבי האינטרקונקטים, בכוונה השתהיתי. בפוסט נפרד ב"חדשות מוצרים" אספר בהרחבה על מותג חדש, שהוא שיתוף פעולה בין בונה כבלים אמריקאי לביני. למי שלא יכול להתאפק: מחיר האינטרקונקט, שאורכו 3 מטרים, הוא... 1000 ₪!

אמרתי כבר דוד וגוליית?

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
לא הבנתי. אז בעצם זה פוסט הוא פרסומת/שיר הלל לכבלים שאתה מייבא?
לכל הפחות, אם החבר אנונימי, אז שתף איתנו את פרטי המערכת.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
נו, כמו שכתבתי, הייתי בהחלט שמח אם החבר היה עושה בשבילי את העבודה, אבל, שוב, כמו שכתבתי, הוא לא בענייני פורומים.
אז כדי שכל העניין החשוב הזה לא יישאר אנונימי ורק בינינו, אני מוצא לנכון, אפילו כעוסק בתחום, לדווח לכל חולמי הזכייה הגדולה בפיס שאפשר גם בהרבה הרבה פחות.
לגבי פרטי המערכת, למה לא? אבל רק בטלפון, ולא לצורך רכילות גרידא.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
345
נקודות
83
אני לא מבין מה הסרט בלשתף פרטי מערכת

אני שם לב שהרבה חברים פה נמנעים מי זה

למה?

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
אני לא מבין מה הסרט בלשתף פרטי מערכת

אני שם לב שהרבה חברים פה נמנעים מי זה

למה?
למה?
מפני שאם אפרסם את פרטי המערכת, זה יחשוף מה הכבלים האמורים, ואז מלחמת עולם עם היבואן שלהם.
כל הרעיון בפוסט הזה הוא להגיד: רבותי, אפשר לשמוע נפלא בלי להתאבד כלכלית.

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
תן לי לראות שאני מבין ..
לחבר עלום שם עם מערכת מסתורית הייתה בעיה של סאונד רך\עגול\מנופח\פח
החבר העלה השערה שהבעיה בקדם מגבר (ניחוש ?) והחליף שפורפרות בחדשות
"ואכן התוצאה השתפרה, אבל הבעיה נשארה" (הניתוח הצליח , הבעיה נשארה , זה הגיוני ?)

ואז החלפה של כבל IC הפכה את הסאונד מעגול\רך\מנופח\פח לסאונד חי\דינמי\צלול\מגוון\מפורט\מוגדר
ואז החלפה של כבל חשמל הפכה את הבס לממוקד , את תחום המיד לעשיר חלק ונפלא , והכול נשמע סבבה אגוזים

מה אני אמור להבין מזה ? שהכבל שאתה מייבא באופן פלאי פתר את כל הבעיות ?

ואיך הקסם הזה קרה , איך הוא פתר את הסאונד מנופח ?
זה כבל או אקולייזר ?
ואיך הכבל הזה ידע לקלוע "בול בפוני" ולהנחית בדיוק את תחום התדרים המנופח בחדר ובמערכת של אדם אקראי ?
אכן מדהים הכבל הזה ..

ואיך הוא פתר את הסאונד העגול והרך , ואת הבאס הלא ממוקד ?
תדרים נמוכים ללא ממוקדים , זה בדרך כלל בעיה של החזרים של החלל שגורמים לסאונד להגיע באיחור מהקירות ומורחים אותו ..
איך כבל יודע לפתור בעיות אקוסטיות ?
בכלל , איך כבל פותר בעיות של החזרים ?
איך כבל פותר חוסר איזון באמפליטודה ובפאזה ?
ואיך הוא מתאים עצמו לחדר אקראי ומערכת אקראית ?
אכן מדהים הכבל הזה .. ממש איתן כבל

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
תן לי לראות שאני מבין ..
לחבר עלום שם עם מערכת מסתורית הייתה בעיה של סאונד רך\עגול\מנופח\פח
החבר העלה השערה שהבעיה בקדם מגבר (ניחוש ?) והחליף שפורפרות בחדשות
"ואכן התוצאה השתפרה, אבל הבעיה נשארה" (הניתוח הצליח , הבעיה נשארה , זה הגיוני ?)

ואז החלפה של כבל IC הפכה את הסאונד מעגול\רך\מנופח\פח לסאונד חי\דינמי\צלול\מגוון\מפורט\מוגדר
ואז החלפה של כבל חשמל הפכה את הבס לממוקד , את תחום המיד לעשיר חלק ונפלא , והכול נשמע סבבה אגוזים

מה אני אמור להבין מזה ? שהכבל שאתה מייבא באופן פלאי פתר את כל הבעיות ?

ואיך הקסם הזה קרה , איך הוא פתר את הסאונד מנופח ?
זה כבל או אקולייזר ?
ואיך הכבל הזה ידע לקלוע "בול בפוני" ולהנחית בדיוק את תחום התדרים המנופח בחדר ובמערכת של אדם אקראי ?
אכן מדהים הכבל הזה ..

ואיך הוא פתר את הסאונד העגול והרך , ואת הבאס הלא ממוקד ?
תדרים נמוכים ללא ממוקדים , זה בדרך כלל בעיה של החזרים של החלל שגורמים לסאונד להגיע באיחור מהקירות ומורחים אותו ..
איך כבל יודע לפתור בעיות אקוסטיות ?
בכלל , איך כבל פותר בעיות של החזרים ?
איך כבל פותר חוסר איזון באמפליטודה ובפאזה ?
ואיך הוא מתאים עצמו לחדר אקראי ומערכת אקראית ?
אכן מדהים הכבל הזה .. ממש איתן כבל
קלעת בול! זה בדיוק מה שעושים הכבלים.
אם אתה בספק, אתה מוזמן לבדוק.
פשוט וקל, מה?

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
כבל בהחלט יכול לפתור בעיות מהסוג הזה
כל העניין הוא שכבל X יותר מתאים למכשיר מאשר כבל Y

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
לא הסברת כלום ולא הבנתי כלום , פשוט כי לא ענית לי ..
שאלה פשוטה , איך כבל טיפש מתגבר על בעיות של מערכת אקראית בחדר אקראי ?

ומה אני אמור להבין מזה שכבל X מתאים יותר מכבל Y , זה סתם "ירייה באפלה" ?
ואולי במערכות אחרות התוצאה תהיה תמיד הפוכה ..
בקיצור , זה לא אומר כלום ושום דבר ..

וחוץ מזה ממתי הנחתום מעיד על עיסתו ?

נערך לאחרונה ב:

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
לא הסברת כלום ולא הבנתי כלום , פשוט כי לא ענית לי ..
שאלה פשוטה , איך כבל טיפש מתגבר על בעיות של מערכת אקראית בחדר אקראי ?

ומה אני אמור להבין מזה שכבל X מתאים יותר מכבל Y , זה סתם "ירייה באפלה" ?
ואולי במערכות אחרות התוצאה תהיה תמיד הפוכה ..
בקיצור , זה לא אומר כלום ושום דבר ..

וחוץ מזה ממתי הנחתום מעיד על עיסתו ?
בוא אענה לך בסגנון שלך: לא צריך להיות נחתום כדי ליהנות מלחם ו/או להעריך את איכותו.
במילים אחרות, מעולם לא התיימרתי לטעון שאני מהנדס כבלים בדימוס ושיש לי
תשובה לשאלה מאוד חכמה ונחרצת כמו "איך כבל טיפש מתגבר על בעיות של מערכת אקראית בחדר אקראי ?"

לעומת זה, כמו בכל דבר באודיו, יש לי דווקא אוזניים לא רעות ומה שתיארתי הוא בדיוק מה ששמעתי.
דרך אגב, זה גם קרוב למדי למה שהחבר שמע.
אבל אני בטוח שלא תשתכנע, סתם כי מנימת דבריך העדינה והענוגה ניכר שלא מתחשק לך להשתכנע.
אז מה דעתך להגיח מאחורי המקלדת ולקפוץ לביקור שבו אראה לך איך כבלים ("טיפשים" - מת על ההאנשה הזאת) יכולים לחולל מטמורפוזה במערכת?
אם גם בביקור לא תשתכנע, לפחות תיהנה מקפה טוב, ואולי גם מלחם טעים.

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
209
נקודות
43
נהדר, עכשיו כל שנותר בכדי לספק גם מימד של התרשמות אובייקטיבית, ולא חלילה שאני חושד, אבל אחרי הכל אתה צד נגוע באינטרס, פשוט למצוא עוד חבר, מוכר כאן, שיידע להתגבר על ביישנותו של בעל המערכת, ישמע ויספר על התרשמותו. אחרי הכל אם בעל המערכת כל כך התפעל מהכבלים ומחירם הצנוע, הם ודאי אצלו, אפילו לא צריך לחבר שוב.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
309
נקודות
63
נהדר, עכשיו כל שנותר בכדי לספק גם מימד של התרשמות אובייקטיבית, ולא חלילה שאני חושד, אבל אחרי הכל אתה צד נגוע באינטרס, פשוט למצוא עוד חבר, מוכר כאן, שיידע להתגבר על ביישנותו של בעל המערכת, ישמע ויספר על התרשמותו. אחרי הכל אם בעל המערכת כל כך התפעל מהכבלים ומחירם הצנוע, הם ודאי אצלו, אפילו לא צריך לחבר שוב.
צודק, וזה מה שיקרה בימים הקרובים.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
מי שלא מאמין בשינוי שכבלים עושים רשאי להיות סקפטי. מי שמאמין ויודע שכבלים עושים הבדל יכול ומוזמן להתרשם אצל היבואן פותח השרשור האם יש אמת בתחושה.
אני אישית נוכחתי המון פעמים שכבלים עושים הבדל ואפילו כביכול מתגברים על אקוסטיקה לא מחמיאה. ייתכן שפיזור התדרים והאיזון שלהם גורם להדהודים פחותים ואו צרימות שנובעות מהתנגדות והתערבלות התדרים בפינות אפלות של חדר האזנה. ואולי אני סתם מבלבל את המח. גם זאת זכות. אבל שינוי שכבלים יכולים לחולל מבחינתי זה כבר אקסיומה.
מרגע שויואלדי אודיו, אותו טרם הספקתי להכיר, מכריז על עצמו כיבואן בכל שלב של הפוסט אז חזקה על הקורא לשקול את שיקוליו. לא חושב שצריך להתגולל... לא צריך כאן הגנות ממסדיות על ה" אזרח" התמים. זה פורום חופשי. לדעתי.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
פתטי או לא, יש פה המון בעלי יידע ונסיון עם מערכות דלות, הרבה בעלי ממון עם מערכות על ואפס יידע ונסיון, ויש גם בעלי ממון ויידע עם מערכות על. מה אתה מצפה שיקרה בזמנים שכל אחד מחפש שופוני גדול.
לגלוג ובדיחות על חשבון של .... נכנס עמוק ממה שחושבים ופוגעים בנפשו של האודיופיל מה שמביא למחשבות מטרידות אינסופיות והצקה אינסופית במוח של ... אני חייב גם ו מה שייש לי לא מספיק, מהר מאוד נכנסים למעגל של מרדף אחרי האינסוף (שלמות) ש לעולם לא נגיע אליה. תוסיף על כל זה את כל החברות שכל יום מוחם עובד בלהוסיף עוד דברים שאף אחד לא צריך אך חייב מבחינת ה כלל, כגון רגליות של 700 טון חוטים בהסוואה של כבלי כוח, פעמונים וכפתורים אבנים ומה לא, כל דבר שמכניס ומכניס ודופק לנו את המנוחה והשלווה הפנימית.
לוקח זמן, המון זמן ללמוד את מה עומד מאחורי זה, ואיך צריך להכיל את כל זה, כל אחד והקצב שלו.
עכשיו תשאל שוב מה הסרט בלשתף פרטי מערכת.

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
"לא צריך להיות נחתום כדי ליהנות מלחם ו/או להעריך את איכותו."
"אין הנחתום מעיד על עיסתו" נועד כדי להבהיר את הנקודה שליבואן יש אינטרס כספי
לא צריך להיות השף רושפלד כדי ליהנות מלחם טוב ,זה נכון אבל לא קשור
מצד שני , אם רושפלד עושה השוואה ובסופה המסעדה שלו הכי טובה , לי זה מרגיש פחות טוב
אני חושב שהבאת ציוד חדש הוא מבורך אבל המקום לזה הוא בפורומים המסחריים ולא כאן , אבל אולי זה רק אני חושב ככה ..

"אראה לך איך כבלים יכולים לחולל מטמורפוזה במערכת? אם גם בביקור לא תשתכנע, לפחות תיהנה מקפה טוב"
לא הבנת את כוונתי , ננסה אנלוגיה..

איש אקראי עם מחלה אקראית ומטופל בתרופות , מתלונן על כאבים (נפוח\רך\מה שאתה רוצה ..) ובא לטיפול אצל רופא
הרופא הזה הוא היבואן של כדורים בשם מודרה , הוא מוכר אותם למחייתו
הרופא לא עושה לחולה שום אבחון , כדי להבין מה יש לו ומציע לו את התרופה שהוא מוכר (פי 10 יותר זולה ממה שלוקח כרגע)
ואז הוא מבריא , מסקנה , אין צורך לשלם ביוקר על תרופות , כי הזולות עושות את העבודה

אז זהו , שאני לא הייתי הולך לרופא כזה ..
רופא שלא מסתמך על אבחון וזיהוי , ויותר מכך רופא שנמצא בניגוד אינטרסים , ומשווק רק תרופה אחת , לי זה פחות מתאים ..
תרופות מחוללות שינוי , אבל מתבססות על אבחון והתאמת התרופה ללקוח , ככה עובדת רפואה במאה ה21
גם אם ללקוח מסוים החלפת תרופה אקראית בתרופה אקראית אחרת עזרה , זה לא אומר כלום

גם אני ניסיתי עשרות כבלים שונים מיצרנים מוערכים שונים בביתי , וזיהיתי הבדלים באופי שלהם , אבל , זה סתם "ניסוי וטעייה" שנערך באופן עיוור ולראייה הניסוי והטעייה שלו כבר הביא את האדם היקר להוציא סכומים של 5 ספרות ולהתחרט
וכמו שלפני כמה שנים מישהו מכר לו סט כבלים אחד והוא השתכנע , וכמו שהשתכנע עכשיו , עוד שנה שנתיים יבוא יבואן אחר עם כבל החלומות , והוא ימשיך להמר בקזינו-איתן-כבל , לא חבל ..

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
אל נא נשכח כי דוד ניצח את גוליית. דרשני.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
"לא צריך להיות נחתום כדי ליהנות מלחם ו/או להעריך את איכותו."
"אין הנחתום מעיד על עיסתו" נועד כדי להבהיר את הנקודה שליבואן יש אינטרס כספי
לא צריך להיות השף רושפלד כדי ליהנות מלחם טוב ,זה נכון אבל לא קשור
מצד שני , אם רושפלד עושה השוואה ובסופה המסעדה שלו הכי טובה , לי זה מרגיש פחות טוב
אני חושב שהבאת ציוד חדש הוא מבורך אבל המקום לזה הוא בפורומים המסחריים ולא כאן , אבל אולי זה רק אני חושב ככה ..

"אראה לך איך כבלים יכולים לחולל מטמורפוזה במערכת? אם גם בביקור לא תשתכנע, לפחות תיהנה מקפה טוב"
לא הבנת את כוונתי , ננסה אנלוגיה..

איש אקראי עם מחלה אקראית ומטופל בתרופות , מתלונן על כאבים (נפוח\רך\מה שאתה רוצה ..) ובא לטיפול אצל רופא
הרופא הזה הוא היבואן של כדורים בשם מודרה , הוא מוכר אותם למחייתו
הרופא לא עושה לחולה שום אבחון , כדי להבין מה יש לו ומציע לו את התרופה שהוא מוכר (פי 10 יותר זולה ממה שלוקח כרגע)
ואז הוא מבריא , מסקנה , אין צורך לשלם ביוקר על תרופות , כי הזולות עושות את העבודה

אז זהו , שאני לא הייתי הולך לרופא כזה ..
רופא שלא מסתמך על אבחון וזיהוי , ויותר מכך רופא שנמצא בניגוד אינטרסים , ומשווק רק תרופה אחת , לי זה פחות מתאים ..
תרופות מחוללות שינוי , אבל מתבססות על אבחון והתאמת התרופה ללקוח , ככה עובדת רפואה במאה ה21
גם אם ללקוח מסוים החלפת תרופה אקראית בתרופה אקראית אחרת עזרה , זה לא אומר כלום

גם אני ניסיתי עשרות כבלים שונים מיצרנים מוערכים שונים בביתי , וזיהיתי הבדלים באופי שלהם , אבל , זה סתם "ניסוי וטעייה" שנערך באופן עיוור ולראייה הניסוי והטעייה שלו כבר הביא את האדם היקר להוציא סכומים של 5 ספרות ולהתחרט
וכמו שלפני כמה שנים מישהו מכר לו סט כבלים אחד והוא השתכנע , וכמו שהשתכנע עכשיו , עוד שנה שנתיים יבוא יבואן אחר עם כבל החלומות , והוא ימשיך להמר בקזינו-איתן-כבל , לא חבל ..
אני חושב שכל חובב אודיו הולך למספר " רופאים" וכל " רופא" יש לו בדרך כלל יותר מ" תרופה " אחת. יבואן שלא מהלל את הסחורה שלו חוטא לעצמו. זה המשחק. יבוא האודיופיל לויואלדי, ימשיך לפריק, ינוח אצל ארמה ויקפוץ לשחורי...אין צורך להגן על אף אחד. העובדה שאדם קונה ולאחר מכן מתעניין במשהו אחר היא לגיטימית ולא צריכה סניגור, קוראים לזה שוק חופשי.

בקשר לעלויות, זה השוק וכל אחד ישקול את שיקוליו. בדרך כלל אנשים נצמדים לחברה אחת או שניים. זה מה שאני עושה כבר שנים. יצרן מקומי אחד.

שבת חיי שרה שלום שתהיה לנו עם מכפלה של הנאות.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
345
נקודות
83
פתטי או לא, יש פה המון בעלי יידע ונסיון עם מערכות דלות, הרבה בעלי ממון עם מערכות על ואפס יידע ונסיון, ויש גם בעלי ממון ויידע עם מערכות על. מה אתה מצפה שיקרה בזמנים שכל אחד מחפש שופוני גדול.
לגלוג ובדיחות על חשבון של .... נכנס עמוק ממה שחושבים ופוגעים בנפשו של האודיופיל מה שמביא למחשבות מטרידות אינסופיות והצקה אינסופית במוח של ... אני חייב גם ו מה שייש לי לא מספיק, מהר מאוד נכנסים למעגל של מרדף אחרי האינסוף (שלמות) ש לעולם לא נגיע אליה. תוסיף על כל זה את כל החברות שכל יום מוחם עובד בלהוסיף עוד דברים שאף אחד לא צריך אך חייב מבחינת ה כלל, כגון רגליות של 700 טון חוטים בהסוואה של כבלי כוח, פעמונים וכפתורים אבנים ומה לא, כל דבר שמכניס ומכניס ודופק לנו את המנוחה והשלווה הפנימית.
לוקח זמן, המון זמן ללמוד את מה עומד מאחורי זה, ואיך צריך להכיל את כל זה, כל אחד והקצב שלו.
עכשיו תשאל שוב מה הסרט בלשתף פרטי מערכת.
מה שתיארתה נקרא חרדה.
אז בעיקרון כל קניה או ההתחדשות צריכה להתלוות עם מרשם לציפרילקס?

לדבריך נפשו של האדיופיל כל כך שברירית שאם חס ושלום משהו יגיב לו "המערכת שלך גרוע ואתה לא מבין כלום" הוא ייצטרך לבזבז עוד כמה אלפי או עשרות אלפי שקלים רק בשביל לעצור את המחשבות הטורדניות?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור