ביי ביי תחום, איבדת אותי ולא רק בגלל האינפלציה

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

Ronnym1964

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אפשר להבין את התיסכול של פותח השירשור, לראות יותר ויותר מוצרים מתומחרים בפי 10 מהשכר הממוצע במשק. ומדובר בשכר שעלה משמעותית בשנים האחרונות. מנגד, אני חושב שדווקא אדם כמוהו, וכמוני, שלא נוטים לרכוש מוצרים חדשים במחירים כאלו, צריכים בסה"כ לברך על התופעה. יש בארץ מספר לא גדול של יבואנים, שרובם ככולם ותיקים וטובים. חלקם סחבו במשך שנים רבות רמקולים ומגברים כבדים כדי לספק שרות איכותי לקהל לקוחות לא קל. העובדה שיש מיעוט של לקוחות שמסוגל להרשות לעצמו לרכוש כאלו מוצרים יקרים, מתחזק את קיומו של הענף הזה. (ולא, אין לי מניות אצל אף אחד, ולא חבר ילדות ונפש של אף אחד מהם). לקוחות אמידים אלו, מאפשרים קיום שוק יד 2 מאוד מגוון ואיכותי, בכל פעם שהם משדרגים פריט. באופן אישי, רכשתי לאורך השנים לא מעט מוצרים כאלו, ולמדתי הרבה הן מהיבואנים והן מאודיופילים אלו. למי שיש סבלנות וידע, עם סקרנות לשפר תוצאה בטוויקים זולים, יכול כיום להרים מערכת מדהימה במחיר רכב משפחתי משומש.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
האמת שאנו נמצאים ללא ספק בעידן הכי מעניין שהיה אי פעם בתחום הזה - רואה רק מקום להיות שמח על כך.
בחיי - לא מבין

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
אפשר להבין את התיסכול של פותח השירשור, לראות יותר ויותר מוצרים מתומחרים בפי 10 מהשכר הממוצע במשק. ומדובר בשכר שעלה משמעותית בשנים האחרונות.

מה קשר? עם שכר ממוצע בארץ אי אפשר להתקיים. אולי להתקיים. אם לא עשית הרבה ילדים.
, יכול כיום להרים מערכת מדהימה במחיר רכב משפחתי משומש.
תגדיר מה זה רכב משפחתי:) Audi Q3 זה רכב משפחתי קטן

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
חזירות זה מי שמייצר מוצר ועלות ייצור שלו עולה נניח 300 דולר והוא מתמכר את זה ב 20 אלף דולאר + תיאורים ופיאורים, ומתברג איתו תחת ערך היי-אנד כי זה עולה 20 אלף דולר עכשיו. חזירות זה לתמכר שקע חשמל שעלות ייצור שלו 10 דולר ב 500 דולאר כי הוסיפו לו ערך "אודיופיל" לשם כמובן שמתלווה לכל זה תיאורים ופיאורים.

משה,
האם נכון שהיית בעבר סוחר "בתחום"?

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
89
נקודות
28
דיון מעניין, אני חושב שאפשר בסבלנות להרכיב מערכת טובה ב50-60k שקלים.
אבל.. ויש פה אבל..כשאתה שומע שילוב טוב של מוצרי קצה, זה באמת משהו אחר..
כן, יש הרבה דברים יקרים שאני לפחות לא מבין למה הם ככ יקרים, אבל יש מוצרים שהם מאוד יקרים שאני כן מבין למה הם יקרים, ולא, לא איכפת לי כמה עולה לייצר ואני לא יושב עם בדידים לבדוק כמה עלה ליצרן לייצר את המכשיר. אני שומע אותו ומצפה לאיכות הרכבה וחומרים טוב. זהו.
בסוף, באמת אפשר לספור על 2 ידיים את מוצרי הקצה ששמעתי שהיו לדעתי שווים את הכסף.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113
חזירות זה מי שמייצר מוצר ועלות ייצור שלו עולה נניח 300 דולר והוא מתמכר את זה ב 20 אלף דולאר + תיאורים ופיאורים, ומתברג איתו תחת ערך היי-אנד כי זה עולה 20 אלף דולר עכשיו. חזירות זה לתמכר שקע חשמל שעלות ייצור שלו 10 דולר ב 500 דולאר כי הוסיפו לו ערך "אודיופיל" לשם כמובן שמתלווה לכל זה תיאורים ופיאורים.
מחירי בגדי/תיקי/נעלי מעצבים באלפי או עשרות אלפי שח כן קשורים לעלות הייצור ?
שעוני יוקרה קשורים לעלות הייצור ?
מחיר של תכשיט משובץ ביהלום קשור לעלות הייצור שלו ?…
מחיר של ציור קשור לעלות הייצור שלו ?
בכל מוצרי קצה בכל תחום לא תמצא קשר בין העלות למחיר .
אתה יכול להפסיק לחפש את זה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
מחירי בגדי/תיקי/נעלי מעצבים באלפי או עשרות אלפי שח כן קשורים לעלות הייצור ?
שעוני יוקרה קשורים לעלות הייצור ?
מחיר של תכשיט משובץ ביהלום קשור לעלות הייצור שלו ?…
מחיר של ציור קשור לעלות הייצור שלו ?
בכל מוצרי קצה בכל תחום לא תמצא קשר בין העלות למחיר .
אתה יכול להפסיק לחפש את זה.

או, בגדים, תיקים, נעליים כן.
אם כי תיקי בירקין ממה ששמעתי אתה יכול למכור ללא הפסד אולי להרוויח

שעון שלי עלה במחיר פי 2 נדמה לי מאז שקניתי אותו.
כנל תכשיטים - לפחות שומרים על ערך הכסף

מבחינת אודיו - זה פח. ערך כספי מבוזבז.
אם ביטחת את הציוד (אני כן), אתה צריך לדעת את זה. זה שווה לתחת כל מה שקנית ב-6 ספרות. שום דבר.

אנחנו מדברים על הנאה.
ופה כל אחד עושה שיקול לעצמו

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תודה לכל המגיבים ועל לא דבר נמר ששוב פתחתי שרשור שגרם לתנועה :)

אני רוצה להסביר מה עמד מאחורי פתיחת השרשור.
מוצרי קצה, שבד"כ מוגדרים ככאלה ע"י היצרן, יש להם מקום כמו לתיקי יד בעשרת אלפים דולר שאלה וגם אלה מיועדים לאוכלוסייה שלא סופרת את המעות בארנק, הכול טוב.
העניין שרוב האודיופילים, וכאלה שמחפשים צליל ברמה גבוהה גם מבלי להיחשב ככאלה, לא נמצאים באלפיון העליון ופניהם לשוק המיד-פיי.
מה שקרה בעשור, וקצת יותר שנים שעברו שתמחור המיד-פיי הפך ללא מציאותי בגלל שה"אולטרה" על מחיריו הדימיוניים גרר אותו לשם. אין כל הצדקה שמגברים, דאקים ועוד, בסיסיים לחלוטין מבחינת תוצאה , פיתוח ותכולת רכיבים יעלו יותר מעשר, חמש עשרה אל"ש וצפונה.
חבר'ה, אולי איבדתם את הרגישות, עשר, חמש עשרה, אתם מבינים מה אדם\משפחה ממוצעת יכולה לעשות בכסף הזה ?!
מישהו פעם אמר מי שרוצה צליל טוב שישלם. למה? לא מדובר במיד-פיי כעל מכונית ספורט יקרה, מדובר במוצר צריכה! אין שום הצדקה למחירים האלה והדבר גורם להרבה חובבים לשבת בבית עם עיניים כלות ולשמוע סמארטפון שמחובר לרסיבר קולנוע ביתי פשוט.
סיימתי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113

מוצרי קצה, שבד"כ מוגדרים ככאלה ע"י היצרן, יש להם מקום כמו לתיקי יד בעשרת אלפים דולר שאלה וגם אלה מיועדים לאוכלוסייה שלא סופרת את המעות בארנק, הכול טוב.
העניין שרוב האודיופילים, וכאלה שמחפשים צליל ברמה גבוהה גם מבלי להיחשב ככאלה, לא נמצאים באלפיון העליון ופניהם לשוק המיד-פיי.
מה שקרה בעשור, וקצת יותר שנים שעברו שתמחור המיד-פיי הפך ללא מציאותי בגלל שה"אולטרה" על מחיריו הדימיוניים גרר אותו לשם. אין כל הצדקה שמגברים, דאקים ועוד, בסיסיים לחלוטין מבחינת תוצאה , פיתוח ותכולת רכיבים יעלו יותר מעשר, חמש עשרה אל"ש וצפונה.
חבר'ה, אולי איבדתם את הרגישות, עשר, חמש עשרה, אתם מבינים מה אדם\משפחה ממוצעת יכולה לעשות בכסף הזה ?!
מישהו פעם אמר מי שרוצה צליל טוב שישלם. למה? לא מדובר במיד-פיי כעל מכונית ספורט יקרה, מדובר במוצר צריכה! אין שום הצדקה למחירים האלה והדבר גורם להרבה חובבים לשבת בבית עם עיניים כלות ולשמוע סמארטפון שמחובר לרסיבר קולנוע ביתי פשוט.
סיימתי.

מישהו מכריח מישהו לרכוש משהו, האם מדובר מטרנה/לחם/חשמל/בריאות שאי אפשר לחיות בלעדיהם?
איפה רשום שיצרן מוצרי צריכה חייב או צריך למכור במחיר X כדי המוצרים שלו יהיו נגישים לקהל רחב יותר?

אנחנו חיים בעידן של אינפלציה כתוצאה מהיצע וביקוש

תמיד היו ויהיו אלטרנטיבות במחיר נגיש דוגמת קיימברידג', רוטל, דנון, ימהה, cyrus, Klipsch, JBL, Quad, Wharfedale, Tannoy, Celestion, Thorens ורבות וטובות אחרות...

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63

סיימתי.

אז אתה מוכר את הציוד הנוכחי?

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
166
נקודות
43
יש נקודה אחת שהיא כן ברורה והיא שמחירי מוצרי ה-high end עלו בשנים האחרונות בשיעורים הרבה יותר גבוהים מאשר האינפלציה. אותו דבר דרך אגב במחירי הוינילים. כנראה שהרבה חברות הבינו שהצרכנים שקונים את המוצרים האלה לא מסתכלים על המחיר.....

אני קרוב מאד לשדרג את הפטיפון שלי ל-pro ject signature 10. הפטיפון עלה 5000 יורו במשך כמה שנים מאז ההשקה ב-2014. המחיר עלה ל-7k תוך תקופה די קצרה בשנתיים שלוש האחרונות.

דרך אגב high end audio הוא אחד המגזרים שהרוויח בגדול מהקורונה. אני עצמי נכנסתי לתחביב באותה התקופהואני רחוק מלהיות היחיד.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מישהו מכריח מישהו לרכוש משהו, האם מדובר מטרנה/לחם/חשמל/בריאות שאי אפשר לחיות בלעדיהם?
איפה רשום שיצרן מוצרי צריכה חייב או צריך למכור במחיר X כדי המוצרים שלו יהיו נגישים לקהל רחב יותר?

אנחנו חיים בעידן של אינפלציה כתוצאה מהיצע וביקוש

תמיד היו ויהיו אלטרנטיבות במחיר נגיש דוגמת קיימברידג', רוטל, דנון, ימהה, cyrus, Klipsch, JBL, Quad, Wharfedale, Tannoy, Celestion, Thorens ורבות וטובות אחרות...
גם לא חייבים ללכת לתיאטרון ולקנות שתיה בים ובכל זאת המדינה מסבסדת תאטרון ומפקחת על חלק מהשתיה בים, סטריאו בסיסי אפילו אם קוראים לו הגל, סימאודיו או מיוזיקל פידליטי לא צריך לעלות למגבר בסיסי לדוגמה מעשר צפונה לטעמי הרבה פחות, זו אותה חזירות כמו של חברת 'סנו' שמוכרת ברומניה בחצי מחיר מוצרים שיוצרו ונמכרים בארץ, כבר אין מה להתלונן על שיפינג או שכר עבודה, חזירים כי יכולים בדיוק כמו בסטריאו.
כהרגלך אתה לוקח כל תהיה לגבי התמחור בתחום לאג'נדה קפיטליסטית, לא כולם עשירים כמוך ולא קונים מוצרי יוקרה ולא צריך לזיין אותם בבייסיק.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
גם לא חייבים ללכת לתיאטרון ולקנות שתיה בים ובכל זאת המדינה מסבסדת תאטרון ומפקחת על חלק מהשתיה בים, סטריאו בסיסי אפילו אם קוראים לו הגל, סימאודיו או מיוזיקל פידליטי לא צריך לעלות למגבר בסיסי לדוגמה מעשר צפונה לטעמי הרבה פחות, זו אותה חזירות כמו של חברת 'סנו' שמוכרת ברומניה בחצי מחיר מוצרים שיוצרו ונמכרים בארץ, כבר אין מה להתלונן על שיפינג או שכר עבודה, חזירים כי יכולים בדיוק כמו בסטריאו.
כהרגלך אתה לוקח כל תהיה לגבי התמחור בתחום לאג'נדה קפיטליסטית, לא כולם עשירים כמוך ולא קונים מוצרי יוקרה ולא צריך לזיין אותם בבייסיק.
הבייסיק באודיו - לא השתנה בתמחור .מה שכן - הוא נותן לך פי 5 מלפני עשור מבחינת איכות צליל.
מה עוד שיש המון חברות של מכירה ישירה - שנותנות לך פי 10 VFM - מלפני עשור.
עובדות בשטח. לכן אתה צריך להיות מבסוט.

מה ששונה מפעם - זה שיש מחירים אסטרונומים למוצרים מסוימים, מדובר תופעה שמטרתה העיקרית היא לבנות תדמית וכמובן גם שלא יגידו "שאין לנו".
ברגע שחברה אחת פרצה את הגבול - האחרות ברובן, היו צריכות להתיישר (מבחינתן) מבחינת מחיר - כדי שלא יגידו "אלו לא רציניים" ,"אלו לא קצה".(אני כמובן לא שותף לדעה זו ,אבל אני מיעוט שלא רלוונטי לכוחות השוק)

באשר לטענתך, שמחסלים אותך בבייסיק - ההיפך הוא הנכון.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הבייסיק באודיו - לא השתנה בתמחור .מה שכן - הוא נותן לך פי 5 מלפני עשור מבחינת איכות צליל.

מה ששונה מפעם - זה שיש מחירים אסטרונומים למוצרים מסוימים, מדובר תופעה שמטרתה העיקרית היא לבנות תדמית וכמובן גם שלא יגידו "שאין לנו".
ברגע שחברה אחת פרצה את הגבול - האחרות ברובן, היו צריכות להתיישר (מבחינתן) מבחינת מחיר - כדי שלא יגידו "אלו לא רציניים" ,"אלו לא קצה".(אני כמובן לא שותף לדעה זו ,אבל אני מיעוט שלא רלוונטי לכוחות השוק)

באשר לטענתך, שמחסלים אותך בבייסיק - ההיפך הוא הנכון.
הנה סדק בתדמית האובייקטיבית שטרחת לטפח, אתה כבר כותב מפוזיציה.
שתי דוגמאות למגברים משולבים בסיסיים ביותר שנמכרו יפה בארץ במעל ל10K: הגל H80 וסימאודיו מון 340 יש הרבה משולבים משנים קודם לכן עם צליל עדיף לטעמי ובניה טובה שעלו 5 ושש.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,133
נקודות
113
הנה סדק בתדמית האובייקטיבית שטרחת לטפח, אתה כבר כותב מפוזיציה.
שתי דוגמאות למגברים משולבים בסיסיים ביותר שנמכרו יפה בארץ במעל ל10K: הגל H80 וסימאודיו מון 340 יש הרבה משולבים משנים קודם לכן עם צליל עדיף לטעמי ובניה טובה שעלו 5 ושש.
אם אתה חושב שאני כותב מפוזיציה - אין טעם להמשך הדיון.
המשך התמרמרות נעימה.
ניסיתי לעודד אותך ולהראות לך את המציאות כפי שהיא בעיני. בוחר להמשיך להתמרמר - ולהפנות אצבע מאשימה -זכותך.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
987
נקודות
113

ומה זה מוכיח ?
שלא תמיד החדש טוב יותר ?
שבמחיר מגולם פרמיה מסוימת עבור שם המותג ?
חסר דוגמאות כאלה מתחומים אחרים ?

ואגב,
מותר לדן להביע את עמדתו ,שהיא יכולה להיות בניגוד לעמדתך , ועדיין לא להיות מואשם מיידית בחוסר אוביקטיביות ?
או שלדעתך רק אם דעתו זהה לשלך אז הוא אוביקטיבי….

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
231
נקודות
63
חולק עליך דן. הבייסיק קפץ מאוד ועבר אפילו את רמת התימחור המופרעת שהייתה נהוגה כאן בשנות התשעים העליזות בשל המיסוי המפלה.

• Like
Reactions: gds

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
231
נקודות
63
"אז העבר לא היה כזה זהוב, ואין מה להתלונן על ההווה -- אני מניח שנגן מודרני של $200 נשמע טוב יותר מזה של $14,000 של פעם -- הטכנולוגיה השתפרה לאין הכר, בעיקר בתחום הדיגיטלי, והיום אפשר לקנות באותו שווי כסף מכשירים טובים יותר מאלה של פעם."

עמיר- זהו שלא. ההנחה הזאת שגויה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,076
נקודות
113

שאני אבין, אתה מציע שהמדינה תסבסד לך את הרכישות ?
איזה סלט עשית מפעילות הפונה לציבור, חברה ישראלית בורסאית הנוהגת בחזירות, ותמחור אודיו בישראל של חברות פרטיות.

לאור התגובה שלך אני תוהה אם לפני השינה אינך ממלמל את האינטרנציונל.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
166
נקודות
43
אם הטכנולוגיה השתפרה ללא הכר מדוע הטרנספורטים הכי נחשבים היום משתמשים בדרייבים nos של פיליפס.......?
זה נכון שמסביב יש אלמנטים שאכן השתפרו (רקלוקרים וכו) אבל אני לא בטוח שהביצועים של המכשירים הכל כך יותר יקרים היום עד כדי כך יותר טובים מאלה של לפני 10 שנים שעלו הרבה פחות (גם בניכוי האינפלציה).
אני עכשיו ממתין לטרנספורט שמיוצר עבורי בגרמניה על ידי בעל מקצוע והסיבה העיקרית לעיכוב הוא דרייב ה-nos cdpro2. בינתיים קניתי ב-400 יורו cdp-337esd של סוני כמעט nos. איזה יופי של דבר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור